Українські біженці стають жертвами «витонченої» візової афери у Великій Британії - The Independent
Благодійні організації у Великій Британії попереджають, що українські біженці стають жертвами «надзвичайно витонченої» візової афери, повідомляє The Independent.
Українські біженці прибувають до аеропортів Великої Британії і лише там виявляють, що їхні проїзні документи та приймаючі сім’ї Homes for Ukraine - фальшиві. Так українці стають об’єктом «надзвичайно витончених» шахраїв.
Благодійні організації повідомили The Independent, що вони мають справу з випадками, коли злочинці, скориставшись відчаєм біженців, змушують українців заплатити сотні фунтів стерлінгів за листи з «дозволом на поїздку» до Великої Британії та підроблені британські візи. Організація Settled стверджує, що зараз опрацьовує від одного до п’яти таких випадків щотижня. Міністерство внутрішніх справ звинувачує в такому шахрайстві організовані злочинні групи.
Жертви шахрайства опиняються у скрутному становищі після того, як їх класифікують як нелегальних мігрантів, а їхні паспорти вилучають в аеропортах Великої Британії, проте благодійна організація зауважує, що посадові особи прикордонної служби все частіше надають українцям шестимісячні візи. Але незважаючи на ці шестимісячні візові штампи, деякі жертви залишаються без доступу до житла та пільг, оскільки місцева влада та працівники центру зайнятості не визнають їх законними.
Уряду Великої Британії відомо, що українців, які шукають притулку у країні, експлуатують організовані злочинні мережі, офіційні особи Міністерства внутрішніх справ, Прикордонні сили працюють над виявленням таких випадків і запобіганням їм.
Благодійна організація «Опора» також часто стикається з українцями, які стають об’єктами шахрайства з отриманням віз, розповів її керуючий директор Стен Бенеш.
«У наших повідомленнях ми намагаємося якомога чіткіше пояснити, що українські візи є безкоштовними, і що для подачі заявки люди повинні мати зв’язок із законним спонсором із Великої Британії. Ми завжди радимо людям поговорити зі своїми потенційними господарями, щоб познайомитися з ними, і, в ідеалі, принаймні один раз провести відеодзвінок».
Шахраї також часто пропонують біженцям потрапити до Великобританії через Ірландію, оскільки українці не завжди знають, що Ірландія не є частиною Великої Британії, сказав пан Бенеш.
Британський Червоний Хрест також заявив, що йому відомо про невелику кількість випадків, коли британські господарі оплачували поїздку українських сімей до країни з конкретною пропозицією роботи. Але після прибуття українці виявляли, що умови працевлаштування значно відрізняються від тих, які були заявлені спочатку.
Раніше повідомлялося, що близько 40% українців, які з початку повномасштабної війни опинилися у Швейцарії, ще не визначилися, чи планують повертатися в Україну. Ще третина опитаних українців заявили, що не бажають повертатися до своєї країни.