Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
Зазначається, що апарат було запущено за допомогою ракети SpaceX Falcon Heavy, здатної доставити його на вищу орбіту, ніж у попередніх місіях. Попередні польоти Х-37В відбувалися на низькій навколоземній орбіті на висоті до 2 тисяч кілометрів.
Цьому передували два тижні зірваних стартів та затримок. Тричі зворотні відліки переривалися через погану погоду та деякі технічні проблеми, після чого наземним службам доводилося повертати космічний корабель в ангар.
Космоплан, створений компанією Boeing, завбільшки як маленький автобус і нагадує мініатюрний космічний шатл. Він створений для виведення різних корисних вантажів та проведення технологічних експериментів під час тривалих орбітальних польотів. Наприкінці своєї місії апарат спуститься через атмосферу і приземлиться на злітно-посадковій смузі практично як літак.
Для запуску в четвер вперше використовувалася потужніша ракета Falcon Heavy від SpaceX, здатна виводити важчий вантаж, ніж X-37B, ще далі в космос, можливо на геосинхронну орбіту на висоті понад 35 тисяч кілометрів над Землею, йдеться у повідомленні.
Запланована тривалість останньої місії Х-37В не розголошується, однак, ймовірно, вона триватиме до червня 2026 року або навіть довше з огляду на тенденцію поступового збільшення тривалості польотів.
Як повідомляв Укрінформ, американська компанія SpaceX у п'ятницю, 29 грудня, запустила на орбіту ще 23 інтернет-супутники Starlink.