MY.UAНовини
Суперліга проти УЄФА: що треба знати про революцію у футболі, яка може вбити Лігу чемпіонів
Суперліга проти УЄФА: що треба знати про революцію у футболі, яка може вбити Лігу чемпіонів

Суперліга проти УЄФА: що треба знати про революцію у футболі, яка може вбити Лігу чемпіонів

У футбольному світі знову назріває революція, пов'язана зі створення Суперліги. Здавалось, що ця ідея захлинулась ще у 2021-му після ультиматуму від УЄФА та реакції з боку більшості топ-клубів.

Втім у проєкті залишились Реал та Барселона, які подали позов на УЄФА та виграли його. Європейський суд визнав порушенням конкуренції будь-які заборони на створення Суперліги. Це відкриває перед організаторами цього турніру нове вікно. 24 канал розповідає про всі деталі цієї епопеї.

Як створювалась та закривалась Суперліга

Ця ідея в кулуарах виношувалась давно, але вибухнула 18 квітня 2021 року. Саме у цей день 12 клубів-організаторів оголосили про створення Суперліги:

  • Реал
  • Барселона
  • Атлетіко
  • Арсенал
  • Манчестер Сіті
  • Манчестер Юнайтед
  • Тоттенхем
  • Ліверпуль
  • Челсі
  • Ювентус
  • Мілан
  • Інтер

Цей турнір має скласти конкуренцію турнірам УЄФА (Лізі чемпіонів, Лізі Європи та Лізі конференцій). Учасники Суперліги продовжили б виступи в чемпіонатах, але посеред тижня грали б у новому турнірі замість єврокубків.

Однак така заява викликала різку реакцію з боку більшості футбольної спільноти. В першу чергу жорстко відреагували в УЄФА, які пригрозили серйозними санкціями всім клубам-учасникам Суперліги. Більшість національних топ-ліг також розкритикували нове змагання, яке має зруйнувати чинну піраміду європейського футболу.

На додачу фанати команд також були не в захваті від цієї ідеї, хоча начебто заради них вона створювалась. Зрештою всього за два дні всі англійські клуби оголосили про вихід із проєкту, а згодом – італійські та Атлетіко. Лише Реал та Барселона залишились вірними ідеї. яку тепер після виграшу суду планують перезапустити.

Перша версія формату

У першому проєкті планувалось, що Суперліга складатиметься з 20 клубів, з них 15 учасників – постійні, тобто вони не мають вилітати. Ще п'ять мали б ротуватися від сезону до сезону. Саме такий підхід суттєво обурив більшість футбольної спільноти.

Він показав, що творці Суперліги мають на меті зібрати найбагатші клуби світу і без ризику спаду у спортивних результатах генерувати все більше і більше грошей. Саме на це апелює і УЄФА, адже в їх турніри можуть зайти, виграти або вилетіти команди з будь-якої країни Європи, незалежно від грошових активів.

Звісно, система УЄФА також не є ідеальною, але вона куди ближче до спортивних ідеалів футболу, ніж фінансових. Крім того, сигнал про Суперлігу підштовхнув УЄФА до реформ, серед яких посилення фінансового фейр-плей та реформа формату ЛЧ та інших єврокубків.

Новий формат Суперліги

Але ось Суперліга знову повертається і готова набирати оберти. Компанія "A22 Sports Management", що є організатором цього турніру, наче була готова до вердикту суду і одразу опублікувала презентацію оновленого проєкту змагання.

  1. Участь у Суперлізі візьмуть 64 команди, які будуть розділені на три дивізіони: Зірковий, Золотий та Блакитний
  2. Розподіл по лігах відбудеться на основі "спортивних показників команд"
  3. У Зірковому та Золотому зіграють по 16 клубів, тоді як у найнижчому (Блакитному) – 32
  4. В середині дивізіонів команди поділяться на дві групи по 8 клубів (у Блакитному – чотири групи по 8 клубів)
  5. У кожній групі клуби гратимуть один з одним вдома та на виїзді, тобто гарантовано проведуть по 14 матчів
  6. По 4 команди з кожної групи Зіркової та Блакитної ліг вийдуть у чвертьфінали, де змагатимуться за трофей
  7. У Блакитній лізі у плей-оф вийдуть по 2 команди з груп
  8. Із Зіркового дивізіону в Золотий вилітатимуть дві команди, у зворотньому напрямку на підвищення підуть також два клуби
  9. Така ж схема буде актуальною для обміну між Золотою та Блакитною лігами
  10. Кожного сезону 20 найгірших команд найнижчого дивізіону вилітатимуть взагалі із Суперліги, а їм на заміну наберуть 20 нових клубів з національних чемпіонатів

Відео презентації формату Суперліги:

Схоже, що і Суперліга вивчила свої помилки і максимально дистанціювалась від асоціація з фінансово жадібною організацією. При цьому "A22 Sports Management" зробив ще кілька переваг для клубів-учасників та їх фанатів:

  • безкоштовні трансляції матчів на окремому стрімінговому сервісі
  • повна влада клубам у керуванні Суперліги, на відміну від єврокубків, де влада збережена в руках УЄФА
  • більша кількість гарантованих топ-матчів у порівнянні з Лігою чемпіонів

УЄФА та більшість топ-клубів проти

Втім більшість топ-клубів вже не має наміру залишати єврокубки заради Суперліги. Наприклад, Баварія та ПСЖ з самого початку були проти турніру, тепер же своє повернення у змагання заперечили Манчестер Юнайтед та Атлетіко.

Вони можуть створювати все, що захочуть. Сподіваюся, у них буде чудовий турнір лише з двома клубами. Я дивився так звану презентацію. Важко сказати, чи мало це шоу здивувати чи потішити. Суперліга стала ще закритішою, ніж проєкт 2021 року, який був відкинутий усіма. Ми розглядаємо це рішення як можливість удосконалити деякі правила. Але футбол залишається єдиним, ось чому усі зацікавлені сторони виступають спільно. Я не впевнений, чи знають Реал та Барселона, що вони роблять. Футбол не продається,
– заявив президент УЄФА Александер Чеферін.

АПЛ взагалі збирається штрафувати учасників Суперліги -30 очками в чемпіонаті та 25 мільйонами фунтів. Втім тут ліга може знову нарватись на рішення суду про порушення правил здорової конкуренції.

Суперліга може стартувати нескоро

По суті, у цьому змаганні поки залишаються Реал та Барселона, до яких може доєднатися Ювентус та Наполі (ці клуби подавали сигнали про готовність доєднатися). Без інших топ-клубів Суперліга не має шансів на успіх, адже Ліга чемпіонів буде куди цікавішою для фанатів.

Виглядає так, наче свій ідеальний шанс на створення Суперліга впустила, а УЄФА вдало скористався цією паузою на судові процеси. Тим паче, що попри всі популістичні заяви з різних боків, мова йде про те, яка зі сторін буде "косити бабло" на змаганнях топ-клубів.

Реал із величезним задоволенням вітає рішення суду Європейського Союзу, який відповідає за гарантію наших принципів, цінностей та свобод. По-перше, європейський клубний футбол не є монополією і більше ніколи нею не буде. І, по-друге, відсьогодні клуби будуть господарями своєї долі. Клуби вважають, що мають право пропонувати та просувати європейські змагання, які модернізують наш спорт та залучають уболівальників з усього світу. Словом, сьогодні вільна Європа знову перемогла, а футбол та його вболівальники також здобули перемогу. Перед тиском, який ми зазнавали понад два роки, сьогодні переважають закон, розум і свобода. Тому Реал продовжить працювати на благо футболу,
– йдеться у заяві президента Реала Флорентіно Переса.

Цікаво, що без Суперліги іспанські гранди мають право продовжувати грати в єврокубках. Суд заборонив УЄФА їх карати, а відмовлятися від солідного прибутку було б самогубством навіть для грандів (особливо фінансово нестабільній Барселоні).

Президент каталонського клубу Жоан Лапорта оптимістично заявив, що проєкт може стартувати у 2025 році.Має пройти чимало часу та раундів перемовин, щоб "A22 Sports Management" переконав побільше клубів стати розкольниками системи УЄФА.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Білик заінтригувала. Співачка готує українську версію легендарного новорічного хіта
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T18:15:59Z
Спасибі Вам, маестро Гіга! Прощання з легендарним і загадковим артистом: репортаж зі Львова
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T16:33:49Z
Диван зачекає: куди піти у Києві на цьому тижні, 15 – 19 грудня
VGorode
2025-12-15T14:00:53Z
Не Різдвом єдиним: відома американська співачка виступить на відкритті Олімпіади
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T13:06:57Z
На концерті Макса Барського зникло світло. Як відреагував співак та що пишуть українці
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:30:40Z
Працівники Лувру оголосили страйк, музей закритий
Европейская правда
2025-12-15T11:39:33Z
Лувр не відкрився вчасно через обговорення співробітниками потенційного страйку
Европейская правда
2025-12-15T09:21:59Z
Голлівудського режисера Роба Райнера разом із дружиною знайдено мертвими
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T06:09:03Z
Ексбойфренд Олени Тополі прокоментував її розлучення
ГЛАВКОМ NET
2025-12-14T17:06:59Z
Відключення світла 16 грудня 2025 року: де і коли не буде електрики
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T18:30:05Z
Каллас: ЄС виконав обіцянку з постачання Україні 2 мільйонів снарядів
Европейская правда
2025-12-15T17:48:30Z
Інфляція на оренду в Туреччині сягнула 60%
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T17:36:31Z
Зеленський анонсував відкриття українського офісу з експорту зброї в Берліні
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T17:21:36Z
Німеччина створює новий інструмент для стимулювання інвестицій в Україну
Европейская правда
2025-12-15T16:00:10Z
Ціни на їжу в Європі: де найдешевший та найдорожчий продуктовий кошик
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:48:33Z
Беспілотники СБУ втретє атакували нафтові платформи РФ у Каспійському морі
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:12:28Z
Підвищення тарифів на розподіл газу загрожує розвитку розподіленої генерації – експерт
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:09:22Z
Після підняття вантажних тарифів на 20%, «Укрзалізниця» втратить стільки ж у вантажоперевезеннях, – член Наглядової ради
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:51:15Z
Туреччина каже, що збила "некерований" безпілотник у Чорному морі
Европейская правда
2025-12-15T19:48:04Z
Переговоры с США в Берлине, Мерц видит шанс на перемирие, новое правительство Чехии: новости дня
Европейская правда
2025-12-15T19:42:24Z
Євролідери виступили зі спільною заявою про мирні переговори щодо України
Европейская правда
2025-12-15T19:36:26Z
«Трупи НАТО та ЄС»: під час виступу Зеленського в Німеччині стався конфуз із перекладом
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T19:33:56Z
ЗМІ: Трамп планує в понеділок поговорити телефоном із Зеленським та європейцями
Европейская правда
2025-12-15T19:24:35Z
Фіцо похизувався запрошенням від Трампа відвідати США
Европейская правда
2025-12-15T18:36:10Z
Німеччина – один із головних партнерів України в Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T18:15:57Z
Зеленський пояснив, чим важливі найближчі дні для України
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T18:00:14Z
Мерц: можливо, вперше з 24 лютого 2022 року перемир'я стає мислимим
Европейская правда
2025-12-15T17:48:54Z
У Литві знищили рекордну партію героїну вартістю 40 млн євро
Европейская правда
2025-12-15T19:12:47Z
З Німеччини екстрадовано учасницю злочинної групи, яка продавала за кордон немовлят
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T15:03:42Z
На святкуванні Хануки у Сіднеї ісламісти вбили уродженця Ужгорода Тібора Віцена
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:27:17Z
На Вінниччині викрито потужний підпільний цех з виробництва рідин для електронних сигарет
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T13:30:33Z
ДТП на Закарпатті. Загинула неповнолітня пасажирка 15-річного водія
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:03:14Z
Поліція затримала киянина, який намагався вбити матір та задушив бабусю: деталі справи
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T11:30:27Z
Мешканець Львівщини на мотоциклі намагався прорватися до Румунії
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T11:03:46Z
На Київщині лісник знайшов бойову частину російського дрона
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T11:00:34Z
Поліція розслідує бійку підлітків біля Алеї Героїв в Ірпені
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T10:39:57Z
"Він зруйнує Захід": провидиця Ванга побачила, що у 2026 році "назавжди змінить увесь світ"
FaceNews
2025-12-15T19:39:56Z
Справа Данила Кузьміна: правда, яку намагаються сховати
MY.UA
2025-12-15T18:19:18Z
Сили оборони України уразили Астраханський газопереробний завод у РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T16:27:22Z
Як називати жителів Камʼянського і Камʼянець-Подільського? Мовознавиця назвала правильні варіанти
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T16:12:38Z
Сервіс оренди житла Airbnb отримав багатомільйонний штраф в Іспанії
Европейская правда
2025-12-15T15:00:16Z
ЗМІ: Німеччина готує значне розширення оборонної співпраці з Україною
Европейская правда
2025-12-15T14:09:28Z
«Нульовий день» у війську
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:00:24Z
Пращання із Степаном Гігою. Фоторепортаж із Львова
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:51:51Z
Асоціація прифронтових міст та громад закликає переглянути підхід до надання державної допомоги ВПО на прифронтових територіях
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T10:27:03Z
На Волині лікарі дістали зі шлунка семирічної дівчинки 700 грамів волосся
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T19:03:33Z
Вчені назвали неочевидний фактор, що нівелює користь фізичних вправ
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T16:18:38Z
Житель Китаю заразився смертельним вірусом після похорону
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:42:35Z
Токсичні сніданки: у Європі зафіксовано «вічні хімікати» у пластівцях і хлібі
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T13:54:27Z
Британські лікарі-резиденти відмовилися від урядової пропозиції та будуть страйкувати
Европейская правда
2025-12-15T13:39:14Z
Вакцинація для немовлят. Відома телеведуча, що стала мамою в 47, звернулася до людей
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T07:12:14Z
Нове бачення Британського офтальмологічного центру в Києві
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T07:09:31Z
У сусідній з Україною країні вперше за 40 років зафіксовано випадки небезпечної хвороби
ГЛАВКОМ NET
2025-12-14T18:09:14Z
Навіть кволі квіти оживуть за добу: домашня підгодівля без хімії з трьох інгредієнтів
GlavRed
2025-12-14T01:36:41Z
Компанія Volkswagen запускає автівки без керма та педалей
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T09:18:53Z
У цей Chevrolet універсал встановили потужний двигун V8, і це виглядає вражаюче
Топ Жир
2025-12-14T02:27:55Z
У цей Chevrolet універсал встановили потужний двигун V8, і це виглядає вражаюче
Топ Жир
2025-12-14T02:27:50Z
У цей Chevrolet універсал встановили потужний двигун V8, і це виглядає вражаюче
Топ Жир
2025-12-14T02:27:50Z
У цей Chevrolet універсал встановили потужний двигун V8, і це виглядає вражаюче
Топ Жир
2025-12-14T02:27:36Z
У цей Chevrolet універсал встановили потужний двигун V8, і це виглядає вражаюче
Топ Жир
2025-12-14T02:27:26Z
У цей Chevrolet універсал встановили потужний двигун V8, і це виглядає вражаюче
Топ Жир
2025-12-14T02:27:18Z
У цей Chevrolet універсал встановили потужний двигун V8, і це виглядає вражаюче
Топ Жир
2025-12-14T02:27:02Z
Можливо, варто переглянути рішення про встановлення святкових вогнів на автомобілі
Топ Жир
2025-12-14T00:42:53Z
На Дніпропетровщині дикий яструб кинувся на ворожий дрон та врятував людей
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T19:15:49Z
Президент розповів, чи вимагають США виходу українських сил із Донеччини
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T18:54:10Z
У Криму масово призвали до армії РФ першокурсників
FaceNews
2025-12-15T18:33:31Z
На війні загинув фотограф і письменник Юрко Костишин, відомий як «Кіт Характерник»
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T15:24:24Z
17-21 грудня у столиці відбудуться продуктові ярмарки: адреси
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T15:18:04Z
Солдат, який беззмінно провів на позиціях 76 днів, пояснив, як з початку війни змінилося поняття лінії фронту
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T13:24:14Z
Які темпи просування Росії на Донеччині? Аналітики DeepState назвали реальні цифри
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:54:26Z
Око за око, блекаут за блекаут: Бєлгород і Ростов без світла і опалення
FaceNews
2025-12-15T11:45:59Z
Україна відхилила пропозицію про «вільну економічну зону» на Донбасі – Politico
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T10:30:35Z
Найкомфортніші міста у 2026 році: оновлений рейтинг
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T05:12:01Z
Спека на пляжах і низькі ціни: топ 4 гарячі напрямки для відпустки в січні
24tv
2025-12-14T03:12:19Z
Гороскоп на завтра 15 грудня: Близнюкам - новий поворот, Водоліям - розчарування
GlavRed
2025-12-14T02:39:51Z
Гороскоп на завтра 15 грудня: Близнюкам - новий поворот, Водоліям - розчарування
GlavRed
2025-12-14T02:39:51Z
Гороскоп на завтра 15 грудня: Близнюкам - новий поворот, Водоліям - розчарування
GlavRed
2025-12-14T02:39:43Z
Гороскоп на завтра 15 грудня: Близнюкам - новий поворот, Водоліям - розчарування
GlavRed
2025-12-14T02:39:34Z
Гороскоп на завтра 15 грудня: Близнюкам - новий поворот, Водоліям - розчарування
GlavRed
2025-12-14T02:39:25Z
Гороскоп на завтра 15 грудня: Близнюкам - новий поворот, Водоліям - розчарування
GlavRed
2025-12-14T02:39:21Z
Гороскоп на завтра 15 грудня: Близнюкам - новий поворот, Водоліям - розчарування
GlavRed
2025-12-14T02:39:21Z
Українські покер-руми: де грати комфортно, безпечно та з максимальними можливостями
MY.UA
2025-12-15T13:05:45Z
Прогноз магнітних бур на 15-16 грудня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T05:18:34Z
Financial Times назвав главу Nvidia Людиною року
InternetUA
2025-12-14T04:08:10Z
Згорять першими: які прилади потрібно знеструмити при відключеннях світла
Хвиля
2025-12-14T04:00:17Z
Черговий рекорд: за 2025 рік у Steam вийшло понад 19 тисяч ігор
InternetUA
2025-12-14T03:00:58Z
Черговий рекорд: за 2025 рік у Steam вийшло понад 19 тисяч ігор
InternetUA
2025-12-14T03:00:47Z
Черговий рекорд: за 2025 рік у Steam вийшло понад 19 тисяч ігор
InternetUA
2025-12-14T03:00:40Z
Черговий рекорд: за 2025 рік у Steam вийшло понад 19 тисяч ігор
InternetUA
2025-12-14T03:00:40Z
Черговий рекорд: за 2025 рік у Steam вийшло понад 19 тисяч ігор
InternetUA
2025-12-14T03:00:36Z
Ексфутболіст збірної РФ, який брав участь у турнірі з викраденими українськими дітьми, захворів на рак
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T18:09:39Z
Кулєша оформила дабл-дабл в матчі чемпіонату Австрії з баскетболу
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T15:24:20Z
Зубков знову відзначився результативними діями у чемпіонаті Туреччини
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:36:09Z
Українські парабіатлоністи завоювали 15 медалей на стартовому етапі Кубка світу
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:12:24Z
Скандальний блогер Тейт не виключає проведення бою з Усиком
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T13:39:10Z
Дешева копія Тайсона: росіянин намагався вкусити олімпійського чемпіона за вухо
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:42:22Z
ФІДЕ повернула прапори росіянам і білорусам
FaceNews
2025-12-15T12:24:04Z
Калініна виграла свій перший титул після повернення на корт
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:18:25Z
Фристайлістка Коцар виборола першу в історії України медаль Кубка світу
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:06:14Z