MY.UAНовини
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Загалом зміни стосуватимуться ледь не кожної освітньої галузі. Втілення яких масштабних задумів варто очікувати, до чого готуватися педагогам, учням та студентам, які інновації та реформи задумали реалізувати цьогоріч уряд і МОН – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Найголовніші події 2024 року в українській освіті

Головним критерієм на сьогодні у навчальному процесі залишається безпека. При цьому президент Зеленський пообіцяв, що зруйновані у час повномасштабної війни навчальні заклади відбудовуватимуть ще до її закінчення. Як і будуватимуть надійні укриття у тих закладах освіти, які їх ще не мають. А віцепрем'єр Михайло Федоров анонсував презентацію у січні плану з розвитку освіти.

Збільшення фінансування освіти з бюджету

Нардепи передбачили у бюджеті на 2024 рік на освіту більше коштів, ніж на 2023-й. Загалом – понад 170 мільярдів гривень. Кошти скерують, зокрема, на облаштування укриттів, друк підручників, забезпечення Нової української школи, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти тощо. Детальніше – за посиланням.

Навчальний рік продовжили

В Україні навчальний рік 2023 – 2024 триватиме на місяць довше. У Міносвіти передбачили цей час на надолуження освітніх втрат, якщо такі виникнуть, адже триває повномасштабна війна. Цей навчальний рік в Україні завершиться 28 червня 2024 року.

Зарплата учителів зросла

Цього року учителям нарешті підвищать зарплату. На це педагоги, яким познімали чимало доплат у час повномасштабної війни, чекають вже кілька років. Їхня оплата праці збільшиться у межах двох етапів: І – з 1 січня – на 10%; II – з 1 квітня – на 12,6%. У середньому педагоги отримуватимуть на сьогодні 14 тисяч гривень, а з 1 квітня – 16 тисяч гривень.


З 1 січня 2024 року зросла зарплата вчителів / Depositphotos

Реформа дошкільної освіти

В Україні також планують втілити у життя реформу дошкільної освіти. Так, кожна дитина має отримати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей. А батьки мають отримати можливість обирати дитсадок поблизу дому та скористатися справедливою черговістю зарахування дитини до дошкільного закладу. У кожному садку при цьому має бути укриття, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування тощо.

Школа і реформа НУШ

  • Реформа НУШ

У 2023 році у МОН заявили про відновлення реформи Нової української школи, яка під час війни та за час головування у міністерстві Шкарлета відверто загальмувала.

Вже з 2027 року українські школи перейдуть на 12-річну систему освіти. Пілотний проєкт мають запустити з 2025 року, тому цьогоріч МОН активно готуватиме зміни для втілення. Уряд також не так давно виділив 1 мільярд гривень для НУШ, які скерують на закупівлю мультимедійного обладнання для 5 – 6 класів.


З 2027 року школи перейдуть на 12-річну систему освіти / Фото ілюстративне, Depositphotos

  • Мережа академічних та професійних ліцеїв

Що важливо, у межах реформи в Україні створять мережу академічних та професійних ліцеїв. Підручники уже друкують, а вчителі повинні проходити підвищення кваліфікації. Розробляють також державний стандарт для старшої профільної школи. До 1 вересня 2024 року на місцях мають затвердити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів. При цьому врахувати вимоги безпеки, інклюзивність, демографічні показники, профілізацію старшої школи тощо.

  • Безпека та поліцейські у школах

У кожній школі тепер перебуватиме поліцейський – спеціально відібрана, навчена та екіпірована людина. А на входах до навчальних закладів встановлять металошукачі та арки. Особливу увагу звертатимуть на школи, розташовані неподалік зони бойових дій та кордону з Білоруссю. Це відбувається у межах проєкту "Офіцери шкільної безпеки". У Нацполіції поки не вирішили, чи матимуть такі поліцейські зброю.

  • Будівництво підземних шкіл та трансформація чинних

В Україні торік розпочали безпрецедентне будівництво підземних шкіл. Спорудження першого такого навчального закладу мають завершити цього місяця у Харкові. У ньому зможе вчитися офлайн у дві зміни близько 900 дітей. У місті при цьому вже розробляють проєкти інших таких підземних шкіл. На Харківщині, у селищі Коротичі, також будують підземну школу.

Що цікаво, у Харкові у середині цього місяця також запрацює метросадок. У ньому діток готуватимуть до школи.

В Україні також осучаснюватимуть радянські школи. Однак архітектурну трансформацію і відбудову пройдуть на початку лише 5 закладів освіти. У них має з'явитися надійне укриття, сучасний дизайн і безбар'єрний простір.

Міносвіти також планує цього року розпочати роботу з дебюрократизації діяльності шкіл.

  • Зміни у навчальній програмі

Викладання історії України у школах зазнає змін. До 1 вересня 2024 року мають внести зміни у підручники з історії України. Старий підручник доповнять розділом, зокрема, про події новітньої російсько-української війни. МОН також розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі? Уроки стійкості, боротьби та перемог".

Також змінять і уроки"Захисту України". На якісну зміну викладання цього предмета у школах скерують 1,74 мільярда гривень. Кошти передбачили для підвищення кваліфікації учителів, закупівлю засобів навчання та комп'ютерів для навчальних кабінетів. Сам предмет стане більше практико-орієнтованими. Зокрема, учнів вчитимуть, як поводитися в критичних ситуаціях, з вибухонебезпечними предметами, надавати домедичну допомогу тощо.

  • Навчання мовами нацменшин

В Україні у класах із мовами навчання нацменшин, які є офіційними мовами ЄС, можуть гарантувати право на використання відповідної мови під час навчання. Але цей погоджений урядом законопроєкт, який стосується прав національних меншин в Україні, зокрема й на освіту, має ще ухвалити Рада.

ДПА

У 2024 році 4-класники складатимуть Державну підсумковуатестацію. Але вона буде моніторинговою і не у всіх школах. Знання учнів перевірятимуть з української мови і літератури та математики. Для втілення цього пілотного проєкту виберуть 2 тисячі школярів з різних областей. Зауважимо, що ДПА як обов'язкове оцінювання знань учнів випускних класів у час повномасштабної війни скасували.


ДПА у 2024 році відбудеться у 4 класах, але моніторингово / Depositphotos

Профтехосвіта

Освіту військових закладів переформатували на потреби ЗСУ. У Міносвіти при цьому заявляли про наміри змінити підходи до профтехосвіти. Училища повинні стати швидким трампліном до здобуття професії, який доступний кожному. Очільники коледжів майбутнього при цьому повинні бути якісними менеджерами, які забезпечать у закладах освіти високі стандарти навчання – такими, як хоче бізнес.

Масштабні зміни у вищій освіті

Найбільше докорінних змін торік у Міносвіти анонсували у сфері вищої освіти. Зокрема, планують скоротити кількість вишів в Україні, надавати гранти на здобуття вищої освіти вступникам. Також нададуть можливість студентам швидше завершити навчання на бакалавраті та змінять принцип надання стипендій та нарахування зарплат викладачам.

  • Скорочення кількості вишів

Міносвіти планує зменшити кількість вишів в Україні, а також прибрати так звані філії університетів. Зі 170 підпорядкованих державі вишів залишать 100. Окремі об'єднають. Це пояснюють тим, що на сьогодні у ЗВО вчиться наполовину менше студентів, ніж розрахована інфраструктура. Ті заклади вищої освіти, які залишать, модернізують.


В Україні скоротять кількість вишів / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

  • Гранти на навчання

З вересня 2024 року у сфері вищої освіти запровадять грантову систему оплати навчання. Вступник за результатами НМТ отримає від держави певну суму грошей і обиратиме, на здобуття освіти у якому виші їх витратити. Так, 60% вступників отримуватимуть державну підтримку у різних пропорціях. Натомість 40% платитимуть за навчання власні кошти. У МОН вважають, що це буде більш справедливо.

На окремих спеціальностях, які будуть важливі для держави, залишать 100% державне замовлення. Це можуть бути вчителі, медики, енергетики тощо. Кошти, які держава надаватиме вступнику, залежатимуть від його результатів НМТ. Розмір гранту та порядок надання коштів визначатиме уряд. Пільговики матимуть гарантоване право на отримання коштів на навчання.

  • Свобода вибору для вступника

Вступникам також нададутьбільше свободи щодо вибіркових предметів. Вступ при цьому буде можливий на галузь з можливістю обрання своєї спеціальності. Студенти вибиратимуть самі, скільки їм вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1 – 2 років навчання. При цьому студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки – здобути ступінь за 6 років. Ці зміни набудуть чинності з нового навчального року.

  • Скорочення кількості викладачів та зміна оплати праці

У МОН також заявили, що на сьогодні в Україні забагато викладачів. З 2024 року МОН змінить принцип фінансування вишів. Кращим ЗВО додадуть кошти. Університети самі їх розподілятимуть. Більшу зарплату отримуватимуть ті викладачі, яких вибирають студенти або ж які мають хороший науковий доробок.

  • Стипендію надаватимуть обраним

Міносвіти також планує змінити принцип нарахування стипендії студентам. У МОН вважають, що 1,7 тисячі гривень, а з 2024 року – 2 тисячі гривень стипендії – це популізм. Так, стипендії залишать тим майбутнім фахівцям, кого держава замовляє, кому покриває 100% їх навчання, хто погодиться на перше гарантоване місце роботи й потребує цієї стипендії. При цьому розмір соцвиплат збільшать. Також можуть скасувати виплати тим студентам, які виїхали за кордон.

  • Зміна ректорів

У 2024 році має відбутися і велика поколінна зміна у керівництві вишів, адже завершується другий термін контракту у багатьох ректорів. Так, у нашій державі є чимало вишів, де ректор перебуває на своїй посаді 10 – 20 років. Цьогоріч у МОН також планують створювати додатково дієві наглядові ради при ЗВО.

  • Курс військової підготовки у вишах

Міносвіти також планує запровадити у ЗВО пілотні військові кафедри. Вони відповідатимуть за базову військову підготовку усіх хлопців та охочих дівчат з вересня 2024 року. Спеціальність можна буде здобути, пройшовши курс тактичної медицини, базової стрільби тощо. Пілотні проєкти почнуть працювати з нового навчального року. Зауважимо, що систему військової освіти трансформують за стандартами НАТО з 2026 року.

Відстрочка та мобілізація студентів

На сьогодні студенти денної та дуальної форми навчання мають відстрочку від мобілізації. Так само і викладачі. Якщо парламент погодить новий законопроєкт чи зміни до закону про мобілізацію, то надаватимуть відстрочку від мобілізації тим студентам-чоловікам, які вступають на вищий рівень освіти, ніж мають. До прикладу, якщо у вас є диплом бакалавра, а вступаєте на магістратуру, чи диплом магістра і вступаєте в аспірантуру.

Вступна кампанія і НМТ

У 2024 році випускники шкіл втретє складатимуть спрощений через повномасштабну війну варіант ЗНО – НМТ (національний мультипредметний тест). У січні МОН має оприлюднити умови прийому до закладів вищої освіти України. Однак основні зміни для абітурієнтів вже анонсували. Зокрема, такі:

  • у 2024 році абітурієнти вступатимуть до вишів за результатами НМТ;
  • результати мультитесту будуть потрібні і для вступу на творчі спеціальності;
  • мультитест міститиме вже 4, а не 3 предмети;
  • обов'язковими будуть українська мова, математика та історія України;
  • до вибіркових додадуть також українську літературу та географію;
  • НМТ відбуватиметься протягом одного дня з міркувань безпеки;
  • основна сесія мультитесту розпочнеться у травні.

Наука

Торік очільник МОН Оксен Лісовий анонсував значні інвестиції у наукові розробки в Україні. Кошти скерують на актуальні дослідження та підтримку молодих вчених. Також уряд планує реформувати Національну академію наук.

Запуск освітньої Мрії

У 2024 році має нарешті запрацювати освітній застосунок Мрія, який презентували 1 вересня 2023 року. Він допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися у навчальному процесі. Також міститиме інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки учня. А також – бібліотеку контенту, який потрібний конкретній дитині.


Застосунок Мрія / Скриншот з відео, опублікованого на сайті Президента України

Англійська – мова міжнародного спілкування

Верховна Рада у цілому має ухвалити законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійська стане однією з мов міжнародного спілкування у нашій державі. Для держслужбовців її знання стане обов'язковим. Також уряд має намір запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Тож чи втілить Міносвіти усі ці масштабні задуми у життя і як саме, та чи будуть вони справді дієвими для української освіти, дізнаємось протягом 2024 року.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Гаазі обговорили систему правосуддя щодо дітей в умовах війни в Україні
Хвиля
2024-12-09T21:06:45Z
Столтенберг міг наштовхнути Трампа на важливе рішення щодо НАТО – Politico
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T21:00:51Z
Міністр цифровізації Польщі викрив підступний задум Росії
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T21:00:33Z
Росії є за що відповідати, коли йдеться про злочини в Сирії - Держдеп
УкраинФорм
2024-12-09T21:00:28Z
Зеленський не має Telegram на особистому телефоні через загрозу кібертак РФ, — NYT
Фокус
2024-12-09T20:58:22Z
Туреччина відкриває КПП на кордоні з Сирією, закритий з 2013 року
Европейская правда
2024-12-09T20:51:04Z
Журнал Time оголосив претендентів на звання «Людина року 2024»
УкраинФорм
2024-12-09T20:42:03Z
Гарний урок всіляким орбанам та іванішвілям
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T20:36:20Z
Остін вважає, що ІДІЛ спробує скористатись колапсом режиму Асада в Сирії
Европейская правда
2024-12-09T20:30:26Z
Російські війська готуються до нових штурмів на півдні України: у ЗСУ попередили, яким областям загрожує небезпека
ZN UA
2024-12-09T21:09:50Z
На фронті відбулося 151 зіткнення, ворог майже 4000 разів обстріляв позиції Сил оборони
УкраинФорм
2024-12-09T20:45:45Z
Ситуація на Запорізькому напрямку: до чого вдається ворог
TSN
2024-12-09T20:36:28Z
ЗСУ провели контрнаступ на важливому напрямку: комбат розповів про успіхи
GlavRed
2024-12-09T20:27:10Z
Затримали інформатора, який наводив удари по військових об'єктах у Харкові
InternetUA
2024-12-09T19:34:27Z
Ласкаво просимо, – військовий сказав, що буде з окупантами, якщо почнуть форсувати Дніпро
24tv
2024-12-09T19:21:47Z
Окупанти встановлюють світлофори для захисту від українських FPV-дронів
TSN
2024-12-09T19:06:11Z
Росіянам не вдалася спроба форсування річки в Курській області - вони зазнали втрат
GlavRed
2024-12-09T18:51:00Z
У Запоріжжі відновили будинок, в який влучила російська ракета
УкраинФорм
2024-12-09T18:39:40Z
Тіна Кароль публічно звернулася до гумористки Мандзюк, яка звинуватила її у "брехливості"
TSN
2024-12-09T21:06:13Z
На фронті загинув воїн ЗСУ, режисер монтажу проєкту «Реальна історія» Олег Сарело
Детектор М
2024-12-09T21:03:44Z
Зірка "МастерШеф" поділилася першими подробицями про вагітність
GlavRed
2024-12-09T21:00:32Z
Копії Альбіни: Джанабаєва показала, який вигляд мають її діти від Валерія Меладзе
GlavRed
2024-12-09T20:39:56Z
Бабуся Нікіти Преснякова публічно знехтувала ним - деталі
GlavRed
2024-12-09T20:27:57Z
Харківський ляльковий театр у співтворчості із Жаданом привезе до Києва мініфестиваль вертепів
VGorode
2024-12-09T20:24:57Z
Фільм про роман стриптизерки та сина російського олігарха "Анора" тріумфує на кінопреміях США
24tv
2024-12-09T20:00:00Z
Холостяк Терен розповів про перший секс після ампутації ніг
Комсомольская правда
2024-12-09T19:45:56Z
Перші ялинки зірок: у Остапчуків із квітами, а у Саші Бо - із шишками та бантами
Комсомольская правда
2024-12-09T19:37:35Z
Міноборони допустило для використання у ЗСУ український наземний бойовий дрон
УкраинФорм
2024-12-09T20:58:50Z
До рекрутингових центрів Міноборони вже звернулися понад 29 тисяч громадян
УкраинФорм
2024-12-09T20:34:55Z
На авіабазу США доставили перший F-35 для бельгійських льотчиків
InternetUA
2024-12-09T20:21:40Z
Коштує $5 млн. Який вигляд має найдорожча ялинка у світі
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T20:12:36Z
"Через високу навантаженість": на Львівщині підполковник видав премію нетверезому офіцеру
Политека
2024-12-09T20:00:05Z
Розкриті технічні характеристики секретного північнокорейського танка Cheonma-2
InternetUA
2024-12-09T19:31:56Z
Запускають "з коліс" та дивляться відео наслідків: бійці ГУР розповіли, як дрони б'ють по Росії
24tv
2024-12-09T19:24:45Z
Морпіхи розповіли про оптимальний для штурмів бронеавтомобіль
AutoCentre
2024-12-09T19:24:37Z
Карти розкриті: які 3 знаки зодіаку постійно уникають відповідальності
24tv
2024-12-09T19:15:38Z
Чи може бути сумно через брак вітамінів та мінералів
24tv
2024-12-09T20:06:04Z
Законопроєкт про ліквідацію МСЕК. Нардепка пояснила, які є підводні камені
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T19:54:47Z
Що кажуть мікробіологи про правило 5 секунд?
360ua.news
2024-12-09T19:33:06Z
Діє миттєво і без води: як зупинити гикавку за секунди - перевірений метод
GlavRed
2024-12-09T18:27:47Z
Який фільтр для води обрати, щоб зберегти корисні мінерали: плюси та мінуси популярних систем
24tv
2024-12-09T17:45:10Z
Уникайте за всяку ціну: 3 найшкідливіші продукти для сніданку
Фокус
2024-12-09T17:42:33Z
Українцям дозволили не робити ревакцинацію від коронавірусу – лише групам ризику
Комсомольская правда
2024-12-09T17:33:51Z
Чому не можна пити чай з молоком
AgroNews
2024-12-09T17:22:55Z
Вірус грипу циркулює вже в трьох областях – МОЗ
1News
2024-12-09T17:18:33Z
Субсидії на комуналку після Нового року: що потрібно знати українцям
Знай
2024-12-09T21:12:24Z
Кредитний ліміт: ПриватБанк пояснив, чому він може відмовити
Политека
2024-12-09T21:03:15Z
Нове підвищення тарифів: Попенко розповів, скільки українці платитимуть за світло у 2025 році
Хвиля
2024-12-09T20:39:29Z
Шахраї поширюють неправдиву рекламу від імені Нафтогазу
Украина Криминальная
2024-12-09T20:34:06Z
В уряді зробили заяву про тарифи на газ, тепло та світло: що приготували українцям
Знай
2024-12-09T20:30:03Z
Обов'язкова накопичувальна пенсія в Україні: хто і коли зможе отримати гроші
GlavRed
2024-12-09T20:27:06Z
Вже 80 гривень: в Україні продовжують зростати ціни на яйця та олію
Хвиля
2024-12-09T20:24:20Z
В Україні діяльність Земельного банку контролюватиме Наглядова Рада
24tv
2024-12-09T20:06:50Z
У Мінцифри розкрили механізм бронювання для резидентів "Дія.City"
Хвиля
2024-12-09T20:00:02Z
Влупив майже 6-бальний шторм: Україна під атакою сильної магнітної бурі
GlavRed
2024-12-09T21:03:03Z
У поліції спростували, що 17-річний підозрюваний у смертельному ДТП у Дніпрі знов сів за кермо
24tv
2024-12-09T20:57:38Z
Збитки під час закупівлі дронів: меру Нетішина обрали запобіжний захід
1News
2024-12-09T20:51:33Z
У Харкові підірвали вибухівку біля поліцейського відділку
УкраинФорм
2024-12-09T20:30:09Z
На Кіровоградщині затримали двох військових, які продавали зброю та гранати
УкраинФорм
2024-12-09T20:27:02Z
Ухилянт з України мало не замерз на смерть у горах Румунії
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T20:24:52Z
На Харківщині шахрай замінив телефон на муляж: усе відбулося у відділенні Укрпошти
Политека
2024-12-09T20:24:23Z
Мережею шириться відео, де фігурант ДТП у Дніпрі досі їздить за кермом: поліція спростовує
Фокус
2024-12-09T20:15:27Z
Водійка таксі висадила сім'ю загиблого військового через прохання вимкнути російськомовний навігатор
FaceNews
2024-12-09T20:00:15Z
Навіщо класти зубчик часнику в унітаз: ви будете дуже здивовані
24tv
2024-12-09T21:00:24Z
Три інгредієнти – і найсмачніше шоколадне печиво готове: рецепт, яким усі обмінюються
24tv
2024-12-09T20:36:08Z
Зробить простір більш комфортним: як перетворити свій сад за допомогою настилу
24tv
2024-12-09T20:00:23Z
Не лікуєте, а калічите: 3 процедури, які тільки шкодять вашому волоссю - тут є і популярний ботокс
Знай
2024-12-09T19:51:27Z
Як подарувати гаманець і не накликати невдачу: головні правила
24tv
2024-12-09T19:45:28Z
"Жіноче щастя" буде пишним і квітучим: як доглядати за спатифілумом
GlavRed
2024-12-09T19:27:08Z
Таллінн хоче ввести туристичний податок
iPress
2024-12-09T18:48:30Z
Спатифілум не цвіте: просте розв'язання проблеми та причини
24tv
2024-12-09T18:39:46Z
Як правильно чистити штучну ялинку: буде сяяти не гірше за живе дерево
GlavRed
2024-12-09T18:27:03Z
Пономарьов після перемоги над Поліссям: Для Руху важливим є результат і ми ним задоволен
Football.ua
2024-12-09T21:12:05Z
Кривцов залишає ФК «Інтер Маямі»
УкраинФорм
2024-12-09T21:00:11Z
Набі Кейта стане гравцем Ференцвароша — Романо
Football.ua
2024-12-09T20:51:29Z
Луїш Нані оголосив про завершення кар’єри
Football.ua
2024-12-09T20:30:22Z
Пушич: Cам поєдинок проти Баварії уже є мотивацією
Football.ua
2024-12-09T20:24:29Z
Образа на все життя: катмен Ломаченка розповів про бій, який надломив боксера
24tv
2024-12-09T20:21:06Z
Компані повідомив про перелом ребра у Ноєра
Football.ua
2024-12-09T20:00:32Z
Полісся з двома вилученнями мінімально поступилось Руху
Football.ua
2024-12-09T19:21:39Z
Двоє українських хокеїстів загинули у Запоріжжі після російського удару авіабомбами
24tv
2024-12-09T19:06:38Z
Яка справжня дата Різдва: точно не 25 грудня – вчені здивували відповіддю
TSN
2024-12-09T21:06:18Z
Ашур після поразки від Руху: Я дуже сподіваюсь, що будуть люди, яких буде мучити совість
Football.ua
2024-12-09T20:48:09Z
OpenAI запустила нейромережу Sora для генерації відео, але працює вона не у всіх країнах
ITC
2024-12-09T20:36:33Z
"Сильно підгорало в росіян". Бакланов розповів про заходи безпеки під час озвучування S.T.A.L.K.E.R. 2
InternetUA
2024-12-09T20:12:24Z
Найбільша в історії США сонячна електростанція отримає 4 млн панелей і потужність 2,4 ГВт
InternetUA
2024-12-09T19:21:27Z
Які прилади не потрібно вимикати з розетки
InternetUA
2024-12-09T19:01:04Z
Міні-ялинки та істерична Мерая Кері: мережу розриває новий тренд
24tv
2024-12-09T18:45:52Z
Гудки не йдуть, а виклик одразу збивається: 8 імовірних причин та що робити в такій ситуації
InternetUA
2024-12-09T18:42:58Z
Ложка хейту. Онлайн-насильство щодо журналісток у коментарях YouTube
Детектор М
2024-12-09T18:39:14Z
Втратити права через дрібницю: чому водії забувають про обов’язкове обладнання
Знай
2024-12-09T20:51:38Z
Можливий навіть штраф: чому в заторі не варто вмикати пічку в автомобілі
GlavRed
2024-12-09T20:39:52Z
Легендарному автобусу Mercedes-Benz виповнилося 70 років
AutoCentre
2024-12-09T20:28:32Z
Вінтажний Mercedes виставили на аукціоні за 9 мільйонів доларів
360ua.news
2024-12-09T20:15:08Z
Енергетикам поставлений потужний автопоїзд у складі MAN TGS 6х6
AutoCentre
2024-12-09T17:45:06Z
Копія Ferrari: перший кросовер Xiaomi розсекретили на офіційних фото
Фокус
2024-12-09T17:03:59Z
Xiaomi YU7 – другий електромобіль китайської компанії вийде влітку 2025 року з двома потужними моторами та швидкістю до 253 км/год
ITC
2024-12-09T17:01:33Z
Galaxy показав недорогий гібридний кросовер нового покоління
AutoCentre
2024-12-09T16:07:21Z
G-Class на честь Хемільтона прокачали до 1063 “конячок”
AutoCentre
2024-12-09T15:13:48Z