![Традицію Щедрого вечора внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини України](https://thumbor.my.ua/IcWquD6I-oxI3Ua0tur_eJHp3L0=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F67%2F6ffe226275f067e648ac4adb47cb2663.jpg)
Традицію Щедрого вечора внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини України
Традицію Щедрого вечора в Україні включено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Цей звичай один з тих, що формують ідентичність нашого народу.
Відповідне рішення у вівторок, 26 грудня, ухвалило Міністерство культури та інформаційної політики. Про це повідомляє пресслужба відомства.
"Традиція щедрування жива: вона пройшла нелегкі випробування в нашій історії і збереглась завдяки її носіям, завдяки тим, хто її популяризував у різні часи", – зазначив т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.
Він додав, що існують тисячі прикладів, коли національна культурна спадщина надихала митців на створення сучасних творів з етнічними мотивами. Одним з найяскравіших таких проявів є "Щедрик" Миколи Леонтовича.
Як уточнила дослідниця традицій української культури Марина Соботюк, традиції щедрого вечора України відбуваються у формі так званих новорічних обходів. Традиція має довгу історію, йдучи своїми корінням з дохристиянських часів і включає в себе 12 обрядових страв, звичаї готуватися до Щедрого вечора, перевдягатися: "водити козу", Маланку, щедрувати.
Загалом Міністерство вже включило до Національного переліку 88 елементів, серед яких є й ті, що стосуються новорічного циклу святкувань.
Нагадаємо, українські воїни зіграли легендарний "Щедрик" Миколи Леонтовича на бандурах, чим зворушили користувачів мережі до сліз. Культову мелодію, яку знають в усьому світі і яка є чи не головним символом Різдва, виконали просто на фронті на тлі зруйнованих українських "пейзажів".
Як писав OBOZ.UA, до приходу "русского міра" на тимчасово окуповані території Донбасу в Маріуполі, Сєвєродонецьку, Лисичанську, Бахмуті у святковий період звучали колядки й щедрівки українською мовою. Росія не лише зруйнувала міста, а й знищує українську ідентичність.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!