MY.UAНовини
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Загалом зміни стосуватимуться ледь не кожної освітньої галузі. Втілення яких масштабних задумів варто очікувати, до чого готуватися педагогам, учням та студентам, які інновації та реформи задумали реалізувати цьогоріч уряд і МОН – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Найголовніші події 2024 року в українській освіті

Головним критерієм на сьогодні у навчальному процесі залишається безпека. При цьому президент Зеленський пообіцяв, що зруйновані у час повномасштабної війни навчальні заклади відбудовуватимуть ще до її закінчення. Як і будуватимуть надійні укриття у тих закладах освіти, які їх ще не мають. А віцепрем'єр Михайло Федоров анонсував презентацію у січні плану з розвитку освіти.

Збільшення фінансування освіти з бюджету

Нардепи передбачили у бюджеті на 2024 рік на освіту більше коштів, ніж на 2023-й. Загалом – понад 170 мільярдів гривень. Кошти скерують, зокрема, на облаштування укриттів, друк підручників, забезпечення Нової української школи, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти тощо. Детальніше – за посиланням.

Навчальний рік продовжили

В Україні навчальний рік 2023 – 2024 триватиме на місяць довше. У Міносвіти передбачили цей час на надолуження освітніх втрат, якщо такі виникнуть, адже триває повномасштабна війна. Цей навчальний рік в Україні завершиться 28 червня 2024 року.

Зарплата учителів зросла

Цього року учителям нарешті підвищать зарплату. На це педагоги, яким познімали чимало доплат у час повномасштабної війни, чекають вже кілька років. Їхня оплата праці збільшиться у межах двох етапів: І – з 1 січня – на 10%; II – з 1 квітня – на 12,6%. У середньому педагоги отримуватимуть на сьогодні 14 тисяч гривень, а з 1 квітня – 16 тисяч гривень.


З 1 січня 2024 року зросла зарплата вчителів / Depositphotos

Реформа дошкільної освіти

В Україні також планують втілити у життя реформу дошкільної освіти. Так, кожна дитина має отримати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей. А батьки мають отримати можливість обирати дитсадок поблизу дому та скористатися справедливою черговістю зарахування дитини до дошкільного закладу. У кожному садку при цьому має бути укриття, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування тощо.

Школа і реформа НУШ

  • Реформа НУШ

У 2023 році у МОН заявили про відновлення реформи Нової української школи, яка під час війни та за час головування у міністерстві Шкарлета відверто загальмувала.

Вже з 2027 року українські школи перейдуть на 12-річну систему освіти. Пілотний проєкт мають запустити з 2025 року, тому цьогоріч МОН активно готуватиме зміни для втілення. Уряд також не так давно виділив 1 мільярд гривень для НУШ, які скерують на закупівлю мультимедійного обладнання для 5 – 6 класів.


З 2027 року школи перейдуть на 12-річну систему освіти / Фото ілюстративне, Depositphotos

  • Мережа академічних та професійних ліцеїв

Що важливо, у межах реформи в Україні створять мережу академічних та професійних ліцеїв. Підручники уже друкують, а вчителі повинні проходити підвищення кваліфікації. Розробляють також державний стандарт для старшої профільної школи. До 1 вересня 2024 року на місцях мають затвердити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів. При цьому врахувати вимоги безпеки, інклюзивність, демографічні показники, профілізацію старшої школи тощо.

  • Безпека та поліцейські у школах

У кожній школі тепер перебуватиме поліцейський – спеціально відібрана, навчена та екіпірована людина. А на входах до навчальних закладів встановлять металошукачі та арки. Особливу увагу звертатимуть на школи, розташовані неподалік зони бойових дій та кордону з Білоруссю. Це відбувається у межах проєкту "Офіцери шкільної безпеки". У Нацполіції поки не вирішили, чи матимуть такі поліцейські зброю.

  • Будівництво підземних шкіл та трансформація чинних

В Україні торік розпочали безпрецедентне будівництво підземних шкіл. Спорудження першого такого навчального закладу мають завершити цього місяця у Харкові. У ньому зможе вчитися офлайн у дві зміни близько 900 дітей. У місті при цьому вже розробляють проєкти інших таких підземних шкіл. На Харківщині, у селищі Коротичі, також будують підземну школу.

Що цікаво, у Харкові у середині цього місяця також запрацює метросадок. У ньому діток готуватимуть до школи.

В Україні також осучаснюватимуть радянські школи. Однак архітектурну трансформацію і відбудову пройдуть на початку лише 5 закладів освіти. У них має з'явитися надійне укриття, сучасний дизайн і безбар'єрний простір.

Міносвіти також планує цього року розпочати роботу з дебюрократизації діяльності шкіл.

  • Зміни у навчальній програмі

Викладання історії України у школах зазнає змін. До 1 вересня 2024 року мають внести зміни у підручники з історії України. Старий підручник доповнять розділом, зокрема, про події новітньої російсько-української війни. МОН також розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі? Уроки стійкості, боротьби та перемог".

Також змінять і уроки"Захисту України". На якісну зміну викладання цього предмета у школах скерують 1,74 мільярда гривень. Кошти передбачили для підвищення кваліфікації учителів, закупівлю засобів навчання та комп'ютерів для навчальних кабінетів. Сам предмет стане більше практико-орієнтованими. Зокрема, учнів вчитимуть, як поводитися в критичних ситуаціях, з вибухонебезпечними предметами, надавати домедичну допомогу тощо.

  • Навчання мовами нацменшин

В Україні у класах із мовами навчання нацменшин, які є офіційними мовами ЄС, можуть гарантувати право на використання відповідної мови під час навчання. Але цей погоджений урядом законопроєкт, який стосується прав національних меншин в Україні, зокрема й на освіту, має ще ухвалити Рада.

ДПА

У 2024 році 4-класники складатимуть Державну підсумковуатестацію. Але вона буде моніторинговою і не у всіх школах. Знання учнів перевірятимуть з української мови і літератури та математики. Для втілення цього пілотного проєкту виберуть 2 тисячі школярів з різних областей. Зауважимо, що ДПА як обов'язкове оцінювання знань учнів випускних класів у час повномасштабної війни скасували.


ДПА у 2024 році відбудеться у 4 класах, але моніторингово / Depositphotos

Профтехосвіта

Освіту військових закладів переформатували на потреби ЗСУ. У Міносвіти при цьому заявляли про наміри змінити підходи до профтехосвіти. Училища повинні стати швидким трампліном до здобуття професії, який доступний кожному. Очільники коледжів майбутнього при цьому повинні бути якісними менеджерами, які забезпечать у закладах освіти високі стандарти навчання – такими, як хоче бізнес.

Масштабні зміни у вищій освіті

Найбільше докорінних змін торік у Міносвіти анонсували у сфері вищої освіти. Зокрема, планують скоротити кількість вишів в Україні, надавати гранти на здобуття вищої освіти вступникам. Також нададуть можливість студентам швидше завершити навчання на бакалавраті та змінять принцип надання стипендій та нарахування зарплат викладачам.

  • Скорочення кількості вишів

Міносвіти планує зменшити кількість вишів в Україні, а також прибрати так звані філії університетів. Зі 170 підпорядкованих державі вишів залишать 100. Окремі об'єднають. Це пояснюють тим, що на сьогодні у ЗВО вчиться наполовину менше студентів, ніж розрахована інфраструктура. Ті заклади вищої освіти, які залишать, модернізують.


В Україні скоротять кількість вишів / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

  • Гранти на навчання

З вересня 2024 року у сфері вищої освіти запровадять грантову систему оплати навчання. Вступник за результатами НМТ отримає від держави певну суму грошей і обиратиме, на здобуття освіти у якому виші їх витратити. Так, 60% вступників отримуватимуть державну підтримку у різних пропорціях. Натомість 40% платитимуть за навчання власні кошти. У МОН вважають, що це буде більш справедливо.

На окремих спеціальностях, які будуть важливі для держави, залишать 100% державне замовлення. Це можуть бути вчителі, медики, енергетики тощо. Кошти, які держава надаватиме вступнику, залежатимуть від його результатів НМТ. Розмір гранту та порядок надання коштів визначатиме уряд. Пільговики матимуть гарантоване право на отримання коштів на навчання.

  • Свобода вибору для вступника

Вступникам також нададутьбільше свободи щодо вибіркових предметів. Вступ при цьому буде можливий на галузь з можливістю обрання своєї спеціальності. Студенти вибиратимуть самі, скільки їм вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1 – 2 років навчання. При цьому студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки – здобути ступінь за 6 років. Ці зміни набудуть чинності з нового навчального року.

  • Скорочення кількості викладачів та зміна оплати праці

У МОН також заявили, що на сьогодні в Україні забагато викладачів. З 2024 року МОН змінить принцип фінансування вишів. Кращим ЗВО додадуть кошти. Університети самі їх розподілятимуть. Більшу зарплату отримуватимуть ті викладачі, яких вибирають студенти або ж які мають хороший науковий доробок.

  • Стипендію надаватимуть обраним

Міносвіти також планує змінити принцип нарахування стипендії студентам. У МОН вважають, що 1,7 тисячі гривень, а з 2024 року – 2 тисячі гривень стипендії – це популізм. Так, стипендії залишать тим майбутнім фахівцям, кого держава замовляє, кому покриває 100% їх навчання, хто погодиться на перше гарантоване місце роботи й потребує цієї стипендії. При цьому розмір соцвиплат збільшать. Також можуть скасувати виплати тим студентам, які виїхали за кордон.

  • Зміна ректорів

У 2024 році має відбутися і велика поколінна зміна у керівництві вишів, адже завершується другий термін контракту у багатьох ректорів. Так, у нашій державі є чимало вишів, де ректор перебуває на своїй посаді 10 – 20 років. Цьогоріч у МОН також планують створювати додатково дієві наглядові ради при ЗВО.

  • Курс військової підготовки у вишах

Міносвіти також планує запровадити у ЗВО пілотні військові кафедри. Вони відповідатимуть за базову військову підготовку усіх хлопців та охочих дівчат з вересня 2024 року. Спеціальність можна буде здобути, пройшовши курс тактичної медицини, базової стрільби тощо. Пілотні проєкти почнуть працювати з нового навчального року. Зауважимо, що систему військової освіти трансформують за стандартами НАТО з 2026 року.

Відстрочка та мобілізація студентів

На сьогодні студенти денної та дуальної форми навчання мають відстрочку від мобілізації. Так само і викладачі. Якщо парламент погодить новий законопроєкт чи зміни до закону про мобілізацію, то надаватимуть відстрочку від мобілізації тим студентам-чоловікам, які вступають на вищий рівень освіти, ніж мають. До прикладу, якщо у вас є диплом бакалавра, а вступаєте на магістратуру, чи диплом магістра і вступаєте в аспірантуру.

Вступна кампанія і НМТ

У 2024 році випускники шкіл втретє складатимуть спрощений через повномасштабну війну варіант ЗНО – НМТ (національний мультипредметний тест). У січні МОН має оприлюднити умови прийому до закладів вищої освіти України. Однак основні зміни для абітурієнтів вже анонсували. Зокрема, такі:

  • у 2024 році абітурієнти вступатимуть до вишів за результатами НМТ;
  • результати мультитесту будуть потрібні і для вступу на творчі спеціальності;
  • мультитест міститиме вже 4, а не 3 предмети;
  • обов'язковими будуть українська мова, математика та історія України;
  • до вибіркових додадуть також українську літературу та географію;
  • НМТ відбуватиметься протягом одного дня з міркувань безпеки;
  • основна сесія мультитесту розпочнеться у травні.

Наука

Торік очільник МОН Оксен Лісовий анонсував значні інвестиції у наукові розробки в Україні. Кошти скерують на актуальні дослідження та підтримку молодих вчених. Також уряд планує реформувати Національну академію наук.

Запуск освітньої Мрії

У 2024 році має нарешті запрацювати освітній застосунок Мрія, який презентували 1 вересня 2023 року. Він допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися у навчальному процесі. Також міститиме інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки учня. А також – бібліотеку контенту, який потрібний конкретній дитині.


Застосунок Мрія / Скриншот з відео, опублікованого на сайті Президента України

Англійська – мова міжнародного спілкування

Верховна Рада у цілому має ухвалити законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійська стане однією з мов міжнародного спілкування у нашій державі. Для держслужбовців її знання стане обов'язковим. Також уряд має намір запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Тож чи втілить Міносвіти усі ці масштабні задуми у життя і як саме, та чи будуть вони справді дієвими для української освіти, дізнаємось протягом 2024 року.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Дніпропетровщина попрощалася з воїном, який загинув у боях у Курській області
24tv
2024-12-06T05:12:26Z
Нічна атака БпЛА та ситуація на фронті: головні новини ночі 6 грудня 2024 року
TSN
2024-12-06T05:06:52Z
Атака «Шахедів» та рекордні втрати РФ: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2024-12-06T05:00:12Z
Атака "Шахедами" вночі, ворог просунувся біля Курахового: хронологія 1017 дня війни
24tv
2024-12-06T04:27:39Z
Буря затягується: коли Україну "затрусить" через потужну магнітну бурю
GlavRed
2024-12-06T04:27:37Z
РФ пропонує по 400 тис. рублів за мобілізацію: скільки українців пішли до армії ворога
ГЛАВКОМ NET
2024-12-06T04:15:09Z
Нічна атака дронів на Київ: куди впали уламки
ГЛАВКОМ NET
2024-12-06T03:39:16Z
У полоні росіян залишаються понад пів сотні посадовців місцевого самоврядування - мер Дніпра
УкраинФорм
2024-12-06T03:30:26Z
Дівам – переосмислення, Левам – виклики: гороскоп на 6 грудня
24tv
2024-12-06T03:06:39Z
ЗМІ дізналися деталі зустрічі Єрмака з оточенням Трампа
Европейская правда
2024-12-06T05:18:29Z
ППО знищила понад десяток ворожих безпілотників, які загрожували Києву - КМВА
УкраинФорм
2024-12-06T05:18:18Z
Занадто багато планів миру для України, але США все не підходить
GlavRed
2024-12-06T04:27:43Z
Лідер владної партії Південної Кореї виступив за негайне відсторонення президента
УкраинФорм
2024-12-06T04:09:14Z
Павел Ґрод: Важливо, щоб світ зрозумів: це війна не за територію, а за виживання народу, який хоче знищити Росія
ГЛАВКОМ NET
2024-12-06T04:00:14Z
Німеччина веде переговори з іншими країнами про розміщення біженців з України та Сирії
УкраинФорм
2024-12-06T03:54:26Z
"Знають не з телевізора": політолог оцінив настрої в Росії
24tv
2024-12-06T03:42:25Z
Блінкен: Нам вдалося виділити Україні $50 млрд, які будуть переведені найближчими тижнями
Взгляд
2024-12-06T02:48:11Z
Випадок надзвичайний, – Риженко про російське судно, яке обстріляло німецький гелікоптер
24tv
2024-12-06T02:45:29Z
Чому зірка 2000-х Lama зникла з великої сцени і де вона живе зараз
24tv
2024-12-06T05:03:51Z
"Вижити і не поїхати дахом...": відома ведуча підказала українцям, як перемогти стрес
Знай
2024-12-06T04:51:55Z
У Львові на концерті Наталі Бучинської знепритомнів гітарист
Комсомольская правда
2024-12-06T04:24:58Z
Українська Koza Dereza завітала на різдвяний ярмарок у Мюнхені
УкраинФорм
2024-12-06T03:30:01Z
Національний симфонічний оркестр України виступив у столиці Польщі
УкраинФорм
2024-12-06T01:39:29Z
З музикою в серці: топ-10 найкращих українських артистів та пісень 2024 року
GlavRed
2024-12-06T00:27:25Z
У Королівському замку Варшави відкрилася виставка картин з музею Ханенків
УкраинФорм
2024-12-05T23:09:34Z
Серіал «Гаррі Поттер»: на головні ролі прослухали 32 000 дітей, а дорослих персонажів покажуть «молодшими, ніж у фільмах»
ITC
2024-12-05T22:57:08Z
Олена Мозгова з екстравагантною зачіскою похвалилася здійсненням мрії
GlavRed
2024-12-05T22:27:58Z
Відключення світла 6 грудня: "Укренерго" і ДТЕК повідомили про графіки
TSN
2024-12-06T05:21:35Z
Українців попередили про різке подорожчання квартир: як зміняться ціни на нерухомість
Хвиля
2024-12-06T05:18:29Z
Укренерго й американські партнери на чолі з послом Брінк обговорили захист інфраструктури
УкраинФорм
2024-12-06T05:18:17Z
ФАО запрошує до участі в тендерах для закупівлі насіннєвої картоплі та насіння овочей
Agravery
2024-12-06T05:12:56Z
Бенефіціари і керівництво онлайн-казино підозрюються в пособництві державі-агресору
InternetUA
2024-12-06T05:06:35Z
НКРЕКП знову запустила процедуру перегляду граничних цін на електроенергію
Хвиля
2024-12-06T05:03:30Z
Озвучено оновлені ціни на огірки та помідори в Україні
AgroNews
2024-12-06T05:03:25Z
Соцмережа Х подешевшала на 72% з моменту її придбання Ілоном Маском
InternetUA
2024-12-06T05:01:27Z
Очільник Херсонщини розповів, чим регіону може бути корисний досвід Канади
УкраинФорм
2024-12-06T05:00:50Z
Щирих усмішок і віри в дива: привітання з Днем Святого Миколая у прозі й віршах
24tv
2024-12-06T05:21:52Z
Українські зірки поділилися традиціями святкування Дня Святого Миколая
Фокус
2024-12-06T05:12:18Z
Прикордонники перетворили законний відпочинок українського військового на жах: "шмонали" та погрожували, як могли
Знай
2024-12-06T05:06:08Z
6 грудня – яке церковне свято: чому сьогодні не можна прибирати в будинку
24tv
2024-12-06T05:03:36Z
Польща отримає від США $4 млрд позики для трансформації армії
InternetUA
2024-12-06T05:03:23Z
Нових звершень і перемог: чудові привітання з Днем Збройних Сил України в прозі й віршах
24tv
2024-12-06T04:39:42Z
Пенсіонерам закрутять гайки: масово позбавлятимуть виплат - хто в зоні ризику
Знай
2024-12-06T04:36:02Z
День святого Миколая 2024: історія свята, традиції, прикмети та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-12-06T04:33:46Z
РФ зосередила на Херсонщині 300 човнів: чи є загроза форсування Дніпра
ГЛАВКОМ NET
2024-12-06T04:00:58Z
Пральна машина не знадобиться: як видалити плями з подушок за 30 хвилин
GlavRed
2024-12-06T04:27:11Z
Ідеальна фігура до Нового року: 9 способів відновити метаболізм і схуднути
Фокус
2024-12-05T21:42:23Z
Що їсти під час хвороби: 7 продуктів і напоїв для полегшення симптомів застуди
Фокус
2024-12-05T21:21:49Z
Подагра та дієта: чи можна контролювати захворювання за допомогою їжі
24tv
2024-12-05T20:06:24Z
Волосся буде шалено рости: як за ним правильно доглядати взимку
24tv
2024-12-05T19:45:32Z
Копійчана добавка врятує коронну страву: що робити, якщо холодець не застиг
GlavRed
2024-12-05T19:27:46Z
Загроза дефіциту ліків: у Раді планують жорстке регулювання фармринку
TSN
2024-12-05T19:09:26Z
Поліпи матки: чому виникають та як лікувати
24tv
2024-12-05T17:54:34Z
Копійчаний засіб гарантує результат: як очистити м'які меблі від плям
GlavRed
2024-12-05T17:27:08Z
На Львівщині чоловік отримав повістку, проте ухилився від мобілізації, бо "не дійшов до ТЦК": що сталось
TSN
2024-12-06T04:48:47Z
Нелегальні сигарети: БЕБ вилучило 2 млн пачок контрабандного товару
Хвиля
2024-12-06T02:12:37Z
У ДТП поблизу Житомира загинув житель Полтави
Украина Криминальная
2024-12-06T01:21:13Z
У Каліфорнії стався землетрус магнітудою 7,3 бала
УкраинФорм
2024-12-06T01:13:07Z
Хотів працювати у ФСБ: на 15 років вирушив за ґрати житель Київщини, який збирав дані про ЗСУ
УкраинФорм
2024-12-06T00:31:43Z
На Чернігівщині дрон РФ попав у приватний будинок - Україною шириться тривога
ZN UA
2024-12-06T00:06:01Z
За підозрою у вбивстві містянина у Дніпрі затримали 47-річного чоловіка
Украина Криминальная
2024-12-05T22:57:27Z
У нього залишилися двоє доньок: що відомо про Віталія Ременця, який загинув у Тернополі
24tv
2024-12-05T22:24:36Z
У місті Самар на Дніпропетровщині за пограбування затримали 18-річну зловмисницю та її неповнолітнього спільника
Украина Криминальная
2024-12-05T22:09:31Z
Курячі крильця: простий рецепт із пікантним маринадом
Фокус
2024-12-06T05:06:52Z
"Розповзуться будинком": яких небажаних гостей можна принести разом з ялинкою
GlavRed
2024-12-06T04:27:29Z
Більшість навіть не здогадується: що означають незрозумілі символи на духовці
GlavRed
2024-12-06T04:27:24Z
Що можна робити з лимонними шкірками: відповідь вас вразить
24tv
2024-12-06T04:15:06Z
Найважливіша навичка для порятунку стосунків, які звернули не туди
24tv
2024-12-06T04:12:00Z
Лайфхак, який полегшить підготовку до свят: чи можна морозити дріжджове тісто
24tv
2024-12-06T04:06:19Z
Фірмовий рецепт бургерів від судді "Мастер Шеф" Хименеса-Браво: краще, ніж із котлетою
Политека
2024-12-06T04:00:22Z
У чому зустрічати Новий рік 2025: астролог назвала найкращі кольори для Зодіаків
GlavRed
2024-12-06T01:27:00Z
Як правильно казати – покращити чи поліпшити: якої помилки не варто припускатися
GlavRed
2024-12-06T00:27:06Z
Трубін проти Ноєра, Кривцов зустрінеться з гегемоном Африки: результати жеребкування Клубного чемпіонату світу-2025
Football.ua
2024-12-06T00:03:41Z
Лаціо та Наполі в експериментальних складах розіграють путівку до чвертьфіналу Кубка Італії
Football.ua
2024-12-05T22:45:44Z
Постекоглу: Взимку Тоттенгему потрібне підсилення в атаку
Football.ua
2024-12-05T22:24:37Z
Борнмут із Забарним відвоював дев'яту сходинку АПЛ у Тоттенгема
Football.ua
2024-12-05T22:15:33Z
Гаверц: Ми в Арсеналі, безперечно, готові до боротьби за чемпіонство до самого кінця
Football.ua
2024-12-05T22:01:32Z
Лаціо з хет-триком Носліна вибив Наполі з 1/8 фіналу Кубка Італії
Football.ua
2024-12-05T21:57:01Z
Максимов: Шахтар дав нам грати другий тайм
Football.ua
2024-12-05T21:48:31Z
Президент Баварії: Робимо все можливе, щоб утримати Мусіалу в клубі
Football.ua
2024-12-05T21:42:26Z
Дубль Івобі приніс Фулгему перемогу над Брайтоном
Football.ua
2024-12-05T21:33:48Z
Microsoft спростила оновлення сторонніх програм на ПК
Portaltele
2024-12-06T04:57:14Z
Особливий сигнал: що означає, якщо людина відчуває дежавю - пояснення
GlavRed
2024-12-06T04:27:14Z
Google представила нейромережу, яка може генерувати відеоігри
InternetUA
2024-12-06T04:04:31Z
Солодкий і навіть кислий смак, але у віртуальній реальності: вчені розробили унікальний VR-льодяник
Знай
2024-12-06T03:51:16Z
Samsung припинила підтримку смартфона Galaxy A42 5G
InternetUA
2024-12-06T03:01:34Z
Як почистити динамік смартфона: це дасть повернути звук на колишній рівень
Политека
2024-12-06T02:00:43Z
Китайські вчені вигадали, як зробити людину-невидимку
ГЛАВКОМ NET
2024-12-06T00:12:56Z
Хакери РФ зламали українських провайдерів: запустили в етер прокремлівські ролики
Фокус
2024-12-05T22:22:23Z
Новий підстільний ПК Arctic Senza з AMD Ryzen 7 5700G PRO 65 Вт та пасивним охолодженням від €600
ITC
2024-12-05T20:03:18Z
В Україні скасують пільги на електромобілі: названо причину
ЗаРулем
2024-12-06T05:09:39Z
У Японії почали тестувати безпілотні вантажівки
УкраинФорм
2024-12-06T04:57:53Z
Р*****ти мою голову, – Рассел розповів про погрози від Ферстаппена
24tv
2024-12-05T21:06:55Z
Як 45 років тому з’явився наймасовіший автомобіль «Запорожець»
AutoCentre
2024-12-05T20:13:49Z
Китайські автовиробники знайшли варіант обходу тарифів ЄС
ГЛАВКОМ NET
2024-12-05T20:03:37Z
Найпопулярніший міжміський автобус став електричним – із запасом ходу 500 км
AutoCentre
2024-12-05T19:13:40Z
Great Wall анонсував вихід на ринок нового Haval H9
AutoCentre
2024-12-05T18:09:40Z
Червона цукерка: у Києві серед засніжених доріг помітили рідкісний суперкар Ferrari
Знай
2024-12-05T17:51:57Z
В Україні з’явився новий виробник автомобільних ізотермічних фургонів
AutoCentre
2024-12-05T17:10:11Z