MY.UAНовини
Такий зручний, але небезпечний: неприємна правда про телеграм
Такий зручний, але небезпечний: неприємна правда про телеграм

Такий зручний, але небезпечний: неприємна правда про телеграм

Що про месенджер кажуть фахівці з кібербезпеки, OSINT-технологій і медіаграмотності.

Месенджер Telegram став інструментом, за допомогою якого багато українців отримують новини про політику, війну та життя країни, і там же спілкуються. Правди не сховаєш — телеграм справді зручний у користуванні. У ньому є все: симпатичні смайлики у чатах із близькими, офіційні канали держорганів і ключових посадових осіб, але й багато неперевіреної інформації з незрозумілих анонімних джерел. І все оперативно та доступно — лише завантаж його на свій смартфон. Але крім багатьох зручностей, телеграм також має багато недоліків і становить небезпеку — зокрема, через його російське походження.

Де містяться сервери застосунку? Чи справді російська ФСБ може мати доступ до листування користувачів та всієї інформації, яку туди завантажили? Які загрози містить дозвіл застосунку бачити вашу геолокацію? Чи справді такі небезпечні численні фейки, що поширюються через телеграм? Відповіді на всі ці запитання прозвучали під час експертного обговорення у пресцентрі «Укрінформ» 18 грудня. Участь ньому взяли аналітик агенції «Мольфар» Павло Фіалковський, експерт ГО «Інститут дослідження кібервійни» Єгор Аушев, співзасновник Інституту дослідження кібервійни Валентин Кучерук і заступник голови Центру досліджень «Детектора медіа» Олексій Півторак.

Телеграм став частиною нашого життя

Від початку війни у 2014 році Росія мала платформи для поширення пропаганди в Україні — соцмережі «Однокласники» і «ВКонтакте». Але у 2017 році тодішній президент Петро Порошенко запровадив санкції проти цих соцмереж, а також «Яндекса», «Mail.ru» та російських програмних розробників і телерадіокомпаній. Це рішення на той час викликало неоднозначні реакції (особливо у міжнароднихорганізацій), але справді стало серйозним ударом по російській дезінформаційній кампанії, націленій на українське суспільство. Тоді у Росії виник план «Б» — ним став телеграм, говорить заступник голови Центру досліджень «Детектора медіа» Олексій Півторак.

«Виглядає, що телеграм призначений на цю роль як російський месенджер після того, як у нас заблокували “Однокласники” і “ВКонтакте”, а на початку російського вторгнення заблокували і ютуб-канал Анатолія Шарія. Й ось тепер телеграм став головним джерелом дезінформації», — сказав він.

«За даними опитування Kantar на січень 2022 року, телеграмом уже користувалися 88% українців, що означало, що він потрібен людям. Уже тоді він працював як джерело медіаданих і багато медіа мали там свої канали, а також було чимало телеграм-каналів, у яких під виглядом зливів, сенсацій, інсайдів поширювалась інформація, яка часто була переказаними новинами від відомих медійних організацій. І люди потрапляли на гачок через те, що там все дуже часто оновлюється. А потім, під час вторгнення, коли запит на новини про те, що відбувається та що загрожує, був дуже високим, бо доступ до інформації та вміння нею розпорядитися означало правильно реагувати на події, популярність телеграм-каналів просто злетіла», — сказав Олексій Півторак.

Зараз можна лише здогадуватися, чому такий зручний у користуванні телеграм став популярним саме в країнах з високим рівнем знання російської мови, зокрема в Україні, Білорусі, Казахстані. І це тема для додаткового аналізу. Але зараз, каже Олексій Півторак, маємо наступну ситуацію: спраглі до гарячої інформації українці все більше починають вірити анонімним телеграм-каналам і водночас втрачають інтерес до каналів офіційних осіб. Наприклад, ще рік тому у Володимира Зеленського в телеграмі було понад мільйон підписників, а зараз — 830 тисяч. І це — тривожний дзвіночок.

Телеграм — осередок дезінформації

Центр досліджень «Детектора медіа» займається аналізом і спростуванням дезінформації. Його фахівці досліджують різні соцмережі та інформаційні платформи: ютуб, фейсбук, інстаграм, вайбер, вотсап, телеграм тощо. Загалом фейки є всюди, каже Олексій Півторак, але в телеграмі їхня концентрація надвисока — мабуть, більша, ніж на всіх інших платформах, разом узятих. Дезінформація тут просто на поверхні — бери та спростовуй або бери та вражай свої мізки, що значно реальніше, якщо мова про звичайну людину, а не фахівця з медіаграмотності чи фактчекера.

«Для аналітиків телеграм дуже зручний, оскільки це місце, в якому в тебе гарантовано є “хліб”. Ти просто занурюєшся та робиш тексти. Але з точки зору інформаційної гігієни така платформа небезпечна, — каже Олексій Півторак. — Насправді ми були б раді, якби дезінформацію було складніше черпати й не з одного місця. Але є телеграм — і в ньому вона напакована та лежить доступна. При цьому телеграм має зручні інструменти аналізу, дозволяє збирати багато даних про пости, про час публікації, про перепости. З цим зручно працювати, є постачальники, які ці дані продають, або їх можна зібрати самостійно, знаючи мову програмування Python».

Інтерес до анонімних телеграм-каналів ґрунтується на нашій природній цікавості. Телеграм-канали популяризують одне одного за допомогою реферальних посилань і завдяки контенту. Словом, це чудове поле для ворожих інформаційно-психологічних операцій, каже аналітик агенції «Мольфар» Павло Фіалковський.

«Модерація в телеграмі відсутня — і через це є ймовірність зараження саме інформаційними вірусами», — каже він.

«Телеграм — це фактично легалізований даркнет, у якому можна розповсюджувати інформацію різного характеру й на це немає жодного впливу. Там поширюють багато інформації, “зливи” про наших військових у різних анонімних групах, там також розповсюджується багато дитячої порнографії, там продають наркотики — і це та проблема, яка існує і з якою всі ми живемо сьогодні», — сказав експерт ГО «Інститут дослідження кібервійни» Єгор Аушев.

Відтак вони закликають державні органи звернути на це увагу, обговорити це з експертним середовищем і почати пропрацьовувати механізми роботи з цим месенджером або ж навіть відмовитися від нього.

Телеграм — троянський кінь російського режиму

До телеграму, окрім відсутності модерації, є ще низка питань. Яке насправді походження цього застосунку? Де розташовані його сервери? Які гарантії того, що ваша інформація не опиниться у розпорядженні ворога? Так, засновник «Телеграму» Павло Дуров (він же свого часу створив «ВКонтакте») нібито втік із Росії через тиск на нього ФСБ і навіть фактично віддав російській владі «ВКонтакте». Але виглядає так, що у платформи та російської влади є домовленості щодо її роботи. Аналітик OSINT-агенції «Мольфар» Павло Фіалковський радить звернути увагу на той час, коли телеграм у Росії був заблокований, тобто з квітня 2018-го по червень 2020-го.

«Найбільш імовірно, це блокування від ФСБ мало на меті нагнати туди аудиторію, щоб потім легше було за нею стежити, — сказав він, — що, до речі, пізніше і підтвердив депутат Держдуми Матвейчев. На одному з комітетів із кібербезпеки він сказав, що Дурову вдалося домовитися з ФСБ».

Цікавий факт, на який звернула увагу агенція «Мольфар», — віцепрезидент «Телеграм» Ілля Перекопський саме під час так званого блокування застосунку був на території Росії та постив звідти фото в інстаграм. «Чи не виглядає дивним, що в Росії — країні, де тебе садять за репост, — заступник керівника компанії, яка під забороною, в цей час перебуває у Росії?», — запитує Павло Фіалковський, додаючи, що вже після розблокування, в червні 2020 року, Перекопський був присутнім на одному з кіберзаходів, де тиснув руку прем’єр-міністру Росії Михайлу Мішустіну та розказував про те, як вони налагоджують співпрацю.

А в серпні того ж року Перекопський у своєму інстаграмі постив фото, як катається на багі з губернатором Вологодської області. «І ще цікаво, що тоді вони цей пост підписали так: “Американские багги лучше русских”», — говорить Фіалковський.

Він звертає увагу на інвестиції в платформу від російських олігархів, таких як Абрамович, Солонін і Якобашвілі. Також, за словами Павла Фіалковського, коли у Дурова був борг майже 800 млн доларів через те, що телеграм якийсь час був збитковим продуктом, компанія залучила інвестиції від VTB Capital, Aton та «Альфа-Капітал», які напряму пов’язані з владою Росії.

Відповідаючи на запитання з залу про те, чи телеграм — це бізнес або інструмент спецслужб — експерт ГО «Інститут дослідження кібервійни» Єгор Аушев сказав: «Якщо подивитися на дані з відкритих джерел про те, які були витрати не телеграм, — це сотні мільйонів доларів на рік. Якщо це бізнес, то дуже неприбутковий. Те, що залучали кошти провідних російських інвестфондів і великих корпорацій у телеграм, приводить нас до висновку, що він підтримується на федеральному рівні», — сказав він.

Та головний аргумент, за його словами, прямо на поверхні у російському законодавстві — у них заборонено використання будь-якого програмного забезпечення, якщо сервери фізично не розташовані у Росії. «Телеграм дозволений на території Росії, тому можемо зробити висновок, що і сервери там, навіть якщо це публічно не афішується», — сказав Єгор Аушев.

Павло Фіалковський підтвердив: «Ми проводили дослідження, яке доводить, що хоститься телеграм на російських серверах».

Російський шпигун у вашій кишені

Спікери заходу говорять: ФСБ має доступ до всіх даних у телеграмі та до всього вашого листування. Павло Фіалковський наводить цьому докази. Перший — це слова заступниці голови Лібертаріанської партії Росії Ірини Мацапуліної, яка свого часу сказала, що їй слідчий під час допиту прямо говорив «ми тебе читаємо».

Другий доказ — інтерв’ю херсонського журналіста Ігоря Бондаренка для NV. У ньому журналіст розповів про свій арешт росіянами на окупованій території. «(Я) листування в телеграмі вичистив усе. Вони (співробітники ФСБ) принесли листування за пів року! Ту, яку видалив ще 3-4-5-6 місяців тому. Паперів було сантиметри півтора — така пачка. У тому, що ФСБ контролює телеграм, у мене немає жодних сумнівів», — сказав Ігор Бондаренко.

Третій доказ, на який указує Павло Фіалковський, пов’язаний із російською «опозицією», тобто партією тепер ув’язненого Олексія Навального. За словами Фіалковського, під час однієї з минулих виборчих кампаній у Росії команда Навального запустила чат-бот у телеграмі «Розумне голосування» — бот-порадник, якій повідомляв, за кого голосувати на власній дільниці. За два тижні до голосування дивним чином цей бот заблокували, тобто хтось у російській владі знайшов потрібні важелі тиску на телеграм.

Ще один доказ навів Єгор Аушев. «Коли у російських військових вилучають телефони, у них завжди встановлено два головні додатки для комунікації: телеграм і “ВКонтакте”. Їхнім листуванням підтверджується, що їм наказують для комунікації використовувати тільки ці сервіси», — сказав він.

Усе це доводить: керівництво «Телеграму» працює у зв’язці з російським режимом, а розповіді Дурова про те, який він демократичний і як через це втік із країни, — на думку учасників заходу — лише окозамилювання, що створює ілюзію безпеки. Й очевидно стратегія працює, бо близько 90% українців, за даними опитування вище, користуються телеграмом і самі дають застосунку всі необхідні доступи.

«Як ми встановлюємо телеграм на мобільний телефон? Коли ми встановлюємо додаток, він просить “дайте доступ до контактів”, “дайте доступ до мікрофона”, так само до фотогалереї, до документів. Ми самі погоджуємось і надаємо доступ. У розділі про політику телеграму написано, що вся інформація буде зберігатися на серверах, тобто повідомлення, фотографії, документи. Самі розумієте, де вони розташовані. Так, у ліцензійних умовах написано, що дані шифрують, але це ж тільки написано, ніхто це не перевіряв і зовнішніх аудитів цієї системи не було», — каже співзасновник Інституту дослідження кібервійни Валентин Кучерук.

І якщо фото, відео, листування — це ще пів біди, то найбільша біда — геолокація. Правда ж, зручно її скидати, коли вам треба з кимось зустрітися? Застосунок показує карту та як ви наближаєтеся до пункту призначення. І це дуже небезпечно.

«Якщо ви даєте доступ до геолокації, то за замовчуванням можна відстежити всіх людей, у яких також є телеграм, в радіусі кілометр чи 600 метрів, тобто телеграм це показує — це функція “знайти поруч людей”», — зазначає Валентин Кучерук.

Найбільшу загрозу застосунок має для українських військових. «Це ж дозволяє росіянам знаходити й наших військових, які, на жаль, часто користуються телеграмом. Якщо ми дбаємо про наших військових і нам це не байдуже, порушуймо цю тему й пояснюймо, навіть своїм родичам військовим, що не потрібно ним користуватися. Іноземні партнери, коли мені телефонують, запитують, чому в Україні досі користуються російським месенджером. Хоча б для питань, що стосуються безпеки чи роботи, не використовуймо месенджер, до якого є дуже багато застережень», — говорить Єгор Аушев.

Що робити

З огляду на все це, каже Єгор Аушев, програма-максимум: видалити телеграм зовсім. Модераторка обговорення запитала, чи можливо, що українська влада заборонить телеграм? На це Аушев відповів: «Задача експертної спільноти — порушити це питання та пояснити українцям, зокрема законодавцям, що є така проблема й ми технічно її показуємо вам. Далі це питання до Верховної Ради, до депутатів — чи варто забороняти месенджер. Але точно варто про це почати говорити. Я знаю, що з технічної точки зору це можливо, а законодавчо — потрібно обговорювати».

Єгор Аушев також пропонує хоча б припинити використовувати телеграм для роботи й обов’язково видалити його зі своїх гаджетів військовим. Усьому, що стосується безпеки, роботи, персональних даних чи іншої потенційно корисної для ворога інформації, жодним чином не повинно потрапити в телеграм. Це — програма мінімум.

«Це може зменшити ризики в питанні кібербезпеки, тобто ви не будете там вести персональні листування й клацати на посилання. Але якщо ми говоримо про інформаційну гігієну — ми граємо на чужому полі за їхніми правилами, отримуємо інформацію, яка може впливати на нас. Це треба розуміти й цей інструмент треба використовувати проти росіян, але не давати використовувати його проти нас», — сказав він.

Один із присутніх журналістів запитав, чи можна хоча б читати стрічки новин у телеграмі, не листуватися, не переходити за посиланнями та не давати йому доступу до персональних даних. Олексій Півторак відповів: «Телеграм — не єдиний месенджер у світі, де можна зберігати інформацію та спілкуватися. І якщо не користуватися телеграмом, то світ не впаде. І так само людині не обов’язково читати десятки телеграм-каналів, якщо новини в них перетинаються і повторюються якщо не слово в слово, то хоча б за інформацією».

Він говорить: варто просто зробити вибір для себе — і ви побачите, що без телеграму життя можливе. І не просто можливе, кажуть учасники обговорення, воно буде для нас точно безпечнішим. Російського троянського коня час позбутися. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
ФСБ
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
TAYANNA пожалілася на проблеми зі здоров'ям: "Жорстко потріпав мене минулий рік"
TSN
2025-01-21T09:36:19Z
"Вони не померли": мовчун Ніколаєв розповів про почуття до зрадниці Корольової
GlavRed
2025-01-21T09:27:58Z
Співачка Керрі Андервуд вийшла з себе через проблеми зі звуком на інавгурації Трампа
Фокус
2025-01-21T09:27:14Z
Популярний репер засуджений до смертної кари – фото, подробиці
TSN
2025-01-21T09:21:26Z
Шевченківська премія: оприлюднили короткий список номінантів
УкраинФорм
2025-01-21T09:12:44Z
Зачіска з хвилями Blasé – найгарячіший тренд 2025 року: як вона виглядає
24tv
2025-01-21T09:06:45Z
Ваяна 2 подолала мільярдний рубіж касових зборів
1News
2025-01-21T09:00:21Z
Названі кольори року 2025 за вибором Pinterest, які вони
TSN
2025-01-21T08:51:09Z
Режисер Пол Шредер замовив сценарії у ChatGPT: «Навіщо сценаристам місяцями шукати ідею, яку ШІ створює за секунди?»
ITC
2025-01-21T08:37:56Z
Міноборони назвало вакансії, які мають найбільший попит у центрах рекрутингу – інфографіка
Лига
2025-01-21T09:54:38Z
Французькі розробники створять нову далекобійну балістичну ракету з GPS навігацією
InternetUA
2025-01-21T09:48:27Z
Мін’юст оновив дані щодо роботи реєстрів
1News
2025-01-21T09:48:19Z
Сили оборони уразили декілька важливих об'єктів РФ: Генштаб повідомив деталі
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T09:45:10Z
У сервісних центрах МВС відновили перереєстрацію авто зі зміною власника
УкраинФорм
2025-01-21T09:45:03Z
ДБР: Військові інформували командира «Анни Київської» про факти СЗЧ
УкраинФорм
2025-01-21T09:39:07Z
Міжнародні та державні свята у лютому 2025 року: чи будуть в українців додаткові вихідні
TSN
2025-01-21T09:39:05Z
Отримання статусу УБД у 2025 році: скільки потрібно служити, аби його отримати
24tv
2025-01-21T09:36:50Z
Нові правила мобілізації: штрафуватимуть навіть тих, хто має інвалідність
Знай
2025-01-21T09:36:42Z
Віцепрем’єрка Іспанії йде з соцмережі Х Маска після його жесту на інавгурації Трампа
Европейская правда
2025-01-21T09:54:28Z
В ООН запевнили, що не підуть з України в разі паузи у війні
УкраинФорм
2025-01-21T09:54:22Z
Трамп заморозив допомогу від США на 90 днів: чи залишиться Україна без підтримки на цей час
24tv
2025-01-21T09:51:43Z
"Величезна кількість": депутат озвучив, скільки в Україні заброньованих людей
TSN
2025-01-21T09:51:37Z
Трамп повернув смертну кару своїм наказом – АР
TSN
2025-01-21T09:51:17Z
Фіцо попросив Ердогана допомогти із постачаннями російського газу
360ua.news
2025-01-21T09:51:16Z
Маск вперше прокоментував свій дивний жест на інавгурації Трампа
Telegraf
2025-01-21T09:48:58Z
Курйозний момент із декольте. Мережа порівняла Цукерберга з Кучмою
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T09:45:22Z
Цікавіше за Трампа: Цукерберг на інавгурації розглядав декольте нареченої Безоса
24tv
2025-01-21T09:42:32Z
Був поранений та мав при собі ковбасу: поліські десантники розкрили деталі про полоненого з КНДР
24tv
2025-01-21T09:45:06Z
Війська РФ атакували «Шахедом» Харків, є руйнування
УкраинФорм
2025-01-21T09:39:53Z
На вулиці Бригади Хартія тимчасово забороняється рух транспорту
Мій Харків
2025-01-21T09:28:28Z
Найціннішим на фронті є інформація - начальник штабу артдивізіону бригади «Маґура»
УкраинФорм
2025-01-21T09:24:19Z
Синоптикиня повідомила: чи повернуться у січні морози до України
TSN
2025-01-21T09:21:20Z
На Київщині через атаку російських дронів пошкоджені приватний будинок і автомобіль
УкраинФорм
2025-01-21T09:15:33Z
Сили оборони України уразили низку важливих об'єктів окупантів
24tv
2025-01-21T09:06:26Z
"Часового Яру як міста більше не існує": що відбувається в населеному пункті
TSN
2025-01-21T08:51:12Z
У Києві оголошено перший рівень небезпеки: що сталося
TSN
2025-01-21T08:42:01Z
Китайський гороскоп на завтра 22 січня: Бикам - жертви, Свиням - втрата грошей
GlavRed
2025-01-21T09:27:43Z
Дизайн інтер'єру суміжних кімнат: як ненав'язливо його поєднати
24tv
2025-01-21T09:18:57Z
7 помилок під час купівлі продуктів у супермаркетів, які можуть коштувати вам здоров'я
24tv
2025-01-21T09:15:26Z
Що треба додати в каструлю під час варіння пельменів, щоб вони стали в рази смачнішими
TSN
2025-01-21T09:09:54Z
Можна знайти у будь-якому супермаркеті: час додати на тарілку ці 5 корисних злаків
24tv
2025-01-21T09:09:34Z
Як виглядатиме узбережжя Азовського моря у майбутньому — фото ШІ
InternetUA
2025-01-21T09:01:22Z
Лише 4 інгредієнти й жодних зусиль: кращого рецепту бананового хліба не знайдете
24tv
2025-01-21T08:48:51Z
Усе розтане за 30 хвилин: як легко очистити духовку і скло від жиру
GlavRed
2025-01-21T08:27:05Z
Впорається навіть новачок: як приготувати пухкі панкейки на молоці
Telegraf
2025-01-21T08:00:06Z
Судитимуть російських окупантів, які на Харківщині відібрали у фермерів майно і врожай на ₴117 млн
Украина Криминальная
2025-01-21T09:54:11Z
Чоловік ночував у ТЦК, але військові частини відмовлялись брати його на службу: що він робив
TSN
2025-01-21T09:51:59Z
На гірськолижному курорті в Туреччині спалахнула пожежа: десятки загиблих
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T09:51:15Z
Викрито організовану злочинну групу банкірів, які привласнювали кошти клієнтів
Украина Криминальная
2025-01-21T09:45:50Z
Судитимуть ексслужбовця медичного вишу, який фіктивно зараховував іноземців на навчання
Украина Криминальная
2025-01-21T09:39:45Z
Поліція показала наслідки атаки 20 січня по Кременчуку
УкраинФорм
2025-01-21T09:39:23Z
Побиття дівчинки-підлітка у Білій Церкві: поліція розповіла подробиці
УкраинФорм
2025-01-21T09:39:17Z
Шестеро українців віддали свої смартфони фейковому майстру з OLX
InternetUA
2025-01-21T09:28:52Z
Кривава драма у Дніпрі: чоловік через ревнощі застрелив свого суперника
TSN
2025-01-21T09:21:41Z
Україна і Японія заснували платформу із впровадження технологій відбудови інфраструктури
УкраинФорм
2025-01-21T09:51:43Z
Цінність бренду Tesla впала на $15 млрд у 2024 році — через «антагонізм» Ілона Маска і старіння модельного ряду
ITC
2025-01-21T09:37:42Z
кремль конфіскує €2 млрд у Raiffeisen попри його роботу в росії
iPress
2025-01-21T09:37:07Z
Грантова програма запрацювала для виробників вин і медових напоїв
AgroPortal
2025-01-21T09:30:38Z
До Клубу білого бізнесу потрапили компанії, повʼязані з підсанкційними особами
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T09:28:29Z
Зарплати в Україні різко падають: у яких регіонах платять найменше
Фокус
2025-01-21T09:21:41Z
В Україні зросло споживання електрики
УкраинФорм
2025-01-21T09:09:54Z
Ціни на нафту відреагувала на заяву Трампа про надзвичайну ситуацію в енергетиці
ZN UA
2025-01-21T09:09:38Z
В Україні 35% продовольства псується через брак овочесховищ
AgroNews
2025-01-21T09:06:45Z
Покращить безпеку пасажирів: Continental представила інноваційну систему автомобільної біометрії
AutoGeek
2025-01-21T09:42:35Z
Вчені відродили перший у світі чат-бот, розроблений у 1966 році
InternetUA
2025-01-21T09:31:49Z
У що пограти: названо найпопулярніші ігри в Steam
Фокус
2025-01-21T09:27:45Z
Сила магнітної бурі зменшилась, але пляма-монстр досі активна. Що буде найближчими днями
Telegraf
2025-01-21T09:15:38Z
Вивчення практик медіаспоживання та оцінка рівня медіаграмотності підлітків віком 12-18 років
Детектор М
2025-01-21T09:00:40Z
Українцям пишуть з відділу кадрів TikTok: нова шахрайська схема
InternetUA
2025-01-21T08:54:37Z
Нове життя для старого смартфона — 6 ідей для використання
InternetUA
2025-01-21T08:46:25Z
Трамп має намір висадити на Марс американських астронавтів
24tv
2025-01-21T08:33:46Z
Експерти назвали найкращі смартфони ціною до 12 000 грн
InternetUA
2025-01-21T08:31:32Z
Росіянина позбавили нагороди на престижному турнірі в Швейцарії
24tv
2025-01-21T09:54:46Z
Жирона та Комо борються за Еріка Гарсію
Football.ua
2025-01-21T09:48:24Z
Президент Федерації лижного спорту підтримав повернення «нейтральних» спортсменів до змагань
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T09:48:21Z
«Шахтар» вирушив до Гельзенкірхена на матч із французьким «Брестом»
УкраинФорм
2025-01-21T09:42:56Z
Промоутер Кличка підтвердив, що він хоче стати найстаршим чемпіоном світу
Комсомольская правда
2025-01-21T09:37:14Z
Європейський клуб зацікавлений у трансфері гравця лідера УПЛ
24tv
2025-01-21T09:30:59Z
Відомий склад української делегації на XVII Європейський Юнацький олімпійський фестиваль
УкраинФорм
2025-01-21T09:24:56Z
Усик назвав боксерів, якими надихався в дитинстві
24tv
2025-01-21T09:06:42Z
“Пекло”, український Лобановський та старий друг Селезньова: що треба знати про Галатасарай
Football.ua
2025-01-21T09:00:37Z
У Львові нейрохірурги врятували 7-місячну дівчинку з рідкісною аневризмою судин головного мозку
Комсомольская правда
2025-01-21T09:54:35Z
Кава справді знижує ризик розвитку деменції, але є заковика: як її слід пити
Фокус
2025-01-21T09:51:58Z
У Танзанії спалахнув небезпечний вірус Марбург: в чому загроза
Фокус
2025-01-21T09:51:54Z
У межах благодійного проєкту компанія «Київстар» передала УЗД систему до реабілітаційного центру «Незламні»
AIN
2025-01-21T09:00:09Z
Достатньо навіть одного шматочка: популярна їжа підвищує ризик деменції
24tv
2025-01-21T08:33:00Z
Не пологи: вчені нарешті з'ясували, який найгірший біль може відчувати людина
TSN
2025-01-21T07:51:18Z
Прем'єри тижня
Кино-Театр
2025-01-21T07:03:55Z
Щеплення від туберкульозу. Україна готується змінити правила для немовлят
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T06:57:45Z
Оперізуючий лишай: що це за захворювання і як його лікувати
24tv
2025-01-21T06:06:06Z
В Україні виріс попит на авто з Китаю: найпопулярніші моделі
Фокус
2025-01-21T09:18:31Z
MG представила бюджетного конкурента Toyota Land Cruiser Prado
AutoCentre
2025-01-21T09:13:08Z
Nissan готується до виробництва електричних кросоверів Leaf
AutoGeek
2025-01-21T08:42:00Z
В Україні стартують продажі нового Peugeot 3008: комплектації та ціни
ЗаРулем
2025-01-21T08:33:36Z
Mitsubishi готує заміну популярному Pajero Sport
AutoCentre
2025-01-21T08:22:53Z
Новий кросовер Dacia Bigster перетворять на плагін-гібрид
AutoGeek
2025-01-21T07:42:04Z
Щоб не обмерзало лобове скло: простий лайфгак від блогера
ТСН
2025-01-21T07:36:42Z
Старий армійський Mercedes-Benz G-Class перетворили на розкішний всюдихід
AutoCentre
2025-01-21T07:19:53Z
Світловідбивний одяг пішоходів може бути небезпечним на дорогах: результати дослідження
AutoGeek
2025-01-21T06:42:32Z