Кабінет Міністрів України готує оновлену процедуру бронювання військовозобов’язаних працівників.
Про це повідомили у Європейській Бізнес Асоціації за результатами зустрічі з заступником міністра економіки Ігорем Фоменком.
Зазначається, що у Міноборони готують пакетні зміни, і одна з пропозицій — оновлена процедура бронювання. Наразі вона ще не узгоджена та формується, проте щойно вона та її окремі елементи — мобілізація, бронювання, відпустки військовослужбовцям — буде погоджено, деталі буде анонсовано.
Головна ідея змін полягає в тому, щоб змінити підходи до бронювання — зробити їх більш зрозумілими та прозорими.
Водночас зазначається, що проєкт «еБронювання» вже також було напрацьовано та направлено на погодження. Це буде експериментальний проєкт терміном, ймовірно, на 2 роки (паперові бронювання також будуть залишатись).
У контексті чинної системи бронювань під час зустрічі було зазначено кілька аспектів. Так, йшлося про те, що:
- забронювати можна до 50% від військовозобов’язаних (на місяць бронюються ті, у кого є неточності в даних (тобто вони потребують уточнення) і на шість місяців — у кого все в порядку;
- якщо людина не стоїть на військовому обліку — вона заброньованою бути не може;
- бронювання підприємству надається на час, поки його визначено критично важливим (наразі такий статус дається на 1 рік). Коли підприємство продовжує статус критичності, тоді й перебронювання відбувається.
Щодо перевірки інформації про військовозобов’язаних у «Дія» заступник міністра економіки пояснив, що є така система «Оберіг», через яку інформація переводиться з паперового в електронний варіант.
«Наразі Міноборони та Мінцифри кинули всі сили для внесення інформації в «Оберіг». І там можна буде перевіряти свої військово-облікові дані з обмеженим доступом. Однак поки про терміни говорити важко», — йдеться у повідомленні.
Також Міноборони пропонувало погоджувати списки військовозобов’язаних із ТЦК, але Мінекономіки цю ідею не підтримало.