Фонд Вадима Столара від початку вторгнення рф зосередився на підтримці цивільного населення та військових, надавши допомогу на 493 мільйони гривень. Про це йдеться у матеріалі УНН.
Згідно з опублікованими матеріалами, 67,4 мільйона гривень були витрачені на підтримку соціальних проєктів інших благодійних фондів та громадських організацій, зокрема через грантову програму. Решта коштів – безпосередня допомога військовим та цивільним.
Журналісти зазначають, що на початок повномасштабної російської агресії Фонд Вадима Столара вже два роки як проводив активну діяльність. Проте одразу після вторгнення 24 лютого 2022 року було вирішено повністю змінити напрям роботи та зосередитися на допомозі військовим і постраждалим від війни.
"У перші дні і навіть тижні ми кидалися з одного напряму допомоги на інший, намагалися "закрити дірки" там, звідки лунали заклики і де в нас була певна матеріальна база. Зокрема, закуповували для захисників Київщини амуніцію та бронежилети, готували для них та киян гарячі обіди, допомагали продуктами та ліками. Ворог стояв під столицею, всі працювали в режимі авралу. Після стабілізації ситуації, коли росіяни були відкинуті від міста, з’явилася можливість перевести подих та подумати, як діяти далі. Зрештою ми вирішили сфокусуватися на трьох основних напрямах допомоги: комплексній підтримці ЗСУ, продуктовій допомозі нужденним і психологічній підтримці військових та цивільних", – розповідає Вадим Столар.
Уся допомога захисникам була узагальнена в одному масштабному проєкті – "++ для ЗСУ".
"Запити від військових постійно змінюються, і потрібно розуміти, що тут сфокусуватися на чомусь одному просто не вийде. Потрібні і сезонна амуніція, і спорядження для прикордонників, після підриву греблі Каховського водосховища знадобилися моторні човни для порятунку людей тощо", – зазначає Наталія Приходько, волонтерка Фонду.
Також волонтери активно закуповують та передають на передову безпілотники-спостерігачі, FPV-дрони-камікадзе та системи боротьби з ворожими БПЛА.
Що стосується допомоги цивільним, то у перші дні після нападу росії Фонд Вадима Столара долучився до евакуації людей, а також – готував обіди та надавав продукти й медикаменти всім, кому було необхідно.
Проте вже після перших місяців війни волонтери зрозуміли, наскільки великим зараз є попит на моральну підтримку та психоемоційну реабілітацію. Саме це стало поштовхом до запуску декількох масштабних проєктів.
Своїм "флагманським" проєктом у сфері психоемоційної допомоги цивільним у Фонді вважають "Відновись". У межах цієї ініціативи влаштовуються комплексні та масштабні реабілітаційні заходи. В основі проєкту – ідея підтримки українських родин з дітьми, які на війні втратили одного з батьків або залишилися без житла.
Ще один масштабний проєкт від Фонду – "Психологічна підтримка": індивідуальні та групові консультації з фахівцем в онлайн- та офлайн-форматі.
З цього проєкту свого часу виокремився освітній "Курс про дітей – для мам". У його межах щотижня фахівчиня розповідає про особливості виховання дітей у різному віці – від народження до юнацтва – у форматі прямих ефірів на YouTube-каналі Фонду.
Проєкт "Спорт на районі", спрямований на підтримку фізичного стану українців, став дуже популярним, і кожного місяця залучає все більше учасників.
Серед інших ініціатив Фонду Вадима Столара журналісти згадують освітній проєкт з вивчення української мови, покликаний допомогти людям, які мають складнощі з переходом на державну.
Також вартий уваги проєкт "Знайомся: Київ!", орієнтований на вимушених переселенців, які перебувають у столиці. У його межах проводяться регулярні безоплатні екскурсії різної спрямованості.
"До 2024 року Фонд підходить не лише з добре відточеними проєктами та налагодженими процесами, але й з розумінням напрямів майбутнього розвитку. Одним з найперспективніших вбачається поглиблення співпраці з іншими благодійними організаціями, що цього року вже напрацьовується у форматі грантових програм", – констатується у матеріалі.