MY.UAНовини
У Львові пройшов Форум "Мистецтво перемоги": його учасники обговорили збереження української унікальності
У Львові пройшов Форум "Мистецтво перемоги": його учасники обговорили збереження української унікальності

У Львові пройшов Форум "Мистецтво перемоги": його учасники обговорили збереження української унікальності

Чи може Україна на весь світ заявити, що вона – унікальна і самобутня, з багатою культурою і традиціями, і точно – не Росія? Учасники Міжнародного форуму "Культурний Фронт. Мистецтво Перемоги" мають на це питання однозначно ствердну відповідь. Саме тому так важливо займатися збереженням історико-культурної спадщини України, оцифровувати експонати та проводити роботу з культурної дипломатії.

Організатори форуму: БФ "Підгорецький замок", Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького, "Благодійний фонд польсько-українського партнерства", Польське братство кавелерів Гутенберга. Захід проходив за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Форум тривав два дні – спочатку у Палаці Потоцьких у Львові, а потім – у Золочівському замку. Зараз про те, у замок влітку минулого року влучив уламок російської ракети, нічого не нагадує: силами спеціалістів Львівської національної картинної галереї вдалося відновити частину зруйнованого фасаду. А згодом, як розповів на Форумі гендиректор Галереї Тарас Возняк, найцінніші експонати з львівських музеїв та палаців евакуювали до музеїв Польщі, країн Балтії та Західної Європи. За словами пана Возняка, це дозволило не лише вберегти колекції від потенційного знищення через ворожі обстріли, але й познайомити європейців з найкращими зразками української культури.

І це дуже важливо ще й тому, що світ досі сприймає Україну як частину Росії. І наше завдання – назавжди розірвати цей порочний зв’язок.

"Як формується культурний код? Через виховання. Між українцями та росіянами є цивілізаційна прірва, яку можна побачити на прикладі двох культур. Ми, українці, знаємо і оберігаємо своє коріння — ідентичність, самобутність", – підкреслив Тарас Возняк.

Про те, що Росія роками намагалася "приватизувати" український культурний простір, говорив на Форумі під час включення онлайн і секретар РНБО Олексій Данілов, який системно опікується історико-культурною спадщиною України.

"Ми сьогодні повертаємося до нашого могутнього коріння. Чужого нам не треба – важливо повернути своє. Щоби світ знав нашу культуру, історію. І врешті-решт припинив плутати нас із росіянами і робити з нас єдине культурне коло. Зараз ми переживаємо темні часи, але після кожної ночі завжди сходить сонце, і українці обов’язково здобудуть перемогу над російською федерацією, яка вміє лише руйнувати", – зазначив секретар РНБО.

На те, що потрібно доводити нашим міжнародним партнерам, що Україна – це не Росія і має власні багаті культурні традиція, говорила під час Форуму і генеральна директорка Національного заповіднику "Софія Київська" Неля Куковальська.

"Культурна дипломатія має надзвичайно важливе значення. За півтора року війни я об’їздила багато країн і усвідомила, що Україну пізнають через війну. Інформація, хто ми такі, практично відсутня у Європі. Нас в кращому випадку сприймають як частину Росії. Тому одним зі своїх головних завдань я бачу – їздити з лекціями по світу, розповідати, хто ми є і чим світ може нам допомогти", – розповіла пані Куковальська.

Пані Неля розповіла, що при Софії Київській працює Науково-дослідний інститут, колектив якого – провідні науковці – продукують останні новітні дослідження з історії України, її державності. Ці книги перекладаються англійською мовою та розсилаються по навчальних та культурних закладах в усьому світі. Щоб вони заглиблювалися в нашу історію і розуміли, хто ми є.

Доцентка кафедри дизайну та основ архітектури Інституту архітектури та дизайну Львівської політехніки Ореста Ремешило-Рибчинська також переконана, що міжнародна робота, популяризація України є надзвичайно важливою у збереженні культурної спадщини.

"Ми проводимо співпрацю з колегами з Польщі, Австрії, Німеччини, Франції. За моїми плечима є Львівська політехніка, це дуже шанована інституція у світі, це бренд. І через наш університет можна виходити на міжнародні зв’язки, щоб, в тому числі, допомагати багатостраждальним музеям Сходу, які найбільше постраждали від російської навали, залучати партнерів, кошти", – зазначила пані доцент.

Культурній дипломатії була присвячена і доповідь на Форумі Зенона Коваля – політичного радника Товариства Українців Бельгії і спеціального радника посольства України у Бельгії (1992-1995).

"Роль культури може бути дуже важливою у процесі розбудови чи відбудови і просування/промоції нації. В контексті війни в Україні мистецтво і культура можуть відіграти кілька ключових ролей, зокрема, збереження ідентичності, підтримка стійкості, сприяння діалогу, міжнародна промоція. Культура і мистецтво можуть бути потужними інструментами для створення іміджу – уявлення про країну та націю що формується у масовій свідомості", – зазначив пан Коваль.

На щастя, у світі розуміють важливість допомоги Україні у збереженні її історико-культурної спадщини, а отже – національної ідентичності. На Форум "Культурний Фронт. Мистецтво Перемоги" завітали представники Національного інституту з питань польської культурної спадщини за кордоном Полоніка. Керівник експертного відділу Інституту Міхал Міхальський розповів, як польські партнери допомагають відроджувати та оцифровувати об’єкти української культурної спадщини.

"Після початку війни ми почали тісно співпрацювати з міською владою Львова для забезпечення пам’яток культури. Але швидко ця робота поширилася на всі західні та центральні регіони України. Минулого року ми допомогли у забезпеченню 300 культурних споруд – церкви, костели, замки, синагоги. Зокрема, обладнали спеціальним противогневим оснащенням. Також працювали польські реставратори, які займалися відновленням культурних споруд", – розповів пан Міхал.

Полоніка допомагає Україні ще й у оцифруванні історико-культурних пам’яток. За допомогою 3D фотофіксації, яка передає розмір, колористику, окремі деталі, ці об’єкти зберігаються у найкращій якості, що дає можливість їх відновити в разі істотного пошкодження або знищення.

Також Форум відвідали італійські реставратори, зокрема, президентка Федерації реконструкційних та енергетичних компаній Finco Карла Томазі, яка нині займається реставрацією собору Святого Марка у Венеції, та член-засновник Асоціації "Реставратори без кордонів" П’єро Корона, який має досвід відновлення будівель після війни – у Сирії, Іраку та Балканських країнах. Італійські реставратори допомагають українським колегам у відновленні пошкоджених історичних споруд.

А їхній колега – експерт з комунікації Марко Галіполі вважає, що завдяки культурі, мистецтву, країна може найкраще представити свою національну ідентичність.

"Ми розповідаємо про Україну на італійському телебаченні, залучаємо до знайомства з українською культурою різні інституції, університети, італійських митців, щоб якоюсь мірою бути в опозиції до того, що робить з Україною Путін", – зазначив пан Галіполі.

Учасники Форуму погодилися, що Росія повинна відповісти за злочини, вчинені проти української культури, її історичної спадщини. На думку директора Національного музею революції гідності, співорганізатора Штабу порятунку спадщини Ігоря Пошивайла, покарання РФ – це не спринт, а марафон, який потребує зусиль на національному та міжнародному рівні, та адаптації міжнародного законодавства, юридичних практик під нові реалії. Щоб покарання Росії було жорстким і невідворотнім.

Міжнародний Форум "Культурний Фронт. Мистецтво Перемоги" – лише перший захід подібного формату. Організатори анонсують, що він проходитиме на постійній основі. Адже залишається ще чимало проблемних питань у царині культурної спадщини України, розв’язання яких потребує залучення широкого експертного кола.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Военных КНДР перебросили под Харьков - СМИ
Корреспондент
2024-11-22T21:15:48Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Дезертировал целый полк оккупантов: в росСМИ раскрыли подробности
Новости Украины
2024-11-22T21:00:48Z
В Киеве экстренно разворачивают блокпосты: проверки транспорта и людей станут регулярными
Знай
2024-11-22T20:30:19Z
В оккупированном Крыму подняли флаг Украины: детали
TSN
2024-11-18T12:27:39Z
Минус около $200 млн: «Червона Калина» и «Тайфун» уничтожили комплекс «Борисоглебск 2»
Апостроф
2024-11-18T11:30:35Z
На 12 часов тысячи одесситов останутся без воды: полный список адресов
Comments UA
2024-11-18T09:06:29Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
"Угроза серьезная": Польша встревожена возможностью глобальной войны
Comments UA
2024-11-22T21:36:08Z
Лукашенко рассказал о демократии в Беларуси и пригрозил отрубить интернет
Новости Украины
2024-11-22T21:28:36Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
В России публично унизили известную певицу
Comments UA
2024-11-22T21:21:33Z
Российский певец оказался в клинике: что произошло
Comments UA
2024-11-22T20:51:02Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Как будет работать электронная ВВК: объяснение Минобороны
TSN
2024-11-22T21:03:31Z
В чем опасность прокладок: в некоторых ученые обнаружили вещества, которые вредят женскому здоровью
TSN
2024-11-22T16:36:47Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Тренер Жироны рассказал, когда Цыганков сможет вернуться на поле
Корреспондент
2024-11-22T19:52:44Z
Звездный боец UFC Макгрегор признан виновным по делу об изнасиловании
ZN UA
2024-11-22T19:22:46Z
Конор Макгрегор проиграл дело об изнасиловании и должен выплатить жертве 250 тысяч евро
Фокус
2024-11-22T19:15:55Z
"Что мы можем сделать?": в Федерации волейбола Украины прокомментировали побег игроков "Решетиловки" за границу
TSN
2024-11-22T14:54:17Z
Украинский боксер Захожий проведет дебютную защиту евротитула: бой покажут на Киевстар ТВ
TSN
2024-11-22T13:12:22Z
Александр Усик сделал заявление о повторном поединке против Тайсона Фьюри
Известия Киев
2024-11-22T12:35:54Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Повышение налогов: стало известно, сколько придется заплатить украинцам
Политека
2024-11-22T21:01:10Z
Тисячі без тепла: одне з міст України опинилося на межі колапсу
Хвиля
2024-11-22T20:45:12Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
"Уже невозможно терпеть", - Z-военкор прогнозирует "взрыв" в армии России. ВИДЕО
Новости Украины
2024-11-22T21:39:50Z
Кабмин увеличит помощь семьям погибших гражданских, защищавших Украину в начале вторжения
ZN UA
2024-11-22T21:15:11Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Украинцам могут аннулировать субсидии и льготы: специалисты разъяснили детали
Политека
2024-11-16T19:00:33Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Нужно найти настоящего убийцу: тест-головоломка на логику и внимательность
TSN
2024-11-22T19:06:49Z
20 лучших тушей для ресниц 2024: выбор редакции Marieclaire.ru
Marie Claire
2024-11-22T19:00:10Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Телефон в кровати - прямая дорога в могилу: чем опасен смартфон рядом с вами во время сна
Знай
2024-11-22T18:51:10Z
Гороскоп Таро по одной карте на 23 ноября: узнайте, что ждет каждый знак Зодиака в этот день
Политека
2024-11-22T16:27:54Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Сначала предлагал $200: уклонист задул баллончиком сотрудников ТЦК и скрылся
TSN
2024-11-22T20:06:30Z
В Харькове мужчина "заминировал" облэнерго из-за отключения света
Корреспондент
2024-11-22T18:24:51Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Мужчина "забыл дату", поэтому не явился в ТЦК: в суде решали этот вопрос
Политека
2024-11-22T17:01:46Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Гигантские цыплята и боевая система как в Ведьмаке: что известно о возвращении культовой RPG Fable
Знай
2024-11-22T20:51:32Z
"Будет "Фукусима" искусственного интеллекта": какие опасности и проблемы ожидают человечество
Фокус
2024-11-22T20:51:04Z
Для "зеленой" энергии: передовая батарея преобразит старую угольную электростанцию
Фокус
2024-11-22T20:37:33Z
Найти колыбель человечества: почему ученые так и не могут обнаружить отправную точку
Фокус
2024-11-22T20:36:57Z
Hubble зафиксировал уникальную спиральную галактику в созвездии Золотой Рыбы
Известия Киев
2024-11-22T20:13:56Z
Президент FromSoftware подтвердил работу над несколькими новыми проектами
GameMag
2024-11-22T19:52:24Z
Аудитория Helldivers 2 от Sony достигла 15 миллионов человек
GameMag
2024-11-22T19:01:39Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
За американский автомобиль могут отобрать права: на что обратить внимание
Знай
2024-11-22T17:21:14Z
В Японии запускают в производство необычный гибрид Honda Civic и Dodge Challenger
Фокус
2024-11-22T11:15:38Z
Альтернатива Wrangler: электрический внедорожник Jeep впервые заметили на дорогах
Фокус
2024-11-22T08:36:02Z
Увеличат запас хода до 1000 км: Honda готовит инновационные батареи для электрокаров
Фокус
2024-11-21T17:57:23Z
Новые машины, трассы с "Софией" и коллекция Ferrari: Gran Turismo 7 от Sony получила ноябрьское обновление
GameMag
2024-11-21T13:58:37Z
Гость из 60-х: обнаружен редкий 58-летний спорткар Chevrolet в новом состоянии
Фокус
2024-11-21T13:45:35Z
Премиальный французский электромобиль с запасом хода 750 км показали до премьеры
Фокус
2024-11-21T12:06:21Z
Старый 88-летний мотоцикл продают по цене нового Ferrari
Фокус
2024-11-21T10:06:53Z