Різдво, як відомо, час, коли багато хто з нас їсть більше, ніж в інший час року, в тому числі і овочів. Брюссельська капуста, брокколі, пастернак та морква - лише деякі святкові фаворити.
А ось про інші сезонні овочі, як правило, забувають. Одним з таких суперфудів є буряк.
"Буряк містить широкий спектр поживних речовин, посилюючи і упаковуючи свою поживну цінність в невеликий пакет", - розповіла Newsweek Лена Бакович, дипломований дієтолог з Top Nutrition Coaching. "Важливими поживними речовинами в буряках є вітамін C, залізо, калій, марганець і клітковина. Крім того, ці коренеплоди мають низьку калорійність, що може бути важливим для тих, хто контролює вагу".
Завдяки високому вмісту клітковини буряк допомагає довше відчувати себе ситими, що полегшує боротьбу з тягою до їжі.
"Додавання буряка в салати або супи може допомогти знизити добову норму калорій під час свят і сприяти відчуттю ситості", - говорить Бакович.
Однією з найбільш добре вивчених переваг буряка є його здатність знижувати артеріальний тиск.
У недавньому дослідженні, опублікованому в European Respiratory Journal, вчені з Імперського коледжу Лондона виявили, що 12-тижневий курс щоденного прийому бурякового соку може допомогти знизити артеріальний тиск у пацієнтів з хронічною обструктивною хворобою легень на 4,5 мм рт. ст. і поліпшити їх здатність до фізичної активності.
"Завдяки вивченому потенціалу буряка з точки зору зниження артеріального тиску, що корелює з рівнем стресу, додавання буряка в раціон може бути корисним у стресові періоди", - говорить Бакович. "Їх також вивчали на здатність покращувати спортивні показники, а також покращувати кровотік".
Інші дослідження показали, що буряк також може допомогти в боротьбі із запаленням, поліпшити травлення і підтримати здоров'я мозку. І вам навіть не потрібно годинами смажити його в духовці, щоб отримати всі ці переваги.
"Його можна готувати на пару, запікати, варити, робити з нього супи, смузі або додавати в салати... і це лише деякі варіанти", - каже Бакович. "Його також можна купити в консервованому вигляді, що зручно для використання".
Навіть якщо буряк вам не до смаку, ваша Різдвяна вечеря все одно може бути насичена поживними речовинами.
"Страви з індички є прекрасним джерелом дієтичного білка", - каже Бакович. "Крім того, індичка, як правило, є більш нежирним джерелом білка, ніж інші тваринні білки".
Зелені хрестоцвіті овочі, такі як брокколі або брюссельська капуста, також є чудовим вибором. Вони багаті клітковиною, яка позитивно впливає на здоров'я кишечника і відчуття ситості.
"Інші види зелені, які можна додати на різдвяний стіл, включають шпинат і зелену квасолю. Всі вони містять широкий спектр важливих поживних речовин і антиоксидантів. Журавлина також є чудовим доповненням до салатів або сама по собі. Вона багата антиоксидантами (протираковими властивостями) і є хорошим джерелом клітковини", - пояснила дієтолог.
Під час приготування будь-якої зелені важливо не переварювати її, так як це може привести до втрати поживних властивостей. Замість цього дослідники радять готувати її на пару.
Раніше УНІАН назвав 5 ефективних порад, як не набрати зайву вагу на святах.