MY.UAНовини
Росія не має плану війни, а має тільки наміри. Що це означає для України
Росія не має плану війни, а має тільки наміри. Що це означає для України

Росія не має плану війни, а має тільки наміри. Що це означає для України

Один із засновників політичної партії "Демократична Сокира" Антон Швець про плани Росії на війну в Україні

Чи є у росії плани на війну?

Не можу нічого сказати про плани генштабу росії. Якісь плани у гш завжди є. Безліч тих планів. Ці плани гш узгоджені з міноборони рф у вигляді запитів, чого і скільки потрібно для кожного з варіантів планів. І відповідно у міноборони рф є запити, які вони подали до держбюджету і цей бюджет затверджений. Так що тут з планами все ок.

А от плану як виконувати той держбюджет нема. Точніше і тут є плани і моделі, але як воно там буде не на папері не дуже зрозуміло.

Тут треба дивитись на ситуацію суто економічно. Гроші можна і надрукувати за рахунок маніпуляції з курсом. Що і було зроблено. Але у тих грошей є проблема.

Коли ви щось виробляєте і потім продаєте, то товари потрапляють в економіку. Зерно та хліб, автівки та трактори, нафта та бензин. Ви щось виробили, продали, люди то купили, використали для життя і для виробництва чогось. Економіка працює. Щось імпортували, щось експортували, і в балансі між експортом та імпортом тримаєте курс.

Але якщо ви третину бюджету заливаєте у війну та обхід санкцій, то ці гроші йдуть на виробництво того, що буде знищено. Бо це виробництво озброєнь та транзакційні витрати на обхід санкцій. ФПВ-дрон та снаряд, ракета та бомба, танк та літак, система ППО та екіп – все це не використовується для життя та виробництва. Лише для смертей та руйнувань. Навіть дизель та керосин у вас не для виробництва та для економіки, а щоб рухати залізо до його логічного кінця.

А воно ж грошей коштує. Електроніка для дронів за бакси. Станки за бакси. Витратні компоненти та мастила для станків за бакси. Обладнання для бурових та нафтопереробних заводів за бакси. Контролери, ПЗ, критична комплектуха, закордонні спеціалісти, навіть банальні телефони та китайські автівки з шильдами косміч за бакси. Контрафактні запчастини для цивільних літаків також за бакси. Це все що закордонне. Але ж росіяни і самі багато чого виробляють?

Так виробляють, але то грошей коштує. В сенсі рублів. Але і тих грошей потрібно багато.

Зарплати працівникам воєнних заводів в три зміни плати. Військовим плати. За дизель плати. За гробові плати. За поранення плати. За снаряди, ракети, бомби, танки плати. За метал плати. За бинти плати. Медикам плати. За логістику всього цього на фронт плати. А треба ж ще платити силовікам, які контролюють нарід та військових, а то можна отримати ще один марш на москву. Гроші то є, їх надрукували. І їх вистачить. Але всі ці гроші потрапляють в економіку, яка виробляє таку саму кількість цивільних товарів, як і до війни. Навіть меншу кількість, бо санкції, нестача працівників та і загалом економічні перспективи, за винятком військових замовлень, такі собі. Ніхто не інвестує у виробництво товарів масового використання та споживання, окрім тих кому вже нікуди тікати.

ВПК в росії(а за рахунок ВПК і переробна промисловість) показують величезне зростання. І для нас це погано. Але чогось ніхто не пише що це не безкоштовно для рф. Яєць нема бо треба танки. Дизелю нема бо треба бакси від експорту. Три зміни на військовому заводі це в три рази більший зарплатний фонд, плюс премії за перепрацювання(нічна зміна дорожча). Обхід санкцій це в три рази переплата за постачання комплектухі для ВПК, і все це в баксах і осідає за кордоном або в кращому випадку в тіні.

Імпорт товарів для населення можна наростити, але баксів стає менше. Коли ти торгуєш як біла людина газом та нафтою на преміальні ринки ЄС та США, ти отримуєш білу валюту. І багато. Коли ти постачаєш газ китайцям за копійки та нафту індусам за неконвертуємі рупії з валютою будуть проблеми. Так постачання нафти, газу та металів в Китай можна перекрити імпортом з Китаю. І рупії вивести з Індії через стейблкоїни в Дубай за комісію можна. Але буде менше баксів, які потраплять суто в російський бюджет. Тому і імпорту стільки завезти, щоб перекрити кількість надрукованих грошей у вас нема.

І що починається? Правильно. Інфляція, тобто зростання цін. Тим більше що і друкування грошей під девальвацію рубля призводить до інфляції. Бо навіть для вирощування курок треба купити корма та яйця.

Ціни звісно можна регулювати, поважна практика на теренах постсовку, навіть в нас багато адептів регульованих цін. Але якщо регулювати ціни, то виникає дефіцит. І чогось постійно нема. То дизелю. То яєць. То світла в Махачкалі, бо за зарплату комунальника нічого купити не можна, і ідіотів працювати у кпшках нема. Та і комплектуха в електриці багато де іноземна.

І ось ванька виходить з нічної зміни на заводі Красний Го**арь, який тільки що виготовив три танка для фронту. І йде в магазин де все подорожчало на 50%. Скоріш за все у самого вані проблем нема. Бо десь так і нього зп і зросла, хоча і працювати він став більше. І для багато кого проблем нема, бо на танк треба броньову сталюку, полімери, станки і ту саму західну комплектуху. І все це з націнкою, бо ж війна. А всі хто не потрапив на військовий завод чи до його постачальників, або не отримав гробові чи зарплатну картку мужа-військовослужбовця, просто бачать зростання цін.

Окрім цього відмічу те, що непокоїть українців. Розвиток ВПК рф не такий вже стрімкий, як нам(і путіну) хочуть показати керівники заводів. Нестача кваліфікованих(та не дуже кваліфікованих) працівників величезна. Айтішнікі не дуже раді перебиратися з коворкінгу в центрі, в холодний цех десь в провінції. Так, звісно, у військових заводів бронь. Але від розбою на вулиці російських пєрдєй бронь не захистить. Заробітну платню підвищують, але все це — ті самі гроші, які заливають у смерть. Тому загалом набирати працівників доводиться з цих самих вань, які в тих пєрдях народились і живуть.

Ваня бунтувати не буде. І всі хто працюють на те, щоб ваня там ключом крутив, також не будуть, скоріш за все. Але. Рост оброблювальної промисловості в рф буде на 10%. Не на 50. На 10. А все інше навколо нуля чи падає, разом з будівництвом. Всі гроші які заливають у впк та армію, все одно потрапляють в економіку. І там просто нема чим ті гроші перетравлювати. Ціни ростуть і будуть рости.

Високі ціни погано, для диктатора. Бо нарід починає питання задавати. І дефіцит погано, через ті самі причини. Нагадаю що Сирія пірнула у громадянську саме через підвищення цін(і саме на курятину), хоча нічого не передвіщало проблем. Аналогічно і в Ірані бунти були через підвищення цін на бензин та курятину, але Іран втопив бунти у крові.

Звісно до виборів путіна в рф ціни утримають і бунтів не буде. А після виборів чутка відпустять і ціни і курс, але проблеми залишаються. Як їх вирішувати планів нема. План продовжувати війну є. Точніше план як це робити суто військово є. Плану як все робити, щоб всього вистачило нема. Точніш глобально і такий план є. Продовжувати за рахунок росіян та їх перетворення з бідних на жебраків. Шрінкфляція, відволікання на боротьбу з внутрішніми ворогами та іншими лгбт, балансування між зростанням виплат та інфляцією, патріотична накачка – імперія знає багато способів. Але імперії бачили і багато випадків, коли населення таки задавало питання по результатах маленької побєдоносної. І не обов’язково путіну питання. Можуть питати про поганих бояр. Якусь кількість бояр можна віддати на потєху натовпу. Але ж всіх пускати під нож ніззя, бо елітарний бунт страшніший за нарідний. Тим більше в росії.

Проблема не в тому що грошей нема. Проблема в тому що гроші є, а купити за них нарід може все менше і менше. Скільки так можна буде продовжувати? Може день. Може рік. Може десять років. Може завжди. Ніхто не знає.

Коли люди вже бідні прорахувати скільки ще вони зможуть витримати зубожіння неможливо. Коли населення закредитоване під дах(і кількість боргів зростає швидше за зростання запрлат і навіть інфляції), складно сказати коли і де бомбане.

То чи є у росії план?

Відповідь проста. В росії є НАМІР продовжувати війну. Без кінця. А плану як саме продовжувати війну нема. Ні на без кінця, ні на три роки плану нема. Звісно генштаб може малювати стрілки на картах. А стрілки на реальність перетворює економіка, причому не тільки військова, а вся загалом.

Наміри продовжувати війну для кремля виглядають як обґрунтовані. Це ж не в путіна яєць нема. Це в росіян яєць нема, у всіх сенсах цього виразу. Проблеми з яйцями якось вирішать. З Туреччини імпортують наприклад. А путін буде чекати. Виборів США, бо може президентом США стане Трамп і щось зміниться. Або буде чекати нападу Китаю на Тайвань. Або нападу Хамасу на Ізраїль. Або конфлікту в Африці. Он там Індія відмінили автономію Кашміру, які наслідки цього будуть ніхто не знає, але точно не хороші, подивимось що зробить Пакистан. А можна почекати приходу до влади в ЄС більшої кількості проросійських політиків. Багато можна чого чекати, якщо наміри є.

А от плану, як керувати росією під час війни нема. Є плани як латати якісь поточні діри. У випадку якщо діри будуть з’являтися повільніше ніж будуть латати старі все буде ок. А у випадку якщо почне сипатись планів нема. Поки не грянуло з дизелем ніхто нічого не вирішував. Поки вирішували закінчилася курятина. Вирішили з курятиною пропали яйця. Світла в деяких районах Махачкалі тим не менш нема і зараз. Минулого разу вони там євреїв шукали в двигунах. А далі кого будуть шукати? Як так розумію будуть шукати лгбт. Тут план є. А от план як зробити так щоб в Махачкалі було світло а в Ніжнєвартовську чи Ярославлі газифікація — то такого плану нема.

Що це значить для нас?

Те що у рф нема плану, а є лише наміри, для нас означає лише, що нам МОЖЕ пощастити і вони гепнуться. А може і не пощастити. З урахуванням інерції російської економіки, кількості та дрємучості населення, залишків радянського ВПК, допомоги від Ірану, КНДР та КНР самі по собі НАМІРИ рф продовжувати війну, є для нас достатнім викликом. Загалом це є величезною проблемою, але в армії не кажуть проблема, а кажуть виклик.

Доповідь закінчив.

Джерело: Facebook-сторінка Антона Швеця.

Думки, висловлені в рубриці блоги, належать автору.
Редакція не несе відповідальності за їх зміст.

Теги за темою
УкраїнаРосіявійна
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Реверсну дотацію можуть зберегти для прифронтових регіонів - депутат
УкраинФорм
2024-11-15T12:46:04Z
NYT повідомили, що пріоритетом для України є гарантії безпеки: Умєров спростував
24tv
2024-11-15T12:45:04Z
В Раді заявили про підготовку масштабної реформи ТЦК та СП: що зміниться
GlavRed
2024-11-15T12:39:50Z
В окупованій грузинській Абхазії спалахнули протести проти "інвестиційної угоди" з Росією
Европейская правда
2024-11-15T12:39:25Z
Не просто допомагають Україні, а швидше рятують себе, – Коваленко про гучні заяви з Варшави
24tv
2024-11-15T12:36:39Z
Ліквідація капітана Чорноморського флоту: генерал-майор СБУ розібрав операцію
24tv
2024-11-15T12:36:01Z
Договориться с Трампом: что должна делать Украина для сохранения поддержки Соединенных Штатов
Европейская правда
2024-11-15T12:34:53Z
Лідер КНДР наказав масово виготовляти дрони-смертники
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T12:30:47Z
Німеччині відомо про 10 загиблих в Україні своїх громадян - дані про них не розголошують
УкраинФорм
2024-11-15T12:30:38Z
MELOVIN - "Вбиваєш мене" та Тіна Кароль – "Що ти наробила" – 2 і 1 місця чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2024-11-15T12:39:36Z
Дмитро Монатік проговорився про майбутню стать третього малюка, який народиться зовсім скоро
TSN
2024-11-15T12:36:58Z
Телеканал 2+2 розпочав зйомки новорічного комедійного детективу «Бісова пательня»
GlavRed
2024-11-15T12:27:29Z
Ексдружина Гʼю Джекмана болісно сприйняла його зради, — ЗМІ
Фокус
2024-11-15T11:51:44Z
Девід Бекхем забив гол сніговику у святковому рекламному ролику
Фокус
2024-11-15T11:45:43Z
У Британії стартували покази українських фільмів у межах проєкту «Україна на екрані»
УкраинФорм
2024-11-15T11:45:19Z
18 листопада — презентація книжки віршів Дмитра Лазуткіна «Будемо жити вічно»
Детектор М
2024-11-15T11:42:41Z
Дензел Вашингтон розповів про пікантну сцену, яку вирізали з "Гладіатора 2"
Фокус
2024-11-15T11:30:48Z
Дмитро Монатік ненавмисно розкрив стать майбутньої дитини - деталі
GlavRed
2024-11-15T11:28:00Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
Революційний геномний тест може діагностувати майже будь-яку інфекцію
Portaltele
2024-11-15T12:44:34Z
Найкраща вправа для живота – базова і найпростіша, але є нюанс
24tv
2024-11-15T12:12:22Z
В Україні стартував просвітницький проєкт про боротьбу з раком в умовах війни
УкраинФорм
2024-11-15T11:52:27Z
Спалах кишкової інфекції в McDonald's: відома причина смерті та хвороби понад сотні людей
TSN
2024-11-15T11:16:35Z
Люди, які мають на своєму підвіконні цю кімнатну рослину, рідше хворіють
TSN
2024-11-15T11:15:50Z
Реформа системи соцстрахування: у міністерстві пояснили, що зміниться
УкраинФорм
2024-11-15T10:39:12Z
Держава з початку року профінансувала послуг з реабілітації на понад ₴3 мільярди - МОЗ
УкраинФорм
2024-11-15T10:19:21Z
6 питань про збільшення грудей, які ви соромились поставити: відповідає пластичний хірург
24tv
2024-11-15T10:06:41Z
Розкриті технічні характеристики модернізованого бойового гелікоптера від Boeing
InternetUA
2024-11-15T12:46:39Z
Чи є загроза вторгнення росіян на Чернігівщину: заява ЦПД
24tv
2024-11-15T12:42:59Z
Дитина-алергик залишалась голодною: омбудсмен розповів про порушення у скандальній спецшколі
Фокус
2024-11-15T12:42:32Z
ЯК ОФОРМИТИ ЖИТЛОВУ СУБСІДІЮ ЧЕРЕЗ ЦНАП - умови та перелік документів
Известия Киев
2024-11-15T12:37:43Z
"Це буде в'язниця": в Ірані хочуть "лікувати" жінок, які відмовляються носити хіджаб
24tv
2024-11-15T12:36:11Z
США нарощують постачання зброї в Україну
360ua.news
2024-11-15T12:36:04Z
В Україні показали дрон, стійкий до РЕБ: що відомо
InternetUA
2024-11-15T12:34:30Z
Уряд погодив експеримент: жінок працевлаштовуватимуть на професії, що раніше були чоловічими
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T12:33:30Z
В Україні закуплять шкільні автобуси для дітей з особливими освітніми потребами
24tv
2024-11-15T12:33:13Z
Кабмін змінив критерії бронювання працівників
ZN UA
2024-11-15T12:39:26Z
Кабмін ухвалив порядок виплат за програмою «Зимова єПідтримка»
УкраинФорм
2024-11-15T12:39:01Z
Україна конкурує з росією на ринку соняшникової олії
AgroPortal
2024-11-15T12:30:20Z
Хакер із рф, який вкрав рекордну суму у біткойнах, засуджений до п'яти років в'язниці у США
InternetUA
2024-11-15T12:29:36Z
Накопичення вагонів з зерном в порту Ізмаїл досягло рекордного зростання
AgroNews
2024-11-15T12:18:09Z
Уряд затвердив держпрограму енергетичної модернізації підприємств водопостачання
УкраинФорм
2024-11-15T12:15:43Z
Здорожчання долара США може спровокувати хаос у світі, – Chatham House
24tv
2024-11-15T12:15:41Z
Третина зовнішньої допомоги Україні надійшла у формі грантів - Мінфін
УкраинФорм
2024-11-15T12:13:53Z
Зарплати в Польщі порівняно з іншими країнами ЄС: статистика
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T12:12:24Z
Як приготуватися до піци за 10 хвилин: Клопотенко розкрив найшвидший і найпростіший рецепт
Политека
2024-11-15T12:30:32Z
Спіймати удачу за хвіст: як правильно загадати бажання на Новий рік 2025
GlavRed
2024-11-15T12:30:10Z
Ніжне ризотто з грибами: як приготувати апетитну страву, що перенесе в Італію
24tv
2024-11-15T12:06:29Z
Українка влаштувалася за кордоном тим, ким всі мріяли бути в дитинстві: чим вона займається
24tv
2024-11-15T11:51:30Z
Які фрукти не можна ставити на новорічний стіл у рік Змії, бо можна залучити в дім конфлікти
TSN
2024-11-15T11:51:23Z
Не робіть цього: дизайнери вказали на 6 найпоширеніших помилок у використанні шпалер
24tv
2024-11-15T11:30:09Z
Урич та Ворохта потрапили до списку "Найкращих туристичних сіл" 2024 року за версією ООН
Комсомольская правда
2024-11-15T11:19:06Z
Рецепт домашнього майонезу без яєць: мінімум інгредієнтів, але максимум смаку
TSN
2024-11-15T11:15:58Z
Всі будуть думати, що ви миєте щодня, а насправді — раз на місяць: розчин для очищення дзеркал
TSN
2024-11-15T11:15:31Z
"Єдиний у 21 столітті": Ла Ліга у яскравому стилі відзначила асист Луніна – фото з коміксу
24tv
2024-11-15T12:45:46Z
Дубль Соси допоміг збірній Нігеру розгромити Судан
Football.ua
2024-11-15T12:40:37Z
Ольмо: Нинішній календар — пекельний, організм має межу
Football.ua
2024-11-15T12:39:06Z
Онлайн-трансляція пресконференції Реброва перед матчем Грузія – Україна
24tv
2024-11-15T12:36:58Z
Фанати влаштували бійку під час матчу Франція – Ізраїль: відео заворушення
24tv
2024-11-15T12:27:09Z
Реал може продати свою головну зірку: на трансфері наполягає син президента
24tv
2024-11-15T12:12:46Z
Фернандеш: Є багато речей, яких ви не знаєте про Роналду
Football.ua
2024-11-15T12:07:16Z
«ПСЖ» та «Барселона» цікавляться гравцем суперника збірної України
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T12:00:59Z
На ізраїльських футбольних фанатів напали на стадіоні Франції
360ua.news
2024-11-15T12:00:35Z
Підозру отримав путінський археолог, який розкопками в Криму завдав Україні понад ₴200 млн. збитків
Украина Криминальная
2024-11-15T12:42:29Z
До України суне антициклон: як зміниться погода вихідними
TSN
2024-11-15T12:39:24Z
"До початку січня будь-яким способом": військовий розповів про активізацію росіян у Курській області
ZN UA
2024-11-15T12:31:37Z
Проєкт UEFA PLAYMAKERS за участю УАФ завітав до Рівненщини
УкраинФорм
2024-11-15T12:30:42Z
Унаслідок обстрілу середмістя Херсона поранені двоє людей
УкраинФорм
2024-11-15T12:15:44Z
Рожеві фламінго у київському зоопарку переїхали до теплого будиночку на зимівлю
Комсомольская правда
2024-11-15T12:13:16Z
Аварія на Дніпровській набережній: жителі однієї з вулиць залишилися без води
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T12:12:35Z
У Кривому Розі демонтовано пам’ятники Пушкіну та Лермонтову
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T12:00:12Z
Кількість поранених внаслідок вчорашніх обстрілів Херсонщини зросла до семи
УкраинФорм
2024-11-15T11:57:10Z
На Херсонщині російський дрон скинув вибухівку на будинок - є загибла і поранений
УкраинФорм
2024-11-15T12:46:58Z
На Прикарпатті правоохоронці організували схему збуту наркотиків
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T12:46:09Z
В Іспанії горів будинок для літних людей: щонайменше 10 загиблих
УкраинФорм
2024-11-15T12:43:52Z
У Польщі затримали підозрюваного у спробі пустити під укіс потяг
Европейская правда
2024-11-15T12:42:29Z
На знешкодження 400 мін у Чорному морі може піти п'ять років - Плетенчук
УкраинФорм
2024-11-15T12:33:35Z
На Полтавщині в експосадовця Держказначейства виявили необґрунтованих активів на суму понад $61 млн
Украина Криминальная
2024-11-15T12:30:55Z
У Харкові викрили жінку, яка займалася збутом наркотиків та психотропів на території
Мій Харків
2024-11-15T12:30:40Z
Шахраї виманили 55 000 гривень у жінки, обіцяючи допомогу від президента
InternetUA
2024-11-15T12:29:58Z
Пожежа в будинку для літніх людей в Іспанії забрала життя 10 осіб
1News
2024-11-15T12:27:01Z
Avowed уже можна передзамовити у Steam, але ціна для українців одна з найвищих
ITC
2024-11-15T12:29:51Z
Google відмовляється від політичної реклами в ЄС через невизначеність з новими правилами
ITC
2024-11-15T12:29:42Z
Перший погляд на Wi-Fi 8 — та ж пікова та краща реальна швидкість
ITC
2024-11-15T12:29:02Z
Дослідники назвали "ідеальну" різницю у віці між парами: погодились не усі
TSN
2024-11-15T12:21:45Z
Названі найпопулярніші та найнебезпечніші паролі в 2024 році
InternetUA
2024-11-15T12:16:03Z
У світі таких тільки два: турецькі археологи зробили неймовірне відкриття
Фокус
2024-11-15T12:15:25Z
У мережі показали нестандартний дизайн камери Xiaomi 15 Ultra
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T12:12:15Z
За рік нічому не навчилися: компанія Nord опублікувала традиційну статистику популярних паролів
24tv
2024-11-15T12:06:51Z
Королі вечірок. Хто з тварин на Землі влаштовує найбільші стовпотворіння
Фокус
2024-11-15T12:00:53Z
Водії зі стажем обов'язково возять в автомобілі пляшку з оцтом: навіщо так робити
TSN
2024-11-15T12:39:20Z
Зимові шини Michelin Alpin: як стати еталонним продуктом
AutoCentre
2024-11-15T12:34:06Z
В Україні зростає попит на «американців» із пробігом
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T10:51:55Z
Про низькотемпературні властивості олив 5W-30 чи 0W-30. Не все так однозначно?
AutoCentre
2024-11-15T10:42:55Z
З екраном замість решітки радіатора: GAC показав великий електричний кросовер Hyptec HL
AutoGeek
2024-11-15T10:33:53Z
В Україні стартують продажі нової версії Nissan X-Trail: оголошено ціни
ЗаРулем
2024-11-15T10:15:06Z
Bugatti W16 Mistral розігнали до рекордних 454 км/год
AutoCentre
2024-11-15T10:10:43Z
З запасом ходу до 700 км: новий електромобіль Jaguar вперше показали на офіційних фото
AutoGeek
2024-11-15T09:55:05Z
Кабіна злітає окремо від шасі: GAC показав у дії свій літаючий електромобіль
AutoGeek
2024-11-15T09:24:06Z