MY.UAНовини
Журналістика — це не про тривогу і безнадію
Журналістика — це не про тривогу і безнадію

Журналістика — це не про тривогу і безнадію

Нам треба реалізм. Ми обговорюємо конспірологію й ілюзії замість того, щоб говорити про те, що ми можемо змінити сьогодні.

«Детектор медіа» підбиває підсумки медіароку-2023 традиційними оглядами ключових подій і тенденцій у світі медіа. Усі тексти читайте за тегом «#Підсумки року 2023».

Ми також опитали медійників, журналістів, редакторів і керівників редакцій про те, як змінилися медіа у 2023 році та які виклики чекають на них у 2024 році. Публікуємо колонку головної редакторки «Громадського радіо» Тетяни Трощинської. Далі буде.

Як змінилося медіаполе? Кілька основних моментів

Ютуб і одна суцільна «розмова з експертом». У виробництві ютуб — досить проста технологія (і недорога, якщо не рахувати бюджетів на просування). Тому за минулий рік більшість медіа, від новинних порталів до радіо і телебачення, намагалися скористатися цією бізнес-моделлю обурення, страху, приреченості etc — більш чи менш успішно. Але масово.

Це перетворило медіаполе на суцільний розмовний жанр — це такий специфічний різновид журналістики, яка пропонує переважно дві рольові моделі: високе самолюбство, подекуди — нарцисизм, або розмова з експертом на суспільно-політично-воєнні теми як спосіб власної психотерапії ведучих в ефірі. Буквально днями слухала, як ведучий як мантру повторював в ефірі: «Щоб почати жити, нам треба перемогти». І це такі сплутані ролі: ти ведучий чи ти в кріслі психотерапевта?

Масовість цих форматів, на жаль, дає мало можливостей відрізнити умовну «Фабрику новин» із їхнім засиллям «хоррускіх» від, наприклад, цілковито розкішного інтелектуального «Kult: Podcast».

Таким чином, незалежні медіа продовжують нерівномірно переплітатися та змагатися з великими платформами як із точки зору охоплень, так і прибутків. Аудиторія ж при цьому не бачить цілої низки маніпуляцій, непрозорості, конфліктів інтересів тощо.

Водночас мені радісно, що зростає аудиторія українського ютубу й подкастів, що показують останні дані Kantar Ukraine. Це й світоглядні інтерв’ю, й історичні канали, і, до речі, Суспільний мовник, який виробляє дедалі більше якісного продукту.

Але все нагадує нам про цінність репортажів із місць, із фронту, розмов із реальними людьми про їхній стан, думки, переживання, боротьбу — і справжнього експертного аналізу.

Ілюстративне фото: Getty Images

Поляризація, довіра й недовіра та тренд уникання новин

Логічно, що персоналізація подачі інформації продовжує поляризувати аудиторії та підривати їхню довіру. Неважливо, скільки разів збрехав Арестович, якщо його секта все одно його послухає і повірить.

Читайте також:

  • Від російських серіалів до українських окопів. Хто такий Олексій Арестович
  • «Сварка» між секретарем РНБО і Арестовичем актуалізує тему росіянізації українського медіапростору

У цьому всьому журналістика, яка покликана перевіряти факти та менш емоційно подавати інформацію, розчаровується у власному безсиллі. Звісно, якась частина з журналістів/-ок у відповідь гучніше і пронизливіше кричать в ефірах, і це замкнене коло.

Це формує новий (глобальний, до речі) тренд — уникання новин. Є дослідження Digital News Report, яке показує, що зростає інтерес до роз’яснювальної журналістики (94%), форматів запитань і відповідей (87%), дещо падає, але все ж тримається журналістика рішень (73%).

Чому люди уникають новин? Згідно з опитуванням, вони пригнічують і змушують людей почуватися безсилими.

Так ми підходимо до ще одного важливого й очевидного висновку — фактчекінг не надто працює.

Перевірка фактів і спростування брехні часто не доходить до людей, яким вони потрібні. Це не змінює думку людей про своїх брехливих улюбленців, не змушує політиків й інших лідерів суспільної думки припинити брехати.

Це окрема довга дискусія: від обговорення, як можна інституціоналізувати репутаційні втрати за брехню до того, як перемагати в семантичних війнах. Єдине, що хочу сказати тут: на жаль, у незалежних медіа нині мало шансів отримати фінансування, якщо вони не «борються з фейками». Це зрозуміліше донорам, цим можна легше відзвітувати (стільки-то фейків побороли протягом місяця) — і дуже складно усвідомити, що це робота на роки, на десятиліття. Вона полягає у формуванні картини світу, а не спростуванні неіснуючого не-факту.

Свобода слова, цензура і єдиний телемарафон

Очевидно, що війна накладає обмеження на журналістів/-ок, і навіть цензура є прийнятною, якщо вона обґрунтована, зрозуміла, спрямована на захист життів і національних інтересів та є воєнною, а не політичною.

Ми ж бачимо обмеження політичні (єдиний телемарафон, відімкнення без суду від цифрового мовлення незалежних телеканалів з українською позицією), але при цьому досі не встановлено зрозумілих обмежень у зв’язку з війною.

Дуже очевидні для мене проблеми з комунікацією між владою з її прагненням монополізувати інформаційні потоки та українськими журналістами (відтак — суспільством). Це створює дисонанс, власне, між реальністю й умовним псом Патроном, який звільняє село за селом.

Досить згадати те, що на круглий стіл про доступ журналістів до фронту в межах форуму National Media Talk 2023 не прийшли ні представники Генштабу, ні Міноборони. На «Донбас медіафорумі» я вела панель про єдиний телемарафон, але на неї не погодилися прийти ні представники Мінкульту, ні представники Нацради з телебачення і радіомовлення.

Є постійні скарги до ІМІ й від українських, і від іноземних журналістів стосовно непрозорості отримання акредитації на лінію фронту.

Я часто кажу, що влада хотіла в’їхати на єдиному телемарафоні прямісінько у вибори, але реальність виявилася складнішою.

Ще один феномен умов обмеженого інформування — це тривалі щоденні обговорення в ефірах того, про що ми уявлення не маємо. «Що там під Роботиним?» — питаємо ми у студії. Експерт, який сидить у сусідній кімнаті, може 40 хвилин розповідати, що ж там. Тому я (і «Громадське радіо» загалом) так ціную експертів, які здатні сказати, що не можуть пояснити все, які здатні вказати на свої обмеження — від потреби не оприлюднювати певну інформацію до просто незнання повної картини.

Загалом, баланс між відомим і прихованим в умовах війни чітко ніде не виписаний, багато речей ми робимо інтуїтивно, можливо, неідеально. Робимо на основі наших уявлень про правильне й неправильне, загрози, страхи, реакцію та уявлення нашої аудиторії, цінності, мрії — багато в цьому суб’єктивного.

«Анонімні джерела», віра в інсайди, телеграм

У вже згаданому дослідженніKantar Ukraine на першому місці за популярністю телеграм — 88%. Телеграм — це ідеальне місце, ідеальний майданчик, щоб прочитати про Путіна (і навіть не одного Путіна) в холодильнику і все таке інше.

Анонімність телеграма перетворила плітки й чутки на ілюзію фактів і знання. Я переконана, що наше журналістське завдання — не множити магічне мислення і псевдоінсайди, це є і буде й без нас.

З іншого боку, чого хотіти, коли президент на рівні з редакторами медіа зустрічається з адміністратором «Трухи»? Здається, це і є оцінка журналістської роботи в очах ОП.

Водночас анонімність і потяг до «анонімних джерел» уразили й західні медіа, попри те, що в них нема тг-каналів. Чутки, враження, емоції й опитані «135 анонімних джерел» стають основою дедалі більшої кількості статей у провідних західних медіа. Чому це погано? Бо я не знаю, чи говорили вони з тими джерелами, чому ті джерела сказали так, а не інак. Це злив чи ні? І аудиторія цього не знає.

Читайте також:

  • Про здоровий глузд, штучний інтелект і професійні стандарти в режимі «подія триває»
  • Телеграм в Україні: регулювати не можна, заблокувати не готові

Міжнародні аудиторії

Так, ми бачимо, що увага до України у світі зменшується. Зокрема, про це розповідали після адвокаційної поїздки керівниця Центру стратегічних комунікацій та інформбезпеки Любов Цибульська, голова українського PEN Володимир Єрмоленко й низка інших експертів та експерток, які працюють із цією темою.

Що ми бачимо з українського для глобальних аудиторій? Kyiv Independent. Ukraine World. Можливо, ще щось. Але це потужні журналістські зусилля, які я поважаю безмежно. Проте вони власне журналістські. Чи є достатні зусилля з боку держави — я не знаю. Принаймні, хотілося б, щоб представники влади нарешті припинили вважати, що міжнародна аудиторія — це Латиніна, і є сенс витрачати час і зусилля на подібні розмови.

Місія, цінності та чутливість

Разом із тим, є позитивний тренд. За останній рік я провела більше тренінгів і семінарів про журналістську чутливість, ніж за попередні 9 років разом узяті. А війна ж триває давно. Це означає, що ми починаємо турбуватись одне про одного, хоча й через драматичний особистий досвід втрат і болю.

Усе більше медіа більше розповідають про свою місію, принципи та якість своєї роботи. І це також світовий тренд. Є дослідження The International News Media Association, яке показує, що 72% новинних брендів почали розвивати позиціювання, яке наголошує на їхніх цінностях і репутації.

Чого нам бракує

По-перше, нам потрібна надія, щоби встати вранці, жити, працювати, боротися. Це не пафосні слова, знову ж таки, є дослідження, які показують, що стрес впливає на когнітивну сферу, а вона нам ще знадобиться.

Журналістика — це не про тривогу і безнадію.

Тому, по-друге, людям потрібне відчуття агентності. Це про те, що я, ви, ми всі можемо щось зробити, на щось впливати — навіть на щось невелике.

Перетворити гнів на дію. Самоефективність — це основа громадянського суспільства.

По-третє, величезною цінністю нас як українців і українок є спроможність громад. Не лише в сенсі децентралізації, а в сенсі цілої низки різних самозарадних груп — від волонтерства до групи плетільниць сіток чи шкарпеток. Це, власне, культура Майдану — культура мереж і підтримки. Але це і політична самоврядність, і рух знизу догори. Ми маємо про це говорити, це показувати. Нехай цього немає у «Фейгін-live», але це є в реальності.

По-четверте, нам потрібні осередки змістовних дискусій. Про те, що відбувається в Україні зараз, що відбувається не так. Як нам відбудувати довготривалу безпеку — не лише за допомогою партнерів, а що маємо робити ми — громадяни. Чому наша держава має бути правовою і чому це важливо. Як досягти більшої справедливості. Як реформувати освіту, сферу громадського здоров’я. Як змінити громадські простори.

Ми з директоркою Центру психічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лiсова поляна» із зустрічами про чутливе спілкування у грудні за тиждень проїхали із Запоріжжя до Львова — громадським транспортом різних типів. Я вам скажу, що пандуси й ліфти у громадських просторах, особливо на вокзалах, — ось що треба в першу чергу. І це тема тем для медіа.

По-п’яте, нам треба реалізм. Ми обговорюємо конспірологію й ілюзії — помер Путін чи всі Путіни разом, прогнози на 2030-й чи 3030-й, обіцяємо ЄС за два роки — замість того, щоб говорити про конкретні плани на місяць, на два, на пів року, про те, що ми можемо змінити сьогодні, але не змінюємо, як дієво — саме дієво! — підтримати ЗСУ, а не просто сидіти й вірити.

Але це складно. Це виводить із зони комфорту не лише аудиторію, а й самих журналістів і журналісток.

Тетяна Трощинська, головна редакторка «Громадського радіо»

Головне фото: Володимир Зеленський спілкується з українськими журналістами, які створюють телемарафон «Єдині новини», 28 березня 2022 року. Джерело: president.gov.ua

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Журналісти
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Києві цьогорічна осінь була однією з найтепліших із 1881 року
УкраинФорм
2024-12-04T03:39:22Z
Окупанти просунулись у Кураховому та ще біля чотирьох населених пунктів – DeepState
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T03:15:12Z
Нехай воює хтось інший: військовий обурився реакцією суспільства на мобілізацію і роботу ТЦК
Знай
2024-12-04T03:12:09Z
Проїзд на жовтий сигнал світлофора: водіям готують серйозне покарання
Хвиля
2024-12-04T03:06:06Z
Козороги зазнають значних змін у житті: гороскоп на 4 грудня
24tv
2024-12-04T03:03:19Z
Погода у грудні приготувала сюрпризи: синоптики спрогнозували, чи варто очікувати сніг на Різдво та Новий рік
Политека
2024-12-04T03:00:16Z
Скільки росіян можна знищити безпілотником: військовий назвав цифри
24tv
2024-12-04T02:36:57Z
У Києві розпочалася кампанія із запобігання самовільним вирубкам хвойних дерев
УкраинФорм
2024-12-04T01:57:55Z
Людям страшно вийти на вулицю: у Запорізькій райраді описали дії росіян на окупованих територіях
24tv
2024-12-04T01:51:34Z
США та Німеччина блокують запрошення України в НАТО – ЗМІ
ZN UA
2024-12-04T04:06:16Z
Президентом Намібії вперше стала жінка
УкраинФорм
2024-12-04T03:54:29Z
Мир через силу: чи здатен спецпредставник Трампа домовитись з Путіним
24tv
2024-12-04T03:33:42Z
Сенатор розповів, як Канада може допомогти у відбудові України
УкраинФорм
2024-12-04T03:27:46Z
Каллас закликала ЄС виконати обіцяне Україні
1News
2024-12-04T03:09:46Z
США очікують мирного рішення політичних розбіжностей в Південній Кореї - Держдеп
УкраинФорм
2024-12-04T03:09:36Z
Ізраїльський дипломат: Неонацизм в Україні – це смішно
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T03:00:29Z
Політолог розповів про наслідки для Росії у разі падіння режиму Асада у Сирії
TSN
2024-12-04T02:48:02Z
Китай може почати велику війну: з'явився сценарій, що лякає
GlavRed
2024-12-04T02:09:25Z
Гороскоп на завтра 5 грудня: Стрільцям - неймовірний прибуток, Рибам - важкий вибір
GlavRed
2024-12-04T04:06:52Z
В Україні створять щонайменше 200 центрів ментального здоровʼя - МОЗ
УкраинФорм
2024-12-04T01:45:10Z
Кратом — чай, який визнали наркотиком: чому його обмежили в Україні
Фокус
2024-12-03T22:36:16Z
Лабораторне походження COVID-19: епідеміологиня сказала, що дає розслідування Конгресу США
24tv
2024-12-03T21:42:44Z
Умєров прокоментував реформу ВЛК
1News
2024-12-03T20:42:11Z
Як спілкуватись з людиною, яка має деменцію
24tv
2024-12-03T20:03:26Z
Міноборони спільно з МОЗ запустили реформу ВЛК: що вона передбачає
TSN
2024-12-03T17:48:12Z
Чому так важливо відновлювати втрачені зуби
24tv
2024-12-03T17:30:58Z
Скільки заробляють лікарі в Хмельницькій МСЕК: офіційні дані
24tv
2024-12-03T17:15:35Z
Billboard назвав Бейонсе найвидатнішою попзіркою XXI століття
УкраинФорм
2024-12-04T02:57:25Z
Для святкового настрою: які фільми подивитись на Новий рік – ТОП-7
GlavRed
2024-12-04T02:36:23Z
У Call of Duty незабаром з'явиться новий режим за мотивами відомого серіалу від Netflix
InternetUA
2024-12-04T02:01:56Z
Копав для неї могилу та просив вибачення в пісні: померла мама Емінема
GlavRed
2024-12-04T00:27:11Z
У Німеччині проходять передпрем'єрні покази української кінострічки «Редакція»
УкраинФорм
2024-12-03T22:42:53Z
"Кричала від пекельного болю": Злата Огнєвіч стала на небезпечну доріжку
GlavRed
2024-12-03T22:27:52Z
Херсонка упізнала на відео вкрадені росіянами з її будинку картини
Фокус
2024-12-03T22:15:10Z
У Вінниці відкрилась виставка фоторобіт про повсякденне життя людей з інвалідністю
УкраинФорм
2024-12-03T22:12:48Z
Близький друг Алсу розкрив справжню причину розлучення
GlavRed
2024-12-03T21:30:08Z
Приватбанк розповів, як отримати 1000 гривень на картку "Національний кешбек" із вигодою
Хвиля
2024-12-04T04:03:30Z
Вартість компанії Маска SpaceX може зрости на $100 мільярдів
InternetUA
2024-12-04T03:03:23Z
Український експорт отримає більше можливостей у Канаді
УкраинФорм
2024-12-04T02:33:01Z
Суд В’єтнаму залишив у силі страту магнатки нерухомості за махінації на $12 мільярдів
УкраинФорм
2024-12-04T02:15:27Z
Де найдешевше придбати продукти в Польщі: перелік супермаркетів
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T00:00:12Z
Доступ держави до транзакцій: чи потрібно турбуватися про дані, отримуючи "тисячу Зеленського"
Фокус
2024-12-03T23:30:54Z
«Тисяча Зеленського»: на що можна витратити кошти
ZN UA
2024-12-03T23:04:15Z
Ботсвана та Ангола приєдналися до плану G7 витіснення РФ з ринку алмазів
Украина Криминальная
2024-12-03T22:57:01Z
В українців зменшаться зарплати: нардепка пояснила нюанси
Политека
2024-12-03T21:00:29Z
Влупив майже 7-бальний шторм: Україну атакувала неймовірно сильна магнітна буря
GlavRed
2024-12-04T04:06:33Z
На Сумщині пролунало 116 вибухів
TSN
2024-12-04T02:21:41Z
На Буковині підприємця підозрюють у незаконному переправленні через систему «Шлях» 27 ухилянтів
УкраинФорм
2024-12-04T01:33:02Z
5-місячна дитина померла від травм: на Волині судитимуть винуватця аварії
Украина Криминальная
2024-12-04T01:18:54Z
На Львівщині затримали зловмисників, які до смерті побили знайомого
Украина Криминальная
2024-12-03T23:45:47Z
СБУ затримала двох чоловіків, які на замовлення росіян підпалили сільраду на Тернопільщині
УкраинФорм
2024-12-03T22:27:12Z
Верховний Суд підтвердив довічне ув’язнення чоловіку, який жорстоко вбив свою дівчину
Украина Криминальная
2024-12-03T22:09:27Z
Фейковий рекрутинг від «капітана корабля»: житомирські поліцейські викрили містянина у шахрайствах
InternetUA
2024-12-03T21:57:45Z
Суд заарештував ексзаступника голови Вищого господарського суду
ГЛАВКОМ NET
2024-12-03T21:54:32Z
Тисячу Зеленського благають відмінити: вже достатньо голосів для розгляду
Знай
2024-12-04T04:06:20Z
Населення України може скоротитись майже вдвічі – омбудсмен
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T04:03:18Z
З Днем ангела Варвари 2024: чарівні картинки-привітання з іменинами
24tv
2024-12-04T04:03:06Z
ЗСУ мають успіхи в Курській області – ISW
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T03:42:13Z
Чому чоловікам заборонено лаяти жінок 4 грудня і які вареники потрібно приготувати: прикмети та заборони на Варвари
Знай
2024-12-04T03:03:56Z
Миколаївщина отримала дев'ять автобусів для закладів освіти, культури та спорту від Нижньої Саксонії - ОВА
УкраинФорм
2024-12-04T02:45:25Z
Онлайн-трекінг повісток. Міноборони розповіло про розробку нової функції
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T02:30:49Z
Формат «активного довголіття». Як у найближчі роки зміниться ринок праці в Україні
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T02:12:43Z
Чи можна прибирати в день Варвари: важливі прикмети 4 грудня
GlavRed
2024-12-04T01:51:20Z
Боруссія готова продати Малена взимку
Football.ua
2024-12-03T22:57:50Z
Лестер у дебютному матчі ван Ністелроя розібрався з Вест Гемом
Football.ua
2024-12-03T22:22:10Z
Ноєр отримав першу в своїй кар'єрі червону картку
Football.ua
2024-12-03T22:18:05Z
Ямал: Барселона нерозумно втрачала очки в Ла Лізі
Football.ua
2024-12-03T22:12:56Z
Мілан розтрощив Сассуоло в Кубку Італії
Football.ua
2024-12-03T22:04:03Z
Українські гандболістки достроково завершили виступ на Євро-2024
УкраинФорм
2024-12-03T21:54:08Z
Іпсвіч мінімально поступився Крістал Пелес
Football.ua
2024-12-03T21:39:56Z
Збірна України U-21 отримала суперників на Євро-2025: результати жеребкування
24tv
2024-12-03T21:27:28Z
Жіноча збірна України вдруге поступилася Бельгії та залишилася поза Євро-2025
Football.ua
2024-12-03T21:18:08Z
Як приготувати імбирні пряники з медом: шеф-кухар розкрила простий рецепт
Политека
2024-12-04T04:00:47Z
Експерти закликали промити вікна розчином з оцту у грудні: для чого це потрібно
GlavRed
2024-12-04T03:06:29Z
За 30 секунд: як зробити кислі мандарини солодкими - секретний прийом
GlavRed
2024-12-04T01:36:45Z
Гороскоп на 4 грудня для всіх знаків Зодіаку: Стрільці - будьте сміливішими, Овнів чекає щось нове
Политека
2024-12-04T01:00:28Z
Смачні вареники з сиром: рецепт популярної української страви
Фокус
2024-12-04T00:06:17Z
Ідеальний паштет із курячої печінки: фіналістка "Мастер Шеф" дала швидкий рецепт
Политека
2024-12-03T23:30:55Z
Радість свята у кожному шматочку: як зробити торт "Лебедине озеро"
24tv
2024-12-03T23:09:13Z
Як швидко розморозити м'ясо: це займе лише 10 хвилин
24tv
2024-12-03T21:54:55Z
Без автоклава і ефект приголомшливий: скільки треба варити тушонку
24tv
2024-12-03T20:57:09Z
Стали відомі характеристики скасованого планшета Google Pixel Tablet 2
InternetUA
2024-12-04T04:01:41Z
Співробітник Apple подав до суду на компанію через моніторинг особистих пристроїв
InternetUA
2024-12-04T01:03:10Z
У ChatGPT може з'явитися реклама, хоча Сем Альтман дуже її не любить
InternetUA
2024-12-04T00:04:46Z
В Apple виявили токсичні речовини в деяких пристроях
InternetUA
2024-12-03T21:51:58Z
Опалення без електрики: які пристрої допоможуть запустити котел
Политека
2024-12-03T21:27:31Z
Геймдиректор Mass Effect 5 натякнув на сюжет гри: «Не пропустить це DLC»
ITC
2024-12-03T21:12:34Z
Чи допомагає закриття програм на iPhone збільшити час роботи батареї
InternetUA
2024-12-03T20:57:54Z
Для S.T.A.L.K.E.R. 2 вже вийшов третій патч за п’ять днів: що покращили
ITC
2024-12-03T20:18:47Z
Перші 43 хвилини геймплею Kingdom Come: Deliverance 2 від IGN
ITC
2024-12-03T20:18:03Z
Продажі нових автомобілів в Україні: названо несподіваного лідера
Хвиля
2024-12-04T02:09:37Z
Чи можна мити машину шампунем і мийним для посуду: що кажуть експерти
Фокус
2024-12-03T21:36:29Z
Економія того не варта: чому не можна мити авто плином для посуду
24tv
2024-12-03T21:03:22Z
Всюдиходи MAN TGS продовжують оснащувати українськими кузовами
AutoCentre
2024-12-03T18:30:51Z
Toyota bZ3C: електричний кросовер із запасом ходу 630 км й автопілотом на базі лідара та ШІ
ITC
2024-12-03T18:28:55Z
Сучасна класика: BMW випустили оригінальний мотоцикл у ретростилі
Фокус
2024-12-03T18:15:22Z
Caterpillar презентує нове покоління навантажувачів з бортовим поворотом
AutoCentre
2024-12-03T17:12:16Z
Тест нового Jeep Grand Cherokee L: Ленд Крузер, посунься
Топ Жир
2024-12-03T16:54:05Z
Jaguar представив футуристичний концепт електромобіля Type 00
24tv
2024-12-03T16:36:33Z