/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2Fdb1f99eb532ecf4a9e786d7dd7b44c5e.jpg)
Генерал-майор СБУ запропонував жорстке покарання за відмову від мобілізації
В Україні триває мобілізація 2024, і людей, які кажуть, що не хочуть воювати, потрібно жорстко карати.
Генерал-майор запасу Служби безпеки України, екс-заступник очільника спецслужби Віктор Ягун в ефірі "Еспресо" заявив, що "взагалі позбавляв громадянства тих людей, які кажуть, що не хочуть воювати". "Не хочеш виконувати свої обов'язки, то які можуть бути у тебе права", - сказав він.
На думку офіцера СБУ, "мобілізація має бути тотальною, або тотальною має бути перевірка хто і де перебуває". "Якщо людина не пройшла військово-лікарську комісію і не надала документи, що вона працює на оборону, не на економіку, все решта - відмовки", - вважає Ягун.
Триває мобілізація в Україні - на сьогодні про це варто знати
Під час засідання комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки 4 січня вперше обговорили урядовий проект закону, яким передбачено посилення мобілізації в нашій державі. Якщо поданий Кабміном документ буде ухвалено без внесення змін, то новий закон про мобілізацію 2024 передбачатиме, що вік мобілізації знизиться з 27 до 25 років.
За відомостями ЗМІ, головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний говорив на засіданні, що йому потрібні люди, й на кожного призваного буде по 80 днів навчання.
Мобілізацію в Україні активно коментують. Зокрема, ветеран російсько-української війни, колишній командир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий попереджав, що у разі провалу мобілізаційних заходів наша держава може зникнути.