MY.UAНовини
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Загалом зміни стосуватимуться ледь не кожної освітньої галузі. Втілення яких масштабних задумів варто очікувати, до чого готуватися педагогам, учням та студентам, які інновації та реформи задумали реалізувати цьогоріч уряд і МОН – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Найголовніші події 2024 року в українській освіті

Головним критерієм на сьогодні у навчальному процесі залишається безпека. При цьому президент Зеленський пообіцяв, що зруйновані у час повномасштабної війни навчальні заклади відбудовуватимуть ще до її закінчення. Як і будуватимуть надійні укриття у тих закладах освіти, які їх ще не мають. А віцепрем'єр Михайло Федоров анонсував презентацію у січні плану з розвитку освіти.

Збільшення фінансування освіти з бюджету

Нардепи передбачили у бюджеті на 2024 рік на освіту більше коштів, ніж на 2023-й. Загалом – понад 170 мільярдів гривень. Кошти скерують, зокрема, на облаштування укриттів, друк підручників, забезпечення Нової української школи, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти тощо. Детальніше – за посиланням.

Навчальний рік продовжили

В Україні навчальний рік 2023 – 2024 триватиме на місяць довше. У Міносвіти передбачили цей час на надолуження освітніх втрат, якщо такі виникнуть, адже триває повномасштабна війна. Цей навчальний рік в Україні завершиться 28 червня 2024 року.

Зарплата учителів зросла

Цього року учителям нарешті підвищать зарплату. На це педагоги, яким познімали чимало доплат у час повномасштабної війни, чекають вже кілька років. Їхня оплата праці збільшиться у межах двох етапів: І – з 1 січня – на 10%; II – з 1 квітня – на 12,6%. У середньому педагоги отримуватимуть на сьогодні 14 тисяч гривень, а з 1 квітня – 16 тисяч гривень.


З 1 січня 2024 року зросла зарплата вчителів / Depositphotos

Реформа дошкільної освіти

В Україні також планують втілити у життя реформу дошкільної освіти. Так, кожна дитина має отримати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей. А батьки мають отримати можливість обирати дитсадок поблизу дому та скористатися справедливою черговістю зарахування дитини до дошкільного закладу. У кожному садку при цьому має бути укриття, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування тощо.

Школа і реформа НУШ

  • Реформа НУШ

У 2023 році у МОН заявили про відновлення реформи Нової української школи, яка під час війни та за час головування у міністерстві Шкарлета відверто загальмувала.

Вже з 2027 року українські школи перейдуть на 12-річну систему освіти. Пілотний проєкт мають запустити з 2025 року, тому цьогоріч МОН активно готуватиме зміни для втілення. Уряд також не так давно виділив 1 мільярд гривень для НУШ, які скерують на закупівлю мультимедійного обладнання для 5 – 6 класів.


З 2027 року школи перейдуть на 12-річну систему освіти / Фото ілюстративне, Depositphotos

  • Мережа академічних та професійних ліцеїв

Що важливо, у межах реформи в Україні створять мережу академічних та професійних ліцеїв. Підручники уже друкують, а вчителі повинні проходити підвищення кваліфікації. Розробляють також державний стандарт для старшої профільної школи. До 1 вересня 2024 року на місцях мають затвердити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів. При цьому врахувати вимоги безпеки, інклюзивність, демографічні показники, профілізацію старшої школи тощо.

  • Безпека та поліцейські у школах

У кожній школі тепер перебуватиме поліцейський – спеціально відібрана, навчена та екіпірована людина. А на входах до навчальних закладів встановлять металошукачі та арки. Особливу увагу звертатимуть на школи, розташовані неподалік зони бойових дій та кордону з Білоруссю. Це відбувається у межах проєкту "Офіцери шкільної безпеки". У Нацполіції поки не вирішили, чи матимуть такі поліцейські зброю.

  • Будівництво підземних шкіл та трансформація чинних

В Україні торік розпочали безпрецедентне будівництво підземних шкіл. Спорудження першого такого навчального закладу мають завершити цього місяця у Харкові. У ньому зможе вчитися офлайн у дві зміни близько 900 дітей. У місті при цьому вже розробляють проєкти інших таких підземних шкіл. На Харківщині, у селищі Коротичі, також будують підземну школу.

Що цікаво, у Харкові у середині цього місяця також запрацює метросадок. У ньому діток готуватимуть до школи.

В Україні також осучаснюватимуть радянські школи. Однак архітектурну трансформацію і відбудову пройдуть на початку лише 5 закладів освіти. У них має з'явитися надійне укриття, сучасний дизайн і безбар'єрний простір.

Міносвіти також планує цього року розпочати роботу з дебюрократизації діяльності шкіл.

  • Зміни у навчальній програмі

Викладання історії України у школах зазнає змін. До 1 вересня 2024 року мають внести зміни у підручники з історії України. Старий підручник доповнять розділом, зокрема, про події новітньої російсько-української війни. МОН також розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі? Уроки стійкості, боротьби та перемог".

Також змінять і уроки"Захисту України". На якісну зміну викладання цього предмета у школах скерують 1,74 мільярда гривень. Кошти передбачили для підвищення кваліфікації учителів, закупівлю засобів навчання та комп'ютерів для навчальних кабінетів. Сам предмет стане більше практико-орієнтованими. Зокрема, учнів вчитимуть, як поводитися в критичних ситуаціях, з вибухонебезпечними предметами, надавати домедичну допомогу тощо.

  • Навчання мовами нацменшин

В Україні у класах із мовами навчання нацменшин, які є офіційними мовами ЄС, можуть гарантувати право на використання відповідної мови під час навчання. Але цей погоджений урядом законопроєкт, який стосується прав національних меншин в Україні, зокрема й на освіту, має ще ухвалити Рада.

ДПА

У 2024 році 4-класники складатимуть Державну підсумковуатестацію. Але вона буде моніторинговою і не у всіх школах. Знання учнів перевірятимуть з української мови і літератури та математики. Для втілення цього пілотного проєкту виберуть 2 тисячі школярів з різних областей. Зауважимо, що ДПА як обов'язкове оцінювання знань учнів випускних класів у час повномасштабної війни скасували.


ДПА у 2024 році відбудеться у 4 класах, але моніторингово / Depositphotos

Профтехосвіта

Освіту військових закладів переформатували на потреби ЗСУ. У Міносвіти при цьому заявляли про наміри змінити підходи до профтехосвіти. Училища повинні стати швидким трампліном до здобуття професії, який доступний кожному. Очільники коледжів майбутнього при цьому повинні бути якісними менеджерами, які забезпечать у закладах освіти високі стандарти навчання – такими, як хоче бізнес.

Масштабні зміни у вищій освіті

Найбільше докорінних змін торік у Міносвіти анонсували у сфері вищої освіти. Зокрема, планують скоротити кількість вишів в Україні, надавати гранти на здобуття вищої освіти вступникам. Також нададуть можливість студентам швидше завершити навчання на бакалавраті та змінять принцип надання стипендій та нарахування зарплат викладачам.

  • Скорочення кількості вишів

Міносвіти планує зменшити кількість вишів в Україні, а також прибрати так звані філії університетів. Зі 170 підпорядкованих державі вишів залишать 100. Окремі об'єднають. Це пояснюють тим, що на сьогодні у ЗВО вчиться наполовину менше студентів, ніж розрахована інфраструктура. Ті заклади вищої освіти, які залишать, модернізують.


В Україні скоротять кількість вишів / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

  • Гранти на навчання

З вересня 2024 року у сфері вищої освіти запровадять грантову систему оплати навчання. Вступник за результатами НМТ отримає від держави певну суму грошей і обиратиме, на здобуття освіти у якому виші їх витратити. Так, 60% вступників отримуватимуть державну підтримку у різних пропорціях. Натомість 40% платитимуть за навчання власні кошти. У МОН вважають, що це буде більш справедливо.

На окремих спеціальностях, які будуть важливі для держави, залишать 100% державне замовлення. Це можуть бути вчителі, медики, енергетики тощо. Кошти, які держава надаватиме вступнику, залежатимуть від його результатів НМТ. Розмір гранту та порядок надання коштів визначатиме уряд. Пільговики матимуть гарантоване право на отримання коштів на навчання.

  • Свобода вибору для вступника

Вступникам також нададутьбільше свободи щодо вибіркових предметів. Вступ при цьому буде можливий на галузь з можливістю обрання своєї спеціальності. Студенти вибиратимуть самі, скільки їм вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1 – 2 років навчання. При цьому студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки – здобути ступінь за 6 років. Ці зміни набудуть чинності з нового навчального року.

  • Скорочення кількості викладачів та зміна оплати праці

У МОН також заявили, що на сьогодні в Україні забагато викладачів. З 2024 року МОН змінить принцип фінансування вишів. Кращим ЗВО додадуть кошти. Університети самі їх розподілятимуть. Більшу зарплату отримуватимуть ті викладачі, яких вибирають студенти або ж які мають хороший науковий доробок.

  • Стипендію надаватимуть обраним

Міносвіти також планує змінити принцип нарахування стипендії студентам. У МОН вважають, що 1,7 тисячі гривень, а з 2024 року – 2 тисячі гривень стипендії – це популізм. Так, стипендії залишать тим майбутнім фахівцям, кого держава замовляє, кому покриває 100% їх навчання, хто погодиться на перше гарантоване місце роботи й потребує цієї стипендії. При цьому розмір соцвиплат збільшать. Також можуть скасувати виплати тим студентам, які виїхали за кордон.

  • Зміна ректорів

У 2024 році має відбутися і велика поколінна зміна у керівництві вишів, адже завершується другий термін контракту у багатьох ректорів. Так, у нашій державі є чимало вишів, де ректор перебуває на своїй посаді 10 – 20 років. Цьогоріч у МОН також планують створювати додатково дієві наглядові ради при ЗВО.

  • Курс військової підготовки у вишах

Міносвіти також планує запровадити у ЗВО пілотні військові кафедри. Вони відповідатимуть за базову військову підготовку усіх хлопців та охочих дівчат з вересня 2024 року. Спеціальність можна буде здобути, пройшовши курс тактичної медицини, базової стрільби тощо. Пілотні проєкти почнуть працювати з нового навчального року. Зауважимо, що систему військової освіти трансформують за стандартами НАТО з 2026 року.

Відстрочка та мобілізація студентів

На сьогодні студенти денної та дуальної форми навчання мають відстрочку від мобілізації. Так само і викладачі. Якщо парламент погодить новий законопроєкт чи зміни до закону про мобілізацію, то надаватимуть відстрочку від мобілізації тим студентам-чоловікам, які вступають на вищий рівень освіти, ніж мають. До прикладу, якщо у вас є диплом бакалавра, а вступаєте на магістратуру, чи диплом магістра і вступаєте в аспірантуру.

Вступна кампанія і НМТ

У 2024 році випускники шкіл втретє складатимуть спрощений через повномасштабну війну варіант ЗНО – НМТ (національний мультипредметний тест). У січні МОН має оприлюднити умови прийому до закладів вищої освіти України. Однак основні зміни для абітурієнтів вже анонсували. Зокрема, такі:

  • у 2024 році абітурієнти вступатимуть до вишів за результатами НМТ;
  • результати мультитесту будуть потрібні і для вступу на творчі спеціальності;
  • мультитест міститиме вже 4, а не 3 предмети;
  • обов'язковими будуть українська мова, математика та історія України;
  • до вибіркових додадуть також українську літературу та географію;
  • НМТ відбуватиметься протягом одного дня з міркувань безпеки;
  • основна сесія мультитесту розпочнеться у травні.

Наука

Торік очільник МОН Оксен Лісовий анонсував значні інвестиції у наукові розробки в Україні. Кошти скерують на актуальні дослідження та підтримку молодих вчених. Також уряд планує реформувати Національну академію наук.

Запуск освітньої Мрії

У 2024 році має нарешті запрацювати освітній застосунок Мрія, який презентували 1 вересня 2023 року. Він допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися у навчальному процесі. Також міститиме інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки учня. А також – бібліотеку контенту, який потрібний конкретній дитині.


Застосунок Мрія / Скриншот з відео, опублікованого на сайті Президента України

Англійська – мова міжнародного спілкування

Верховна Рада у цілому має ухвалити законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійська стане однією з мов міжнародного спілкування у нашій державі. Для держслужбовців її знання стане обов'язковим. Також уряд має намір запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Тож чи втілить Міносвіти усі ці масштабні задуми у життя і як саме, та чи будуть вони справді дієвими для української освіти, дізнаємось протягом 2024 року.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Зеленський відреагував на заклики про призов 18-річних
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T06:12:12Z
На Херсонщині минулої доби через російські удари одна людина загинула і семеро поранені
УкраинФорм
2024-12-10T06:09:43Z
Війська КНДР залишаються в Курській області в готовності вступити в бій - Пентагон
УкраинФорм
2024-12-10T06:00:43Z
Прем'єр Ізраїлю вперше постане перед судом у якості обвинуваченого
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T06:00:18Z
Позиція чітка: кандидат у канцлери Німеччини висловився про надання Україні далекобійної зброї
24tv
2024-12-10T05:51:16Z
Лавина допомоги від США: експерт розповів, чому адміністрація Байдена спохватилася так пізно
Политека
2024-12-10T05:48:49Z
Я сказав президенту Трампу, що Путін боїться лише його і, можливо, Китаю - Зеленський
TSN
2024-12-10T05:33:16Z
Пролітаючи над Берліном. Про майбутнього канцлера та українську дипломатію
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T05:15:36Z
США запровадили санкції проти чиновників із РФ за причетність до «виборів» на окупованих територіях
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T05:10:28Z
Морози по всій Україні: коли буде похолодання
24tv
2024-12-10T06:03:37Z
Втрати ворога станом на 10 грудня 2024 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T06:03:31Z
Мінус ще 1350 окупантів, танки, артсистеми та інша техніка: втрати ворога 10 грудня
24tv
2024-12-10T05:36:58Z
ЗС РФ просунулись біля Покровська: DeepState закликає "врятувати" місто від командувача ОТУ
Фокус
2024-12-10T05:06:50Z
На Донеччині загинув сержант з Полтавщини Сергій Єрченко
24tv
2024-12-10T04:57:47Z
Росіяни просунулись на Донеччині, Україна повернула ще п'ятеро дітей: хронологія 1021 дня війни
24tv
2024-12-10T04:45:57Z
Синоптики попередили про небезпечні погодні умови в Києві та області
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T04:30:41Z
Гороскоп на завтра 11 грудня: Близнюкам - велика можливість, Терезам - фантастична удача
GlavRed
2024-12-10T04:27:39Z
Росіяни пішли у штурм з технікою: ситуація під Покровськом значно погіршилась
GlavRed
2024-12-10T04:27:36Z
Микита Добринін назвав Тіну Кароль надто жорсткою і відмовився будувати з нею стосунки: "У грі залишається Саніна"
Знай
2024-12-10T05:51:19Z
Другий сезон "Венздей" приречений на рекордну кількість переглядів на Netflix: названо причину
Политека
2024-12-10T05:03:48Z
Куди зник переможець "Фабрики зірок" Вадим Олійник, який виступав разом із Дантесом
24tv
2024-12-10T05:03:17Z
"Життя після..." існує": Олена Мозгова висловилася про жінок "за 50"
GlavRed
2024-12-10T00:27:50Z
"Стояла і мене калатало": Сумська зізналася, чому й сьогодні ревнує чоловіка
GlavRed
2024-12-09T23:27:25Z
Відома співачка ходила Львовом і лякала чоловіків ТЦК: реакція людей та шоубізу
Фокус
2024-12-09T21:57:24Z
Не залишать байдужими: 2 цікаві фільми, які прикрасять ваш вечір
24tv
2024-12-09T21:36:05Z
Зірка "МастерШеф" поділилася першими подробицями про вагітність
GlavRed
2024-12-09T21:27:41Z
Копії Альбіни: Джанабаєва показала, який вигляд мають її діти від Валерія Меладзе
GlavRed
2024-12-09T21:27:01Z
У Швеції розглядають вікові обмеження для соціальних мереж
Европейская правда
2024-12-10T06:09:29Z
Китай припиняє постачання БпЛА, критично важливих для війни - Bloomberg
TSN
2024-12-10T06:06:42Z
11 грудня — яке церковне свято, зробіть одну важливу річ, щоб наступний рік провести не в злиднях
TSN
2024-12-10T06:06:23Z
Avantage7 – генеральний партнер благодійної акції "Christmas miracles"
Фокус
2024-12-10T06:06:22Z
Соціальна допомога замість пенсії: яку виплату можуть отримати особи, яким не вистачає стажу
ZN UA
2024-12-10T06:03:04Z
ЗСУ використовуватимуть роботизований комплекс Droid TW з кулеметом
1News
2024-12-10T06:00:35Z
В одній із країн Європи тисячі українських біженців втратили реєстрацію
Хвиля
2024-12-10T05:42:08Z
З Днем прав людини 2024: найкрасивіші картинки-привітання з важливим святом
24tv
2024-12-10T05:33:59Z
Міноборони Румунії спростувало фейки про підготовку до війни й закриття кордонів
InternetUA
2024-12-10T05:33:30Z
77 Нобелівських лауреатів закликають Сенат не затверджувати Кеннеді-молодшого міністром
ZN UA
2024-12-10T02:31:40Z
Обличчя ельфа. У Львові лікарі прооперували підлітка з Рівненщини з рідкісним генетичним синдромом
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T02:06:35Z
Послуги з охорони психічного здоровʼя з 2025 року надаватимуть всі медзаклади первинної ланки - МОЗ
УкраинФорм
2024-12-10T01:45:01Z
Волосся почне рости вдвічі швидше: 7 правил, яких треба дотримуватися
24tv
2024-12-09T23:21:32Z
Новий ШІ перевершує суперкомп'ютери: вирішує наукові завдання швидше, ніж будь-коли
InternetUA
2024-12-09T22:01:29Z
За програмою "Доступні ліки" можна буде отримати антибіотики для дітей
ZN UA
2024-12-09T21:21:17Z
Чи може бути сумно через брак вітамінів та мінералів
24tv
2024-12-09T20:06:04Z
Законопроєкт про ліквідацію МСЕК. Нардепка пояснила, які є підводні камені
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T19:54:47Z
Що кажуть мікробіологи про правило 5 секунд?
360ua.news
2024-12-09T19:33:06Z
В Україні анонсували докорінну зміну пенсійної системи: що буде з виплатами
Хвиля
2024-12-10T06:06:55Z
Озвучено оновлені ціни на яйця та олію в Україні
AgroNews
2024-12-10T06:06:06Z
На ринках України дефіцит насіннєвої картоплі: у чому причина
24tv
2024-12-10T06:03:23Z
Знижка до 100% на комуналку: кому в Україні доступні пільги
Фокус
2024-12-10T06:00:44Z
Україна експортувала продовольства на $22,6 млрд
AgroPortal
2024-12-10T06:00:41Z
Залізуть у гаманці ще глибше: після Нового року зросте абонплата за воду
Знай
2024-12-10T05:36:12Z
Відключення світла 10 грудня: "Укренерго" і ДТЕК повідомили про графіки
TSN
2024-12-10T05:36:07Z
РФ знайшла спосіб купувати американські чіпи в обхід санкцій
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T05:27:01Z
Клієнтам "Нафтогазу" виставляють рахунки, ігноруючи показники лічильника
Знай
2024-12-10T05:21:35Z
Жителя Дніпра за вбивство підлітка на дитячому майданчику засудили до 12 років ув’язнення
УкраинФорм
2024-12-10T05:36:21Z
Свідок Єгови судився з ТЦК через небажання воювати: суд прийняв рішення
Политека
2024-12-10T05:30:55Z
У Харкові затримали серійного палія, який міг працювати на рф – прокуратура
InternetUA
2024-12-10T05:06:51Z
Правоохоронці затримали п'ятьох підпалювачів, які діяли на замовлення РФ у трьох регіонах
УкраинФорм
2024-12-10T04:30:49Z
В Україні затримали контрабандистів, які отримували зі США наркотики в посилках із кавою й печивом
УкраинФорм
2024-12-10T03:45:31Z
ДСНС зафіксувало з початку року понад 9,5 тисяч пожеж через альтернативні джерела живлення
УкраинФорм
2024-12-10T03:33:21Z
Суд призначив російському військовому 12 років ув'язнення за знищення фермерської техніки на Чернігівщині
УкраинФорм
2024-12-10T03:03:56Z
«Вашій доньці потрібна операція»: у Києві шахраї виманили у пенсіонерки 380 тис. грн
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T03:00:30Z
Прикордонники затримали чоловіка, який під виглядом жінки намагався перетнути кордон
УкраинФорм
2024-12-10T02:18:33Z
Картопля пармезан: як приготувати смачну закуску
Фокус
2024-12-10T05:06:19Z
Гороскоп Таро на 2025 рік для Дів: заздрісники, виконання бажання та виграш у лотерею
GlavRed
2024-12-10T04:27:49Z
Скільки запікати курку в духовці: важливе правило, яке варто знати усім
GlavRed
2024-12-10T04:27:22Z
Жоден соус з ним не зрівняється: робимо домашній кетчуп
24tv
2024-12-10T04:15:33Z
Смак розкоші: українські крафтярі пропонують альтернативу дубайському шоколаду
AgroPortal
2024-12-10T04:00:52Z
Рецепт ніжного чизкейка від судді "Мастер Шеф" Хіменеса-Браво: дуже простий у приготуванні
Политека
2024-12-10T04:00:39Z
Як прочистити злив від волосся без хімії: геніальний та простий метод
GlavRed
2024-12-10T01:27:01Z
Можна лише повчитися: ТОП-3 найкращих батьків за знаком зодіаку
GlavRed
2024-12-10T00:27:50Z
Поглинають вологу з повітря: які рослини варто поставити у ванній
GlavRed
2024-12-10T00:27:25Z
Легенда Шахтаря приїхав підтримати команду в матчі з Баварією
1News
2024-12-10T05:18:02Z
Олійник завершить кар'єру та стане тренером
Football.ua
2024-12-09T22:38:24Z
Гарячий бій в Лізі чемпіонів: онлайн-трансляція матчу Шахтар – Баварія
24tv
2024-12-09T22:21:08Z
Хетафе мінімально обіграв Еспаньйол
Football.ua
2024-12-09T22:15:40Z
Вест Гем сильніший за Вулвергемптон
Football.ua
2024-12-09T22:03:35Z
Пушич: «Шахтар» на 100 відсотків націлений на перемогу над «Баварією»
УкраинФорм
2024-12-09T21:51:59Z
Удінезе в гостях обіграв Монцу
Football.ua
2024-12-09T21:45:52Z
Полісся з двома вилученнями мінімально поступилось Руху
Football.ua
2024-12-09T21:27:12Z
Динамо йде у відрив, успіх львів'ян, фіаско Полісся та ЛНЗ: турнірна таблиця УПЛ після 16 туру
24tv
2024-12-09T21:15:37Z
Чи варто купувати смартфони Android із 24 ГБ оперативної пам'яті — експерти дали відповідь
InternetUA
2024-12-10T06:03:31Z
Як швидко звільнити пам'ять смартфона: корисна інструкція
Политека
2024-12-10T06:00:20Z
Прогноз магнітних бур на 10-12 грудня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T05:51:12Z
Чим відрізняються 2 дівчини у магазині: лише люди із "зором орла" відгадають загадку
GlavRed
2024-12-10T05:27:05Z
Видобуток арктичного дна загрожує крихким екосистемам
Portaltele
2024-12-10T05:24:44Z
Криптовалютний шахрай з росії відмив $ 450 мільйонів на цифрових активах
InternetUA
2024-12-10T05:03:59Z
Технічний прорив у Британії: нова алмазна батарейка слугуватиме тисячі років
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T03:00:45Z
Розробник GTA розкритикував практику виправлень гри патчами після релізу
InternetUA
2024-12-10T02:01:12Z
Як прискорити роботу ноутбука лише за кілька хвилин: програмісти розкрили важливий секрет
Политека
2024-12-10T02:00:37Z
Що трапилось? Новий кросовер Toyota отримає китайські агрегати
ЗаРулем
2024-12-10T05:10:47Z
Як переоформити авто через "Дію": проста інструкція
GlavRed
2024-12-10T04:27:39Z
Навіщо натирати фари лимоном та содою: досвідчені водії поділилися секретом
GlavRed
2024-12-10T01:27:04Z
Можливий навіть штраф: чому в заторі не варто вмикати пічку в автомобілі
GlavRed
2024-12-09T21:27:46Z
Втратити права через дрібницю: чому водії забувають про обов’язкове обладнання
Знай
2024-12-09T20:51:38Z
Легендарному автобусу Mercedes-Benz виповнилося 70 років
AutoCentre
2024-12-09T20:28:32Z
Вінтажний Mercedes виставили на аукціоні за 9 мільйонів доларів
360ua.news
2024-12-09T20:15:08Z
Енергетикам поставлений потужний автопоїзд у складі MAN TGS 6х6
AutoCentre
2024-12-09T17:45:06Z
Копія Ferrari: перший кросовер Xiaomi розсекретили на офіційних фото
Фокус
2024-12-09T17:03:59Z