Журналісти-розслідувачі проєкту "Система" з'ясували, що Медведчук за посередництва великих державних компаній Росії і російських силових структур захоплює активи у сфері нафтової промисловості, великої нерухомості та металургії. –
Медведчук заробляє на нафті в Сибіру
Зокрема, з Медведчуком пов'язують захоплення нафтової компанії "Дулісіма" в Іркутській області та "Каюм Нафта" в Ханти-Мансійському автономному окрузі країни-агресора.
Також джерелом доходів Медведчука є донецька металургія. Ще до початку повномасштабної війни контроль над експортом вугілля в регіоні перейшов від українського бізнесмена Сергія Курченка, який переховується в Москві, до компанії "Донське вугілля", яку журналісти пов'язують з Медведчуком.
З оточенням Медведчука дотична і логістична компанія "Флоранс", що надає послуги з логістики щодо перевезень вугілля, коксу, чавуну, сталі.
У жовтні 2023 року наближений до Медведчука Олександр Баримов став співвласником компанії "Індустріальні інновації". Фірма з такою самою назвою керує Дніпрорудненським залізорудним комбінатом у Запорізькій області, одним із найбільших виробників залізної руди в регіоні.
І на нерухомості в Москві
У розслідуванні зазначають, що Медведчук та його родина мають інтереси і в Москві. Зокрема, пов'язана з Медведчуком компанія купила за 500 мільйонів рублів площі в одному з найдорожчих хмарочосів "Москва-Сіті".
А дружина Медведчука Оксана Марченко стала власницею п'яти гектарів землі на Лужнецькій набережній та 4 гектарів землі поряд із колишнім заводом ЗІЛ у Москві. Дружина Медведчука отримала їх у 2020 році.
Обмін Медведчука: головне
- Після повномасштабного вторгнення Медведчук втік із-під домашнього арешту, адже його підозрюють в державній зраді.
- У квітні 2022 року його знову затримали, а у вересні передали Росії в рамках обміну, "кума Путіна" обміняли на більш ніж 200 українських військовополонених, захисників Азовсталі.