Колишня очільниця Міністерства освіти та науки України Ганна Новосад розкритикувала "метрошколу" в Харкові. Вона зазначила, що навчання відбувається лише для двох тисяч школярів, а інші 55, які перебувають у місті відвідують онлайн-уроки.
Про це ексміністерка освіти сказала під час телемарафону. Вона зазначила, що в Україні наразі існує дві критичні проблеми в доступі до освіти. А саме – сільська місцевість та території, в яких неможливе офлайн-навчання через безпекову ситуацію.
"Зараз за даними департаменту освіти це 57 тисяч залишається в Харкові. І вони всі навчаються виключно онлайн. Підземна школа вирішить проблему для якоїсь частини дітей. В метрошколі навчається десь близько двох тисяч дітей. Має до неї доступ. А що решта 55? Я знаю, що місто Харків будує ще одну школу. Але цього все одно критично мало. Тому для нас одним з пріоритетів, на найближчі роки для цих міст, має бути побудова підземних шкіл і в це потрібно інвестувати перш за все кошти міжнародних партнерів", – сказала Новосад.
За словами колишньої посадовиці дітям важливо повертатися до офлайн-навчання і про це свідчать показники PISA-2022. Дослідження показало, що успіхи українських школярів погіршились за чотири роки і в першу чергу це повʼязано з повномасштабною війною Росії проти України.
"PISA в Україні проводилося, рахуйте, на 9-му місяці повномасштабного вторгнення. І той стрес, який пережили учні, складно його не враховувати. Проте найстрашніші цифри, я думаю, ми побачимо в наступному дослідженні", — зазначає колишня очільниця МОН.
Вона додала, що якщо минулого разу різниця у досягненнях між дітьми, які перебувають у сільській місцевості та у містах різниця складала 2,5 роки, то нині вже майже пʼять.
"По сільській місцевості та ж PISA показала, що, на жаль, це все стає для нас критичнішим. Тому що якщо в 22 році різниця в досягненнях сільських учнів і міських була 2,5 роки, то зараз вона майже пʼять. Це означає що дітям з села Центральне на Миколаївщині чи Червона долина чи Зелений Гай необхідно вчитися на 5 років більше ніж дітям з Білої Церкви. Це страшні результати", – зауважила Новосад.
Раніше OBOZ.UA розповідав, що в мережі виникла дискусія через якість освіти в Україні.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!