MY.UAНовини
Наталя Зворигіна, «Запорізька правда»: «Люди чекають на нас. Хіба я можу підвести свою аудиторію?»
Наталя Зворигіна, «Запорізька правда»: «Люди чекають на нас. Хіба я можу підвести свою аудиторію?»

Наталя Зворигіна, «Запорізька правда»: «Люди чекають на нас. Хіба я можу підвести свою аудиторію?»

Редакторка видання — про понад 100-річну історію газети, крадіжку росіянами назви та мотивацію працювати в найскрутніших умовах.

У листопаді обласній газеті «Запорізька правда» виповнилось 106 років. Зараз видання існує у форматах сайту та сторінки у фейсбуці друкувати газету перестали, адже післяокупації частини регіону росіянами її не лише складно, а й небезпечно розповсюджувати.

Головна редакторка Наталя Зворигіна розповіла «Детектору медіа», як в умовах війни вдалося зберегти видання, яке проросійські сили Запоріжжя намагалися знищити ще до повномасштабного вторгнення.

Частина Запорізької області потрапила під контроль російських окупантів у перші дні повномасштабного вторгнення. Як це переживала редакція?

— Ми були налаштовані працювати, хоча повномасштабне вторгнення було для нас дуже неочікуваним. Хто б що не говорив, ми були впевнені, що цього не відбудеться. Ми сподівалися, що з того боку є люди, які мають мізки й розуміють, до яких жертв це призведе.

Але наступ почався дуже швидко. Саме в цей день у нас вийшла газета і це був останній випуск у друкованому вигляді. Ми спочатку думали про наступний номер, однак сталася трагедія: машина «Укрпошти», яка розвозила нашу газету, зустрілася з російським танком. Росіяни розстріляли автівку, а потім ще й переїхали танком — поштарка і водій загинули. Ще тиждень окупанти тримали автівку на прицілі та не дозволяли підійти, щоб хоча б забрати тіла загиблих.

Зараз 78% території області перебуває в окупації, а газета у нас обласна — 80% передплатників живуть на території області й тільки 20% — у Запоріжжі. Тому ми вирішили, що зараз немає сенсу друкувати газету, адже доставляти її на окуповані території небезпечно. По-перше, наша газета з моменту створення була єдиним україномовним виданням у Запорізькій області. Раніше регіон був зросійщений, тож і вся преса була російськомовна. А по-друге, наше видання має чітку проукраїнську позицію і зрозуміло, що ми не будемо робити «низькопоклонні» матеріали в бік окупанта. Така газета може стати приводом опинитися в росіян «на підвалі».

Окупаційна влада створила свою версію «Запорізької правди» і приєднала її у свіймедіахолдинг «ЗаМедіа». Вони користуються відомим людям брендом, щоб викликати довіру?

— Так, нашій газеті вже 106 років, люди знають її. Окупанти розуміються на пропаганді, й зараз колишній депутат Запорізької обласної ради, а нині ставленик окупантівЄвгеній Балицький видає на окупованих територіях проросійську газету «Запорожская правда». З одного боку це говорить про рейтинг нашої газети, а з іншого показує, що росіяни знають, як достукатися до людей. У нас же там багато передплатників і я дуже хвилююся, що люди, які передплатили «Запорізьку правду» ще до початку повномасштабного вторгнення, продовжують її отримувати, тільки російську, де на всіх сторінках по чотири рази зображений Путін. Вони могли назвати свою газету будь-яким чином, але взяли саме «Запорізьку правду», щоб стати спадкоємцем бренду.

Я виступила з заявою на телебаченні, що це не «Запорізька правда» і звернулася до СБУ.

  Газета, яку росіяни видають за «Запорізьку правду»

Вочевидь, разом зі 100-річною газетою окупанти знову хочуть привласнити історію регіону. Якою «Запорізька правда» була до повномасштабного вторгнення?

— Наша газета у 1917 році створювалась як друкований орган місцевої ради солдатських, селянських і робітничих депутатів. І весь цей час до роздержавлення друкованих ЗМІ в Україні вона продовжувала бути органом Запорізької обласної ради. Ця спадкоємність тривала дуже довго.

Була ситуація, коли ми святкували 100-річчя і потрібно було організувати свято на гідному майданчику. Одним із таких є наша обласна філармонія — це дуже красива і статусна будівля. Щоб провести там захід, мені треба було отримати дозвіл від начальника обласного управління культури ОДА, однак він відмовив і сказав, що наша газета «комуняцька».

Зрозуміло, що на певному етапі своєї історії вона була «комуняцькою», але вона не була такою заснована. У 1918 році на території Запорізької області були есери, у нас була махновщина. Комуністів було небагато і до газети вони мали опосередковане відношення.

Якось ми підіймали архіви й дивилися, про що писала газета раніше. Я була дуже здивована, що газета писала правду, зокрема, про Голодомор, хоч це не дозволялося. Задача журналістики й полягає в тому, щоб засвідчувати історію, і ми б’ємося за те, щоб писати правду та щоб ще через 100 років люди не соромилися того, що ми писали.

Щодо святкування, то ми не зупинилися, адже над кожним начальником є свій начальник, і відсвяткували 100-річчя газети у філармонії просто грандіозно.

  Святкування 100-річчя газети

Це не єдиний випадок непорозуміння з обласною радою? В медіа повідомляли, що ви судилися.

— Під час роздержавлення преси у нас була дуже напружена ситуація. Ще до повномасштабного вторгнення в Запорізькій обласній раді було засилля рашистів і україномовне видання їм узагалі було непотрібне.

Я стала головною редакторкою у 2015 році, моя задача була зробити з «паркетного» видання справжнє журналістське. Ми не співали хвалебні пісні облраді, а намагалися подавати інформацію такою, якою вона є. Якщо були в роботі ради позитивні моменти, ми не бачили нічого поганого в тому, щоб про це написати. Водночас ми могли висловити критичну позицію, за що мене потім викликали до облради.

Наприклад, депутати мали обрати нового керівника обласного академічного театру. Однак вони призначили людину, яка не мала авторитету в акторській спільноті. Колектив театру влаштовував страйки й ми писали про це. На мене неодноразово кричали, але я намагалася їм пояснити, що преса — це не прихвостень влади, а сторожовий пес демократії.

Потім вони зрозуміли, що міняти редакторку немає сенсу, адже вийшов закон про роздержавлення, тож вони вирішили, що просто ліквідують газету. Я зібрала колектив і ми вирішили, що будемо боротися за те, щоб газета збереглася.

Це було пекло. У 2019 році ми навіть дійшли до Верховного Суду. У нас зовсім не було коштів та адвокатів, які б зналися на таких справах, а київські медіаюристи за нас не хотіли братися і казали, що неможливо чогось домогтися, якщо облрада цього не хоче. Вони виявилися частково правими, адже за рішенням Верховного Суду обласна рада мала вийти зі складу засновників газети та передати свідоцтво про реєстрацію трудовому колективу, але вона це рішення проігнорувала.

 Мітинг на підтримку «Запорізької правди»

Як тоді газета існувала до 2022 року?

— Ми створили громадську організацію «Клуб друзів “Запорізької правди”», яка заснувала газету «Правда ЗП». Коли вийшов її перший номер, нам прийшла «депеша» з облради, щоб ми здали свідоцтво про держреєстрацію «Запорізької правди». Обласна рада ліквідувала газету та приєднала її до комунального підприємства, яке здавало в оренду приміщення, в яких ми колись розташовувалися. Нас звідти виселили, тож ми робили газету «на колінках» — і донині кожен працює з дому. Але це і суттєва економія — кошти, які ми не витрачаємо на комунальні послуги, ми можемо витратити на зарплату працівників.

Свідоцтво про державну реєстрацію облрада анулювала, але поки тривав весь цей процес, ми швиденько створили ТОВ «Запорізька правда», яке уклало угоду з «Клубом друзів» про співпрацю. Тож ми стали робити подвійну шапку: писали «Правда ЗП», а знизу підписувати «Запорізька правда» Це була середина року, тобто в нас були передплатники, домовленості про роздрібну торгівлю, але ми розв’язали ці питання і газета продовжила надходити до читачів.

Коли почалася реєстрація медіа в Нацраді з питань телебачення і радіомовлення, ми вжезареєструвалися як ТОВ «Запорізька правда». Таким чином ми й видання повернули, і сайт зареєстрували.

Як відбувся перехід на онлайн?

Нашому сайту вже 20 років. Раніше у нас на сайті були подкасти, взагалі ми розвивали радіо та інтернет-телебачення. Зараз цього немає, адже в нас обмаль людей.

Ми всі працювали над сайтом, але так вийшло, що паролі були лише в однієї людини. Після початку вторгнення ця людина опинилася в окупації в Херсоні й виник ризик, що сайтом можуть користуватися в цілях російської пропаганди. Я не могла зв’язатися з цією людиною цілий рік, у цей час ми публікували наші матеріали на сторінках у фейсбуці. Ми зверталися до різних організацій, до СБУ, але єдина, хто погодився допомогти повернути сайт, була Національна асоціація медіа.

Коли ми зрештою забрали сайт, ця людина вийшла на зв’язок і почала мені погрожувати, тож я дистанціювалася від неї.

Інша частина команди, яка працювала з вами до російського вторгнення, залишилася з вами?

— Так, і всі перебувають у Запоріжжі. Також сюди переїхало дуже багато журналістів з окупованої території, які працювали в інших виданнях. Під егідою НСЖУ був створений Центр журналістської солідарності, проходить дуже багато заходів із підтримки.

 Команда «Запорізької правди»

Ви плануєте відновити друк чи залишатиметеся сайтом?

— Ми чекаємо на звільнення Запорізької області. Щойно вона буде звільнена, ми одразу повернемося до принта. Це для нас дуже важливо, бо на території області дуже поганий зв’язок, не ловили навіть наші телевізійні канали. По узбережжю Азовського моря було засилля російськомовних каналів. Наша газета завдяки «Укрпошті» заходила в найвіддаленіші куточки Запорізької області. Іншим виданням це було невигідно, адже довезти її туди було дорожче, ніж видати. А у нас майже волонтерське видання, люди отримували дуже маленькі зарплати, працювали за ідею. Тому наші співробітники працюють не лише в «Запорізькій правді», а де тільки можна, бо людям потрібно годувати свої сім’ї. В регіонах, особливо в селах люди живуть зовсім небагато, тож вони передплачували одну газету вулицею, а потім просто передавали її один одному.

А звідки зараз «Запорізька правда» отримує фінансування? У вас з’явилися грантодавці?

— Вже у період повномасштабного вторгнення ми залучили гранти від «Української асоціації медіабізнесу» та «Національної асоціації медіа». Ми їх відпрацювали й зараз я знову в пошуку фінансування. Я розумію, що ми дуже невеличка організація, ми можемо просто не потрапляти у шортлист до великих грантодавців. Але ми намагаємося триматися та не впадати у відчай.

Читайте також:

  • Де знайти гроші на контент. На Kyiv Media Week представили можливості
  • Донорських коштів для медіа стало більше. Але не все так просто

Скільки взагалі людей зараз працює в редакції?

— Ми оптимізувалися, щоб не накопичувати борги по зарплаті та скоротили штат. Офіційно зайнятих у нас двоє: я і головний бухгалтер. Але стабільно на договорах у нас працюють близько десяти людей.

Ви стежите за тими медіа, що створили росіяни на окупованій території Запорізької області?

Так, і ми знаємо, що деякі наші колишні колеги, на жаль, пішли на співпрацю. І дуже сумно, що там працює дуже багато місцевої молоді. Але ми самі винні в цьому. Нагадаю, що ми довгий час були єдиним україномовним виданням у регіоні, ми самі виховали «какую разницу». Це привело до того, щов окупованому Мелітополі ФСБ забирає проукраїнських журналістів «на підвал». Це трагедія, і ми не можемо їх захистити.

Але є люди, які кажуть, що чекають на нас — і це дуже мотивує. Я пообіцяла, що всі наші читачі, які передплатили нашу газету, отримають її, щойно останній окупант залишить територію регіону. Хіба я можу підвести свою аудиторію? Наші читачі знають про всі перипетії з облрадою, у газети важка доля. Тож я думаю, що ми вижили лише завдяки тому, що в аудиторії така енергетика. Я вирішила, що я не буду тим редактором, на якому закінчиться історія «Запорізької правди». Звісно, я сама б цього не витримала. У нас чудовий колектив, який мене підтримує.

А як змінюється українська журналістика протягом війни? Ви неодноразово були увідбірковій комісії в конкурсі «Честь професії», ви помітили зміни у якості матеріалів за останні роки?

— Наша журналістика укріплюється і це мене дуже радує. Люди нас читають і дивляться, аби узгодити свою внутрішню позицію з нашою, тому журналісти мають бути лідерами думок. Це не означає, що людина сприймає все однозначно — вона або сприймає себе разом із журналістом, або йому опонує. Ми маємо спонукати до мислення.

  • Читайте також: «Слово правди — наша зброя». Як редакція газети «МИГ» у Запоріжжі бореться з пропагандою окупантів

Зараз журналісти працюють над собою, зростають фахово й інтелектуально. І це дуже радує.

Який головний виклик бачите перед медіа в наступному році?

— Зберегтися у професії — це неймовірно важко. Ми живимося з рекламного ринку, а його зараз немає. Особливо на таких територіях, як у нас на Запоріжжі. Якщо бізнес жевріє, то йому точно не до самореклами. Ми пишемо про бізнес, але не беремо за кошти. Це скоріше для того, щоб підняти дух спротиву та донести, що треба триматися. 

Фото Бориса Дворного, фейсбук Наталі Зворигіної, «Заноза. Новини і події Запоріжжя» та «Перший Запорізький»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Запоріжжя
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Витік Google Pixel 9a показав дуже дешевий на вигляд телефон
InternetUA
2025-02-24T19:27:04Z
The Talos Principle: Reawakened отримала дату виходу та демо-версію в Steam
24tv
2025-02-24T19:21:03Z
Вся лінійка Apple iPhone 17 на CAD-рендері, — інсайдер
ITC
2025-02-24T19:07:52Z
Процесори Intel Panther Lake стали проблемою ще до релізу — вихід придатних чипів 18A не перевищує 20-30%
ITC
2025-02-24T19:07:23Z
Темна тема розряджає батарею смартфонів і ноутбуків швидше, ніж вважалося раніше
24tv
2025-02-24T18:54:55Z
Не просто для милоти: вчені розкрили, для чого котам подушечки на лапах
GlavRed
2025-02-24T18:27:55Z
"Нова пошта" оголосила про значні знижки у вихідні: деталі акції
Хвиля
2025-02-24T18:24:35Z
Виявлено нове величезне джерело витоку метанових викидів
Portaltele
2025-02-24T17:34:26Z
Лінійка iPhone 17: нові моделі та особливості
InternetUA
2025-02-24T17:27:30Z
Найкращі сорти кабачків, які варто посадити у 2025 році: урожай буде шикарний
24tv
2025-02-24T19:30:27Z
Домашній одяг: як виглядати водночас гарно і комфортно
24tv
2025-02-24T19:18:53Z
Навіть досвідчені господині можуть сумніватися: скільки разів можна морозити м'ясо
24tv
2025-02-24T19:18:23Z
Чи є ваш знак зодіаку одним із двох, які сьогодні побачать віщий сон
24tv
2025-02-24T19:15:31Z
Ці 5 днів у березні віщують небезпеку і невдачу: детальний місячний календар
24tv
2025-02-24T19:00:42Z
Щоб не за всі гроші світу: як зекономити на матеріалах для кухні
24tv
2025-02-24T18:33:49Z
Замість кави: 5 напоїв для енергії, що бадьорять, на весь день
GlavRed
2025-02-24T18:27:43Z
Вишукана закуска, яку дуже просто приготувати: рецепт жульєну
Фокус
2025-02-24T18:12:27Z
Не тільки деруни чи зрази: яку старовинну страву з картоплі готували українці
24tv
2025-02-24T18:06:49Z
Поліція Мукачева затримала групу осіб за хуліганський напад на двох чоловіків
Украина Криминальная
2025-02-24T18:36:46Z
Жінка втратила 30 000 грн через шахраїв, які обіцяли онлайн-заробіток
InternetUA
2025-02-24T18:31:23Z
На Полтавщині загасили масштабну пожежу на промисловому об’єкті після удару РФ
УкраинФорм
2025-02-24T18:21:16Z
Через спалювання сухої трави загинули двоє людей
1News
2025-02-24T17:51:21Z
В Україні судитимуть шахрая, який продав неіснуючі товари кільком десяткам людей
InternetUA
2025-02-24T17:31:28Z
У російському консульстві у Франції пролунав вибух
FaceNews
2025-02-24T16:30:48Z
У Сумах росіяни атакували цивільне авто дроном - водій помер у кареті «швидкої»
УкраинФорм
2025-02-24T16:21:43Z
Убивство дворічної дівчинки на Полтавщині – підозрюють співмешканця матері дитини
Украина Криминальная
2025-02-24T16:12:37Z
На Тернопільщині під суд відправили виховательку, яка побила дітей через погану поведінку
Комсомольская правда
2025-02-24T15:58:42Z
Швед: У Лівого Берега гра була проста, тому нам було важко
Football.ua
2025-02-24T19:22:14Z
Галатасарай зіграв унічию з Фенербахче в Міжконтинентальному дербі
Football.ua
2025-02-24T19:01:00Z
УАФ створила платформу пам’яті на честь загиблих героїв футбольної спільноти
Football.ua
2025-02-24T18:58:15Z
Рома без Дібали з перших хвилин гратиме проти Монци
Football.ua
2025-02-24T18:57:12Z
Спортивний директор Ювентуса: Ми злі та розчаровані після вильоту з Ліги чемпіонів з економічних та іміджевих причин
Football.ua
2025-02-24T18:45:29Z
Шахтар — Лівий Берег 1:0 Відео гола та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-02-24T18:39:56Z
Іско: Антоні — пекельно талановитий
Football.ua
2025-02-24T18:18:46Z
Корупція в Ер-Ріяді: Туркі "наплював" на правила, підказувавши боксеру бали суддів під час бою
24tv
2025-02-24T18:18:08Z
«Шахтар» завдав поразки «Лівому Берегу» у матчі футбольної Прем'єр-ліги України
УкраинФорм
2025-02-24T18:00:13Z
В Україну скоро прийде потепління: коли регіони заливатиме дощем
GlavRed
2025-02-24T19:27:03Z
Вони бачили все: три роки повномасштабної війни очима військових бригади "Чорний ліс"
24tv
2025-02-24T19:24:13Z
У Києві нормалізувалася якість повітря
УкраинФорм
2025-02-24T18:57:45Z
«Важные истории» запустили базу даних російських військових, загиблих і зниклих на війні
Детектор М
2025-02-24T18:49:54Z
Ердоган, Зеленський і Крим: що означає підтримка Туреччини?
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T18:27:31Z
Вже найближчими днями: Андрющенко розкрив, що окупанти можуть завезти в Маріуполь залізницею
24tv
2025-02-24T18:09:51Z
Коли в Україні настане метеорологічна весна
24tv
2025-02-24T18:03:40Z
Росіяни обстріляли Краматорськ, є поранений
УкраинФорм
2025-02-24T17:57:22Z
Три роки тому, в цей день почалася повномасштабна війна
ZN UA
2025-02-24T17:25:59Z
"Будемо боротися": Максим Галкін вразив своїм зверненням до українців
GlavRed
2025-02-24T19:27:45Z
Оля Цибульська назвала справжню людину серед українських зірок
GlavRed
2025-02-24T19:27:44Z
Приховати вік і бути в тренді одночасно: як виглядати модно у 45+
GlavRed
2025-02-24T19:27:27Z
У США померла культова джазова співачка, яка перша виконала хіт Killing Me Softly
GlavRed
2025-02-24T19:27:08Z
Затяті холостяки та холостячки: 7 українських зірок, які ніколи не йшли під вінець
24tv
2025-02-24T19:15:49Z
Масштабний витік 5-го сезону «Дивні дива» / Stranger Things — майже 100 сторінок документів Netflix розкрили деталі серіалу
ITC
2025-02-24T19:07:53Z
Руйнують стереотипи: 5 успішних українських жінок, які надихають мільйони
24tv
2025-02-24T17:36:12Z
Колір волосся 2025 – тренди фарбування для жінок за 40
GlavRed
2025-02-24T17:27:09Z
Джамала замилувала фото 9-місячного сина з нагоди особливої дати
TSN
2025-02-24T17:03:38Z
Колись я був вневнений, що моєму поколінню випало жити в постісторії
GlavRed
2025-02-24T19:27:54Z
МВС планує створити Єдину інформ-платформу із питань зниклих безвісти
УкраинФорм
2025-02-24T19:27:31Z
Обмеження на керування: у якому віці заборонять сідати за кермо
Хвиля
2025-02-24T19:24:51Z
UNICEF надала людям на прифронтових територіях $31,5 мільйона зимової грошової допомоги - ОП
УкраинФорм
2025-02-24T19:24:17Z
Чи можна зареєструватися на НМТ через Дію
24tv
2025-02-24T19:18:20Z
Зовсім скоро День української жінки 2025: найтепліші привітання у картинках і листівках
24tv
2025-02-24T19:06:25Z
Мобілізація в Україні: за яких підстав можуть анулювати бронь
Политека
2025-02-24T19:00:11Z
Шведські розробники представили інноваційну систему ППО RBS 70 для Сил оборони України
InternetUA
2025-02-24T18:58:00Z
Від втрат до надії: третій рік повномасштабної війни у фотографіях
ZN UA
2025-02-24T18:49:13Z
ВООЗ повідомила, на які хвороби найчастіше скаржаться українці
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T19:06:48Z
Аналіз на непереносимість лактози: як відбувається та кому потрібен
24tv
2025-02-24T18:18:02Z
Як зберегти жіноче здоров’я
360ua.news
2025-02-24T18:06:50Z
Вилікувати чи зрізати: смола на плодових деревах – як боротися
GlavRed
2025-02-24T17:27:38Z
Стало відомо, яке найкорисніше м’ясо в світі
AgroNews
2025-02-24T17:21:32Z
Ви б ніколи не здогадались: дієтологи розповіли про 7 найкорисніших круп
24tv
2025-02-24T16:51:38Z
Піднімуть настрій за лічені миті: варто спробувати ці 5 неймовірних напоїв
24tv
2025-02-24T16:09:14Z
Жінка спробувала "Оземпік" та розповіла про серйозні побічні ефекти – фото
TSN
2025-02-24T15:33:34Z
Знизити високий тиск: експерти назвали 6 корисних "заборонених" продуктів
GlavRed
2025-02-24T15:27:05Z
Стало відомо, які банки РФ відключать від SWIFT
1News
2025-02-24T19:27:24Z
Світові ціни на коксівне вугілля впали на початку року
AgroNews
2025-02-24T19:19:12Z
Економія чи гроші на вітер: наскільки вигідно підключати "нічний" тариф на електроенергію
Знай
2025-02-24T19:12:00Z
Виробничі спроможності вітчизняної оборонної промисловості цьогоріч можуть сягнути $35 мільярдів - Сметанін
УкраинФорм
2025-02-24T19:06:02Z
Європа продовжує фінансувати Кремль через покупку енергоносіїв, - The Guardian
Хвиля
2025-02-24T19:03:08Z
Клієнт ПриватБанку вимагав відшкодування через прострочку за депозитом: стало відомо, чию сторону прийняв банк
Политека
2025-02-24T18:30:01Z
Україна втратила 13% свого житлового фонду - Кулеба
УкраинФорм
2025-02-24T18:27:22Z
В Україні переписали ціни на популярні продукти: що подорожчало найбільше
GlavRed
2025-02-24T18:27:10Z
Україна збільшила імпорт алюмінію на 9,4%
AgroNews
2025-02-24T18:12:10Z
Компанія Volvo Trucks вперше лідирує на ринку Європи
AutoCentre
2025-02-24T19:04:14Z
Гуру водіння обіцяє ідеальне паралельне паркування з допомогою цього 20-секундного трюку
24tv
2025-02-24T18:51:30Z
Ексклюзив за ціною суперкара: представлено найдорожчий у світі мотоцикл
Фокус
2025-02-24T17:33:04Z
Bathurst 12 Hour – як пройшов марафон для пілотів КЦА ФАУ
AutoCentre
2025-02-24T16:45:47Z
Діджиталізація замість бійок: Tesla запускає довговочікувану електронну чергу на станціях Supercharger
ITC
2025-02-24T16:31:40Z
Jeep Wrangler отримав спортивну модифікацію Speedster для любителів бездоріжжя
360ua.news
2025-02-24T16:00:53Z
На аукціон виставили раритетний кемпер Alfa Romeo
AutoCentre
2025-02-24T15:04:00Z
Штраф до 1700 грн або втрата машини: в Україні посилили нові жорсткі правила
GlavRed
2025-02-24T14:27:53Z
Mercedes випустить маленький Гелік для великої мрії під назвою Little G
Топ Жир
2025-02-24T14:24:09Z
Поляки дякували українцям: у Варшаві відбувся багатотисячний мітинг присвячений війні в Україні
24tv
2025-02-24T19:30:25Z
Зеленський обговорив із лідерами ЄС підтримку України
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T19:30:01Z
Трамп назвав імовірні терміни зустрічі із Зеленським у США
GlavRed
2025-02-24T19:27:28Z
Зрадниця Корольова терміново покинула РФ разом із сином і невісткою - причина
GlavRed
2025-02-24T19:27:11Z
НАТО продовжить підтримувати й стояти поруч з Україною – Рютте
ZN UA
2025-02-24T19:25:47Z
Резолюція ГА ООН щодо річниці війни в Україні: Європа пропонує доповнення до версії США
Хвиля
2025-02-24T19:22:36Z
Закінчення війни, угода про корисні копалини та візит до РФ: гучні заяви Трампа
TSN
2025-02-24T19:21:39Z
Трампа запитали, чи вважає він Путіна дикатором: що відповів
TSN
2025-02-24T19:21:07Z
Трамп заявив, що сподівається, що Україна поверне частину територій по мирній угоді
Комсомольская правда
2025-02-24T19:19:06Z