MY.UAНовини
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Загалом зміни стосуватимуться ледь не кожної освітньої галузі. Втілення яких масштабних задумів варто очікувати, до чого готуватися педагогам, учням та студентам, які інновації та реформи задумали реалізувати цьогоріч уряд і МОН – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Найголовніші події 2024 року в українській освіті

Головним критерієм на сьогодні у навчальному процесі залишається безпека. При цьому президент Зеленський пообіцяв, що зруйновані у час повномасштабної війни навчальні заклади відбудовуватимуть ще до її закінчення. Як і будуватимуть надійні укриття у тих закладах освіти, які їх ще не мають. А віцепрем'єр Михайло Федоров анонсував презентацію у січні плану з розвитку освіти.

Збільшення фінансування освіти з бюджету

Нардепи передбачили у бюджеті на 2024 рік на освіту більше коштів, ніж на 2023-й. Загалом – понад 170 мільярдів гривень. Кошти скерують, зокрема, на облаштування укриттів, друк підручників, забезпечення Нової української школи, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти тощо. Детальніше – за посиланням.

Навчальний рік продовжили

В Україні навчальний рік 2023 – 2024 триватиме на місяць довше. У Міносвіти передбачили цей час на надолуження освітніх втрат, якщо такі виникнуть, адже триває повномасштабна війна. Цей навчальний рік в Україні завершиться 28 червня 2024 року.

Зарплата учителів зросла

Цього року учителям нарешті підвищать зарплату. На це педагоги, яким познімали чимало доплат у час повномасштабної війни, чекають вже кілька років. Їхня оплата праці збільшиться у межах двох етапів: І – з 1 січня – на 10%; II – з 1 квітня – на 12,6%. У середньому педагоги отримуватимуть на сьогодні 14 тисяч гривень, а з 1 квітня – 16 тисяч гривень.


З 1 січня 2024 року зросла зарплата вчителів / Depositphotos

Реформа дошкільної освіти

В Україні також планують втілити у життя реформу дошкільної освіти. Так, кожна дитина має отримати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей. А батьки мають отримати можливість обирати дитсадок поблизу дому та скористатися справедливою черговістю зарахування дитини до дошкільного закладу. У кожному садку при цьому має бути укриття, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування тощо.

Школа і реформа НУШ

  • Реформа НУШ

У 2023 році у МОН заявили про відновлення реформи Нової української школи, яка під час війни та за час головування у міністерстві Шкарлета відверто загальмувала.

Вже з 2027 року українські школи перейдуть на 12-річну систему освіти. Пілотний проєкт мають запустити з 2025 року, тому цьогоріч МОН активно готуватиме зміни для втілення. Уряд також не так давно виділив 1 мільярд гривень для НУШ, які скерують на закупівлю мультимедійного обладнання для 5 – 6 класів.


З 2027 року школи перейдуть на 12-річну систему освіти / Фото ілюстративне, Depositphotos

  • Мережа академічних та професійних ліцеїв

Що важливо, у межах реформи в Україні створять мережу академічних та професійних ліцеїв. Підручники уже друкують, а вчителі повинні проходити підвищення кваліфікації. Розробляють також державний стандарт для старшої профільної школи. До 1 вересня 2024 року на місцях мають затвердити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів. При цьому врахувати вимоги безпеки, інклюзивність, демографічні показники, профілізацію старшої школи тощо.

  • Безпека та поліцейські у школах

У кожній школі тепер перебуватиме поліцейський – спеціально відібрана, навчена та екіпірована людина. А на входах до навчальних закладів встановлять металошукачі та арки. Особливу увагу звертатимуть на школи, розташовані неподалік зони бойових дій та кордону з Білоруссю. Це відбувається у межах проєкту "Офіцери шкільної безпеки". У Нацполіції поки не вирішили, чи матимуть такі поліцейські зброю.

  • Будівництво підземних шкіл та трансформація чинних

В Україні торік розпочали безпрецедентне будівництво підземних шкіл. Спорудження першого такого навчального закладу мають завершити цього місяця у Харкові. У ньому зможе вчитися офлайн у дві зміни близько 900 дітей. У місті при цьому вже розробляють проєкти інших таких підземних шкіл. На Харківщині, у селищі Коротичі, також будують підземну школу.

Що цікаво, у Харкові у середині цього місяця також запрацює метросадок. У ньому діток готуватимуть до школи.

В Україні також осучаснюватимуть радянські школи. Однак архітектурну трансформацію і відбудову пройдуть на початку лише 5 закладів освіти. У них має з'явитися надійне укриття, сучасний дизайн і безбар'єрний простір.

Міносвіти також планує цього року розпочати роботу з дебюрократизації діяльності шкіл.

  • Зміни у навчальній програмі

Викладання історії України у школах зазнає змін. До 1 вересня 2024 року мають внести зміни у підручники з історії України. Старий підручник доповнять розділом, зокрема, про події новітньої російсько-української війни. МОН також розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі? Уроки стійкості, боротьби та перемог".

Також змінять і уроки"Захисту України". На якісну зміну викладання цього предмета у школах скерують 1,74 мільярда гривень. Кошти передбачили для підвищення кваліфікації учителів, закупівлю засобів навчання та комп'ютерів для навчальних кабінетів. Сам предмет стане більше практико-орієнтованими. Зокрема, учнів вчитимуть, як поводитися в критичних ситуаціях, з вибухонебезпечними предметами, надавати домедичну допомогу тощо.

  • Навчання мовами нацменшин

В Україні у класах із мовами навчання нацменшин, які є офіційними мовами ЄС, можуть гарантувати право на використання відповідної мови під час навчання. Але цей погоджений урядом законопроєкт, який стосується прав національних меншин в Україні, зокрема й на освіту, має ще ухвалити Рада.

ДПА

У 2024 році 4-класники складатимуть Державну підсумковуатестацію. Але вона буде моніторинговою і не у всіх школах. Знання учнів перевірятимуть з української мови і літератури та математики. Для втілення цього пілотного проєкту виберуть 2 тисячі школярів з різних областей. Зауважимо, що ДПА як обов'язкове оцінювання знань учнів випускних класів у час повномасштабної війни скасували.


ДПА у 2024 році відбудеться у 4 класах, але моніторингово / Depositphotos

Профтехосвіта

Освіту військових закладів переформатували на потреби ЗСУ. У Міносвіти при цьому заявляли про наміри змінити підходи до профтехосвіти. Училища повинні стати швидким трампліном до здобуття професії, який доступний кожному. Очільники коледжів майбутнього при цьому повинні бути якісними менеджерами, які забезпечать у закладах освіти високі стандарти навчання – такими, як хоче бізнес.

Масштабні зміни у вищій освіті

Найбільше докорінних змін торік у Міносвіти анонсували у сфері вищої освіти. Зокрема, планують скоротити кількість вишів в Україні, надавати гранти на здобуття вищої освіти вступникам. Також нададуть можливість студентам швидше завершити навчання на бакалавраті та змінять принцип надання стипендій та нарахування зарплат викладачам.

  • Скорочення кількості вишів

Міносвіти планує зменшити кількість вишів в Україні, а також прибрати так звані філії університетів. Зі 170 підпорядкованих державі вишів залишать 100. Окремі об'єднають. Це пояснюють тим, що на сьогодні у ЗВО вчиться наполовину менше студентів, ніж розрахована інфраструктура. Ті заклади вищої освіти, які залишать, модернізують.


В Україні скоротять кількість вишів / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

  • Гранти на навчання

З вересня 2024 року у сфері вищої освіти запровадять грантову систему оплати навчання. Вступник за результатами НМТ отримає від держави певну суму грошей і обиратиме, на здобуття освіти у якому виші їх витратити. Так, 60% вступників отримуватимуть державну підтримку у різних пропорціях. Натомість 40% платитимуть за навчання власні кошти. У МОН вважають, що це буде більш справедливо.

На окремих спеціальностях, які будуть важливі для держави, залишать 100% державне замовлення. Це можуть бути вчителі, медики, енергетики тощо. Кошти, які держава надаватиме вступнику, залежатимуть від його результатів НМТ. Розмір гранту та порядок надання коштів визначатиме уряд. Пільговики матимуть гарантоване право на отримання коштів на навчання.

  • Свобода вибору для вступника

Вступникам також нададутьбільше свободи щодо вибіркових предметів. Вступ при цьому буде можливий на галузь з можливістю обрання своєї спеціальності. Студенти вибиратимуть самі, скільки їм вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1 – 2 років навчання. При цьому студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки – здобути ступінь за 6 років. Ці зміни набудуть чинності з нового навчального року.

  • Скорочення кількості викладачів та зміна оплати праці

У МОН також заявили, що на сьогодні в Україні забагато викладачів. З 2024 року МОН змінить принцип фінансування вишів. Кращим ЗВО додадуть кошти. Університети самі їх розподілятимуть. Більшу зарплату отримуватимуть ті викладачі, яких вибирають студенти або ж які мають хороший науковий доробок.

  • Стипендію надаватимуть обраним

Міносвіти також планує змінити принцип нарахування стипендії студентам. У МОН вважають, що 1,7 тисячі гривень, а з 2024 року – 2 тисячі гривень стипендії – це популізм. Так, стипендії залишать тим майбутнім фахівцям, кого держава замовляє, кому покриває 100% їх навчання, хто погодиться на перше гарантоване місце роботи й потребує цієї стипендії. При цьому розмір соцвиплат збільшать. Також можуть скасувати виплати тим студентам, які виїхали за кордон.

  • Зміна ректорів

У 2024 році має відбутися і велика поколінна зміна у керівництві вишів, адже завершується другий термін контракту у багатьох ректорів. Так, у нашій державі є чимало вишів, де ректор перебуває на своїй посаді 10 – 20 років. Цьогоріч у МОН також планують створювати додатково дієві наглядові ради при ЗВО.

  • Курс військової підготовки у вишах

Міносвіти також планує запровадити у ЗВО пілотні військові кафедри. Вони відповідатимуть за базову військову підготовку усіх хлопців та охочих дівчат з вересня 2024 року. Спеціальність можна буде здобути, пройшовши курс тактичної медицини, базової стрільби тощо. Пілотні проєкти почнуть працювати з нового навчального року. Зауважимо, що систему військової освіти трансформують за стандартами НАТО з 2026 року.

Відстрочка та мобілізація студентів

На сьогодні студенти денної та дуальної форми навчання мають відстрочку від мобілізації. Так само і викладачі. Якщо парламент погодить новий законопроєкт чи зміни до закону про мобілізацію, то надаватимуть відстрочку від мобілізації тим студентам-чоловікам, які вступають на вищий рівень освіти, ніж мають. До прикладу, якщо у вас є диплом бакалавра, а вступаєте на магістратуру, чи диплом магістра і вступаєте в аспірантуру.

Вступна кампанія і НМТ

У 2024 році випускники шкіл втретє складатимуть спрощений через повномасштабну війну варіант ЗНО – НМТ (національний мультипредметний тест). У січні МОН має оприлюднити умови прийому до закладів вищої освіти України. Однак основні зміни для абітурієнтів вже анонсували. Зокрема, такі:

  • у 2024 році абітурієнти вступатимуть до вишів за результатами НМТ;
  • результати мультитесту будуть потрібні і для вступу на творчі спеціальності;
  • мультитест міститиме вже 4, а не 3 предмети;
  • обов'язковими будуть українська мова, математика та історія України;
  • до вибіркових додадуть також українську літературу та географію;
  • НМТ відбуватиметься протягом одного дня з міркувань безпеки;
  • основна сесія мультитесту розпочнеться у травні.

Наука

Торік очільник МОН Оксен Лісовий анонсував значні інвестиції у наукові розробки в Україні. Кошти скерують на актуальні дослідження та підтримку молодих вчених. Також уряд планує реформувати Національну академію наук.

Запуск освітньої Мрії

У 2024 році має нарешті запрацювати освітній застосунок Мрія, який презентували 1 вересня 2023 року. Він допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися у навчальному процесі. Також міститиме інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки учня. А також – бібліотеку контенту, який потрібний конкретній дитині.


Застосунок Мрія / Скриншот з відео, опублікованого на сайті Президента України

Англійська – мова міжнародного спілкування

Верховна Рада у цілому має ухвалити законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійська стане однією з мов міжнародного спілкування у нашій державі. Для держслужбовців її знання стане обов'язковим. Також уряд має намір запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Тож чи втілить Міносвіти усі ці масштабні задуми у життя і як саме, та чи будуть вони справді дієвими для української освіти, дізнаємось протягом 2024 року.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У ЗСУ підтвердили звільнення від росіян села Новий Комар
ZN UA
2024-12-05T11:27:41Z
ЗСУ в Курській області взяли полон десантників РФ: як змінилась ситуація - Попович
GlavRed
2024-12-05T11:27:06Z
Росіяни там застрягли: як ЗСУ вдається обороняти Покровськ
24tv
2024-12-05T11:27:01Z
Ворог атакував Антонівку з дрона, є поранений
УкраинФорм
2024-12-05T11:24:22Z
ЗСУ провели вдалий контрштурм під Торецьком
Фокус
2024-12-05T10:55:29Z
РФ рухається зі всіх напрямків: військовий про складну ситуацію на Донеччині
TSN
2024-12-05T10:51:39Z
Фронт вийде на нові позиції: військовий експерт оцінив ситуацію в Кураховому
24tv
2024-12-05T10:45:44Z
В ОТУ "Луганськ" розповіли про важкі бої у Торецьку та тактику росіян
ZN UA
2024-12-05T10:37:49Z
Представництво президента в Криму отримало нову очільницю
ГЛАВКОМ NET
2024-12-05T10:33:40Z
Рада підтримала законопроєкт про запровадження в Україні суду присяжних
24tv
2024-12-05T11:30:57Z
Не вартий паперу: BBC показало Будапештський меморандум з підписами гарантів безпеки
Фокус
2024-12-05T11:30:53Z
Оборонні витрати держав ЄС у 2024 році зростуть на 17%
Хвиля
2024-12-05T11:30:28Z
Прокуратуру Латвії просять порушити справу проти чоловіка, який воював на боці РФ
Европейская правда
2024-12-05T11:30:22Z
Ексглава МЗС Кулеба знайшов нову роботу
ГЛАВКОМ NET
2024-12-05T11:30:18Z
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про зміни до закону «Про медіа»
Детектор М
2024-12-05T11:28:41Z
Хакери ГУР успішно атакували один з найбільших банків Росії, – ЗМІ
Украина Криминальная
2024-12-05T11:27:09Z
Угорщина пообіцяла допомогти Трампу завершити війну в Україні
ГЛАВКОМ NET
2024-12-05T11:21:43Z
Фінська прокуратура вимагає довічне для командира угруповання «Русич» за воєнні злочини в Україні
УкраинФорм
2024-12-05T11:16:26Z
Нагадує святилище: чому дизайнери у захваті від плитки у ванній Джулії Робертс
24tv
2024-12-05T11:30:33Z
Тяжкохворого Брюса Вілліса помітили на рідкісній прогулянці в Лос-Анджелесі
Фокус
2024-12-05T11:15:11Z
Гурт «Жадан і Собаки» презентував кліп «Дивні люди»
УкраинФорм
2024-12-05T11:15:03Z
Режисер «Дюни» Дені Вільньов назвав культовий фільм, який досі викликає у нього тремтіння
ITC
2024-12-05T11:10:35Z
Netflix завершив зйомки другого сезону серіалу Венздей
1News
2024-12-05T10:48:28Z
Христина Соловій на концерті у Києві заспівала у дуеті з Дантесом та Чемеровим та виконала хіт Івасюка
Комсомольская правда
2024-12-05T10:47:49Z
Серіал "Бункер": головні герої розкрили таємниці другого сезону
Политека
2024-12-05T10:43:08Z
Які прикраси та аксесуари подарувати жінці на Миколая: ці речі зможуть здивувати
24tv
2024-12-05T10:30:07Z
Відомий український співак відмовив лідеру Kalush Orchestra у продюсуванні і пояснив чому
TSN
2024-12-05T10:09:58Z
Міненерго України розповіло про захист енергооб’єктів
360ua.news
2024-12-05T11:30:22Z
Крохмальний завод на Львівщині заклав у тимчасове сховище 6 тис. т картоплі
AgroPortal
2024-12-05T11:30:18Z
Як зміняться ціни на продукти перед Новим роком та Різдвом
TSN
2024-12-05T11:24:40Z
США викрили багатомільярдну схему, яка допомагала російській еліті збагачуватися
ГЛАВКОМ NET
2024-12-05T11:18:01Z
В листопаді Україна скоротила експорт сої
AgroNews
2024-12-05T11:16:51Z
Інвестори цікавляться відновленням України, але потрібні гарантії безпеки – СЕО Метінвесту
ГЛАВКОМ NET
2024-12-05T11:15:41Z
Система потребує змін: якою буде індексація пенсій у 2025
24tv
2024-12-05T11:12:26Z
Логістика України під час війни: виклики та перспективи
Фокус
2024-12-05T11:12:23Z
Українські продукти стануть дорожчими за імпортні: ціни поповзуть вгору зовсім скоро, з'явилось пояснення
Политека
2024-12-05T11:04:16Z
Невідома хвороба в Конго: 143 смерті за два тижні і жодного діагнозу
24tv
2024-12-05T09:15:16Z
Заразилася від домашньої кішки: лікарі видалили з ока жінки одразу 4 хробаки
24tv
2024-12-05T08:24:40Z
Емоція, що вбиває серце: вчені розповіли про смертельну небезпеку для жінок
Фокус
2024-12-05T07:15:56Z
У ДР Конго від невідомої хвороби померли 79 людей
УкраинФорм
2024-12-05T07:09:55Z
Чому язик змінює колір: перелік основних причин
24tv
2024-12-05T06:03:52Z
Потрібні лише 10 вільних хвилин: наука радить ці 5 прийомів, які зроблять вас щасливішим
24tv
2024-12-05T04:42:51Z
Новорічна ялинка може стати небезпечною: терміново потрібно почистити й помити
Знай
2024-12-05T03:51:47Z
Ефект максимальний: для чого досвідчені господині натирають яйця лимоном
GlavRed
2024-12-05T01:27:59Z
В Україні створять щонайменше 200 центрів ментального здоровʼя
Хвиля
2024-12-04T21:36:29Z
У Польщі авто потрапило під поїзд на залізничному переїзді: двоє загиблих
Европейская правда
2024-12-05T11:32:05Z
Скупився на 35 000 грн: на Дніпропетровщині чоловік вкрав банківську картку
InternetUA
2024-12-05T11:28:01Z
Про нову підозру повідомили військовому блогеру, який незаконно зберігав гранату і набої
Украина Криминальная
2024-12-05T11:25:08Z
Росіяни вдарили КАБами по Глухову, є руйнування
УкраинФорм
2024-12-05T11:24:03Z
Повідомлено про підозру киянину, який наніс смертельні ушкодження 26-річній знайомій
Украина Криминальная
2024-12-05T11:15:08Z
Ошукували людей в Інтернеті – засуджено двох громадян РФ та громадянку України
Украина Криминальная
2024-12-05T11:03:06Z
У Чернівецькій області виявили уламки ворожої ракети: що відомо про наслідки
TSN
2024-12-05T10:39:03Z
На Вінничині дев’яту добу шукають 15-річну Аліну Коломійчук
Комсомольская правда
2024-12-05T10:37:39Z
Пілот літака забув натиснути на гальма в аеропорту: чим це закінчилося
TSN
2024-12-05T10:30:43Z
На фронті трагічно загинув відомий український артист
TSN
2024-12-05T11:28:47Z
Його закатували в російському полоні: у Бучі прощаються з мером Дніпрорудного Євгенієм Матвєєвим
24tv
2024-12-05T11:27:57Z
Рейтинг Фокусу "Українець року": Наталія Юсупова, яка відмовилась від "лакшері" життя заради ЗСУ
Фокус
2024-12-05T11:27:03Z
Нацгвардія отримала санітарно-евакуаційні бронемашини «Новатор-2»
AutoCentre
2024-12-05T11:21:18Z
Ходжес розповів, що потрібно Україні для придушення наступів ворога
iPress
2024-12-05T11:12:42Z
Українські переселенці отримають фінансування на нове житло вже до кінця 2024 року, — нардеп
Фокус
2024-12-05T11:12:24Z
Чоловік схуд на 119 кг і приголомшив невпізнанним виглядом – фото до і після
TSN
2024-12-05T11:09:58Z
На благодійному вечорі у Торонто зібрали понад $35 тис. на дрони для захисників України
УкраинФорм
2024-12-05T11:06:50Z
Українцям пояснили, хто і як може отримати пенсію по інвалідності
Хвиля
2024-12-05T11:06:38Z
Розкіш за копійки: як оновити старі ялинкові кульки - цікавий лайфхак
GlavRed
2024-12-05T11:27:04Z
Довідник STALKER 2: про це потрібно знати перед тим, як зануритися у гру
24tv
2024-12-05T11:12:52Z
Щасливчики року: кому зі знаків Зодіаку пощастить у 2025 році
Фокус
2024-12-05T10:45:50Z
Прочистить сильне засмічення труби: залийте домашній засіб в раковину — працює за лічені хвилини
TSN
2024-12-05T10:39:57Z
Незручні запитання до роботодавця: що варто проговорити на співбесіді
TSN
2024-12-05T10:39:39Z
Як вибрати смачний оселедець з ікрою до святкового столу: на що звернути увагу
TSN
2024-12-05T10:30:32Z
Розплідник бактерій на кухні: як часто потрібно змінювати кухонні губки
GlavRed
2024-12-05T10:27:02Z
Забудьте про соду й оцет: як зробити махрові рушники м’якими та ніжними, неначе пух
TSN
2024-12-05T10:09:47Z
Грошове дерево зацвіте за лічені дні: потрібне підживлення з відходів
24tv
2024-12-05T10:09:20Z
Ювентус хоче оформити повноцінний трансфер нападника Порту
Football.ua
2024-12-05T11:25:43Z
Збірна України U17 у відборі Євро зіграє з Італією, Чорногорією та Естонією
УкраинФорм
2024-12-05T11:15:44Z
Ковтун, який може змінити громадянство, видалив допис про те, що «гідно тримає спортивний фронт»
ГЛАВКОМ NET
2024-12-05T11:12:17Z
Янг встановив віковий рекорд АПЛ
Football.ua
2024-12-05T11:10:49Z
Фпидайвінг: Катерина Садурська підкорила нову глибину - 84 м
УкраинФорм
2024-12-05T11:04:00Z
До санкційного списку Зеленського проти влади Грузії потрапив ексгравець Динамо та Мілана
24tv
2024-12-05T10:45:02Z
Український баскетболіст Шульга провів результативний матч у NCAA
УкраинФорм
2024-12-05T10:42:03Z
Анчелотті: Мбаппе не в найкращій формі
Football.ua
2024-12-05T10:30:22Z
Жеребкування Клубного чемпіонату світу-2025: список учасників, склад кошиків та формат турніру
24tv
2024-12-05T10:24:29Z
Apple змінила підхід до створення складного iPhone
InternetUA
2024-12-05T11:16:50Z
Учені з'ясували, що в Сонячну систему може потрапити ще одна планета: яким чином
Фокус
2024-12-05T11:15:21Z
Galaxy Watch5 починає отримувати Wear OS 5
Portaltele
2024-12-05T10:52:32Z
В Іспанії пропонують маркувати смартфони попередженням про шкоду для здоров’я
ITC
2024-12-05T10:47:13Z
Екскерівник Sony розкритикував 100-годинні ігри та пояснив, чому навіть не відкрив Red Dead Redemption 2
ITC
2024-12-05T10:47:12Z
У S.T.A.L.K.E.R. 2 є звук поповнення monobank — Олег Гороховський розповів, де можна почути
ITC
2024-12-05T10:47:04Z
Найстаріша у світі дика пташка у віці 74 роки відклала яйце – фото
TSN
2024-12-05T10:36:35Z
Google відкрила приватний доступ до нового генератора відео Veo
Детектор М
2024-12-05T10:18:30Z
Море хвилюється раз: як звуки хвиль стали символом духовних пошуків середньовічних паломників
Фокус
2024-12-05T10:15:49Z
Після введення мит на електромобілі: китайський автопром змінює стратегію щодо підкорення Європи
AutoGeek
2024-12-05T11:15:51Z
Володіння автівкою може позбавити біженців підтримки: країна ЄС вводить жорсткі правила
TSN
2024-12-05T10:51:00Z
З дивними фарами та ліхтарями: малазійський Perodua готує свій перший електромобіль
AutoGeek
2024-12-05T10:46:50Z
З двигунами BYD: електричний кросовер Toyota bZ3C розкрив технічні подробиці
AutoGeek
2024-12-05T10:15:22Z
Mazda планує відродити роторні двигуни
AutoCentre
2024-12-05T10:10:30Z
Попит на Cybertruck упав настільки, що Tesla платить працівникам, щоб ті не ходили на роботу
24tv
2024-12-05T10:06:43Z
Українці долучились до створення ексклюзивного купе Tesla CyberRoadster
AutoGeek
2024-12-05T09:45:56Z
У чому особливості олив для американських та азіатських авто?
AutoCentre
2024-12-05T09:45:19Z
Новий PEUGEOT Landtrek: беріть від життя більше!
AutoCentre
2024-12-05T09:16:09Z