/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F3%2F9fa82e0886adb012af5557acb1a3468d.jpg)
Це нібито передвісник якоїсь страшної кризи, - Андрій Новак про великий світовий борг
Про це він розповів у програмі «Культ особистості».
«Одна група аналітиків стурбована, каже, що все пропало. Чому? Причиною називає великий світовий борг, який сьогодні становить понад 307 трильйонів доларів, він у декілька разів більший, ніж сумарний ВВП усіх країн. Це нібито передвісник якоїсь страшної кризи», - розповідає Андрій Новак.
За його словами, насправді борг також є джерелом розвитку, адже, коли держава чи компанія бере кредит, вона це робить для того, щоб вкласти гроші у щось, збільшити виробництво, дати якимось новим інвестиційним проєктам, на яких буде заробляти більше, а із заробленого вже і буде повертатися борг.
«Всі країни, всі компанії живуть у борг. Навіть ми з вами як споживачі, коли хочемо покращити рівень свого життя, беремо кредит: іпотечний кредит, щоб покращити житлові умови, кредит на автомобіль для того, щоб покращити свої транспортні можливості, навіть на побутову техніку ми беремо кредити. Але це все розвиває нас і робить вищим, кращим, комфортнішим рівень нашого життя», - пояснює Андрій Новак.
Це ж, констатує експерт, стосується і компаній, які беруть у борг, це робиться для того, щоб нарощувати виробництво, збільшувати кількість працівників. Отож, підсумовує він, борг – державний, корпоративний, особистий – це джерело розвитку і прогресу, а проблема вже полягає у тому, як цей борг використовується.
Також Politeka писала про те, що Шейтельман прокоментував початок переговорів щодо вступу України до ЄС.