У Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва презентували виставку «Український авангард. Еволюція. Поповнення колекції», що складається з близько 30 робіт відомих українських митців. Про це повідомляє пресслужба КМДА.
У пресконференції з нагоди початку співпраці між Музеєм Києва та ГО «Музей Авангарду», взяла участь заступниця столичного голови Ганна Старостенко. Співпраця, за інформацією пресслужби, передбачає спільну діяльність у формуванні музейного зібрання «Український авангард – Еволюція».
Як зазначила Ганна Старостенко, імперська Росія «нахабно присвоїла собі ім’я осередку авангарду, наших культурних діячів та їхню творчу спадщину. Але варто подивитись на творчі біографії найяскравіших представників авангарду, аби зрозуміти, що це Україна зробила феноменальний внесок у світову культуру. І наше завдання – завершити деколонізацію українського авангарду».
Заступниця Кличка наголосила, що Київ повертає собі славу світового осередку авангарду. «Ми були ним сто років тому, але Росія вкрала в нас право називатися центром світового авангарду. Впевнена, що всім у світі відомі імена Казимира Малевича, Олександри Екстер, Олександра Архипенка, але мало хто знає, що їхня творчість пов’язана з Україною та Києвом. І сьогодні ми маємо відновити історичну справедливість. Зараз, коли ми боронимо своє право жити у вільній, незалежній Україні, ми також кожного дня працюємо над тим, щоб деколонізувати нашу культуру».
Вона подякувала українських колекціонерів та художників, які передають свої роботи українського авангарду для створення нової колекції в Музеї історії міста Києва.
Заступниця голови КМДА додала, що роботи, представлені на виставці, стануть основою колекції для майбутнього музею авангарду в столиці.
Фото: сайт КМДА.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.