MY.UAНовини
Поправка для Трампа. Що означає рішення суду в Колорадо не дозволити йому балотуватися та як це вплине на Україну
Поправка для Трампа. Що означає рішення суду в Колорадо не дозволити йому балотуватися та як це вплине на Україну

Поправка для Трампа. Що означає рішення суду в Колорадо не дозволити йому балотуватися та як це вплине на Україну

Суд у штаті Колорадо ухвалив заборону Трампу висуватися на праймериз Республіканської у цьому штаті, пославшись на поправку, яку майже не використовували 150 років.

Дональду Трампу заборонили висувати свою кандидатуру на посаду президента США у штаті Колорадо — таке рішення 20 грудня ухвалив Верховний суд штату. Рішення призупинене до 4 січня наступного року, аби адвокати Трампа встигли подати апеляцію, а Верховний Суд США встиг розглянути її та винести своє рішення до 5 січня: цього дня у штаті Колорадо завершується реєстрація кандидатів для участі в партійних праймериз. Пояснюємо, чим може обернутися це «безпрецедентне», як його вже назвали в CNN, рішення та які матиме наслідки — і для США, і для України.

Чи справді рішення безпрецедентне

Верховний суд штату Колорадо заборонив Дональду Трампу брати участь у праймериз 5 березня, де буде визначено кандидата від Республіканської партії США на майбутніх президентських виборах, що заплановані 5 листопада 2024 року.

За всю історію США лише декілька разів була використана 14 поправка до Конституції, на яку послався Верховний суд Колорадо у своєму рішенні, і жодного разу вона не застосовувалася до кандидатів у президенти.

14 поправка була прийнята у 1868 році після Громадянської війни — і стосується вона права на громадянство США всім, хто народився на території держави або був натуралізований, а також гарантує усім громадянам США рівні права, зокрема право обирати та бути обраним. Вона гарантує всім американцям, незалежно від статі чи кольору шкіри, рівні права, свободи та правовий захист. А в третьому розділі поправки є перелік посадових осіб, які не можуть бути обрані, якщо раніше давали присягу підтримувати Конституцію, а потім брали участь у заколоті проти США:

«Ніхто не може бути сенатором, представником у Конгресі, вибірником Президента або Віцепрезидента, чи обіймати якусь цивільну чи військову посаду в уряді Сполучених Штатів або в будь-якому штаті, коли він, склавши раніше присягу як член Конгресу, урядовець Сполучених Штатів, член законодавчих органів котрогось штату чи виконавчий або судовий урядовець штату в тому, що підтримуватиме Конституцію Сполучених Штатів, потім візьме участь у повстанні або заколоті проти цієї Конституції і надасть допомогу чи підтримку її ворогам. Проте Конгрес може скасувати такі обмеження прав двома третинами голосів у кожній палаті».

Цей розділ на час його прийняття фактично забороняв обиратися тим, хто вже присягав на вірність США, а потім порушив присягу та брав участь у заколоті чи повстанні. Йшлося тоді про посадовців, які були політичними діячами США, але підтримали створення Конфедеративних штатів Америки, що призвело до Громадянської війни.Приміром, «дискваліфікацію» згідно з цією поправкою застосували до Джефферсона Девіса. Він був сенатором до початку війни, потім — першим і єдиним президентом Конфедерації, а після війни знову хотів повернутися до сенату США, однак якраз через третій розділ 14-ї поправки не отримав посаду. До речі, і Девіс, і генерал армії конфедератів Роберт Лі були поновлені у своїх правах — посмертно, у XX сторіччі. Та ще за життя тих, хто воював на боці Півдня, було прийнято низку законів про амністію, помилування тощо, аби зберегти єдність країни, і тому навіть наприкінці ХІХ століття цей пункт поправки майже не застосовувався.

З тих часів і до 2021 року «дискваліфікацію» громадянина США за цим пунктом застосували проти члена Соціалістичної партії Америки Віктора Луітпольда Бергера, який був засуджений за шпигунство та протидію вступу США в Першу світову війну. Але потім вирок скасували, і він тричі був обраний до Палати представників.

І лише у 2021 році, після штурму Капітолія, поправка знову стала актуальною. Після штурму, який відбувся 6 січня, тодішня спікерка Палати представників Ненсі Пелосі звернулася до них із проханням розглянути застосування цієї поправки до дій Дональда Трампа. До рішення Верховного суду штату Колорадо в американських юридичних колах тривали дебати, чи можна кваліфікувати заклики Трампа до своїх прихильників як заклик до заколоту чи повстання. Згоди на цей час американські правники не дійшли. Наразі є лише єдине рішення суду, яке визнало події 6 січня такими, що підпадають під дію цієї поправки: у вересні цього року суддя штату Нью-Мексико довічно заборонив обіймати будь-які державні посади комісару округу Отеро Куї Гріффіну, який підбурював натовп до захоплення будівлі Капітолія. Суд виніс це рішення, посилаючись саме на 14 поправку — і це було перше таке рішення з 1865 року.

Чи причетний Трамп до «повстання»?

Рішення Верховного суду Колорадо, так само як і раніше суду Нью-Мексико, фактично визнає, що штурм Капітолія був спробою повстання та заколоту. Тоді прихильники Трампа, незадоволені результатами президентських виборів, увірвалися до будівлі Конгресу США, щоб завадити затвердженню підсумків голосування. В результаті була пошкоджена будівля та п’ятеро людей загинули, включаючи поліціянта.

Дональд Трамп став першим президентом, якому двічі було оголошено імпічмент, а також висунуто 91 кримінальне звинувачення в рамках чотирьох кримінальних справ (включно зі справою щодо намагань скасувати результати виборів у 2020 році). Тепер він ще й перший в історії США потенційний кандидат у президенти, проти якого застосували 14-ту поправку до основного закону країни, яка забороняє обіймати державні посади тим, хто брав участь у заколоті, пише The Washington Post.

Аргументи противників рішення такі: одна справа — це вриватися в будівлю самому та закликати інших людей до цього (як робив комісар Гріффін), а інша — проголосити марш прихильників «за чесні вибори» та поїхати після цього подалі від Капітолія. Адвокати Трампа й деякі американські юристи вважають, що такі вислови захищає інша поправка — про свободу висловлювання. По-друге, в інших штатах було подано понад тридцять позовів проти Трампа, саме з посиланням на 14 поправку, порахувала «Європейська правда» — і в сімох випадках суди їх відхилили. Ще 12 відкликали самі позивачі, а 15 — перебувають на розгляді.

Та головним все одно буде рішення Верховного Суду, де республіканців, зокрема призначених самим Трампом, шестеро — проти трьох демократів. І який уже прийняв щонайменше одне рішення стосовно його дій у січні 2020 року, яке можна вважати перемогою Трампа.

Які наслідки може мати це судове рішення та чи може воно допомогти Трампу

Попри кількісну перевагу республіканців у Верховному Суді, його рішення складно передбачити, розповів доктор політичних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Петро Олещук на своїй сторінці у Facebook:

«Яке рішення буде там — неясно. Серед суддів, які будуть ухвалювати рішення, переважають республіканці, однак лише частина з них була призначена самим Трампом і може розглядатися як повністю до нього лояльна. Інші були призначені ще Джорджем Бушем-молодшим. Як ці “старі консерватори” ставляться до Трампа? Побачимо».

Водночас якщо Трамп і залишиться у списку кандидатів на праймериз та виграє висування від Республіканської партії, він може бути виключений із майбутніх загальних виборів пізніше. Це може статися у випадку, якщо Верховний Суд США ухвалить відповідне рішення після апеляційного розгляду та підтримає рішення суддів Колорадо щодо 14-ї поправки.

Рішення суду в Колорадо також може вплинути на політичну кар’єру Дональда Трампа та його авторитет у Сполучених Штатах. Зокрема, це може зіграти йому на руку.

«Для Трампа це може бути прекрасним політтехнологічним інструментом мобілізації власних виборців. Якщо ми візьмемо за основу політичну риторику Трампа, то його протистояння проти так званої “дипстейт” (“глибинна держава”, тобто якась група необраних державних службовців, яка впливає на політику Америки без участі обраних керівників. По своїй суті це чергова теорія змови — “ДМ”) найкращим чином ілюструється за допомогою цих судових процесів. Таким чином послідовні трампісти цими позовами одержують, з їхньої точки зору, максимально наукове підтвердження того, що “дипстейт” бореться з Трампом, і навпаки — Трамп бореться з “дипстейтом”. Це нібито єдина надія американців на перемогу над усіма так званими змовниками чи іншими таємними структурами, які насправді буцімто керують США», — сказав Петро Олещук «Детектору медіа».

«Якщо, наприклад, ці судові процеси будуть затягуватися або не приводити до якихось конкретних результатів, то це буде певний політтехнологічний допінг для його кампанії. Ми пам’ятаємо, скільки відповідних судових процесів проти Трампа вже було, і навіть були окремі рішення суддів, яких Трамп визнавав відповідальними за певні дії. І це лише підвищувало його рейтинг. Це дозволяє постійно підтримувати його імідж борця проти системи».

Голова «Інституту американістики», аналітик «Інтерньюз-Україна» Владислав Фарапонов говорить, що Трамп може обернути ситуацію на свою користь тільки в тому випадку, якщо його підтримає Верховний Суд.

«На праймериз змагаються за голоси делегатів на національній конвенції — це зібрання партій, де відбувається офіційне висунення кандидата в президенти. Так от зараз республіканському кандидату треба набрати 1235 цих голосів делегатів. Вони розподіляються по штатах рівномірно до кількості населення. Якщо ми говоримо про те, що Трамп може отримати аналогічне рішення в 30 штатах, то це суттєво буде впливати на його технічну можливість обратися. Тому що він просто може не дорахуватися голосів делегатів і не стати кандидатом у президенти від Республіканської партії».

Рішення суду штату Колорадо може бути прецедентом для ухвалення відповідних рішень і в інших штатах, каже докторка історичних наук, професорка історичного факультету КНУ імені Шевченка Наталія Городня.

«У разі, якщо вони дійдуть тих самих висновків, Дональду Трампу буде важко отримати номінацію кандидата в президенти від Республіканської партії. Проте Верховний суд Колорадо відклав реалізацію свого рішення до 4 січня 2024 року. Це надає можливість Дональду Трампу подати апеляцію до Верховного Суду США. Доки триватиме розгляд цієї апеляції, його ім’я може бути внесеним до виборчого бюлетеня штату Колорадо».

Що це рішення означає для американських виборців

Наразі Трамп проводить передвиборчу кампанію, націлюючись на висування своєї кандидатури на вибори президента США у 2024 році. Його популярність усередині Республіканської партії робить його фаворитом у боротьбі за отримання номінації на посаду президента. І рішення Верховного суду може вирішити не лише його долю.

«На думку американських фахівців із конституційного права, яким би не було рішення Верховного Суду, це може мати серйозні наслідки для реалізації принципів американської демократії, — говорить докторка політичних наук Наталія Городня. — Рішення Верховного суду Колорадо може бути юридично обґрунтованим, але його застосування може бути політично небезпечним, особливо за умов глибокого політичного поділу суспільства. Воно може підірвати довіру виборців до демократичних інститутів влади, адже може перешкодити їм винести власний вердикт щодо дій Трампа. Тим більше, що він тривалий час залишається найбільш популярним претендентом від Республіканської партії, який суттєво випереджає інших потенційних кандидатів».

«Для послідовних прихильників Трампа все це — підтвердження того, що проти нього воює система. На сприйняття демократів, які вважають Трампа більш зловісною фігурою, жодні судові процеси очевидно не вплинуть, тому що в них уже є сформований погляд. Але більш цікаво, якою буде реакція на це все з боку ортодоксальних традиційних республіканців, які визначаються високим рівнем поваги до інститутів американської держави, демократії та верховенства права. А всі ці дії цілком можуть трактуватися як зазіхання на демократію та на право. Вважаю, що їхня реакція буде залежати зокрема і від рішення Верховного Суду. А саме — наскільки юридично обґрунтованими та закріпленими згідно з відповідними процедурами будуть конкретно ці обвинувачення. Та важко сказати, скільки таких людей є і наскільки впливовими та значними вони виявляться для кінцевого результату на виборах», — говорить Петро Олещук.

У випадку, якщо рішення буде прийняте не на користь Трампа, це суттєво збільшить шанси демократів, говорить Городня:

«Можна прогнозувати, що апеляція Трампа буде розглянута Верховним Судом США. Це третя незалежна гілка американської влади, яка розглядає будь-яку справу, незалежно від політичних міркувань. Верховний Суд США вирішить, чи можна оцінювати дії Трампа як залучення у “заколот” і чи може 14-та поправка до Конституції бути застосованою до кандидата у президенти. Якщо Верховний Суд США дискваліфікує Трампа від участі у президентській виборчій кампанії, то це матиме передусім вплив на боротьбу між іншими претендентами на номінацію кандидата у президенти від Республіканської партії. Це також може суттєво збільшити шанси на перемогу кандидата від Демократичної партії. Отже, вважаємо, що тепер слід очікувати на рішення Верховного Суду США».

За словами Владислава Фарапонова, події можуть мати кілька шляхів розвитку. Якщо Верховний Суд визнає рішення суду Колорадо правомірним і підтримає його, то інші штати будуть самостійно вирішувати, чи може Трамп бути присутнім у бюлетенях на праймериз у цих штатах. Або ж Верховний Суд може взагалі ухвалити рішення, що Трамп був причетний до заколоту та не має права балотуватися. І відповідно, не стає кандидатом в президенти.

Як усі ці юридичні дискусії можуть вплинути на Україну

У США зросла підтримка військової допомоги Україні, про що свідчать дані нового опитування Fox News. Так, 31% опитаних вважає, що Сполучені Штати мають робити більше, щоб допомогти Україні у війні з Росією, 30% мають протилежну думку та кажуть, що США повинні робити менше, а 35% вважають, що поточний рівень підтримки є правильним. З листопада кількість тих, хто вважає, що США слід робити більше, щоб допомогти Україні, зросла на 10 пунктів. Серед них є і демократи, і республіканці.

Петро Олещук говорить, що рішення Верховного суду Колорадо стосовно участі Дональда Трампа у праймериз 2024 року цілком може зруйнувати діалог республіканців і демократів або просто його заморозити, що може негативно відобразитися на питанні допомоги Україні:

«Ця чергова активізація питання (не)допуску Трампа до виборів може призвести до загострення внутрішньополітичної боротьби в США між республіканцями та демократами. Очевидно, що таким чином Трамп буде намагатися консолідувати навколо себе всіх республіканців проти демократів. У результаті такі дії можуть призвести до загострення міжпартійної боротьби. А коли постає питання про допомогу для України на наступний рік, важливо, щоб діалог між республіканцями та демократами зберігався. На цей момент лідери республіканців у Конгресі не коментують ситуацію з Трампом. Це добре. Якщо в принципі ця ситуація буде достатньо локальною, не вплине на загострення міжпартійної боротьби та не дозволить зірвати досягнення компромісів між республіканцями та демократами — то немає за що переживати».

Наталія Городня каже, що рішення суду Колорадо може не мати жодних наслідків для України, оскільки це внутрішня справа США й виборчої кампанії, яка лише розпочнеться з січня 2024 року. І на нас ще очікує багато новин із цих перегонів.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
Тина Кароль впервые рассказала про ботокс: "Мы постоянно его добавляем"
Знай
2025-05-03T05:51:22Z
Топ 5 лучших детективных сериалов для просмотра в мае
Фокус
2025-05-03T05:00:56Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
Сергей Стерненко показал первое фото из больницы после ранения: как выглядит блогер
Фокус
2025-05-01T20:00:23Z
​"В верхней части списка": Притула прокомментировал покушение на Стерненко
Апостроф
2025-05-01T19:34:04Z
Трамп "стал" новым Папой Римским: что известно
Comments UA
2025-05-03T06:28:30Z
США больше не посредник? Украина получила четкое объяснение Госдепа
UAToday
2025-05-03T06:27:10Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
2025-04-24T12:09:43Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Подорожание круп в Харькове: что выросло в цене больше всего
Политека
2025-05-03T06:30:43Z
В Україні полуницю продають по 120 гривень за кілограм
AgroNews
2025-05-03T05:07:02Z
МАГАТЭ бьет тревогу: украинские АЭС работают в условиях постоянной опасности
Gazeta UA
2025-04-25T13:27:20Z
Денежная помощь мобилизованным в Харькове: названы суммы и кому принадлежат
Политека
2025-04-22T20:00:28Z
Звонок "из банка" обернется потерей 34 600 гривен: клиентов Приватбанка предупредили
Знай
2025-04-21T20:10:23Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Украинцам приготовили новый тарифный "сюрприз": за что придется больше платить с мая
Знай
2025-05-03T06:30:42Z
Россияне запустили по Украине два "Искандера" и почти две сотни дронов - что из этого смогло остановить ПВО
ZN UA
2025-05-03T06:27:25Z
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
2025-04-24T07:45:11Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ 20 апреля: сколько оккупантов ликвидировано
TSN
2025-04-21T06:24:13Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Раскрыта схема кражи государственных выплат, предназначенных семьям без вести пропавших солдат
Известия Киев
2025-05-03T06:34:44Z
«Пошли в школу и до сих пор не вернулись»: на Киевщине объявили в розыск двух пропавших девочек
Апостроф
2025-05-03T05:33:54Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
В Индии боевики убили около двадцати человек
Корреспондент
2025-04-23T08:13:28Z
В Германии взорвался аккумулятор электросамоката, пять человек получили ранения
Известия Киев
2025-04-22T09:28:14Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Швеция ужесточила правила соцпомощи для украинцев в 2025 году
Хвиля
2025-05-03T03:00:47Z
Почему люди говорят во сне: сомнолог назвал истинную причину
Gazeta UA
2025-05-02T21:39:23Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Альтернатива оземпику от мира природы: ученые нашли уникальную бактерию
Фокус
2025-05-02T19:57:09Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Справитесь за 30 минут: такие творожные булочки можно приготовить к завтраку или на перекус
Telegraf
2025-05-03T03:15:00Z
Гороскоп на сегодня, 3 мая: не спеши доверять в субботу и не делай резких шагов
Знай
2025-05-03T01:33:20Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T13:18:19Z
Россияне ночью атаковали баллистикой и 183 БпЛА: есть последствия в четырех областях
Лига
2025-05-03T06:33:57Z
Что происходило на фронте: в Генштабе подготовили отчет
Gazeta UA
2025-05-03T06:22:47Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
2025-04-21T07:06:54Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
В Реале приняли решение продать одного из членов состава
Корреспондент
2025-05-03T06:21:05Z
Плей-офф НБА: Хьюстон сравнял счет в серии с Голден Стейт
Корреспондент
2025-05-03T05:18:36Z
Парижский клуб празднует возвращение в высший дивизион Франции через 46 лет
Корреспондент
2025-05-03T04:24:20Z
Сидорчук появился на поле на 90+4 минуте и подарил себе гол в день рождения
Корреспондент
2025-05-03T04:12:37Z
Де Брейне приносит победу Ман Сити в игре в Вулверхэмптоном
Корреспондент
2025-05-02T22:39:24Z
Тренер Барселоны определил готовность команды к полуфиналу ЛЧ с Интером
Корреспондент
2025-05-02T22:15:33Z
Вожделенный Фьюри: Дюбуа еще не побил Усика, но уже готов к Фьюри
Корреспондент
2025-05-02T21:03:55Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Штрафы от ПДД могут обернуться конфискацией авто: юрист объяснил детали
Знай
2025-05-03T03:51:06Z
Дорожный знак, по которому приходят большие штрафы: о чем должны знать водители
Знай
2025-05-02T12:51:03Z
На уровень выше: тест-драйв нового Mitsubishi L200
Фокус
2025-05-02T11:15:41Z
Кузов Chery Tiggo 8 CSH успешно выдержал давление массой 11,5 т
Gazeta UA
2025-05-02T10:09:57Z
Водители могут получить штраф: что точно не стоит менять в своем авто
Comments UA
2025-05-02T08:21:47Z
Aston Martin представила самый мощный кроссовер в мире
UAToday
2025-05-02T05:42:18Z
Новое поколение Toyota Camry получило спецверсию
Корреспондент
2025-05-01T16:12:37Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
Названо області, де ріпак найбільше пошкоджують фітофаги
AgroNews
2025-05-03T06:01:13Z
lifecell обвинили из-за тарифа: как оправдался оператор
Telegraf
2025-05-03T05:57:11Z
У березні виробники м’яса птиці підняли ціни на 4,5%
AgroNews
2025-05-03T04:01:03Z
Грандиозный конфуз: Обзор Mandragora: Whispers of the Witch Tree
GameMag
2025-05-02T21:07:00Z
Ученые смогли подслушать "разговор" деревьев и сделали невероятное открытие
UAToday
2025-05-02T20:27:23Z
Официально: Сюжетное дополнение Brushes with Death для Kingdom Come: Deliverance II выйдет в середине мая
GameMag
2025-05-02T20:07:33Z
«Призрак Ётэй» зовёт: Sony начала принимать предзаказы на PS5-эксклюзив Ghost of Yotei в PS Store
GameMag
2025-05-02T20:01:46Z