MY.UAНовини
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Загалом зміни стосуватимуться ледь не кожної освітньої галузі. Втілення яких масштабних задумів варто очікувати, до чого готуватися педагогам, учням та студентам, які інновації та реформи задумали реалізувати цьогоріч уряд і МОН – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Найголовніші події 2024 року в українській освіті

Головним критерієм на сьогодні у навчальному процесі залишається безпека. При цьому президент Зеленський пообіцяв, що зруйновані у час повномасштабної війни навчальні заклади відбудовуватимуть ще до її закінчення. Як і будуватимуть надійні укриття у тих закладах освіти, які їх ще не мають. А віцепрем'єр Михайло Федоров анонсував презентацію у січні плану з розвитку освіти.

Збільшення фінансування освіти з бюджету

Нардепи передбачили у бюджеті на 2024 рік на освіту більше коштів, ніж на 2023-й. Загалом – понад 170 мільярдів гривень. Кошти скерують, зокрема, на облаштування укриттів, друк підручників, забезпечення Нової української школи, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти тощо. Детальніше – за посиланням.

Навчальний рік продовжили

В Україні навчальний рік 2023 – 2024 триватиме на місяць довше. У Міносвіти передбачили цей час на надолуження освітніх втрат, якщо такі виникнуть, адже триває повномасштабна війна. Цей навчальний рік в Україні завершиться 28 червня 2024 року.

Зарплата учителів зросла

Цього року учителям нарешті підвищать зарплату. На це педагоги, яким познімали чимало доплат у час повномасштабної війни, чекають вже кілька років. Їхня оплата праці збільшиться у межах двох етапів: І – з 1 січня – на 10%; II – з 1 квітня – на 12,6%. У середньому педагоги отримуватимуть на сьогодні 14 тисяч гривень, а з 1 квітня – 16 тисяч гривень.


З 1 січня 2024 року зросла зарплата вчителів / Depositphotos

Реформа дошкільної освіти

В Україні також планують втілити у життя реформу дошкільної освіти. Так, кожна дитина має отримати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей. А батьки мають отримати можливість обирати дитсадок поблизу дому та скористатися справедливою черговістю зарахування дитини до дошкільного закладу. У кожному садку при цьому має бути укриття, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування тощо.

Школа і реформа НУШ

  • Реформа НУШ

У 2023 році у МОН заявили про відновлення реформи Нової української школи, яка під час війни та за час головування у міністерстві Шкарлета відверто загальмувала.

Вже з 2027 року українські школи перейдуть на 12-річну систему освіти. Пілотний проєкт мають запустити з 2025 року, тому цьогоріч МОН активно готуватиме зміни для втілення. Уряд також не так давно виділив 1 мільярд гривень для НУШ, які скерують на закупівлю мультимедійного обладнання для 5 – 6 класів.


З 2027 року школи перейдуть на 12-річну систему освіти / Фото ілюстративне, Depositphotos

  • Мережа академічних та професійних ліцеїв

Що важливо, у межах реформи в Україні створять мережу академічних та професійних ліцеїв. Підручники уже друкують, а вчителі повинні проходити підвищення кваліфікації. Розробляють також державний стандарт для старшої профільної школи. До 1 вересня 2024 року на місцях мають затвердити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів. При цьому врахувати вимоги безпеки, інклюзивність, демографічні показники, профілізацію старшої школи тощо.

  • Безпека та поліцейські у школах

У кожній школі тепер перебуватиме поліцейський – спеціально відібрана, навчена та екіпірована людина. А на входах до навчальних закладів встановлять металошукачі та арки. Особливу увагу звертатимуть на школи, розташовані неподалік зони бойових дій та кордону з Білоруссю. Це відбувається у межах проєкту "Офіцери шкільної безпеки". У Нацполіції поки не вирішили, чи матимуть такі поліцейські зброю.

  • Будівництво підземних шкіл та трансформація чинних

В Україні торік розпочали безпрецедентне будівництво підземних шкіл. Спорудження першого такого навчального закладу мають завершити цього місяця у Харкові. У ньому зможе вчитися офлайн у дві зміни близько 900 дітей. У місті при цьому вже розробляють проєкти інших таких підземних шкіл. На Харківщині, у селищі Коротичі, також будують підземну школу.

Що цікаво, у Харкові у середині цього місяця також запрацює метросадок. У ньому діток готуватимуть до школи.

В Україні також осучаснюватимуть радянські школи. Однак архітектурну трансформацію і відбудову пройдуть на початку лише 5 закладів освіти. У них має з'явитися надійне укриття, сучасний дизайн і безбар'єрний простір.

Міносвіти також планує цього року розпочати роботу з дебюрократизації діяльності шкіл.

  • Зміни у навчальній програмі

Викладання історії України у школах зазнає змін. До 1 вересня 2024 року мають внести зміни у підручники з історії України. Старий підручник доповнять розділом, зокрема, про події новітньої російсько-української війни. МОН також розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі? Уроки стійкості, боротьби та перемог".

Також змінять і уроки"Захисту України". На якісну зміну викладання цього предмета у школах скерують 1,74 мільярда гривень. Кошти передбачили для підвищення кваліфікації учителів, закупівлю засобів навчання та комп'ютерів для навчальних кабінетів. Сам предмет стане більше практико-орієнтованими. Зокрема, учнів вчитимуть, як поводитися в критичних ситуаціях, з вибухонебезпечними предметами, надавати домедичну допомогу тощо.

  • Навчання мовами нацменшин

В Україні у класах із мовами навчання нацменшин, які є офіційними мовами ЄС, можуть гарантувати право на використання відповідної мови під час навчання. Але цей погоджений урядом законопроєкт, який стосується прав національних меншин в Україні, зокрема й на освіту, має ще ухвалити Рада.

ДПА

У 2024 році 4-класники складатимуть Державну підсумковуатестацію. Але вона буде моніторинговою і не у всіх школах. Знання учнів перевірятимуть з української мови і літератури та математики. Для втілення цього пілотного проєкту виберуть 2 тисячі школярів з різних областей. Зауважимо, що ДПА як обов'язкове оцінювання знань учнів випускних класів у час повномасштабної війни скасували.


ДПА у 2024 році відбудеться у 4 класах, але моніторингово / Depositphotos

Профтехосвіта

Освіту військових закладів переформатували на потреби ЗСУ. У Міносвіти при цьому заявляли про наміри змінити підходи до профтехосвіти. Училища повинні стати швидким трампліном до здобуття професії, який доступний кожному. Очільники коледжів майбутнього при цьому повинні бути якісними менеджерами, які забезпечать у закладах освіти високі стандарти навчання – такими, як хоче бізнес.

Масштабні зміни у вищій освіті

Найбільше докорінних змін торік у Міносвіти анонсували у сфері вищої освіти. Зокрема, планують скоротити кількість вишів в Україні, надавати гранти на здобуття вищої освіти вступникам. Також нададуть можливість студентам швидше завершити навчання на бакалавраті та змінять принцип надання стипендій та нарахування зарплат викладачам.

  • Скорочення кількості вишів

Міносвіти планує зменшити кількість вишів в Україні, а також прибрати так звані філії університетів. Зі 170 підпорядкованих державі вишів залишать 100. Окремі об'єднають. Це пояснюють тим, що на сьогодні у ЗВО вчиться наполовину менше студентів, ніж розрахована інфраструктура. Ті заклади вищої освіти, які залишать, модернізують.


В Україні скоротять кількість вишів / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

  • Гранти на навчання

З вересня 2024 року у сфері вищої освіти запровадять грантову систему оплати навчання. Вступник за результатами НМТ отримає від держави певну суму грошей і обиратиме, на здобуття освіти у якому виші їх витратити. Так, 60% вступників отримуватимуть державну підтримку у різних пропорціях. Натомість 40% платитимуть за навчання власні кошти. У МОН вважають, що це буде більш справедливо.

На окремих спеціальностях, які будуть важливі для держави, залишать 100% державне замовлення. Це можуть бути вчителі, медики, енергетики тощо. Кошти, які держава надаватиме вступнику, залежатимуть від його результатів НМТ. Розмір гранту та порядок надання коштів визначатиме уряд. Пільговики матимуть гарантоване право на отримання коштів на навчання.

  • Свобода вибору для вступника

Вступникам також нададутьбільше свободи щодо вибіркових предметів. Вступ при цьому буде можливий на галузь з можливістю обрання своєї спеціальності. Студенти вибиратимуть самі, скільки їм вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1 – 2 років навчання. При цьому студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки – здобути ступінь за 6 років. Ці зміни набудуть чинності з нового навчального року.

  • Скорочення кількості викладачів та зміна оплати праці

У МОН також заявили, що на сьогодні в Україні забагато викладачів. З 2024 року МОН змінить принцип фінансування вишів. Кращим ЗВО додадуть кошти. Університети самі їх розподілятимуть. Більшу зарплату отримуватимуть ті викладачі, яких вибирають студенти або ж які мають хороший науковий доробок.

  • Стипендію надаватимуть обраним

Міносвіти також планує змінити принцип нарахування стипендії студентам. У МОН вважають, що 1,7 тисячі гривень, а з 2024 року – 2 тисячі гривень стипендії – це популізм. Так, стипендії залишать тим майбутнім фахівцям, кого держава замовляє, кому покриває 100% їх навчання, хто погодиться на перше гарантоване місце роботи й потребує цієї стипендії. При цьому розмір соцвиплат збільшать. Також можуть скасувати виплати тим студентам, які виїхали за кордон.

  • Зміна ректорів

У 2024 році має відбутися і велика поколінна зміна у керівництві вишів, адже завершується другий термін контракту у багатьох ректорів. Так, у нашій державі є чимало вишів, де ректор перебуває на своїй посаді 10 – 20 років. Цьогоріч у МОН також планують створювати додатково дієві наглядові ради при ЗВО.

  • Курс військової підготовки у вишах

Міносвіти також планує запровадити у ЗВО пілотні військові кафедри. Вони відповідатимуть за базову військову підготовку усіх хлопців та охочих дівчат з вересня 2024 року. Спеціальність можна буде здобути, пройшовши курс тактичної медицини, базової стрільби тощо. Пілотні проєкти почнуть працювати з нового навчального року. Зауважимо, що систему військової освіти трансформують за стандартами НАТО з 2026 року.

Відстрочка та мобілізація студентів

На сьогодні студенти денної та дуальної форми навчання мають відстрочку від мобілізації. Так само і викладачі. Якщо парламент погодить новий законопроєкт чи зміни до закону про мобілізацію, то надаватимуть відстрочку від мобілізації тим студентам-чоловікам, які вступають на вищий рівень освіти, ніж мають. До прикладу, якщо у вас є диплом бакалавра, а вступаєте на магістратуру, чи диплом магістра і вступаєте в аспірантуру.

Вступна кампанія і НМТ

У 2024 році випускники шкіл втретє складатимуть спрощений через повномасштабну війну варіант ЗНО – НМТ (національний мультипредметний тест). У січні МОН має оприлюднити умови прийому до закладів вищої освіти України. Однак основні зміни для абітурієнтів вже анонсували. Зокрема, такі:

  • у 2024 році абітурієнти вступатимуть до вишів за результатами НМТ;
  • результати мультитесту будуть потрібні і для вступу на творчі спеціальності;
  • мультитест міститиме вже 4, а не 3 предмети;
  • обов'язковими будуть українська мова, математика та історія України;
  • до вибіркових додадуть також українську літературу та географію;
  • НМТ відбуватиметься протягом одного дня з міркувань безпеки;
  • основна сесія мультитесту розпочнеться у травні.

Наука

Торік очільник МОН Оксен Лісовий анонсував значні інвестиції у наукові розробки в Україні. Кошти скерують на актуальні дослідження та підтримку молодих вчених. Також уряд планує реформувати Національну академію наук.

Запуск освітньої Мрії

У 2024 році має нарешті запрацювати освітній застосунок Мрія, який презентували 1 вересня 2023 року. Він допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися у навчальному процесі. Також міститиме інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки учня. А також – бібліотеку контенту, який потрібний конкретній дитині.


Застосунок Мрія / Скриншот з відео, опублікованого на сайті Президента України

Англійська – мова міжнародного спілкування

Верховна Рада у цілому має ухвалити законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійська стане однією з мов міжнародного спілкування у нашій державі. Для держслужбовців її знання стане обов'язковим. Також уряд має намір запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Тож чи втілить Міносвіти усі ці масштабні задуми у життя і як саме, та чи будуть вони справді дієвими для української освіти, дізнаємось протягом 2024 року.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Уві сні я бачу": Ольга Сумська висловилася про скандал зі своєю сестрою
GlavRed
2024-12-09T06:27:42Z
Вони стали класикою: 5 старих різдвяних і новорічних фільмів, які варто подивитися кожному
24tv
2024-12-09T06:03:42Z
Став на захист України з першого дня повномасштабної війни: загинув актор Володимир Кучеренко
24tv
2024-12-09T05:27:33Z
Знамениті рубінові туфельки із фільму «Чарівник країни Оз» продали на аукціоні за $28 мільйонів
УкраинФорм
2024-12-09T04:57:11Z
Скандальна екс-колишня Джонні Деппа вдруге стане мамою: хто батько дитини
Знай
2024-12-09T04:51:09Z
Не "Щедриком" єдиним: найкращі різдвяні кавери від українських артистів
24tv
2024-12-09T04:00:16Z
Наталія Могилевська розповіла, з чого почалися її стосунки з третім чоловіком
GlavRed
2024-12-09T00:27:50Z
Міша Крупін зізнався, чому досі не служить в ЗСУ
GlavRed
2024-12-09T00:27:23Z
"Пологи пройшли легко і красиво": Астаф'єва прокоментувала чутки про вагітність
GlavRed
2024-12-08T23:27:07Z
Сирійська катастрофа Кремля
GlavRed
2024-12-09T06:27:58Z
Умовний термін отримала жінка, яка в інтернеті закликала поділити Україну
InternetUA
2024-12-09T06:27:43Z
Пентагон повідомив, скільки грошей витратила РФ на війну проти України
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T06:27:20Z
Втрата баз у Сирії вдарить по амбіціях РФ в Африці - ISW
TSN
2024-12-09T06:24:10Z
«Буріння, крихітко»: Трамп розкрив головний план під час президентства
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T06:18:38Z
Російські війська з важкої артилерії атакували Марганецьку громаду
УкраинФорм
2024-12-09T06:15:06Z
У перший день свого президентства Трамп хоче помилувати учасників заколоту 6 січня
УкраинФорм
2024-12-09T06:09:17Z
Трамп обіцяє "у перший же день" помилувати засуджених за участь у штурмі Капітолію
Европейская правда
2024-12-09T06:04:21Z
Трамп вимагає негайного перемир'я: огляд найважливіших подій тижня
24tv
2024-12-09T06:03:19Z
Окупанти просунулися поблизу 5 населених пунктів у Донецькій області - Deep State
GlavRed
2024-12-09T06:27:11Z
Ворог за добу обстріляв шість населених пунктів Херсонщини - один загиблий, восьмеро поранених
УкраинФорм
2024-12-09T06:18:44Z
Загарбники минулої доби поранили одного цивільного на Донеччині
УкраинФорм
2024-12-09T06:06:10Z
Аномальне тепло по всій Україні: якою буде погода найближчими днями
24tv
2024-12-09T06:03:49Z
Ще 1220 ліквідованих загарбників: втрати ворога на 9 грудня
24tv
2024-12-09T05:42:04Z
Росіяни за добу завдали 218 ударів по 11 населених пунктах Запоріжжя
УкраинФорм
2024-12-09T05:24:59Z
У «ЛНР» окупанти змушують аграріїв перереєструвати техніку за російським законодавством
УкраинФорм
2024-12-09T05:24:19Z
ЗС РФ просунулись відразу біля декількохнаселених пунктів: подробиці від Deepstate
Фокус
2024-12-09T05:06:23Z
Готується обстріл енергоструктури: як Сили оборони про це дізнаються
Политека
2024-12-09T05:03:52Z
Росіяни запустили по україні дві керованих авіаракети та 37 дронів - як пониз спрацювала ППО
ZN UA
2024-12-09T06:27:38Z
Під прикриттям з Patriot: Сирський розповів цікаву деталь про Курську операцію
24tv
2024-12-09T06:27:20Z
Революція у війні на морі: на що здатні нові багатоцільові есмінці ВМС США "Зумвольт"
InternetUA
2024-12-09T06:22:14Z
Російські дрони знову атакують Україну з півночі
УкраинФорм
2024-12-09T06:18:10Z
ЗСУ відмінусували понад 1200 росіян: деталі від Генштабу
TSN
2024-12-09T06:18:00Z
10 грудня — яке церковне свято, чому не можна дивитися в очі бідняку, коли подаєте милостиню
TSN
2024-12-09T06:06:19Z
Українці зможуть менше платити за комуналку: хто отримає знижку до 75%
Хвиля
2024-12-09T05:30:19Z
Учасники бойових дій: на які пільги вони мають право
ZN UA
2024-12-09T05:04:42Z
Яке церковне свято у понеділок, 9 грудня: чому сьогодні не можна сваритися з рідними
24tv
2024-12-09T05:03:20Z
Пенсійний вік визначається залежно від стажу: в ПФУ пояснили, як дізнатися, коли ви зможете вийти на пенсію
Политека
2024-12-09T06:27:41Z
У листопаді світові ціни на продовольство досягли 20-місячного максимуму
Agravery
2024-12-09T06:25:56Z
В Україні знизились ціни на імпортні помідори
AgroNews
2024-12-09T06:06:09Z
Защита почв как условие евроинтеграции: к каким изменениям надо готовиться украинским аграриям
Европейская правда
2024-12-09T06:04:42Z
Підвищення температур пробуджує ростові процеси у озимих
AgroPortal
2024-12-09T06:00:21Z
Зарплати в агросекторі скоротяться: скільки коштуватиме галузі підняття податків
AgroPortal
2024-12-09T06:00:07Z
Ціни на продукти перед святами: українцям розповіли, що потрібно купити завчасно
Политека
2024-12-09T05:30:10Z
Рекордне падіння: як здешевшав колишній Twitter з приходом Маска
24tv
2024-12-09T05:12:24Z
Проєкт пенсійної реформи: що відомо, які плюси та мінуси, що кажуть економісти
Комсомольская правда
2024-12-09T05:01:32Z
Здер родимку: що тепер зі мною буде
24tv
2024-12-09T06:03:13Z
Ці 5 продуктів довгожителі майже ніколи не їдять: вони шкідливі
24tv
2024-12-08T20:27:21Z
Грудневі надбавки до пенсій
360ua.news
2024-12-08T20:15:08Z
Артрит: як зменшити біль і покращити якість життя через зміну харчування
24tv
2024-12-08T20:06:37Z
Важкощі, що заспокоюють: лікарі розповіли, наскільки ефективними є обважнювальні ковдри
Фокус
2024-12-08T19:30:33Z
Від вапняного нальоту не буде сліду: як швидко відмити душову лійку
24tv
2024-12-08T19:30:00Z
Масло чи олія: чим змастити курку, щоб не зіпсувати вечерю
Знай
2024-12-08T18:51:52Z
Без губки: як відмити пластиковий контейнер від бруду
24tv
2024-12-08T18:45:05Z
Як в парламенті збираються зробити ринок торгівлі ліками прозорішим
24tv
2024-12-08T18:06:10Z
В ПриватБанку попередили українців про шахраїв
InternetUA
2024-12-09T06:01:27Z
На Київщині сталася смертельна аварія
Khreschatyk
2024-12-09T06:00:17Z
В соцмережах заявили, що у поїзді під пасажиркою обвалилася поличка – відповідь «Укрзалізниці»
Комсомольская правда
2024-12-09T05:09:12Z
На мосту Патона в Києві аварія, рух ускладнено
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T04:51:01Z
Уночі в Україні літали дрони: де пролунали вибухи
TSN
2024-12-09T04:18:52Z
Поліцейські затримали 19-річного чоловіка, який продавав в інтернеті наркотики
InternetUA
2024-12-09T04:13:24Z
У Миколаєві сусід врятував із пожежі чотирьох дітей - ДСНС
УкраинФорм
2024-12-09T03:04:43Z
На Сумщині прогриміло 57 вибухів
TSN
2024-12-09T02:36:21Z
У Харкові біля відділку поліції здетонував невідомий пристрій
Украина Криминальная
2024-12-09T00:36:25Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 7 секунд знайти суддю
GlavRed
2024-12-09T04:27:42Z
Водолії – давайте відсіч ворогам, Овни – удар буде сильним, тримайтеся: гороскоп тижня чоловікам
24tv
2024-12-09T04:21:53Z
Вони стануть твердими і втратять смак: ніколи не заливайте гриби такою водою
24tv
2024-12-09T04:15:41Z
Простий рецепт яблучного пирога від переможця "Мастер Шеф": як приготувати тарт татен
Политека
2024-12-09T04:00:27Z
Салат "Мімоза" по-новому: переможниця "Зважені та щасливі" дала смачний рецепт
Политека
2024-12-08T23:31:04Z
Рецепт, що пройшов крізь роки: як приготувати ніжний гуляш
24tv
2024-12-08T22:24:19Z
Ось 5 найкращих парфумів, з якими ви здивуєте всіх на новорічній вечірці
24tv
2024-12-08T20:12:46Z
Coca-Cola допоможе в домашніх справах: названо 6 унікальних властивостей напою
Фокус
2024-12-08T20:03:37Z
Один інгредієнт – три салати: смачна добірка з мандаринами на Новий рік
24tv
2024-12-08T19:27:18Z
Розпочав гольову атаку: Забарний став найкращим гравцем у переможному матчі Борнмута
24tv
2024-12-09T06:27:59Z
Кабаєв: Налаштування на поєдинок проти Олександрії мені нагадало те, яке було перед грою з Партизаном
Football.ua
2024-12-09T06:25:11Z
Михайленко: У Олександрії я провів там один із найкращих періодів мого життя
Football.ua
2024-12-09T06:07:29Z
Караваєв: Того, хто забиває, уже важко зупинити
Football.ua
2024-12-09T05:51:24Z
Полісся — Рух. Напередодні
Football.ua
2024-12-09T05:31:43Z
Атлетіко в божевільному матчі вирвав перемогу у Севільї
Football.ua
2024-12-08T22:09:35Z
Лаціо в Неаполі здолав Наполі
Football.ua
2024-12-08T21:45:13Z
Динамо Київ не помітило спротиву Олександрії й одноосібно очолило таблицю
Football.ua
2024-12-08T21:21:31Z
Мареска: Кукурелья сказав мені, що намагався привнести в гру емоції
Football.ua
2024-12-08T20:54:58Z
Чим відрізняються 2 зображення дня народження: лише геній знайде відмінності за 18 секунд
GlavRed
2024-12-09T06:27:33Z
Samsung втрачає прибуток через низьку популярність своїх мобільних процесорів
Portaltele
2024-12-09T06:13:47Z
Як прискорити мобільний інтернет: важливі поради під час вимкнення світла
Политека
2024-12-09T06:01:19Z
Смартфон Nothing спричинив смертельну ДТП
InternetUA
2024-12-09T05:52:17Z
Samsung готує свої "розумні окуляри": який вигляд вони матимуть
InternetUA
2024-12-09T04:03:47Z
Українці зможуть побачити пік зорепаду Гемініди в ніч проти 14 грудня
УкраинФорм
2024-12-09T04:03:39Z
Siri отримає масштабне оновлення не раніше 2026 року
InternetUA
2024-12-09T03:01:50Z
Як позбавитися від реклами на телефоні: це захистить ваші дані
Политека
2024-12-09T02:01:52Z
У Intel виникли труднощі з техпроцесом 18A
InternetUA
2024-12-09T02:01:33Z
«Формула-1». Заключну гонку-2024 виграв Норріс, Ферстаппен - чемпіон сезону
УкраинФорм
2024-12-08T16:01:40Z
Від FJ Cruiser до Lamborghini: у Башара Асада знайшли близько 50 дорогих авто
Фокус
2024-12-08T13:45:58Z
Рідкісний Ford Thunderbird 2002 року знайшли у США
360ua.news
2024-12-08T13:27:15Z
Сучасне ретро: виявлено рідкісний 22-річний кабріолет Ford без пробігу
Фокус
2024-12-08T09:21:23Z
Новий Toyota Land Cruiser 300: як зміниться популярний позашляховик
AutoCentre
2024-12-08T08:12:09Z
Як швидко обігріти автомобіль взимку: секретна комбінація кнопок, про яку мало хто знає
Фокус
2024-12-07T18:51:20Z
Удари, підпали та проколоті шини: люди нападають на автомобілі з ШІ через "тривогу"
Фокус
2024-12-07T15:06:59Z
Caterpillar показав броньований екскаватор-навантажувач
AutoCentre
2024-12-07T11:27:13Z
Присвячено зірці "Формули-1": дебютував найпотужніший і найшвидший Mercedes G-Class
Фокус
2024-12-07T09:27:13Z