MY.UAНовини
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Загалом зміни стосуватимуться ледь не кожної освітньої галузі. Втілення яких масштабних задумів варто очікувати, до чого готуватися педагогам, учням та студентам, які інновації та реформи задумали реалізувати цьогоріч уряд і МОН – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Найголовніші події 2024 року в українській освіті

Головним критерієм на сьогодні у навчальному процесі залишається безпека. При цьому президент Зеленський пообіцяв, що зруйновані у час повномасштабної війни навчальні заклади відбудовуватимуть ще до її закінчення. Як і будуватимуть надійні укриття у тих закладах освіти, які їх ще не мають. А віцепрем'єр Михайло Федоров анонсував презентацію у січні плану з розвитку освіти.

Збільшення фінансування освіти з бюджету

Нардепи передбачили у бюджеті на 2024 рік на освіту більше коштів, ніж на 2023-й. Загалом – понад 170 мільярдів гривень. Кошти скерують, зокрема, на облаштування укриттів, друк підручників, забезпечення Нової української школи, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти тощо. Детальніше – за посиланням.

Навчальний рік продовжили

В Україні навчальний рік 2023 – 2024 триватиме на місяць довше. У Міносвіти передбачили цей час на надолуження освітніх втрат, якщо такі виникнуть, адже триває повномасштабна війна. Цей навчальний рік в Україні завершиться 28 червня 2024 року.

Зарплата учителів зросла

Цього року учителям нарешті підвищать зарплату. На це педагоги, яким познімали чимало доплат у час повномасштабної війни, чекають вже кілька років. Їхня оплата праці збільшиться у межах двох етапів: І – з 1 січня – на 10%; II – з 1 квітня – на 12,6%. У середньому педагоги отримуватимуть на сьогодні 14 тисяч гривень, а з 1 квітня – 16 тисяч гривень.


З 1 січня 2024 року зросла зарплата вчителів / Depositphotos

Реформа дошкільної освіти

В Україні також планують втілити у життя реформу дошкільної освіти. Так, кожна дитина має отримати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей. А батьки мають отримати можливість обирати дитсадок поблизу дому та скористатися справедливою черговістю зарахування дитини до дошкільного закладу. У кожному садку при цьому має бути укриття, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування тощо.

Школа і реформа НУШ

  • Реформа НУШ

У 2023 році у МОН заявили про відновлення реформи Нової української школи, яка під час війни та за час головування у міністерстві Шкарлета відверто загальмувала.

Вже з 2027 року українські школи перейдуть на 12-річну систему освіти. Пілотний проєкт мають запустити з 2025 року, тому цьогоріч МОН активно готуватиме зміни для втілення. Уряд також не так давно виділив 1 мільярд гривень для НУШ, які скерують на закупівлю мультимедійного обладнання для 5 – 6 класів.


З 2027 року школи перейдуть на 12-річну систему освіти / Фото ілюстративне, Depositphotos

  • Мережа академічних та професійних ліцеїв

Що важливо, у межах реформи в Україні створять мережу академічних та професійних ліцеїв. Підручники уже друкують, а вчителі повинні проходити підвищення кваліфікації. Розробляють також державний стандарт для старшої профільної школи. До 1 вересня 2024 року на місцях мають затвердити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів. При цьому врахувати вимоги безпеки, інклюзивність, демографічні показники, профілізацію старшої школи тощо.

  • Безпека та поліцейські у школах

У кожній школі тепер перебуватиме поліцейський – спеціально відібрана, навчена та екіпірована людина. А на входах до навчальних закладів встановлять металошукачі та арки. Особливу увагу звертатимуть на школи, розташовані неподалік зони бойових дій та кордону з Білоруссю. Це відбувається у межах проєкту "Офіцери шкільної безпеки". У Нацполіції поки не вирішили, чи матимуть такі поліцейські зброю.

  • Будівництво підземних шкіл та трансформація чинних

В Україні торік розпочали безпрецедентне будівництво підземних шкіл. Спорудження першого такого навчального закладу мають завершити цього місяця у Харкові. У ньому зможе вчитися офлайн у дві зміни близько 900 дітей. У місті при цьому вже розробляють проєкти інших таких підземних шкіл. На Харківщині, у селищі Коротичі, також будують підземну школу.

Що цікаво, у Харкові у середині цього місяця також запрацює метросадок. У ньому діток готуватимуть до школи.

В Україні також осучаснюватимуть радянські школи. Однак архітектурну трансформацію і відбудову пройдуть на початку лише 5 закладів освіти. У них має з'явитися надійне укриття, сучасний дизайн і безбар'єрний простір.

Міносвіти також планує цього року розпочати роботу з дебюрократизації діяльності шкіл.

  • Зміни у навчальній програмі

Викладання історії України у школах зазнає змін. До 1 вересня 2024 року мають внести зміни у підручники з історії України. Старий підручник доповнять розділом, зокрема, про події новітньої російсько-української війни. МОН також розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі? Уроки стійкості, боротьби та перемог".

Також змінять і уроки"Захисту України". На якісну зміну викладання цього предмета у школах скерують 1,74 мільярда гривень. Кошти передбачили для підвищення кваліфікації учителів, закупівлю засобів навчання та комп'ютерів для навчальних кабінетів. Сам предмет стане більше практико-орієнтованими. Зокрема, учнів вчитимуть, як поводитися в критичних ситуаціях, з вибухонебезпечними предметами, надавати домедичну допомогу тощо.

  • Навчання мовами нацменшин

В Україні у класах із мовами навчання нацменшин, які є офіційними мовами ЄС, можуть гарантувати право на використання відповідної мови під час навчання. Але цей погоджений урядом законопроєкт, який стосується прав національних меншин в Україні, зокрема й на освіту, має ще ухвалити Рада.

ДПА

У 2024 році 4-класники складатимуть Державну підсумковуатестацію. Але вона буде моніторинговою і не у всіх школах. Знання учнів перевірятимуть з української мови і літератури та математики. Для втілення цього пілотного проєкту виберуть 2 тисячі школярів з різних областей. Зауважимо, що ДПА як обов'язкове оцінювання знань учнів випускних класів у час повномасштабної війни скасували.


ДПА у 2024 році відбудеться у 4 класах, але моніторингово / Depositphotos

Профтехосвіта

Освіту військових закладів переформатували на потреби ЗСУ. У Міносвіти при цьому заявляли про наміри змінити підходи до профтехосвіти. Училища повинні стати швидким трампліном до здобуття професії, який доступний кожному. Очільники коледжів майбутнього при цьому повинні бути якісними менеджерами, які забезпечать у закладах освіти високі стандарти навчання – такими, як хоче бізнес.

Масштабні зміни у вищій освіті

Найбільше докорінних змін торік у Міносвіти анонсували у сфері вищої освіти. Зокрема, планують скоротити кількість вишів в Україні, надавати гранти на здобуття вищої освіти вступникам. Також нададуть можливість студентам швидше завершити навчання на бакалавраті та змінять принцип надання стипендій та нарахування зарплат викладачам.

  • Скорочення кількості вишів

Міносвіти планує зменшити кількість вишів в Україні, а також прибрати так звані філії університетів. Зі 170 підпорядкованих державі вишів залишать 100. Окремі об'єднають. Це пояснюють тим, що на сьогодні у ЗВО вчиться наполовину менше студентів, ніж розрахована інфраструктура. Ті заклади вищої освіти, які залишать, модернізують.


В Україні скоротять кількість вишів / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

  • Гранти на навчання

З вересня 2024 року у сфері вищої освіти запровадять грантову систему оплати навчання. Вступник за результатами НМТ отримає від держави певну суму грошей і обиратиме, на здобуття освіти у якому виші їх витратити. Так, 60% вступників отримуватимуть державну підтримку у різних пропорціях. Натомість 40% платитимуть за навчання власні кошти. У МОН вважають, що це буде більш справедливо.

На окремих спеціальностях, які будуть важливі для держави, залишать 100% державне замовлення. Це можуть бути вчителі, медики, енергетики тощо. Кошти, які держава надаватиме вступнику, залежатимуть від його результатів НМТ. Розмір гранту та порядок надання коштів визначатиме уряд. Пільговики матимуть гарантоване право на отримання коштів на навчання.

  • Свобода вибору для вступника

Вступникам також нададутьбільше свободи щодо вибіркових предметів. Вступ при цьому буде можливий на галузь з можливістю обрання своєї спеціальності. Студенти вибиратимуть самі, скільки їм вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1 – 2 років навчання. При цьому студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки – здобути ступінь за 6 років. Ці зміни набудуть чинності з нового навчального року.

  • Скорочення кількості викладачів та зміна оплати праці

У МОН також заявили, що на сьогодні в Україні забагато викладачів. З 2024 року МОН змінить принцип фінансування вишів. Кращим ЗВО додадуть кошти. Університети самі їх розподілятимуть. Більшу зарплату отримуватимуть ті викладачі, яких вибирають студенти або ж які мають хороший науковий доробок.

  • Стипендію надаватимуть обраним

Міносвіти також планує змінити принцип нарахування стипендії студентам. У МОН вважають, що 1,7 тисячі гривень, а з 2024 року – 2 тисячі гривень стипендії – це популізм. Так, стипендії залишать тим майбутнім фахівцям, кого держава замовляє, кому покриває 100% їх навчання, хто погодиться на перше гарантоване місце роботи й потребує цієї стипендії. При цьому розмір соцвиплат збільшать. Також можуть скасувати виплати тим студентам, які виїхали за кордон.

  • Зміна ректорів

У 2024 році має відбутися і велика поколінна зміна у керівництві вишів, адже завершується другий термін контракту у багатьох ректорів. Так, у нашій державі є чимало вишів, де ректор перебуває на своїй посаді 10 – 20 років. Цьогоріч у МОН також планують створювати додатково дієві наглядові ради при ЗВО.

  • Курс військової підготовки у вишах

Міносвіти також планує запровадити у ЗВО пілотні військові кафедри. Вони відповідатимуть за базову військову підготовку усіх хлопців та охочих дівчат з вересня 2024 року. Спеціальність можна буде здобути, пройшовши курс тактичної медицини, базової стрільби тощо. Пілотні проєкти почнуть працювати з нового навчального року. Зауважимо, що систему військової освіти трансформують за стандартами НАТО з 2026 року.

Відстрочка та мобілізація студентів

На сьогодні студенти денної та дуальної форми навчання мають відстрочку від мобілізації. Так само і викладачі. Якщо парламент погодить новий законопроєкт чи зміни до закону про мобілізацію, то надаватимуть відстрочку від мобілізації тим студентам-чоловікам, які вступають на вищий рівень освіти, ніж мають. До прикладу, якщо у вас є диплом бакалавра, а вступаєте на магістратуру, чи диплом магістра і вступаєте в аспірантуру.

Вступна кампанія і НМТ

У 2024 році випускники шкіл втретє складатимуть спрощений через повномасштабну війну варіант ЗНО – НМТ (національний мультипредметний тест). У січні МОН має оприлюднити умови прийому до закладів вищої освіти України. Однак основні зміни для абітурієнтів вже анонсували. Зокрема, такі:

  • у 2024 році абітурієнти вступатимуть до вишів за результатами НМТ;
  • результати мультитесту будуть потрібні і для вступу на творчі спеціальності;
  • мультитест міститиме вже 4, а не 3 предмети;
  • обов'язковими будуть українська мова, математика та історія України;
  • до вибіркових додадуть також українську літературу та географію;
  • НМТ відбуватиметься протягом одного дня з міркувань безпеки;
  • основна сесія мультитесту розпочнеться у травні.

Наука

Торік очільник МОН Оксен Лісовий анонсував значні інвестиції у наукові розробки в Україні. Кошти скерують на актуальні дослідження та підтримку молодих вчених. Також уряд планує реформувати Національну академію наук.

Запуск освітньої Мрії

У 2024 році має нарешті запрацювати освітній застосунок Мрія, який презентували 1 вересня 2023 року. Він допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися у навчальному процесі. Також міститиме інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки учня. А також – бібліотеку контенту, який потрібний конкретній дитині.


Застосунок Мрія / Скриншот з відео, опублікованого на сайті Президента України

Англійська – мова міжнародного спілкування

Верховна Рада у цілому має ухвалити законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійська стане однією з мов міжнародного спілкування у нашій державі. Для держслужбовців її знання стане обов'язковим. Також уряд має намір запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Тож чи втілить Міносвіти усі ці масштабні задуми у життя і як саме, та чи будуть вони справді дієвими для української освіти, дізнаємось протягом 2024 року.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Запоріжжі кількість поранених внаслідок обстрілу зросла до 17
УкраинФорм
2024-12-06T20:21:49Z
В ISW оцінили втрати ворога цієї осені за кілометр квадратний захопленої території
Хвиля
2024-12-06T20:12:59Z
Складні бої, втрати та мобілізація: як ЗСУ пережили свій найтяжчий рік від моменту створення
TSN
2024-12-06T20:06:46Z
"Я не можу дивитися відео, читати новини": воїни ЗСУ з передової поділилися наболілим
Политека
2024-12-06T20:01:56Z
ГУР закликає жителів окупованих районів повідомляти про російські системи ППО
УкраинФорм
2024-12-06T20:01:31Z
Наступ Росії на Донеччині: військові розказали про тактику окупантів
TSN
2024-12-06T19:51:07Z
У Запоріжжі завтра оголосять день жалоби
УкраинФорм
2024-12-06T19:30:17Z
Сильний вітер, дощі та сніг: в Україні погіршується погода
GlavRed
2024-12-06T19:27:04Z
Наступ Росії на Харківщині: військові розповіли, як відбили у росіян важливе село
TSN
2024-12-06T19:21:13Z
Перемовини з адміністрацією Трампа: політтехнолог назвав перші результати
24tv
2024-12-06T20:24:55Z
Зеленський повідомив про жертви російських атак у Кривому Розі та Запоріжжі
Хвиля
2024-12-06T20:18:41Z
Ніколи не було і знову: колишній зять Кучми обкрадає Україну і заробляє в РФ
TSN
2024-12-06T20:06:47Z
У МЗС України відповіли на звинувачення Ірану у підтримці тероризму у Сирії
24tv
2024-12-06T19:58:19Z
Антизахідний кандидат назвав анулювання виборів президента Румунії "держпереворотом"
Европейская правда
2024-12-06T19:55:32Z
У Макрона підтвердили візит Зеленського 7 грудня
Европейская правда
2024-12-06T19:54:30Z
Президент Румунії розповів, як довго лишатиметься на посаді
Европейская правда
2024-12-06T19:54:27Z
Новим генсеком ОБСЄ став турецький дипломат Сінірліоглу
УкраинФорм
2024-12-06T19:52:04Z
Захід знайшов ППО, які можна швидко передати Україні – МЗС
1News
2024-12-06T19:51:15Z
Тайка Вайтіті відповів фанатам Marvel: «Ви не знаєте, чого хочете, доки я вам цього не дам»
ITC
2024-12-06T20:06:56Z
Не дала шансу, – учасниця "Холостяка 13" пішла з проєкту за власним бажанням
24tv
2024-12-06T20:06:54Z
MELOVIN – "Вбиваєш мене", Тоня Матвієнко - "Така як є" та Океан Ельзи – "Як ніколи" - 5, 4 і 3 місця чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2024-12-06T19:54:49Z
Тоня Матвієнко розповіла про спадщину мами: кому дісталося все
GlavRed
2024-12-06T19:27:20Z
Міс Україна – 2024 титул здобула 20-річна студентка та модель із Києва
360ua.news
2024-12-06T19:22:21Z
Катерина Кухар, Оксана Гутцайт і дипломати: у Києві розпочались «Вечори французького кіно»
Вива
2024-12-06T19:15:34Z
Лікарі розповіли про стан львівського музиканта Лесика - серце зупинялося двічі
Комсомольская правда
2024-12-06T19:13:58Z
На стрімінговій платформі Netflix вийде український серіал «Прикордонники»
Детектор М
2024-12-06T19:09:44Z
Український оркестр вразив кавером на саундтрек до «Володаря Перснів: Війна рогіримів»
Вива
2024-12-06T18:51:36Z
Скільки в магазинах України коштує цукор у грудні
24tv
2024-12-06T20:06:14Z
У Росії почалося банкрутство великого заводу чипів
УкраинФорм
2024-12-06T19:39:37Z
Євросоюз фінансує кремль завдяки збільшенню закупівель російського палива в Індії – ЗМІ
iPress
2024-12-06T19:34:38Z
Європейський інвестиційний банк виділив Україні €60 млн
iPress
2024-12-06T19:34:33Z
Можна користуватися послугами безкоштовно: ПриватБанк скасував плату за обслуговування для певних клієнтів
Политека
2024-12-06T19:28:04Z
Закриття картки Нацкешбек: як це зробити правильно
Знай
2024-12-06T19:06:00Z
Британські виробники підтримають програму «Зроблено в Україні»
УкраинФорм
2024-12-06T18:45:49Z
У Канаді є великі перспективи для українських експортерів - генконсул у Торонто
УкраинФорм
2024-12-06T18:39:55Z
Перегляд цінових обмежень критичний для стабілізації енергосистеми України – експерт
ГЛАВКОМ NET
2024-12-06T18:39:06Z
Естонія закупить дронів на 400 млн євро
1News
2024-12-06T20:24:19Z
Єрмак і Залужний у Лондоні вручили подарунки дітям українських воїнів
УкраинФорм
2024-12-06T20:24:03Z
Проблеми із талонами на іспит з водіння в Україні: чому біля Сервісного центру МВС стоять черги з ночі, — ЗМІ
Фокус
2024-12-06T20:15:47Z
Зимова допомога: Кабмін анонсував грошові виплати для сімей з дітьми
Хвиля
2024-12-06T20:09:59Z
Деякі штрафи за паркування можуть суттєво збільшити
Хвиля
2024-12-06T20:09:00Z
З мільйонів – 417 нештатних спрацювань: Сметанін прокоментував ситуацію з бракованими мінами
24tv
2024-12-06T20:06:42Z
Змінив рішення: військовий здійснив СЗЧ, але вирішив повернутися
TSN
2024-12-06T20:06:36Z
Дітям подарунки, окупантам мішки: як "мавки" повертають Святого Миколая на ТОТ
24tv
2024-12-06T20:06:29Z
Ворог запустив «Шахеди»» з півдня
УкраинФорм
2024-12-06T19:34:14Z
Мусить бути на свята: як приготувати соус із хрону, з яким м'ясо смакуватиме як ніколи в житті
24tv
2024-12-06T19:00:25Z
Попит на антидепресанти в Україні зріс майже на 50%
FaceNews
2024-12-06T17:24:25Z
Стало відомо, що треба їсти, щоб підвищити імунітет взимку
AgroNews
2024-12-06T17:22:53Z
Щоб кури почали активно нестися зробіть це взимку у хліві: запам'ятайте три основні правила догляду
TSN
2024-12-06T16:36:34Z
Болить голова через таблетки від головного болю: як це вилікувати
24tv
2024-12-06T15:39:42Z
Ніколи це не викидайте: кулінар шокував інгредієнтом, з якого можна зробити хрусткі чипси
24tv
2024-12-06T13:15:13Z
Міфи і реальність фармацевтичного ринку: що насправді відбувається?
Знай
2024-12-06T12:42:15Z
Криза на фармринку: що сталося?
Политека
2024-12-06T12:37:46Z
Плоский живіт за 10 днів: 11 ефективних порад для підтягнутого животика
Фокус
2024-12-06T12:12:26Z
Атака на Запоріжжя: вже 10 загиблих, десятки поранених
ГЛАВКОМ NET
2024-12-06T20:15:14Z
Росія "підпалила" Запоріжжя: страшні наслідки смертельного авіаобстрілу міста
24tv
2024-12-06T20:06:32Z
В горах біля українського кордону замерз ухилянт: фото
TSN
2024-12-06T19:57:02Z
Чоловік нібито продавав плитку у фейсбуці, а насправді крав гроші
InternetUA
2024-12-06T19:40:46Z
Дев’ятеро загиблих, 20 поранених: наслідки авіаудару РФ по Запоріжжю
УкраинФорм
2024-12-06T19:36:21Z
Кривавий удар по Запоріжжю у День святого Миколая: куди поцілили росіяни і що відомо про загиблих
TSN
2024-12-06T18:51:08Z
Удар по Запоріжжю: зʼявилися фото наслідків
ГЛАВКОМ NET
2024-12-06T18:45:05Z
На Чернігівщині викрито агентку ворога, яка передавала дані про військові об’єкти
InternetUA
2024-12-06T18:27:34Z
"Горять автівки з людьми": очевидець про удар по Запоріжжю
24tv
2024-12-06T18:18:07Z
Що найбільше подобається чоловікам у жіночих геніталіях
24tv
2024-12-06T20:06:48Z
Перетворіть свої нудні двері на яскравий елемент: ідея цікавого редизайну
24tv
2024-12-06T20:00:36Z
Без цього не обійтися: чому вікна у грудні треба мити оцтом
24tv
2024-12-06T19:54:06Z
Буде свіжим набагато довше: як правильно зберігати натертий сир - Клопотенко
GlavRed
2024-12-06T19:27:02Z
Чи належите до двох знаків зодіаку, які постійно розпочинають нове життя
24tv
2024-12-06T19:15:42Z
Для любителів чистоти: фахівці назвали чотири порід котів, які не линяють
Фокус
2024-12-06T19:12:32Z
Чи потрібно віджимати чайний пакетик після заварювання
24tv
2024-12-06T18:33:28Z
Не раз на місяць: як часто потрібно прати килими у ванній — цифри здивують
GlavRed
2024-12-06T18:27:02Z
Плями від дезодоранту можна прибрати за лічені хвилини: простий спосіб
24tv
2024-12-06T18:15:13Z
Мессі назвав двох людей, які вплинули на його кар’єру в Барселоні
360ua.news
2024-12-06T20:12:56Z
Інтер розібрався з Пармою
Football.ua
2024-12-06T20:06:23Z
"Не повинен виходити в ринг з Ф'юрі": ексчемпіон світу дав пораду українському боксеру
24tv
2024-12-06T19:00:11Z
Співвласник Інтер Маямі: Якщо коли-небудь з'явиться можливість запросити Неймара, ми не будемо вагатися
Football.ua
2024-12-06T18:52:18Z
Олександрія може відсторонити Калюжного від роботи в основній команді: що сталося
24tv
2024-12-06T18:21:05Z
Андрій Шевченко зустрівся із дітьми захисників України: фото, відео
TSN
2024-12-06T18:09:27Z
Футболіст мріяв зіграти з Роналду й випадково підписав угоду не з тим клубом: деталі курйозу
24tv
2024-12-06T17:21:35Z
Українка "виграла джекпот" в АТБ, маючи лише 200 гривень: "Я відчула приплив адреналіну"
Знай
2024-12-06T16:51:22Z
Моуріньо зненацька накинувся на асистента під час голу: відео дивного вчинку Жозе в Туреччині
24tv
2024-12-06T16:33:58Z
В американському музеї природної історії виставили найдорожчий скелет динозавра
Фокус
2024-12-06T20:15:05Z
Стало відомо, коли вийде перша "розкладачка" Samsung із трьома екранами
InternetUA
2024-12-06T20:01:05Z
Найближчими днями Землю може накрити кілька магнітних бур
Комсомольская правда
2024-12-06T19:58:28Z
Apple готується до запуску iPad Pro з чипом M5: відомі характеристики та дата релізу
InternetUA
2024-12-06T19:34:15Z
Компанія Apple випустить свій перший складний смартфон
ГЛАВКОМ NET
2024-12-06T19:21:01Z
На фото показали прототип Google Pixel 9a з оновленим дизайном
InternetUA
2024-12-06T19:01:50Z
Політ на Марс і дружба з Маском: хто такий Джаред Айзекман, який може очолити NASA
24tv
2024-12-06T18:03:09Z
Перераховано найбільш недооцінені смартфони 2024 року
InternetUA
2024-12-06T17:43:18Z
Бодігард для ядерного арсеналу США: хто захищає чверть усіх запасів країни
InternetUA
2024-12-06T17:37:22Z
Як нові вантажівкиі MAN стилізують під ретро
AutoCentre
2024-12-06T19:58:48Z
Блакитна цукерка: в Україні засвітилося купе Toyota Supra з "повним фаршем", наче з "Форсажу"
Знай
2024-12-06T19:51:18Z
Urban Automotive презентував свій варіант люксового Range Rover
AutoCentre
2024-12-06T16:10:10Z
Як швидко обігріти авто взимку: водіям назвали "секретну" комбінацію кнопок
GlavRed
2024-12-06T15:25:37Z
У США запустили у виробництво тримісний суперкар із незвичним дизайном
Фокус
2024-12-06T15:21:49Z
Tatra Trucks засвітила різдвяний самоскид
AutoCentre
2024-12-06T15:19:22Z
Шоста глава: тест-драйв нової Honda CR-V
Фокус
2024-12-06T13:51:05Z
Otokar представляє електробус e-Territo із запасом ходу 500 км
AutoCentre
2024-12-06T13:48:22Z
Відкриття передзамовлень, 2 кредитні програми і YOUCLIP на RENAULT DUSTER
AutoCentre
2024-12-06T13:48:05Z