MY.UAНовини
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Загалом зміни стосуватимуться ледь не кожної освітньої галузі. Втілення яких масштабних задумів варто очікувати, до чого готуватися педагогам, учням та студентам, які інновації та реформи задумали реалізувати цьогоріч уряд і МОН – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Найголовніші події 2024 року в українській освіті

Головним критерієм на сьогодні у навчальному процесі залишається безпека. При цьому президент Зеленський пообіцяв, що зруйновані у час повномасштабної війни навчальні заклади відбудовуватимуть ще до її закінчення. Як і будуватимуть надійні укриття у тих закладах освіти, які їх ще не мають. А віцепрем'єр Михайло Федоров анонсував презентацію у січні плану з розвитку освіти.

Збільшення фінансування освіти з бюджету

Нардепи передбачили у бюджеті на 2024 рік на освіту більше коштів, ніж на 2023-й. Загалом – понад 170 мільярдів гривень. Кошти скерують, зокрема, на облаштування укриттів, друк підручників, забезпечення Нової української школи, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти тощо. Детальніше – за посиланням.

Навчальний рік продовжили

В Україні навчальний рік 2023 – 2024 триватиме на місяць довше. У Міносвіти передбачили цей час на надолуження освітніх втрат, якщо такі виникнуть, адже триває повномасштабна війна. Цей навчальний рік в Україні завершиться 28 червня 2024 року.

Зарплата учителів зросла

Цього року учителям нарешті підвищать зарплату. На це педагоги, яким познімали чимало доплат у час повномасштабної війни, чекають вже кілька років. Їхня оплата праці збільшиться у межах двох етапів: І – з 1 січня – на 10%; II – з 1 квітня – на 12,6%. У середньому педагоги отримуватимуть на сьогодні 14 тисяч гривень, а з 1 квітня – 16 тисяч гривень.


З 1 січня 2024 року зросла зарплата вчителів / Depositphotos

Реформа дошкільної освіти

В Україні також планують втілити у життя реформу дошкільної освіти. Так, кожна дитина має отримати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей. А батьки мають отримати можливість обирати дитсадок поблизу дому та скористатися справедливою черговістю зарахування дитини до дошкільного закладу. У кожному садку при цьому має бути укриття, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування тощо.

Школа і реформа НУШ

  • Реформа НУШ

У 2023 році у МОН заявили про відновлення реформи Нової української школи, яка під час війни та за час головування у міністерстві Шкарлета відверто загальмувала.

Вже з 2027 року українські школи перейдуть на 12-річну систему освіти. Пілотний проєкт мають запустити з 2025 року, тому цьогоріч МОН активно готуватиме зміни для втілення. Уряд також не так давно виділив 1 мільярд гривень для НУШ, які скерують на закупівлю мультимедійного обладнання для 5 – 6 класів.


З 2027 року школи перейдуть на 12-річну систему освіти / Фото ілюстративне, Depositphotos

  • Мережа академічних та професійних ліцеїв

Що важливо, у межах реформи в Україні створять мережу академічних та професійних ліцеїв. Підручники уже друкують, а вчителі повинні проходити підвищення кваліфікації. Розробляють також державний стандарт для старшої профільної школи. До 1 вересня 2024 року на місцях мають затвердити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів. При цьому врахувати вимоги безпеки, інклюзивність, демографічні показники, профілізацію старшої школи тощо.

  • Безпека та поліцейські у школах

У кожній школі тепер перебуватиме поліцейський – спеціально відібрана, навчена та екіпірована людина. А на входах до навчальних закладів встановлять металошукачі та арки. Особливу увагу звертатимуть на школи, розташовані неподалік зони бойових дій та кордону з Білоруссю. Це відбувається у межах проєкту "Офіцери шкільної безпеки". У Нацполіції поки не вирішили, чи матимуть такі поліцейські зброю.

  • Будівництво підземних шкіл та трансформація чинних

В Україні торік розпочали безпрецедентне будівництво підземних шкіл. Спорудження першого такого навчального закладу мають завершити цього місяця у Харкові. У ньому зможе вчитися офлайн у дві зміни близько 900 дітей. У місті при цьому вже розробляють проєкти інших таких підземних шкіл. На Харківщині, у селищі Коротичі, також будують підземну школу.

Що цікаво, у Харкові у середині цього місяця також запрацює метросадок. У ньому діток готуватимуть до школи.

В Україні також осучаснюватимуть радянські школи. Однак архітектурну трансформацію і відбудову пройдуть на початку лише 5 закладів освіти. У них має з'явитися надійне укриття, сучасний дизайн і безбар'єрний простір.

Міносвіти також планує цього року розпочати роботу з дебюрократизації діяльності шкіл.

  • Зміни у навчальній програмі

Викладання історії України у школах зазнає змін. До 1 вересня 2024 року мають внести зміни у підручники з історії України. Старий підручник доповнять розділом, зокрема, про події новітньої російсько-української війни. МОН також розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі? Уроки стійкості, боротьби та перемог".

Також змінять і уроки"Захисту України". На якісну зміну викладання цього предмета у школах скерують 1,74 мільярда гривень. Кошти передбачили для підвищення кваліфікації учителів, закупівлю засобів навчання та комп'ютерів для навчальних кабінетів. Сам предмет стане більше практико-орієнтованими. Зокрема, учнів вчитимуть, як поводитися в критичних ситуаціях, з вибухонебезпечними предметами, надавати домедичну допомогу тощо.

  • Навчання мовами нацменшин

В Україні у класах із мовами навчання нацменшин, які є офіційними мовами ЄС, можуть гарантувати право на використання відповідної мови під час навчання. Але цей погоджений урядом законопроєкт, який стосується прав національних меншин в Україні, зокрема й на освіту, має ще ухвалити Рада.

ДПА

У 2024 році 4-класники складатимуть Державну підсумковуатестацію. Але вона буде моніторинговою і не у всіх школах. Знання учнів перевірятимуть з української мови і літератури та математики. Для втілення цього пілотного проєкту виберуть 2 тисячі школярів з різних областей. Зауважимо, що ДПА як обов'язкове оцінювання знань учнів випускних класів у час повномасштабної війни скасували.


ДПА у 2024 році відбудеться у 4 класах, але моніторингово / Depositphotos

Профтехосвіта

Освіту військових закладів переформатували на потреби ЗСУ. У Міносвіти при цьому заявляли про наміри змінити підходи до профтехосвіти. Училища повинні стати швидким трампліном до здобуття професії, який доступний кожному. Очільники коледжів майбутнього при цьому повинні бути якісними менеджерами, які забезпечать у закладах освіти високі стандарти навчання – такими, як хоче бізнес.

Масштабні зміни у вищій освіті

Найбільше докорінних змін торік у Міносвіти анонсували у сфері вищої освіти. Зокрема, планують скоротити кількість вишів в Україні, надавати гранти на здобуття вищої освіти вступникам. Також нададуть можливість студентам швидше завершити навчання на бакалавраті та змінять принцип надання стипендій та нарахування зарплат викладачам.

  • Скорочення кількості вишів

Міносвіти планує зменшити кількість вишів в Україні, а також прибрати так звані філії університетів. Зі 170 підпорядкованих державі вишів залишать 100. Окремі об'єднають. Це пояснюють тим, що на сьогодні у ЗВО вчиться наполовину менше студентів, ніж розрахована інфраструктура. Ті заклади вищої освіти, які залишать, модернізують.


В Україні скоротять кількість вишів / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

  • Гранти на навчання

З вересня 2024 року у сфері вищої освіти запровадять грантову систему оплати навчання. Вступник за результатами НМТ отримає від держави певну суму грошей і обиратиме, на здобуття освіти у якому виші їх витратити. Так, 60% вступників отримуватимуть державну підтримку у різних пропорціях. Натомість 40% платитимуть за навчання власні кошти. У МОН вважають, що це буде більш справедливо.

На окремих спеціальностях, які будуть важливі для держави, залишать 100% державне замовлення. Це можуть бути вчителі, медики, енергетики тощо. Кошти, які держава надаватиме вступнику, залежатимуть від його результатів НМТ. Розмір гранту та порядок надання коштів визначатиме уряд. Пільговики матимуть гарантоване право на отримання коштів на навчання.

  • Свобода вибору для вступника

Вступникам також нададутьбільше свободи щодо вибіркових предметів. Вступ при цьому буде можливий на галузь з можливістю обрання своєї спеціальності. Студенти вибиратимуть самі, скільки їм вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1 – 2 років навчання. При цьому студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки – здобути ступінь за 6 років. Ці зміни набудуть чинності з нового навчального року.

  • Скорочення кількості викладачів та зміна оплати праці

У МОН також заявили, що на сьогодні в Україні забагато викладачів. З 2024 року МОН змінить принцип фінансування вишів. Кращим ЗВО додадуть кошти. Університети самі їх розподілятимуть. Більшу зарплату отримуватимуть ті викладачі, яких вибирають студенти або ж які мають хороший науковий доробок.

  • Стипендію надаватимуть обраним

Міносвіти також планує змінити принцип нарахування стипендії студентам. У МОН вважають, що 1,7 тисячі гривень, а з 2024 року – 2 тисячі гривень стипендії – це популізм. Так, стипендії залишать тим майбутнім фахівцям, кого держава замовляє, кому покриває 100% їх навчання, хто погодиться на перше гарантоване місце роботи й потребує цієї стипендії. При цьому розмір соцвиплат збільшать. Також можуть скасувати виплати тим студентам, які виїхали за кордон.

  • Зміна ректорів

У 2024 році має відбутися і велика поколінна зміна у керівництві вишів, адже завершується другий термін контракту у багатьох ректорів. Так, у нашій державі є чимало вишів, де ректор перебуває на своїй посаді 10 – 20 років. Цьогоріч у МОН також планують створювати додатково дієві наглядові ради при ЗВО.

  • Курс військової підготовки у вишах

Міносвіти також планує запровадити у ЗВО пілотні військові кафедри. Вони відповідатимуть за базову військову підготовку усіх хлопців та охочих дівчат з вересня 2024 року. Спеціальність можна буде здобути, пройшовши курс тактичної медицини, базової стрільби тощо. Пілотні проєкти почнуть працювати з нового навчального року. Зауважимо, що систему військової освіти трансформують за стандартами НАТО з 2026 року.

Відстрочка та мобілізація студентів

На сьогодні студенти денної та дуальної форми навчання мають відстрочку від мобілізації. Так само і викладачі. Якщо парламент погодить новий законопроєкт чи зміни до закону про мобілізацію, то надаватимуть відстрочку від мобілізації тим студентам-чоловікам, які вступають на вищий рівень освіти, ніж мають. До прикладу, якщо у вас є диплом бакалавра, а вступаєте на магістратуру, чи диплом магістра і вступаєте в аспірантуру.

Вступна кампанія і НМТ

У 2024 році випускники шкіл втретє складатимуть спрощений через повномасштабну війну варіант ЗНО – НМТ (національний мультипредметний тест). У січні МОН має оприлюднити умови прийому до закладів вищої освіти України. Однак основні зміни для абітурієнтів вже анонсували. Зокрема, такі:

  • у 2024 році абітурієнти вступатимуть до вишів за результатами НМТ;
  • результати мультитесту будуть потрібні і для вступу на творчі спеціальності;
  • мультитест міститиме вже 4, а не 3 предмети;
  • обов'язковими будуть українська мова, математика та історія України;
  • до вибіркових додадуть також українську літературу та географію;
  • НМТ відбуватиметься протягом одного дня з міркувань безпеки;
  • основна сесія мультитесту розпочнеться у травні.

Наука

Торік очільник МОН Оксен Лісовий анонсував значні інвестиції у наукові розробки в Україні. Кошти скерують на актуальні дослідження та підтримку молодих вчених. Також уряд планує реформувати Національну академію наук.

Запуск освітньої Мрії

У 2024 році має нарешті запрацювати освітній застосунок Мрія, який презентували 1 вересня 2023 року. Він допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися у навчальному процесі. Також міститиме інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки учня. А також – бібліотеку контенту, який потрібний конкретній дитині.


Застосунок Мрія / Скриншот з відео, опублікованого на сайті Президента України

Англійська – мова міжнародного спілкування

Верховна Рада у цілому має ухвалити законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійська стане однією з мов міжнародного спілкування у нашій державі. Для держслужбовців її знання стане обов'язковим. Також уряд має намір запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Тож чи втілить Міносвіти усі ці масштабні задуми у життя і як саме, та чи будуть вони справді дієвими для української освіти, дізнаємось протягом 2024 року.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ватажка «ДНР» Пушиліна судитимуть за примусову мобілізацію на війну проти України
УкраинФорм
2024-12-06T14:58:29Z
Зрив опалювального сезону у Кривому Розі: відкрито кримінальне провадження
ГЛАВКОМ NET
2024-12-06T14:51:18Z
Негативний вплив графіків відключень: у Києві аварійність в енергосистемі зросла на 30%
ZN UA
2024-12-06T14:49:27Z
Як діти на прифронтовій Донеччині святкують День Миколая
Корреспондент
2024-12-06T14:36:47Z
На Харківському напрямку росіяни два рази штурмували позиції Сил оборони, на Куп’янському окупанти атакували п’ять разів — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2024-12-06T14:34:36Z
У Полтаві відкрили Алею Героїв
УкраинФорм
2024-12-06T14:25:58Z
На Вовчанському напрямку прикордонники за годину знищили дві російські «буханки»
УкраинФорм
2024-12-06T13:51:57Z
Де йтиме сніг, а в яких областях +13 градусів: прогноз погоди на 7 грудня
24tv
2024-12-06T13:42:52Z
Що стримує російський наступ на Покровськ
24tv
2024-12-06T13:42:07Z
Генсек Ради Європи відвідав село Ягідне на Чернігівщині
УкраинФорм
2024-12-06T15:13:31Z
Мелоні запевнила Зеленського у всебічній підтримці України
УкраинФорм
2024-12-06T15:12:47Z
ЗМІ: Телефон глави МЗС Франції зламали
Европейская правда
2024-12-06T15:07:24Z
Зник безвісти: поліція розшукує засновника ресторану "Пян-Се", бійця РДК ЗСУ Іллю Богданова
TSN
2024-12-06T15:06:25Z
США передадуть Україні масштабну партію зброї до січня
360ua.news
2024-12-06T15:06:20Z
Словаччина закриває своє консульство в Росії
360ua.news
2024-12-06T15:06:00Z
В ООН назвали кількість людей, які можуть покинути свої домівки через ескалацію в Сирії
ZN UA
2024-12-06T15:05:12Z
Новий генсек ОБСЄ сподівається, що організація зможе відіграти роль у врегулюванні війни в Україні
УкраинФорм
2024-12-06T15:04:24Z
Лукашенко попросив у Путіна його "Орешник"
TSN
2024-12-06T15:03:50Z
Колишній музикант гурту "Дзідзьо" знепритомнів просто під час виступу на сцені - відео
TSN
2024-12-06T15:06:41Z
Що подарувати подрузі на Новий рік: ідеальні варіанти, які сподобаються
24tv
2024-12-06T15:03:22Z
Вікторію Амеліну посмертно нагородили Спецвідзнакою Prix Voltaire
УкраинФорм
2024-12-06T15:00:20Z
Україну представлять на фестивалі їжі у столиці В’єтнаму
УкраинФорм
2024-12-06T14:55:12Z
Зірка "МастерШеф" натякнула на вагітність: вона поділилася ніжним фото з округлим животиком
24tv
2024-12-06T14:51:48Z
Лавреатками премії Катерини Білокур стали Олена Зальоток та Вікторія Ніколаєва
УкраинФорм
2024-12-06T14:39:20Z
Перші кадри серіалу «Король і завойовник» — Джеймі Ланністер з «Гри престолів» знову в лицарських обладунках
ITC
2024-12-06T14:34:43Z
Pantone назвав головний колір 2025 року — як додати Mocha Mousse у гардероб?
Фокус
2024-12-06T14:30:04Z
Краще не купувати: 5 кольорів килимів, які вже повністю застаріли
24tv
2024-12-06T14:21:24Z
НБУ встановив курси валют: долар впав, євро виросло
24tv
2024-12-06T15:06:38Z
Як зробити бізнес прибутковим за кризових часів? — Бізнес-акселерація!
ZN UA
2024-12-06T15:05:13Z
Шмигаль пояснив нові правила бронювання: Принцип "воюй або працюй"
Комсомольская правда
2024-12-06T15:04:54Z
Тариф на воду зросте: жителям одного українського міста доведеться заплатити більше
Политека
2024-12-06T15:04:15Z
Число заблокованих податкових накладних з початку року перевищило 2 млн
AgroPortal
2024-12-06T15:00:14Z
В АГРОТРЕЙД планується розширення посівних площ під нішеві культури на 2025 рік
Agravery
2024-12-06T14:51:08Z
Україна та Польща запровадили гарантовану потужність для імпорту газу в Україну
УкраинФорм
2024-12-06T14:34:40Z
Пенсії по-новому: в Україні буде нова формула розрахунку пенсій
24tv
2024-12-06T14:33:18Z
Укрзалізниця з 15 грудня скасовує деякі поїзди з Одеси до Києва та Харкова
Известия Киев
2024-12-06T14:31:14Z
Росіяни атакували ракетами Кривий Ріг
1News
2024-12-06T15:06:58Z
Легко не буде: хто зі знаків зодіаку у грудні ухвалить важливе рішення
24tv
2024-12-06T15:06:01Z
Прийде біда і проблеми зі здоров'ям: що не можна робити 7 грудня - прикмети
GlavRed
2024-12-06T15:04:35Z
ЗСУ отримали нову ракету-дрон Пекло
1News
2024-12-06T14:52:26Z
Комітет з питань свободи слова закликав дотримуватися етичних норм в медіапросторі після інциденту на телеканалі «Київ24»
Детектор М
2024-12-06T14:51:47Z
Олена Зеленська відвідала дітей із вадами слуху
УкраинФорм
2024-12-06T14:48:39Z
Італійські розробники представили найбільший флагманський авіаносець для винищувачів та гелікоптерів
InternetUA
2024-12-06T14:46:56Z
Прикарпатський національний університет імені Стефаника змінить назву
24tv
2024-12-06T14:42:41Z
Курська операція мала початися раніше: у ЗСУ сказали, чому перенесли наступ
24tv
2024-12-06T14:42:38Z
Ніколи це не викидайте: кулінар шокував інгредієнтом, з якого можна зробити хрусткі чипси
24tv
2024-12-06T13:15:13Z
Міфи і реальність фармацевтичного ринку: що насправді відбувається?
Знай
2024-12-06T12:42:15Z
Криза на фармринку: що сталося?
Политека
2024-12-06T12:37:46Z
Плоский живіт за 10 днів: 11 ефективних порад для підтягнутого животика
Фокус
2024-12-06T12:12:26Z
Чому мерзнуть ноги і коли це симптом хвороби
24tv
2024-12-06T12:06:39Z
Коса до пояса: 10 продуктів з біотином, які допоможуть швидко відростити волосся
Фокус
2024-12-06T11:12:36Z
Без корупції в ТЦК: Міноборони про направлення на ВЛК через "Резерв+"
Фокус
2024-12-06T10:18:48Z
З якими продуктами краще не вживати мандарини: перелік здивує
TSN
2024-12-06T10:18:11Z
Втрата працездатності на роботі: хто виплачує допомогу
24tv
2024-12-06T10:18:11Z
У Херсоні внаслідок атаки російського БпЛА поранений 19-річний цивільний
УкраинФорм
2024-12-06T15:16:45Z
Обіцяв придбати нерухомість за кошти громади: у Миколаєві викрито псевдопосадовця-шахрая
Украина Криминальная
2024-12-06T15:15:06Z
У Кривому Розі внаслідок ракетного удару РФ пошкоджена адмінбудівля
УкраинФорм
2024-12-06T15:13:30Z
У частині Європи прогнозують "катастрофічний апокаліпсис": куди не варто їхати
24tv
2024-12-06T15:09:57Z
У Кривому Розі прогриміли вибухи: перші подробиці від влади
TSN
2024-12-06T15:06:07Z
На Херсонщині росіяни скинули вибухівку із дрона на авто, п'ятеро поранених
УкраинФорм
2024-12-06T15:04:11Z
У столиці перед судом постане чоловік, який тяжко травмував знайомого
Украина Криминальная
2024-12-06T14:45:06Z
Понад 2 млн. пачок: БЕБ затримало партію контрабандних сигарет у морських контейнерах
Украина Криминальная
2024-12-06T14:30:38Z
Суд конфіскував телефон у українця за повідомлення про роздачу повісток
InternetUA
2024-12-06T14:28:41Z
Чим замінити панірувальні сухарі у котлетах: 2 вдалі альтернативи для хрусткої скоринки
24tv
2024-12-06T15:12:38Z
Щасливчики вихідних: три знаки Зодіаку, яким пощастить 7-8 грудня 2024 року
Фокус
2024-12-06T14:42:41Z
Буде свіжим місяцями: кухар назвав найкращий спосіб, як зберігати буряк
GlavRed
2024-12-06T14:25:15Z
Крейда творить дива: як нею можна вивести поганий запах з холодильника
24tv
2024-12-06T13:30:05Z
Крапля креативу і море краси: як створити різдвяний вінок зі звичайної вішалки
GlavRed
2024-12-06T12:27:18Z
Який режим духовки вибрати для випікання різних страв: відповідь експерта
GlavRed
2024-12-06T12:27:04Z
Секрет дубайського шоколаду: скільки делікатес коштує в Україні
24tv
2024-12-06T12:09:56Z
«Фабрика екранних ідіотів»: відомий нейробіолог про роль гаджетів у зниженні IQ дітей
ITC
2024-12-06T12:07:41Z
Ідеально в День Святого Миколая: як приготувати найсмачніше какао у вашому житті
24tv
2024-12-06T11:36:33Z
Алієв приїхав до Курської області та зробив звернення до ФСБ РФ
Football.ua
2024-12-06T15:13:32Z
Наполі хоче перехопити Шкрініара у Ювентуса — GdS
Football.ua
2024-12-06T15:13:08Z
Мудрик, Трубін та Забарний – претенденти на звання найкращого гравця збірної України у 2024 році
Football.ua
2024-12-06T14:51:41Z
Петі: Я не бачу майбутнього Мудрика у Челсі
Football.ua
2024-12-06T14:42:10Z
"Не все так погано, як у нас думають": російський футболіст висловився про життя у Європі
ZN UA
2024-12-06T14:28:17Z
Один з лондонських клубів серйозно зацікавлений у послугах Судакова — ЗМІ
Football.ua
2024-12-06T14:25:59Z
Моурінью: Граючи у Франції, ПСЖ не можуть підготуватися до матчів в Європі
Football.ua
2024-12-06T14:03:00Z
Відомий тренер оцінив можливе повернення на ринг Кличка й назвав суперника для гучної битви
24tv
2024-12-06T14:00:38Z
Алаба повернувся до тренувань через рік після травми коліна
Football.ua
2024-12-06T13:56:18Z
Аналітики розкрили, які цінові сегменти смартфонів найпопулярніші
InternetUA
2024-12-06T15:16:24Z
Ізраїльські вчені винайшли новий фрукт
AgroNews
2024-12-06T15:13:12Z
На аукціон виставили найнебезпечнішу іграшку в світі: там є радіоактивний уран
Фокус
2024-12-06T15:06:55Z
NASA знову відклало місію Artemis, яка прагне повернути людей на Місяць
24tv
2024-12-06T15:06:49Z
Indiana Jones and the Great Circle буде кращою ніж фільм, але гра має свої проблеми
24tv
2024-12-06T14:57:47Z
Карти на стіл: гра «Гвинт» із The Witcher 3 отримає фізичну версію
ITC
2024-12-06T14:52:27Z
Випадкове відкриття: вчені знизили енергоспоживання пам’яті PCM у 1 млрд разів
ITC
2024-12-06T14:46:45Z
Рідкісна і нетипова знахідка: під час розкопок кургану археологи виявили нефритовий артефакт
Фокус
2024-12-06T14:36:00Z
Мем-дівчина Hawk Tuah запустила власний токен, за кілька годин розоривши сотні людей
ITC
2024-12-06T14:34:21Z
Tatra Trucks засвітила різдвяний самоскид
AutoCentre
2024-12-06T15:07:55Z
Як швидко обігріти авто взимку: водіям назвали "секретну" комбінацію кнопок
GlavRed
2024-12-06T14:31:28Z
Шоста глава: тест-драйв нової Honda CR-V
Фокус
2024-12-06T13:51:05Z
Otokar представляє електробус e-Territo із запасом ходу 500 км
AutoCentre
2024-12-06T13:48:22Z
Відкриття передзамовлень, 2 кредитні програми і YOUCLIP на RENAULT DUSTER
AutoCentre
2024-12-06T13:48:05Z
"Ручник" чи передача: як правильно паркувати автомобіль взимку
GlavRed
2024-12-06T13:25:30Z
В Україні обвалився ринок уживаних автомобілів
ГЛАВКОМ NET
2024-12-06T13:00:04Z
Водіям на замітку: як зменшити витрати палива взимку - достатньо двох дій
GlavRed
2024-12-06T12:27:38Z
Жителі Японії залюбки орендують автомобілі – але не їздять на них: у чому тут хитрість
24tv
2024-12-06T12:00:09Z