MY.UAНовини
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Загалом зміни стосуватимуться ледь не кожної освітньої галузі. Втілення яких масштабних задумів варто очікувати, до чого готуватися педагогам, учням та студентам, які інновації та реформи задумали реалізувати цьогоріч уряд і МОН – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Найголовніші події 2024 року в українській освіті

Головним критерієм на сьогодні у навчальному процесі залишається безпека. При цьому президент Зеленський пообіцяв, що зруйновані у час повномасштабної війни навчальні заклади відбудовуватимуть ще до її закінчення. Як і будуватимуть надійні укриття у тих закладах освіти, які їх ще не мають. А віцепрем'єр Михайло Федоров анонсував презентацію у січні плану з розвитку освіти.

Збільшення фінансування освіти з бюджету

Нардепи передбачили у бюджеті на 2024 рік на освіту більше коштів, ніж на 2023-й. Загалом – понад 170 мільярдів гривень. Кошти скерують, зокрема, на облаштування укриттів, друк підручників, забезпечення Нової української школи, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти тощо. Детальніше – за посиланням.

Навчальний рік продовжили

В Україні навчальний рік 2023 – 2024 триватиме на місяць довше. У Міносвіти передбачили цей час на надолуження освітніх втрат, якщо такі виникнуть, адже триває повномасштабна війна. Цей навчальний рік в Україні завершиться 28 червня 2024 року.

Зарплата учителів зросла

Цього року учителям нарешті підвищать зарплату. На це педагоги, яким познімали чимало доплат у час повномасштабної війни, чекають вже кілька років. Їхня оплата праці збільшиться у межах двох етапів: І – з 1 січня – на 10%; II – з 1 квітня – на 12,6%. У середньому педагоги отримуватимуть на сьогодні 14 тисяч гривень, а з 1 квітня – 16 тисяч гривень.


З 1 січня 2024 року зросла зарплата вчителів / Depositphotos

Реформа дошкільної освіти

В Україні також планують втілити у життя реформу дошкільної освіти. Так, кожна дитина має отримати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей. А батьки мають отримати можливість обирати дитсадок поблизу дому та скористатися справедливою черговістю зарахування дитини до дошкільного закладу. У кожному садку при цьому має бути укриття, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування тощо.

Школа і реформа НУШ

  • Реформа НУШ

У 2023 році у МОН заявили про відновлення реформи Нової української школи, яка під час війни та за час головування у міністерстві Шкарлета відверто загальмувала.

Вже з 2027 року українські школи перейдуть на 12-річну систему освіти. Пілотний проєкт мають запустити з 2025 року, тому цьогоріч МОН активно готуватиме зміни для втілення. Уряд також не так давно виділив 1 мільярд гривень для НУШ, які скерують на закупівлю мультимедійного обладнання для 5 – 6 класів.


З 2027 року школи перейдуть на 12-річну систему освіти / Фото ілюстративне, Depositphotos

  • Мережа академічних та професійних ліцеїв

Що важливо, у межах реформи в Україні створять мережу академічних та професійних ліцеїв. Підручники уже друкують, а вчителі повинні проходити підвищення кваліфікації. Розробляють також державний стандарт для старшої профільної школи. До 1 вересня 2024 року на місцях мають затвердити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів. При цьому врахувати вимоги безпеки, інклюзивність, демографічні показники, профілізацію старшої школи тощо.

  • Безпека та поліцейські у школах

У кожній школі тепер перебуватиме поліцейський – спеціально відібрана, навчена та екіпірована людина. А на входах до навчальних закладів встановлять металошукачі та арки. Особливу увагу звертатимуть на школи, розташовані неподалік зони бойових дій та кордону з Білоруссю. Це відбувається у межах проєкту "Офіцери шкільної безпеки". У Нацполіції поки не вирішили, чи матимуть такі поліцейські зброю.

  • Будівництво підземних шкіл та трансформація чинних

В Україні торік розпочали безпрецедентне будівництво підземних шкіл. Спорудження першого такого навчального закладу мають завершити цього місяця у Харкові. У ньому зможе вчитися офлайн у дві зміни близько 900 дітей. У місті при цьому вже розробляють проєкти інших таких підземних шкіл. На Харківщині, у селищі Коротичі, також будують підземну школу.

Що цікаво, у Харкові у середині цього місяця також запрацює метросадок. У ньому діток готуватимуть до школи.

В Україні також осучаснюватимуть радянські школи. Однак архітектурну трансформацію і відбудову пройдуть на початку лише 5 закладів освіти. У них має з'явитися надійне укриття, сучасний дизайн і безбар'єрний простір.

Міносвіти також планує цього року розпочати роботу з дебюрократизації діяльності шкіл.

  • Зміни у навчальній програмі

Викладання історії України у школах зазнає змін. До 1 вересня 2024 року мають внести зміни у підручники з історії України. Старий підручник доповнять розділом, зокрема, про події новітньої російсько-української війни. МОН також розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі? Уроки стійкості, боротьби та перемог".

Також змінять і уроки"Захисту України". На якісну зміну викладання цього предмета у школах скерують 1,74 мільярда гривень. Кошти передбачили для підвищення кваліфікації учителів, закупівлю засобів навчання та комп'ютерів для навчальних кабінетів. Сам предмет стане більше практико-орієнтованими. Зокрема, учнів вчитимуть, як поводитися в критичних ситуаціях, з вибухонебезпечними предметами, надавати домедичну допомогу тощо.

  • Навчання мовами нацменшин

В Україні у класах із мовами навчання нацменшин, які є офіційними мовами ЄС, можуть гарантувати право на використання відповідної мови під час навчання. Але цей погоджений урядом законопроєкт, який стосується прав національних меншин в Україні, зокрема й на освіту, має ще ухвалити Рада.

ДПА

У 2024 році 4-класники складатимуть Державну підсумковуатестацію. Але вона буде моніторинговою і не у всіх школах. Знання учнів перевірятимуть з української мови і літератури та математики. Для втілення цього пілотного проєкту виберуть 2 тисячі школярів з різних областей. Зауважимо, що ДПА як обов'язкове оцінювання знань учнів випускних класів у час повномасштабної війни скасували.


ДПА у 2024 році відбудеться у 4 класах, але моніторингово / Depositphotos

Профтехосвіта

Освіту військових закладів переформатували на потреби ЗСУ. У Міносвіти при цьому заявляли про наміри змінити підходи до профтехосвіти. Училища повинні стати швидким трампліном до здобуття професії, який доступний кожному. Очільники коледжів майбутнього при цьому повинні бути якісними менеджерами, які забезпечать у закладах освіти високі стандарти навчання – такими, як хоче бізнес.

Масштабні зміни у вищій освіті

Найбільше докорінних змін торік у Міносвіти анонсували у сфері вищої освіти. Зокрема, планують скоротити кількість вишів в Україні, надавати гранти на здобуття вищої освіти вступникам. Також нададуть можливість студентам швидше завершити навчання на бакалавраті та змінять принцип надання стипендій та нарахування зарплат викладачам.

  • Скорочення кількості вишів

Міносвіти планує зменшити кількість вишів в Україні, а також прибрати так звані філії університетів. Зі 170 підпорядкованих державі вишів залишать 100. Окремі об'єднають. Це пояснюють тим, що на сьогодні у ЗВО вчиться наполовину менше студентів, ніж розрахована інфраструктура. Ті заклади вищої освіти, які залишать, модернізують.


В Україні скоротять кількість вишів / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

  • Гранти на навчання

З вересня 2024 року у сфері вищої освіти запровадять грантову систему оплати навчання. Вступник за результатами НМТ отримає від держави певну суму грошей і обиратиме, на здобуття освіти у якому виші їх витратити. Так, 60% вступників отримуватимуть державну підтримку у різних пропорціях. Натомість 40% платитимуть за навчання власні кошти. У МОН вважають, що це буде більш справедливо.

На окремих спеціальностях, які будуть важливі для держави, залишать 100% державне замовлення. Це можуть бути вчителі, медики, енергетики тощо. Кошти, які держава надаватиме вступнику, залежатимуть від його результатів НМТ. Розмір гранту та порядок надання коштів визначатиме уряд. Пільговики матимуть гарантоване право на отримання коштів на навчання.

  • Свобода вибору для вступника

Вступникам також нададутьбільше свободи щодо вибіркових предметів. Вступ при цьому буде можливий на галузь з можливістю обрання своєї спеціальності. Студенти вибиратимуть самі, скільки їм вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1 – 2 років навчання. При цьому студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки – здобути ступінь за 6 років. Ці зміни набудуть чинності з нового навчального року.

  • Скорочення кількості викладачів та зміна оплати праці

У МОН також заявили, що на сьогодні в Україні забагато викладачів. З 2024 року МОН змінить принцип фінансування вишів. Кращим ЗВО додадуть кошти. Університети самі їх розподілятимуть. Більшу зарплату отримуватимуть ті викладачі, яких вибирають студенти або ж які мають хороший науковий доробок.

  • Стипендію надаватимуть обраним

Міносвіти також планує змінити принцип нарахування стипендії студентам. У МОН вважають, що 1,7 тисячі гривень, а з 2024 року – 2 тисячі гривень стипендії – це популізм. Так, стипендії залишать тим майбутнім фахівцям, кого держава замовляє, кому покриває 100% їх навчання, хто погодиться на перше гарантоване місце роботи й потребує цієї стипендії. При цьому розмір соцвиплат збільшать. Також можуть скасувати виплати тим студентам, які виїхали за кордон.

  • Зміна ректорів

У 2024 році має відбутися і велика поколінна зміна у керівництві вишів, адже завершується другий термін контракту у багатьох ректорів. Так, у нашій державі є чимало вишів, де ректор перебуває на своїй посаді 10 – 20 років. Цьогоріч у МОН також планують створювати додатково дієві наглядові ради при ЗВО.

  • Курс військової підготовки у вишах

Міносвіти також планує запровадити у ЗВО пілотні військові кафедри. Вони відповідатимуть за базову військову підготовку усіх хлопців та охочих дівчат з вересня 2024 року. Спеціальність можна буде здобути, пройшовши курс тактичної медицини, базової стрільби тощо. Пілотні проєкти почнуть працювати з нового навчального року. Зауважимо, що систему військової освіти трансформують за стандартами НАТО з 2026 року.

Відстрочка та мобілізація студентів

На сьогодні студенти денної та дуальної форми навчання мають відстрочку від мобілізації. Так само і викладачі. Якщо парламент погодить новий законопроєкт чи зміни до закону про мобілізацію, то надаватимуть відстрочку від мобілізації тим студентам-чоловікам, які вступають на вищий рівень освіти, ніж мають. До прикладу, якщо у вас є диплом бакалавра, а вступаєте на магістратуру, чи диплом магістра і вступаєте в аспірантуру.

Вступна кампанія і НМТ

У 2024 році випускники шкіл втретє складатимуть спрощений через повномасштабну війну варіант ЗНО – НМТ (національний мультипредметний тест). У січні МОН має оприлюднити умови прийому до закладів вищої освіти України. Однак основні зміни для абітурієнтів вже анонсували. Зокрема, такі:

  • у 2024 році абітурієнти вступатимуть до вишів за результатами НМТ;
  • результати мультитесту будуть потрібні і для вступу на творчі спеціальності;
  • мультитест міститиме вже 4, а не 3 предмети;
  • обов'язковими будуть українська мова, математика та історія України;
  • до вибіркових додадуть також українську літературу та географію;
  • НМТ відбуватиметься протягом одного дня з міркувань безпеки;
  • основна сесія мультитесту розпочнеться у травні.

Наука

Торік очільник МОН Оксен Лісовий анонсував значні інвестиції у наукові розробки в Україні. Кошти скерують на актуальні дослідження та підтримку молодих вчених. Також уряд планує реформувати Національну академію наук.

Запуск освітньої Мрії

У 2024 році має нарешті запрацювати освітній застосунок Мрія, який презентували 1 вересня 2023 року. Він допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися у навчальному процесі. Також міститиме інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки учня. А також – бібліотеку контенту, який потрібний конкретній дитині.


Застосунок Мрія / Скриншот з відео, опублікованого на сайті Президента України

Англійська – мова міжнародного спілкування

Верховна Рада у цілому має ухвалити законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійська стане однією з мов міжнародного спілкування у нашій державі. Для держслужбовців її знання стане обов'язковим. Також уряд має намір запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Тож чи втілить Міносвіти усі ці масштабні задуми у життя і як саме, та чи будуть вони справді дієвими для української освіти, дізнаємось протягом 2024 року.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Харкові впроваджують нову систему оповіщення
Мій Харків
2024-12-08T10:19:34Z
"Зайшли і зачистили": ЗСУ успішно просунулись вперед на Донеччині
GlavRed
2024-12-08T10:15:42Z
На Дніпропетровщині показали наслідки нічного обстрілу
УкраинФорм
2024-12-08T10:09:56Z
Атмосферні фронти принесуть "сюрпризи" в Україну: якою буде погода з 9 по 15 грудня
Политека
2024-12-08T09:33:49Z
Десятки відбитих атак і невдалі спроби просування ворога: карта бойових дій на 8 грудня
24tv
2024-12-08T09:24:09Z
На Донеччині за добу загинули двоє мирних жителів, одного поранено
УкраинФорм
2024-12-08T09:03:09Z
РФ дронами-камікадзе атакувала один із районів Дніпропетровської області: є постраждала
ZN UA
2024-12-08T08:31:24Z
Піде велика навала окупантів: в ISW попередили про небезпеку для Покровська
GlavRed
2024-12-08T08:27:10Z
РФ заявила про «зашкалюючий рівень радіації» в одеському порту
ГЛАВКОМ NET
2024-12-08T08:18:36Z
Музикант Лесик прийшов до тями після зупинки серця
ГЛАВКОМ NET
2024-12-08T10:21:59Z
Трейлер другого сезону серіалу «Розрив»
Кино-Театр
2024-12-08T10:09:33Z
Зіркові весілля 2024: друге заміжжя Гросу з росіянином та незвичайна церемонія Войтенка в чорному
TSN
2024-12-08T09:48:32Z
Даша Астаф’єва розвіяла чутки про вагітність саркастичним коментарем
360ua.news
2024-12-08T08:45:54Z
Серіал «Лицар сімох королівств»: коли вийде приквел «Ігри престолів»
Политека
2024-12-08T08:42:06Z
Рецензія на мультфільм «Те Різдво» / That Christmas
ITC
2024-12-08T08:39:12Z
Історичне відкриття Нотр-Дама після п’яти років реконструкції
360ua.news
2024-12-08T08:15:09Z
У яких кольорах зустрічати Новий рік: вас буде чекати достаток та успіх
24tv
2024-12-08T08:03:43Z
У світлі далекої пожежі. Герої польського фільму «Під вулканом» — українська родина, що стала мимовільними біженцями
Детектор М
2024-12-08T08:00:51Z
Драматичний кінець: повстанці поклали край 50-літньому правлінню Асадів у Сирії
24tv
2024-12-08T10:21:38Z
Україна отримала нові винищувачі F-16
360ua.news
2024-12-08T10:18:07Z
"Як швидко летить час": мережа вибухнула мемами після зустрічі Зеленського, Трампа і Макрона
24tv
2024-12-08T10:15:39Z
Прем'єр Сирії окреслив долю російських військових баз у Сирії
24tv
2024-12-08T10:15:18Z
Президенту Південної Кореї висунули звинувачення у державній зраді
УкраинФорм
2024-12-08T10:09:04Z
У Росії 19-річного строковика привселюдно застрелили за відмову воювати в Курській області
FaceNews
2024-12-08T10:03:40Z
«Настав час діяти». Трамп на тлі подій у Сирії звернувся до «ослабленого» Путіна
ГЛАВКОМ NET
2024-12-08T09:54:57Z
Трамп не хотів бачитися із Зеленським: ЗМІ розкрили деталі зустрічі у Парижі
24tv
2024-12-08T09:51:53Z
Є висока ймовірність, що президент Сирії Башар Асад загинув, – Reuters
24tv
2024-12-08T09:48:39Z
Тайвань заявив про подвоєння кількості військових кораблів Китаю поблизу острова
УкраинФорм
2024-12-08T10:19:40Z
Курська область стала кладовищем для російської техніки – Forbes
ГЛАВКОМ NET
2024-12-08T10:15:29Z
Весілля століття: пара зі спільним віком у 202 роки побила світовий рекорд
Фокус
2024-12-08T10:06:52Z
«К.О.Д» на СТБ та новий сезон серіалу «Встигнути до 30» на ТЕТ. Як дивилися телеканали 18—24 листопада
Детектор М
2024-12-08T10:00:00Z
Німеччина закупить 5 РСЗВ PULS
InternetUA
2024-12-08T09:54:37Z
США виділили Україні 988 млн доларів допомоги, у пакет увійдуть ракети для HIMARS та дрони
Комсомольская правда
2024-12-08T09:51:50Z
У Китаї чоловік оголосив себе в "розшук" і пообіцяв чималу суму тому, хто знайде його
24tv
2024-12-08T09:40:32Z
Як гарно назвати хлопчика у 2025 році: 5 рідкісних імен, які вражають
24tv
2024-12-08T09:33:32Z
Суд дозволив водіям не пред’являти права на блокпостах
360ua.news
2024-12-08T09:30:56Z
У YASNO тестують зміни: що змінитись для клієнтів компанії
ZN UA
2024-12-08T10:19:12Z
АЗС змінюють табло під 100 грн? Українцям відповіли, що буде з цінами на паливо у грудні та січні
Знай
2024-12-08T10:12:48Z
Попит на азотні добрива у Німеччині нижче середнього
AgroPortal
2024-12-08T10:00:11Z
Україна у неділю експортує електроенергію з п’яти країн
УкраинФорм
2024-12-08T09:51:32Z
PROMETEY почав возити мандарини з Єгипту
AgroPortal
2024-12-08T09:30:26Z
Курс євро перед святами: що прогнозує валютний експерт
24tv
2024-12-08T09:09:51Z
Взимку українці отримають нові суми у платіжках за доставку газу: скільки заплатимо
Знай
2024-12-08T09:06:59Z
Відключення світла до 12 годин на добу: експерт розповів про погіршення ситуації в умовах похолодання
ZN UA
2024-12-08T09:00:42Z
Нацбанк у листопаді спрямував зі спецрахунку понад ₴57,3 мільйона на потреби оборони
УкраинФорм
2024-12-08T09:00:02Z
Роль жиру в органах у розвитку діабету
360ua.news
2024-12-08T09:03:12Z
Процес медогляду для мобілізації спростять: що зміниться для українців
Знай
2024-12-08T08:06:17Z
Наскільки боляче народжувати та як можна на це вплинути
24tv
2024-12-08T07:54:05Z
Що буде з організмом, якщо ви перейдете на протизапальну дієту
24tv
2024-12-08T06:03:54Z
Як відрізнити депресію від поганого настрою: ключові симптоми
Комсомольская правда
2024-12-08T06:03:40Z
ВЛК за новими правилами: як визначатимуть придатність до мобілізації
Знай
2024-12-08T03:30:54Z
Якщо мучить безсоння: 5 чаїв для вечора та поради, як їх правильно заварювати
24tv
2024-12-07T20:06:49Z
Може скоротитися до 25,2 млн: омбудсмен розповів, що відбувається з населенням України
Политека
2024-12-07T20:00:33Z
Неочікувані переваги темного шоколаду: захист від діабету та поліпшення здоров'я
Знай
2024-12-07T19:51:49Z
З'явилися подробиці серйозної аварії Майкла Антоніо
Football.ua
2024-12-08T10:12:23Z
Які є схеми телефонного шахрайства та як уникнути обману: пояснення поліції
InternetUA
2024-12-08T10:00:47Z
На Херсонщині росіяни скинули вибухівку з дрона, поранений чоловік
УкраинФорм
2024-12-08T09:30:04Z
Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 8 грудня
Мій Харків
2024-12-08T08:39:52Z
СБУ затримала агентів рф, які готували удари по залізничних об'єктах на сході України
InternetUA
2024-12-08T08:28:14Z
В Росії прогриміли вибухи: що могли уразити майже півсотні безпілотників
GlavRed
2024-12-08T07:27:34Z
Підліток ледь не залишив Одесу без електрики: у поліції розповіли, що він накоїв
Политека
2024-12-08T07:00:40Z
З Куп’янського та Борівського напрямків евакуювали ще 24 людини
УкраинФорм
2024-12-08T07:00:26Z
Вибухи на Дніпропетровщині: Росія атакувала область "Шахедами"
TSN
2024-12-08T06:36:29Z
Гороскоп на тиждень з 9 по 15 грудня: Козерогам - сюрприз, Овнам - важлива бесіда
GlavRed
2024-12-08T09:42:35Z
Гороскоп на завтра 9 грудня: Тельцям - здійснення бажань, Левам - фантастична удача
GlavRed
2024-12-08T08:27:00Z
Не беріть такі мандарини у магазині: як відрізнити кислі й неякісні фрукти
24tv
2024-12-08T08:18:41Z
Єдиний знак зодіаку, який приносить усім щастя: його називають символом удачі
TSN
2024-12-08T08:06:41Z
Крадуть корм у пташок: безпечні способи віднадити білок від годівниці
24tv
2024-12-08T07:42:12Z
Хто зі знаків зодіаку має статус затятого романтика
24tv
2024-12-08T07:06:37Z
Конфітюр із 40 інгредієнтів: як крафтовий кутюр’є створює колекції з химерних джемів та соусів
AgroPortal
2024-12-08T05:00:16Z
Тепер готуватимете тільки так: рецепт тієї самої часникової картоплі з грибами
Знай
2024-12-08T04:51:57Z
Що означає "мати серце з перцем": лише одиниці знають правильну відповідь
GlavRed
2024-12-08T04:27:02Z
Ексдружина Пятова возз'єдналася з футболістом і показала їхні розваги разом з дітьми
TSN
2024-12-08T10:06:55Z
Андрій Шевченко повернув “Золотий м’яч” в Україну”
360ua.news
2024-12-08T10:03:58Z
Футболісту Барселони вибили зуб під час матчу Ла Ліги: жорстке відео
24tv
2024-12-08T10:03:44Z
Легендарний Марко Ройс у 35 років здобув перший трофей ліги в кар'єрі
24tv
2024-12-08T09:51:56Z
Бідний: Маємо зробити все, щоб наші атлети пишалися бути амбасадорами України
УкраинФорм
2024-12-08T09:12:45Z
Вернидуб: Пенальті у ворота Чорноморця? Так не робіть цей пенальті, не збивайте чужого гравця
Football.ua
2024-12-08T09:10:52Z
"Прикінчить, нокаутує": відомий супертяж дав однозначний прогноз на реванш Усик – Ф'юрі
24tv
2024-12-08T09:03:01Z
Ястремська отримала другий номер посіву в основній сітці турніру в Ліможі
УкраинФорм
2024-12-08T09:00:59Z
Трубін залишив «сухими» ворота «Бенфіки» у матчі португальської Прімейри
УкраинФорм
2024-12-08T08:42:56Z
Як змусити старий смартфон працювати краще
InternetUA
2024-12-08T09:33:43Z
Боулінг у космосі: вчені з'ясували, з якою неймовірною швидкістю стикаються галактики
Фокус
2024-12-08T09:12:34Z
Навколо надмасивної чорної діри нашої галактики обертаються потужні магнітні поля
Portaltele
2024-12-08T09:07:48Z
Протилежність «Дежавю» існує і є ще більш дивовижною
Portaltele
2024-12-08T09:07:32Z
Експерти розповіли, як прискорити домашній Wi-Fi
InternetUA
2024-12-08T09:03:41Z
Експерти розповіли, як заблокувати небажані телефонні дзвінки
InternetUA
2024-12-08T08:28:15Z
Мамонти «годували та одягали» перших американців, що призвело до їхнього вимирання
Portaltele
2024-12-08T08:06:49Z
Що станеться, якщо ви не увімкнете "режим польоту" на телефоні у літаку: уся правда від пілота
InternetUA
2024-12-08T07:42:43Z
Сундар Пічаї заявив, що пошук Google «корінно зміниться» у 2025 році
InternetUA
2024-12-08T07:30:18Z
Сучасне ретро: виявлено рідкісний 22-річний кабріолет Ford без пробігу
Фокус
2024-12-08T09:21:23Z
Новий Toyota Land Cruiser 300: як зміниться популярний позашляховик
AutoCentre
2024-12-08T08:12:09Z
Як швидко обігріти автомобіль взимку: секретна комбінація кнопок, про яку мало хто знає
Фокус
2024-12-07T18:51:20Z
Удари, підпали та проколоті шини: люди нападають на автомобілі з ШІ через "тривогу"
Фокус
2024-12-07T15:06:59Z
Caterpillar показав броньований екскаватор-навантажувач
AutoCentre
2024-12-07T11:27:13Z
Присвячено зірці "Формули-1": дебютував найпотужніший і найшвидший Mercedes G-Class
Фокус
2024-12-07T09:27:13Z
Mitsubishi Pajero Sport обзавівся новою версією у ралійному стилі
AutoCentre
2024-12-07T08:07:13Z
Як нові вантажівки MAN стилізують під ретро
AutoCentre
2024-12-06T20:25:11Z
Блакитна цукерка: в Україні засвітилося купе Toyota Supra з "повним фаршем", наче з "Форсажу"
Знай
2024-12-06T19:51:18Z