MY.UAНовини
Такий зручний, але небезпечний: неприємна правда про телеграм
Такий зручний, але небезпечний: неприємна правда про телеграм

Такий зручний, але небезпечний: неприємна правда про телеграм

Що про месенджер кажуть фахівці з кібербезпеки, OSINT-технологій і медіаграмотності.

Месенджер Telegram став інструментом, за допомогою якого багато українців отримують новини про політику, війну та життя країни, і там же спілкуються. Правди не сховаєш — телеграм справді зручний у користуванні. У ньому є все: симпатичні смайлики у чатах із близькими, офіційні канали держорганів і ключових посадових осіб, але й багато неперевіреної інформації з незрозумілих анонімних джерел. І все оперативно та доступно — лише завантаж його на свій смартфон. Але крім багатьох зручностей, телеграм також має багато недоліків і становить небезпеку — зокрема, через його російське походження.

Де містяться сервери застосунку? Чи справді російська ФСБ може мати доступ до листування користувачів та всієї інформації, яку туди завантажили? Які загрози містить дозвіл застосунку бачити вашу геолокацію? Чи справді такі небезпечні численні фейки, що поширюються через телеграм? Відповіді на всі ці запитання прозвучали під час експертного обговорення у пресцентрі «Укрінформ» 18 грудня. Участь ньому взяли аналітик агенції «Мольфар» Павло Фіалковський, експерт ГО «Інститут дослідження кібервійни» Єгор Аушев, співзасновник Інституту дослідження кібервійни Валентин Кучерук і заступник голови Центру досліджень «Детектора медіа» Олексій Півторак.

Телеграм став частиною нашого життя

Від початку війни у 2014 році Росія мала платформи для поширення пропаганди в Україні — соцмережі «Однокласники» і «ВКонтакте». Але у 2017 році тодішній президент Петро Порошенко запровадив санкції проти цих соцмереж, а також «Яндекса», «Mail.ru» та російських програмних розробників і телерадіокомпаній. Це рішення на той час викликало неоднозначні реакції (особливо у міжнароднихорганізацій), але справді стало серйозним ударом по російській дезінформаційній кампанії, націленій на українське суспільство. Тоді у Росії виник план «Б» — ним став телеграм, говорить заступник голови Центру досліджень «Детектора медіа» Олексій Півторак.

«Виглядає, що телеграм призначений на цю роль як російський месенджер після того, як у нас заблокували “Однокласники” і “ВКонтакте”, а на початку російського вторгнення заблокували і ютуб-канал Анатолія Шарія. Й ось тепер телеграм став головним джерелом дезінформації», — сказав він.

«За даними опитування Kantar на січень 2022 року, телеграмом уже користувалися 88% українців, що означало, що він потрібен людям. Уже тоді він працював як джерело медіаданих і багато медіа мали там свої канали, а також було чимало телеграм-каналів, у яких під виглядом зливів, сенсацій, інсайдів поширювалась інформація, яка часто була переказаними новинами від відомих медійних організацій. І люди потрапляли на гачок через те, що там все дуже часто оновлюється. А потім, під час вторгнення, коли запит на новини про те, що відбувається та що загрожує, був дуже високим, бо доступ до інформації та вміння нею розпорядитися означало правильно реагувати на події, популярність телеграм-каналів просто злетіла», — сказав Олексій Півторак.

Зараз можна лише здогадуватися, чому такий зручний у користуванні телеграм став популярним саме в країнах з високим рівнем знання російської мови, зокрема в Україні, Білорусі, Казахстані. І це тема для додаткового аналізу. Але зараз, каже Олексій Півторак, маємо наступну ситуацію: спраглі до гарячої інформації українці все більше починають вірити анонімним телеграм-каналам і водночас втрачають інтерес до каналів офіційних осіб. Наприклад, ще рік тому у Володимира Зеленського в телеграмі було понад мільйон підписників, а зараз — 830 тисяч. І це — тривожний дзвіночок.

Телеграм — осередок дезінформації

Центр досліджень «Детектора медіа» займається аналізом і спростуванням дезінформації. Його фахівці досліджують різні соцмережі та інформаційні платформи: ютуб, фейсбук, інстаграм, вайбер, вотсап, телеграм тощо. Загалом фейки є всюди, каже Олексій Півторак, але в телеграмі їхня концентрація надвисока — мабуть, більша, ніж на всіх інших платформах, разом узятих. Дезінформація тут просто на поверхні — бери та спростовуй або бери та вражай свої мізки, що значно реальніше, якщо мова про звичайну людину, а не фахівця з медіаграмотності чи фактчекера.

«Для аналітиків телеграм дуже зручний, оскільки це місце, в якому в тебе гарантовано є “хліб”. Ти просто занурюєшся та робиш тексти. Але з точки зору інформаційної гігієни така платформа небезпечна, — каже Олексій Півторак. — Насправді ми були б раді, якби дезінформацію було складніше черпати й не з одного місця. Але є телеграм — і в ньому вона напакована та лежить доступна. При цьому телеграм має зручні інструменти аналізу, дозволяє збирати багато даних про пости, про час публікації, про перепости. З цим зручно працювати, є постачальники, які ці дані продають, або їх можна зібрати самостійно, знаючи мову програмування Python».

Інтерес до анонімних телеграм-каналів ґрунтується на нашій природній цікавості. Телеграм-канали популяризують одне одного за допомогою реферальних посилань і завдяки контенту. Словом, це чудове поле для ворожих інформаційно-психологічних операцій, каже аналітик агенції «Мольфар» Павло Фіалковський.

«Модерація в телеграмі відсутня — і через це є ймовірність зараження саме інформаційними вірусами», — каже він.

«Телеграм — це фактично легалізований даркнет, у якому можна розповсюджувати інформацію різного характеру й на це немає жодного впливу. Там поширюють багато інформації, “зливи” про наших військових у різних анонімних групах, там також розповсюджується багато дитячої порнографії, там продають наркотики — і це та проблема, яка існує і з якою всі ми живемо сьогодні», — сказав експерт ГО «Інститут дослідження кібервійни» Єгор Аушев.

Відтак вони закликають державні органи звернути на це увагу, обговорити це з експертним середовищем і почати пропрацьовувати механізми роботи з цим месенджером або ж навіть відмовитися від нього.

Телеграм — троянський кінь російського режиму

До телеграму, окрім відсутності модерації, є ще низка питань. Яке насправді походження цього застосунку? Де розташовані його сервери? Які гарантії того, що ваша інформація не опиниться у розпорядженні ворога? Так, засновник «Телеграму» Павло Дуров (він же свого часу створив «ВКонтакте») нібито втік із Росії через тиск на нього ФСБ і навіть фактично віддав російській владі «ВКонтакте». Але виглядає так, що у платформи та російської влади є домовленості щодо її роботи. Аналітик OSINT-агенції «Мольфар» Павло Фіалковський радить звернути увагу на той час, коли телеграм у Росії був заблокований, тобто з квітня 2018-го по червень 2020-го.

«Найбільш імовірно, це блокування від ФСБ мало на меті нагнати туди аудиторію, щоб потім легше було за нею стежити, — сказав він, — що, до речі, пізніше і підтвердив депутат Держдуми Матвейчев. На одному з комітетів із кібербезпеки він сказав, що Дурову вдалося домовитися з ФСБ».

Цікавий факт, на який звернула увагу агенція «Мольфар», — віцепрезидент «Телеграм» Ілля Перекопський саме під час так званого блокування застосунку був на території Росії та постив звідти фото в інстаграм. «Чи не виглядає дивним, що в Росії — країні, де тебе садять за репост, — заступник керівника компанії, яка під забороною, в цей час перебуває у Росії?», — запитує Павло Фіалковський, додаючи, що вже після розблокування, в червні 2020 року, Перекопський був присутнім на одному з кіберзаходів, де тиснув руку прем’єр-міністру Росії Михайлу Мішустіну та розказував про те, як вони налагоджують співпрацю.

А в серпні того ж року Перекопський у своєму інстаграмі постив фото, як катається на багі з губернатором Вологодської області. «І ще цікаво, що тоді вони цей пост підписали так: “Американские багги лучше русских”», — говорить Фіалковський.

Він звертає увагу на інвестиції в платформу від російських олігархів, таких як Абрамович, Солонін і Якобашвілі. Також, за словами Павла Фіалковського, коли у Дурова був борг майже 800 млн доларів через те, що телеграм якийсь час був збитковим продуктом, компанія залучила інвестиції від VTB Capital, Aton та «Альфа-Капітал», які напряму пов’язані з владою Росії.

Відповідаючи на запитання з залу про те, чи телеграм — це бізнес або інструмент спецслужб — експерт ГО «Інститут дослідження кібервійни» Єгор Аушев сказав: «Якщо подивитися на дані з відкритих джерел про те, які були витрати не телеграм, — це сотні мільйонів доларів на рік. Якщо це бізнес, то дуже неприбутковий. Те, що залучали кошти провідних російських інвестфондів і великих корпорацій у телеграм, приводить нас до висновку, що він підтримується на федеральному рівні», — сказав він.

Та головний аргумент, за його словами, прямо на поверхні у російському законодавстві — у них заборонено використання будь-якого програмного забезпечення, якщо сервери фізично не розташовані у Росії. «Телеграм дозволений на території Росії, тому можемо зробити висновок, що і сервери там, навіть якщо це публічно не афішується», — сказав Єгор Аушев.

Павло Фіалковський підтвердив: «Ми проводили дослідження, яке доводить, що хоститься телеграм на російських серверах».

Російський шпигун у вашій кишені

Спікери заходу говорять: ФСБ має доступ до всіх даних у телеграмі та до всього вашого листування. Павло Фіалковський наводить цьому докази. Перший — це слова заступниці голови Лібертаріанської партії Росії Ірини Мацапуліної, яка свого часу сказала, що їй слідчий під час допиту прямо говорив «ми тебе читаємо».

Другий доказ — інтерв’ю херсонського журналіста Ігоря Бондаренка для NV. У ньому журналіст розповів про свій арешт росіянами на окупованій території. «(Я) листування в телеграмі вичистив усе. Вони (співробітники ФСБ) принесли листування за пів року! Ту, яку видалив ще 3-4-5-6 місяців тому. Паперів було сантиметри півтора — така пачка. У тому, що ФСБ контролює телеграм, у мене немає жодних сумнівів», — сказав Ігор Бондаренко.

Третій доказ, на який указує Павло Фіалковський, пов’язаний із російською «опозицією», тобто партією тепер ув’язненого Олексія Навального. За словами Фіалковського, під час однієї з минулих виборчих кампаній у Росії команда Навального запустила чат-бот у телеграмі «Розумне голосування» — бот-порадник, якій повідомляв, за кого голосувати на власній дільниці. За два тижні до голосування дивним чином цей бот заблокували, тобто хтось у російській владі знайшов потрібні важелі тиску на телеграм.

Ще один доказ навів Єгор Аушев. «Коли у російських військових вилучають телефони, у них завжди встановлено два головні додатки для комунікації: телеграм і “ВКонтакте”. Їхнім листуванням підтверджується, що їм наказують для комунікації використовувати тільки ці сервіси», — сказав він.

Усе це доводить: керівництво «Телеграму» працює у зв’язці з російським режимом, а розповіді Дурова про те, який він демократичний і як через це втік із країни, — на думку учасників заходу — лише окозамилювання, що створює ілюзію безпеки. Й очевидно стратегія працює, бо близько 90% українців, за даними опитування вище, користуються телеграмом і самі дають застосунку всі необхідні доступи.

«Як ми встановлюємо телеграм на мобільний телефон? Коли ми встановлюємо додаток, він просить “дайте доступ до контактів”, “дайте доступ до мікрофона”, так само до фотогалереї, до документів. Ми самі погоджуємось і надаємо доступ. У розділі про політику телеграму написано, що вся інформація буде зберігатися на серверах, тобто повідомлення, фотографії, документи. Самі розумієте, де вони розташовані. Так, у ліцензійних умовах написано, що дані шифрують, але це ж тільки написано, ніхто це не перевіряв і зовнішніх аудитів цієї системи не було», — каже співзасновник Інституту дослідження кібервійни Валентин Кучерук.

І якщо фото, відео, листування — це ще пів біди, то найбільша біда — геолокація. Правда ж, зручно її скидати, коли вам треба з кимось зустрітися? Застосунок показує карту та як ви наближаєтеся до пункту призначення. І це дуже небезпечно.

«Якщо ви даєте доступ до геолокації, то за замовчуванням можна відстежити всіх людей, у яких також є телеграм, в радіусі кілометр чи 600 метрів, тобто телеграм це показує — це функція “знайти поруч людей”», — зазначає Валентин Кучерук.

Найбільшу загрозу застосунок має для українських військових. «Це ж дозволяє росіянам знаходити й наших військових, які, на жаль, часто користуються телеграмом. Якщо ми дбаємо про наших військових і нам це не байдуже, порушуймо цю тему й пояснюймо, навіть своїм родичам військовим, що не потрібно ним користуватися. Іноземні партнери, коли мені телефонують, запитують, чому в Україні досі користуються російським месенджером. Хоча б для питань, що стосуються безпеки чи роботи, не використовуймо месенджер, до якого є дуже багато застережень», — говорить Єгор Аушев.

Що робити

З огляду на все це, каже Єгор Аушев, програма-максимум: видалити телеграм зовсім. Модераторка обговорення запитала, чи можливо, що українська влада заборонить телеграм? На це Аушев відповів: «Задача експертної спільноти — порушити це питання та пояснити українцям, зокрема законодавцям, що є така проблема й ми технічно її показуємо вам. Далі це питання до Верховної Ради, до депутатів — чи варто забороняти месенджер. Але точно варто про це почати говорити. Я знаю, що з технічної точки зору це можливо, а законодавчо — потрібно обговорювати».

Єгор Аушев також пропонує хоча б припинити використовувати телеграм для роботи й обов’язково видалити його зі своїх гаджетів військовим. Усьому, що стосується безпеки, роботи, персональних даних чи іншої потенційно корисної для ворога інформації, жодним чином не повинно потрапити в телеграм. Це — програма мінімум.

«Це може зменшити ризики в питанні кібербезпеки, тобто ви не будете там вести персональні листування й клацати на посилання. Але якщо ми говоримо про інформаційну гігієну — ми граємо на чужому полі за їхніми правилами, отримуємо інформацію, яка може впливати на нас. Це треба розуміти й цей інструмент треба використовувати проти росіян, але не давати використовувати його проти нас», — сказав він.

Один із присутніх журналістів запитав, чи можна хоча б читати стрічки новин у телеграмі, не листуватися, не переходити за посиланнями та не давати йому доступу до персональних даних. Олексій Півторак відповів: «Телеграм — не єдиний месенджер у світі, де можна зберігати інформацію та спілкуватися. І якщо не користуватися телеграмом, то світ не впаде. І так само людині не обов’язково читати десятки телеграм-каналів, якщо новини в них перетинаються і повторюються якщо не слово в слово, то хоча б за інформацією».

Він говорить: варто просто зробити вибір для себе — і ви побачите, що без телеграму життя можливе. І не просто можливе, кажуть учасники обговорення, воно буде для нас точно безпечнішим. Російського троянського коня час позбутися. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
ФСБ
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Назван самый лучший смартфон Sony: на что способен этот флагман
Фокус
2025-02-24T15:21:38Z
Вода может быть жесткой и пластичной одновременно: ученые сделали удивительное открытие
TSN
2025-02-24T15:03:13Z
GTA V заиграет новыми красками: графика, авто и новейшие технологии
Знай
2025-02-24T14:51:40Z
Rebel Wails: Проблемы NetEase не повлияют на разработку The Blood of Dawnwalker
GameMag
2025-02-24T14:49:34Z
Ученые создали дешевые солнечные панели: можно будет крепить куда угодно
Фокус
2025-02-24T14:42:41Z
Археологическая находка столетия: в Египте найдена настоящая гробница Тутмоса II
TSN
2025-02-24T14:36:51Z
На новых iPhone скоро исчезнуть пять функций: что необходимо знать пользователям
Фокус
2025-02-24T14:21:31Z
Назад в будущее: Обзор Project Tachyon
GameMag
2025-02-24T14:18:01Z
Глава комитета Совета по свободе слова объявил бойкот СМИ, ссылающихся на Телеграм
Апостроф
2025-02-24T14:00:36Z
Секреты фигуры моделей: 5 упражнений для идеального силуэта
Marie Claire
2025-02-24T15:00:51Z
Масленица 2025: что запрещено делать всю неделю
Comments UA
2025-02-24T15:00:02Z
Как приготовить самый вкусный борщ: пошаговый рецепт
Фокус
2025-02-24T14:42:54Z
Сексуальные фантазии: нормально ли это и почему они появляются
Знай
2025-02-24T13:51:48Z
Мясные шарики с сыром: быстрая и необычайно вкусная закуска, которую гости съедят за секунду
TSN
2025-02-24T13:33:30Z
Эти дни благоприятные для уборки: привлеките в дом покой, счастье и благополучие
TSN
2025-02-24T12:36:29Z
Денежный маникюр на март 2025: 7 дизайнов, чтобы поймать удачу за хвост
Marie Claire
2025-02-24T11:01:45Z
Как проверить масло на натуральность: пять способов, которые придут на помощь
TSN
2025-02-24T10:39:51Z
Почему после окрашивания волосы становятся тусклыми и ломаются и как это предотвратить
Знай
2025-02-24T09:51:54Z
В Киеве на почте задержан мужчина с психотропами
Корреспондент
2025-02-24T15:21:26Z
Пограничники спасли уклониста, который бродил среди минных полей и болот
Корреспондент
2025-02-24T15:03:44Z
В результате авиаудара на Харьковщине пострадали гражданские
Корреспондент
2025-02-24T14:39:21Z
В порту Новороссийска затонуло судно
Корреспондент
2025-02-24T14:07:20Z
В Черном море затонуло российское судно: на борту 200 литров топлива
Фокус
2025-02-24T13:21:43Z
Чиновник воинской части собрал с подчиненных "дань" на 1 млн
Корреспондент
2025-02-24T12:30:38Z
Во Франции возле посольства РФ прогремел взрыв: детали
Фокус
2025-02-24T11:31:31Z
Спасатели показали последствия удара по "Укрытию" Чернобыльской АЭС
TSN
2025-02-24T11:30:01Z
Житель Полтавщины предстанет перед судом за убийство двухлетнего ребенка
Корреспондент
2025-02-24T11:00:23Z
Оксана Баюл заявила, что живет в США с недействительным украинским паспортом
Комсомольская правда
2025-02-24T14:51:52Z
Знаменитый немецкий футболист вошел в руководство партии Эрдогана в Турции
ZN UA
2025-02-24T14:49:24Z
Чемпион мира по биатлону поддержал Украину в третью годовщину полномасштабного российского вторжения
TSN
2025-02-24T14:36:52Z
"Мой свет": Усик с женой трогательно поздравили старшую дочь с 15-летием
Фокус
2025-02-24T14:09:01Z
Джошуа признался, верит ли он в завершение карьеры Фьюри
Корреспондент
2025-02-24T13:12:19Z
Португалия - Украина: онлайн-трансляция матча квалификации на Евробаскет
Корреспондент
2025-02-24T12:24:26Z
Паркер назвал двух желаемых соперников после победы над Баколе
Корреспондент
2025-02-24T12:12:57Z
Мужчина победил в "заведомо проигрышных" соревнованиях, но его все равно обманули
Фокус
2025-02-24T11:51:05Z
Шовковский стал абсолютным рекордсменом УПЛ по количеству матчей в двух ролях
ZN UA
2025-02-24T11:43:11Z
ВСУ получат возможность пойти в контрнаступление: россияне уже готовятся
Comments UA
2025-02-24T15:06:28Z
Враг ведет штурмы на 11 направлениях - Генштаб
Корреспондент
2025-02-24T14:36:39Z
Стало известно об удивительной смерти чеченского комбата
Апостроф
2025-02-24T13:48:58Z
Платите только за реальное тепло: как правильно начать следить за счетчиками в своем доме
Знай
2025-02-24T13:12:50Z
Скандальный Мост-волна в Киеве не выдержал даже теплой зимы: что произошло
Comments UA
2025-02-24T13:12:27Z
После морозов Украину накроют дожди и мокрый снег: когда ждать резкой смены погоды
Апостроф
2025-02-24T12:54:37Z
Прогноз на 25 февраля: как изменится погода по всей Украине
TSN
2025-02-24T12:51:47Z
Весна на пороге: как изменится погода 25 февраля и чего ожидать 1 марта
Фокус
2025-02-24T12:27:22Z
Теплее нормы: какой будет весна 2025
ZN UA
2025-02-24T12:19:24Z
Кожа и кости: звезды напугали фанатов своей худобой на ковровой дорожке SAG Awards
Фокус
2025-02-24T15:15:34Z
Здесь дают деньги на кино: гранты и международная поддержка украинских фильмов
TSN
2025-02-24T15:03:37Z
В киевском ночном клубе Fifty объяснили российские песни на вечеринке
Комсомольская правда
2025-02-24T15:01:38Z
Финалисты нацотбора MOLODI раскрыли имя известного певца, который покинул группу: "Было обидно"
TSN
2025-02-24T14:51:33Z
Три образа в цвете пудровой розы с SAG Awards как модное заявление: драмы больше нет
Marie Claire
2025-02-24T14:33:53Z
Российский комик Галустян попал под санкции ЕС
Корреспондент
2025-02-24T14:15:10Z
Забыл про домашнюю работу: Кодзима остался в недоумении после просмотра нового «Капитана Америки»
GameMag
2025-02-24T13:46:05Z
Их весной будут носить Хейли Бибер и Кендалл Дженнер: кроссовки, которые стоит купить уже сейчас
Marie Claire
2025-02-24T13:00:42Z
Татьяна Песик напугала фото с опухшими и покрасневшими глазами: "Это так печет, очень больно"
TSN
2025-02-24T12:51:13Z
Среди желающих служить в ВСУ 21 процент - женщины
Комсомольская правда
2025-02-24T15:21:34Z
Кто из известных украинцев потерял родных на фронте за время полномасштабного вторжения/Сегодня - третья годовщина большой войны
Апостроф
2025-02-24T15:15:33Z
Женщины на передовой: топ-3 области по количеству обращений в рекрутинговые центры
Comments UA
2025-02-24T14:54:38Z
”Я летел убивать”: украинский летчик вспомнил свое 24 февраля 2022 года
Апостроф
2025-02-24T14:33:31Z
В Эстонии у границ РФ кружили истребители США
Корреспондент
2025-02-24T14:30:31Z
Около 54% ​​россиян жалуются на последствия войны
Корреспондент
2025-02-24T14:24:34Z
Зарплатные бонусы и льготы: о каких выплатах от работодателя вы имеете право просить в 2025 году
TSN
2025-02-24T14:21:33Z
Ирландия снарядит Украине радиолокационные системы для ПВО
Корреспондент
2025-02-24T14:18:01Z
От костюмов к хаки: как война изменила Зеленского
Comments UA
2025-02-24T14:06:14Z
Гималайская vs морская: какая соль самая лучшая
UAToday
2025-02-24T15:06:48Z
Ученые нашли "формулу успеха": какие качества характера помогают разбогатеть
TSN
2025-02-24T14:21:27Z
Как правильно ходить, чтобы быстрее похудеть: ученые дали неожиданный ответ
UAToday
2025-02-24T13:03:26Z
Магнитная буря 25 февраля: как украинцам сохранить здоровье, советы врачей
Политека
2025-02-24T11:34:23Z
Бросьте три кусочка в чайник – и накипь исчезнет, как будто и не было: полезные советы
TSN
2025-02-24T10:24:04Z
Можно ли спать всего 4 часа в сутки: ученые дали неожиданный ответ
UAToday
2025-02-24T10:00:54Z
Ученые обнаружили неожиданную связь между появлением редкого вида рака и мобильным интернетом
Comments UA
2025-02-24T09:42:12Z
Лучшие для здоровья сердца и кожи: какие масла, кроме оливкового, диетологи советуют добавить в рацион
TSN
2025-02-24T09:36:00Z
Календарь магнитных бурь в марте: в какие даты нужно быть очень осторожными
Знай
2025-02-24T08:30:22Z
Украина обсуждает создание биржевого холдинга с участием ЕБРР
Лига
2025-02-24T15:21:43Z
Укрэнерго введет ограничение электроэнергии 25 февраля: кому ждать отключений
Хвиля
2025-02-24T15:03:56Z
Тарифы и скидки: сколько украинцы заплатят за газ в марте
Знай
2025-02-24T15:00:43Z
Apple наймет 20 тысяч сотрудников в США
Корреспондент
2025-02-24T14:57:34Z
Еврокомиссия поможет Украине в финансировании закупок газа
Апостроф
2025-02-24T14:57:14Z
Более 30 атак на миллионы долларов: в Минэнергетики рассказали о потерях энергосистемы за 3 года
Фокус
2025-02-24T14:36:24Z
Связь за все деньги, но бонусы получат не все: Vodafone повысит цены с 1 марта
Знай
2025-02-24T14:30:14Z
В месяц – 3600 грн: пенсионеры могут получить дополнительные выплаты
Знай
2025-02-24T14:27:44Z
"Гривна" или "гривня": когда употребляются эти слова и какая между ними разница
Апостроф
2025-02-24T14:24:04Z
Мощный внедорожник от Great Wall станет дешевой альтернативой Mercedes-AMG G63
Фокус
2025-02-24T14:30:36Z
Кардинальные изменения: новый Citroen C5 Aircross показали до премьеры
Фокус
2025-02-24T11:06:02Z
Для серьезного бездорожья: кроссовер Lamborghini Urus получил внедорожную версию
Фокус
2025-02-24T09:21:43Z
Неожиданный лайфхак для водителей: какой овощ спасет лобовое стекло вашего авто от льда
Знай
2025-02-24T05:51:28Z
Китай подложил России неожиданную "свинью": о чем идет речь
Comments UA
2025-02-23T14:12:13Z
В интернете показали раритетные и малоизвестные прототипы "Таврии"
Фокус
2025-02-23T13:51:45Z
Летающий электромобиль уже реальность: стартап с украинскими корнями показал впечатляющее видео
Знай
2025-02-23T12:51:08Z
Без окон, без дверей: в Киеве засветился редкий трехколесный спорткар из США
Фокус
2025-02-23T12:21:18Z
Вибрация руля - тревожный сигнал, который может стоить вам целое состояние: что это значит для водителя
Знай
2025-02-23T10:51:10Z
Только бы без вас: чем ВСУ сможет заменить систему Starlink
Корреспондент
2025-02-24T15:21:32Z
"Представьте масштабы бойни!": россияне назвали количество ликвидированных оккупантов из одного из регионов
Апостроф
2025-02-24T15:18:08Z
ЕС может предоставить до 40 млрд евро Украине и "невообразимое количество оружия", — Сийярто
Фокус
2025-02-24T15:15:42Z
Из записи пресс-конференции Зеленского исчез скандальный пассаж про Трампа: что говорят на Банковой
Comments UA
2025-02-24T15:12:42Z
В ЕС рассказали, когда будут готовы снять санкции с России
Comments UA
2025-02-24T15:06:19Z
Можно ли найти общий язык с Трампом
ZN UA
2025-02-24T15:04:12Z
В Раду подали постановление о сложении полномочий нардепа Кормышкиной
Апостроф
2025-02-24T14:48:11Z
Белый дом все больше демонстрирует желание окончить войну на условиях Кремля
Comments UA
2025-02-24T14:45:11Z
У американца дрожали руки: СМИ узнали, как Зеленскй обращался с Бессентом в Киеве
Comments UA
2025-02-24T14:39:21Z