Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України, передає Укрінформ.
«Мишача лихоманка» передається людині від гризунів. Зараження відбувається через прямий контакт зі збудником, а саме внаслідок вдихання пилу мишачих екскрементів чи потрапляння їх у продукти харчування, які вживає людина.
Симптомами хвороби є сильний головний біль, підвищення температури тіла до 40 градусів, висипи та почервоніння, зниження тиску, крововиливи в очах, нудота і блювання по декілька разів на день.
Таке захвороювання вражає нирки. Як наслідок, заражений відчуває інтенсивний біль у попереку та має серйозні труднощі із сечовипусканням.
За інформацією розвідки, скарги на лихоманку від особового складу, задіяного у війні проти України, російське командування проігнорувало, розцінивши їх як черговий прояв ухилення від участі в бойових діях.
До того ж на першому етапі перебігу ця хвороба нагадує звичайний грип.
«У підсумку – «мишача лихоманка» значно знизила боєздатність російських «щурів», – зауважили у відомстві.
На цей час у підрозділах російських військ, згідно з даними ГУР, зростає невдоволення через повну відсутність медичної допомоги й неналежне забезпечення зимовими речами.
Як повідомляв Укрінформ, за інформацією британської розвідки, солдати з російських підрозділів «Шторм-Z» і подібних угруповань повертаються до виконання бойових завдань із незагоєними ранами та навіть після ампутацій кінцівок.