MY.UAНовини
"На виступи приходить королівська сім’я": шведська піаністка розповіла, чим Україна дивує західну аудиторію, окрім "Щедрика"
"На виступи приходить королівська сім’я": шведська піаністка розповіла, чим Україна дивує західну аудиторію, окрім "Щедрика"

"На виступи приходить королівська сім’я": шведська піаністка розповіла, чим Україна дивує західну аудиторію, окрім "Щедрика"

Наталія Пасічник стала культурним амбасадором України у Швеції

Українсько-шведська музикантка Наталія Пасічник, донька ректора Острозької академії Ігоря Пасічника, зарекомендувала себе як одна з провідних концертуючих піаністок Європи. Найбільший шведський журнал про класичну музику OPUS magazine двічі включив її до списку найвпливовіших діячів культури Швеції. Разом з провідними оркестрами вона виступала у Європі, США, Японії та Аргентині.

Ще 2014 року Наталія Пасічник почала знайомити європейців з нашою культурою, тож заснувала Український інститут у Швеції. Ця платформа стала дуже важливою під час великого вторгнення Росії. Адже культурні заходи, що проводяться інститутом, допомагають побороти кремлівський наратив про "братські народи".

У розмові з "Телеграфом", вона розповіла, як Швеція зустрічає наших артистів і письменників, якою є роль російських музикантів у західному музичному світі та чому про Острозьку академію так мало говорять.

— У Швеції ви вже понад 30 років. Чи був у вас культурний шок, коли ви переїхали? Що подобається, а що ні у звичках та менталітеті шведів?

— У мене завжди була мрія жити у Львові на вулиці Черешневій, мати рояль і сенбернара. Складний період 1990-х років змусив музикантів шукати кращої долі на Заході.

Я почала рано їздити на заробітки, готуватися до конкурсів. І на одному з таких заходів зустріла свого чоловіка. Він працював у Швеції волонтером на одному з найбільших фортепіанних фестивалів. Ми одружилися дуже швидко. Можу вас шокувати, адже бувши серйозними людьми, ми одружилися за 10 днів. Разом ми вже 10 років, тому це справжня удача.

Та я б не сказала, що я саме переїхала у цю країну. Адже до пандемії я мала приблизно до 200 днів в році поза Швецією. Гастролювала переважно Європою. Культурного шоку в мене не було ніколи, тому що я була дуже молода і подорожувала вже багато. Тому мені ця міжнародна ментальність була досить близька.

Наталія виступала у відомих концертних залах світу

— Чому ви вирішили заснувати Український інститут у Швеції? І якими були ваші очікування та цілі на той момент?

— Коли 2014 року почалася війна, я напевно переживала те, що більшість людей пережили 2022 року. Для мене це була велика палітра емоцій від шоку до розпачу та розуміння того, що необхідно щось робити. Я подумала, що найбільше можу знадобитися на "фронті" культурної дипломатії.

В українському медійному просторі ходить думка, що нам це все не потрібно, адже деякі країни успішні й без цього. Часто приводиться, як приклад, Швеція і Фінляндія. Я була дуже здивована, оскільки більшу частину свого життя проживала у Швеції. Те, що тут нема культурної дипломатії — це не просто хибне уявлення, а надзвичайно й абсолютно хибне судження. Звісно, ці країни не займаються промоцією культурної дипломатії в стилі Росії: нахабно, в морду і так по-російськи. Вони це роблять цивілізовано і демократичними механізмами.

Створивши український інститут у Швеції, ми проводимо культурні заходи, які підвищують обізнаність про Україну та зміцнюють шведсько-українські зв'язки.

— Чи підтримує ваш центр шведський уряд? Загалом чи вплинув інститут за 10 років свого існування на українсько-шведські відносини?

— Шведський уряд нас підтримує від початку. Але нас зовсім, на жаль, не підтримує український уряд. На жодному рівні: ні фінансово, ні морально, ні інформативно.

Завдяки шведському уряду ми маємо прекрасне приміщення. Майже на всі великі івенти до нас приходить королівська сім'я та представники уряду. Це, напевно, найбільший такий показник того, що вони розуміють, наскільки важливою є наша робота.

Український інститут у Швеції вперше з моменту створення має свій дім

— Наскільки я розумію, ви залучаєте до культурної інтеграції таких відомих українських письменників як Юрія Андруховича, Оксану Забужко, Сергія Жадана та інших. Як Швеція сприймає нашу літературу та творчість наших авторів?

— На жаль, у Швеції до недавнього часу взагалі майже не було жодних [українських] перекладів. Лише 2014 роre, коли ми вперше запросили Оксану Забужко, було перекладено її роман "Польові дослідження з українського сексу". Та й то, це було перекладено через Польщу. Бо не було перекладачів з української на шведську.

В більшості випадків шведські видавництва перекладали поезію. Це було ще 2014-2015 років. Мова про вірші Галини Крук, Сергія Жадана, Любові Якимчук. Ситуація була патова, але зараз покращилася. І цього року роман Юрія Андруховича "Московіада", нарешті виходить друком шведською мовою.

І те, що зараз видавництва зацікавлені в наших авторах і в нашій мові — це дуже добре. От я вчора отримала електронний лист з університету в Лунді (місто на півдні Швеції. — Ред.). Вони затвердили професора з української мови. І на кінець року організують українські студії в університеті.

Ми спостерігаємо зародження процесу, який призведе до ширшого використання української мови у світі. Люди будуть її знати. У нас навіть з'явилися два чи три перекладачі, які раніше знали польську чи російську, а зараз навчилися української. Саме вони перекладали твори Андруховича і Жадана.

Провідні українські письменники знайомлять свою творчість зі Швецією

— Хто приходить на зустрічі з письменниками? Переважно шведи чи українська діаспора?

— Наша мета — поставити Україну на культурну мапу Північної Європи. Від початку цільовою групою була українська діаспора. Зараз до нас приходять європейські громадяни, які живуть у Швеції. Також приїжджають німці, фіни та норвежці. На останній великий фестиваль до нас завітали кабінет міністрів Швеції.

— Раніше в Європі була відчутна російська теза, що України не існує як країни, й що ми — частина РФ. Як пересічні європейці нас сприймають сьогодні і як сильно ваш інститут вплинув на обізнаність шведів про Україну?

— Напевно, 97% шведів підтримують зараз Україну. Сьогодні мені здається, треба бути зовсім дурним, аби не знати, що це дві різні країни, що воюють між собою. Я бачу позитивні тенденції, проте складно вибити з голів європейців цю "велику російську культуру".

Ще 2014 року, коли я була на гастролях у Франції, старалася розповідати колегам у Франції, що Росія напала на Україну. І взагалі, якусь нашу історію. Однак вони цього абсолютно не сприймали. Мовляв: "Ну, у них же Чайковський і Достоєвський. Це неможливо, вони такі цивілізовані".

— Чи є у великих оркестрах "хороші росіяни" і як до них ставляться?

— Зараз я гастролюю як солістка. Але, звісно, у мене є знайомі в групах оркестру. В більшості випадків росіяни там сидять тихо. Але мені здається, що росіянин — це діагноз. Адже як тільки їм дається можливість показати, що Росія — велика держава і вона найкраща, а всі інші — ніхто, вони одразу це роблять. Попри те, що живуть тут 20 чи 30 років і мали б вже щось поміняти у своїй голові. Це феномен для психологічного дослідження нації.

Для себе я зробила вибір, тож з 2014 року не граю російські композиції, звісно, не виступаю в Росії. Як артист, можу сказати — це важко. Бо це позбавляє мене концертів. І зараз багато українських музикантів, напевно, теж зробили для себе цей вибір. Звісно, весь час чутно наративи: щоб бути успішними, треба грати за їхніми правилами.

— На сайті Українського інституту у Швеції вказано, що у співпраці з Острозькою академією ви організували курси української мови для іноземців. Чи багато шведів виявляють зацікавленість у вивченні нашої мови?

— На жаль, це не так актуально, як могло бути. Тому ми й наполягли на відкритті українських курсів в університетах. Все на особистому рівні. Ми намагалися створити такі заняття в одному університеті ще 2014 року. Однак там шефом славістичної інституції був француз, який це заблокував.

Зараз наше співробітництво з Острозькою академією полягає в тому, щоб допомогти студентам-переселенцям.

— Стосовно Острозької академії. У вересні ЗМІ повідомляли, що керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов вступив в аспірантуру Острозької академії на спеціальність політологія. Його вступ якось вплинув на репутацію університету?

— Я абсолютно не знаю вплинуло це, чи ні. Але вважаю, що про академію мало розповідають. Є багато людей з Острозької академії, які стали дуже успішними людьми. І це та еліта української нації, яка правильно думає і розвиває країну.

Наприклад, моя донька народилася у Швеції й ходила в школу у Швеції. Але для мене було дуже важливо, щоб вона була також частиною українського простору. Тож зрештою вона закінчила Острозьку академію. Вона була в одній групі з генералом Залужним. Тому це для нас велика шана.

Та й загалом, Острозька академія є першим вищим навчальним закладом в Україні. Тому мені дивно, що її так мало в українському медійному просторі. Принаймні там, де я читаю.

— На вашу думку, що зі шведської системи освіти треба перейняти Україні?

— Є багато речей, про які можна довго дискутувати. Та й Острозька академія перейняла дуже багато у Швеції. На скільки мені відомо, вони також мають співпрацю зі Стокгольмським університетом. Результат у тому, що днями Острозька академія посіла 3-тє місце серед українських ЗВО світового рейтингу університетів ( мова про рейтинг UI GreenMetric 2023 — Ред.).

— Чи стежите ви за музичними трендами в Україні?

— Абсолютно стежу. Виступи Львівської філармонії дають мені уявлення про сучасні тенденції фортепіанного мистецтва. На жаль, великі медіа практично не підтримують і не просувають цю творчість. Вони плутають дві речі: культуру як мистецтво і культуру як розвагу. Тобто комерційну музику і високу артистичну музику.

— Що ви думаєте про майбутнє сучасної української музики? І чим, окрім "Щедрика" (Carol of the bell), можна зацікавити шведську аудиторію?

— Ми прославилися не лише "Щедриком". Просто, знову ж таки, медійне покриття є не у всього. Наприклад "Мелодія" Бориса Лятошинського. Цю композицію часто виконують.

Наталія Пасічник виконує "Мелодію" Лятошинсього. На скрипці грає відомий шведський скрипаль Крістіан Сварфвар.

Українська культура багата на перли, які можуть зачарувати західного слухача та глядача. Просто треба відкривати цю "скриню" і навчитися правильно показувати ці скарби. Адже всі шукають щось нове, чи не так?

Я думаю, що так, як ми здивували світ, вже нема як більше його дивувати. На мою думку, на українському державному рівні треба переосмислити, що таке культурна культура. І повторюся, це не комерційна розвага. А по-друге, треба виробити механізми, як правильно себе подавати.

— Чи є сучасні виконавці або молоді таланти, з якими ви б хотіли познайомити Швецію?

— Оскільки я декілька років була дотична до Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця і сиділа як журі, то маю такі таланти на думці. При правильній промоції та поштовху, це можуть бути звірки світового рівня.

Звісно, у медійному просторі висока музика є більше абстрактним видом мистецтва, тож цього поштовху нема. Тому я старалась їх вивезти сюди і показати комусь. Щороку приїжджало двоє чи троє цих піаністів і грали на найбільш серйозних майданчиках.

2024 року ми підготували грошовий приз у 5 тисяч євро для двох молодих українських піаністів. І оскільки поки секрет, хто це отримає, то я не можу вам сказати. Але ті люди можуть розраховувати на промоцію свого таланту на Заході.

— Коли ви востаннє з'являлися на українській сцені? Чи очікувати нам на ваші виступи в Україні найближчим часом?

— Ця тема настільки зворушує мене, що я можу розплакатися. Востаннє в Україні я виступала в Маріуполі буквально за три місяці перед великою війною. Це був мій перший чи другий фестиваль в цьому місті. Я грала концерт Мирослава Скорика на фортепіано з оркестром. На виступі було так багато людей, взагалі такий світлий спогад.

І говорячи з цими людьми, в мене була асоціація із зеленою травичкою, яка починає проростати на асфальті. Звісно, після того, що сталося, я відчувала сильний особистий біль. Тому це був мій останній виступ.

Найближчим часом виступи не планую. Нема навіть як, бо я занурена в роботу тут: разом з концертами та Українським інститутом. Та й ніяких запрошень не було. Однак ми запрошуємо українських виконавців сюди. У нас був вже цілий симфонічний оркестр Львівської філармонії: 75 людей, які виконували увертюру до опери "Тарас Бульби" та "Гуцульський триптих". Тоді приїхало дуже багато людей. Я думаю, це важливіше, аніж якби я приїхала зараз в Україну.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Загрожує 24 роки ув'язнення: репер A$AP Rocky постане перед судом через стрілянину
24tv
2025-01-22T19:57:14Z
«Це спойлер? До біса»: Бенедикт Камбербетч отримає «центральне» місце у «Месники: Таємні війни», але пропустить «Судний день»
ITC
2025-01-22T19:31:03Z
Директора та режисера столичного Молодого театру звинувачують у сексуальних домаганнях
Комсомольская правда
2025-01-22T18:57:17Z
Оголошені номінанти на «Золоту малину» - антирейтинг очолив «Джокер»
УкраинФорм
2025-01-22T18:48:53Z
Наречений Лесі Нікітюк поділився романтичним фото з ведучою
GlavRed
2025-01-22T18:27:53Z
Макс Барських вирішив зробити паузу в концертній діяльності
ГЛАВКОМ NET
2025-01-22T18:27:35Z
Молдова пропускає Євробачення-2025
1News
2025-01-22T18:15:34Z
Думав, що це кінець, – відомий український співак розповів, як ледь не помер від зупинки серця
24tv
2025-01-22T18:09:56Z
"Запрошував на чай поплакатися": викладача Карпенка-Карого і режисера звинуватили в домаганнях
24tv
2025-01-22T17:24:20Z
Яку зарплату мають учасники бойових дій
24tv
2025-01-22T20:00:56Z
Лачен розповів, що отримав масу погроз, бо "пише правду про чортів"
24tv
2025-01-22T20:00:51Z
Ексчиновника Міноборони Лієва відправили під варту
1News
2025-01-22T19:51:26Z
Моделі OnlyFans подали декларації про доходи: яка загальна сума
TSN
2025-01-22T19:48:53Z
Андрій Сибіга анонсував масштабні цифрові послуги для українців за кордоном через додаток е-Консул
ZN UA
2025-01-22T19:24:09Z
Уже відомо, для яких знаків зодіаку лютий 2025 стане найщасливішим місяцем у році
24tv
2025-01-22T19:15:29Z
"Леопарди", "Гепарди" та не лише: в Україну заходить "оборонний гігант"
24tv
2025-01-22T19:03:52Z
Не скасував "бойові" відсутній на службі заступниці: комроти на Рівненщині оголосили підозру
24tv
2025-01-22T19:03:33Z
Журналістка Ірина Соломко очолила стратегічні комунікації благодійної ініціативи «Leleka Foundation/БФ Лелека-Україна»
Детектор М
2025-01-22T18:54:12Z
"Путін благатиме Трампа припинити цю війну": інтерв'ю з колишнім конгресменом США
24tv
2025-01-22T20:00:35Z
Україна утримує російських полонених у п’яти спеціальних місцях - Коордштаб
УкраинФорм
2025-01-22T19:57:30Z
Зеленський зустрівся з президентом Аргентини - обговорили взаємодію для наближення миру
УкраинФорм
2025-01-22T19:57:16Z
Трамп зазіхає на території інших країн: чим це може обернутися
24tv
2025-01-22T19:51:57Z
Орбану доведеться обирати між Трампом та Путіним: на кого він робитиме ставку
24tv
2025-01-22T19:51:55Z
Чому Трамп обрав більш жорстоку позицію щодо Росії, ніж очікувалось - ЗМІ
Telegraf
2025-01-22T19:51:34Z
Росія в Радбезі ООН намагалася обговорювати татуювання замість катувань - «азовець»
УкраинФорм
2025-01-22T19:45:50Z
Рютте поговорив з новим держсекретарем США: чекає на співпрацю щодо України
Европейская правда
2025-01-22T19:42:51Z
Посадити Путіна за стіл переговорів: експерт розповів про способи змусити Кремль закінчити війну в Україні
Политека
2025-01-22T19:42:03Z
Київ та передмістя ввечері накрив мокрий сніг: яскраві кадри зимової казки
24tv
2025-01-22T20:00:53Z
У Харкові пролунали вибухи
УкраинФорм
2025-01-22T19:42:46Z
У Києві та області до ранку йтиме мокрий сніг
УкраинФорм
2025-01-22T19:30:57Z
У Києві вшанували героїв Небесної Сотні, які загинули першими
Khreschatyk
2025-01-22T19:15:17Z
Військовий стріляв у побратима, бо той не був на посту: що вирішив суд
Политека
2025-01-22T19:00:27Z
Пошкоджені понад 40 будівель: у Сумах завершили рятувальні роботи після удару дрона РФ
УкраинФорм
2025-01-22T18:33:13Z
Росія розпочала атаку "Шахедами": куди летять ворожі дрони
24tv
2025-01-22T18:30:56Z
У деяких областях оголосили штормове попередження: регіони засипатиме снігом
GlavRed
2025-01-22T18:27:52Z
Опади накриють майже всю Україну: як довго будуть і чи утвориться сніговий покрив
24tv
2025-01-22T18:03:21Z
Щоб газон був гарним й доглянутим: коли найкраще використовувати засоби для боротьби з бур'янами
24tv
2025-01-22T19:54:27Z
Як знайти свій стиль: поради для жінок
24tv
2025-01-22T19:03:54Z
10 найврожайніших сортів помідорів, які вже потрібно шукати
TSN
2025-01-22T18:39:39Z
Ви одразу її полюбите: крабова намазка на хліб, яка стане найкращим перекусом
24tv
2025-01-22T18:09:53Z
Найсмачніша начинка: рецепт смажених пиріжків із зеленою цибулею та яйцем
Фокус
2025-01-22T17:51:18Z
Будуть гострі як ніколи: заточіть ножі ось цим способом в домашніх умовах
24tv
2025-01-22T17:36:16Z
Знайдіть відмінності в картинках із бейсболістом: тільки геній побачить їх за 14 сек
GlavRed
2025-01-22T17:27:55Z
"На смак як сауна": чоловік показав процес приготування морозива з дерева
Фокус
2025-01-22T17:15:13Z
Який колір нігтів омолоджує руки: ідеальний манікюр для жінок після 40 років
24tv
2025-01-22T17:06:04Z
У Вінниці викрили прихильників російської агресії — 31-річного чоловіка та 68-річну жінку
InternetUA
2025-01-22T20:01:27Z
У Києві чоловік розбив скло в патрульному авто: суд призначив покарання
Политека
2025-01-22T20:00:30Z
У Тернополі невідомі атакували єпархіальне приміщення Московської церкви
ГЛАВКОМ NET
2025-01-22T19:51:16Z
Просив дітей залізти рукою в штани: у Києві зловили збоченця
Telegraf
2025-01-22T19:36:02Z
Судитимуть трьох айтішників, які ошукали онлайн-магазин ювелірних прикрас на 150 тисяч гривень
InternetUA
2025-01-22T19:27:05Z
Діяли по всій Україні: викрили організаторів схем, які допомагали ухилянтам
24tv
2025-01-22T19:18:32Z
Шольц відреагував на напад з ножем у Баварії та заявив, що у нього "вривається терпець"
Европейская правда
2025-01-22T19:15:43Z
Побиття дівчинки у Білій Церкві: стало відомо, чи є серед фігурантів злочину родичі впливових осіб
TSN
2025-01-22T19:09:29Z
Запобіжні заходи топвійськовим, підвищення тарифів lifecell. Головне за 22 січня
ГЛАВКОМ NET
2025-01-22T19:09:11Z
Яким чином в Україні можна перевірити право власності на землю
24tv
2025-01-22T20:00:41Z
Тарифи газ у лютому: скільки доведеться платити та хто отримає знижку
Знай
2025-01-22T19:36:47Z
Кабмін пропонує змінити механізм пільг на комуналку: що очікує пільговиків
Политека
2025-01-22T19:27:46Z
Абсолютні лідери світу: що є основою економіки України - неочевидна відповідь
GlavRed
2025-01-22T19:27:05Z
Ціновий зашморг затягується на шиї споживачів: чи варто сподіватись на подорожчання продуктів найближчим часом
Знай
2025-01-22T19:06:34Z
В Україні знову зросли ціни на моркву: названо вартість
ГЛАВКОМ NET
2025-01-22T18:33:16Z
Рівень безробіття в Україні падає: що це означає для українців
Политека
2025-01-22T18:28:57Z
Пенсії захисникам України у 2025 році: чи скоротять виплати
Знай
2025-01-22T18:21:00Z
"Мільйони робочих місць будуть втрачені": як ШІ змінить ринок праці в найближчі роки
24tv
2025-01-22T18:12:44Z
Samsung представила нові смартфони Galaxy S25 з новими ШІ-функціями та потужним чипом
AIN
2025-01-22T19:54:56Z
Samsung представила Galaxy S25 Ultra — Snapdragon 8 Elite, 5000 мАг, більше ШІ та менше функцій стилуса за ціною від 68 тис. грн
ITC
2025-01-22T19:46:15Z
Samsung Galaxy S25 та S25+: Snapdragon 8 Elite, 12 ГБ пам’яті, ШІ на пристрої та ціна від 42 тис. грн
ITC
2025-01-22T19:31:38Z
Google Gemini замінить Bixby у Samsung Galaxy S25 і зможе виконувати кілька задач одночасно
ITC
2025-01-22T19:31:36Z
Microsoft вбудувала браузер Edge у всі ігри Windows 11
24tv
2025-01-22T19:30:32Z
Три причини, чому телефон краще зарядити вдень, а не вночі
Telegraf
2025-01-22T19:21:52Z
Один із творців "Відьмак 3" назвав найскладніший квест у грі
InternetUA
2025-01-22T19:01:26Z
4200 грн за іграшку? Відомий журналіст відповів, чи коштуватиме GTA 6 цілих 100 баксів
Знай
2025-01-22T18:51:48Z
Україні потрібно терміново змінювати підхід до виробництва зброї. Ось як
Лига
2025-01-22T18:21:42Z
Стартап Google почне цьогоріч випробування ліків, розроблених за допомогою штучного інтелекту
InternetUA
2025-01-22T18:21:22Z
Як зробити універсальний засіб проти вапняного нальоту: результат вражаючий
GlavRed
2025-01-22T17:27:26Z
Вчені довели, що алкоголь може бути корисним для здоров’я серця й мозку
AgroNews
2025-01-22T17:24:01Z
Народилася з "бомбою" в голові: у Львові прооперували дівчинку з рідкісною патологією
24tv
2025-01-22T17:12:38Z
Чи дійсно мед можна зберігати вічно: експерти розповіли про термін придатності популярного продукту
TSN
2025-01-22T16:39:19Z
Подарунок для дружини: тайванський хірург зробив сам собі вазектомію
24tv
2025-01-22T15:27:49Z
Як зробити картопляне пюре ще смачнішим: що додати до страви секрет запеченого часнику
TSN
2025-01-22T15:21:08Z
Як часто голити ноги, щоб не було подразнення: відповідь для всіх жінок
24tv
2025-01-22T15:15:59Z
У харківському шпиталі запроваджено унікальну методику лікування зору військових
ГЛАВКОМ NET
2025-01-22T14:42:26Z
Заха став гравцем ФК Шарлотт
Football.ua
2025-01-22T20:01:38Z
Хто братиме Брестську фортецю: склад Шахтаря на матч Ліги чемпіонів
24tv
2025-01-22T19:51:26Z
"Паненка" Судакова та гол Кевіна: Шахтар на класі здолав Брест у Лізі чемпіонів
24tv
2025-01-22T19:45:38Z
"Шахтар" обіграв французький "Брест" у Лізі чемпіонів із рахунком 2:0
Фокус
2025-01-22T19:45:31Z
«Шахтар» обіграв «Брест» і зберігає шанси на плей-офф Ліги чемпіонів УЄФА
УкраинФорм
2025-01-22T19:42:30Z
Вербич став гравцем грецького Левадіакоса
Football.ua
2025-01-22T19:12:50Z
Експромоутер легенди назвав боксера, з яким категорично не хоче битись Кличко
24tv
2025-01-22T19:09:09Z
Капітан Манчестер Сіті узгодив контракт з іменитим італійським клубом
24tv
2025-01-22T18:51:04Z
ТМ: Зоря поступилася Віслі, ЛНЗ програв ДВТК, Лівий Берег сильніший за Металіст 1925
Football.ua
2025-01-22T18:48:01Z
Що можна купити у машину недорого: аксесуари, які полегшать водіння
GlavRed
2025-01-22T19:51:40Z
Як з’явилися найпотужніші вантажівки Volvo FL
AutoCentre
2025-01-22T18:09:36Z
Спортивний фургон: Opel Vivaro отримав незвичну версію
Фокус
2025-01-22T17:57:45Z
Рятувальники Слов’янська отримали сучасний пожежний автомобіль
AutoCentre
2025-01-22T17:10:02Z
Чи можна їздити машиною, якщо блимає чек: важливе попередження для водіїв
GlavRed
2025-01-22T15:27:46Z
Національна поліція отримала нові Opel Combo та Сitroen Jumper
AutoCentre
2025-01-22T14:36:06Z
Три ряди крісел і багате оснащення: Hyundai показала недорогий сімейний кросовер
Фокус
2025-01-22T14:30:14Z
Через електронні асистенти: автовиробники оголосили судову війну Мінтрансу США
AutoGeek
2025-01-22T14:27:59Z
Різниця вас вразить. Скільки на місяць потрібно на заправку Lanos та бюджетного електрокара
Telegraf
2025-01-22T14:18:23Z