MY.UAНовини
В Києві за 3600 пам’ятками слідкує 3 інспектора: директор департаменту про "призначення" активіста своїм замом та порятунок спадщини
В Києві за 3600 пам’ятками слідкує 3 інспектора: директор департаменту про "призначення" активіста своїм замом та порятунок спадщини

В Києві за 3600 пам’ятками слідкує 3 інспектора: директор департаменту про "призначення" активіста своїм замом та порятунок спадщини

В кінці серпня стало відомо про призначення директором Департаменту охорони культурної спадщини КМДА відомої юристки та адвоката Марини Соловйової. Її першим заступником мав стати не менш відомий київський активіст та захисник культурної спадщини Дмитро Перов.

Соловйова в інтерв'ю OBOZ.UA розповідає про перші результати роботи, плани на майбутнє, намагання повернути Києву пам'ятки та протистояння з боку уряду. А також про те, чому обіцянку призначити активіста її першим замом досі не виконано.

Ви вже кілька місяців очолюєте департамент, до цього жодного дня не працювали на державній службі. Як ваші враження? Можливо, до чогось були не готові?

Дійсно, для мене пропозиція від міського голови посісти цю позицію була неочікуваною. Я не одразу погодилась, мала подумати, тому що ніколи не працювала на державній службі. Я була адвокатом довгі роки і багато справ було пов’язано саме з охороною культурної спадщини, тому і погодилась. В мене вже є певний досвід, напрацювання.

Вже декілька місяців я працюю. Це важко, але дуже цікаво. І я буду намагатися виправдати довіру.

Що для вас було неочікуваним в цій роботі?

Мене здивувало, і я буду про це говорити з Київською міською радою та міським головою, кількість працівників в департаменті. Департаменту дуже потрібно інспектори і дуже потрібні юристи. Інспектори потрібні для того, щоб проводити моніторинг об’єктів, проводити інспекції. У нас дуже мало інспекторів. А пам’яток - 3600. А юристи потрібні для того, щоб вже в судах захищати об’єкти, якщо приписи не було виконано.

Буває таке, що десь руйнують прямо зараз пам’ятку в Шевченківському районі, на Подолі. А у нас навіть інспекторів не вистачає, щоб поїхати на місце. Це проблема номер один для Департаменту.

І скільки у вас інспекторів на 3600 пам’яток?

Всього 3.

А скільки треба?

Я думаю, якби було хоча б 7-8 інспекторів, а бажано 10, то ми б могли більш ретельно проводити моніторинг і інспекцію. Ми би регулярно дивились, де там балкон намагаються добудувати, чи в якому стані пам’ятки.

Напевно, коли погодились займати посаду, думали про те, що найперше хочете змінити. Які першочергові плани?

Нам дуже потрібно вносити зміни до Закону України "Про охорону культурної спадщини". Я вже в декількох інтерв'ю казала про те, що якщо руйнують пам'ятку, то для фізичної особи це штраф в 1700 грн, а для юридичної - від 17 000 до 170 000 грн.

Юридична особа заплатить той штраф і буде знищувати пам'ятку, щоб побудувати там якийсь хмарочос. Я вважаю, що Верховна Рада має збільшити штрафні санкції за знищення пам'яток. Якщо там буде штраф розміром в мільйон чи півтора чи два мільйона, тоді це матиме вплив. Також необхідно запровадити механізм примусового викупу занедбаних пам’яток у комунальну власність, враховуючи що ст. 21 Закону на сьогодні така можливість передбачена, але не розроблена процедура такого викупу.

КМДА спільно з депутатами Верховної Ради України в 2018 році були напрацьовані певні зміни до закону. Проєкт Закону "Про внесення змін до деяких законів України з питань удосконалення системи охорони культурної спадщини" (реєстр. № 8202 від 26.03.2018), було прийнято 19.06.2018 Верховною Радою України VIII скликання за основу.

Вказаний проєкт Закону розглянуто та підтримано в Комітеті з питань культури і духовності Верховної Ради України, однак знято з розгляду в другому читанні по причині нагальності розгляду законопроєкту "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Після обрання Верховної Ради України IX скликання, під час попереднього розгляду у Комітеті Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики 02.09.2019 було одноголосно запропоновано включити вказаний законопроєкт (перехідний № 0895) до Порядку денного засідання другої сесії Верховної Ради України IX скликання.

Однак, згодом, за пропозицією Міністерства культури, молоді та спорту України, ухвалено рішення не рекомендувати Верховній Раді України включати вказаний проєкт до порядку денного другої сесії.

Україна також має ратифікувати Нікосійську конвенцію. В 2017-му Україна була підписантом цієї конвенції. Вона набуває чинності тоді, коли п'ять країн її ратифікують, три з яких будуть з Ради Європи. В 2022 році Угорщина була третьою країною Ради Європи, яка підписала цю конвенцію. Я вважаю, що Верховна Рада має ратифікувати конвенцію і тоді у нас буде офіційно кримінальна відповідальність за знищення пам'яток.

Так, але певно це більше питання до парламенту….

Так, це питання до нашої верховної Ради. В департаменті теж дуже багато роботи. Крім поповнення переліку пам’яток, ми також щоденно займаємось їх захистом. Виїжджають на місце інспектори, дивляться, що відбувається, складають акти огляду. Якщо щось загрожує пам'ятці, то складають припис, яким зупиняють роботи.

Останній приклад - ситуація на Володимирській, 95. Там відбувається будівництво, а поряд, на Володимирській, 93, знаходиться культурна пам’ятка. Це будинок з комахами. Дуже цікавий об’єкт.

Ми зупинили будівництво. Після цього забудовник разом з ОСББ прийшли до департаменту і запропонували певні дії. Ми підписали домовленість про те, що забудовник разом ДББ відреставрують пам’ятку, зроблять укріплення. Звісно, спочатку буде науково-проектна документація, правильна консервація. І от такий вплив на забудовників - теж наша робота.

Ви захищаєте тільки ті будинки, що мають статус пам’ятки?

Так, ми захищаємо ті будівлі які мають статус пам'ятки. Але є пропозиція, її ініціювала громада, Дмитро Перов (київський активіст, захисник культурної спадщини, - ред.), щоб всі об’єкти, які старше 100 років, були захищені.

Фахівці Київради і Київської міської державної адміністрації визначили, що це має бути регуляторний акт. Цей акт має бути оприлюднений на сайті департаменту і всі зацікавлені особи матимуть можливість надавати свою пропозиції і зауваження. Після цього це все опрацьовується, робиться експертний висновок. Тоді регуляторний акт вже приймається Київською міською радою

Процедура прийняття регуляторного акту тривала. Громадські слухання тривають кілька місяців, всі пропозиції мають розглядатись. Чому вирішили приймати це рішення саме як регуляторний акт?

Хочу додати, що на сьогоднішній день, якщо до Департаменту благоустрою звертаються за карткою про порушення благоустрою, колеги звертаються до нас і з'ясовують скільки років в цій будівлі. Якщо у нас є інформація, що будинку більше 100 років, то Департамент благоустрою не надає картку про порушення. Тобто рішення ще не ухвалено, але ми вже в цьому напрямку працюємо.

А чому саме регуляторний акт? Бо так визначили юристи. Ми маємо робити все за законом. Бо інакше будь-який забудовник, власник, балансоутримувач міг би звернутися до суду і це рішення скасували б.

Також до такого висновку прийшла постійна комісія Київської міської ради з питань власності та регуляторної політики відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності"

Хочу запитати вас про Гостинний двір. Ви займались питанням захисту цієї пам’ятки у якості юриста. Що зараз з цим об’єктом? Чи є шанси, що його буде реставровано?

Ми 10 років судилися за Гостинний двір, повернули статус пам'ятки культури, через суд скасували рішення Київради про надання земельної ділянки для реконструкції цього об’єкту. Також в судовому порядку було скасовано розпорядження КМДА про реконструкцію Гостинного двору. Потім Гостинному двору повернули статус пам’ятки архітектури місцевого значення, а в подальшому – надали статус пам’ятки національного значення.

Ці заходи забезпечують його збереження та дозволяють здійснювати тільки реставрацію.

Було бажання колишнього міністра культури пана Ткаченка забрати в управління Гостинний двір. Він так і зробив.

Гостинний двір знаходиться на балансі Софії Київської. До сьогоднішнього дня він знаходиться в занепаді, навіть консервацію не було проведено. Декілька разів Київ звертався до Кабміну з проханням передати Гостинний двір із державної власності в комунальну.

По суті Гостинний двір захистили кияни і вони дуже хочуть, щоб він повернувся в Київ. Це взагалі Перлина Подолу. Але Кабмін відмовив. Ця спроба була декілька разів і я вважаю своїм завданням знову звертатися до Кабінету Міністрів. Сьогодні вже пан Ткаченко у відставці.

Якби нам передали Гостинний двір, ми б відразу зробили би консервацію, щоб далі не руйнувалась пам'ятка. А після нашої перемоги Київ обов’язково відновив би Гостинний двір, щоб наші захисники вже прийшли і побачили новий об’єкт.

Подібна ситуація виникла і щодо садиби Сікорського?

Одним із цінних об’єктів культурної спадщини Києва є пам’ятка національного значення – будинок, у якому мешкав І. Сікорський – всесвітньо відомий авіаконструктор, автор перших у світовій практиці авіабудування багатомоторних літаків і гелікоптерів, людина, що входить до умовного топпереліку тих діячів, які своїми винаходами найбільше допомогли людству.

Однак ця пам’ятка, яка становить виняткову культурну цінність перебуває у занедбаному стані, без захисту та укладеного охоронного договору, під загрозою остаточного руйнування та знищення.

Дієві та вкрай необхідні заходи щодо залучення й виділення коштів, здійснення всього комплексу робіт щодо збереження ввіреного державного майна на виконання вимог пам’яткоохоронного законодавства ні органом управління (Міністерством оборони України), ні колишнім балансоутримувачем будинку (ДП "Готель "Козацький") більше 20 років не вживалися.

Беручи до уваги таку бездіяльність щодо збереження об’єкта та його неналежний стан утримання, у 2015 році виконавчим органом Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ініційовано питання передачі будинку за адресою: вул. Ярославів Вал, 15-б в комунальну власність територіальної громади міста Києва. З цією метою Київською міською радою прийнято рішення від 28.11.2017 № 556/3563 "Про надання згоди на безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва будівель, цілісних майнових комплексів закладів культури, фізичної культури та спорту" (зі змінами та доповненнями), яким надано згоду на безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва, у тому числі будинку ім. І. Сікорського на вул. Ярославів Вал, 15-б.

Київською міською державною адміністрацією вживалися всі можливі заходи, спрямовані на вирішення питання передачі об’єкта в комунальну власність територіальної громади міста.

Так, за результатами проведених з представниками Міністерства оборони України консультацій, з метою дотримання обов’язкових вимог, передбачених положеннями Закону України "Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності", забезпечено внесення до державного реєстру речових прав запису про реєстрацію за державою в особі Міністерства оборони України права власності на будинок ім. Сікорського за адресою: вул. Ярославів Вал, 15-б.

Водночас відсутність волі Міністерства оборони України та ДП "Готель "Козацький" на забезпечення схоронності будівлі створювало реальну загрозу її остаточного знищення.

Мені відомо, що коли міністром оборони був пан Резніков, він підписав згоду на передачу будинка Сікорського до комунальної власності. У нас є комунікація з корпорацією та з фондом Сікорського. Вони дуже хотіли б брати участь у відновленні цього будинку. Їх план - зберегти його і зробити там музей.

Але знову ж таки, звертаємось до Кабміну і отримуємо відмову. Будинок Сікорського взагалі в такому руйнівному стані, там на даху ростуть дерева, дерева і на балконі. Будинок треба рятувати.

Щоб ви відповіли тим, хто каже, що зараз не на часі витрачати кошти навіть на консервацію пам’яток?

За що у нас іде війна? Вона йде за нашу ідентифікацію, за нашу мову, за нашу культуру і за нашу культурну спадщину. Ми маємо знати, хто ми є, де ми, звідки прийшли. Маємо пам’ятати, хто наші батьки. Коли побудували Десятинну церкву в 966 році, тоді ще нашого славнозвісного сусіда взагалі не було. Ми маємо нашим дітям передати те, що отримали від батьків, інакше не може бути.

Сьогодні Московія і русня хоче забрати, вкрасти наші археологічні здобутки, наші культурні пам’ятки. Я вважаю що ми маємо з дитинства навчати дітей, як відноситись до культури, мови та культурної спадщини.

Відповідно до міжнародного законодавства охорона та збереження пам’яток є першочерговими заходами навіть в період війни.

Хочу спитати про Дмитра Перова. Ви згадували його ініціативу. Він мав бути призначений вашим заступником, його кандидатуру на посаду директора департамену підтримали петицією, була новина, що він стане першим замом. А зараз він заявляє, що його призначення тормозять. Що відбувається?

Дійсно, Дмитру була надана пропозиція стати першим заступником директора департаменту. Є звичайна процедура, він має принести документи. Це диплом, трудова книжка і т.д. Справа в тому, що він має зайняти посаду категорії "Б", а для цього в нього має бути два роки досвіду на керівній посаді чи на держслужбі.

Він приніс пусту трудову книжку, де жодного запису немає. Попередню книжку він втратив. Але нам потрібна інформація про досвід роботи. Тоді він надав витяг з реєстру застрахованих осіб. Він дійсно має досвід роботи в громадських організаціях і не тільки. Але, на жаль, жодна з його посад не була керівною.

Згідно Закону України "Про державну службу" особа, яка претендує на посаду категорії "Б", має мати досвід роботи чи на держслужбі, чи на керівній посаді будь-які організації щонайменше два роки. Він надав документ про те, що був обраний почесним президентом громадської організації Зелена хвиля.

Також Дмитро Перов надав протокол громадської організації Молодіжна громадська організація Українська Студентська Спілка. Там сказано, що його обрано головою контрольно-ревизійної комісії спілки. Фахівець з відділу кадрів опрацювала документацію, провела перевірку згідно з класифікатором, звернулися до апарату КМДА. Департаменту була надана відповідь: посада голови контрольно-ревізійної комісії згідно закону не вважається керівною посадою.

Тоді я запропонувала Дмитру Анатолійовичу посаду головного спеціаліста з покладенням на нього виконання обов’язків першого заступника директора-завідувача сектору, але Перов відмовився від цієї пропозиції. Дмитро був би дуже корисний в департаменті. Він активна молода людина, фахова. Він би був в змозі багато чого робити. І я була б дуже зацікавлена в співпраці. Але я не можу порушити закон і призначити його заступником директора без необхідного стажу. Інакше я буду відповідати за це.

Зокрема, при незаконному прийнятті на роботу спеціаліста та безпідставного витрачання бюджетних коштів на його заробітну плату передбачена кримінальна відповідальність.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Після зупинки фінансування USAID в одній із африканських країн розпочався страшний голод
Telegraf
2025-04-19T13:06:59Z
Коли зійде Благодатний вогонь у 2025 році: дата і значення події
Факти ICTV
2025-04-19T13:06:48Z
Великодні мотиви в українських вишиванках
ZN UA
2025-04-19T13:03:19Z
У Міноборони пояснили, як військовим уникнути витоку чутливої інформації
Детектор М
2025-04-19T13:03:07Z
Кинула хлопця через секс-скандал: як виглядає батько єдиної дочки Джорджі Мелоні
Telegraf
2025-04-19T12:48:10Z
Як отримувати українську пенсію тим, хто проживає за кордоном
24tv
2025-04-19T12:45:09Z
За ним навчались 45 років тому: в Україні продають буквар за вражаючу ціну
Telegraf
2025-04-19T12:39:21Z
Розбили паркан і втекли: у РФ 100 військових підняли бунт у військовій частині
GlavRed
2025-04-19T12:39:11Z
Пошуки кролика та полювання на яйця: як святкують Великдень 2025 у США
Факти ICTV
2025-04-19T12:33:39Z
Припинення воєнного стану не означатиме автоматичної демобілізації, — Веніславський
Фокус
2025-04-19T13:21:33Z
"Ми заявили гранично ясно": Келлог жорстко висловився про Україну в НАТО
Telegraf
2025-04-19T13:03:36Z
Ізраїль не виключає обмежену атаку на ядерні об'єкти Ірану
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T13:03:22Z
США не можуть прямо заборонити вступ України в НАТО, однак гальмують цей процес хитрим способом
24tv
2025-04-19T13:00:36Z
Давно не використовували ці ракети, – в УДА "Південь" розповіли деталі потужної атаки по Одесі
24tv
2025-04-19T12:57:02Z
ЗМІ: “Матрьошка”, проводить кампанію, спрямовану на дискредитацію Молдови
InternetUA
2025-04-19T12:55:59Z
США не розглядають нову військову допомогу Україні - NYT
Подробности
2025-04-19T12:51:39Z
За які порушення можна отримати штраф від ТЦК
24tv
2025-04-19T12:51:20Z
Стартував другий раунд переговорів США та Ірану у Римі
Лига
2025-04-19T12:49:53Z
Яка капуста корисніша – свіжа чи квашена
24tv
2025-04-19T12:00:02Z
Коли краще пити каву: до чи після тренування
24tv
2025-04-19T11:39:29Z
Вакцина від кліщів: чи допоможе від інфекцій та як її знайти в Україні
Комсомольская правда
2025-04-19T10:04:11Z
Швидка ходьба виявилася корисною: вчені заявили, що вона зміцнює серце
Фокус
2025-04-19T09:06:32Z
Білий дім оновив сайт про COVID-19: стало відомо звідки зʼявився смертельний вірус
InternetUA
2025-04-19T08:49:08Z
Як встановлюється група інвалідності військовослужбовцям
24tv
2025-04-19T08:42:46Z
У США заявили про лабораторне походження COVID-19 та звинуватили Китай
360ua.news
2025-04-19T08:31:16Z
Як кількість солі в їжі може впливати на ризик депресії
24tv
2025-04-19T06:24:57Z
Магнітна буря 18 квітня: яка її потужність
TSN
2025-04-19T02:30:41Z
Колін Фаррелл вирішив віддати 21-річного сина до спецзакладу через рідкісну хворобу
24tv
2025-04-19T13:12:38Z
Об'єднають перед екраном всю сім'ю: 4 хороші мультфільми для родинного перегляду
24tv
2025-04-19T13:00:33Z
Яку зачіску варто зробити на Великдень: прості ідеї, які вразять всіх
24tv
2025-04-19T12:36:05Z
"А Мотря в курсі?": як у мережі відреагували на те, що Тарас Цимбалюк – новий "Холостяк"
24tv
2025-04-19T12:15:59Z
Померла актриса театру Лесі Українки Ізабелла Павлова-Рушковська
УкраинФорм
2025-04-19T11:48:31Z
Рецензія на фільм «Рейс навиліт» / Fight or Flight
ITC
2025-04-19T11:18:19Z
У Парижі презентують французьке видання роману Марії Матіос
УкраинФорм
2025-04-19T11:00:16Z
Пішла з життя заслужена артистка України Ізабелла Павлова-Рушковська
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T10:48:40Z
Оскароносний Шон Пенн, який підтримує Україну, показався з матір'ю загиблого пілота "Джуса"
24tv
2025-04-19T10:12:09Z
У Києві спалахнула сутичка між поліцією та активістами, які протестували проти ЛГБТК+ кінофестивалю
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T13:18:26Z
Прогноз погоди в Одесі на 20 квітня: на Великдень очікується аномальна температура
Политека
2025-04-19T13:16:17Z
На Великдень в одній із областей встановили режим світломаскування
ZN UA
2025-04-19T13:12:02Z
ЗСУ добряче "криють": росіяни стривожені, що наступ на Оріхівському напрямку пішов не за планом
24tv
2025-04-19T12:51:33Z
Цього тижня ворог намагався прорвати фронт, – Братчук про спроби наступу росіян на Запоріжжі
24tv
2025-04-19T12:45:51Z
Удар по Харкову у Страсну п'ятницю: в ОВА розповіли про моторошні наслідки та постраждалих
24tv
2025-04-19T12:40:27Z
Гороскоп Таро на травень 2025: таролог сказала, на кого гроші поллються рікою
GlavRed
2025-04-19T12:39:38Z
Прогноз погоди у Львові на 20 квітня: яких сюрпризів чекати містянам на Великдень
Политека
2025-04-19T12:31:32Z
Мінлива хмарність та короткочасні дощі: прогноз погоди в Україні на 20 квітня
24tv
2025-04-19T12:30:54Z
Село спадщини української культури горить у Канаді: що про нього відомо
Telegraf
2025-04-19T13:18:54Z
Двоє дітей з Львівщини втратили зір через подряпини кота
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T13:09:39Z
Судитимуть жителя Одещини, який допустив ДТП, в якому загинула його дружина
Украина Криминальная
2025-04-19T12:51:29Z
У Києві поліція затримала ще двох підозрюваних у побитті військового у Гідропарку
УкраинФорм
2025-04-19T12:46:59Z
Жінці ампутували ногу, – лікар розповів про стан важкопоранених внаслідок удару по Харкову
24tv
2025-04-19T12:36:10Z
На ЛГБТ-фестивалі в Києві стались перші сутички. Усі подробиці
Telegraf
2025-04-19T12:33:18Z
Засуджено жителя Дніпропетровщини, який зарізав знайомого
Украина Криминальная
2025-04-19T12:09:08Z
На Буковині голову сільради судитимуть за розтрату ₴1,4 млн. під час закупівлі для ЗСУ
Украина Криминальная
2025-04-19T11:03:00Z
У Канаді горить музей української культури й побуту просто неба
УкраинФорм
2025-04-19T10:27:11Z
Розберуть першим: готуємо ресторанний салат з персиками та прошуто на Великдень
24tv
2025-04-19T13:00:15Z
Як правильно їсти суші та чим їх запивати: усі тонкощі японських правил етикету
GlavRed
2025-04-19T12:28:57Z
Господинь закликали обробляти житло зубною пастою: для чого це потрібно
GlavRed
2025-04-19T12:28:35Z
Великдень 2025: що приготувати, щоб було смачно та швидко, 5 рецептів простих салатів
Знай
2025-04-19T11:51:04Z
На дзеркалі у ванній з’являються чорні плями: чому це відбувається та як запобігти
24tv
2025-04-19T11:24:31Z
Забудьте про віскі з колою: ось найкращі пари для Jameson, Black Label і Hankey Bannister
24tv
2025-04-19T11:21:54Z
Після «Юнацтва». Як не втратити зв'язок з підлітком
Детектор М
2025-04-19T10:55:05Z
Найкращі чисті парфуми всіх часів: вони покращують настрій та знижують стрес
24tv
2025-04-19T10:54:29Z
Курорт у Швейцарії відрізало від світу перед самим Великоднем
24tv
2025-04-19T10:30:49Z
Найбільш високооплачувані вакансії в Дніпрі: кому готові платити 40 тисяч гривень без досвіду
Политека
2025-04-19T13:01:59Z
Який термін оформлення права власності на землю в Україні
24tv
2025-04-19T13:00:44Z
Комбікормовий завод на Полтавщині подвоїв потужності
AgroPortal
2025-04-19T13:00:42Z
Росія намагається збільшити бюджет за рахунок підняття акцизу на спиртне - розвідка
УкраинФорм
2025-04-19T13:00:10Z
Весняна посуха загрожує майбутньому врожаю в Україні – EDO
ZN UA
2025-04-19T12:40:01Z
Бензин по 40 гривень за літр: чи відбудеться зниження цін на паливо в Україні
GlavRed
2025-04-19T12:39:31Z
Споживач готовий платити більшу ціну за високоолеїнову олію
AgroPortal
2025-04-19T12:30:53Z
Готуйте кругленьку суму: супермаркети оновили ціни на гречку, рис та вершкове масло
Знай
2025-04-19T12:12:43Z
Програму «єОселя» планують масштабувати
ZN UA
2025-04-19T11:54:44Z
Пономарьов – про поразку Карпатам: Молодь повинна не дивитись на рахунок і не виключатись з епізодів
Football.ua
2025-04-19T13:16:33Z
Забарний, Миколенко та Ярмолюк – у старті на матчі АПЛ
Football.ua
2025-04-19T13:13:43Z
Карпати — Рух 3:1 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-04-19T13:01:50Z
Кан, що належить Мбаппе, вилетів у третю лігу Франції вперше за 44 роки
Football.ua
2025-04-19T12:55:07Z
Аарон Ремзі тимчасово очолив Кардіфф Сіті
Football.ua
2025-04-19T12:43:00Z
Нашкодить трансферній кампанії, – Гвардіола про виліт Манчестер Сіті з ЛЧ
24tv
2025-04-19T12:42:07Z
Ексчемпіон світу назвав боксера, який здолає Усика
24tv
2025-04-19T12:42:06Z
Конте: Інтер робить важливі речі для італійського футболу
Football.ua
2025-04-19T12:25:52Z
Баєр працює над придбанням таланта Герти
Football.ua
2025-04-19T12:21:35Z
Геймер знайшов скриншоти зі скасованої гри Mario Smash – світ не бачив їх 30 років
24tv
2025-04-19T13:21:31Z
У Норвегії думають надувати штучний сніг на льодовик, щоб зберегти його
Европейская правда
2025-04-19T13:16:20Z
Фахівці розповіли, як захистити свої акаунти від злому
InternetUA
2025-04-19T13:01:16Z
Акумулятор смартфона здувся: які причини та що з цим робити
Фокус
2025-04-19T13:00:31Z
У Пекіні роботи вперше взяли участь у півмарафоні разом із людьми
УкраинФорм
2025-04-19T12:39:57Z
Розроблено технологію, що повністю відновлює напругу літій-іонних акумуляторів
InternetUA
2025-04-19T11:31:05Z
Смартфони скоро запрацюють по-іншому: що зміниться для людей, і про які моделі йдеться
Фокус
2025-04-19T11:30:43Z
Спілкування шимпанзе бонобо виявилося шокуюче подібним до людської мови
24tv
2025-04-19T11:06:04Z
Розробники Anduril Industries представили революційний підводний дрон-торпеду Copperhead-M
InternetUA
2025-04-19T11:01:06Z
Mazda перед створенням нового RX-7 зіткнеться з однією останньою перешкодою
Топ Жир
2025-04-19T13:15:14Z
Tesla відкладає запуск «доступного» електромобіля в США - Reuters
УкраинФорм
2025-04-19T12:09:05Z
Ford призупинив постачання авто до Китаю через мита — CNN
iPress
2025-04-19T12:07:09Z
Литовський стартап Dancer Bus збанкрутував: електробуси з пластику не врятували компанію
InternetUA
2025-04-19T11:55:18Z
Які моделі Tesla найчастіше відкликаються? Гостра боротьба за перше місце
Топ Жир
2025-04-19T11:30:01Z
Чому не можна класти ноги на панель в авто: варто знати кожному
GlavRed
2025-04-19T11:27:32Z
Subaru презентувала три інноваційні моделі на автосалоні в Нью-Йорку
360ua.news
2025-04-19T10:03:20Z
Цей універсал з повним приводом від Suzuki нагадує 911 Dakar на міських вулицях
Топ Жир
2025-04-19T10:00:54Z
Як в Україні працює самоскид MAN оригінальної конструкції
AutoCentre
2025-04-19T09:27:39Z