MY.UAНовини
Чому поляки перекрили кордон: що насправді відбувається між Україною та Польщею
Чому поляки перекрили кордон: що насправді відбувається між Україною та Польщею

Чому поляки перекрили кордон: що насправді відбувається між Україною та Польщею

Переговори про вступ України до Євросоюзу пішли важким шляхом

Польський кордон знову зупинився. Страйки поновилися з обіду 18 грудня. До того ж перевізники повернулися не самі. До них приєднались фермери. Вимоги польських транспортників не змінилися (повернення дозволів для українських перевізників, окремі черги для порожніх фур та ін), а от аграрії тепер проти вже не лише проти нашого зерна. Їм заважає навіть цукор (якого Україна в принципі експортує мало).

Страйкарі можуть тримати кордон в облозі довго — аж до березня наступного року. Збитки української економіки навіть за місяць стали дуже помітними. Лише по митних зборах в листопаді країна недоотримала майже 10 млрд грн. Годі й казати про збитки бізнесу. І от все це може стати ще гірше.

Оптимізму в експертному середовищі небагато. Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук вважає, що кордон лихоманитиме ще довше: до червня 2024 року. "На початок літа призначене засідання логістичного блоку Єврокомісії, на якому поляки можуть підняти питання анулювання транспортного безвізу для України. А те, що відбувається зараз, свого роду, "підготовка", — каже Марчук. "Не місяць, не три, і навіть не півроку. Україна фактично вже проходить шлях євроінтеграції, і реальність така, що наш бізнес дуже муляє польським підприємцям. Тут кілька аспектів, починаючи з конкуренції за споживача та ринки збуту, і закінчуючи боротьбою за субсидії. Тому після перевізників і фермерів на кордон можуть вийти молочники чи птахівники", — додав економіст Олексій Кущ.

Приблизно так думають і в Польщі. Представник польської провладної коаліції Міхал Колодзейчак, ніби на підтвердження цієї тези, прямо заявив у ефірі радіо RMF24, що ринок Польщі потрібно захистити від української агропродукції. І закрити імпорт на 20 років.

І тут Україні потрібна стратегія. Адже поляки фактично першими почали переговори про вступ України до ЄС. Та цю проблему — протистояння в довгу — поки що ніхто й не намагається вирішувати. Влада й бізнес-спільнота працюють у режимі екстреного реагування де "горить", там і гасять. І це ризиковано.

Блокада 2.0

Протести польських перевізників почалися ще на початку листопада. Це практично паралізувало рух фур. Величезні черги, подвійні тарифи на перевезення, обʼїзди через Словаччину, Угорщину та Румунію і навіть смерті водіїв — все це сталося за місяць блокувань.

І от тиждень тому польський кордон неочікувано "поїхав". Як розказали в АСМАП, на вимогу їхні юристів місцева влада просто анулювала дозволи на страйки польським. Рух поступово почав відновлюватися.

Але 18 грудня з обіду страйкарі знову повернулися, та не самі, а ще й з місцевими фермерами. "Після того, як перевізникам анулювали дозволи на страйки, вони звернулися до війта гімни Дорохуськ (керівник гміни, адміністративних одиниць на кшталт українських ОТГ — БТ), та й від нього отримали відмову. І оскаржили її у суді. Суд став на бік перевізників. Хоча в теорії у війта ще є можливість подати апеляцію. Саме тому перевізники оголосили про поновлення страйку на пропускному пункті "Яголін-Дорохуськ", але машин підігнали мало, вантажівки пропускають, хоча й обмежено (до 10 на годину). Фермери ж повноцінно заблокували пропускний пункт Шегині -Медика", — каже Голова АСМАП Володимир Балін.

Протестувальники можуть продовжити страйк аж до 8 березня 2024 року. Про це заявив один з організаторів страйку Рафал Меклер. Тобто, після місячного блокування кордону і короткої паузи з відновленням руху, отримаємо новий блок ще майже на три місяці. А як буде далі — питання відкрите.

Балін каже, що нові блокування наших транспортників здивували. Бо останні дні йшли активні неофіційні перемовини за підтримки нашої та польської федерацій роботодавців між перевізниками. І, за словами Баліна, "прогрес був". До того ж, на пропускному пункті Ягодин — Дорохуськ з середи мала запрацювати окрема черга для порожніх фур — це одна з вимог польських протестувальників, яку наша сторона виконала. "Доступу до системи "Шлях" вони вже не хочуть (доступ до українського "Шляху" на початку страйків був у списку вимог, як підозрюють експерти, через нього польські транспортні компанії збиралися набирати наших водіїв — БТ)", — розказав Балін "Бізнес-Телеграфу".

Але залишається головна вимога польських перевізників — повернення дозволів і квот на рейси у ЄС для українських транспортників. Тому кордон і далі буде стояти. Спочатку до березня, а потім, можливо, і до червня 2023 року. Поки засідання логістичного блоку Єврокомісії, засідання якого планується на початок літа наступного року не розставить врешті-решт всі крапки над "і".

Повертають план "Б"

За місяць попередньої блокади польського кордону українські перевізники знайшли обхідні шляхи. Пускають фури через інші кордони (з Словаччиною, Угорщиною, Румунією), перевантажують товари на бусіки (їх протестувальники не блокують), а Укрзалізниця запустила контрейлерні перевезення — фури їдуть до Польщі на залізничних платформах, без черг, а далі вже своїм ходом. "Все це великий гак, дорого і не зручно, але ж краще погано їхати, ніж гарно стояти. Тож будемо знову повертати альтернативні маршрути", — каже Балін. А українські компанії — клієнти перевізників — так і не отримають знижок, хоча після розблокування кордону розраховували на зменшення тарифу вдвічі.

Костянтин Карабет, співвласник групи компаній Tanit Group, каже, що будуть і бусіки, і перевезення фур залізницею. "Хоча є багато невирішених питань для способу перевезення вантажів, це й збереження товару, і митний режим, заміна колісних пар та ін. Зрозуміло, що такі маршрути кризові, але варіантів зараз небагато Клієнти готові вивантажувати товар на складах, використовувати сервіс контейнерних потягів. Це стосується передусім тих вантажів, де терміни придатності дозволяють скористатися саме такою стратегією", — зазначив Карабет.

По багатьох товарах не виключений дефіцит. "Ще місяць протримаємося на старих запасах, а далі — думаємо, що робити", — додав голова концерну "Ярослав" (швейне і харчове виробництво з використанням імпортної сировини) Олександр Барсук. Про дефіцит вже на грудень-січень говорять в мережі Comfy, На складнощі з доставкою деяких ліків і вакцин скаржаться також фармацевти. Про це "Бізнес-Телеграфу" розказав керівник компанії "Алкалоїд Київ" Артем Матвеєв Йдеться про препарати, що вимагають спеціального температурного режиму перевезень, якого у довгих чергах важко дотриматися. На рекламному ринку вже зараз дефіцит плівки для біл-бордів. Про це "Бізнес-Телеграф" повідомили зразу у кількох рекламних агенціях.

Не виключено, що перелік дефіцитних товарів чи тих, що "очікуються" буде зростати. Як і цінники, адже бізнес навряд чи довго зможе не реагувати на здорожчання логістики. Та все залежить від формату блокувань. "Якщо н тому ж Ягодині й далі будуть пропускати хоча б по 10 фур на годину, то так жити ще можна", — втішив Балін. Хоча це не скасовує збитків для перевізників і їхніх клієнтів.

Чого хочуть польські фермери

Куди більша інтрига зараз — вихід "на арену" польських фермерів. Вони доєдналися до страйків і вже перекрили пропускний пункт "Шегині-Медика". А тепер хочуть заблокувати ще й пункт "Ягодин — Дорохуськ".

"Бізнес-Телеграф" уже писав про страйки польських фермерів, яки скаржилися, що українське зерно обвалило їхній ринок та заганяє у збитки. Тоді зійшлися на тому, що через Польщу наше зерно (зокрема, пшениця) може їхати лише транзитом — до портів і далі на експорт до пунктів призначення.

Тепер польські фермери незадоволені українською кукурудзою. Та питання тут не зовсім до України. "Ми продали кукурудзу дуже дешево, втрачаємо 2 тисячі злотих на кожному гектарі. Витрати на гектар становлять 5,5 тисяч злотих, а ми отримали лише 3,3 тисячі. Кредити ліквідності, які частково нас підтримували, були відкликані. На жаль, уряд, що зараз іде, забрав у нас ці кредити", — пояснив польським ЗМІ один з організаторів протесту Роман Кондров. Ще одна вимога — мораторій на підвищення податку на землю. "Ми солідарні з перевізниками, тому що ці галузі (транспортна і аграрна — БТ) постраждали найбільше", — додав Кондров. Схоже, що польські фермери оцінили успіх перевізників. І хочуть вирішити свої проблеми за рахунок України.

Виробництво зернових та зернобобових в Україні та Євросоюзі

Неочікувано до зерна додався ще й цукор. Польські фермери вимагають зупинити ввіз українського цукру до своєї країни. Національна асоціація виробників цукрових буряків Польщі заявила, що цього року наварять близько 2,3 млн тонн цукру, а от наступного може бути менше, якщо буде імпорт української продукції. Асоціація вже звернулась до міністерства сільського господарства з вимогою відновити квоту для українського цукру в 20 000 тонн на рік. Це навіть смішно, бо в поточному маркетинговому році Україна експортувала трохи більше за 400 000 тонн цукру. І це ледь не рекорд за всю історію незалежності. І додав, що після повномасштабного вторгнення, коли зняли всі обмеження для українських товарів у ЄС, Україна в економічному сенсі "вже вступила у Євросоюз". І тепер польський цукор не витримує конкуренції з більш дешевим українським.

Польський політик Міхал Колодзейчак пропонує піти ще далі. І "захистити" аграрно-споживчий ринок Польщі, закривши доступ до нього українській продукції "на 20 років після вступу України до ЄС". "Тобто, якщо спочатку багато хто сприйняв невдоволення польських фермерів як елемент виборчої кампанії, то тепер ми бачимо, що це не так. Вибори пройшли, уряд у Польщі новий, а претензії аграріїв — старі", — каже Кущ.

Українські порти працюють не дуже з відомих причин. Експортери переорієнтували зернову логістику на балтійські порти, але це складно. Бо, виходить, що доїхати до тих портів не так просто, принаймні, зерновозами. Перевезення залізницею навіть зростають. За даними компанії "Украгроконсалт", у листопаді цього року УЗ перевезла 6,1 млн тонн експортних вантажів, з них 2,43 млн тонн — зерна. Для порівняння: в напряму морських портів поїхало 1,7 млн тонн. Натомість, за даними Spike Brokers, за два тижні грудня автотранспортом відвантажено 142 000 тонн, що менше, порівняно з аналогічним періодом у листопаді (тоді вивезли 182 000 тонн), не кажучи вже про жовтень (192 000 тонн). Тобто, насправді, навіть повне блокування руху зерновозів на польському кордоні не зупинить наш експорт. Хоча, зрозуміло, проблеми будуть.

"Через Польщу автотранспортом зараз везуть, в основному, ріпак, сою, олію. Зрозуміло, втрати у експортерів через блокування кордонів будуть. Особливо у господарств з західних регіонів, яким набагато зручніше й дешевше везти збіжжя через Польщу, ніж транспортувати до Одеси на доставку морем. У скрутному становищі вже опинилася багато наших переробників, які за попередньої блокади навіть втратили контракти з європейськими торгівельними мережами, бо зірвали терміни доставки. З новими блокуваннями такі контракти на 2024 рік під великим питанням", — зазначив Марчук. За його словами, експортери будуть їхати через кордони з іншими країнами, а це плюс на вартості доставки. Також більш активно залучають портову інфраструктуру.

Вхідний квиток у ЄС

До проблем на польському кордоні доведеться звикати. "Завжди знайдуться невдоволені. Не здивуюсь, якщо після фермерів н страйки вийдуть молочники чи птахівники. Це в тому числі превентивні кроки з боку польського бізнесу. Ми вже фактично "відпрацьовуємо" свій вхідний квиток у ЄС, де українські виробники, зокрема, агропродукції, будуть напряму конкурувати з польськими. І останнім це дуже не подобається. Причому, йдеться про конкуренцію не лише за споживачів та ринки збуту, а й за субсидії. У ЄС є так звана дотація на вирівнювання інфраструктури, яку отримують найслабші. Зараз їх платять польським фермерам, а після вступу України до Євросоюзу будуть платити нашим", — каже Кущ.

"Якщо порахувати по європейським "розцінкам" на дотації то наші малі й середні фермери після вступу України до ЄС будуть отримувати по 10 млрд євро на рік. Зрозуміло, що у когось з європейській фермерів допомогу могуть частково й зняти", — додав Марчук.

За словами Куща, щоб хоча б частково утихомирити пристрасті, Україні варто задуматися над зміною експортної моделі. Наприклад, везти в Європу не пшеницю й кукурудзу, а, скажімо, біопаливо чи рослинний білок. Тобто, ті ж продукти, але вже перероблені. У ЄС такої продукції не вистачає, тож невдоволених місцевих виробників буде менше. Та все це, звісно, якщо й буде, то вже після війни.

Теги за темою
Польща
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Китае разработали новые полупроводники и теперь оружие станет "умнее", чем американское
Фокус
2025-02-24T09:51:50Z
Amazon закрывает свой магазин приложений для Android
Хвиля
2025-02-24T09:30:59Z
Физики выяснили, что внутри протона действует сила, равная силе 10 сжатых слонов
Фокус
2025-02-24T09:15:52Z
На Аляске скрыта "кроличья нора" 110 м в глубину: никто не знает, как появилась таинственная дыра
Фокус
2025-02-24T09:00:35Z
Дэйв Батиста требует от Netflix ускорить работу над экранизацией Gears of War
GameMag
2025-02-24T08:21:17Z
Зловещая вулканическая катастрофа вот-вот может обрушиться на Землю: в разы опаснее извержения
Фокус
2025-02-24T07:57:47Z
YouTube запускает новый премиум-тариф
Знай
2025-02-24T07:51:01Z
Астрономы обнаружили новую вонючую подсказку для поиска инопланетной жизни
Фокус
2025-02-24T07:42:47Z
Космическая загадка: почему астрономы нигде не могут найти газовые луны
Фокус
2025-02-24T07:15:21Z
Почему после окрашивания волосы становятся тусклыми и ломаются и как это предотвратить
Знай
2025-02-24T09:51:54Z
Март на носу – что посеять в марте на рассаду, берем на заметку
TSN
2025-02-24T09:51:14Z
Как ухаживать за кустами клубники, чтобы получить втрое больший урожай: секреты профессионалов
TSN
2025-02-24T09:03:50Z
Как противостоять словесной агрессии со стороны абьюзера: лучший метод
TSN
2025-02-24T08:03:56Z
Как заставить себя выполнять скучные задачи на работе: 7 психологических трюков
Marie Claire
2025-02-24T08:00:58Z
Это не какая-то редкость: 4 продукта, которые часто едят долгожители мира
Comments UA
2025-02-24T06:51:55Z
Митболы, или тефтели: как приготовить вкусное мясное блюдо
Фокус
2025-02-24T05:12:55Z
Как разные знаки Зодиака ведут себя в постели
Comments UA
2025-02-24T03:30:03Z
Гороскоп на неделю 24 февраля-2 марта для всех знаков Зодиака: страсть Овнов, побег Раков и тяжелая работа Весов
Знай
2025-02-24T02:30:25Z
Во Франции возле посольства РФ прогремел взрыв: детали
Фокус
2025-02-24T09:13:22Z
Киевщину атаковали "Шахеды": есть повреждения и пострадавший
TSN
2025-02-24T07:33:45Z
Студент развлекался с надувной куклой и сжег общежитие: как так случилось
Фокус
2025-02-24T03:21:09Z
В районе Харькова и Хмельницкой области прогремели взрывы, продолжается атака "шахедов" на Украину
ZN UA
2025-02-24T01:15:03Z
Студент едва не сжег дотла общагу, когда "играл" с реалистичной куклой: в дверь постучали
Знай
2025-02-23T19:51:08Z
Полиция пришла в ночной клуб на звуки "русского мира": подробности. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-23T19:33:32Z
В Херсоне во время атаки российских беспилотников мужчина утратил обе ноги от взрыва
ZN UA
2025-02-23T16:19:35Z
Огромные провалы в земле "пожирают" город: бразильские власти объявили чрезвычайную ситуацию
TSN
2025-02-23T16:18:04Z
Глупый и опасный: полиция задержала мужчину со странными "орудиями преступления"
Фокус
2025-02-23T14:00:30Z
Суркис назвал клуб, который хотел купить Бражко
Корреспондент
2025-02-24T09:51:25Z
"Он побьет Усика": тренер Паркера сказал, почему Джозеф победит украинца
Корреспондент
2025-02-24T09:09:35Z
Александр Усик подтвердил, что нацелен на поединок против Даниэля Дюбуа
Известия Киев
2025-02-24T07:36:53Z
НХЛ: Юта обыграла Ванкувер, Детройт дожал Анахайм
Корреспондент
2025-02-24T07:06:06Z
НБА: Торонто переиграл Финикс, победа Милуоки
Корреспондент
2025-02-24T06:30:03Z
Леннокс Льюис оценил победу Паркера в бою с Баколе
Корреспондент
2025-02-24T05:48:43Z
Подпись на футболке и объятия: Роналду и Усик встретились в Саудовской Аравии
Фокус
2025-02-23T21:15:07Z
Голевые передачи украинцев помогли команде победить в матче чемпионата Турции
ZN UA
2025-02-23T19:54:23Z
"Всегда учимся друг у друга": Усик встретился с Роналду в Саудовской Аравии
TSN
2025-02-23T16:51:02Z
Ухудшение состояния воздуха в Киеве: в КГВА назвали причину
Фокус
2025-02-24T09:45:03Z
"Это было страшно": как больница в центре Бучи пережила оккупацию
TSN
2025-02-24T09:36:13Z
ВСУ вышли из "аппендикса" к западу от Курахового, обозреватель говорит, что командование здесь сработало не лучшим образом
ZN UA
2025-02-24T09:07:00Z
Корректировали удары по защитникам Донетчины: СБУ задержала двух агенток РФ
Корреспондент
2025-02-24T08:45:27Z
Украинский командующий сообщил о самом тяжелом периоде на фронте
Апостроф
2025-02-24T08:36:38Z
Раннее тепло или затяжной холод: какая погода будет в Украине весной
TSN
2025-02-24T08:21:36Z
Генштаб оценил ситуацию на фронте
Корреспондент
2025-02-24T07:00:53Z
Потери россиян в войне против Украины пересекли новую психологическую отметку
TSN
2025-02-24T05:54:57Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 24 февраля в Украине
UAToday
2025-02-24T05:48:07Z
Участница "Холостяка-12" Марина Голд выходит замуж
Комсомольская правда
2025-02-24T09:46:02Z
Топ-1 фильм на Netflix: как критики и зрители оценили новый ромком
Фокус
2025-02-24T09:45:00Z
Бывшая партнерша Николаса Кейджа подала на него в суд из-за нападения сына
Корреспондент
2025-02-24T09:18:57Z
Отца Линдси Лохан арестовали: детали
Фокус
2025-02-24T09:15:08Z
Объявлены победители Берлинале-2025
Корреспондент
2025-02-24T08:36:21Z
Гитарист KISS Карл Кокран погиб в ДТП
Корреспондент
2025-02-24T08:15:48Z
Билли Айлиш появилась на публике с "голой" грудью
Фокус
2025-02-24T08:06:37Z
Бокс-офис США. «Капитан Америка» удержал лидерство
Кино-Театр
2025-02-24T08:03:40Z
Золотое омбре, как у Лисы из «Белого лотоса» — самый завораживающий маникюр на весну
Marie Claire
2025-02-24T04:00:25Z
Пенсия в 50 лет: кому из украинцев доступны льготные условия
Фокус
2025-02-24T09:51:36Z
Жанна Кальман: как самый старый человек в истории заключила хитрую сделку и получила солидные деньги
TSN
2025-02-24T09:36:37Z
По всей Украине объявлена воздушная тревога из-за взлета российского МиГ-31К
BigMir
2025-02-24T09:36:32Z
В 2025 году мобилизация их не коснется: кем не заинтересуется ТЦК
Знай
2025-02-24T09:30:51Z
В ТЦК объяснили, какие выплаты и в какие сроки выплачиваются военным и их родным
UAToday
2025-02-24T09:27:27Z
Военный назвал самую большую проблему Украины по состоянию на сейчас
Comments UA
2025-02-24T09:24:25Z
Срочный сбор на приборы ночного видения для водолазов ЦСП "Омега": как помочь
Знай
2025-02-24T09:21:56Z
"Несмотря ни на что, мы выстоим": звезды в третью годовщину вторжения поддержали украинцев
Апостроф
2025-02-24T09:21:19Z
KNDS показала кадры производства и испытаний своих новейших САУ RCH 155
Фокус
2025-02-24T09:12:25Z
Ученые обнаружили неожиданную связь между появлением редкого вида рака и мобильным интернетом
Comments UA
2025-02-24T09:42:12Z
Лучшие для здоровья сердца и кожи: какие масла, кроме оливкового, диетологи советуют добавить в рацион
TSN
2025-02-24T09:36:00Z
Календарь магнитных бурь в марте: в какие даты нужно быть очень осторожными
Знай
2025-02-24T08:30:22Z
Лечение подорожало втрое: семья онкобольного жалуется на Кабмин
Корреспондент
2025-02-24T07:42:34Z
Опасно ли чистить огурцы перед употреблением? Важные факты, о которых нужно знать
Знай
2025-02-24T04:51:12Z
5 продуктов против воспалений, которые нужно есть постоянно: мнение нутрициолога
Marie Claire
2025-02-24T03:00:38Z
Использование жидкого мыла может привести к серьезным заболеваниям: подробности
Comments UA
2025-02-24T02:30:59Z
Топ самых опасных соусов, которые употребляют каждый день
Comments UA
2025-02-24T01:21:35Z
Венерические инфекции, которые передаются не только половым путем
Comments UA
2025-02-24T00:21:20Z
Доллар подешевел в обменниках в начале недели
Корреспондент
2025-02-24T09:51:10Z
В Украине объявлена полномасштабная тревога
TSN
2025-02-24T09:33:15Z
Обвал цен на цитрусовые фрукты: апельсины, лимоны и мандарины гораздо доступнее
Знай
2025-02-24T09:12:59Z
В 2025 году изменились условия выхода на пенсию: названы размер минимальных и максимальных выплат
Политека
2025-02-24T09:03:39Z
Еврокомиссия предложила новый пакет для полной интеграции Украины в энергорынок ЕС
Европейская правда
2025-02-24T09:00:44Z
Сытно покушать – слишком дорого: супермаркеты повысили цены на популярные виды мяса
Знай
2025-02-24T08:12:52Z
Украина уже в третий раз ударила по одному из крупнейших НПЗ России: детали
Comments UA
2025-02-24T06:27:05Z
Пенсия по возрасту: по какой формуле она рассчитывается
ZN UA
2025-02-24T06:03:54Z
Компания АВТ Бавария сделала значительный вклад в поддержку Украины в 2024 году
Фокус
2025-02-24T06:00:22Z
Для серьезного бездорожья: кроссовер Lamborghini Urus получил внедорожную версию
Фокус
2025-02-24T09:21:43Z
Неожиданный лайфхак для водителей: какой овощ спасет лобовое стекло вашего авто от льда
Знай
2025-02-24T05:51:28Z
Китай подложил России неожиданную "свинью": о чем идет речь
Comments UA
2025-02-23T14:12:13Z
В интернете показали раритетные и малоизвестные прототипы "Таврии"
Фокус
2025-02-23T13:51:45Z
Летающий электромобиль уже реальность: стартап с украинскими корнями показал впечатляющее видео
Знай
2025-02-23T12:51:08Z
Без окон, без дверей: в Киеве засветился редкий трехколесный спорткар из США
Фокус
2025-02-23T12:21:18Z
Вибрация руля - тревожный сигнал, который может стоить вам целое состояние: что это значит для водителя
Знай
2025-02-23T10:51:10Z
Сколько белья можно класть в стиральную машину
TSN
2025-02-23T09:06:45Z
Один взгляд, и это - любовь: в Киеве заметили элитный суперкар BMW, который топит 300 км/ч
Знай
2025-02-22T15:51:46Z
Победа Мерца на выборах в Германии дает надежду Украине на фоне неоднозначных действий Трампа — Politico
ZN UA
2025-02-24T09:52:50Z
Лавров рассказал на каких условиях завершится война в Украине, - подробности
Фокус
2025-02-24T09:51:54Z
"Путин не подарит нам этот мир": Зеленский сделал заявление об окончании войны
TSN
2025-02-24T09:51:16Z
Украинские военные намекнули, кем на самом деле может оказаться Трамп
Comments UA
2025-02-24T09:48:51Z
В Кремле заявили, что США изменили свое мнение по поводу войны в Украине
Comments UA
2025-02-24T09:42:55Z
Кремль начал «давить на газ»: что задумал Путин по вопросу Украины
Comments UA
2025-02-24T09:39:43Z
Скандальное дело P. Diddy: адвокат покинул команду защиты
Корреспондент
2025-02-24T09:36:20Z
Киев не признает соглашение с США, по которому Украина обязана вернуть 500 млрд долларов
Известия Киев
2025-02-24T09:34:46Z
Россия готова вести переговоры с ЕС и Украиной и прекратить войну: Лавров назвал условие
Comments UA
2025-02-24T09:27:57Z