MY.UAНовини
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Загалом зміни стосуватимуться ледь не кожної освітньої галузі. Втілення яких масштабних задумів варто очікувати, до чого готуватися педагогам, учням та студентам, які інновації та реформи задумали реалізувати цьогоріч уряд і МОН – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Найголовніші події 2024 року в українській освіті

Головним критерієм на сьогодні у навчальному процесі залишається безпека. При цьому президент Зеленський пообіцяв, що зруйновані у час повномасштабної війни навчальні заклади відбудовуватимуть ще до її закінчення. Як і будуватимуть надійні укриття у тих закладах освіти, які їх ще не мають. А віцепрем'єр Михайло Федоров анонсував презентацію у січні плану з розвитку освіти.

Збільшення фінансування освіти з бюджету

Нардепи передбачили у бюджеті на 2024 рік на освіту більше коштів, ніж на 2023-й. Загалом – понад 170 мільярдів гривень. Кошти скерують, зокрема, на облаштування укриттів, друк підручників, забезпечення Нової української школи, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти тощо. Детальніше – за посиланням.

Навчальний рік продовжили

В Україні навчальний рік 2023 – 2024 триватиме на місяць довше. У Міносвіти передбачили цей час на надолуження освітніх втрат, якщо такі виникнуть, адже триває повномасштабна війна. Цей навчальний рік в Україні завершиться 28 червня 2024 року.

Зарплата учителів зросла

Цього року учителям нарешті підвищать зарплату. На це педагоги, яким познімали чимало доплат у час повномасштабної війни, чекають вже кілька років. Їхня оплата праці збільшиться у межах двох етапів: І – з 1 січня – на 10%; II – з 1 квітня – на 12,6%. У середньому педагоги отримуватимуть на сьогодні 14 тисяч гривень, а з 1 квітня – 16 тисяч гривень.


З 1 січня 2024 року зросла зарплата вчителів / Depositphotos

Реформа дошкільної освіти

В Україні також планують втілити у життя реформу дошкільної освіти. Так, кожна дитина має отримати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей. А батьки мають отримати можливість обирати дитсадок поблизу дому та скористатися справедливою черговістю зарахування дитини до дошкільного закладу. У кожному садку при цьому має бути укриття, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування тощо.

Школа і реформа НУШ

  • Реформа НУШ

У 2023 році у МОН заявили про відновлення реформи Нової української школи, яка під час війни та за час головування у міністерстві Шкарлета відверто загальмувала.

Вже з 2027 року українські школи перейдуть на 12-річну систему освіти. Пілотний проєкт мають запустити з 2025 року, тому цьогоріч МОН активно готуватиме зміни для втілення. Уряд також не так давно виділив 1 мільярд гривень для НУШ, які скерують на закупівлю мультимедійного обладнання для 5 – 6 класів.


З 2027 року школи перейдуть на 12-річну систему освіти / Фото ілюстративне, Depositphotos

  • Мережа академічних та професійних ліцеїв

Що важливо, у межах реформи в Україні створять мережу академічних та професійних ліцеїв. Підручники уже друкують, а вчителі повинні проходити підвищення кваліфікації. Розробляють також державний стандарт для старшої профільної школи. До 1 вересня 2024 року на місцях мають затвердити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів. При цьому врахувати вимоги безпеки, інклюзивність, демографічні показники, профілізацію старшої школи тощо.

  • Безпека та поліцейські у школах

У кожній школі тепер перебуватиме поліцейський – спеціально відібрана, навчена та екіпірована людина. А на входах до навчальних закладів встановлять металошукачі та арки. Особливу увагу звертатимуть на школи, розташовані неподалік зони бойових дій та кордону з Білоруссю. Це відбувається у межах проєкту "Офіцери шкільної безпеки". У Нацполіції поки не вирішили, чи матимуть такі поліцейські зброю.

  • Будівництво підземних шкіл та трансформація чинних

В Україні торік розпочали безпрецедентне будівництво підземних шкіл. Спорудження першого такого навчального закладу мають завершити цього місяця у Харкові. У ньому зможе вчитися офлайн у дві зміни близько 900 дітей. У місті при цьому вже розробляють проєкти інших таких підземних шкіл. На Харківщині, у селищі Коротичі, також будують підземну школу.

Що цікаво, у Харкові у середині цього місяця також запрацює метросадок. У ньому діток готуватимуть до школи.

В Україні також осучаснюватимуть радянські школи. Однак архітектурну трансформацію і відбудову пройдуть на початку лише 5 закладів освіти. У них має з'явитися надійне укриття, сучасний дизайн і безбар'єрний простір.

Міносвіти також планує цього року розпочати роботу з дебюрократизації діяльності шкіл.

  • Зміни у навчальній програмі

Викладання історії України у школах зазнає змін. До 1 вересня 2024 року мають внести зміни у підручники з історії України. Старий підручник доповнять розділом, зокрема, про події новітньої російсько-української війни. МОН також розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі? Уроки стійкості, боротьби та перемог".

Також змінять і уроки"Захисту України". На якісну зміну викладання цього предмета у школах скерують 1,74 мільярда гривень. Кошти передбачили для підвищення кваліфікації учителів, закупівлю засобів навчання та комп'ютерів для навчальних кабінетів. Сам предмет стане більше практико-орієнтованими. Зокрема, учнів вчитимуть, як поводитися в критичних ситуаціях, з вибухонебезпечними предметами, надавати домедичну допомогу тощо.

  • Навчання мовами нацменшин

В Україні у класах із мовами навчання нацменшин, які є офіційними мовами ЄС, можуть гарантувати право на використання відповідної мови під час навчання. Але цей погоджений урядом законопроєкт, який стосується прав національних меншин в Україні, зокрема й на освіту, має ще ухвалити Рада.

ДПА

У 2024 році 4-класники складатимуть Державну підсумковуатестацію. Але вона буде моніторинговою і не у всіх школах. Знання учнів перевірятимуть з української мови і літератури та математики. Для втілення цього пілотного проєкту виберуть 2 тисячі школярів з різних областей. Зауважимо, що ДПА як обов'язкове оцінювання знань учнів випускних класів у час повномасштабної війни скасували.


ДПА у 2024 році відбудеться у 4 класах, але моніторингово / Depositphotos

Профтехосвіта

Освіту військових закладів переформатували на потреби ЗСУ. У Міносвіти при цьому заявляли про наміри змінити підходи до профтехосвіти. Училища повинні стати швидким трампліном до здобуття професії, який доступний кожному. Очільники коледжів майбутнього при цьому повинні бути якісними менеджерами, які забезпечать у закладах освіти високі стандарти навчання – такими, як хоче бізнес.

Масштабні зміни у вищій освіті

Найбільше докорінних змін торік у Міносвіти анонсували у сфері вищої освіти. Зокрема, планують скоротити кількість вишів в Україні, надавати гранти на здобуття вищої освіти вступникам. Також нададуть можливість студентам швидше завершити навчання на бакалавраті та змінять принцип надання стипендій та нарахування зарплат викладачам.

  • Скорочення кількості вишів

Міносвіти планує зменшити кількість вишів в Україні, а також прибрати так звані філії університетів. Зі 170 підпорядкованих державі вишів залишать 100. Окремі об'єднають. Це пояснюють тим, що на сьогодні у ЗВО вчиться наполовину менше студентів, ніж розрахована інфраструктура. Ті заклади вищої освіти, які залишать, модернізують.


В Україні скоротять кількість вишів / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

  • Гранти на навчання

З вересня 2024 року у сфері вищої освіти запровадять грантову систему оплати навчання. Вступник за результатами НМТ отримає від держави певну суму грошей і обиратиме, на здобуття освіти у якому виші їх витратити. Так, 60% вступників отримуватимуть державну підтримку у різних пропорціях. Натомість 40% платитимуть за навчання власні кошти. У МОН вважають, що це буде більш справедливо.

На окремих спеціальностях, які будуть важливі для держави, залишать 100% державне замовлення. Це можуть бути вчителі, медики, енергетики тощо. Кошти, які держава надаватиме вступнику, залежатимуть від його результатів НМТ. Розмір гранту та порядок надання коштів визначатиме уряд. Пільговики матимуть гарантоване право на отримання коштів на навчання.

  • Свобода вибору для вступника

Вступникам також нададутьбільше свободи щодо вибіркових предметів. Вступ при цьому буде можливий на галузь з можливістю обрання своєї спеціальності. Студенти вибиратимуть самі, скільки їм вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1 – 2 років навчання. При цьому студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки – здобути ступінь за 6 років. Ці зміни набудуть чинності з нового навчального року.

  • Скорочення кількості викладачів та зміна оплати праці

У МОН також заявили, що на сьогодні в Україні забагато викладачів. З 2024 року МОН змінить принцип фінансування вишів. Кращим ЗВО додадуть кошти. Університети самі їх розподілятимуть. Більшу зарплату отримуватимуть ті викладачі, яких вибирають студенти або ж які мають хороший науковий доробок.

  • Стипендію надаватимуть обраним

Міносвіти також планує змінити принцип нарахування стипендії студентам. У МОН вважають, що 1,7 тисячі гривень, а з 2024 року – 2 тисячі гривень стипендії – це популізм. Так, стипендії залишать тим майбутнім фахівцям, кого держава замовляє, кому покриває 100% їх навчання, хто погодиться на перше гарантоване місце роботи й потребує цієї стипендії. При цьому розмір соцвиплат збільшать. Також можуть скасувати виплати тим студентам, які виїхали за кордон.

  • Зміна ректорів

У 2024 році має відбутися і велика поколінна зміна у керівництві вишів, адже завершується другий термін контракту у багатьох ректорів. Так, у нашій державі є чимало вишів, де ректор перебуває на своїй посаді 10 – 20 років. Цьогоріч у МОН також планують створювати додатково дієві наглядові ради при ЗВО.

  • Курс військової підготовки у вишах

Міносвіти також планує запровадити у ЗВО пілотні військові кафедри. Вони відповідатимуть за базову військову підготовку усіх хлопців та охочих дівчат з вересня 2024 року. Спеціальність можна буде здобути, пройшовши курс тактичної медицини, базової стрільби тощо. Пілотні проєкти почнуть працювати з нового навчального року. Зауважимо, що систему військової освіти трансформують за стандартами НАТО з 2026 року.

Відстрочка та мобілізація студентів

На сьогодні студенти денної та дуальної форми навчання мають відстрочку від мобілізації. Так само і викладачі. Якщо парламент погодить новий законопроєкт чи зміни до закону про мобілізацію, то надаватимуть відстрочку від мобілізації тим студентам-чоловікам, які вступають на вищий рівень освіти, ніж мають. До прикладу, якщо у вас є диплом бакалавра, а вступаєте на магістратуру, чи диплом магістра і вступаєте в аспірантуру.

Вступна кампанія і НМТ

У 2024 році випускники шкіл втретє складатимуть спрощений через повномасштабну війну варіант ЗНО – НМТ (національний мультипредметний тест). У січні МОН має оприлюднити умови прийому до закладів вищої освіти України. Однак основні зміни для абітурієнтів вже анонсували. Зокрема, такі:

  • у 2024 році абітурієнти вступатимуть до вишів за результатами НМТ;
  • результати мультитесту будуть потрібні і для вступу на творчі спеціальності;
  • мультитест міститиме вже 4, а не 3 предмети;
  • обов'язковими будуть українська мова, математика та історія України;
  • до вибіркових додадуть також українську літературу та географію;
  • НМТ відбуватиметься протягом одного дня з міркувань безпеки;
  • основна сесія мультитесту розпочнеться у травні.

Наука

Торік очільник МОН Оксен Лісовий анонсував значні інвестиції у наукові розробки в Україні. Кошти скерують на актуальні дослідження та підтримку молодих вчених. Також уряд планує реформувати Національну академію наук.

Запуск освітньої Мрії

У 2024 році має нарешті запрацювати освітній застосунок Мрія, який презентували 1 вересня 2023 року. Він допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися у навчальному процесі. Також міститиме інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки учня. А також – бібліотеку контенту, який потрібний конкретній дитині.


Застосунок Мрія / Скриншот з відео, опублікованого на сайті Президента України

Англійська – мова міжнародного спілкування

Верховна Рада у цілому має ухвалити законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійська стане однією з мов міжнародного спілкування у нашій державі. Для держслужбовців її знання стане обов'язковим. Також уряд має намір запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Тож чи втілить Міносвіти усі ці масштабні задуми у життя і як саме, та чи будуть вони справді дієвими для української освіти, дізнаємось протягом 2024 року.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
GEREGA випустила нову роботу «Дарма», де спробувала себе у якості режисерки
Storyboom
2024-12-08T16:52:27Z
Могилевська зворушила, як її 4-річна донька знайшла подарунок під подушкою: "Миколайчик забігав"
TSN
2024-12-08T16:51:50Z
Назар Грабар вперше відреагував на чутки про те, що міг стати "Холостяком" замість Терена
24tv
2024-12-08T16:33:55Z
У Національному музеї декоративного мистецтва відкрилась виставка робіт Марії Примаченко
УкраинФорм
2024-12-08T16:33:53Z
Чи був наказ "згори": у Черкаському ТЦК пояснили рейд на концерт коміка Тимошенка
24tv
2024-12-08T15:48:46Z
Впізнає рідних, – син ексучасника гурту DZIDZIO розповів про стан тата після серцевого нападу
24tv
2024-12-08T15:42:42Z
Григорій Решетнік з дружиною та синами показав, як вони прикрасили ялинку: "Магія"
TSN
2024-12-08T15:39:31Z
Санта Дімопулос похизувалася першим новорічним ранком 5-річної доньки в українській школі за кордоном
TSN
2024-12-08T15:39:09Z
Син музиканта Лесика про батька: Стан важкий, але розмовляє та впізнає рідних
Комсомольская правда
2024-12-08T15:27:40Z
Війська РФ атакували два райони Дніпропетровщини - є руйнування
УкраинФорм
2024-12-08T17:00:14Z
Миколаївські морпіхи показали, як відбивають штурми російських військ на Курщині
ZN UA
2024-12-08T16:48:35Z
Мобілізовані намагаються обдурити ВЛК: у ТЦК розповіли, як це відбувається
24tv
2024-12-08T16:45:41Z
Рашисти створюють фейкове «кізяцьке військо» на окупованих територіях
Украина Криминальная
2024-12-08T16:42:58Z
Колишній офіцер ФСБ, який воює за Україну, описав майбутнє Росії
ГЛАВКОМ NET
2024-12-08T16:36:06Z
У Києві була сутичка у місці проведення лекторію на тему ЛГБТКІА+: там було багато поліції
24tv
2024-12-08T16:15:24Z
Військовий не виконав наказ командира через погане здоров'я: суд призначив йому 5 років тюрми
Политека
2024-12-08T16:01:33Z
Зупинили наступ на Куп'янщині: бійці ЗСУ успішно відбили атаку ворога
24tv
2024-12-08T15:54:41Z
Завтра опади очікуються в окремих областях, уночі до 2° морозу
УкраинФорм
2024-12-08T15:45:37Z
Трамп заявив що "ймовірно, даватиме Україні менше допомоги, ніж Байден
TSN
2024-12-08T17:00:37Z
Туск: Після Сирії світ має усвідомити можливість перемогти Росію
Европейская правда
2024-12-08T17:00:25Z
Трамп натякнув на вихід США з НАТО і висунув несподівану умову
GlavRed
2024-12-08T16:57:09Z
Росія прикривала операцію з порятунку диктатора, – ГУР про зникнення з радарів літака Асада
24tv
2024-12-08T16:54:22Z
"Йолка-2": Влада Грузії намагається завадити мітингам біля парламенту
TSN
2024-12-08T16:51:20Z
Медведчук, Вілкул, свічечка, гіфка. Читаємо і слухаємо цитати Сергія Бикова, який мав керувати державними стратегічними комунікаціями
Детектор М
2024-12-08T16:48:56Z
Силовики поводять себе, наче звірі: які жахи переживають протестувальники у Грузії
24tv
2024-12-08T16:48:28Z
Фон дер Ляєн бачить можливості і ризики після падіння режиму Асада
Европейская правда
2024-12-08T16:45:49Z
Скандали тижня: чи почала Україна переговори про закінчення війни, подробиці про ДТП у Дніпрі і майдан у Грузії
TSN
2024-12-08T16:39:50Z
Данія отримала нову партію винищувачів F-35A
InternetUA
2024-12-08T16:54:27Z
Італійський флот поповнився універсальним десантним кораблем Trieste
InternetUA
2024-12-08T16:48:42Z
Приховує від ATACMS: де Росія тримає свої новітні Су-34
24tv
2024-12-08T16:39:45Z
Президент нагородив Марію Берлінську: чи стане це поштовхом до реформ у Міноборони?
360ua.news
2024-12-08T16:36:39Z
До 5 тисяч гривень: українцям показали перші ціни на ялинки
Политека
2024-12-08T16:27:25Z
Подалі від ракет ATACMS: РФ перекинула Су-34 на авіабазу Енгельс-2
GlavRed
2024-12-08T16:27:04Z
Найбільш екологічна ялинка у світі: з чого її зробили
24tv
2024-12-08T16:24:54Z
Папа Римський закликав до Різдва припинити вогонь на всіх фронтах
УкраинФорм
2024-12-08T16:06:59Z
Армія Німеччини спростила закупівлю комерційних безпілотників
InternetUA
2024-12-08T15:54:35Z
В українців заберуть субсидію: у ПФУ назвали випадки, коли це можливо
Политека
2024-12-08T17:00:54Z
Деякі пенсіонери отримають додаткові гроші в грудні: кому заплатять
Фокус
2024-12-08T17:00:22Z
Як 20 ядерних реакторів: Японія створює сонячні панелі для генерації 20 ГВт енергії
Фокус
2024-12-08T16:00:47Z
У понеділок відключатимуть одну чергу споживачів з 08:00 до 19:00 - Укренерго
УкраинФорм
2024-12-08T15:57:00Z
В Індії розповіли, чи зацікавлені в БРІКС у послабленні долара США
24tv
2024-12-08T15:48:25Z
Залежить не тільки від роботи: яка буде пенсія, якщо є більш як 40 років стажу
24tv
2024-12-08T15:33:24Z
Сьогодні вперше з останнього обстрілу Україна проходить день практично без відключень – Нагорняк
TSN
2024-12-08T15:21:50Z
Як уряд розподілив кошти на зарплати вчителям
24tv
2024-12-08T15:06:00Z
Як фінансовий моніторинг перетворюється на виклик для клієнтів банків
ZN UA
2024-12-08T15:04:00Z
Як в парламенті збираються зробити ринок торгівлі ліками прозорішим
24tv
2024-12-08T16:24:21Z
Ціни на ліки можуть знизитись. Які законодавчі зміни пропонує парламент
ГЛАВКОМ NET
2024-12-08T14:54:59Z
Експерти закликали кидати в унітаз зубчик часнику: для чого це потрібно
GlavRed
2024-12-08T14:27:41Z
Один продукт може продовжити життя на роки: ви й не здогадувалися
24tv
2024-12-08T13:36:33Z
Огляди будуть платними: у МОЗ розвінчали міфи про реформу МСЕК
24tv
2024-12-08T13:12:58Z
Хвороби, які "не дружать" із салом: важливі поради від лікарів до, яких треба прислухатись
Знай
2024-12-08T12:51:59Z
Правило 5 секунд не працює: найбрудніше місце на кухні
24tv
2024-12-08T12:45:34Z
Роль жиру в органах у розвитку діабету
360ua.news
2024-12-08T09:03:12Z
Процес медогляду для мобілізації спростять: що зміниться для українців
Знай
2024-12-08T08:06:17Z
У Кривому Розі 11-річний хлопчик під час ракетного удару врятував свою родину
ГЛАВКОМ NET
2024-12-08T16:33:06Z
На Київщині Opel зіткнувся з пасажирським автобусом - водій легковика загинув
УкраинФорм
2024-12-08T16:27:08Z
У потязі “Київ - Варшава” верхня полиця ледь не прибила пасажирку: реакція "Укрзалізниці”
TSN
2024-12-08T15:54:54Z
На Вінниччині судили програміста, що планував втекти з України
InternetUA
2024-12-08T15:36:29Z
В Одесі чоловік вимагав у військового 25 тисяч доларів: хотів "порішати" з документами
Политека
2024-12-08T15:27:46Z
У Запоріжжі ідентифікували тіла загиблих від російського авіаудару
УкраинФорм
2024-12-08T15:18:08Z
У Домінікані у бананах знайшли 9,5 тонн кокаїну
Петр и Мазепа
2024-12-08T15:07:18Z
Брату безвісти зниклого воїна відмовили у відстрочці: справу передали до суду
Политека
2024-12-08T15:01:14Z
У Білій Церкві на Київщині стався вибух на підприємстві: є постраждалі
24tv
2024-12-08T14:48:31Z
Як перестати залежати від чужої думки: 5 кроків до внутрішньої свободи та щастя
TSN
2024-12-08T16:51:52Z
Як смачно приготувати картоплю з куркою: фіналістка "Мастер Шеф" дала ідеальний рецепт
Политека
2024-12-08T16:42:17Z
Не буде й сліду від плям: як правильно чистити скатертини
24tv
2024-12-08T16:12:21Z
Навіщо досвідчені господині тримають пакет картоплі в морозилці: про це мало хто знає
TSN
2024-12-08T15:39:49Z
З деревом і басейном на даху: який вигляд має найдорожче помешкання у Британії
24tv
2024-12-08T15:18:10Z
2 знаки зодіаку, до яких в грудні повернуться люди з минулого
24tv
2024-12-08T15:12:44Z
Навіщо заливати мандаринові шкірки оцтом: такий лайфгак вам неодмінно сподобається
TSN
2024-12-08T15:09:55Z
Вибрати мандарини без кісточок: 6 порад, які допоможуть вам цієї зими
Знай
2024-12-08T14:51:16Z
Справжня червона ікра чи звичайний желатин: як визначити "оригінал", не відкриваючи банки
24tv
2024-12-08T14:21:46Z
Ф'юрі перед поєдинком з Усиком боксуватиме з росіянином, який підтримує війну проти України
FaceNews
2024-12-08T17:00:30Z
Нічия на користь суперників: Арсенал без Зінченка ледь не програв середняку АПЛ
24tv
2024-12-08T16:33:27Z
Відповідав російською: футболіст Чорноморця потрапив у мовний конфуз – демонстративне відео
24tv
2024-12-08T16:24:44Z
Арсенал без Зінченка втратив очки з Фулгемом, Борнмут із Забарним здолав Іпсвіч
Football.ua
2024-12-08T16:21:55Z
Дубль Еспозіто допоміг Емполі розгромити Верону
Football.ua
2024-12-08T16:12:44Z
Легендарний грецький голкіпер на прізвисько "Фантом" помер у віці 70 років
24tv
2024-12-08T16:03:26Z
Матч УПЛ офіційно перенесли на 2025 рік: що сталось
24tv
2024-12-08T16:03:21Z
Ліга чемпіонів: розклад і результати матчів шостого туру
TSN
2024-12-08T15:39:51Z
Санчо, Нету та Джексон повернулись до атаки Челсі на дербі проти Тоттенгема
Football.ua
2024-12-08T15:36:25Z
Порятунок або провал: найочевидніший спосіб боротьби із самотністю не працює
Фокус
2024-12-08T17:00:14Z
Джон Кармак мріє про відеокарту як автономний комп’ютер і згадує 3dfx Voodoo2
ITC
2024-12-08T16:54:38Z
Apple і Sony працюють над підтримкою контролера VR для Vision Pro
Portaltele
2024-12-08T16:36:48Z
Нова вершина: "Нова пошта" запустила доставку через поштомати у Сполученому Королівстві
24tv
2024-12-08T16:27:55Z
Перший запуск пральної машини: одна річ, про яку часто забувають, може зламати її
24tv
2024-12-08T16:27:04Z
Саудівська Аравія перетворює деградований пустельний пісок на квітучий ґрунт
Portaltele
2024-12-08T16:10:40Z
5 функцій Apple Watch, про які не знають користувачі
InternetUA
2024-12-08T16:01:52Z
Рідкісне явище, яке допомагає мозку перевіряти реальність
360ua.news
2024-12-08T15:39:59Z
Інсайдер розповів про рекордно тонкий дизайн iPhone 17 Air
InternetUA
2024-12-08T15:33:59Z
«Формула-1». Заключну гонку-2024 виграв Норріс, Ферстаппен - чемпіон сезону
УкраинФорм
2024-12-08T16:01:40Z
Від FJ Cruiser до Lamborghini: у Башара Асада знайшли близько 50 дорогих авто
Фокус
2024-12-08T13:45:58Z
Рідкісний Ford Thunderbird 2002 року знайшли у США
360ua.news
2024-12-08T13:27:15Z
Сучасне ретро: виявлено рідкісний 22-річний кабріолет Ford без пробігу
Фокус
2024-12-08T09:21:23Z
Новий Toyota Land Cruiser 300: як зміниться популярний позашляховик
AutoCentre
2024-12-08T08:12:09Z
Як швидко обігріти автомобіль взимку: секретна комбінація кнопок, про яку мало хто знає
Фокус
2024-12-07T18:51:20Z
Удари, підпали та проколоті шини: люди нападають на автомобілі з ШІ через "тривогу"
Фокус
2024-12-07T15:06:59Z
Caterpillar показав броньований екскаватор-навантажувач
AutoCentre
2024-12-07T11:27:13Z
Присвячено зірці "Формули-1": дебютував найпотужніший і найшвидший Mercedes G-Class
Фокус
2024-12-07T09:27:13Z