MY.UAНовини
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Загалом зміни стосуватимуться ледь не кожної освітньої галузі. Втілення яких масштабних задумів варто очікувати, до чого готуватися педагогам, учням та студентам, які інновації та реформи задумали реалізувати цьогоріч уряд і МОН – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Найголовніші події 2024 року в українській освіті

Головним критерієм на сьогодні у навчальному процесі залишається безпека. При цьому президент Зеленський пообіцяв, що зруйновані у час повномасштабної війни навчальні заклади відбудовуватимуть ще до її закінчення. Як і будуватимуть надійні укриття у тих закладах освіти, які їх ще не мають. А віцепрем'єр Михайло Федоров анонсував презентацію у січні плану з розвитку освіти.

Збільшення фінансування освіти з бюджету

Нардепи передбачили у бюджеті на 2024 рік на освіту більше коштів, ніж на 2023-й. Загалом – понад 170 мільярдів гривень. Кошти скерують, зокрема, на облаштування укриттів, друк підручників, забезпечення Нової української школи, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти тощо. Детальніше – за посиланням.

Навчальний рік продовжили

В Україні навчальний рік 2023 – 2024 триватиме на місяць довше. У Міносвіти передбачили цей час на надолуження освітніх втрат, якщо такі виникнуть, адже триває повномасштабна війна. Цей навчальний рік в Україні завершиться 28 червня 2024 року.

Зарплата учителів зросла

Цього року учителям нарешті підвищать зарплату. На це педагоги, яким познімали чимало доплат у час повномасштабної війни, чекають вже кілька років. Їхня оплата праці збільшиться у межах двох етапів: І – з 1 січня – на 10%; II – з 1 квітня – на 12,6%. У середньому педагоги отримуватимуть на сьогодні 14 тисяч гривень, а з 1 квітня – 16 тисяч гривень.


З 1 січня 2024 року зросла зарплата вчителів / Depositphotos

Реформа дошкільної освіти

В Україні також планують втілити у життя реформу дошкільної освіти. Так, кожна дитина має отримати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей. А батьки мають отримати можливість обирати дитсадок поблизу дому та скористатися справедливою черговістю зарахування дитини до дошкільного закладу. У кожному садку при цьому має бути укриття, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування тощо.

Школа і реформа НУШ

  • Реформа НУШ

У 2023 році у МОН заявили про відновлення реформи Нової української школи, яка під час війни та за час головування у міністерстві Шкарлета відверто загальмувала.

Вже з 2027 року українські школи перейдуть на 12-річну систему освіти. Пілотний проєкт мають запустити з 2025 року, тому цьогоріч МОН активно готуватиме зміни для втілення. Уряд також не так давно виділив 1 мільярд гривень для НУШ, які скерують на закупівлю мультимедійного обладнання для 5 – 6 класів.


З 2027 року школи перейдуть на 12-річну систему освіти / Фото ілюстративне, Depositphotos

  • Мережа академічних та професійних ліцеїв

Що важливо, у межах реформи в Україні створять мережу академічних та професійних ліцеїв. Підручники уже друкують, а вчителі повинні проходити підвищення кваліфікації. Розробляють також державний стандарт для старшої профільної школи. До 1 вересня 2024 року на місцях мають затвердити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів. При цьому врахувати вимоги безпеки, інклюзивність, демографічні показники, профілізацію старшої школи тощо.

  • Безпека та поліцейські у школах

У кожній школі тепер перебуватиме поліцейський – спеціально відібрана, навчена та екіпірована людина. А на входах до навчальних закладів встановлять металошукачі та арки. Особливу увагу звертатимуть на школи, розташовані неподалік зони бойових дій та кордону з Білоруссю. Це відбувається у межах проєкту "Офіцери шкільної безпеки". У Нацполіції поки не вирішили, чи матимуть такі поліцейські зброю.

  • Будівництво підземних шкіл та трансформація чинних

В Україні торік розпочали безпрецедентне будівництво підземних шкіл. Спорудження першого такого навчального закладу мають завершити цього місяця у Харкові. У ньому зможе вчитися офлайн у дві зміни близько 900 дітей. У місті при цьому вже розробляють проєкти інших таких підземних шкіл. На Харківщині, у селищі Коротичі, також будують підземну школу.

Що цікаво, у Харкові у середині цього місяця також запрацює метросадок. У ньому діток готуватимуть до школи.

В Україні також осучаснюватимуть радянські школи. Однак архітектурну трансформацію і відбудову пройдуть на початку лише 5 закладів освіти. У них має з'явитися надійне укриття, сучасний дизайн і безбар'єрний простір.

Міносвіти також планує цього року розпочати роботу з дебюрократизації діяльності шкіл.

  • Зміни у навчальній програмі

Викладання історії України у школах зазнає змін. До 1 вересня 2024 року мають внести зміни у підручники з історії України. Старий підручник доповнять розділом, зокрема, про події новітньої російсько-української війни. МОН також розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі? Уроки стійкості, боротьби та перемог".

Також змінять і уроки"Захисту України". На якісну зміну викладання цього предмета у школах скерують 1,74 мільярда гривень. Кошти передбачили для підвищення кваліфікації учителів, закупівлю засобів навчання та комп'ютерів для навчальних кабінетів. Сам предмет стане більше практико-орієнтованими. Зокрема, учнів вчитимуть, як поводитися в критичних ситуаціях, з вибухонебезпечними предметами, надавати домедичну допомогу тощо.

  • Навчання мовами нацменшин

В Україні у класах із мовами навчання нацменшин, які є офіційними мовами ЄС, можуть гарантувати право на використання відповідної мови під час навчання. Але цей погоджений урядом законопроєкт, який стосується прав національних меншин в Україні, зокрема й на освіту, має ще ухвалити Рада.

ДПА

У 2024 році 4-класники складатимуть Державну підсумковуатестацію. Але вона буде моніторинговою і не у всіх школах. Знання учнів перевірятимуть з української мови і літератури та математики. Для втілення цього пілотного проєкту виберуть 2 тисячі школярів з різних областей. Зауважимо, що ДПА як обов'язкове оцінювання знань учнів випускних класів у час повномасштабної війни скасували.


ДПА у 2024 році відбудеться у 4 класах, але моніторингово / Depositphotos

Профтехосвіта

Освіту військових закладів переформатували на потреби ЗСУ. У Міносвіти при цьому заявляли про наміри змінити підходи до профтехосвіти. Училища повинні стати швидким трампліном до здобуття професії, який доступний кожному. Очільники коледжів майбутнього при цьому повинні бути якісними менеджерами, які забезпечать у закладах освіти високі стандарти навчання – такими, як хоче бізнес.

Масштабні зміни у вищій освіті

Найбільше докорінних змін торік у Міносвіти анонсували у сфері вищої освіти. Зокрема, планують скоротити кількість вишів в Україні, надавати гранти на здобуття вищої освіти вступникам. Також нададуть можливість студентам швидше завершити навчання на бакалавраті та змінять принцип надання стипендій та нарахування зарплат викладачам.

  • Скорочення кількості вишів

Міносвіти планує зменшити кількість вишів в Україні, а також прибрати так звані філії університетів. Зі 170 підпорядкованих державі вишів залишать 100. Окремі об'єднають. Це пояснюють тим, що на сьогодні у ЗВО вчиться наполовину менше студентів, ніж розрахована інфраструктура. Ті заклади вищої освіти, які залишать, модернізують.


В Україні скоротять кількість вишів / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

  • Гранти на навчання

З вересня 2024 року у сфері вищої освіти запровадять грантову систему оплати навчання. Вступник за результатами НМТ отримає від держави певну суму грошей і обиратиме, на здобуття освіти у якому виші їх витратити. Так, 60% вступників отримуватимуть державну підтримку у різних пропорціях. Натомість 40% платитимуть за навчання власні кошти. У МОН вважають, що це буде більш справедливо.

На окремих спеціальностях, які будуть важливі для держави, залишать 100% державне замовлення. Це можуть бути вчителі, медики, енергетики тощо. Кошти, які держава надаватиме вступнику, залежатимуть від його результатів НМТ. Розмір гранту та порядок надання коштів визначатиме уряд. Пільговики матимуть гарантоване право на отримання коштів на навчання.

  • Свобода вибору для вступника

Вступникам також нададутьбільше свободи щодо вибіркових предметів. Вступ при цьому буде можливий на галузь з можливістю обрання своєї спеціальності. Студенти вибиратимуть самі, скільки їм вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1 – 2 років навчання. При цьому студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки – здобути ступінь за 6 років. Ці зміни набудуть чинності з нового навчального року.

  • Скорочення кількості викладачів та зміна оплати праці

У МОН також заявили, що на сьогодні в Україні забагато викладачів. З 2024 року МОН змінить принцип фінансування вишів. Кращим ЗВО додадуть кошти. Університети самі їх розподілятимуть. Більшу зарплату отримуватимуть ті викладачі, яких вибирають студенти або ж які мають хороший науковий доробок.

  • Стипендію надаватимуть обраним

Міносвіти також планує змінити принцип нарахування стипендії студентам. У МОН вважають, що 1,7 тисячі гривень, а з 2024 року – 2 тисячі гривень стипендії – це популізм. Так, стипендії залишать тим майбутнім фахівцям, кого держава замовляє, кому покриває 100% їх навчання, хто погодиться на перше гарантоване місце роботи й потребує цієї стипендії. При цьому розмір соцвиплат збільшать. Також можуть скасувати виплати тим студентам, які виїхали за кордон.

  • Зміна ректорів

У 2024 році має відбутися і велика поколінна зміна у керівництві вишів, адже завершується другий термін контракту у багатьох ректорів. Так, у нашій державі є чимало вишів, де ректор перебуває на своїй посаді 10 – 20 років. Цьогоріч у МОН також планують створювати додатково дієві наглядові ради при ЗВО.

  • Курс військової підготовки у вишах

Міносвіти також планує запровадити у ЗВО пілотні військові кафедри. Вони відповідатимуть за базову військову підготовку усіх хлопців та охочих дівчат з вересня 2024 року. Спеціальність можна буде здобути, пройшовши курс тактичної медицини, базової стрільби тощо. Пілотні проєкти почнуть працювати з нового навчального року. Зауважимо, що систему військової освіти трансформують за стандартами НАТО з 2026 року.

Відстрочка та мобілізація студентів

На сьогодні студенти денної та дуальної форми навчання мають відстрочку від мобілізації. Так само і викладачі. Якщо парламент погодить новий законопроєкт чи зміни до закону про мобілізацію, то надаватимуть відстрочку від мобілізації тим студентам-чоловікам, які вступають на вищий рівень освіти, ніж мають. До прикладу, якщо у вас є диплом бакалавра, а вступаєте на магістратуру, чи диплом магістра і вступаєте в аспірантуру.

Вступна кампанія і НМТ

У 2024 році випускники шкіл втретє складатимуть спрощений через повномасштабну війну варіант ЗНО – НМТ (національний мультипредметний тест). У січні МОН має оприлюднити умови прийому до закладів вищої освіти України. Однак основні зміни для абітурієнтів вже анонсували. Зокрема, такі:

  • у 2024 році абітурієнти вступатимуть до вишів за результатами НМТ;
  • результати мультитесту будуть потрібні і для вступу на творчі спеціальності;
  • мультитест міститиме вже 4, а не 3 предмети;
  • обов'язковими будуть українська мова, математика та історія України;
  • до вибіркових додадуть також українську літературу та географію;
  • НМТ відбуватиметься протягом одного дня з міркувань безпеки;
  • основна сесія мультитесту розпочнеться у травні.

Наука

Торік очільник МОН Оксен Лісовий анонсував значні інвестиції у наукові розробки в Україні. Кошти скерують на актуальні дослідження та підтримку молодих вчених. Також уряд планує реформувати Національну академію наук.

Запуск освітньої Мрії

У 2024 році має нарешті запрацювати освітній застосунок Мрія, який презентували 1 вересня 2023 року. Він допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися у навчальному процесі. Також міститиме інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки учня. А також – бібліотеку контенту, який потрібний конкретній дитині.


Застосунок Мрія / Скриншот з відео, опублікованого на сайті Президента України

Англійська – мова міжнародного спілкування

Верховна Рада у цілому має ухвалити законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійська стане однією з мов міжнародного спілкування у нашій державі. Для держслужбовців її знання стане обов'язковим. Також уряд має намір запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Тож чи втілить Міносвіти усі ці масштабні задуми у життя і як саме, та чи будуть вони справді дієвими для української освіти, дізнаємось протягом 2024 року.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Заживо згоріли в машинах": під час обстрілу Запоріжжя загинули 2 учениці однієї гімназії
24tv
2024-12-07T14:57:33Z
До 12 години без світла: експерт озвучив невтішний прогноз для великих міст
GlavRed
2024-12-07T14:51:11Z
На Харківщині потенційно забруднено вибухівкою третина сільськогосподарських угідь
AgroNews
2024-12-07T14:39:51Z
У Маріуполі готуються до нової хвилі зачисток: що серйозно занепокоїло росіян
24tv
2024-12-07T14:36:38Z
У Києві до кінця доби туман, видимість - до 500 метрів
УкраинФорм
2024-12-07T14:30:17Z
Поблизу Курахового таврійські десантники знищили російську техніку та штурмові групи
ZN UA
2024-12-07T14:27:22Z
На Харківському напрямку Сили оборони відбили один штурм росіян, на Куп’янському ворог п’ять разів намагався просунутися вперед — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2024-12-07T14:21:39Z
Омбудсмен заявив, що зросла кількість випадків розстрілу військами РФ українських військовополонених
ZN UA
2024-12-07T14:10:12Z
Розвідка Британії проаналізувала просування РФ у Донецькій області в останні тижні
Европейская правда
2024-12-07T13:42:28Z
Заборонену в Канаді зброю планують подарувати Україні
TSN
2024-12-07T15:21:41Z
МЗС заявило про солідарність з Румунією після скасування виборів через втручання РФ
Европейская правда
2024-12-07T15:21:21Z
Світ проти РФ. Вже третій випадок
ГЛАВКОМ NET
2024-12-07T15:12:55Z
Трамп прибув до Парижа, де може зустрітися з Зеленським — ЗМІ
ZN UA
2024-12-07T15:06:57Z
МЗС України відкинуло звинувачення у причетності до подій у Сирії
360ua.news
2024-12-07T15:06:29Z
У проросійського кандидата в президенти Румунії відреагували на обшуки у "гаманця" його кампанії
Европейская правда
2024-12-07T15:06:13Z
Дурова вперше допитали у суді Парижа
InternetUA
2024-12-07T14:55:24Z
У Румунії пройшли обшуки у зв'язку з фінансуванням одного за кандидатів у президенти
Европейская правда
2024-12-07T14:52:21Z
Президент Південної Кореї в очікуванні імпічменту попросив вибачення за воєнний стан
УкраинФорм
2024-12-07T14:51:54Z
Для святкового настрою: 5 нових різдвяних фільмів, які можна подивитися на Netflix
24tv
2024-12-07T15:18:40Z
"Позеленіли від щастя": гості на весіллі розсміялися, побачивши вбрання молодят
Фокус
2024-12-07T15:00:12Z
Музикант Лесик, у якого під час концерту зупинилося серце, прийшов до тями
Комсомольская правда
2024-12-07T14:51:08Z
"Була жінкою непохитної віри": у віці 103 років померла мати Чака Норріса
Фокус
2024-12-07T14:45:51Z
Іванна Онуфрійчук, яка живе за кордоном, розсекретила громадянство її маленького сина
24tv
2024-12-07T14:42:04Z
Ходив в одну школу з YAKTAK і розриває Мережу хітами: хто такий SAMCHUK і які його популярні пісні
TSN
2024-12-07T14:39:18Z
3 найкращі романтичні комедії останнього десятиліття, які треба подивитися з коханим
24tv
2024-12-07T14:06:49Z
У всіх дівчат була та сама історія, – зірка "Кави з кардамоном" про сексуальні домагання Талашка
24tv
2024-12-07T13:57:55Z
"Муфаса: Король Лев": офіційний український тизер та дата виходу
Политека
2024-12-07T13:31:10Z
Чорний шоколад зменшує ризик діабету: скільки треба його їсти
24tv
2024-12-07T14:51:19Z
Так ви ніколи не схуднете: 4 ознаки повільного обміну речовин
Фокус
2024-12-07T14:30:39Z
3 найкращі пози для сну: ранки стануть безболісними
24tv
2024-12-07T13:45:41Z
Виявить смертельну хворобу за однією краплею: вчені розробили унікальний тест на рак
Фокус
2024-12-07T13:36:24Z
Довжина пальців розкаже про схильність до алкоголю: несподіване дослідження
24tv
2024-12-07T13:27:15Z
Яке молоко можна додавати до кави під час схуднення
TSN
2024-12-07T13:09:09Z
Після реформи МСЕК огляд людей з інвалідністю залишиться безкоштовним — МОЗ
ZN UA
2024-12-07T13:03:22Z
Вчені пропонують нову теорію старіння
Portaltele
2024-12-07T12:03:12Z
МОЗ України спростував самі поширені міфи щодо реформи МСЕ: подробиці
TSN
2024-12-07T11:09:43Z
Сирський розкрив деталі підготовки Курської операції
ГЛАВКОМ NET
2024-12-07T15:18:59Z
Як стати на військовий облік не за пропискою: у ТЦК пояснили
24tv
2024-12-07T15:18:02Z
Розноситиме все вщент: названо найголовніші цілі для дронів-ракет "Пекло"
GlavRed
2024-12-07T15:15:40Z
Словаччина зменшує підтримку українським біженцям із 2025 року: подробиці
TSN
2024-12-07T15:09:53Z
"Не думав, що обслужать": чоловік зробив замовлення у McDonald's верхи на коні
Фокус
2024-12-07T14:57:25Z
На Буковині знешкодили бойову частину ракети Х-101
TSN
2024-12-07T14:51:40Z
Міністр оборони Греції оприлюднив план створення протиракетного щита
Европейская правда
2024-12-07T14:48:57Z
Українським вчителям перестануть платити зарплату з бюджету: що зміниться у 2025 році
Хвиля
2024-12-07T14:45:23Z
Втратите щастя та здоров'я: що не можна бажати іншим 8 грудня - прикмети
GlavRed
2024-12-07T14:27:48Z
Енергетична незалежність громад — інструмент виживання та розвитку
ZN UA
2024-12-07T15:03:57Z
«Такого ще не було в історії». The Telegraph зробила прогноз щодо економіки РФ
ГЛАВКОМ NET
2024-12-07T15:03:37Z
Штрафи за дрова: в Україні набув чинності новий законопроект
Политека
2024-12-07T15:03:26Z
Знижка на комуналку для УБД у 2025 році: чого очікувати
24tv
2024-12-07T14:36:33Z
Агентство Fitch повідомило, наскільки зріс державний борг України у 2024 році
ГЛАВКОМ NET
2024-12-07T14:18:45Z
В Україні розширили критерії бронювання для критично важливих підприємств
Хвиля
2024-12-07T14:09:21Z
Перевищить теперішні показники: у Нацбанку спрогнозували, що буде з цінами найближчими роками
Политека
2024-12-07T14:00:56Z
Китай припинив експорт деяких видів добрив
AgroPortal
2024-12-07T14:00:54Z
Приватизація землі учасником бойових дій: чи має право у 2024 році
24tv
2024-12-07T14:00:21Z
Ускладнення руху на трасі Київ-Чоп біля Буська: вантажівка перевернулась після ДТП
24tv
2024-12-07T15:09:24Z
Російський удар по Запоріжжю: серед загиблих — двоє дітей
TSN
2024-12-07T15:03:25Z
Після потужного землетрусу робот "утік" від своїх господарів: відео
TSN
2024-12-07T14:39:26Z
На Харківщині у 12-річного хлопчика в руках вибухнув невідомий предмет
УкраинФорм
2024-12-07T14:33:54Z
П’яним збив на переході жінку та втік з місця події – у Києві затримали 24-річного винуватця ДТП та його 19-річного пасажира
Украина Криминальная
2024-12-07T14:24:21Z
Зґвалтування та пограбування жінки у підземному переході: в Києві судитимуть 37–річного безробітного
TSN
2024-12-07T14:21:42Z
Двоє дітей загинули у Запоріжжі внаслідок російського авіаудару - ОВА
УкраинФорм
2024-12-07T13:31:53Z
Там було справжнє пекло: у райраді розповіли про моторошні наслідки обстрілу Запоріжжя
24tv
2024-12-07T13:27:59Z
"Я відмовляюся в це вірити": ЗМІ назвали імена двох загиблих у Кривому Розі
24tv
2024-12-07T13:00:18Z
Коли цигарки стануть дорожчими на 40+ гривень: 7 популярних способів кинути палити
Комсомольская правда
2024-12-07T15:03:49Z
Можуть стати причиною різдвяного хаосу: топ самих неслухняних порід собак
Фокус
2024-12-07T14:45:54Z
Чому куряча грудка вийшла сухою: 2 найпоширеніші помилки
24tv
2024-12-07T14:21:22Z
Повстав із попелу: легендарний Нотр-Дам відкриє свої двері у присутності 40 світових лідерів
24tv
2024-12-07T13:42:39Z
Чому не варто виливати воду, в якій варилися яйця: для чого вона ще знадобиться
TSN
2024-12-07T13:39:49Z
Здобний і дуже смачний різдвяний штолен: фірмовий рецепт Лілії Цвіт
TSN
2024-12-07T13:39:07Z
Комфорт і гігієна: як часто треба прати бюстгальтер - точна відповідь
GlavRed
2024-12-07T13:27:21Z
Три планети одночасно стали ретроградними: які справи краще відкласти
GlavRed
2024-12-07T13:27:09Z
Ідеально для зими: маленькі кімнатні рослини, які додадуть яскравих барв підвіконню
24tv
2024-12-07T13:21:12Z
Динамо – Олександрія: онлайн-відеотрансляція матчу УПЛ
TSN
2024-12-07T15:09:45Z
Дубль Сандро приніс Лас-Пальмасу перемогу над Вальядолідом
Football.ua
2024-12-07T15:06:36Z
Підлепенець та Клименко зіграють із перших хвилин проти Вересу
Football.ua
2024-12-07T15:03:37Z
Світоліна відвідала полігон і спробувала постріляти з гранатомета: шокуючі фото
24tv
2024-12-07T14:51:35Z
Усик – Ф'юрі: де та коли дивитися бій-реванш
TSN
2024-12-07T14:42:38Z
Левандовські повернувся до стартового складу Барселони на матч проти Бетіса
Football.ua
2024-12-07T14:19:53Z
Манчестер Сіті розпочав перемовини з Александер-Арнольдом — ЗМІ
Football.ua
2024-12-07T14:06:41Z
Лівий Берег із трьома голами Дедуха здолав ЛНЗ
Football.ua
2024-12-07T13:48:59Z
У росіян "підгоріло" через візит Алієва до Суджі: фото істеричних реакцій
24tv
2024-12-07T13:42:40Z
5 мільйонів років тому Середземне море майже зникло, просто випарувавшись у повітря
24tv
2024-12-07T15:06:03Z
Apple готує найтонший iPhone завдяки революційному модему власної розробки
InternetUA
2024-12-07T15:01:14Z
"Войовничий інспектор": біля станції Вернадського пінгвін намагався "віджати" чуже гніздо
Фокус
2024-12-07T14:55:29Z
До 2027 року Apple планує залишити Qualcomm позаду завдяки своїм процесорам
InternetUA
2024-12-07T14:33:54Z
Як перевірити, чи є на телефоні російські програми: експерти дали корисні поради
Политека
2024-12-07T14:30:36Z
Експерти розповіли, як виявити небезпечні додатки на смартфонах Xiaomi
InternetUA
2024-12-07T14:01:49Z
Там не було опадів мільйони років: в Антарктиді є місце, де ніколи не падає сніг
24tv
2024-12-07T13:45:22Z
Експерти назвали 13 шкідливих додатків для Android
InternetUA
2024-12-07T13:31:30Z
Треба знайти леопарда в лісі за 4 секунди: загадка для справжніх "Шерлоків Холмсів"
GlavRed
2024-12-07T13:27:20Z
Удари, підпали та проколоті шини: люди нападають на автомобілі з ШІ через "тривогу"
Фокус
2024-12-07T15:06:59Z
Caterpillar показав броньований екскаватор-навантажувач
AutoCentre
2024-12-07T11:27:13Z
Присвячено зірці "Формули-1": дебютував найпотужніший і найшвидший Mercedes G-Class
Фокус
2024-12-07T09:27:13Z
Mitsubishi Pajero Sport обзавівся новою версією у ралійному стилі
AutoCentre
2024-12-07T08:07:13Z
Як нові вантажівки MAN стилізують під ретро
AutoCentre
2024-12-06T20:25:11Z
Блакитна цукерка: в Україні засвітилося купе Toyota Supra з "повним фаршем", наче з "Форсажу"
Знай
2024-12-06T19:51:18Z
Urban Automotive презентував свій варіант люксового Range Rover
AutoCentre
2024-12-06T16:10:10Z
Як швидко обігріти авто взимку: водіям назвали "секретну" комбінацію кнопок
GlavRed
2024-12-06T15:25:37Z
У США запустили у виробництво тримісний суперкар із незвичним дизайном
Фокус
2024-12-06T15:21:49Z