MY.UAНовини
"Зараз небеса відкриваються і Бог чує кожне слово". Анжеліка Рудницька – про напівзабуті традиції Нового року та правильну візуалізацію бажань
"Зараз небеса відкриваються і Бог чує кожне слово". Анжеліка Рудницька – про напівзабуті традиції Нового року та правильну візуалізацію бажань

"Зараз небеса відкриваються і Бог чує кожне слово". Анжеліка Рудницька – про напівзабуті традиції Нового року та правильну візуалізацію бажань

Співачка та телеведуча Анжеліка Рудницька, яка є співробітницею Центру фольклору та етнографії Інституту філології КНУ ім. Тараса Шевченка, багато знає про напівзабуті традиції та стародавні символи новорічних свят. Кожного року Рудницька організовує мистецький проєкт "Територія Різдва", де відомі артисти виконують щедрівки та колядки.

Про це та багато іншого вона розповіла в інтерв’ю OBOZ.UA. Артистка пояснила, чому колядки виконують переважно хлопці, а щедрівки – дівчата, яка страва є головною на різдвяному столі і як раніше можна було зрозуміти, що перед вами багата наречена, лише за однією деталлю її гардеробу.

– Насамперед хочемо запитати про ваші особисті відчуття через нову дату Різдва.

– Читаю в соцмережах, як люди діляться відчуттями про своє перше Різдво в кінці грудня. Для мене ця дата цьогоріч не стала дивом. Я і торік відзначала Різдво за сучасним календарем. У моїй родині вже давненько вшановують це свято саме 25 грудня. До речі, попередній випуск "Території Різдва" був в ефірі на Святвечір 24 грудня. Наша країна поки перебудовується. І тут питання не релігійного характеру, не традицій, а звички, бо раніше офіційні вихідні були в інші дні. І ми до Нового року працювали, аж падали, потім святкували і мали трохи різдвяних канікул. Зараз інакше – і ми ще не навчилися розплановувати по-новому час. Але звикнемо, переключимося.

Ба більше, я не прихильниця того, щоб зараз ганьбити тих, хто святкуватиме 6 січня. Не треба забувати, що людина за своєю природою консервативна, їй важко перелаштуватися швидко. Але поступово будемо переходити. І хвилюватися за це абсолютно не потрібно, тим паче в нас є приклад 23 лютого. Багатьом було дискомфортно відмовитися від чужого свята. А потім, коли з’явилося офіційне – День захисників і захисниць, все, 23 лютого зникло з нашого повсякдення. Ніхто не згадує про нього. Тому рік-два витримки і все стане на місця і з Різдвом. Ми цьогоріч, як і з 2014 року, в родині скромно відзначали. Відкрили баночки з домашніми закрутками: грибами, томатами, огірками, ніяких надмірностей та делікатесів. Бо Різдво – це не лише застілля, це насамперед добрі справи.

– Але якщо ви не проти, трошки запитаємо і про застілля. На знімках у соцмережах на багатьох столах примітила різдвяні калачі, раніше не так активно, здається, вони були присутні.

– Не у всіх регіонах пекли калачі, наприклад, моя волинська бабуся завжди на Різдво виставляла на стіл пироги. На Львівщині і Закарпатті пригощають гостей пампухами з начинками. В інших регіонах печуть калачі. Але найважливіша страва на це свято все ж таки кутя. Хоча в деяких районах Закарпаття традиційну кутю не робили. Основа їхньої куті – також каша, але за іншим рецептом, не пшенична. Колись на Луганщині мені розповідали, що в одному селі на Різдво готують гарбузову кашу. На Святвечір українці завжди накривали стіл з 12 пісними стравами, а на Різдво пригощалися мʼясними наїдками.

– А я бачила у Facebook фото куті з одеського регіону – рис із вишнями.

Рис теж варили. Проте традиційна кутя – з пшениці. Але ж українці часто люблять, щоб було по-модному. Рис біленький, та ще й з червоненькими вишнями – краса. Я завжди в традиціях шукаю прагматику. Чим крута традиційна кутя? В ній є і мед, і горіхи, і родзинки, і сухофрукти, пшениця – це дуже поживна їжа, яка добре насичувала і давала безліч вітамінів та мікроелементів. Це важливо, бо в давнину не було аптек і баночок із вітамінами. А працювали люди важко і багато.

Свята – це час, коли стоншуються межі між світами. Наші предки вважали, що зараз небеса відкриваються і Бог чує кожне наше бажання та кожне слово. Мудрі люди радили в ці два тижні свят концентруватися на всьому хорошому. Продукували правильні мрії, бажання, будувати плани на рік. Недарма в новорічні свята наші предки співали колядки та щедрівки, в яких описувалося життя, яке реально ніхто не бачив – золоті двори, розкіш, багатство. Цього всього люди не мали, але бажали такого одне одному, в такий спосіб створюючи правильну візуалізацію кращого, заможного життя. Бажали здоровʼя і достатку.

І кози мали котитися, і корови телитися, і бджоли роїтися, і родити жито-пшениця – всього мало бути багато. На Різдво, до речі, пригощали чимось дуже смачненьким і домашніх тварин, бо вони теж заслуговують на часточку свята. Їх теж спонукали множитися і бути максимально корисними господарям.

Колядки виконують на Різдво, а щедрівки – на Новий рік, правильно?

– Так-так. Зійшла перша зірка, повечеряли з рідними – і пішли по хатах колядувати. І наступного дня обов’язково навідувалися до своїх хрещених, носили кутю. У деяких регіонах колядували лише на Різдво. На Святвечір залишалися вдома. Вважалося, що колядники – це провісники доброї долі та щастя. Їх гарно приймали, обдаровували смаколиками, давали гроші, за традицією треба, щоб обов’язково хоч один колядник зайшов у хату, аби рік був багатим і щасливим.

Колись колядували тільки хлопці. Згодом до цих ватаг почали долучатися дівчата, але все одно існує традиція, що першим до хати має зайти таки хлопець. А от щедрувати ходять з піснями переважно дівчата. Щедрівки співають із побажаннями врожаю, здоров'я і достатку на майбутній рік. Хто символізує родючість? Звісно, жінки. А ви послухайте наші щедрівки – це ж ніжність і краса неймовірна. Для мене щедрівки – це гімн життю, оди радості.

Хлопці з самого раночку на Василя посівали – колись 14 січня, тепер – 1 січня. Бажали щастя, добробуту, здоров’я і примноження роду. На Маланку (святкують 31 грудня, раніше – 13 січня) переодягалися, ходили з вертепами.

Україна – велика країна, тому в кожному регіоні є якісь невеликі відмінності, але в усіх куточках однаково люблять різдвяно-новорічні свята. Звичайно, зараз вони проходять не з таким розмахом, не так яскраво. Вже з 2014 року ми не святкуємо, а відзначаємо ці свята. Не даємо зникнути традиціям, бережемо їх, цінуємо. Зараз у нас дуже багато болю, багато незагоєних ран, йде виснажлива війна. І свята допомагають підживлюватися енергетично, набиратися тихої радості й ділитися добром з іншими людьми. І зокрема – із захисниками.

Будь-яка допомога Силам оборони України та праця зараз важливі – пекти хліб, охороняти порядок на вулицях у мирних містах, прибирати. Виконувати роботи – але не ті, без яких можна обійтися, приміром, як дорожніх кругів у Києві понароблювали в таких закапелках, де три машини в день проїжджають. Без цього не просто можна, а й треба обійтися. Але якщо в нас провалюється в якихось місцях асфальт, бо під ним старі труби поіржавіли, то на це треба витрачати гроші, ремонтувати на совість. Щоб не сталося так, що за час війни тил перетвориться на руїни, бо ми нічого не робили і чекали перемоги. Треба жити, працювати, але крім своєї звичайної роботи, робити щось для армії.

Хтось може місити енергетичні батончики, хтось різати тканину, щоб плести маскувальні сітки, в'язати шкарпетки та килимочки для бліндажів, хтось – готувати окопні свічки чи розпалювачі. Є безліч простих, але крутих можливостей підтримати захисників, робити це можуть навіть люди, в яких немає надмірних можливостей. Наприклад, я знаю громаду, яка зібрала понад 350 "коробок тепла". Поклали туди все, що вважають за потрібне передати захисникам – теплі шкарпетки та рукавиці, грілки, термобілизну, газові балончики, окопні свічки, смаколики. І відправили на фронт через військових волонтерів. Це гарна нова різдвяна традиція.

– Ви дуже гарно знаєтеся на вишиванках. На новорічні свята одягають якийсь особливий одяг?

– Коли родина збирається у вишиванках за столом, це створює святкову атмосферу. Люди інакше поводяться, аніж у домашніх футболках чи светрах. Бо вишита сорочка – це не лише краса, це цінність і гордість. У кожному регіоні одягалися по-різному, але святково.

Цьогоріч у містерії "Територія Різдва" ми використали багато автентичного одягу – як старовинного, так і сучасного, створеного за давніми технологіями. Ми дуже вдячні нашим друзям і партнерам, які передали з Карпат гуні (гуцульський верхній одяг із довговорсого саморобного сукна, що накидається на плечі), створені вручну. В нашій програмі можна побачити і гуцульські сердаки (старовинний верхній сукняний одяг). Колекціонери віднайшли два однакові поліські вбрання, в яких ми співаємо з моєю сестрою. Багато старовинних прикрас і традиційних елементів одягу і побуту.

Що стосується вишиванок, то найцінніші – вишиті своїми руками. Зараз, коли хтось закидає, що вишитий одяг дуже дорогий, раджу: нині є безліч можливостей зробити собі сорочку чи сукню власноруч. Є курси вишивання. Також продають заготовки, де все вже намальовано, підібрані нитки, слідкуйте за схемою – та й усе. Можна довгими зимовими вечорами вишити вбрання собі та коханому. Чоловічі речі – це взагалі просто, бо там небагато деталей.

На жаль, зараз багато вбрання потрапляє в Україну з Китаю і Туреччини. В них немає українського духу, це просто суміш традиційних орнаментів і дизайнерських ідей. Звісно, це можуть бути дуже гарні речі. Але вони не українські. Тому важливо зберігати свої традиційні сорочки, щоб не згубити їх у потоці речей.

Мені приємно, що цьогоріч українці більше почали цікавитися і поясним одягом – плахтами, запасками. Зараз багато жінок почали шити традиційні спідниці, а не лише сорочки. Ще на свята завжди надівали прикраси. Дівчата мали бути такими гарними, що очей не відірвати! Проте прикраси – це не лише краса, а демонстрація статусу. Намисто – це завжди було дуже дорого. І якщо в дівчини воно є, це означає, що вона багата наречена. Істинні коралі могли коштувати як корова.

– Що казати людям, які стверджують, що зараз зміни, наприклад, Різдво за новим календарем, не на часі?

– Люди, які так кажуть, мислять точково, а треба – стратегічно. Коли ми стаємо українцями? Коли стаємо носіями культури, традицій, мови. Саме це робить нас відмінними від інших. Наш культурний код – багатющий. Я переконана, що якби ми більше 30 років тому стали масово розвивати українську культуру, то жили б в іншій країні. Якби разом із проголошенням незалежності України відмовилися від радянського викривленого ідеологією розуміння світу, може, й війни не було б. Бо не було б підстав у покидьків вважати, що ми з варварами – один народ.

Так сталося, що в нас нині ціле покоління виховане на цінностях неукраїнських. Все, що несла російська попса, більшість наших артистів тупо мавпували. А зараз познімали кокошники, косоворотки, і їх продовжують показувати по всіх телеканалах. Перевзулися – і вже щирі українці. Вони несуть цінності? Сумніваюся. Ще й сподіваються, що люди не бачать і не памʼятають, які вони насправді. Це суспільство тільки дратує.

– Анжеліко, ви авторка легендарної музичної програми "Територія А". Правду розповідають, що коли ви приїжджали з концертами в українські міста, то росіяни мусили скасовувати виступи, бо всі глядачі йшли до вас?

– Це була стандартна ситуація, наприкінці 90-х українське у нас було значно популярнішим за російське. У росіян квитки не продавалися, а ми були змушені робити по два концерти на день – так багато людей приходило. Згадую, після одного з виступів та роздачі автографів наш автобус оточили прихильники, які не встигли поспілкуватися з артистами – стукали-стукали, а ми все намагалися від’їхати. А вони підняли автобус і переставили на інше місце. Тоді ми змушені були відчинити двері – і знову роздавати листівки з автографами.

Я не можу говорити про "Територію А" в минулому, бо ми продовжуємо працювати, просто не в телеефірі і змістили акценти. Якби зараз зайнялися лише попмузикою, то змушені були б показувати всіх перевзуванців, а мені б це було неприємно. Як і колись, ми активно спілкуємося, проводимо багато мистецьких заходів, створюємо великі проєкти.

– Чи змінилося у вас ставлення до колеги Віталія Козловського після того, як він пішов у ЗСУ? Раніше ви багато його критикували.

– Я ніколи не чула від нього вибачень – ні за виступи на Красній площі в Москві на 9 травня, ні за квіти, які він повіз зрадниці Нелі Штепі, яка приймала загарбників з розкритими обіймами. Ще й виклав у соцмережі фото з нею із підписом: "Своих не бросаем". Це був плювок в обличчя усім нашим захисникам, нівелювання подвигів воїнів, які стали на захист країни з 2014 року.

Чому я повинна йому це пробачати? У той час мій рідний дядько і ще тисячі українців гинули під Луганськом. Як можна це забути? Я не знаю, чи він зараз воює. Виставляти селфі у військовій формі і воювати – це різні речі. Але якщо він переосмислив вчинки і реально готовий брати на себе відповідальність за долю країни, то, звичайно, це багато чого міняє. Кожній людині треба давати шанс змінитися. І зараз не час між собою сваритися, нині треба використовувати будь-яку можливість для об’єднання, триматися одне за одного і берегти та популяризувати наші традиції та красу культури.

– На вашу думку, як складеться подальша доля двох народних артисток України – Ані Лорак і Таїсії Повалій, які, незважаючи на війну в Україні, продовжують жити та працювати в Росії?

– Вони самі вибрали таку долю. Думаю, що в них вже немає шансів повернутися в Україну і сказати "ми насправді хороші, навіть підпільно допомагали Україні". Цим Мата Харі ніхто не повірить. Такі зради українці не пробачать. Хоча, знаєте, багатьом забули їхні вчинки, але таки не всім. Окрім того, до деяких артистів, які не зраджували Україну, виїхали з РФ із війною, досі вимогливо ставляться. Кажуть, що не вірять їм.

– Анжеліко, що особисто вас вражає, коли занурюєтеся в неймовірний світ українських традицій?

– Мене вражає, що українці майже нічого не знають про своє минуле. Ми багато їздимо з благодійними концертами. Пропоную глядачам зі сцени: давайте співати разом. Наприклад, "Нову радість" – вона, мені здається, така вже відома. А люди не знають слів – мені прикро до сліз. Співають "Jingle Bells" – все що завгодно, окрім власного. До речі, на Донеччині та Луганщині "Червону руту", яку ми виконуємо на кожному концерті, знають від початку до кінця, а в Києві (от нещодавно був концерт) – співали лише приспів. От "Щедрик" нарешті став популярним – про нього заговорила вся Україна.

Цьогоріч журналістка Неллі Ковальська знайшла колядку, якій нібито 400 років. Її співають тільки в одному селі на Франківщині. Цього року її виконала Тіна Кароль. Сподіваюсь, потихеньку-помаленьку вона буде обростати якимось новими нюансами. І ми будемо мати ще одну гарну обрядову пісню, яку до цього не знали. Взагалі я впевнена, що нас чекає ще багато відкриттів. Українці знайомляться самі з собою. Наші скарби потрібно вносити в список нематеріальної спадщини України і ЮНЕСКО. Нам треба берегти своє, а ми безпечно до цього ставимося.

Чому я взагалі займаюся популяризацією традицій? Могла б спокійно будувати свою кар’єру, але намагаюся популяризувати і примножувати все українське. Бо це основа всього. Дуже багато десятиліть і навіть століть українська культура була в позиції оборони. Ми були змушені захищатися від зовнішніх ворогів і внутрішніх колаборантів. Навіть своїх громадян переконувати, що потрібно цінувати своє, наприклад, співати "Многії літа", а не "Happy Birthday to You". А якщо ми не будемо захищати своє, то за що боремося? Якщо ми готові бути і надалі частиною російської імперії (не дай Боже!), то вже треба скласти ручки і нічого не робити… Нам треба переходити в іншу позицію – активну.

Світ повинен про нас знати не тільки як про країну героїв і титанів, які стали на захист своєї землі, – безумовно, честь і хвала за це нашим військовим. Але ми повинні ще й знайомити світ з нашими багатющими тисячолітніми традиціями. Ми маємо навчитися вражати культурою і заробляти культурою. Не тільки повагу і любов, але й гроші, щоб допомагати країні вистояти у цій кривавій війні.

Читайте також на OBOZ.UA інтерв’ю зі співачкою Іриною Федишин – про настрої деяких українців за кордоном, сльози за сценою та новини про загиблого брата.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
18 тисяч за шість годин роботи: українським пенсіонерам пропонують вигідну вакансію
Telegraf
2025-05-01T07:48:59Z
"Пішов добровольцем": родина загиблого учасника шоу "Екси" вперше розповіла про його службу
24tv
2025-05-01T07:48:42Z
Французькі розробники успішно випробували новий бойовий морський дрон для дистанційних атак
InternetUA
2025-05-01T07:46:58Z
Виплати до Дня Незалежності у 2025 році: які групи людей з інвалідністю отримають кошти
24tv
2025-05-01T07:40:31Z
Індія проведе перепис населення за кастами: для чого це
24tv
2025-05-01T07:33:28Z
Що посадити вздовж паркану: яскравий живопліт вразить навіть сусідів
GlavRed
2025-05-01T07:27:02Z
Був учнем апостола Петра: що відомо про Папу Римського, якого поховано в Україні
24tv
2025-05-01T07:24:38Z
У Франції показали свій аналог HIMARS, проте є нюанси
InternetUA
2025-05-01T07:10:36Z
У віці 100 років: померла зірка фільму "Жахіття на вулиці В'язів"
24tv
2025-05-01T07:40:18Z
Наталку Денисенко запідозрили в новому романі на фоні розлучення: вона відповіла
Фокус
2025-05-01T07:33:24Z
Потап обрав нову країну - що зробив репер і чим тепер займатиметься
GlavRed
2025-05-01T07:27:28Z
"Відчайдушні домогосподарки" повернуться на екрани з новою назвою
Фокус
2025-05-01T06:30:36Z
Зрадниця Регіна Тодоренко покинула РФ разом із сім'єю - причина
GlavRed
2025-05-01T06:27:03Z
Мультфільм «Потік» став переможцем LUX Audience Award 2025
Детектор М
2025-05-01T05:48:52Z
На Netflix відбудеться прем'єра українського серіалу «Парочка слідчих»
Детектор М
2025-05-01T05:48:34Z
Фільм Суспільного «Сентиментальна подорож до планети Параджанова» виходить у прокат
Детектор М
2025-05-01T05:48:31Z
Красіва я в мєдном чайнікє! Валерія заспівала на зруйнованих росіянами будинках, і вона — далеко не перша
Детектор М
2025-05-01T05:48:15Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Україна готова сьогодні підписати угоду про копалини зі США — Bloomberg
ZN UA
2025-05-01T07:55:07Z
Грем заявив, що нові антиросійські санкції підтримують понад 70 сенаторів
Лига
2025-05-01T07:54:23Z
У Європі готують план на випадок, якщо Трамп вийде з мирних перемовин
24tv
2025-05-01T07:52:22Z
Трамп заявив, що угода щодо надр дасть США більше, ніж було витрачено на Україну
Европейская правда
2025-05-01T07:51:03Z
Поліція Парижа побоюється заворушень на 1 травня
Европейская правда
2025-05-01T07:43:52Z
Ресурсна угода матиме незначне значення, якщо війна триватиме – NYT
ZN UA
2025-05-01T07:43:44Z
Шмигаля викликали в парламент через угоду про копалини — Кондратюк
Telegraf
2025-05-01T07:40:38Z
У Раді розповіли, коли можуть ратифікувати угоду зі США про корисні копалини
ZN UA
2025-05-01T07:40:32Z
Тариф на світло з 1 травня 2025 року: скільки платитимуть українці
Факти ICTV
2025-05-01T07:54:39Z
Місяцями без оплати: енергоринок працює під тиском боргової кризи – експерт
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T07:54:07Z
Українські яйця продаватимуть в Канаду: країна офіційно відкрила свій ринок
ZN UA
2025-05-01T07:43:14Z
Рада директорів Tesla шукає заміну Маску – WSJ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T07:39:58Z
Терпець увірвався: чи готова Саудівська Аравія до обвалу цін на нафту
24tv
2025-05-01T07:36:25Z
Новий графік поїздів з Києва у травні: "Укрзалізниця" зробила важливе попередження
Политека
2025-05-01T07:31:05Z
Українці обомліли: податкова може надіслати шалені штрафи
Знай
2025-05-01T07:30:30Z
"Схоже на Армагеддон": правління Tesla шукає нового директора замість Маска, — WSJ
Фокус
2025-05-01T07:27:49Z
Чи стали українці більше пити? Гетманцев пояснив різке збільшення виробництва спирту
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T07:24:21Z
Загроза вибухів відтермінованих касетних боєприпасів. Влада звернулася до жителів Оболонського району
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T07:40:24Z
Судитимуть киянина, який ледь не зарізав 73-річного батька
Украина Криминальная
2025-05-01T07:27:14Z
У Ромнах керівництва ліцею судитимуть за вимагання грошей зі студентів
Украина Криминальная
2025-05-01T06:57:39Z
Синєгубов розповів про оперативну ситуацію на Харківщині станом на 1 травня
Мій Харків
2025-05-01T06:46:48Z
Хмельничанин збирав кошти на сайті знайомств, видаючи себе за військового
Украина Криминальная
2025-05-01T06:42:38Z
Шахраї видурили у двох українок 43 тисячі гривень
InternetUA
2025-05-01T06:27:22Z
Поліція затримала киянку, яка торгувала наркотиками через закритий Telegram-канал
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T06:24:14Z
Унаслідок нічної атаки рашистів на Одещину загинули 2 людини, ще 15 травмовані
Украина Криминальная
2025-05-01T06:13:52Z
Київщину атакували "Шахеди": постраждали помешкання, зафіксовано низку пожеж
24tv
2025-05-01T06:00:51Z
Схуднете до літа, якщо викреслите з меню ці 11 продуктів
Gazeta UA
2025-05-01T07:40:16Z
Як навчитись рано прокидатись: поради експерта
24tv
2025-05-01T07:27:41Z
Страшний досвід: король Чарльз III висловився про свій діагноз раку
Факти ICTV
2025-05-01T06:07:13Z
Неврози без маски: чому варто вчасно реагувати на тривожні сигнали
Детектор М
2025-05-01T05:48:20Z
Один інгредієнт, який варто додавати до чаю для зміцнення імунітету
24tv
2025-05-01T05:15:12Z
Новий штам небезпечного вірусу вирує на круїзних лайнерах
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T04:48:26Z
У «гормону задоволення» дофаміну є ще одна фунція: відкриття науковців
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T04:18:28Z
Яку мінімальну кількість відтискань ви повинні робити у вашому віці
24tv
2025-05-01T03:39:54Z
Від плям не залишиться і сліду: як очистити подушку без пральної машини
GlavRed
2025-04-30T21:27:20Z
Одна кімната на сім'ю: як Київ вирішує житлове питання постраждалих від обстрілів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T07:54:03Z
Аварія на ЛЕП у Полтавській області: без світла близько тисячі абонентів
Факти ICTV
2025-05-01T07:39:31Z
Гороскоп на завтра 2 травня: Ракам - приємний сюрприз, Козерогам - успіх
GlavRed
2025-05-01T07:27:50Z
Один день із Гострими картузами: відстеження, вибухи, знищення
Знай
2025-05-01T07:21:17Z
Скільки територій України потрапили в окупацію за квітень: у DeepState назвали цифри
GlavRed
2025-05-01T07:19:53Z
На водоймах Харкова влітку працюватимуть рятувальні пости
Мій Харків
2025-05-01T07:13:27Z
Нова шахрайська схема – підроблені платіжки за комуналку
Украина Криминальная
2025-05-01T07:12:01Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 1 травня 2025 року
Фокус
2025-05-01T07:01:32Z
Графік відключення води в травні 2025 у Харкові: для кількох районів зробили важливе попередження
Политека
2025-05-01T07:01:06Z
В нього закохуються з першої ложки: рецепт варення з кульбаби – це хіт сезону з 3 інгредієнтів
24tv
2025-05-01T07:48:52Z
Люди з завжди чистою кухнею дотримуються всього 5 звичок: вони елементарні
24tv
2025-05-01T07:40:29Z
Як стильно облаштувати гараж
24tv
2025-05-01T07:27:20Z
Флірт, вогонь і ніжність: любовний гороскоп для всіх знаків зодіаку на травень
24tv
2025-05-01T06:15:47Z
Якщо лишилось пюре, приготуйте цю страву: рецепт ситної картопляної запіканки з куркою
Telegraf
2025-05-01T06:12:15Z
Красиво як в ресторані, а смакує ще краще: ідеальний рецепт для курячого філе за лічені хвилини
24tv
2025-05-01T05:30:36Z
Серед них Мальдіви: турист, який об'їздив весь світ, назвав країни, у які нізащо не повернеться
24tv
2025-05-01T05:21:41Z
Черстві паски викидати не варто: як можна дати їм "друге життя"
Telegraf
2025-05-01T04:51:21Z
Яка перша назва ківі: як спочатку називали фрукт і чому його перейменували
GlavRed
2025-05-01T03:27:37Z
Мареска: Аналізувати Юргорден дуже непросто
Football.ua
2025-05-01T07:55:24Z
Бартулович: Бажання може і було великим, але багато не виходило
Football.ua
2025-05-01T07:43:40Z
Клуби Мессі та Роналду майже одночасно вилетіли з Ліг чемпіонів своїх конфедерацій
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T07:42:16Z
Костюк після гри розкритикувала поведінку прихильниці Лукашенка Соболенко
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T07:27:03Z
Інтер Маямі з Мессі програв Ванкуверу та вилетів із Кубка чемпіонів КОНКАКАФ
Football.ua
2025-05-01T07:24:46Z
Постекоглу: Буде/Глімт заслужив своє місце в півфіналі
Football.ua
2025-05-01T07:16:39Z
Стали відомі півфіналісти чемпіонату світу зі снукеру: хто продовжить змагатися за титул
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T07:00:48Z
Лідер Барселони розкритикував команду після нічиєї з Інтером
24tv
2025-05-01T06:57:01Z
Клуб Леня завершив боротьбу у плей-оф НБА
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T06:51:40Z
Третій у родині: електричний універсал BMW i3 Touring покажуть наступного року
AutoGeek
2025-05-01T07:31:27Z
Зірковий український футболіст засвітив у Лондоні яскравий тюнінгований BMW
Фокус
2025-05-01T07:21:17Z
Представлено спецверсію Volkswagen Polo у культовій лівреї Harlequin
AutoCentre
2025-05-01T07:07:08Z
На німецьких заводах Volkswagen хочуть виробляти китайські електромобілі
AutoGeek
2025-05-01T06:46:02Z
Honda показала позашляхову версію популярного CR-V
AutoCentre
2025-05-01T06:36:08Z
Виконує дві функції: водіям розповіли про "зручний символ" на панелі авто
GlavRed
2025-05-01T03:27:41Z
"Формули-1" для неба: перший серійний літаючий автомобіль пройшов випробування
Gazeta UA
2025-05-01T02:18:11Z
Форд продовжив спеціальні ціни для співробітників, але чи призведуть мита до різкого зростання вартості після липня?
Топ Жир
2025-04-30T23:30:35Z
Toyota може впровадити автономні технології Waymo у моделі Camry
Топ Жир
2025-04-30T22:00:00Z
Астрономи зробили найкращі фотографії планет, які народжуються навколо зірок
Фокус
2025-05-01T07:51:18Z
OpenAI пояснює, чому ChatGPT став надто підлабузницьким
InternetUA
2025-05-01T07:36:09Z
Ці налаштування непомітно уповільнюють ваш Android-смартфон
InternetUA
2025-05-01T07:25:49Z
Перші 27 інтернет-супутників Amazon запущені в космос
InternetUA
2025-05-01T07:16:29Z
Рослини можуть “кричати від болю”, коли вони відчувають стрес — дослідження
Факти ICTV
2025-05-01T07:13:42Z
Зонд NASA виявив у надрах супутника Юпітера те, що дуже здивувало астрономів
Фокус
2025-05-01T07:07:06Z
Кількість додатків у Google Play зменшилася на 47%
InternetUA
2025-05-01T07:01:11Z
Google хоче інтегрувати Gemini AI в iPhone: чого очікувати
InternetUA
2025-05-01T06:55:15Z
Генеральний директор Microsoft каже, що до 30% коду компанії було написано штучним інтелектом
InternetUA
2025-05-01T06:46:22Z