MY.UAНовини
“Тіла плавали, як кулі”: як Росія умисно приховала справжню кількість жертв підриву Каховської ГЕС, — AP
“Тіла плавали, як кулі”: як Росія умисно приховала справжню кількість жертв підриву Каховської ГЕС, — AP

“Тіла плавали, як кулі”: як Росія умисно приховала справжню кількість жертв підриву Каховської ГЕС, — AP

Росія ж заявляла про 59 загиблих.

Після підриву Росією Каховської ГЕС окупаційна “влада” на підконтрольній РФ частині Херсонської області цілеспрямовано намагалася приховати справжню кількість людей, які потонули. В Олешках їх може бути щонайменше сотні. 

Про це йдеться у розслідуванні Associated Press.

Для свого розслідування журналісти поспілкувалися з жителями окупованих Олешків: трьома медиками, які вели облік загиблих, волонтеркою, яка ховала тіла, двома інформаторами, які передавали розвіддані СБУ, та іншими очевидцями з цього району окупованої частини Херсонщини. Більшість зі співрозмовників AP говорила на умовах анонімності або лише називаючи своє ім'я. Також журналісти отримали доступ до закритого Telegram-чату з мешканцями міста.

”Я бачив і гірше під час окупації”

Вони впізнали майстра з ремонту телевізорів.

Мешканці Олешок на окупованому Росією півдні України не змогли впізнати багатьох із тих, кого вони поховали після того, як у червні внаслідок катастрофічного прориву дамби вода затопила їхні будинки і зруйнувала їхні життя. Тіла були занадто роздуті і знебарвлені, кажуть рятувальники-волонтери та медичні працівники. Вони розповідали, що бачили обличчя, схожі на гумові маски, застиглі в останньому несамовитому подиху. Але для тих, хто таємно вів підрахунок потопельників, Юрій Білий не був чужим.

Життєрадісний 56-річний чоловік був міською знаменитістю. Він обслуговував багато будинків і проводив свої дні, працюючи в магазині через дорогу від церковного кладовища, де його поховали в нашвидкуруч виритій братській могилі. 

Анастасія Біла, його дочка, чітко пам'ятає його останні слова через нестабільний телефонний зв'язок. “Настя, — ніжно називав він її, сподіваючись заспокоїти її тривогу, коли паводкові води швидко піднімалися, затопивши 600 квадратних кілометрів, цілі міста і села вздовж берегів Дніпра, більшість з яких знаходяться на окупованих Росією територіях. — Я бачив і гірше під час окупації”.

Через пів року після катастрофічного вибуху, що зруйнував Каховську дамбу на півдні Херсонської області, розслідування AP виявило, що російська окупаційна влада значно і навмисно применшувала кількість загиблих в одному з найбільш руйнівних розділів 22-місячної війни.

Російська влада взяла під контроль видачу свідоцтв про смерть, негайно вивозила тіла, за якими не звернулися родичі, і не дозволяла місцевим медичним працівникам і волонтерам опікуватися загиблими, погрожуючи їм, якщо вони не підкорялися наказам.

“Масштаби цієї трагедії не тільки в Росії, але навіть в Україні не усвідомлюють, — сказала Світлана, медсестра, яка спочатку контролювала процес збору свідоцтв про смерть, а потім втекла на підконтрольну Україні територію. — Це величезна трагедія”.

Росія, яка не відповіла на запитання для цієї статті, заявила, що 59 людей потонули на території, яку вона контролює, а це приблизно 408 квадратних кілометрів затоплених територій. Але лише в окупованому Росією місті Олешки, в якому, за оцінками українських військових, на момент затоплення проживало 16 000 осіб, кількість загиблих обчислюється щонайменше сотнями. Точна цифра загиблих — в Олешках, найбільш густонаселеному місті окупованої території до війни, і за її межами — може ніколи не стати відомою, навіть якщо українські війська повернуть територію і зможуть провести розслідування на місці.

Журналісти AP поспілкувалися з трьома медичними працівниками, які вели облік загиблих в Олешках, однією волонтеркою, яка ховала тіла і розповіла, що пізніше їй погрожувала російська поліція, а також з двома українськими інформаторами, які передавали розвідувальні дані з цього району українській службі безпеки. За їхніми свідченнями, масові поховання були викопані, а невпізнані тіла забрали і більше їх ніхто не бачив.

Було проведено близько десятка інтерв'ю з іншими мешканцями, волонтерами-рятувальниками та нещодавніми втікачами з цього району. AP також отримала доступ до закритої чат-групи в Telegram, яка налічує 3 000 мешканців Олешків, які писали про тіла, що лежать на вулицях, тіла, зібрані поліцією, та багатьох зниклих безвісти.

Більшість з них говорили з AP на умовах анонімності або, як Світлана, на умовах використання лише їхніх імен, побоюючись репресій з боку Росії щодо членів їхніх сімей, які все ще перебувають на окупованій території.

Разом ці розповіді свідчать про цілеспрямовану спробу російської влади приховати справжню вартість обвалу дамби. Мешканці Олешків побоюються, що їхні травми ризикують бути забутими в міру того, як війна триває, а їхній улюблений колись дім поступово вимирає.

Покинуте місто

Дамба прорвалася рано вранці 6 червня, спричинивши масштабну повінь у нижній течії Дніпра, за лічені години затопивши цілі громади на підконтрольному Україні правому та окупованому Росією лівому берегах.

Спочатку призначена Росією адміністрація Херсона закликала мешканців не хвилюватися. У повідомленні на своєму офіційному Telegram-каналі вона підкреслила, що “ситуація не критична”. Тож більшість людей продовжували жити своїм звичним життям — вигулювати собак, ходити на роботу, залишатися вдома. Вибір, який згодом виявиться фатальним.

До обіду рівень води швидко піднімався, затоплюючи двоповерхові будинки, а потужна течія все зносила. Люди похилого віку намагалися вилізти на дахи, люди чіплялися за димоходи, чекаючи на порятунок місцевих рятувальних бригад, більшість з яких були цивільними особами, які мали човни.

За словами місцевих жителів, протягом перших трьох днів після повені представників окупаційної влади ніде не було видно, вони, вочевидь, втекли, незважаючи на те, що спочатку заспокоювали мешканців. Очевидно, були відсутні поліція і прокуратура — призначені Росією посадові особи, уповноважені займатися справами загиблих.

Тіла накопичувалися і розкладалися на літній спеці, їхній сморід стояв у повітрі. Заплакані родичі підходили до міських медиків, не знаючи, куди забирати померлих.

“Багато людей потонуло, — сказала Світлана, головна медсестра Олешківської районної багатопрофільної лікарні, головного міського центру первинної медико-санітарної допомоги, який згодом перетворився на притулок для людей, вимушених покинути свої домівки. — Гниття плоті призвело до того, що багато трупів роздулися. Люди плавали по місту, як повітряні кульки”.

Їх потрібно було ховати. “Ми взяли на себе відповідальність”, — сказала медсестра.

Вони мали право видавати свідоцтва про смерть як за українським законодавством, так і за російським. Медичний центр функціонував як головна лікарня для мешканців Олешків після того, як Росія окупувала місто в березні 2022 року, невдовзі після вторгнення Росії в Україну. Медичні працівники продовжували отримувати заробітну плату з України, яка надходила на їхні банківські рахунки в електронному вигляді, що було важливою ланкою, яка пов'язувала їх з батьківщиною, в той час як драконівські закони окупантів почали трансформувати все інше на їхніх очах.

Російські рублі замінили українські гривні на ринку. Деякі мешканці приймали російські паспорти, щоб полегшити життя в окупації. Ведення обліку загиблих українців, переважно внаслідок обстрілів напередодні повені, стало останнім залишком українського контролю.

Для медпрацівників лікарні це було питанням національної необхідності. Після того, як 1 січня окупаційна влада заборонила видавати свідоцтва про смерть українською мовою, медичні працівники продовжували робити це таємно, щоб забезпечити актуальність української медичної бази даних у столиці. Мешканцям видавали два свідоцтва: одне — на догоду новим окупантам, а друге — для того, щоб зберегти зв'язок з батьківщиною. Медичні працівники казали мешканцям приховувати останню довідку.

Така ж процедура була застосована одразу після прориву дамби.

Загалом протягом першого тижня після повені близько 15 свідоцтв про смерть було надіслано в електронному вигляді Світлані Сердюковій, головній лікарці медичного закладу у вигнанні, яка віддалено вела реєстр на підконтрольній уряду України.

Причиною смерті всіх 15 осіб стала асфіксія внаслідок утоплення.

Росія видає свідоцтва про смерть

Все зупинилося 12 червня.

Співробітники російської державної аварійно-рятувальної служби повернулися в Олешки в другій половині дня 9 червня, а через три дні вони почали відновлювати контроль.

Вони привезли великі вантажівки та дорожню техніку і запропонували евакуювати людей спочатку до Раденська Херсонської області, а звідти переселити їх до Челябінська і Тули в Росії. Мешканці відмовилися їхати так далеко, попросивши відвезти їх лише на суху ділянку в Олешки.

Їм відмовили. Багато хто залишився на місці.

Російська влада мала суворі розпорядження щодо лікарні: лікарям було заборонено видавати свідоцтва про смерть жертвам повені. Однак їм все ще дозволялося видавати свідоцтва про інші причини смерті. За словами Світлани та Олени, колеги-медсестри з лікарні, нове правило було видане в усній формі.

За їхніми словами, з цього моменту жертв повені доведеться направляти на розтин в інші заклади Херсонської області — в Каланчак, Скадовськ і Генічеськ, де після проведення судово-медичної експертизи довідки видаватимуть лікарі, затверджені окупаційною владою. Без цього важливого документа родичі не могли поховати своїх рідних.

Світлана розповіла, що звернулася до поліції з вимогою надати офіційний наказ, який би підтверджував зміну старої політики, що діяла з березня. За її словами, у них його не було, а на її запити вони відповідали погрозами.

“Вони сказали: “Ти понесеш відповідальність за це”. Я відповіла: “Добре, я готова, і лікар теж”.

Наказ позбавив лікарів відповідальності за жертв повені. Він також позбавив їх можливості вести облік загиблих для Києва.

Сердюкова не могла вести облік далі. Останнє українське свідоцтво про смерть вона отримала 14 червня.

Щодня до лікарні приходили співробітники міліції, щоб зробити копії свідоцтв про смерть, виданих лікарями, щоб переконатися, що правила дотримуються. “Ви повинні розуміти, в яких умовах ми там працювали — під ФСБ, поліцією, прокуратурою”, — сказала Світлана, використовуючи абревіатуру російської служби безпеки, яка є головним правонаступником КДБ радянських часів.

Лікарня направила трохи менше 50 тіл до нових центрів розтину, але це не відображає загальної кількості померлих. Мешканцям дали конкретні номери телефонів, за якими вони могли викликати поліцію, яка відправляла працівників забирати виявлені тіла, оминаючи лікарню. З членів сімей стягували 10 000 рублів (еквівалент близько 108 доларів США) як плату за послуги, що для багатьох в умовах окупації було великою сумою. Ті, хто не міг собі цього дозволити, благали лікарів написати іншу причину смерті, наприклад, “серцевий напад”, щоб їх можна було швидко поховати, розповіли обидві медсестри.

Тіла без родичів, які могли б їх забрати, більше ніхто не бачив.

Служба порятунку також патрулювала вулиці Олешок, щоб забрати померлих.

15 червня лікарня почала роздавати вакцини проти гепатиту А, дизентерії та черевного тифу на тлі зростання занепокоєння щодо захворювань, які передаються через воду. За словами Світлани, працівник міської комунальної служби “Побут”, яка відповідає за прибирання вулиць, прийшов до неї у стані явного алкогольного сп'яніння.

Світлана попросила його повернутися, коли він протверезіє. Але чоловік, якому близько 40 років, відповів, що не міг не випити після побаченого. За його словами, йому наказали викопати мертвих з-під розвалених будинків і поховати їх у братських могилах.

Деяких він упізнав.

“Телевізійник втопився, рудий, Юра”, — сказав він їй, маючи на увазі його колір волосся, за розповіддю Світлани.

Вона теж його знала.

Поховали батька

Анастасія Біла, донька Юрія, перебувала у Львові на заході України, куди вона поїхала перед вторгненням, коли востаннє розмовляла з батьком. Це було 6 червня, близько 15:00.

Він відмовився евакуюватися з їхнього родинного будинку. У нього були дві німецькі вівчарки, яких він не міг залишити.

Зв'язок був переривчастий. Вона закликала його йти на другий поверх будинку, якщо рівень води продовжуватиме підніматися. Через пів години вона спробувала зателефонувати ще раз, але зв'язку не було.

Вона звернулася з проханням у приватному чаті Telegram: “Білий Юрій Анатолійович, другий день не виходить на зв'язок, — написала вона, додавши його останнє відоме місцезнаходження, адресу його будинку: Дніпровська, 85. — Будь ласка, допоможіть знайти батька, можливо, хтось бачив або знає його місцезнаходження, будь-яку інформацію”.

Через п'ять днів дядько Білого зміг провідати брата, найнявши човен з дружиною і сином. Вони знайшли бездиханне тіло Білого. Він сказав Анастасії, що вона може більше не шукати батька.

Тіло поховали в братській могилі на подвір'ї православної Покровської церкви в центрі Олешок. За словами Білого, поховати його та інших загиблих в іншому місці було неможливо, оскільки більшість місць все ще були затоплені.

Магазин Білого знаходився на тій же вулиці.

За її словами, могилу облили хлором, як розповів їй дядько Білої, який був свідком поховання. Священник прочитав молитву над загиблими.

За словами медпрацівників, працівники “Побуту”, які складалися з місцевих українців і діяли за наказом окупаційної влади, відповідали за збір і поховання померлих. Вони копали щодня в період з 10 по 20 червня. Тіла ховали без трун, навіть без мішків, щоб накрити їх.

Оскільки підрозділ діяв за наказом окупаційної влади, рішення про поховання людей у братських могилах, ймовірно, було прийнято саме цією владою, кажуть медики.

“Перші тіла були поховані в центрі міста (церква), оскільки 90% міста було під водою, — сказала Біла. — Ці тіла не оброблялися в лікарні, не проводився розтин і не визначався час смерті, вони були поховані відразу”.

Пізніше Сердюкова підтвердила, що Білого немає в українському реєстрі. Офіційно він вважається зниклим безвісти.

Точна кількість тіл у могилі, де був похований Білий, невідома. За словами Білої, її дядько не сказав їй точної кількості. Він живе в окупації і не відповів на запитання AP.

Але працівники лікарні, яких опитала AP, оцінюють кількість загиблих від 10 до 20 осіб. Деякий час вони намагалися задокументувати, хто де похований. Вони просили родичів заповнити форми, в яких детально описували, де були знайдені тіла, як вони були одягнені, а пізніше — на якій ділянці якої могили вони були поховані.

“Тіла збирали і ховали в братській могилі, щоб вони не почали розкладатися на вулицях міста. Після деокупації буде ексгумація. Тоді ми зможемо все дослідити”, — сказала Сердюкова.

З поверненням російської державної служби з надзвичайних ситуацій процес став більш впорядкованим. Вони прибули з вантажівками для перевезення тіл і спеціальною групою рятувальників.

Доля невпізнаних тіл, без родичів, які могли б їх забрати, вивезених російською службою порятунку, також невідома. Медсестра Олена підійшла до водія вантажівки і запитала його, що з ними буде.

За її словами, він сказав їй, що тіла, які не мають родичів, поховані в братській могилі. Без трун, у чорних мішках.

Хоча кілька опитаних людей говорили про більшу кількість братських могил, ніж та, де був похований батько Білої, AP не змогла визначити точну кількість таких могил або скільки людей було в них поховано.

Біла вважає, що їй пощастило. Принаймні, її батько похований у місті, яке він любив і відмовився покинути навіть під загрозою смерті.

Як і багато хто, вона чекає, коли Україна звільнить місто. Тоді, за її словами, “я зможу перепоховати його на нормальному кладовищі”.

Загроза

Волонтерка не боялася мертвих тіл. Коли повінь затопила її район в Олешках, вид плаваючих мерців не викликав у неї такого жаху, як у інших. Вона була свідком смерті своєї найкращої подруги, коли була підлітком.

“Мене лякають живі”, — сказала вона.

7 червня вона, її чоловік і троє сусідів почали евакуацію мешканців будинків, які опинилися в пастці. До 9 червня вона вперше побачила мертві тіла. Вони були “роздуті і частково розклалися. Вони плавали. Я часто не могла впізнати людину”, — розповіла вона.

Деякі з них опинилися в пастці під липким брудом, і їх довелося відкопувати. Тих, кого вона знала, близько 20, вона відвезла до лікарні з надією, що родичі зможуть забрати тіла. Решту відвезли до іншої церкви в місті, благословили священником і поховали на міському кладовищі. Вона сказала, що зібрала “більше 100” мертвих.

Читайте провідні новини дня:

  • На Київщині розгортають додаткові блокпости, перевірятимуть ТЦ, вокзали і лікарні: що відомо
  • В ISW проаналізували "сигнали" Путіна про готовність до переговорів
  • Кім Чен Ин готується до війни: наказав своїм військам прискоритися - Reuters

За оцінками медиків, в Олешках потонули від 200 до 300 людей. “Я навіть боюся сказати це вголос”, — сказала Олена.

За свідченнями волонтерів-рятувальників, мешканців, які повідомляли про загибель родичів, і медичних працівників, багато хто був старшого віку і не міг фізично вийти з дому або піднятися на дах.

“Я ховав їх власноруч”, — розповідає волонтерка. За її словами, не було грошей, щоб найняти копачів, але люди зголошувалися робити це безкоштовно. Могили були викопані неглибоко, 1 метр завглибшки. Більше — і їх би затопило. Волонтерка розповіла, що накривала їх простирадлами. Коли вони закінчилися, за її словами, вона знайшла поліетиленову плівку.

Ями копали для кожної людини, але іноді і для трьох, розповіла волонтерка.

Але ця робота була припинена, коли повернулася російська рятувальна служба. Окупаційна влада заборонила волонтерам збирати і ховати загиблих, заявивши, що це робота тільки для поліції.

Приїхали машини російської служби порятунку. За словами свідків, працівники в білих комбінезонах складали загиблих у чорні мішки. Один з водіїв сказав волонтеру, що їх везуть на розтин у Генічеськ, окуповане портове місто, розташоване приблизно за три години їзди.

Через кілька днів кілька співробітників міліції прийшли до будинку волонтерки. За її словами, вони розповіли їй, що інформатор повідомив їм, що вона займалася похованням людей без свідоцтв про смерть. Вони допитували її про те, навіщо вона перевозила тіла і скільки вона встигла витягти. Вона пояснила, що іншого виходу не було, бо тіла смерділи.

Вони робили їй зауваження, говорили, що вона не має права збирати тіла, і врешті-решт змусили її підписати документ, в якому вона обіцяла припинити збирати тіла загиблих, тому що не має відповідної кваліфікації, за її словами.

“Вони сказали мені, що якщо я продовжуватиму це робити, вони “посадять мене в клітку”, і тоді я зупинилася, — розповіла волонтерка. — Я злякалася за себе і свою сім'ю”.

За її словами, після цього міліція приходила до неї додому майже щодня.

“До нас приїжджали відеожурналісти, щоб показати, як тут допомагає Росія. Вони хотіли приховати наслідки вибуху дамби, щоб люди не говорили про те, скільки людей постраждало і скільком потрібна допомога. Вони хотіли це приховати, — сказала вона. — Ось чому вони нам заборонили”.

Слова нарізно

В Олешках досі ховають докази: документи про загиблих, ділянки, де вони поховані, фотографії, свідоцтва про смерть, зібрані потайки.

“Я ховала всі ці папери за зачиненими дверима, щоб ніхто не знав, — розповідає Світлана. — З часом все забувається, деякі люди можуть виїхати, їхнє життя зміниться, але ці папери ніхто не забуде. Важливо було їх зберегти”.

Вона чекає, коли Україна звільнить територію, щоб правда стала відомою. Вона очистила свій телефон і залишила документи, щоб вони не потрапили до рук росіян, які регулярно зупиняють українців, що виїжджають з окупованих територій, і проводять ретельні перевірки на безпеку.

Мешканці, які спілкувалися з AP після повернення на підконтрольну Україні територію, розповіли, що більша частина міста вже не придатна для життя. Багато людей вважаються зниклими безвісти після повені, в той час як бої стають дедалі ближчими. За повідомленнями, українські сили просуваються в районі Кринків, що за 40 кілометрів від Олешків. За словами місцевих жителів, під час повені була пауза через обстріли, які поновилися з новою силою.

І Росія, і Україна обмінюються звинуваченнями у руйнуванні дамби, але аналітики сходяться на думці, що мотив був у Росії. Обвалення дамби сталося якраз тоді, коли Україна розпочала те, що згодом переросло у контрнаступ. Повінь змінила географію річки Дніпро, ускладнивши плани українського військового керівництва.

Тепер дві третини Олешок немає, цілі райони і будинки зруйновані, згідно з розповідями мешканців, які виїхали звідти.

“Є дві України, — каже Світлана. — Одна — у війні, в трагедії, багато людей залишилися без даху над головою. А інша живе добре і процвітає”.

В Олешках поглибився поділ між жителями міста, іноді навіть всередині однієї родини. Сестра волонтерки переїхала до Росії. Дядько Білої та його сім'я віддалилися від неї, тому що він має проросійські погляди, розповіла вона.

Світлана каже, що колеги, які залишилися в Олешках, розповіли їй, що після її від'їзду в серпні в її офісі був проведений обшук. Але вона впевнена, що документи все ще заховані.

“Це надійна книга”, — сказала вона.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Грядки квадратом: метод посадки рослин, розроблений інженером
24tv
2025-02-12T17:45:04Z
Adobe відкрила відеогенератор Firefly Video для всіх та запустила платну підписку на Firefly AI
24tv
2025-02-12T17:33:57Z
Adobe відкрила безплатний доступ до Firefly Video — ШІ-генератора, який перетворює текст на відео
ITC
2025-02-12T17:01:47Z
Стали відомі кольори та характеристики нового Google Pixel 9a
InternetUA
2025-02-12T16:58:14Z
Компанія Apple запустила функцію об’єднання акаунтів
Детектор М
2025-02-12T16:34:26Z
Незабутньо смачна намазка з 2 інгредієнтів: дуже смачний рецепт
GlavRed
2025-02-12T16:27:31Z
«1+1 Україна» розпочав зйомки вікторини «Колесо фортуни»
Детектор М
2025-02-12T16:21:34Z
Чорна пантера: створено найшвидшого у світі чотириногого робота – фото, подробиці
TSN
2025-02-12T16:18:57Z
ВВС: чатботи штучного інтелекту не здатні точно узагальнювати новини
Детектор М
2025-02-12T16:13:05Z
У якій склянці більше води: лише одиниці здогадаються за 5 секунд
GlavRed
2025-02-12T17:42:23Z
14 лютого – День Валентина: що не можна робити в цей день, щоб не накликати самотність
24tv
2025-02-12T17:36:34Z
Чи можна дарувати жовті квіти: запам'ятайте це
24tv
2025-02-12T17:27:55Z
Як дізнатися розмір каблучки: 3 елементарні способи
24tv
2025-02-12T16:51:02Z
Зігріє в погану погоду: "Мастер Шеф" Ярославський дав рецепт простого, але ароматного цибульного супу
Политека
2025-02-12T16:42:46Z
Зроблять будинок дорожчим: лайфхаки, які справді працюють
24tv
2025-02-12T16:42:40Z
Цукрові півники з дитинства: рецепт льодяників на паличці
TSN
2025-02-12T16:36:36Z
Чому в манжеті пральної машини збирається вода: як виправити це одним рухом
TSN
2025-02-12T16:36:34Z
Деталі, що грають роль: 4 правила домашнього стилю, які змінять вигляд оселі
24tv
2025-02-12T16:18:25Z
Шахраї виманили у чотирьох українців понад 156 000 гривень
InternetUA
2025-02-12T17:19:39Z
У Мелітополі пролунали вибухи: росіяни заплуталися у заявах
Telegraf
2025-02-12T16:42:06Z
На Теребовлянщині чоловік побив до смерті сусіда
Украина Криминальная
2025-02-12T16:30:07Z
СБУ затримала агента рф з Київщини, який шпигував за ЗСУ
InternetUA
2025-02-12T16:16:52Z
Італія завдала потужного удару по мафії Коза Ностри
360ua.news
2025-02-12T16:00:10Z
На Тернопільщині директора автошколи викрили на зловживанні впливом у сервісцентрі МВС
Украина Криминальная
2025-02-12T15:39:02Z
Опинився за ґратами через книги: суд покарав чоловіка на Рівненщині
Telegraf
2025-02-12T15:33:07Z
Росіяни атакували з дрона будинок у селі на Херсонщині - двоє поранених
УкраинФорм
2025-02-12T15:24:39Z
Незаконно придбав нерухомість вартістю мільйони доларів. Суд разом з правоохоронцями викрили "бізнесмена"
Khreschatyk
2025-02-12T15:21:23Z
ТМ. По два спаринги від Олександрії та Полісся, нічиї Руху та Кривбасу
Football.ua
2025-02-12T17:46:07Z
Деку: Барселоні не потрібно підписувати 4-5 нових гравців
Football.ua
2025-02-12T17:28:42Z
Пулішич за крок від продовження контракту з Міланом
Football.ua
2025-02-12T17:25:53Z
Хочу побачити страх у його очах, – Берінчика розлютила поведінка Девіса перед боєм
24tv
2025-02-12T17:21:58Z
Син легенди Динамо став гравцем Металіста 1925
Football.ua
2025-02-12T17:15:15Z
Барселона не має намірів розривати контракт із Левандовські
Football.ua
2025-02-12T17:04:19Z
Легендарна екстенісистка та колишня Дрейка запалила на фіналі Супербоулу-2025
24tv
2025-02-12T17:00:05Z
Марта Костюк боротиметься за місце у півфіналі турніру WTA в Досі
УкраинФорм
2025-02-12T16:51:26Z
Костюк упевнено пробилася у чвертьфінал престижного турніру в Катарі
24tv
2025-02-12T16:18:09Z
Правоохоронці відкрили провадження за фактами чергових ворожих обстрілів Харківщини
Мій Харків
2025-02-12T17:49:36Z
Україну накриє 15-градусний мороз і сипатиме сніг: відома дата похолодання
GlavRed
2025-02-12T17:45:06Z
Які області України найбільше підморозить перед Днем святого Валентина
Telegraf
2025-02-12T17:12:07Z
Зеленський розповів про найбільшу мобілізацію
1News
2025-02-12T17:09:32Z
Квартира і гараж – усього за дві гривні. Членкиня ВЛК у Львові задекларувала майно за цікавою ціною
ГЛАВКОМ NET
2025-02-12T16:57:51Z
Зброя 19 століття проти сучасних дронів: бійці ЗСУ знайшли місце кулемету "Максим"
Фокус
2025-02-12T16:42:59Z
Влучна робота дронів: на Покровському напрямку знищили російську бронетехніку та десант
24tv
2025-02-12T16:42:56Z
Як отримати статус сім'ї загиблого військовослужбовця у 2025 році
24tv
2025-02-12T16:42:16Z
Підбили три БМП і викурили піхоту: ЗСУ показали, як відбили штурм росіян на Курському напрямку
УкраинФорм
2025-02-12T16:39:58Z
Що одягнути на День Валентина: неймовірні образи, в які можна закохатися
24tv
2025-02-12T17:45:10Z
Анна Саліванчук вперше розповіла про нові стосунки після розлучення з нардепом
Gazeta UA
2025-02-12T17:36:01Z
Інна Мірошниченко розповіла, чому 3-річний Марсель їздив до лікарні
GlavRed
2025-02-12T17:27:26Z
Помер зірка фільму "Форсаж"
GlavRed
2025-02-12T17:27:12Z
Потап зізнався про таємні поїздки до Росії: "Я не політик, я музикант"
Политека
2025-02-12T17:12:16Z
Скандал на Євробаченні-2025: Ірландію представить пісня, яку написала росіянка
24tv
2025-02-12T17:06:33Z
Трейлер «живої» версії фентезі «Як приборкати дракона» — Беззубик знову в польоті, а Джерард Батлер стає «реальним» вікінгом
ITC
2025-02-12T17:01:27Z
Шоу Кендріка Ламара на Супербоулі стало найпопулярнішим в історії: чий рекорд побив репер
24tv
2025-02-12T16:39:24Z
Universal показала трейлер ремейку Як приручити дракона
1News
2025-02-12T16:21:17Z
Британія виділила Україні пакет військової допомоги на £150 мільйонів
УкраинФорм
2025-02-12T17:42:22Z
Верховному Суду не довіряють майже 70% українців
УкраинФорм
2025-02-12T17:39:04Z
Зеленський: Запуск сьогодні десяти ракет із «Петріотів» коштував $30 мільйонів
УкраинФорм
2025-02-12T17:36:38Z
Нацрада рекомендує медіа розповісти про День Героїв Небесної Сотні у контексті сьогоднішніх подій
Детектор М
2025-02-12T17:31:49Z
Британець хоче викупити сміттєзвалище, щоб знайти загублені там $700 млн криптовалютою
InternetUA
2025-02-12T17:28:03Z
Чи можна купляти речі на секонд-хенді: відповідь священника
GlavRed
2025-02-12T17:27:05Z
Хто з українців може отримати сіре посвідчення
24tv
2025-02-12T17:24:04Z
Чи надається допомога на поховання у 2025 році
24tv
2025-02-12T17:03:44Z
Головна база – своє військо: генерал армії назвав реальні гарантії безпеки для України
24tv
2025-02-12T17:03:34Z
Експерти назвали 7 видів риби з максимальною користю для організму
AgroNews
2025-02-12T17:25:14Z
Дослідники навчилися передбачати рак ще до народження людини
ITC
2025-02-12T17:01:35Z
Штучний інтелект притуплює розум при надмірному його використанні
InternetUA
2025-02-12T16:28:03Z
TikTok-інфлюенсери та медики почали носити Apple Watch на щиколотках, і цьому є логічна причина
24tv
2025-02-12T16:03:04Z
Грипозний сезон: епідпоріг перевищений у п'яти областях
УкраинФорм
2025-02-12T14:51:53Z
Несподіваний симптом смертельної хвороби у тварин: на що звернути увагу
GlavRed
2025-02-12T14:27:45Z
Які документи потрібні для реєстрації на НМТ 2025: повний список
Факти ICTV
2025-02-12T13:39:32Z
Зеленський скликав РНБО через ціни на ліки
24tv
2025-02-12T13:03:04Z
Список ліків та продуктів, які можуть вплинути на результати алкотестера
ТСН
2025-02-12T12:36:59Z
Від 34 гривень за літр: скільки коштують бензин, дизель та автогаз на Київщині
Хвиля
2025-02-12T17:48:25Z
Перерахунок пенсій з 1 березня: як зростуть виплати українців
Политека
2025-02-12T17:27:32Z
Єврокомісія призначила членів Аудиторської ради Ukraine Facility
УкраинФорм
2025-02-12T17:09:08Z
Дороги в кредит: Україна виплатила майже 55 млрд грн боргів за ремонт автошляхів
Telegraf
2025-02-12T17:03:22Z
Мінагрополітики приймає пропозиції до переліку агропродукції з особливими умовами зберігання
AgroPortal
2025-02-12T17:00:06Z
Швейцарія залучає свої компанії до відбудови України
УкраинФорм
2025-02-12T16:51:59Z
Укрзалізниця запустила дев’ять нових вагонів на маршруті Харків - Львів
УкраинФорм
2025-02-12T16:48:42Z
Найбільша енергомережа США прискорить будівництво електростанцій через бум ШІ
InternetUA
2025-02-12T16:37:50Z
У НБУ розповіли, коли інфляція почне знижуватись
AgroPortal
2025-02-12T16:33:05Z
Range Rover Velar EV готується до бою з Porsche Macan Electric
AutoCentre
2025-02-12T17:09:06Z
Німецькі вчені представили інноваційну ШІ-розробку для моделювання поведінки акумуляторів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-12T17:06:15Z
Легенда повертається: Toyota відродить знаменитий спорткар
Фокус
2025-02-12T17:06:06Z
1300 км ходу за ціною від $11 тис: Geely випустила плагін-гібрид Galaxy L6 EM-i
ITC
2025-02-12T17:01:06Z
Як перевірити двигун при купівлі авто: потрібен лише аркуш паперу
GlavRed
2025-02-12T16:27:15Z
Hyundai готує серійний N Vision 74 та нові позашляховики
AutoCentre
2025-02-12T16:13:27Z
Jost придбав Hyva – лідера в галузі гідравлічних рішень для вантажівок
AutoCentre
2025-02-12T15:06:15Z
Новий Mercedes-Benz C-Class упіймали на дорожніх тестах
AutoCentre
2025-02-12T14:04:51Z
Досі використовується за призначенням: у Парижі показали автодім Renault 1951 року
Фокус
2025-02-12T13:57:15Z
ЗМІ дізнались, кого США віддадуть Росії в обмін на звільнення американського вʼязня
Европейская правда
2025-02-12T17:48:43Z
У Трампа заявили, що він прагне якнайшвидше завершити війну, аби припинити страждання українців
TSN
2025-02-12T17:48:06Z
Ще одне продовження строку повернення із СЗЧ не передбачається - Веніславський
УкраинФорм
2025-02-12T17:46:43Z
РФ хоче захопити Україну і використовувати її ВПК проти Заходу - Буданов
GlavRed
2025-02-12T17:46:42Z
Зеленський зустрівся з Бессентом: США представили Україні проект угоди про корисні копалини
Хвиля
2025-02-12T17:45:20Z
Чому КНДР відвела свої війська і що це означає для фронту?
ГЛАВКОМ NET
2025-02-12T17:42:47Z
Таємне призначення Трампа: стало відомо про переговори представника США з путіним
Политека
2025-02-12T17:42:16Z
Трамп мав «тривалу та продуктивну» розмову з Путіним: деталі
ГЛАВКОМ NET
2025-02-12T17:39:57Z
Формат Трампа не працює: як Путін примушує Україну погодитись на його умови
24tv
2025-02-12T17:39:52Z