MY.UAНовини
Новий закон і державні телеканали, небезпека анонімного телеграму й відставка міністра. Десять головних подій медіаринку 2023-го
Новий закон і державні телеканали, небезпека анонімного телеграму й відставка міністра. Десять головних подій медіаринку 2023-го

Новий закон і державні телеканали, небезпека анонімного телеграму й відставка міністра. Десять головних подій медіаринку 2023-го

Що найголовнішого сталося у медіасфері у 2023-му.

Добігає кінця другий рік повномасштабного вторгнення — рік випробування нашої стійкості та єдності вже на довгій дистанції. «Детектор медіа» підбиває підсумки медіароку-2023 традиційними оглядами ключових подій і тенденцій у світі медіа. Пригадати, що було на порядку денному наприкінці 2022-го, можна за цим тегом.

Тексти про цей рік читайте за тегом «#Підсумки року 2023». Раніше ми вже писали про підсумки 2023-го й оглядали тенденції 2024-го на ринку платного телебачення, виокремили основні теми, меседжі, вкиди, фейки й маніпуляції, які створював Кремль від 1 грудня 2022 року по 1 грудня 2023 року, наводили оцінку Ocean Media Plus груп і агенцій телевізійного ринку України за їхніми телевізійними бюджетами за рік, а також оглядали, як висвітлювали Україну провідні іноземні медіа на своїх обкладинках не лише у 2023-му, а за всі 20 місяців великої війни в Україні й оцінювали, що прогнозували проросійські телеграм-канали на цей рік та що вони пророкують на 2024-й. Нині — головні події на медіаринку за рік, що минає.

Другий рік великої війни у медіасфері пройшов під знаком медійної реформи. Набув чинності новий профільний закон, розпочали реєструватися онлайн-медіа, стартувала робота над створенням органів співрегулювання тощо. Попри війну, впродовж 2023 року запускалися нові канали. Дві великі медіагрупи зазнали змін: «Інтер» — кадрових, а «1+1» адаптовується до нових умов, пов’язаних з арештом власника. Детальніше про головні ринкові події читайте у матеріалі «Детектора медіа».

Закон «Про медіа»

Закон набув чинності наприкінці березня 2023 року, розширив повноваження Національної ради з питань телебачення та радіомовлення й запровадив нові правила на ринку. З набуттям ним чинності перестали діяти шість законів: «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»; «Про телебачення і радіомовлення»; «Про інформаційні агентства»; «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення»; «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації»; «Про захист суспільної моралі». Наразі ще не всі новації запрацювали, тому що на повну імплементацію закону піде десять років.

На першому етапі реалізації реформи Нацрада прийняла підзаконні акти, які дали старт новим реєстраційним процедурам. Був створений реєстр, поки що без електронного кабінету, на запровадження якого у регулятора не було грошей. Розпочалася реєстрація друкованих та онлайн-медіа, якими Нацрада раніше не займалася. Відповідно до вимог закону «Про медіа», реєстрація друкованих медіа є добровільною. Однак на період воєнного стану вона обов’язкова. Це якраз передбачено в особливих умовах, пов’язаних із діями держави-агресорки. Реєструватися друковані медіа будуть ще впродовж п’яти років після того, як парламент скасує воєнний стан. Преса реєструється у Нацраді найбільш активно, на кожному засіданні є десь із пів сотні видань.

Ще одна новація — це реєстрація онлайн-медіа. Вона є добровільною. Але для тих, хто захоче зареєструватися, закон «Про медіа» передбачає меншу відповідальність за порушення та можливість брати участь у створенні органів співрегулювання. «Детектор медіа» подавав покрокову інструкцію, як це зробити. Перші онлайн-медіа зареєструвалися наприкінці червня, зараз у реєстрі близько 200 онлайн-медіа. Нині регулятор реєструє як медіа доволі різних суб’єктів: окрім традиційних сайтів, це відеохостинги, сторінки у фейсбуці та інстаграмі, канали на ютубі та в телеграмі, акаунти в тіктоку, вотсапі та вайбері.

Почалася реєстрація ОТТ-сервісів — і найбільші платформи вже це зробили. Окрім цього, закон «Про медіа» дає можливість каналам, які мовлять без використання радіочастотного спектра, зареєструватись як суб’єкт у сфері медіа й обрати технологію. Раніше це було можливо шляхом ліцензування. Каналу, який хотів мовити й потрапляти до пакетів провайдерів, обов’язково потрібно було мати ліцензію. Найчастіше зверталися по отримання супутникової ліцензії або ліцензії на кабельне мовлення. А це складніша процедура. Як уже писав «Детектор медіа», реєстрація дає мовникам змогу суттєво зекономити.

Відколи закон «Про медіа» набув чинності, з’явилися нові умови для трансляції іноземних каналів на території України. Головна новація полягає в тому, що територією України не обмежується приймання чи ретрансляція радіоканалів, телеканалів, каталогів програм, які походять із країн Європейського Союзу.

Також новий закон запроваджує на українському медійному ринку новий тип відносин між медіа та державними органами — співрегулювання. Про старт цієї реформи читайте нижче.

Державний мультиплекс МХ-7

Запуск державного цифрового мультиплекса, який мав стати альтернативою мультиплексам приватної компанії «Зеонбуд», планувався на 2022 рік. У січні 2022 року Концерн РРТ купив обладнання на 288,89 млн грн і почав його монтаж для запуску загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі MX-7. Однак на заваді цим планам стало повномасштабне вторгнення. Питання про державний мультиплекс МХ-7 Концерну РРТ Нацрада мала розглядати 24 лютого 2022 року.

Через кілька тижнів, 19 березня, президент ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони, яким підпорядкував «Зеонбуд» Концерну РРТ. Воно запровадило особливий режим роботи для оператора цифрового ефірного телебачення — компанії «Зеонбуд» — «у складі Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення» і, відповідно, під керівництвом Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, якій підпорядковується концерн.

За перший рік великої війни в цифрових мультиплексах «Зеонбуду» звільнилося багато місць. Переважно через закриття всіх каналів із медіагрупи «Україна» Ріната Ахметова. Регулятор почав видавати дозволи на мовлення в цифрі на вільних частотах.

Однак попри це держава вирішила відновити побудову мультиплекса. Викликом і головним ризиком був пошук популярних платоспроможних каналів, які мали зробити пропозицію державного мультиплекса конкурентною. Бо глядачі мають бути зацікавлені у цьому контенті дещо самостійно зробити для налаштування нового мультиплекса. Щоб бачити його канали, їм потрібно буде купити метрову антену (якщо дециметрова не потягне хвилі в метровому діапазоні, адже МХ-7, на відміну від мультиплексів «Зеонбуду», транслюється саме в метрі). А також для налаштувань нових каналів користувачам потрібно буде запустити на телевізорі або приставці автоматичний пошук — і канали МХ-7 мають з’явитися в переліку.

Мультиплекс планують запустити з 1 січня 2024 року. А конкурс серед каналів регулятор провів 31 жовтня. Вільних місць у мультиплексі 12. Однак на перемогу в конкурсі претендувало дев’ять каналів, а перемогло сім: «Сонце», «Рада»,  «Ми — Україна», «Світло» «Уніан-2», «Віжн-2» та «Віжн-3» (останні три канали позиціюють як приватний бізнес очільника групи «1+1» Ярослава Пахольчука). З тих каналів, які подали заявки на конкурс, ліцензії не отримали «Ісландія» та канал телемагазинів «Тюсо».

На те, що державний мультиплекс не добрав каналів, вплинуло й те, що паралельно регулятор проводив ще один конкурс на вільні місця у мультиплексах «Зеонбуду», де ліцензії отримали канали «Бігуді», «1+1 Україна», «Оце», ICTV2, «Ми — Україна +» і «Твій серіал».

Запуск нових каналів: державних, суспільних і комерційних

Попри другий рік великої війни, в Україні продовжують запускати нові канали. Цього року їх було понад 10. Тепер закон «Про медіа» дає можливість каналам, які мовлять без використання радіочастотного спектра, зареєструватися суб’єктом у сфері медіа й обрати технологію. І це теж сприяло появі нових мовників. На початку року запустився канал Віталія Кропачова Ukraine World News. Бізнесмен торік улітку став власником ліцензії на цифрове мовлення 4 каналу та планував запустити свій канал у цифрі наприкінці січня. Однак це йому не вдалося. Канал під логотипом Ukraine World News вийшов у ютубі, а у цифрі мовник під старим брендом «Так TV» був змушений транслювати марафон. І при цьому платити за трансляцію «Зеонбуду». Зрештою з 1 червня канал припинив мовлення в мультиплексі «Зеонбуду», але досі виходить у ютубі.

У 2023 році з’явився також ще один державний канал. Центральна телерадіостудія Міністерства оборони запустила «Армію ТБ». Під час засідання Нацради, на якому «Армія ТБ» отримала ліцензію, його керівник Ілларіон Павлюк розказував, що новий канал має «розвіяти туман війни». Контент вироблятимуть медійники, які служать у ЗСУ. Також у команді — головний редактор Євген Самойленко, бренд-менеджер Остап Малашняк, головний режисер Володимир Рибась, продюсер інформаційних програм і спеціальних проєктів Роман Вінтонів і керівниця напрямку тренінгів Інна Руденко. Формат каналу Павлюк схарактеризував як Discovery Military. Проблема з трансляцією цього каналу у тому, що його поява порушує питання правомірності створення ще одного державного каналу вже після реформи роздержавлення.

Вийшли в ефір два нові суспільні канали — «Суспільне. Спорт» і «Суспільне. Новини». Спортивний канал виник на основі регіонального каналу «Суспільне. Ужгород», який мав супутникову ліцензію. А новинний канал виник на базі «Суспільне. Донбас». Місце у цифровому мультиплексі «Зеонбуду» отримав новий канал Ігоря Петренка, який є співвласником «Ми — Україна», під назвою «Ми – Україна+». На каналі будуть фільми та серіали. Канал уже має попередні домовленості з ведучими з інших каналів. Готують до виходу публіцистичні програми про військових, волонтерів, інклюзивні проєкти, програми про історію України та розвінчання міфів. Виробництво цих програм обіцяли розпочати одразу після отримання ліцензії. Новостворена медіагрупа, за інформацією «Детектора медіа», консультувалася щодо запуску розмовної радіостанції.

Нові канали запустили й великі медіагрупи. Starlight media запустила канал «Твій серіал», де виходитимуть, окрім власних проєктів, серіали з бібліотеки закритого каналу «Україна». Кіногрупа Film.ua вивела на ринок аж два канали: загальнонаціональний «Світло» отримав місце у державному мультиплексі МХ-7, а кіноканал з українськими фільмами Prokino розбудовує свою мережу у провайдерів. Нові канали Ярослава Пахольчука виграли у конкурсах Нацради під логотипами «Віжн». Однак невідомо, чи надалі вони не змінять їх на бренди групи «1+1». Окрім цього «Плюси» займатимуться дистрибуцією нового міжнародного каналу, розрахованого на міжнародну аудиторію — «Квартал TV international»

Окрім згаданих мовників, цього року стартували також: спортивний канал Divisport із Дніпра, музичний канал «Музвар», який запустив власник ТОВ «Наші канали» Андрій Верхоляк і співзасновник порталу «Музвар» Олексій Донцов, канал «Фронт» від групи «Континент».

Арешт Коломойського та вихід частини каналів з групи «1+1»

На початку вересня підозри власнику «1+1 медіа» Ігорю Коломойському повідомили СБУ та НАБУ. Суд обрав для нього запобіжний захід — перебування під вартою з сумою застави у майже 3,9 мільярда гривень. Після цих подій 26 жовтня група компаній «1+1 media» повідомила, що за рішенням власника Ігоря Коломойського корпоративні права в медіахолдингу передаються в управління трудовому колективу в особі чинного генерального директора компанії Ярослава Пахольчука. А паралельно з цим три нові канали виграли у цифровому конкурсі місця в державному мультиплексі, ще два бренди «Плюсів» із новими юридичними особами отримали ліцензії у конкурсі на місця в мультиплексі «Зеонбуду». Усіх їх позиціюють як приватний бізнес Ярослава Пахольчука та Світлани Міщенко, співвласників ТОВ «Солюшнс». Ця компанія є власницею платформи кіно та телебачення «Київстар ТБ», супутникового оператора Viasat, телеканалів Сomedy Cental та «УНІАН». Ярославу та Світлані належить і нова група компаній «Віжн»: «Віжн 1+1», «Віжн 2+2», «Віжн-3», «Віжн-4». Ці компанії, ймовірно, і мають стати новим скелетом групи «1+1». Зрештою Ігор Коломойський залишиться власником частки безпосередньо каналу «1+1» (юридична структура ТОВ «Студія 1+1»). Ця компанія має ліцензії на мовлення «Плюсів», які зараз транслюють марафон, каналу «1+1 Україна» та міжнародного каналу групи «1+1 International». Детальніше про те, як основні бренди «1+1» стають приватним бізнесом без Коломойського, — у матеріалі «Детектора медіа».

Зміна керівництва та власності у групі «Інтер»

Уперше за десять останніх років змінилося керівництво групи «Інтер». Канал залишила його очільниця Ганна Безлюдна та голова правління Катерина Шкуратова. Натомість членами Наглядової ради каналу стали Сергій Коннов і Сергій Созановський — засновники однойменної та однієї з найстаріших на ринку юрфірми. Новим головою правління «Інтера» призначено Олександра Пилипця, який раніше був шеф-редактором телеканалу, а останні майже десять років очолював ТОВ «Національні інформаційні системи», що входить до групи та виробляє програми для «Інтера». У бліцінтерв’ю «Forbes Україна» Сергій Созановський пояснив, навіщо йому, засновнику успішної кінокомпанії Film.ua, втретє (у 1997–2005 роках він входив до правління «Інтера», а у 2006–2010-му був його головою) повертатися на канал, який переживає не найкращі часи: «Це не йде всупереч тому, чим я займаюся зараз. Подивимося, як виходитиме, Якихось яскравих спалахів при тому стані “Інтера”, в якому він зараз, я точно не обіцяю. Це буде досить складно. Є загальні індустріальні секрети, які допоможуть дещо покращити становище і дозволять остаточно не висадити його на мілину чи не дати розбитися групі об каміння. Це програма-мінімум». Крім цього, він сказав, що не виключає, що співпраця «Інтера» та Film.ua може стати більш інтенсивною — «якщо це буде вигідно двом сторонам».

Передувала кадровим ротаціям і зміна власності медіагрупи. Влітку 2023-го зросла частка Дмитра Фірташа з 53,4% до 59,5%. Це сталося в результаті купівлі частки в Сергія Льовочкіна 20 липня 2023 року. Льовочкін перестав бути ключовим учасником унаслідок продажу Brove Holdings Limited 100%  акцій Olitilio Ltd компанії Group DF Holdings Limited. Директор із корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов сказав, що ця зміна власності не вплинула на управління й ухвалення рішень на каналі. Джерела «Детектора медіа» повідомляють, що зміна керівництва свідчить про те, що канал взяла під контроль медійна команда Офісу президента.

Відставка Олександра Ткаченка

Наприкінці липня Верховна Рада звільнила Олександра Ткаченка з посади міністра культури та інформаційної політики. Ткаченко — колишній керівник групи «1+1» (у 2008–2019 роках), очолював міністерство впродовж трьох останніх років. Приводом до його відставки став скандал із новим конкурсом на замовлення виробництва серіалів. Мінкульт замовив зйомки серіалів і фільмів на кілька сотень мільйонів гривень. Конкурс проводився через «Мультимедійну платформу іномовлення України», якій належать канали «Дім» і «FreeДом». Найдорожчою закупівлею тоді став серіал із робочою назвою «‎Смт Інгулець» (бюджет 33,6 млн грн) від компанії «Прототип Продакшн», якою володіє телеведучий Юрій Горбунов. Прототип головного героя серіалу — фермер із Кіровоградської області та президент місцевого футбольного клубу «Інгулець», пов’язаний із криміналом Олександр Поворознюк. Після обурення представників громадськості президент Володимир Зеленський попросив премʼєр-міністра розглянути заміну міністра культури й інформаційної політики. Угоду з компанією Горбунова розірвали, а міністр пішов у відставку. Заміну йому станом на 20 грудня ще не знайшли, а виконувачем обов’язків призначили колишнього заступника Ткаченка Ростислава Карандєєва. А за місяць після відставки міністра Мінкульт поновив замовлення серіалів.

Розвиток ОТТ-платформ

Каталізатором зростання платного ринку телебачення є ОТТ-платформи. На відміну від провайдерів кабельних технологій, вони можуть надавати свої послуги за кордоном. Але через від’їзд багатьох людей після початку повномасштабного вторгнення Росії абонентів меншає. Найпопулярнішими сервісами на ринку є Megogo, «Київстар ТВ» та Sweet.tv. Усі вони вже зареєструвались у Нацраді. Два зі згаданих сервісів розпочали експансію в інші країни. Megogo вже локалізувався в Польщі й надалі планує охопити ще десять країн. Sweet.tv вже доступний у шести європейських країнах: Словаччині, Чехії, Румунії, Угорщині, Польщі, Болгарії. Компанія зробила локалізацію під кожну окрему країну і розраховує на першість у Європі.

Також ОТТ-сервіси роблять спроби вийти на рекламний ринок. Вони інтегруються з програмами Vidzоne і BigData та створюють FAST-канали, де продається реклама. Поки що, згідно з прогнозом Всеукраїнської рекламної коаліції, вони мають десь 1% ринку, однак ця частка зростатиме. Як і амбіції платформ.

Блокування російських ОТТ

На українському ринку не залишається місця сервісам агресора. Закон «Про медіа» встановив особливі умови роботи під час збройної агресії Росії. Тому Нацрада розпочала формувати Перелік аудіовізуальних медіасервісів на замовлення та сервісів провайдерів аудіовізуальних сервісів держави-агресора. До нього потрапляють платформи, включені до державних реєстрів держави-окупантки, які використовують мову держави-агресорки за замовчуванням, правила та політики яких базуються на національному законодавстві держави-агресорки. Такі сервіси блокують. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, виносить рішення про обмеження доступу до цих вебсайтів. Використання мобільних застосунків цих сервісів також заборонене. Програмне забезпечення цих сервісів не можна встановлювати.

У переліку — 22 російських сервіси: Ivi, Tvigle, Рremier, Start, More та Окко, 24ТВ (24TV), «Амедиатека» (Amediateka), Baskino, Filmix, HD Rezka, Kinogo, Kinokrad, Kinotochka, KinoZapas, Kion, Viju, «ГидОнлайн», «Лайм HD TV — бесплатное онлайн ТВ» (Laim HD TV — besplatnoe onlain TV), «Смотрёшка» (Smotreshka), «Триколор Кино и ТВ онлайн» (Trikolor Kino i TV onlain), «Цифровое ТВ 20 каналов бесплатно» (Tsifrovoe TV 20 kanalov besplatno).

Старт реформи співрегулювання

Восени набула чинності одна з головних новацій закону «Про медіа» — створення органів співрегулювання. Вона  передбачена законом «Про медіа». Адже раніше було суто державне регулювання (наприклад, Національна рада з питань телебачення та радіомовлення), а також різні органи саморегулювання (наприклад, Комісія з журналістської етики, Незалежна медійна рада, Індустріальний гендерний комітет із реклами тощо). Наявні саморегулювальні органи не створили правил, прийнятих усією спільнотою та індустрією. Тому в новому профільному законі було вирішено запровадити новий механізм — співрегулювання, яке має об’єднати саморегулювання медіа та державне регулювання. Нацрада й далі буде медійним регулятором. Однак органи співрегулювання матимуть повноваження розробити кодекси (правила) створення та поширення інформації у сферах спільного регулювання.

Законом передбачено створення п’яти органів спільного регулювання в різних сферах. У трьох із цих сфер уже обрали робочі групи: в аудіовізуальній сфері до неї увійшли представники медіагруп, Суспільного, Megogo тощо; в аудіальній сфері до неї також увійшли представники найбільших радіогруп, Суспільне та Megogo, а у сфері онлайн-медіа — 12 осіб, зокрема й представники «Детектора медіа». Вони мають зареєструвати органи співрегулювання та ухвалити їхній статут. Надалі членом органу спільного регулювання у певній сфері медіа може стати будь-який ліцензіат, реєстрант чи об’єднання підприємств-суб’єктів. Вони мають подати заяву на вступ. Детальніше про органи співрегулювання читайте у матеріалі «Детектора медіа».

Нерегульований телеграм

Вплив телеграму дедалі більше стає проблемою для України. Найперше — через безпеку. Адже, скоріше за все, доступ до даних може мати російська ФСБ, і в умовах війни це небезпечно. Окрім цього, наявність анонімних телеграм-каналів теж непокоїть. Немає жодних прямих інструментів, щоб показати, хто стоїть за цим каналом, хто відповідальний за інформаційну політику. Серед них — багато ворожих ресурсів, а також таких, які заробляють гроші за допомогою джинси та маніпуляцій (наприклад, «Труха», «Джокер», «Вертикаль» тощо). Звісно, реєструватись у Нацраду вони не йдуть. Попри це ці анонімні телеграм-канали легалізує влада і навіть акредитовує їх на пресконференцію президента.

У телеграму немає обмежень, стандартів спільноти тощо. І на нього не мають впливу органи регулювання. До речі, не лише в Україні. Втім, для світу ця соцмережа не є такою нагальною проблемою, оскільки вона значно менш популярна. Нацрада, за словами її члена Олександра Бурмагіна, вже двічі-тричі зверталася до «Телеграму», однак відповіді не було. У цьому замкненому колі, коли поки не видно бажання «Телеграму» комунікувати з регуляторами та реєструватися, його можна було б заблокувати. Такі приклади є у світі (Німеччина, Сомалі, Бразилія, Франція). Міністерство цифрової трансформації працює над законодавством щодо регулювання соцмереж, але телеграм навряд стане більш регульованим. А держава (інституції та влада) не готова блокувати телеграм. Бо ця мережа дуже популярна серед державних органів, які взаємодіють із людьми за допомогою каналів і ботів у ньому. Сотні тисяч підписників має канал СБУ, десятки — Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Міноборони тощо. Довкола телеграму збудована велика інфраструктура. Якісні медіа також змушені йти у телеграм через те, що саме там є їхня аудиторія.

Ілюстрація: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Игорь Коломойский
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
Церковный праздник 1 апреля: что нельзя делать, чтобы не получить проблемы
Telegraf
2025-03-31T21:21:45Z
Военное положение: какие обязанности имеют граждане во время мобилизации
ZN UA
2025-04-04T01:03:01Z
Автоматический перерасчет субсидии: когда проводят
ZN UA
2025-04-03T23:42:13Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
Курская операция: полковник подвел промежуточные итоги
TSN
2025-04-01T14:13:37Z
Бои в Курской области: генерал ВСУ рассказал о тактике и угрозах со стороны РФ
TSN
2025-04-01T10:13:34Z
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
ВС РФ расширяют плацдарм в Лимане: в ISW выяснили, что задумали россияне
Фокус
2025-04-02T07:36:58Z
Украинские военные уничтожают элитные подразделения рф в Часовом Яру. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-02T06:39:47Z
РФ атаковала дронами Харьков, Днепр и Запорожскую область: были пожары, детали
GlavRed
2025-04-03T23:27:35Z
БПЛА массировано атаковали Днепр
Корреспондент
2025-04-03T23:06:43Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
В ближайшее время есть шансы заставить Россию прекратить огонь – Зеленский
Comments UA
2025-04-03T15:24:35Z
Россия обвиняет Украину в новых обстрелах: что известно
Comments UA
2025-04-01T10:00:36Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
Почему время в войне сейчас работает против Украины: какой важный рычаг потеряли ВСУ
Comments UA
2025-04-02T06:36:35Z
Трамп связал свою каденцию не с Израилем или Китаем, а именно с Украиной: мнение эксперта
Политека
2025-04-02T20:19:19Z
Генерал Объединенных сил НАТО заявил, что Украина не проиграет в войне против России
Gazeta UA
2025-04-04T01:30:04Z
Отец Маска заявил, что вся их семья восхищается Путиным
Корреспондент
2025-04-04T01:00:53Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
НАБУ грубо нарушает законы: провело обыск без определения суда и поставило «прослушку» - заявление Ассоциации адвокатов
Новости Украины
2025-04-01T15:15:57Z
Раскрылись детали нового соглашения Украины и США о полезных ископаемых
Известия Киев
2025-04-02T06:36:11Z
Бывший участник команды Данилко назвал сумму, которую ему платил артист/Финалист "Х-фактора" работал у артиста на бэк-вокале
Апостроф
2025-04-03T15:33:34Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Дважды победил в "Голосі", женился на старшей девушке из соседнего села: интересные факты из жизни Романа Сасанчина/После участия в шоу парень стал народным любимцем
Апостроф
2025-04-01T14:39:18Z
Просто гадость: пузатый российский певец вытер сопли о поклонниц на концерте
Comments UA
2025-04-03T19:57:47Z
Жена Виктора Павлика показала, как выглядит после операции
GlavRed
2025-04-03T19:30:33Z
Популярный американский актер потерял штаны во время шоу
GlavRed
2025-04-01T20:30:58Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
Потап показал новую партнершу: что о ней известно
Comments UA
2025-04-03T18:00:56Z
В УЕФА почтили память российского футболиста, который добровольно пошел убивать украинцев
Telegraf
2025-04-03T15:12:02Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Челсі мінімально обіграв Тоттенгем у лондонському дербі
Football.ua
2025-04-03T21:06:38Z
Поздравления с днем рождения тренеру: пожелания и открытки
Telegraf
2025-04-03T19:30:08Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
Позор УЕФА : почтили память футболистов-оккупантов, пришедших убивать украинцев
Новости Украины
2025-04-03T19:24:47Z
Анонсировано возможное наказание для чемпиона Ильи Ковтуна за предательство Украины
Апостроф
2025-04-03T18:12:09Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
"Энергоатом" осудил попытки легитимизировать незаконное управление оккупантами Запорожской АЭС - заявление
ZN UA
2025-04-03T21:06:21Z
Ситуация катастрофическая: Украина теряет иностранные инвестиции
Comments UA
2025-04-03T21:06:19Z
«Лекарства подешевеют на 5-52%»: журналистка рассказала, что еще изменится в апреле
Знай
2025-04-02T06:21:36Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
США объявили миру торговую войну: первые последствия
Comments UA
2025-04-03T20:42:53Z
Этот дешевый раствор отбелит ваш тюль: от жира и пыли не останется ни следа
Telegraf
2025-04-03T19:06:34Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Гороскоп на сегодня 4 апреля: неожиданная новость может перевернуть пятницу
Знай
2025-04-04T01:33:23Z
Оладьи на воде: рецепт интересного постного завтрака
Фокус
2025-04-03T21:27:21Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Доступна даже в супермаркетах: какую рыбу ни в коем случает нельзя есть
Хвиля
2025-04-03T19:00:37Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T06:42:03Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
На Киевщине произошли пожары из-за атаки БПЛА
Корреспондент
2025-04-04T00:12:52Z
Российские дроны массированно атаковали Днепр: в ОВА рассказали о пожаре и пострадавших
ZN UA
2025-04-03T23:24:30Z
Удар по Харькову: число жертв возросло
Корреспондент
2025-04-03T23:12:06Z
Взрыв в Киеве: на рынке «Юность» сработала граната
Новости Украины
2025-04-03T17:33:48Z
Подозреваемой в надругательстве над могилой азовца "Гренки" избрали меру пресечения
Комсомольская правда
2025-04-03T16:55:49Z
Работники банка цинично ограбили умершего клиента в Киеве: сумма впечатляет
Comments UA
2025-04-03T16:51:27Z
Могут ли мобилизовать, если у вас больные легкие
Telegraf
2025-04-03T23:36:31Z
Какие позы для сна дают хорошо выспаться и не провоцируют морщинки
Знай
2025-04-03T18:51:32Z
Украинский производитель лекарств за год увеличил доход на 900 млн грн
Корреспондент
2025-04-03T16:15:18Z
Почему появляются темные круги под глазами: ТОП-10 причин
Comments UA
2025-04-03T16:12:44Z
В США одобрили первый тест, выявляющий у женщин половые инфекции
Факти ICTV
2025-04-03T15:40:46Z
Молодая женщина умирает от рака, потому что думала, что имеет проблемы из-за вегетарианства
Comments UA
2025-04-03T15:24:09Z
Мозг съедает сам себя во время марафонских забегов
ITC
2025-04-03T14:52:05Z
Назван возраст, в котором значительно ухудшается слух
Comments UA
2025-04-03T14:51:09Z
Помогут ли 10 тысяч шагов в день похудеть: тренеры дали однозначный ответ
UAToday
2025-04-03T12:03:11Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
Действительно ли под пирамидами есть скрытый город: ученые объяснили
Gazeta UA
2025-04-03T22:39:25Z
Снится ли компьютерам Матрица: Обзор I have no mouth, and I must scream
GameMag
2025-04-03T19:34:16Z
У Starlink появится конкурент: Amazon создает свой спутниковый проект
Gazeta UA
2025-04-03T19:00:19Z
Новый уровень производительности и впечатляющая графика: NVIDIA прокомментировала анонс консоли Nintendo Switch 2
GameMag
2025-04-03T18:21:35Z
Microsoft начала продажу первого "облачного" компьютера
Корреспондент
2025-04-03T18:03:35Z
Российские военные спутники выпустили в космосе загадочный объект
Корреспондент
2025-04-03T18:00:13Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
Škoda представила новый электрический внедорожник
Корреспондент
2025-04-03T19:12:44Z
Hyundai представила обновленный водородный электромобиль
Корреспондент
2025-04-03T17:45:37Z
Вийшло важливе оновлення для серії Galaxy S20
Portaltele
2025-04-03T12:07:39Z
Как новые пошлины Трампа повлияют на рынок авто из США в Украине
Фокус
2025-04-03T10:36:05Z
Продажи автомобилей Tesla упали до трехлетнего минимума
Корреспондент
2025-04-03T10:30:17Z
Всего одно действие может стоить водителям почти 4 тысячи гривен: о чем следует знать
Знай
2025-04-03T02:51:43Z
Японские автопроизводители начали производство биоэтанолового топлива
Корреспондент
2025-04-02T16:39:46Z
Названы самые ликвидные и наименее ликвидные кроссоверы современности
Фокус
2025-04-02T07:30:15Z