MY.UAНовини
Журналістика — це не про тривогу і безнадію
Журналістика — це не про тривогу і безнадію

Журналістика — це не про тривогу і безнадію

Нам треба реалізм. Ми обговорюємо конспірологію й ілюзії замість того, щоб говорити про те, що ми можемо змінити сьогодні.

«Детектор медіа» підбиває підсумки медіароку-2023 традиційними оглядами ключових подій і тенденцій у світі медіа. Усі тексти читайте за тегом «#Підсумки року 2023».

Ми також опитали медійників, журналістів, редакторів і керівників редакцій про те, як змінилися медіа у 2023 році та які виклики чекають на них у 2024 році. Публікуємо колонку головної редакторки «Громадського радіо» Тетяни Трощинської. Далі буде.

Як змінилося медіаполе? Кілька основних моментів

Ютуб і одна суцільна «розмова з експертом». У виробництві ютуб — досить проста технологія (і недорога, якщо не рахувати бюджетів на просування). Тому за минулий рік більшість медіа, від новинних порталів до радіо і телебачення, намагалися скористатися цією бізнес-моделлю обурення, страху, приреченості etc — більш чи менш успішно. Але масово.

Це перетворило медіаполе на суцільний розмовний жанр — це такий специфічний різновид журналістики, яка пропонує переважно дві рольові моделі: високе самолюбство, подекуди — нарцисизм, або розмова з експертом на суспільно-політично-воєнні теми як спосіб власної психотерапії ведучих в ефірі. Буквально днями слухала, як ведучий як мантру повторював в ефірі: «Щоб почати жити, нам треба перемогти». І це такі сплутані ролі: ти ведучий чи ти в кріслі психотерапевта?

Масовість цих форматів, на жаль, дає мало можливостей відрізнити умовну «Фабрику новин» із їхнім засиллям «хоррускіх» від, наприклад, цілковито розкішного інтелектуального «Kult: Podcast».

Таким чином, незалежні медіа продовжують нерівномірно переплітатися та змагатися з великими платформами як із точки зору охоплень, так і прибутків. Аудиторія ж при цьому не бачить цілої низки маніпуляцій, непрозорості, конфліктів інтересів тощо.

Водночас мені радісно, що зростає аудиторія українського ютубу й подкастів, що показують останні дані Kantar Ukraine. Це й світоглядні інтерв’ю, й історичні канали, і, до речі, Суспільний мовник, який виробляє дедалі більше якісного продукту.

Але все нагадує нам про цінність репортажів із місць, із фронту, розмов із реальними людьми про їхній стан, думки, переживання, боротьбу — і справжнього експертного аналізу.

Ілюстративне фото: Getty Images

Поляризація, довіра й недовіра та тренд уникання новин

Логічно, що персоналізація подачі інформації продовжує поляризувати аудиторії та підривати їхню довіру. Неважливо, скільки разів збрехав Арестович, якщо його секта все одно його послухає і повірить.

Читайте також:

  • Від російських серіалів до українських окопів. Хто такий Олексій Арестович
  • «Сварка» між секретарем РНБО і Арестовичем актуалізує тему росіянізації українського медіапростору

У цьому всьому журналістика, яка покликана перевіряти факти та менш емоційно подавати інформацію, розчаровується у власному безсиллі. Звісно, якась частина з журналістів/-ок у відповідь гучніше і пронизливіше кричать в ефірах, і це замкнене коло.

Це формує новий (глобальний, до речі) тренд — уникання новин. Є дослідження Digital News Report, яке показує, що зростає інтерес до роз’яснювальної журналістики (94%), форматів запитань і відповідей (87%), дещо падає, але все ж тримається журналістика рішень (73%).

Чому люди уникають новин? Згідно з опитуванням, вони пригнічують і змушують людей почуватися безсилими.

Так ми підходимо до ще одного важливого й очевидного висновку — фактчекінг не надто працює.

Перевірка фактів і спростування брехні часто не доходить до людей, яким вони потрібні. Це не змінює думку людей про своїх брехливих улюбленців, не змушує політиків й інших лідерів суспільної думки припинити брехати.

Це окрема довга дискусія: від обговорення, як можна інституціоналізувати репутаційні втрати за брехню до того, як перемагати в семантичних війнах. Єдине, що хочу сказати тут: на жаль, у незалежних медіа нині мало шансів отримати фінансування, якщо вони не «борються з фейками». Це зрозуміліше донорам, цим можна легше відзвітувати (стільки-то фейків побороли протягом місяця) — і дуже складно усвідомити, що це робота на роки, на десятиліття. Вона полягає у формуванні картини світу, а не спростуванні неіснуючого не-факту.

Свобода слова, цензура і єдиний телемарафон

Очевидно, що війна накладає обмеження на журналістів/-ок, і навіть цензура є прийнятною, якщо вона обґрунтована, зрозуміла, спрямована на захист життів і національних інтересів та є воєнною, а не політичною.

Ми ж бачимо обмеження політичні (єдиний телемарафон, відімкнення без суду від цифрового мовлення незалежних телеканалів з українською позицією), але при цьому досі не встановлено зрозумілих обмежень у зв’язку з війною.

Дуже очевидні для мене проблеми з комунікацією між владою з її прагненням монополізувати інформаційні потоки та українськими журналістами (відтак — суспільством). Це створює дисонанс, власне, між реальністю й умовним псом Патроном, який звільняє село за селом.

Досить згадати те, що на круглий стіл про доступ журналістів до фронту в межах форуму National Media Talk 2023 не прийшли ні представники Генштабу, ні Міноборони. На «Донбас медіафорумі» я вела панель про єдиний телемарафон, але на неї не погодилися прийти ні представники Мінкульту, ні представники Нацради з телебачення і радіомовлення.

Є постійні скарги до ІМІ й від українських, і від іноземних журналістів стосовно непрозорості отримання акредитації на лінію фронту.

Я часто кажу, що влада хотіла в’їхати на єдиному телемарафоні прямісінько у вибори, але реальність виявилася складнішою.

Ще один феномен умов обмеженого інформування — це тривалі щоденні обговорення в ефірах того, про що ми уявлення не маємо. «Що там під Роботиним?» — питаємо ми у студії. Експерт, який сидить у сусідній кімнаті, може 40 хвилин розповідати, що ж там. Тому я (і «Громадське радіо» загалом) так ціную експертів, які здатні сказати, що не можуть пояснити все, які здатні вказати на свої обмеження — від потреби не оприлюднювати певну інформацію до просто незнання повної картини.

Загалом, баланс між відомим і прихованим в умовах війни чітко ніде не виписаний, багато речей ми робимо інтуїтивно, можливо, неідеально. Робимо на основі наших уявлень про правильне й неправильне, загрози, страхи, реакцію та уявлення нашої аудиторії, цінності, мрії — багато в цьому суб’єктивного.

«Анонімні джерела», віра в інсайди, телеграм

У вже згаданому дослідженніKantar Ukraine на першому місці за популярністю телеграм — 88%. Телеграм — це ідеальне місце, ідеальний майданчик, щоб прочитати про Путіна (і навіть не одного Путіна) в холодильнику і все таке інше.

Анонімність телеграма перетворила плітки й чутки на ілюзію фактів і знання. Я переконана, що наше журналістське завдання — не множити магічне мислення і псевдоінсайди, це є і буде й без нас.

З іншого боку, чого хотіти, коли президент на рівні з редакторами медіа зустрічається з адміністратором «Трухи»? Здається, це і є оцінка журналістської роботи в очах ОП.

Водночас анонімність і потяг до «анонімних джерел» уразили й західні медіа, попри те, що в них нема тг-каналів. Чутки, враження, емоції й опитані «135 анонімних джерел» стають основою дедалі більшої кількості статей у провідних західних медіа. Чому це погано? Бо я не знаю, чи говорили вони з тими джерелами, чому ті джерела сказали так, а не інак. Це злив чи ні? І аудиторія цього не знає.

Читайте також:

  • Про здоровий глузд, штучний інтелект і професійні стандарти в режимі «подія триває»
  • Телеграм в Україні: регулювати не можна, заблокувати не готові

Міжнародні аудиторії

Так, ми бачимо, що увага до України у світі зменшується. Зокрема, про це розповідали після адвокаційної поїздки керівниця Центру стратегічних комунікацій та інформбезпеки Любов Цибульська, голова українського PEN Володимир Єрмоленко й низка інших експертів та експерток, які працюють із цією темою.

Що ми бачимо з українського для глобальних аудиторій? Kyiv Independent. Ukraine World. Можливо, ще щось. Але це потужні журналістські зусилля, які я поважаю безмежно. Проте вони власне журналістські. Чи є достатні зусилля з боку держави — я не знаю. Принаймні, хотілося б, щоб представники влади нарешті припинили вважати, що міжнародна аудиторія — це Латиніна, і є сенс витрачати час і зусилля на подібні розмови.

Місія, цінності та чутливість

Разом із тим, є позитивний тренд. За останній рік я провела більше тренінгів і семінарів про журналістську чутливість, ніж за попередні 9 років разом узяті. А війна ж триває давно. Це означає, що ми починаємо турбуватись одне про одного, хоча й через драматичний особистий досвід втрат і болю.

Усе більше медіа більше розповідають про свою місію, принципи та якість своєї роботи. І це також світовий тренд. Є дослідження The International News Media Association, яке показує, що 72% новинних брендів почали розвивати позиціювання, яке наголошує на їхніх цінностях і репутації.

Чого нам бракує

По-перше, нам потрібна надія, щоби встати вранці, жити, працювати, боротися. Це не пафосні слова, знову ж таки, є дослідження, які показують, що стрес впливає на когнітивну сферу, а вона нам ще знадобиться.

Журналістика — це не про тривогу і безнадію.

Тому, по-друге, людям потрібне відчуття агентності. Це про те, що я, ви, ми всі можемо щось зробити, на щось впливати — навіть на щось невелике.

Перетворити гнів на дію. Самоефективність — це основа громадянського суспільства.

По-третє, величезною цінністю нас як українців і українок є спроможність громад. Не лише в сенсі децентралізації, а в сенсі цілої низки різних самозарадних груп — від волонтерства до групи плетільниць сіток чи шкарпеток. Це, власне, культура Майдану — культура мереж і підтримки. Але це і політична самоврядність, і рух знизу догори. Ми маємо про це говорити, це показувати. Нехай цього немає у «Фейгін-live», але це є в реальності.

По-четверте, нам потрібні осередки змістовних дискусій. Про те, що відбувається в Україні зараз, що відбувається не так. Як нам відбудувати довготривалу безпеку — не лише за допомогою партнерів, а що маємо робити ми — громадяни. Чому наша держава має бути правовою і чому це важливо. Як досягти більшої справедливості. Як реформувати освіту, сферу громадського здоров’я. Як змінити громадські простори.

Ми з директоркою Центру психічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лiсова поляна» із зустрічами про чутливе спілкування у грудні за тиждень проїхали із Запоріжжя до Львова — громадським транспортом різних типів. Я вам скажу, що пандуси й ліфти у громадських просторах, особливо на вокзалах, — ось що треба в першу чергу. І це тема тем для медіа.

По-п’яте, нам треба реалізм. Ми обговорюємо конспірологію й ілюзії — помер Путін чи всі Путіни разом, прогнози на 2030-й чи 3030-й, обіцяємо ЄС за два роки — замість того, щоб говорити про конкретні плани на місяць, на два, на пів року, про те, що ми можемо змінити сьогодні, але не змінюємо, як дієво — саме дієво! — підтримати ЗСУ, а не просто сидіти й вірити.

Але це складно. Це виводить із зони комфорту не лише аудиторію, а й самих журналістів і журналісток.

Тетяна Трощинська, головна редакторка «Громадського радіо»

Головне фото: Володимир Зеленський спілкується з українськими журналістами, які створюють телемарафон «Єдині новини», 28 березня 2022 року. Джерело: president.gov.ua

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Журналисты
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Джеймс Ганн сказав, коли вийдуть ігри DC Studios
ITC
2025-02-25T17:25:35Z
Названо 5 смартфонів, які будуть кращою альтернативою iPhone 16e
InternetUA
2025-02-25T17:07:55Z
Організатор кіберспортивних турнірів PGL каже, що його намагаються викинути з ринку CS2
24tv
2025-02-25T17:03:26Z
У "Приват24" масовий збій: що відомо
FaceNews
2025-02-25T16:54:21Z
Хакери знову атакують нотаріусів, щоб отримати доступ до держреєстрів
УкраинФорм
2025-02-25T16:42:17Z
Імовірність зіткнення астероїда YR4 з Землею різко падає після нових даних від NASA
24tv
2025-02-25T16:36:12Z
ШІ-революція коштом Google: Apple Intelligence отримає інтеграцію Gemini
ITC
2025-02-25T16:28:32Z
Adobe запустила нову програму Photoshop для iPhone — безплатну і з генеративним штучним інтелектом
ITC
2025-02-25T16:28:21Z
ESL Pro League Season 21: усе, що вам потрібно знати про найближчий турнір з Counter-Strike 2
24tv
2025-02-25T16:03:28Z
Легше, ніж здається: як відрізнити натуральну сметану від підробки за хвилину
GlavRed
2025-02-25T17:30:25Z
Чим підживити цикламен в домашніх умовах: після цього рослина випустить "хмару" квітів
TSN
2025-02-25T17:21:26Z
Що робити з насіннєвою картоплею, яка проросла завчасно
AgroNews
2025-02-25T17:21:09Z
Бруд буде відпадати шматками: бойлер можна почистити, не розбираючи
24tv
2025-02-25T17:03:16Z
Співвласник Галі Балуваної відкрив фастфуд у Польщі й магазин у Канаді
AgroPortal
2025-02-25T17:00:00Z
Не робіть так, якщо не хочете зіпсувати домівку: 4 найбільші помилки дизайну інтер'єру
24tv
2025-02-25T16:54:32Z
З цією стравою ви відмовитесь від смаженої і тушкованої картоплі: ідеальний варіант для вечері
TSN
2025-02-25T16:33:31Z
Копійчана намазка з двох інгредієнтів: готується за 5 хвилин
GlavRed
2025-02-25T16:27:49Z
Садівники закликали розвісити мило біля годівниць для птахів: причина ошелешить
GlavRed
2025-02-25T16:27:17Z
Мертва дитина у морозилці. Омбудсмен звʼязував нові деталі трагедії
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T17:30:39Z
П’яний водій Dodge вчинив ДТП із постраждалим в Оболонському районі столиці
Украина Криминальная
2025-02-25T17:03:35Z
Інтернет-шахраї ошукали жінку на 36 тисяч гривень
InternetUA
2025-02-25T16:52:42Z
Понад 65 тисяч гривень втратив чоловік, який хотів оформити цифровий підпис
InternetUA
2025-02-25T16:46:45Z
У Харкові працівник ТЦК збив на землю велосипедиста: поліція проводить перевірку інциденту
УкраинФорм
2025-02-25T16:22:31Z
Суд оштрафував чоловіка за спробу відправити в США російський дрон
InternetUA
2025-02-25T15:46:13Z
ДТП на столичній Оболоні: автівка перелетіла клумбу і вилетіла на пішохідний перехід
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T15:24:27Z
Ректор збив 70-річного чоловіка і втік: він пояснив, чому поїхав з місця ДТП
Фокус
2025-02-25T14:45:24Z
Побиття ветерана у Смілі: поліція затримала трьох молодиків
УкраинФорм
2025-02-25T14:39:20Z
Ярмоленко ввійшов до топ-3 гравців Динамо Київ за кількістю матчів в УПЛ
Football.ua
2025-02-25T17:22:24Z
Україна назвала склад на юніорський ЧС-2025 з біатлону
УкраинФорм
2025-02-25T17:16:47Z
Маццаррі може очолити іранський Естеґлал
Football.ua
2025-02-25T17:07:09Z
Роналду повертається в Іспанію: португалець стане власником титулованого іспанського клубу
24tv
2025-02-25T16:57:24Z
Раньєрі: Впевнений, що через 3-4 роки Фабрегас буде в числі найкращих тренерів Європи
Football.ua
2025-02-25T16:46:39Z
Непереможний тимчасовий чемпіон викликав на бій Усика: він нещодавно зламав "китайську стіну"
24tv
2025-02-25T16:33:51Z
Чорноморець орендував у Шахтаря Тоірова
Football.ua
2025-02-25T16:25:27Z
"Він повертається": авторитетний журналіст шокував інсайдом щодо кар'єри Мессі
24tv
2025-02-25T16:03:54Z
УПЛ. Матч «Оболонь» - «Полісся» відкриє 19-й тур
УкраинФорм
2025-02-25T15:51:12Z
В Україні "вріже" 17-градусний мороз: які регіони засипатиме снігом
GlavRed
2025-02-25T17:30:33Z
150 тисяч загиблих і поранених: армія РФ визнала провал на ключовому напрямку
GlavRed
2025-02-25T17:27:16Z
Життя в окупації: у Донецьку люди миються снігом
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T17:27:02Z
У Рівному натовп заблокував бус ТЦК, щоб "відбити" двох хлопців
TSN
2025-02-25T17:21:30Z
Підрядник, що замість будівництва метро на Виноградар, поклав гроші на депозит, має сплатити ₴139 млн в бюджет Києва
Украина Криминальная
2025-02-25T16:54:52Z
На Чугуївщині дрон влучив в автомобіль: загинув мирний мешканець, ще один поранений
Мій Харків
2025-02-25T16:40:59Z
Росіяни скинули авіабомбу на Словʼянськ, пошкоджені будинки
УкраинФорм
2025-02-25T16:39:12Z
У застосунку «Київ Цифровий» з’явилися автоматичні сповіщення про прострочені штрафи за паркування
УкраинФорм
2025-02-25T16:36:51Z
"Ситуація може різко змінитись": в DeepState назвали нову ціль Росії на фронті
GlavRed
2025-02-25T16:27:34Z
Тоня Матвієнко відверто заговорила про суперечки з чоловіком Мірзояном і як їх вирішує
TSN
2025-02-25T17:21:23Z
Клавдія Петрівна раптово скасувала концерти за кордоном: що сталося
Фокус
2025-02-25T17:21:01Z
Вічні кіношедеври: 5 культових фільмів, які варто подивитися хоча б раз у житті
24tv
2025-02-25T17:15:25Z
Музика заради Перемоги: у Києві відбудеться благодійний концерт “Чотири ПроРоки”
AutoCentre
2025-02-25T16:43:00Z
Шукали кохання всього життя: які зірки одружувались по декілька разів
24tv
2025-02-25T16:42:18Z
Камерон Діаз заскочили на прогулянці з однорічним сином: який вигляд має хлопчик
TSN
2025-02-25T16:21:16Z
Олег Скрипка відверто розповів про сварки з дружиною і зізнався, чим займаються його четверо дітей
TSN
2025-02-25T16:15:28Z
Оскар-2025 вже близько: все, що треба знати про найпрестижнішу кінопремію Голлівуду цього року
24tv
2025-02-25T16:03:07Z
Кохання, що живе роками: 5 зірок, які ніколи не розлучалися
24tv
2025-02-25T16:03:04Z
Цікава новина зі сфери "успіхів" ворожого ВПК
GlavRed
2025-02-25T17:27:45Z
В Україні прийняли важливе рішення щодо відстрочок від мобілізації - що змінилось
GlavRed
2025-02-25T17:27:25Z
Відомий військовий експерт Олександр Мусієнко взяв участь у круглому столі «Україна 2025»
Политека
2025-02-25T17:19:14Z
ВЛК для обмежено придатних, контракти для 18-річних, призов 50+: якою буде мобілізація в березні
24tv
2025-02-25T17:03:11Z
Заклади освіти надаватимуть реабілітаційні послуги військовослужбовцям
24tv
2025-02-25T17:03:04Z
Виплати для ВПО 2025: стало відомо, хто та яку допомогу отримає з 1 березня
Политека
2025-02-25T17:01:24Z
Кринж-пакет: блогер-втікач Волошин заспівав тужливої пісні від імені військовослужбовців та полонених?
Детектор М
2025-02-25T17:01:13Z
Професор ЛНУ, якого звинувачують у домаганнях, назвав своїх ексстуденток "свинями"
24tv
2025-02-25T16:57:00Z
На Тернопільщині учням та вчителям платитимуть премії - до 20 тисяч
УкраинФорм
2025-02-25T16:54:18Z
Уряд врегулював питання знижок в аптеках на препарати від хронічних захворювань
УкраинФорм
2025-02-25T17:00:28Z
Чи можна вживати воду на голодний шлунок: вчені пояснили, як це може вплинути
24tv
2025-02-25T16:45:30Z
Поради дерматологів: як часто змінювати постільну білизну
GlavRed
2025-02-25T16:27:57Z
Кожен 6-ий не доживає до 70 років: у ВООЗ приголомшили звітом про причини смерті в Європі
24tv
2025-02-25T16:03:32Z
Найпоширеніші хвороби садових рослин: про них треба знати городникам
24tv
2025-02-25T15:39:59Z
МОЗ розширив перелік причин для встановлення інвалідності
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T15:15:16Z
Лікування за кордоном для постраждалих від війни: МОЗ запустило сайт програми Medevac
УкраинФорм
2025-02-25T14:42:38Z
Частина студентів-медиків не зможе отримати диплом про вищу освіту
24tv
2025-02-25T13:57:26Z
Ситуація погіршиться: вчені виявили підвищену небезпеку раку грудей у деяких країнах
Фокус
2025-02-25T13:21:02Z
Мінімальна зарплата в Україні може зрости у 3 етапи: скільки зароблятимемо з квітня
Знай
2025-02-25T17:30:35Z
Податки для непрацюючих пенсіонерів: стало відомо, скільки доведеться платити
Политека
2025-02-25T17:30:09Z
Бізнес 2025 – найкращі ідеї для старту
GlavRed
2025-02-25T17:27:23Z
На тлі чуток про відключення в Україні компанія Starlink вийшла із заявою
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T17:27:14Z
У середу заплановані обмеження електропостачання для бізнесу - Укренерго
УкраинФорм
2025-02-25T17:18:47Z
Світовий банк оцінив прямі збитки агросектору України внаслідок війни
УкраинФорм
2025-02-25T17:09:50Z
В Україні продовжили термін перебронювання через "Дію": умови
Хвиля
2025-02-25T17:03:29Z
Шмигаль анонсував індексацію пенсій із 1 березня та назвав максимальний розмір
УкраинФорм
2025-02-25T16:48:46Z
Відключення світла 26 лютого: як і для кого діятимуть графіки
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T16:45:31Z
Випускали 42 роки: найвідомішу чеську вантажівку зняли з виробництва
Фокус
2025-02-25T17:30:14Z
Поліціянти пересядуть на спорткари Ford Mustang GT
AutoCentre
2025-02-25T17:16:45Z
Недорогий молодіжний електрокросовер Toyota показали до презентації
Фокус
2025-02-25T16:45:16Z
Нацполіція отримала 25 пікапів від ЄС
УкраинФорм
2025-02-25T15:21:38Z
У Європі зафіксували спад продажу нових авто
AutoCentre
2025-02-25T14:06:01Z
Новий Opel Grandland прямує в Україну: сформовано український прайс, відомий перелік версій, розпочато прийом замовлень
AutoCentre
2025-02-25T13:37:52Z
Зрада традицій: майбутні електромобілі Mini можуть отримати задній привід
AutoGeek
2025-02-25T13:24:04Z
Перший у Південній Кореї: електричний пікап KGM Musso за $33 500 показали офіційно
AutoGeek
2025-02-25T12:24:15Z
Mercedes вивів на тести EQS із твердотільною батареєю: обіцяє запас ходу понад 1000 км
AutoCentre
2025-02-25T12:04:07Z
Україна та західне озброєння без американської допомоги
360ua.news
2025-02-25T17:30:49Z
"Перемир'я не буде довготривалим": у ВР дали невтішний прогноз
GlavRed
2025-02-25T17:27:20Z
Фінансова, воєнна і гуманітарна допомога: Шмигаль сказав, скільки цьогоріч Україна очікує від партнерів
УкраинФорм
2025-02-25T17:21:39Z
Кабмін назвав дату, до якої продовжено дію відстрочок заброньованих працівників
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T17:21:31Z
Саміт «Підтримуй Україну» об’єднав понад 40 лідерів держав, інституцій і міжнародних організацій - Зеленський
УкраинФорм
2025-02-25T17:12:44Z
ЗМІ: Угорщина домагається виключення восьми осіб з-під санкцій ЄС проти Росії
Европейская правда
2025-02-25T17:12:15Z
Мер Покровська звернувся до Зеленського російською із вимогою укласти мир і припинити війну
Комсомольская правда
2025-02-25T17:10:25Z
Буданов відповів, яка країна буде наступною ціллю, якщо Росія захопить Україну
TSN
2025-02-25T17:10:23Z
Ексглава МЗС Литви: Проблема політики Трампа – відсутність чітких цілей та прагнення швидкого укладення мирної угоди
ZN UA
2025-02-25T17:04:52Z