MY.UAНовини
"На виступи приходить королівська сім’я": шведська піаністка розповіла, чим Україна дивує західну аудиторію, окрім "Щедрика"
"На виступи приходить королівська сім’я": шведська піаністка розповіла, чим Україна дивує західну аудиторію, окрім "Щедрика"

"На виступи приходить королівська сім’я": шведська піаністка розповіла, чим Україна дивує західну аудиторію, окрім "Щедрика"

Наталія Пасічник стала культурним амбасадором України у Швеції

Українсько-шведська музикантка Наталія Пасічник, донька ректора Острозької академії Ігоря Пасічника, зарекомендувала себе як одна з провідних концертуючих піаністок Європи. Найбільший шведський журнал про класичну музику OPUS magazine двічі включив її до списку найвпливовіших діячів культури Швеції. Разом з провідними оркестрами вона виступала у Європі, США, Японії та Аргентині.

Ще 2014 року Наталія Пасічник почала знайомити європейців з нашою культурою, тож заснувала Український інститут у Швеції. Ця платформа стала дуже важливою під час великого вторгнення Росії. Адже культурні заходи, що проводяться інститутом, допомагають побороти кремлівський наратив про "братські народи".

У розмові з "Телеграфом", вона розповіла, як Швеція зустрічає наших артистів і письменників, якою є роль російських музикантів у західному музичному світі та чому про Острозьку академію так мало говорять.

— У Швеції ви вже понад 30 років. Чи був у вас культурний шок, коли ви переїхали? Що подобається, а що ні у звичках та менталітеті шведів?

— У мене завжди була мрія жити у Львові на вулиці Черешневій, мати рояль і сенбернара. Складний період 1990-х років змусив музикантів шукати кращої долі на Заході.

Я почала рано їздити на заробітки, готуватися до конкурсів. І на одному з таких заходів зустріла свого чоловіка. Він працював у Швеції волонтером на одному з найбільших фортепіанних фестивалів. Ми одружилися дуже швидко. Можу вас шокувати, адже бувши серйозними людьми, ми одружилися за 10 днів. Разом ми вже 10 років, тому це справжня удача.

Та я б не сказала, що я саме переїхала у цю країну. Адже до пандемії я мала приблизно до 200 днів в році поза Швецією. Гастролювала переважно Європою. Культурного шоку в мене не було ніколи, тому що я була дуже молода і подорожувала вже багато. Тому мені ця міжнародна ментальність була досить близька.

Наталія виступала у відомих концертних залах світу

— Чому ви вирішили заснувати Український інститут у Швеції? І якими були ваші очікування та цілі на той момент?

— Коли 2014 року почалася війна, я напевно переживала те, що більшість людей пережили 2022 року. Для мене це була велика палітра емоцій від шоку до розпачу та розуміння того, що необхідно щось робити. Я подумала, що найбільше можу знадобитися на "фронті" культурної дипломатії.

В українському медійному просторі ходить думка, що нам це все не потрібно, адже деякі країни успішні й без цього. Часто приводиться, як приклад, Швеція і Фінляндія. Я була дуже здивована, оскільки більшу частину свого життя проживала у Швеції. Те, що тут нема культурної дипломатії — це не просто хибне уявлення, а надзвичайно й абсолютно хибне судження. Звісно, ці країни не займаються промоцією культурної дипломатії в стилі Росії: нахабно, в морду і так по-російськи. Вони це роблять цивілізовано і демократичними механізмами.

Створивши український інститут у Швеції, ми проводимо культурні заходи, які підвищують обізнаність про Україну та зміцнюють шведсько-українські зв'язки.

— Чи підтримує ваш центр шведський уряд? Загалом чи вплинув інститут за 10 років свого існування на українсько-шведські відносини?

— Шведський уряд нас підтримує від початку. Але нас зовсім, на жаль, не підтримує український уряд. На жодному рівні: ні фінансово, ні морально, ні інформативно.

Завдяки шведському уряду ми маємо прекрасне приміщення. Майже на всі великі івенти до нас приходить королівська сім'я та представники уряду. Це, напевно, найбільший такий показник того, що вони розуміють, наскільки важливою є наша робота.

Український інститут у Швеції вперше з моменту створення має свій дім

— Наскільки я розумію, ви залучаєте до культурної інтеграції таких відомих українських письменників як Юрія Андруховича, Оксану Забужко, Сергія Жадана та інших. Як Швеція сприймає нашу літературу та творчість наших авторів?

— На жаль, у Швеції до недавнього часу взагалі майже не було жодних [українських] перекладів. Лише 2014 роre, коли ми вперше запросили Оксану Забужко, було перекладено її роман "Польові дослідження з українського сексу". Та й то, це було перекладено через Польщу. Бо не було перекладачів з української на шведську.

В більшості випадків шведські видавництва перекладали поезію. Це було ще 2014-2015 років. Мова про вірші Галини Крук, Сергія Жадана, Любові Якимчук. Ситуація була патова, але зараз покращилася. І цього року роман Юрія Андруховича "Московіада", нарешті виходить друком шведською мовою.

І те, що зараз видавництва зацікавлені в наших авторах і в нашій мові — це дуже добре. От я вчора отримала електронний лист з університету в Лунді (місто на півдні Швеції. — Ред.). Вони затвердили професора з української мови. І на кінець року організують українські студії в університеті.

Ми спостерігаємо зародження процесу, який призведе до ширшого використання української мови у світі. Люди будуть її знати. У нас навіть з'явилися два чи три перекладачі, які раніше знали польську чи російську, а зараз навчилися української. Саме вони перекладали твори Андруховича і Жадана.

Провідні українські письменники знайомлять свою творчість зі Швецією

— Хто приходить на зустрічі з письменниками? Переважно шведи чи українська діаспора?

— Наша мета — поставити Україну на культурну мапу Північної Європи. Від початку цільовою групою була українська діаспора. Зараз до нас приходять європейські громадяни, які живуть у Швеції. Також приїжджають німці, фіни та норвежці. На останній великий фестиваль до нас завітали кабінет міністрів Швеції.

— Раніше в Європі була відчутна російська теза, що України не існує як країни, й що ми — частина РФ. Як пересічні європейці нас сприймають сьогодні і як сильно ваш інститут вплинув на обізнаність шведів про Україну?

— Напевно, 97% шведів підтримують зараз Україну. Сьогодні мені здається, треба бути зовсім дурним, аби не знати, що це дві різні країни, що воюють між собою. Я бачу позитивні тенденції, проте складно вибити з голів європейців цю "велику російську культуру".

Ще 2014 року, коли я була на гастролях у Франції, старалася розповідати колегам у Франції, що Росія напала на Україну. І взагалі, якусь нашу історію. Однак вони цього абсолютно не сприймали. Мовляв: "Ну, у них же Чайковський і Достоєвський. Це неможливо, вони такі цивілізовані".

— Чи є у великих оркестрах "хороші росіяни" і як до них ставляться?

— Зараз я гастролюю як солістка. Але, звісно, у мене є знайомі в групах оркестру. В більшості випадків росіяни там сидять тихо. Але мені здається, що росіянин — це діагноз. Адже як тільки їм дається можливість показати, що Росія — велика держава і вона найкраща, а всі інші — ніхто, вони одразу це роблять. Попри те, що живуть тут 20 чи 30 років і мали б вже щось поміняти у своїй голові. Це феномен для психологічного дослідження нації.

Для себе я зробила вибір, тож з 2014 року не граю російські композиції, звісно, не виступаю в Росії. Як артист, можу сказати — це важко. Бо це позбавляє мене концертів. І зараз багато українських музикантів, напевно, теж зробили для себе цей вибір. Звісно, весь час чутно наративи: щоб бути успішними, треба грати за їхніми правилами.

— На сайті Українського інституту у Швеції вказано, що у співпраці з Острозькою академією ви організували курси української мови для іноземців. Чи багато шведів виявляють зацікавленість у вивченні нашої мови?

— На жаль, це не так актуально, як могло бути. Тому ми й наполягли на відкритті українських курсів в університетах. Все на особистому рівні. Ми намагалися створити такі заняття в одному університеті ще 2014 року. Однак там шефом славістичної інституції був француз, який це заблокував.

Зараз наше співробітництво з Острозькою академією полягає в тому, щоб допомогти студентам-переселенцям.

— Стосовно Острозької академії. У вересні ЗМІ повідомляли, що керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов вступив в аспірантуру Острозької академії на спеціальність політологія. Його вступ якось вплинув на репутацію університету?

— Я абсолютно не знаю вплинуло це, чи ні. Але вважаю, що про академію мало розповідають. Є багато людей з Острозької академії, які стали дуже успішними людьми. І це та еліта української нації, яка правильно думає і розвиває країну.

Наприклад, моя донька народилася у Швеції й ходила в школу у Швеції. Але для мене було дуже важливо, щоб вона була також частиною українського простору. Тож зрештою вона закінчила Острозьку академію. Вона була в одній групі з генералом Залужним. Тому це для нас велика шана.

Та й загалом, Острозька академія є першим вищим навчальним закладом в Україні. Тому мені дивно, що її так мало в українському медійному просторі. Принаймні там, де я читаю.

— На вашу думку, що зі шведської системи освіти треба перейняти Україні?

— Є багато речей, про які можна довго дискутувати. Та й Острозька академія перейняла дуже багато у Швеції. На скільки мені відомо, вони також мають співпрацю зі Стокгольмським університетом. Результат у тому, що днями Острозька академія посіла 3-тє місце серед українських ЗВО світового рейтингу університетів ( мова про рейтинг UI GreenMetric 2023 — Ред.).

— Чи стежите ви за музичними трендами в Україні?

— Абсолютно стежу. Виступи Львівської філармонії дають мені уявлення про сучасні тенденції фортепіанного мистецтва. На жаль, великі медіа практично не підтримують і не просувають цю творчість. Вони плутають дві речі: культуру як мистецтво і культуру як розвагу. Тобто комерційну музику і високу артистичну музику.

— Що ви думаєте про майбутнє сучасної української музики? І чим, окрім "Щедрика" (Carol of the bell), можна зацікавити шведську аудиторію?

— Ми прославилися не лише "Щедриком". Просто, знову ж таки, медійне покриття є не у всього. Наприклад "Мелодія" Бориса Лятошинського. Цю композицію часто виконують.

Наталія Пасічник виконує "Мелодію" Лятошинсього. На скрипці грає відомий шведський скрипаль Крістіан Сварфвар.

Українська культура багата на перли, які можуть зачарувати західного слухача та глядача. Просто треба відкривати цю "скриню" і навчитися правильно показувати ці скарби. Адже всі шукають щось нове, чи не так?

Я думаю, що так, як ми здивували світ, вже нема як більше його дивувати. На мою думку, на українському державному рівні треба переосмислити, що таке культурна культура. І повторюся, це не комерційна розвага. А по-друге, треба виробити механізми, як правильно себе подавати.

— Чи є сучасні виконавці або молоді таланти, з якими ви б хотіли познайомити Швецію?

— Оскільки я декілька років була дотична до Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця і сиділа як журі, то маю такі таланти на думці. При правильній промоції та поштовху, це можуть бути звірки світового рівня.

Звісно, у медійному просторі висока музика є більше абстрактним видом мистецтва, тож цього поштовху нема. Тому я старалась їх вивезти сюди і показати комусь. Щороку приїжджало двоє чи троє цих піаністів і грали на найбільш серйозних майданчиках.

2024 року ми підготували грошовий приз у 5 тисяч євро для двох молодих українських піаністів. І оскільки поки секрет, хто це отримає, то я не можу вам сказати. Але ті люди можуть розраховувати на промоцію свого таланту на Заході.

— Коли ви востаннє з'являлися на українській сцені? Чи очікувати нам на ваші виступи в Україні найближчим часом?

— Ця тема настільки зворушує мене, що я можу розплакатися. Востаннє в Україні я виступала в Маріуполі буквально за три місяці перед великою війною. Це був мій перший чи другий фестиваль в цьому місті. Я грала концерт Мирослава Скорика на фортепіано з оркестром. На виступі було так багато людей, взагалі такий світлий спогад.

І говорячи з цими людьми, в мене була асоціація із зеленою травичкою, яка починає проростати на асфальті. Звісно, після того, що сталося, я відчувала сильний особистий біль. Тому це був мій останній виступ.

Найближчим часом виступи не планую. Нема навіть як, бо я занурена в роботу тут: разом з концертами та Українським інститутом. Та й ніяких запрошень не було. Однак ми запрошуємо українських виконавців сюди. У нас був вже цілий симфонічний оркестр Львівської філармонії: 75 людей, які виконували увертюру до опери "Тарас Бульби" та "Гуцульський триптих". Тоді приїхало дуже багато людей. Я думаю, це важливіше, аніж якби я приїхала зараз в Україну.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Погода в Україні: у Рівне прийшла спека до +37°C
Фокус
2025-04-04T10:45:39Z
Літня спека до +40°С? У Рівному місцеві зафіксували рекордне тепло
Telegraf
2025-04-04T10:42:55Z
«Вікі любить пам’ятки 2024»: знімок некрополя Херсонесу Таврійського став найкращим фото Севастополя
Детектор М
2025-04-04T10:42:29Z
Подорожчання проїзду в Одесі: як зміняться ціни в квітні
Политека
2025-04-04T10:30:51Z
В Мелітополі знищено броньовик з «кадировцями»
Украина Криминальная
2025-04-04T10:27:10Z
Таємничий "гуркіт" в Мелітополі: ГУР розповіло про диверсію з бойовиками "Ахмат Восток"
Фокус
2025-04-04T10:21:22Z
На рік перекриють один із проспектів Києва: як рухатиметься транспорт
Telegraf
2025-04-04T10:15:32Z
Росіяни безуспішно намагалися прорватись у районі Вовчанська та у бік Кам’янки - військові
УкраинФорм
2025-04-04T10:13:36Z
Загарбники вдарили дронами по евакуаційному екіпажу волонтерів на Херсонщині
УкраинФорм
2025-04-04T10:13:29Z
Коли закінчується Великий піст у 2025 році: точна дата за новим календарем
24tv
2025-04-04T10:42:52Z
Деяким пенсіонерам можуть заблокувати картки: у чому причина
GlavRed
2025-04-04T10:36:06Z
"Це просто знущання": власниця була шокована, побачивши, що орендарі зробили з її будинком
24tv
2025-04-04T10:33:50Z
Медкомісія для заброньованих: чи є ризик втратити бронь
Telegraf
2025-04-04T10:33:38Z
Армія РФ штурмує острови Дніпра на Херсонщині з великими втратами - Атеш
GlavRed
2025-04-04T10:27:16Z
Українець відмовив ТЦК через хвору мати з інвалідністю: суд каже, що це — не виправдання
Фокус
2025-04-04T10:21:42Z
В Україні за рік мережу університетів скоротили на 10 закладів - Міносвіти
УкраинФорм
2025-04-04T10:13:35Z
Конкурент пса Патрона? Африканський щур Ронін став новою зіркою з пошуку мін
Telegraf
2025-04-04T10:12:51Z
В Україну вчасно не повернулися до 17% хлопців, які виїхали за програмою обміну студентів
УкраинФорм
2025-04-04T10:03:56Z
Розвідка Естонії: окупаційна армія РФ посилює тиск на всіх ділянках фронту
Европейская правда
2025-04-04T10:51:09Z
Колишній голова МІ-6 розповів про слабкі місця Путіна
ZN UA
2025-04-04T10:49:39Z
Як в Україні отримати дозвіл на зброю 2025: процедура та необхідні документи
Факти ICTV
2025-04-04T10:49:05Z
Чи відбудеться великоднє перемир'я: на яку хитрість може піти РФ
GlavRed
2025-04-04T10:48:46Z
Орбан назвав три причини, чому Угорщина не заарештувала Нетаньяху під час візиту
Лига
2025-04-04T10:48:41Z
Штрафи мізерні, але… У Раді пояснили, чому поліція має знати про російську музику у громадських місцях
Telegraf
2025-04-04T10:48:18Z
Жорсткий удар по Трампу: Китай запровадить додаткові мита для США
GlavRed
2025-04-04T10:45:51Z
Абсолютна більшість німців боїться нападу Росії: опитування
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T10:45:39Z
Росія оголосила про видворення трьох дипломатів Молдови
Европейская правда
2025-04-04T10:45:37Z
Олег Винник презентував пісню "Зайві слова", яку написав до повномасштабного вторгнення
24tv
2025-04-04T10:42:33Z
Анна Трінчер вибачилася перед жителями Бережан, яких образила фразою, що "у місті одна вулиця"
Комсомольская правда
2025-04-04T10:28:13Z
Трейлер нового «Голого пістолета» — Ліам Нісон у формі школярки вбиває злодіїв
ITC
2025-04-04T10:21:38Z
Буде сиквелом "Одного разу в Голлівуді": Девід Фінчер зніматиме фільм за сценарієм Тарантіно
24tv
2025-04-04T10:18:37Z
Романтична прем'єра: Віктор Павлік з дружиною з'явилися у новому кліпі та зачарували мережу
24tv
2025-04-04T10:12:27Z
Я був не потрібен, – Волканов пригадав, як потрапив на шоу "X-Фактор" завдяки Андрію Данилку
24tv
2025-04-04T10:04:05Z
Піксельний світ Minecraft на великому екрані: сюжет, актори та відгуки критиків
Факти ICTV
2025-04-04T09:42:15Z
Трагічна смерть на зльоті кар’єри: як виглядає могила зірки "Золотого гусака" Дяченка і як він загинув у 46 років
Telegraf
2025-04-04T09:37:43Z
Дитячі пісні на 8 Березня українською мовою про маму
Telegraf
2025-04-04T09:37:27Z
Cуддя Балков був довічно дискваліфікований за спробу впливу на оцінку українських фігуристів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T10:51:31Z
Куштував у моєї бабусі: Світоліна розповіла, яка українська страва сподобалася Монфісу
Факти ICTV
2025-04-04T10:46:26Z
Андрій Ярмоленко суворо відчитав юного вболівальника і потрапив у скандал
Комсомольская правда
2025-04-04T10:37:35Z
Фернандеш став найкращим гравцем місяця в АПЛ
Football.ua
2025-04-04T10:37:22Z
Литовські фанати на заповнених трибунах заспівали легендарний хіт про Путіна: драйвове відео
24tv
2025-04-04T10:33:50Z
Призетко поповнив тренерський штаб Кучера в Чорноморці
Football.ua
2025-04-04T10:13:22Z
Фехтувальниця дала відсіч супернику-трансгендеру: відео "поєдинку" завірусилося в мережі
Telegraf
2025-04-04T10:00:28Z
Суд відмовив Шахтарю у позові щодо банкрутства Дніпра-1: що відомо
24tv
2025-04-04T09:57:08Z
Лунін все ще має шанс зіграти проти Валенсії
Football.ua
2025-04-04T09:55:58Z
В Україні стартувала сівба соняшнику
AgroPortal
2025-04-04T10:48:43Z
Як отримати грошовий переказ Western Union через Приват24 – інструкція
Факти ICTV
2025-04-04T10:46:51Z
Угода на $155 млн. Найбільший мобільний оператор країни завершив придбання Uklon
InternetUA
2025-04-04T10:46:38Z
Заводи російської НЛМК продовжують працювати у ЄС, попри активну співпрацю з російським ВПК – розслідування
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T10:45:44Z
Ціни на нафту вперше знизилися до довоєнних рівнів через дії ОПЕК
Antikor
2025-04-04T10:42:44Z
Мита Трампа – це катастрофа для індустрії штучного інтелекту
24tv
2025-04-04T10:33:29Z
Індекс продовольчих цін ФАО: зерно і цукор компенсували подорожчання олії
AgroPortal
2025-04-04T10:30:34Z
Intel і TSMC домовились створити спільне підприємство з виробництва чипів
AIN
2025-04-04T10:30:27Z
Яка має бути зарплата, щоб при 30 роках стажу пенсія не була менш як 10 тисяч
24tv
2025-04-04T10:27:54Z
Єдиний колір, у який не варто фарбувати кухню з дубовими шафами
24tv
2025-04-04T10:27:10Z
Ви не будете уявляти великодній кошик без цієї закуски: найніжніший шпондер
Telegraf
2025-04-04T10:21:58Z
Додають простору глибини та вишуканості: які візерунки паркетної підлоги в тренді
Gazeta UA
2025-04-04T10:12:26Z
Як позбутися неприємного запаху після тренувань без шкоди одягу
Знай
2025-04-04T09:51:47Z
Смачний сніданок чи перекус: ліниві вареники зі смаком дитинства за 30 хвилин
24tv
2025-04-04T09:45:04Z
Як правильно мити натяжну стелю, щоб не пошкодити її
24tv
2025-04-04T09:33:04Z
Молоко зберігатиметься набагато довше: що потрібно додати у пляшку
GlavRed
2025-04-04T09:27:00Z
Коли обрізати абрикосу навесні: усі городники мають знати
24tv
2025-04-04T09:09:44Z
Бюджетно та автентично: 5 секретних островів Італії, де немає натовпів і ціни не "космос"
24tv
2025-04-04T09:06:26Z
Удар по двоповерхівці у Харкові: загиблих ідентифікуватимуть за ДНК-експертизою
УкраинФорм
2025-04-04T10:48:12Z
У Києві двоє колишніх банківських працівників привласнили понад 65 тисяч доларів померлого клієнта
Antikor
2025-04-04T10:48:04Z
Повідомлено про підозру виховательці приватного дитсадка, через яку 2-річний хлопчик отримав тяжкі травми
Украина Криминальная
2025-04-04T10:42:55Z
Поліцейські ідентифікували ще трьох російських окупантів, причетних до жорстокого поводження з цивільним населенням
Украина Криминальная
2025-04-04T10:36:39Z
СБУ затримала агентку рашистів, яку куратори планували підірвати разом з вибухівкою в людному місці Дніпропетровщини
Украина Криминальная
2025-04-04T10:34:04Z
Посадовиця ТЦК, яка підозрюється у побитті чоловіка, вийде з-під варти під мільйонну заставу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T10:33:16Z
Шахраї ошукали 28-річного чоловіка, який хотів придбати в інтернеті авто з-за кордону
InternetUA
2025-04-04T10:28:54Z
До 8 років ув’язнення засуджено жителя Миколаївського району за вбивство сина
Украина Криминальная
2025-04-04T10:24:29Z
У РФ затримали військовослужбовця, що готував теракт у військовій частині
1News
2025-04-04T10:18:36Z
Не було жодних ознак: у Чернівцях жінці видалили дві кісти понад 8 см
Факти ICTV
2025-04-04T10:49:21Z
В Украине обновили правила оплаты больничных
1News
2025-04-04T10:45:58Z
Близько 40% націнки на розчин для ін’єкцій: стали відомі деталі контрактів АТ "Фармак" і Міноборони
Antikor
2025-04-04T10:21:35Z
У Польщі жінку, яка планувала аборт через важкий діагноз у плода, примусово госпіталізували до психіатрії
Antikor
2025-04-04T09:27:34Z
Якісний сон – запорука краси та здоров'я: ось чому важливо добре спати
24tv
2025-04-04T09:21:35Z
Жінка не могла два роки їсти через рідкісний синдром після Covid-19
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:21:02Z
Контролює цукор в крові і захищає серце та судини: яку пряність додати до кави
Gazeta UA
2025-04-04T08:15:12Z
Силові вправи захищають мозок від деменції та Альцгеймера, — дослідження
ITC
2025-04-04T08:10:48Z
Імунітет скаже дякую: назвали фрукт, корисніший за банан та цитрусові
24tv
2025-04-04T08:09:31Z
Сонце завдало удару по Юпітеру і нагріло половину планети: чому це важливо для нас
Фокус
2025-04-04T10:51:38Z
Дослідження Microsoft: штучний інтелект знижує здатність до критичного мислення
ITC
2025-04-04T10:46:00Z
Загадка з глибини: камера для упіймання Лох-несського чудовиська пролежала під водою 55 років
Фокус
2025-04-04T10:36:12Z
Apple випустить новий смартфон для фанатів iPhone mini у 2026 році
InternetUA
2025-04-04T10:31:17Z
Названо вид, чий язик має разючу схожість із людським: про кого йдеться
Фокус
2025-04-04T10:27:27Z
Midjourney оновилась до версії V7 — «дешевий» режим чернетки і в 10 разів швидша генерація зображень
ITC
2025-04-04T10:21:17Z
Neuralink шукає людей для випробування мозкового імпланта: деталі
InternetUA
2025-04-04T10:16:15Z
Як завантажити відео з YouTube: 8 дієвих способів
CutInsight
2025-04-04T10:15:56Z
Учені створили сонячні панелі з місячного пилу: чому обрали цю дивну речовину
Фокус
2025-04-04T10:15:37Z
Одразу з двома гібридами: кросовер Renault Austral пережив перший рестайлінг
AutoGeek
2025-04-04T10:42:18Z
Audi RS3 отримав 500-сильну версію від відомого ательє
AutoCentre
2025-04-04T10:25:40Z
В Україні різко знизився попит на вживані авто з-за кордону: які моделі купували
AutoCentre
2025-04-04T10:18:30Z
Škoda Elroq RS спортивний електричний позашляховик з технологіями майбутнього
360ua.news
2025-04-04T10:03:39Z
Класичний позашляховик Ford повернули у виробництво в новому форматі
Фокус
2025-04-04T10:00:32Z
З зіркою за кермом: новий електричний кросовер Honda 0 вперше показали на публіці
AutoGeek
2025-04-04T09:51:27Z
Лідером світового ринку став ненажерливий пікап. Tesla провалилася на 5 місць
ЗаРулем
2025-04-04T09:24:48Z
Toyota анонсувала нову заряджену версію Corolla
AutoCentre
2025-04-04T09:09:09Z
З ралійною назвою: електромобіль Skoda Elroq отримав найшвидшу версію
AutoGeek
2025-04-04T09:03:51Z