MY.UAНовини
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Загалом зміни стосуватимуться ледь не кожної освітньої галузі. Втілення яких масштабних задумів варто очікувати, до чого готуватися педагогам, учням та студентам, які інновації та реформи задумали реалізувати цьогоріч уряд і МОН – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Найголовніші події 2024 року в українській освіті

Головним критерієм на сьогодні у навчальному процесі залишається безпека. При цьому президент Зеленський пообіцяв, що зруйновані у час повномасштабної війни навчальні заклади відбудовуватимуть ще до її закінчення. Як і будуватимуть надійні укриття у тих закладах освіти, які їх ще не мають. А віцепрем'єр Михайло Федоров анонсував презентацію у січні плану з розвитку освіти.

Збільшення фінансування освіти з бюджету

Нардепи передбачили у бюджеті на 2024 рік на освіту більше коштів, ніж на 2023-й. Загалом – понад 170 мільярдів гривень. Кошти скерують, зокрема, на облаштування укриттів, друк підручників, забезпечення Нової української школи, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти тощо. Детальніше – за посиланням.

Навчальний рік продовжили

В Україні навчальний рік 2023 – 2024 триватиме на місяць довше. У Міносвіти передбачили цей час на надолуження освітніх втрат, якщо такі виникнуть, адже триває повномасштабна війна. Цей навчальний рік в Україні завершиться 28 червня 2024 року.

Зарплата учителів зросла

Цього року учителям нарешті підвищать зарплату. На це педагоги, яким познімали чимало доплат у час повномасштабної війни, чекають вже кілька років. Їхня оплата праці збільшиться у межах двох етапів: І – з 1 січня – на 10%; II – з 1 квітня – на 12,6%. У середньому педагоги отримуватимуть на сьогодні 14 тисяч гривень, а з 1 квітня – 16 тисяч гривень.


З 1 січня 2024 року зросла зарплата вчителів / Depositphotos

Реформа дошкільної освіти

В Україні також планують втілити у життя реформу дошкільної освіти. Так, кожна дитина має отримати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей. А батьки мають отримати можливість обирати дитсадок поблизу дому та скористатися справедливою черговістю зарахування дитини до дошкільного закладу. У кожному садку при цьому має бути укриття, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування тощо.

Школа і реформа НУШ

  • Реформа НУШ

У 2023 році у МОН заявили про відновлення реформи Нової української школи, яка під час війни та за час головування у міністерстві Шкарлета відверто загальмувала.

Вже з 2027 року українські школи перейдуть на 12-річну систему освіти. Пілотний проєкт мають запустити з 2025 року, тому цьогоріч МОН активно готуватиме зміни для втілення. Уряд також не так давно виділив 1 мільярд гривень для НУШ, які скерують на закупівлю мультимедійного обладнання для 5 – 6 класів.


З 2027 року школи перейдуть на 12-річну систему освіти / Фото ілюстративне, Depositphotos

  • Мережа академічних та професійних ліцеїв

Що важливо, у межах реформи в Україні створять мережу академічних та професійних ліцеїв. Підручники уже друкують, а вчителі повинні проходити підвищення кваліфікації. Розробляють також державний стандарт для старшої профільної школи. До 1 вересня 2024 року на місцях мають затвердити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів. При цьому врахувати вимоги безпеки, інклюзивність, демографічні показники, профілізацію старшої школи тощо.

  • Безпека та поліцейські у школах

У кожній школі тепер перебуватиме поліцейський – спеціально відібрана, навчена та екіпірована людина. А на входах до навчальних закладів встановлять металошукачі та арки. Особливу увагу звертатимуть на школи, розташовані неподалік зони бойових дій та кордону з Білоруссю. Це відбувається у межах проєкту "Офіцери шкільної безпеки". У Нацполіції поки не вирішили, чи матимуть такі поліцейські зброю.

  • Будівництво підземних шкіл та трансформація чинних

В Україні торік розпочали безпрецедентне будівництво підземних шкіл. Спорудження першого такого навчального закладу мають завершити цього місяця у Харкові. У ньому зможе вчитися офлайн у дві зміни близько 900 дітей. У місті при цьому вже розробляють проєкти інших таких підземних шкіл. На Харківщині, у селищі Коротичі, також будують підземну школу.

Що цікаво, у Харкові у середині цього місяця також запрацює метросадок. У ньому діток готуватимуть до школи.

В Україні також осучаснюватимуть радянські школи. Однак архітектурну трансформацію і відбудову пройдуть на початку лише 5 закладів освіти. У них має з'явитися надійне укриття, сучасний дизайн і безбар'єрний простір.

Міносвіти також планує цього року розпочати роботу з дебюрократизації діяльності шкіл.

  • Зміни у навчальній програмі

Викладання історії України у школах зазнає змін. До 1 вересня 2024 року мають внести зміни у підручники з історії України. Старий підручник доповнять розділом, зокрема, про події новітньої російсько-української війни. МОН також розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі? Уроки стійкості, боротьби та перемог".

Також змінять і уроки"Захисту України". На якісну зміну викладання цього предмета у школах скерують 1,74 мільярда гривень. Кошти передбачили для підвищення кваліфікації учителів, закупівлю засобів навчання та комп'ютерів для навчальних кабінетів. Сам предмет стане більше практико-орієнтованими. Зокрема, учнів вчитимуть, як поводитися в критичних ситуаціях, з вибухонебезпечними предметами, надавати домедичну допомогу тощо.

  • Навчання мовами нацменшин

В Україні у класах із мовами навчання нацменшин, які є офіційними мовами ЄС, можуть гарантувати право на використання відповідної мови під час навчання. Але цей погоджений урядом законопроєкт, який стосується прав національних меншин в Україні, зокрема й на освіту, має ще ухвалити Рада.

ДПА

У 2024 році 4-класники складатимуть Державну підсумковуатестацію. Але вона буде моніторинговою і не у всіх школах. Знання учнів перевірятимуть з української мови і літератури та математики. Для втілення цього пілотного проєкту виберуть 2 тисячі школярів з різних областей. Зауважимо, що ДПА як обов'язкове оцінювання знань учнів випускних класів у час повномасштабної війни скасували.


ДПА у 2024 році відбудеться у 4 класах, але моніторингово / Depositphotos

Профтехосвіта

Освіту військових закладів переформатували на потреби ЗСУ. У Міносвіти при цьому заявляли про наміри змінити підходи до профтехосвіти. Училища повинні стати швидким трампліном до здобуття професії, який доступний кожному. Очільники коледжів майбутнього при цьому повинні бути якісними менеджерами, які забезпечать у закладах освіти високі стандарти навчання – такими, як хоче бізнес.

Масштабні зміни у вищій освіті

Найбільше докорінних змін торік у Міносвіти анонсували у сфері вищої освіти. Зокрема, планують скоротити кількість вишів в Україні, надавати гранти на здобуття вищої освіти вступникам. Також нададуть можливість студентам швидше завершити навчання на бакалавраті та змінять принцип надання стипендій та нарахування зарплат викладачам.

  • Скорочення кількості вишів

Міносвіти планує зменшити кількість вишів в Україні, а також прибрати так звані філії університетів. Зі 170 підпорядкованих державі вишів залишать 100. Окремі об'єднають. Це пояснюють тим, що на сьогодні у ЗВО вчиться наполовину менше студентів, ніж розрахована інфраструктура. Ті заклади вищої освіти, які залишать, модернізують.


В Україні скоротять кількість вишів / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

  • Гранти на навчання

З вересня 2024 року у сфері вищої освіти запровадять грантову систему оплати навчання. Вступник за результатами НМТ отримає від держави певну суму грошей і обиратиме, на здобуття освіти у якому виші їх витратити. Так, 60% вступників отримуватимуть державну підтримку у різних пропорціях. Натомість 40% платитимуть за навчання власні кошти. У МОН вважають, що це буде більш справедливо.

На окремих спеціальностях, які будуть важливі для держави, залишать 100% державне замовлення. Це можуть бути вчителі, медики, енергетики тощо. Кошти, які держава надаватиме вступнику, залежатимуть від його результатів НМТ. Розмір гранту та порядок надання коштів визначатиме уряд. Пільговики матимуть гарантоване право на отримання коштів на навчання.

  • Свобода вибору для вступника

Вступникам також нададутьбільше свободи щодо вибіркових предметів. Вступ при цьому буде можливий на галузь з можливістю обрання своєї спеціальності. Студенти вибиратимуть самі, скільки їм вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1 – 2 років навчання. При цьому студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки – здобути ступінь за 6 років. Ці зміни набудуть чинності з нового навчального року.

  • Скорочення кількості викладачів та зміна оплати праці

У МОН також заявили, що на сьогодні в Україні забагато викладачів. З 2024 року МОН змінить принцип фінансування вишів. Кращим ЗВО додадуть кошти. Університети самі їх розподілятимуть. Більшу зарплату отримуватимуть ті викладачі, яких вибирають студенти або ж які мають хороший науковий доробок.

  • Стипендію надаватимуть обраним

Міносвіти також планує змінити принцип нарахування стипендії студентам. У МОН вважають, що 1,7 тисячі гривень, а з 2024 року – 2 тисячі гривень стипендії – це популізм. Так, стипендії залишать тим майбутнім фахівцям, кого держава замовляє, кому покриває 100% їх навчання, хто погодиться на перше гарантоване місце роботи й потребує цієї стипендії. При цьому розмір соцвиплат збільшать. Також можуть скасувати виплати тим студентам, які виїхали за кордон.

  • Зміна ректорів

У 2024 році має відбутися і велика поколінна зміна у керівництві вишів, адже завершується другий термін контракту у багатьох ректорів. Так, у нашій державі є чимало вишів, де ректор перебуває на своїй посаді 10 – 20 років. Цьогоріч у МОН також планують створювати додатково дієві наглядові ради при ЗВО.

  • Курс військової підготовки у вишах

Міносвіти також планує запровадити у ЗВО пілотні військові кафедри. Вони відповідатимуть за базову військову підготовку усіх хлопців та охочих дівчат з вересня 2024 року. Спеціальність можна буде здобути, пройшовши курс тактичної медицини, базової стрільби тощо. Пілотні проєкти почнуть працювати з нового навчального року. Зауважимо, що систему військової освіти трансформують за стандартами НАТО з 2026 року.

Відстрочка та мобілізація студентів

На сьогодні студенти денної та дуальної форми навчання мають відстрочку від мобілізації. Так само і викладачі. Якщо парламент погодить новий законопроєкт чи зміни до закону про мобілізацію, то надаватимуть відстрочку від мобілізації тим студентам-чоловікам, які вступають на вищий рівень освіти, ніж мають. До прикладу, якщо у вас є диплом бакалавра, а вступаєте на магістратуру, чи диплом магістра і вступаєте в аспірантуру.

Вступна кампанія і НМТ

У 2024 році випускники шкіл втретє складатимуть спрощений через повномасштабну війну варіант ЗНО – НМТ (національний мультипредметний тест). У січні МОН має оприлюднити умови прийому до закладів вищої освіти України. Однак основні зміни для абітурієнтів вже анонсували. Зокрема, такі:

  • у 2024 році абітурієнти вступатимуть до вишів за результатами НМТ;
  • результати мультитесту будуть потрібні і для вступу на творчі спеціальності;
  • мультитест міститиме вже 4, а не 3 предмети;
  • обов'язковими будуть українська мова, математика та історія України;
  • до вибіркових додадуть також українську літературу та географію;
  • НМТ відбуватиметься протягом одного дня з міркувань безпеки;
  • основна сесія мультитесту розпочнеться у травні.

Наука

Торік очільник МОН Оксен Лісовий анонсував значні інвестиції у наукові розробки в Україні. Кошти скерують на актуальні дослідження та підтримку молодих вчених. Також уряд планує реформувати Національну академію наук.

Запуск освітньої Мрії

У 2024 році має нарешті запрацювати освітній застосунок Мрія, який презентували 1 вересня 2023 року. Він допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися у навчальному процесі. Також міститиме інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки учня. А також – бібліотеку контенту, який потрібний конкретній дитині.


Застосунок Мрія / Скриншот з відео, опублікованого на сайті Президента України

Англійська – мова міжнародного спілкування

Верховна Рада у цілому має ухвалити законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійська стане однією з мов міжнародного спілкування у нашій державі. Для держслужбовців її знання стане обов'язковим. Також уряд має намір запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Тож чи втілить Міносвіти усі ці масштабні задуми у життя і як саме, та чи будуть вони справді дієвими для української освіти, дізнаємось протягом 2024 року.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Генштабі оцінили ситуацію на фронті
1News
2024-12-05T07:09:03Z
ЗСУ провели вдалий контрштурм під Торецьком
Фокус
2024-12-05T07:06:52Z
ЗСУ знищили плацдарм РФ на Харківщині: ворог створює нову загрозу - Попович
GlavRed
2024-12-05T07:06:07Z
У Києві прибрали пам'ятник комуністу з Полтавщини
Khreschatyk
2024-12-05T07:00:31Z
Зазнав смертельного поранення на Покровському напрямку. Згадаймо Олексія Бєлова
ГЛАВКОМ NET
2024-12-05T07:00:29Z
ЗСУ відбили село Новий Комар, але росіяни змогли захопити селище біля нього ‒ DeepState
ZN UA
2024-12-05T06:46:53Z
Один загиблий, троє поранених: ворог вчора атакував Харківщину дронами і КАБом
УкраинФорм
2024-12-05T06:45:37Z
Армія РФ вночі та зранку тричі обстріляла Сумщину
УкраинФорм
2024-12-05T06:39:12Z
Росіяни минулої доби поранили чотирьох жителів Донеччини
УкраинФорм
2024-12-05T06:36:44Z
Україна почала переговори з командою Трампа щодо припинення війни – WSJ
ГЛАВКОМ NET
2024-12-05T07:09:58Z
Як перемогти Трампу Путіна на мирних переговорах: сценарій від Foreign Policy
TSN
2024-12-05T07:09:53Z
Українська делегація провела зустріч з командою Трампа - Reuters
УкраинФорм
2024-12-05T07:00:11Z
Герасимов телефонував голові Об'єднаного комітету начальників штабів США - NYT
УкраинФорм
2024-12-05T06:57:57Z
Австрійський суд знову відмовив в екстрадиції Фірташа
УкраинФорм
2024-12-05T06:57:47Z
У Росії вигадали нову "страшилку" про бандерівців та відкрито насміхаються з воєнних злочинів
24tv
2024-12-05T06:54:25Z
Блінкен не виключив додаткових санкцій проти Грузії
Европейская правда
2024-12-05T06:54:17Z
Опозиція у Південній Кореї планує провести голосування щодо імпічменту президента 7 грудня
УкраинФорм
2024-12-05T06:51:29Z
Поліція Південної Кореї проводить розслідування щодо президента
ГЛАВКОМ NET
2024-12-05T06:51:16Z
Навряд з мене вийде штурмовик, – українська акторка відповіла, чи готова піти на фронт
24tv
2024-12-05T07:03:59Z
Святкова скринька: зустрічай зиму в найкращих українських традиціях разом з Авророю
Фокус
2024-12-05T07:01:27Z
Джонні Депп порвав із росіянкою: змусили шанувальники чи власний вибір
Знай
2024-12-05T05:51:12Z
Серіал «Дюна: Пророцтво»: розкрито ще більше таємниць хітового блокбастера
Политека
2024-12-05T05:03:44Z
Як сьогодні живе ведучий "Холостяка" Григорій Решетник, який виховує трьох дітей
24tv
2024-12-05T05:03:20Z
У Німеччині на аукціоні продають порожнє полотно за 1,5 млн евро
ГЛАВКОМ NET
2024-12-05T02:12:57Z
ЮНЕСКО визнала українську писанку культурним надбанням людства
Хвиля
2024-12-05T02:09:29Z
У двох топових музеях світу з'явилися україномовні аудіогіди
InternetUA
2024-12-05T02:01:03Z
Сара Фергюсон без макіяжу "засвітилася" на домашніх фото з різдвяним вайбом
GlavRed
2024-12-05T00:27:04Z
Україна перевиконала граничну межу експорту кукурудзи до ЄС
Agravery
2024-12-05T07:06:22Z
Опалення дровами чи вугіллям: які пільги доступні у 2024 році
24tv
2024-12-05T07:03:15Z
На Чернігівщині ТОВ “Каркас Груп” побудувала сучасний комплекс для великої рогатої худоби з безприв’язним утриманням
AgroNews
2024-12-05T07:03:09Z
Клієнт ПриватБанку пожалівся на проблеми з кешбеком: "Заради 3,5% податків блокують"
Политека
2024-12-05T07:03:03Z
Від сьогодні починають діяти нові гігієнічні вимоги до агропродовольчих ринків
AgroPortal
2024-12-05T07:00:39Z
Bitcoin вперше перевищив позначку у 100 000 доларів: як адміністрація Трампа впливає на криптовалюту
ZN UA
2024-12-05T06:57:03Z
Вивозили валюту до Євросоюзу під час війни. З’явилися нові деталі у справі Крупи
ГЛАВКОМ NET
2024-12-05T06:42:46Z
Куюн спрогнозував, як зміняться ціни на пальне в Україні перед новорічними святами
Хвиля
2024-12-05T06:36:33Z
Менш як сто доларів: яку пенсію отримує більшість пенсіонерів в Україні
24tv
2024-12-05T06:24:04Z
У ДР Конго від невідомої хвороби померли 79 людей
УкраинФорм
2024-12-05T07:09:55Z
Чому язик змінює колір: перелік основних причин
24tv
2024-12-05T06:03:52Z
Потрібні лише 10 вільних хвилин: наука радить ці 5 прийомів, які зроблять вас щасливішим
24tv
2024-12-05T04:42:51Z
Новорічна ялинка може стати небезпечною: терміново потрібно почистити й помити
Знай
2024-12-05T03:51:47Z
Ефект максимальний: для чого досвідчені господині натирають яйця лимоном
GlavRed
2024-12-05T01:27:59Z
В Україні створять щонайменше 200 центрів ментального здоровʼя
Хвиля
2024-12-04T21:36:29Z
На підлозі чи на ліжку – де корисніше спати
24tv
2024-12-04T20:06:00Z
Про це знають одиниці: чому в банан потрібно вставляти алое вера
24tv
2024-12-04T19:33:29Z
Секрет довгожителів: до чого тут стовбурові клітини і як це допоможе попередити Альцгеймера
24tv
2024-12-04T19:18:11Z
У Києві під електропотяг кинулася людина: деталі
TSN
2024-12-05T06:51:48Z
Жінка сплатить понад 60 тисяч гривень штрафу за поширення порнографії
InternetUA
2024-12-05T06:28:33Z
У Китаї стався обвал ґрунту на будмайданчику, 13 людей вважаються зниклими безвісти
УкраинФорм
2024-12-05T06:27:40Z
В Одесі затримали підлітка, який підпалив електропідстанцію
УкраинФорм
2024-12-05T05:33:09Z
На Житомирщині викрили схему розкрадання понад ₴10 мільйонів, виділених на потреби військових
УкраинФорм
2024-12-05T02:27:32Z
Прикордонники знайшли у телефоні німого ухилянта голосові повідомлення
InternetUA
2024-12-04T23:51:24Z
Чоловік знайшов чужу банківську картку і витратив з неї 35 тисяч гривень
InternetUA
2024-12-04T22:00:37Z
В Україні масштабна повітряна тривога: "почервоніло" пів країни
TSN
2024-12-04T21:36:05Z
Зробив матір "інвалідом", щоб не служити: на Рівненщині судили військового
Политека
2024-12-04T20:28:45Z
Яке завтра, 6 грудня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2024-12-05T07:09:59Z
Мобілізація 18-річних: радник президента зробив заяву
ГЛАВКОМ NET
2024-12-05T07:03:39Z
Пам’яті Героя України, солдата Олексія Циханюка
УкраинФорм
2024-12-05T07:03:29Z
«Бердянськ 24». Історія медіа, яке покинуло окуповане місто, але не втрачає зв’язок з його жителями
Детектор М
2024-12-05T07:01:42Z
У Зеленського відповіли, чи готують зниження мобілізаційного віку до 18 років
ZN UA
2024-12-05T06:36:40Z
В’єтнамська бізнесвумен примудрилась вкрасти 27 млрд доларів, тепр їй треба заплатити 9 млрд щоб її не стратили
Украина Криминальная
2024-12-05T06:27:46Z
1 000 гривень і трохи елементарної математики
GlavRed
2024-12-05T06:27:24Z
Пенсія на дітей: які документи потрібно показати, щоб не скасували виплати
Знай
2024-12-05T06:21:52Z
Студенти і викладачі можуть виїжджати за кордон: адвокатка назвала умови
TSN
2024-12-05T06:21:48Z
Вони найбільше цінують свободу й самотність: про які знаки зодіаку йдеться
24tv
2024-12-05T07:03:10Z
Як перетворити звичайні інгредієнти на кулінарний шедевр: рецепт салату з гарбуза
24tv
2024-12-05T06:39:28Z
Дрезденський штоллен: історія та рецепт унікальної різдвяної випічки
Фокус
2024-12-05T05:06:59Z
Картопляна ковбаса: рецепт від Володимира Ярославського, який підкорить будь-який стіл
24tv
2024-12-05T04:36:23Z
Рецепт квашеної капусти від Євгена Клопотенка: завжди хрумка та смачна
Политека
2024-12-05T04:00:29Z
Як зробити ялинку пишнішою: дивовижний лайфхак "підірвав" мережу
GlavRed
2024-12-05T01:27:35Z
Як приготувати чизкейк: "Мастер Шеф" Глінська дала рецепт смачнющого десерту з гарбузом
Политека
2024-12-04T23:30:25Z
То он в чому справа: навіщо французи змочують круасани у каві – цікаве пояснення
24tv
2024-12-04T23:06:58Z
Закарпатський колорит на Різдво: як приготувати улюблену пісну пасулю
24tv
2024-12-04T22:15:00Z
Климчук: Добре, що не залишились узагалі ні з нічим
Football.ua
2024-12-05T07:03:59Z
Карабін: Полісся показало все те, про що нам говорили тренери, тож нічого несподіваного
Football.ua
2024-12-05T06:48:21Z
Арсенал — Манчестер Юнайтед 2:0 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2024-12-05T06:01:21Z
Шахтар — Ворскла. Напередодні
Football.ua
2024-12-05T05:48:46Z
Визначилися всі чвертьфіналісти Кубка Німеччини-2024/25
Football.ua
2024-12-04T22:54:05Z
Фіорентина поступилась Емполі в серії пенальті та вилетіла з Кубка Італії
Football.ua
2024-12-04T22:30:03Z
Брентфорд з Ярмолюком поступився Астон Віллі
Football.ua
2024-12-04T22:18:46Z
Арсенал переграв Манчестер Юнайтед в АПЛ: Зінченко виставив воротаря суперника посміховиськом
24tv
2024-12-04T22:15:15Z
Арсенал впевнено обіграв Манчестер Юнайтед
Football.ua
2024-12-04T22:09:46Z
"Зелена" енергія буде доступна 24/7: представлено нову проточну батарею Endurium
InternetUA
2024-12-05T07:10:34Z
Гравітація Марса притягує Землю ближче до Сонця, що призводить до потепління клімату, кажуть вчені
Portaltele
2024-12-05T06:51:36Z
Тихий і довговічний: представлено незвичайний мінівітрогенератор для дому
InternetUA
2024-12-05T06:42:48Z
Цю помилку робить кожен: як не можна носити увімкнений ноутбук
InternetUA
2024-12-05T06:21:17Z
Як запобігти гальмуванню смартфона з часом: корисні поради
InternetUA
2024-12-05T06:01:57Z
Як перевірити та захистити телефон від прослуховування: прості способи
Политека
2024-12-05T06:01:37Z
Чим відрізняються 2 картинки із закоханою парою: тільки генії помітять приховані деталі
GlavRed
2024-12-05T05:27:14Z
Кішки стали одними з найбільш агресивних хижаків у світі
Portaltele
2024-12-05T04:51:25Z
Буря затягується: скоро Україну атакує нова магнітна буря
GlavRed
2024-12-05T04:27:52Z
Украинцы стали реже покупать авто с ДВС: какие машины предпочитают
AutoCentre
2024-12-05T07:10:03Z
Amazon анонсує нову серію моделей ШІ
InternetUA
2024-12-05T07:01:19Z
В Україні зникнуть старі автомобілі: як нові екологічні стандарти змінять авторинок
Знай
2024-12-05T06:51:12Z
Спеціальний Mercedes-Benz для перевезення Папи Римського став електричним
Portaltele
2024-12-05T05:51:14Z
У всьому винні електрокари: світовий автогігант раптово залишився без керівника
ЗаРулем
2024-12-05T05:09:45Z
Не кожне підійде: як правильно вибрати масло для свого авто
Знай
2024-12-05T04:51:18Z
В Україні знизились продажі нових авто
360ua.news
2024-12-04T21:03:36Z
Aptera створює сонячний електромобіль: до 17 700 км безплатних поїздок на рік від сонця або до 643 км від батареї. Треба ще $60 млн на запуск в серію
ITC
2024-12-04T19:25:54Z
Електричний Mercedes-Benz G-Сlass перетворили на «Папамобіль»
AutoCentre
2024-12-04T19:01:31Z