MY.UAНовини
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Загалом зміни стосуватимуться ледь не кожної освітньої галузі. Втілення яких масштабних задумів варто очікувати, до чого готуватися педагогам, учням та студентам, які інновації та реформи задумали реалізувати цьогоріч уряд і МОН – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Найголовніші події 2024 року в українській освіті

Головним критерієм на сьогодні у навчальному процесі залишається безпека. При цьому президент Зеленський пообіцяв, що зруйновані у час повномасштабної війни навчальні заклади відбудовуватимуть ще до її закінчення. Як і будуватимуть надійні укриття у тих закладах освіти, які їх ще не мають. А віцепрем'єр Михайло Федоров анонсував презентацію у січні плану з розвитку освіти.

Збільшення фінансування освіти з бюджету

Нардепи передбачили у бюджеті на 2024 рік на освіту більше коштів, ніж на 2023-й. Загалом – понад 170 мільярдів гривень. Кошти скерують, зокрема, на облаштування укриттів, друк підручників, забезпечення Нової української школи, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти тощо. Детальніше – за посиланням.

Навчальний рік продовжили

В Україні навчальний рік 2023 – 2024 триватиме на місяць довше. У Міносвіти передбачили цей час на надолуження освітніх втрат, якщо такі виникнуть, адже триває повномасштабна війна. Цей навчальний рік в Україні завершиться 28 червня 2024 року.

Зарплата учителів зросла

Цього року учителям нарешті підвищать зарплату. На це педагоги, яким познімали чимало доплат у час повномасштабної війни, чекають вже кілька років. Їхня оплата праці збільшиться у межах двох етапів: І – з 1 січня – на 10%; II – з 1 квітня – на 12,6%. У середньому педагоги отримуватимуть на сьогодні 14 тисяч гривень, а з 1 квітня – 16 тисяч гривень.


З 1 січня 2024 року зросла зарплата вчителів / Depositphotos

Реформа дошкільної освіти

В Україні також планують втілити у життя реформу дошкільної освіти. Так, кожна дитина має отримати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей. А батьки мають отримати можливість обирати дитсадок поблизу дому та скористатися справедливою черговістю зарахування дитини до дошкільного закладу. У кожному садку при цьому має бути укриття, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування тощо.

Школа і реформа НУШ

  • Реформа НУШ

У 2023 році у МОН заявили про відновлення реформи Нової української школи, яка під час війни та за час головування у міністерстві Шкарлета відверто загальмувала.

Вже з 2027 року українські школи перейдуть на 12-річну систему освіти. Пілотний проєкт мають запустити з 2025 року, тому цьогоріч МОН активно готуватиме зміни для втілення. Уряд також не так давно виділив 1 мільярд гривень для НУШ, які скерують на закупівлю мультимедійного обладнання для 5 – 6 класів.


З 2027 року школи перейдуть на 12-річну систему освіти / Фото ілюстративне, Depositphotos

  • Мережа академічних та професійних ліцеїв

Що важливо, у межах реформи в Україні створять мережу академічних та професійних ліцеїв. Підручники уже друкують, а вчителі повинні проходити підвищення кваліфікації. Розробляють також державний стандарт для старшої профільної школи. До 1 вересня 2024 року на місцях мають затвердити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів. При цьому врахувати вимоги безпеки, інклюзивність, демографічні показники, профілізацію старшої школи тощо.

  • Безпека та поліцейські у школах

У кожній школі тепер перебуватиме поліцейський – спеціально відібрана, навчена та екіпірована людина. А на входах до навчальних закладів встановлять металошукачі та арки. Особливу увагу звертатимуть на школи, розташовані неподалік зони бойових дій та кордону з Білоруссю. Це відбувається у межах проєкту "Офіцери шкільної безпеки". У Нацполіції поки не вирішили, чи матимуть такі поліцейські зброю.

  • Будівництво підземних шкіл та трансформація чинних

В Україні торік розпочали безпрецедентне будівництво підземних шкіл. Спорудження першого такого навчального закладу мають завершити цього місяця у Харкові. У ньому зможе вчитися офлайн у дві зміни близько 900 дітей. У місті при цьому вже розробляють проєкти інших таких підземних шкіл. На Харківщині, у селищі Коротичі, також будують підземну школу.

Що цікаво, у Харкові у середині цього місяця також запрацює метросадок. У ньому діток готуватимуть до школи.

В Україні також осучаснюватимуть радянські школи. Однак архітектурну трансформацію і відбудову пройдуть на початку лише 5 закладів освіти. У них має з'явитися надійне укриття, сучасний дизайн і безбар'єрний простір.

Міносвіти також планує цього року розпочати роботу з дебюрократизації діяльності шкіл.

  • Зміни у навчальній програмі

Викладання історії України у школах зазнає змін. До 1 вересня 2024 року мають внести зміни у підручники з історії України. Старий підручник доповнять розділом, зокрема, про події новітньої російсько-української війни. МОН також розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі? Уроки стійкості, боротьби та перемог".

Також змінять і уроки"Захисту України". На якісну зміну викладання цього предмета у школах скерують 1,74 мільярда гривень. Кошти передбачили для підвищення кваліфікації учителів, закупівлю засобів навчання та комп'ютерів для навчальних кабінетів. Сам предмет стане більше практико-орієнтованими. Зокрема, учнів вчитимуть, як поводитися в критичних ситуаціях, з вибухонебезпечними предметами, надавати домедичну допомогу тощо.

  • Навчання мовами нацменшин

В Україні у класах із мовами навчання нацменшин, які є офіційними мовами ЄС, можуть гарантувати право на використання відповідної мови під час навчання. Але цей погоджений урядом законопроєкт, який стосується прав національних меншин в Україні, зокрема й на освіту, має ще ухвалити Рада.

ДПА

У 2024 році 4-класники складатимуть Державну підсумковуатестацію. Але вона буде моніторинговою і не у всіх школах. Знання учнів перевірятимуть з української мови і літератури та математики. Для втілення цього пілотного проєкту виберуть 2 тисячі школярів з різних областей. Зауважимо, що ДПА як обов'язкове оцінювання знань учнів випускних класів у час повномасштабної війни скасували.


ДПА у 2024 році відбудеться у 4 класах, але моніторингово / Depositphotos

Профтехосвіта

Освіту військових закладів переформатували на потреби ЗСУ. У Міносвіти при цьому заявляли про наміри змінити підходи до профтехосвіти. Училища повинні стати швидким трампліном до здобуття професії, який доступний кожному. Очільники коледжів майбутнього при цьому повинні бути якісними менеджерами, які забезпечать у закладах освіти високі стандарти навчання – такими, як хоче бізнес.

Масштабні зміни у вищій освіті

Найбільше докорінних змін торік у Міносвіти анонсували у сфері вищої освіти. Зокрема, планують скоротити кількість вишів в Україні, надавати гранти на здобуття вищої освіти вступникам. Також нададуть можливість студентам швидше завершити навчання на бакалавраті та змінять принцип надання стипендій та нарахування зарплат викладачам.

  • Скорочення кількості вишів

Міносвіти планує зменшити кількість вишів в Україні, а також прибрати так звані філії університетів. Зі 170 підпорядкованих державі вишів залишать 100. Окремі об'єднають. Це пояснюють тим, що на сьогодні у ЗВО вчиться наполовину менше студентів, ніж розрахована інфраструктура. Ті заклади вищої освіти, які залишать, модернізують.


В Україні скоротять кількість вишів / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

  • Гранти на навчання

З вересня 2024 року у сфері вищої освіти запровадять грантову систему оплати навчання. Вступник за результатами НМТ отримає від держави певну суму грошей і обиратиме, на здобуття освіти у якому виші їх витратити. Так, 60% вступників отримуватимуть державну підтримку у різних пропорціях. Натомість 40% платитимуть за навчання власні кошти. У МОН вважають, що це буде більш справедливо.

На окремих спеціальностях, які будуть важливі для держави, залишать 100% державне замовлення. Це можуть бути вчителі, медики, енергетики тощо. Кошти, які держава надаватиме вступнику, залежатимуть від його результатів НМТ. Розмір гранту та порядок надання коштів визначатиме уряд. Пільговики матимуть гарантоване право на отримання коштів на навчання.

  • Свобода вибору для вступника

Вступникам також нададутьбільше свободи щодо вибіркових предметів. Вступ при цьому буде можливий на галузь з можливістю обрання своєї спеціальності. Студенти вибиратимуть самі, скільки їм вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1 – 2 років навчання. При цьому студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки – здобути ступінь за 6 років. Ці зміни набудуть чинності з нового навчального року.

  • Скорочення кількості викладачів та зміна оплати праці

У МОН також заявили, що на сьогодні в Україні забагато викладачів. З 2024 року МОН змінить принцип фінансування вишів. Кращим ЗВО додадуть кошти. Університети самі їх розподілятимуть. Більшу зарплату отримуватимуть ті викладачі, яких вибирають студенти або ж які мають хороший науковий доробок.

  • Стипендію надаватимуть обраним

Міносвіти також планує змінити принцип нарахування стипендії студентам. У МОН вважають, що 1,7 тисячі гривень, а з 2024 року – 2 тисячі гривень стипендії – це популізм. Так, стипендії залишать тим майбутнім фахівцям, кого держава замовляє, кому покриває 100% їх навчання, хто погодиться на перше гарантоване місце роботи й потребує цієї стипендії. При цьому розмір соцвиплат збільшать. Також можуть скасувати виплати тим студентам, які виїхали за кордон.

  • Зміна ректорів

У 2024 році має відбутися і велика поколінна зміна у керівництві вишів, адже завершується другий термін контракту у багатьох ректорів. Так, у нашій державі є чимало вишів, де ректор перебуває на своїй посаді 10 – 20 років. Цьогоріч у МОН також планують створювати додатково дієві наглядові ради при ЗВО.

  • Курс військової підготовки у вишах

Міносвіти також планує запровадити у ЗВО пілотні військові кафедри. Вони відповідатимуть за базову військову підготовку усіх хлопців та охочих дівчат з вересня 2024 року. Спеціальність можна буде здобути, пройшовши курс тактичної медицини, базової стрільби тощо. Пілотні проєкти почнуть працювати з нового навчального року. Зауважимо, що систему військової освіти трансформують за стандартами НАТО з 2026 року.

Відстрочка та мобілізація студентів

На сьогодні студенти денної та дуальної форми навчання мають відстрочку від мобілізації. Так само і викладачі. Якщо парламент погодить новий законопроєкт чи зміни до закону про мобілізацію, то надаватимуть відстрочку від мобілізації тим студентам-чоловікам, які вступають на вищий рівень освіти, ніж мають. До прикладу, якщо у вас є диплом бакалавра, а вступаєте на магістратуру, чи диплом магістра і вступаєте в аспірантуру.

Вступна кампанія і НМТ

У 2024 році випускники шкіл втретє складатимуть спрощений через повномасштабну війну варіант ЗНО – НМТ (національний мультипредметний тест). У січні МОН має оприлюднити умови прийому до закладів вищої освіти України. Однак основні зміни для абітурієнтів вже анонсували. Зокрема, такі:

  • у 2024 році абітурієнти вступатимуть до вишів за результатами НМТ;
  • результати мультитесту будуть потрібні і для вступу на творчі спеціальності;
  • мультитест міститиме вже 4, а не 3 предмети;
  • обов'язковими будуть українська мова, математика та історія України;
  • до вибіркових додадуть також українську літературу та географію;
  • НМТ відбуватиметься протягом одного дня з міркувань безпеки;
  • основна сесія мультитесту розпочнеться у травні.

Наука

Торік очільник МОН Оксен Лісовий анонсував значні інвестиції у наукові розробки в Україні. Кошти скерують на актуальні дослідження та підтримку молодих вчених. Також уряд планує реформувати Національну академію наук.

Запуск освітньої Мрії

У 2024 році має нарешті запрацювати освітній застосунок Мрія, який презентували 1 вересня 2023 року. Він допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися у навчальному процесі. Також міститиме інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки учня. А також – бібліотеку контенту, який потрібний конкретній дитині.


Застосунок Мрія / Скриншот з відео, опублікованого на сайті Президента України

Англійська – мова міжнародного спілкування

Верховна Рада у цілому має ухвалити законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійська стане однією з мов міжнародного спілкування у нашій державі. Для держслужбовців її знання стане обов'язковим. Також уряд має намір запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Тож чи втілить Міносвіти усі ці масштабні задуми у життя і як саме, та чи будуть вони справді дієвими для української освіти, дізнаємось протягом 2024 року.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Я сказав президенту Трампу, що Путін боїться лише його і, можливо, Китаю - Зеленський
TSN
2024-12-10T02:09:55Z
Війська КНДР залишаються в Курській області в готовності вступити в бій - Пентагон
УкраинФорм
2024-12-10T02:00:29Z
Зеленський відреагував на заклики про призов 18-річних
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T01:48:25Z
Ракета ще "сира", – Світан сказав, чи спробує Путін знову запустити "Орешник"
24tv
2024-12-10T01:45:23Z
Падіння режиму Асада в Сирії змінить ставлення арабських лідерів до РФ — експерт
Хвиля
2024-12-10T01:12:29Z
Президент Зеленський не використовує додаток Telegram у своєму телефоні - NYT
УкраинФорм
2024-12-10T01:09:40Z
США й Британія обговорили війну в Україні у форматі Стратегічного діалогу - Пентагон
УкраинФорм
2024-12-10T01:09:08Z
Австрія скасовує вето на приєднання Болгарії та Румунії до Шенгенської зони
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T00:54:35Z
У Грузії протестувальники спалили труну із зображенням олігарха Іванішвілі
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T00:07:40Z
У Сумській області пролунало 90 вибухів
TSN
2024-12-10T02:09:29Z
«Укрзалізниця» запускає новий поїзд із Дніпра до Харкова
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T01:42:04Z
Росіяни просунулися відразу біля кількох населених пунктів: DeepState оновили карту фронту
24tv
2024-12-10T01:03:39Z
Гороскоп на сьогодні: астрологічний прогноз на 10 грудня для всіх знаків Зодіаку
Политека
2024-12-10T01:03:34Z
Сумщина отримала від ООН та уряду Швеції новітнє обладнання для моніторингу повітря
УкраинФорм
2024-12-10T00:54:14Z
Кулеметника «ДНР» засуджено до 15 років за держзраду
УкраинФорм
2024-12-10T00:42:17Z
Овнам час защаджувати, а Близнятам буде важко: гороскоп за картами Таро на 10 грудня 2024 року
TSN
2024-12-10T00:21:51Z
Опалювальний сезон у Кривому Розі так і не розпочався: причини
ZN UA
2024-12-10T00:11:47Z
Бійці Сил оборони знищили понад десяток російських вояк і підірвали міст біля Покровська
24tv
2024-12-09T23:27:49Z
"Життя після..." існує": Олена Мозгова висловилася про жінок "за 50"
GlavRed
2024-12-10T00:27:50Z
"Стояла і мене калатало": Сумська зізналася, чому й сьогодні ревнує чоловіка
GlavRed
2024-12-09T23:27:25Z
Відома співачка ходила Львовом і лякала чоловіків ТЦК: реакція людей та шоубізу
Фокус
2024-12-09T21:57:24Z
Не залишать байдужими: 2 цікаві фільми, які прикрасять ваш вечір
24tv
2024-12-09T21:36:05Z
Зірка "МастерШеф" поділилася першими подробицями про вагітність
GlavRed
2024-12-09T21:27:41Z
Копії Альбіни: Джанабаєва показала, який вигляд мають її діти від Валерія Меладзе
GlavRed
2024-12-09T21:27:01Z
Тіна Кароль публічно звернулася до гумористки Мандзюк, яка звинуватила її у "брехливості"
TSN
2024-12-09T21:06:13Z
На фронті загинув воїн ЗСУ, режисер монтажу проєкту «Реальна історія» Олег Сарело
Детектор М
2024-12-09T21:03:44Z
Бабуся Нікіти Преснякова публічно знехтувала ним - деталі
GlavRed
2024-12-09T20:27:57Z
Україна впроваджує у війська роботизований комплекс Droid TW 12.7 із кулеметом
ZN UA
2024-12-10T01:32:00Z
Нідерландські винищувачі F-35 перехопили російські літаки над Балтійським морем
InternetUA
2024-12-10T01:12:06Z
Міноборони: До рекрутингових центрів звернулися вже понад 29 тисяч громадян
Украина Криминальная
2024-12-10T00:36:15Z
Коломийська громада передала 10-й гірсько-штурмовій бригаді сертифікат на ₴10 мільйонів
УкраинФорм
2024-12-09T23:16:40Z
«Укрпошта» випустила марки до Міжнародного дня боротьби з корупцією
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T22:57:56Z
Кожна бригада ЗСУ матиме уповноваженого із закупівель: нововведення має кілька важливих завдань
24tv
2024-12-09T22:36:35Z
Міноборони допустило для використання у ЗСУ український наземний бойовий дрон
УкраинФорм
2024-12-09T22:27:10Z
10 грудня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T22:06:38Z
Збільшили виробництво: скільки дронів щомісяця здатна виготовляти Росія
24tv
2024-12-09T22:06:24Z
Обличчя ельфа. У Львові лікарі прооперували підлітка з Рівненщини з рідкісним генетичним синдромом
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T02:06:35Z
Послуги з охорони психічного здоровʼя з 2025 року надаватимуть всі медзаклади первинної ланки - МОЗ
УкраинФорм
2024-12-10T01:45:01Z
Волосся почне рости вдвічі швидше: 7 правил, яких треба дотримуватися
24tv
2024-12-09T23:21:32Z
Новий ШІ перевершує суперкомп'ютери: вирішує наукові завдання швидше, ніж будь-коли
InternetUA
2024-12-09T22:01:29Z
За програмою "Доступні ліки" можна буде отримати антибіотики для дітей
ZN UA
2024-12-09T21:21:17Z
Чи може бути сумно через брак вітамінів та мінералів
24tv
2024-12-09T20:06:04Z
Законопроєкт про ліквідацію МСЕК. Нардепка пояснила, які є підводні камені
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T19:54:47Z
Що кажуть мікробіологи про правило 5 секунд?
360ua.news
2024-12-09T19:33:06Z
Діє миттєво і без води: як зупинити гикавку за секунди - перевірений метод
GlavRed
2024-12-09T18:27:47Z
Цьогорічні електронні договори про добровільну сплату страхових внесків діятимуть у 2025 році
УкраинФорм
2024-12-10T00:27:47Z
Ринок землі: як приватизувати ділянку учаснику бойових дій
Хвиля
2024-12-10T00:07:52Z
У Дії зʼявилась карта банківських відділень, які працюють у блекаут
InternetUA
2024-12-10T00:03:21Z
Росія купує мікросхеми для зброї через американський інтернет-магазин – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T22:36:37Z
Укрзалізниця відкриває продаж квитків на денний рейс Харків-Дніпро
УкраинФорм
2024-12-09T22:24:23Z
Банкомат списав велику суму з картки "ПриватБанку", але не видав готівку: що кажуть банкіри
Фокус
2024-12-09T22:15:04Z
У Придністров'ї оголосили режим надзвичайного стану через російський газ
iPress
2024-12-09T22:06:57Z
Заводи Danone в рф віддали другу Кадирова
iPress
2024-12-09T22:06:06Z
Субсидії на комуналку після Нового року: що потрібно знати українцям
Знай
2024-12-09T21:12:24Z
Відправляв поштою та вручав особисто - мешканець Запоріжжя торгував гранатами та набоями через інтернет
InternetUA
2024-12-10T00:49:40Z
В Одесі затримали молодика за підозрою у підпалі автомобіля
УкраинФорм
2024-12-10T00:07:24Z
«Шлюб» за домовленістю: чергова авантюра на кордоні
Украина Криминальная
2024-12-09T23:45:38Z
За розбещення 5-річної дівчинки до 7 років ув’язнання засуджено жителя Тернопільщини
Украина Криминальная
2024-12-09T22:57:52Z
17-річний учасник ДТП в Дніпрі перепросив за скандальне відео з поїздкою в авто, — соцмережі
Фокус
2024-12-09T22:51:12Z
Начальника відділу підприємства судитимуть за розтрату ₴14,5 мільйонів на закупівлі неякісних протигазів
УкраинФорм
2024-12-09T22:15:57Z
У Харкові підірвали вибухівку біля поліцейського відділку
УкраинФорм
2024-12-09T22:09:31Z
Затримано наркоторговців, які отримували з Америки канабіс у посилках із кавою
InternetUA
2024-12-09T22:01:36Z
У США затримали підозрюваного у резонансному вбивстві керівника страхової компанії
УкраинФорм
2024-12-09T21:57:20Z
Як прочистити злив від волосся без хімії: геніальний та простий метод
GlavRed
2024-12-10T01:27:01Z
Можна лише повчитися: ТОП-3 найкращих батьків за знаком зодіаку
GlavRed
2024-12-10T00:27:50Z
Поглинають вологу з повітря: які рослини варто поставити у ванній
GlavRed
2024-12-10T00:27:25Z
Як правильно запекти качку в духовці: зірка "Мастер Шеф" дала святковий рецепт
Политека
2024-12-09T23:30:03Z
Як часто треба прати бюстгальтер: відповідь може вразити
24tv
2024-12-09T22:12:04Z
Його забули геть несправедливо: рецепт європейського салату
24tv
2024-12-09T21:57:08Z
Чим замінити пергаментний папір для випікання: 5 варіантів, які знайдуться вдома
24tv
2024-12-09T21:27:14Z
Навіщо класти зубчик часнику в унітаз: ви будете дуже здивовані
24tv
2024-12-09T21:00:24Z
Три інгредієнти – і найсмачніше шоколадне печиво готове: рецепт, яким усі обмінюються
24tv
2024-12-09T20:36:08Z
Олійник завершить кар'єру та стане тренером
Football.ua
2024-12-09T22:38:24Z
Гарячий бій в Лізі чемпіонів: онлайн-трансляція матчу Шахтар – Баварія
24tv
2024-12-09T22:21:08Z
Хетафе мінімально обіграв Еспаньйол
Football.ua
2024-12-09T22:15:40Z
Вест Гем сильніший за Вулвергемптон
Football.ua
2024-12-09T22:03:35Z
Пушич: «Шахтар» на 100 відсотків націлений на перемогу над «Баварією»
УкраинФорм
2024-12-09T21:51:59Z
Удінезе в гостях обіграв Монцу
Football.ua
2024-12-09T21:45:52Z
Полісся з двома вилученнями мінімально поступилось Руху
Football.ua
2024-12-09T21:27:12Z
Динамо йде у відрив, успіх львів'ян, фіаско Полісся та ЛНЗ: турнірна таблиця УПЛ після 16 туру
24tv
2024-12-09T21:15:37Z
Пономарьов після перемоги над Поліссям: Для Руху важливим є результат і ми ним задоволен
Football.ua
2024-12-09T21:12:05Z
Розробник GTA розкритикував практику виправлень гри патчами після релізу
InternetUA
2024-12-10T02:01:12Z
Як прискорити роботу ноутбука лише за кілька хвилин: програмісти розкрили важливий секрет
Политека
2024-12-10T02:00:37Z
Одна з ключових фішок Galaxy S24 Ultra з’явиться в Galaxy A56
InternetUA
2024-12-10T01:03:41Z
Яка справжня дата Різдва: точно не 25 грудня – вчені здивували відповіддю
TSN
2024-12-09T21:18:48Z
Ашур після поразки від Руху: Я дуже сподіваюсь, що будуть люди, яких буде мучити совість
Football.ua
2024-12-09T20:48:09Z
OpenAI запустила нейромережу Sora для генерації відео, але працює вона не у всіх країнах
ITC
2024-12-09T20:36:33Z
"Сильно підгорало в росіян". Бакланов розповів про заходи безпеки під час озвучування S.T.A.L.K.E.R. 2
InternetUA
2024-12-09T20:12:24Z
Найбільша в історії США сонячна електростанція отримає 4 млн панелей і потужність 2,4 ГВт
InternetUA
2024-12-09T19:21:27Z
Які прилади не потрібно вимикати з розетки
InternetUA
2024-12-09T19:01:04Z
Як переоформити авто через "Дію": проста інструкція
GlavRed
2024-12-10T02:06:22Z
Навіщо натирати фари лимоном та содою: досвідчені водії поділилися секретом
GlavRed
2024-12-10T01:27:04Z
Можливий навіть штраф: чому в заторі не варто вмикати пічку в автомобілі
GlavRed
2024-12-09T21:27:46Z
Втратити права через дрібницю: чому водії забувають про обов’язкове обладнання
Знай
2024-12-09T20:51:38Z
Легендарному автобусу Mercedes-Benz виповнилося 70 років
AutoCentre
2024-12-09T20:28:32Z
Вінтажний Mercedes виставили на аукціоні за 9 мільйонів доларів
360ua.news
2024-12-09T20:15:08Z
Енергетикам поставлений потужний автопоїзд у складі MAN TGS 6х6
AutoCentre
2024-12-09T17:45:06Z
Копія Ferrari: перший кросовер Xiaomi розсекретили на офіційних фото
Фокус
2024-12-09T17:03:59Z
Xiaomi YU7 – другий електромобіль китайської компанії вийде влітку 2025 року з двома потужними моторами та швидкістю до 253 км/год
ITC
2024-12-09T17:01:33Z