MY.UAНовини
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Загалом зміни стосуватимуться ледь не кожної освітньої галузі. Втілення яких масштабних задумів варто очікувати, до чого готуватися педагогам, учням та студентам, які інновації та реформи задумали реалізувати цьогоріч уряд і МОН – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Найголовніші події 2024 року в українській освіті

Головним критерієм на сьогодні у навчальному процесі залишається безпека. При цьому президент Зеленський пообіцяв, що зруйновані у час повномасштабної війни навчальні заклади відбудовуватимуть ще до її закінчення. Як і будуватимуть надійні укриття у тих закладах освіти, які їх ще не мають. А віцепрем'єр Михайло Федоров анонсував презентацію у січні плану з розвитку освіти.

Збільшення фінансування освіти з бюджету

Нардепи передбачили у бюджеті на 2024 рік на освіту більше коштів, ніж на 2023-й. Загалом – понад 170 мільярдів гривень. Кошти скерують, зокрема, на облаштування укриттів, друк підручників, забезпечення Нової української школи, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти тощо. Детальніше – за посиланням.

Навчальний рік продовжили

В Україні навчальний рік 2023 – 2024 триватиме на місяць довше. У Міносвіти передбачили цей час на надолуження освітніх втрат, якщо такі виникнуть, адже триває повномасштабна війна. Цей навчальний рік в Україні завершиться 28 червня 2024 року.

Зарплата учителів зросла

Цього року учителям нарешті підвищать зарплату. На це педагоги, яким познімали чимало доплат у час повномасштабної війни, чекають вже кілька років. Їхня оплата праці збільшиться у межах двох етапів: І – з 1 січня – на 10%; II – з 1 квітня – на 12,6%. У середньому педагоги отримуватимуть на сьогодні 14 тисяч гривень, а з 1 квітня – 16 тисяч гривень.


З 1 січня 2024 року зросла зарплата вчителів / Depositphotos

Реформа дошкільної освіти

В Україні також планують втілити у життя реформу дошкільної освіти. Так, кожна дитина має отримати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей. А батьки мають отримати можливість обирати дитсадок поблизу дому та скористатися справедливою черговістю зарахування дитини до дошкільного закладу. У кожному садку при цьому має бути укриття, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування тощо.

Школа і реформа НУШ

  • Реформа НУШ

У 2023 році у МОН заявили про відновлення реформи Нової української школи, яка під час війни та за час головування у міністерстві Шкарлета відверто загальмувала.

Вже з 2027 року українські школи перейдуть на 12-річну систему освіти. Пілотний проєкт мають запустити з 2025 року, тому цьогоріч МОН активно готуватиме зміни для втілення. Уряд також не так давно виділив 1 мільярд гривень для НУШ, які скерують на закупівлю мультимедійного обладнання для 5 – 6 класів.


З 2027 року школи перейдуть на 12-річну систему освіти / Фото ілюстративне, Depositphotos

  • Мережа академічних та професійних ліцеїв

Що важливо, у межах реформи в Україні створять мережу академічних та професійних ліцеїв. Підручники уже друкують, а вчителі повинні проходити підвищення кваліфікації. Розробляють також державний стандарт для старшої профільної школи. До 1 вересня 2024 року на місцях мають затвердити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів. При цьому врахувати вимоги безпеки, інклюзивність, демографічні показники, профілізацію старшої школи тощо.

  • Безпека та поліцейські у школах

У кожній школі тепер перебуватиме поліцейський – спеціально відібрана, навчена та екіпірована людина. А на входах до навчальних закладів встановлять металошукачі та арки. Особливу увагу звертатимуть на школи, розташовані неподалік зони бойових дій та кордону з Білоруссю. Це відбувається у межах проєкту "Офіцери шкільної безпеки". У Нацполіції поки не вирішили, чи матимуть такі поліцейські зброю.

  • Будівництво підземних шкіл та трансформація чинних

В Україні торік розпочали безпрецедентне будівництво підземних шкіл. Спорудження першого такого навчального закладу мають завершити цього місяця у Харкові. У ньому зможе вчитися офлайн у дві зміни близько 900 дітей. У місті при цьому вже розробляють проєкти інших таких підземних шкіл. На Харківщині, у селищі Коротичі, також будують підземну школу.

Що цікаво, у Харкові у середині цього місяця також запрацює метросадок. У ньому діток готуватимуть до школи.

В Україні також осучаснюватимуть радянські школи. Однак архітектурну трансформацію і відбудову пройдуть на початку лише 5 закладів освіти. У них має з'явитися надійне укриття, сучасний дизайн і безбар'єрний простір.

Міносвіти також планує цього року розпочати роботу з дебюрократизації діяльності шкіл.

  • Зміни у навчальній програмі

Викладання історії України у школах зазнає змін. До 1 вересня 2024 року мають внести зміни у підручники з історії України. Старий підручник доповнять розділом, зокрема, про події новітньої російсько-української війни. МОН також розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі? Уроки стійкості, боротьби та перемог".

Також змінять і уроки"Захисту України". На якісну зміну викладання цього предмета у школах скерують 1,74 мільярда гривень. Кошти передбачили для підвищення кваліфікації учителів, закупівлю засобів навчання та комп'ютерів для навчальних кабінетів. Сам предмет стане більше практико-орієнтованими. Зокрема, учнів вчитимуть, як поводитися в критичних ситуаціях, з вибухонебезпечними предметами, надавати домедичну допомогу тощо.

  • Навчання мовами нацменшин

В Україні у класах із мовами навчання нацменшин, які є офіційними мовами ЄС, можуть гарантувати право на використання відповідної мови під час навчання. Але цей погоджений урядом законопроєкт, який стосується прав національних меншин в Україні, зокрема й на освіту, має ще ухвалити Рада.

ДПА

У 2024 році 4-класники складатимуть Державну підсумковуатестацію. Але вона буде моніторинговою і не у всіх школах. Знання учнів перевірятимуть з української мови і літератури та математики. Для втілення цього пілотного проєкту виберуть 2 тисячі школярів з різних областей. Зауважимо, що ДПА як обов'язкове оцінювання знань учнів випускних класів у час повномасштабної війни скасували.


ДПА у 2024 році відбудеться у 4 класах, але моніторингово / Depositphotos

Профтехосвіта

Освіту військових закладів переформатували на потреби ЗСУ. У Міносвіти при цьому заявляли про наміри змінити підходи до профтехосвіти. Училища повинні стати швидким трампліном до здобуття професії, який доступний кожному. Очільники коледжів майбутнього при цьому повинні бути якісними менеджерами, які забезпечать у закладах освіти високі стандарти навчання – такими, як хоче бізнес.

Масштабні зміни у вищій освіті

Найбільше докорінних змін торік у Міносвіти анонсували у сфері вищої освіти. Зокрема, планують скоротити кількість вишів в Україні, надавати гранти на здобуття вищої освіти вступникам. Також нададуть можливість студентам швидше завершити навчання на бакалавраті та змінять принцип надання стипендій та нарахування зарплат викладачам.

  • Скорочення кількості вишів

Міносвіти планує зменшити кількість вишів в Україні, а також прибрати так звані філії університетів. Зі 170 підпорядкованих державі вишів залишать 100. Окремі об'єднають. Це пояснюють тим, що на сьогодні у ЗВО вчиться наполовину менше студентів, ніж розрахована інфраструктура. Ті заклади вищої освіти, які залишать, модернізують.


В Україні скоротять кількість вишів / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

  • Гранти на навчання

З вересня 2024 року у сфері вищої освіти запровадять грантову систему оплати навчання. Вступник за результатами НМТ отримає від держави певну суму грошей і обиратиме, на здобуття освіти у якому виші їх витратити. Так, 60% вступників отримуватимуть державну підтримку у різних пропорціях. Натомість 40% платитимуть за навчання власні кошти. У МОН вважають, що це буде більш справедливо.

На окремих спеціальностях, які будуть важливі для держави, залишать 100% державне замовлення. Це можуть бути вчителі, медики, енергетики тощо. Кошти, які держава надаватиме вступнику, залежатимуть від його результатів НМТ. Розмір гранту та порядок надання коштів визначатиме уряд. Пільговики матимуть гарантоване право на отримання коштів на навчання.

  • Свобода вибору для вступника

Вступникам також нададутьбільше свободи щодо вибіркових предметів. Вступ при цьому буде можливий на галузь з можливістю обрання своєї спеціальності. Студенти вибиратимуть самі, скільки їм вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1 – 2 років навчання. При цьому студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки – здобути ступінь за 6 років. Ці зміни набудуть чинності з нового навчального року.

  • Скорочення кількості викладачів та зміна оплати праці

У МОН також заявили, що на сьогодні в Україні забагато викладачів. З 2024 року МОН змінить принцип фінансування вишів. Кращим ЗВО додадуть кошти. Університети самі їх розподілятимуть. Більшу зарплату отримуватимуть ті викладачі, яких вибирають студенти або ж які мають хороший науковий доробок.

  • Стипендію надаватимуть обраним

Міносвіти також планує змінити принцип нарахування стипендії студентам. У МОН вважають, що 1,7 тисячі гривень, а з 2024 року – 2 тисячі гривень стипендії – це популізм. Так, стипендії залишать тим майбутнім фахівцям, кого держава замовляє, кому покриває 100% їх навчання, хто погодиться на перше гарантоване місце роботи й потребує цієї стипендії. При цьому розмір соцвиплат збільшать. Також можуть скасувати виплати тим студентам, які виїхали за кордон.

  • Зміна ректорів

У 2024 році має відбутися і велика поколінна зміна у керівництві вишів, адже завершується другий термін контракту у багатьох ректорів. Так, у нашій державі є чимало вишів, де ректор перебуває на своїй посаді 10 – 20 років. Цьогоріч у МОН також планують створювати додатково дієві наглядові ради при ЗВО.

  • Курс військової підготовки у вишах

Міносвіти також планує запровадити у ЗВО пілотні військові кафедри. Вони відповідатимуть за базову військову підготовку усіх хлопців та охочих дівчат з вересня 2024 року. Спеціальність можна буде здобути, пройшовши курс тактичної медицини, базової стрільби тощо. Пілотні проєкти почнуть працювати з нового навчального року. Зауважимо, що систему військової освіти трансформують за стандартами НАТО з 2026 року.

Відстрочка та мобілізація студентів

На сьогодні студенти денної та дуальної форми навчання мають відстрочку від мобілізації. Так само і викладачі. Якщо парламент погодить новий законопроєкт чи зміни до закону про мобілізацію, то надаватимуть відстрочку від мобілізації тим студентам-чоловікам, які вступають на вищий рівень освіти, ніж мають. До прикладу, якщо у вас є диплом бакалавра, а вступаєте на магістратуру, чи диплом магістра і вступаєте в аспірантуру.

Вступна кампанія і НМТ

У 2024 році випускники шкіл втретє складатимуть спрощений через повномасштабну війну варіант ЗНО – НМТ (національний мультипредметний тест). У січні МОН має оприлюднити умови прийому до закладів вищої освіти України. Однак основні зміни для абітурієнтів вже анонсували. Зокрема, такі:

  • у 2024 році абітурієнти вступатимуть до вишів за результатами НМТ;
  • результати мультитесту будуть потрібні і для вступу на творчі спеціальності;
  • мультитест міститиме вже 4, а не 3 предмети;
  • обов'язковими будуть українська мова, математика та історія України;
  • до вибіркових додадуть також українську літературу та географію;
  • НМТ відбуватиметься протягом одного дня з міркувань безпеки;
  • основна сесія мультитесту розпочнеться у травні.

Наука

Торік очільник МОН Оксен Лісовий анонсував значні інвестиції у наукові розробки в Україні. Кошти скерують на актуальні дослідження та підтримку молодих вчених. Також уряд планує реформувати Національну академію наук.

Запуск освітньої Мрії

У 2024 році має нарешті запрацювати освітній застосунок Мрія, який презентували 1 вересня 2023 року. Він допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися у навчальному процесі. Також міститиме інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки учня. А також – бібліотеку контенту, який потрібний конкретній дитині.


Застосунок Мрія / Скриншот з відео, опублікованого на сайті Президента України

Англійська – мова міжнародного спілкування

Верховна Рада у цілому має ухвалити законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійська стане однією з мов міжнародного спілкування у нашій державі. Для держслужбовців її знання стане обов'язковим. Також уряд має намір запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Тож чи втілить Міносвіти усі ці масштабні задуми у життя і як саме, та чи будуть вони справді дієвими для української освіти, дізнаємось протягом 2024 року.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Бюджет Києва-2025: тотальний розпил грошей замість інклюзії для воїнів без кінцівок
FaceNews
2024-12-07T09:24:03Z
Водопостачання і водовідведення по завищеним цінам: як комунальники наживаються на українцях
Знай
2024-12-07T09:21:19Z
Такого не бачив навіть біля Авдіївки, – боєць "Маґури" поділився думками про бої на Курщині
24tv
2024-12-07T09:18:37Z
Морські дрони ВМС України знищили російські системи спостереження на газових платформах біля Криму
УкраинФорм
2024-12-07T09:09:07Z
Ворожі БпЛА атакували Київщину: пошкоджені будинки та автомобілі
24tv
2024-12-07T09:03:31Z
У Покровській громаді дрони атакували вугільне підприємство, двоє робітників поранені
УкраинФорм
2024-12-07T08:42:38Z
Удар по Запоріжжю: у лікарнях багато поранених
TSN
2024-12-07T08:39:13Z
Удар по СТО в Запоріжжі: Федоров розповів про стан поранених
ZN UA
2024-12-07T08:28:26Z
ЗСУ влаштували хитру засідку на Курщині: погромили техніку, взяли ворога в полон
GlavRed
2024-12-07T08:27:07Z
Чому Путін приховує своїх дітей: ексагент сказав, чи є це звичкою КДБ
24tv
2024-12-07T09:30:55Z
Іран різко посилює виробництво збагаченого урану, попереджає МАГАТЕ
360ua.news
2024-12-07T09:30:55Z
Друга партія F-16 від Данії вже в Україні
24tv
2024-12-07T09:30:25Z
Шольц після розмови з Трампом: "Ми зможемо розробити спільну стратегію щодо України"
TSN
2024-12-07T09:27:54Z
Хто очолив Центр інфорбезпеки? Мінкульт спровокував скандал кадровим призначенням
ГЛАВКОМ NET
2024-12-07T09:24:34Z
«Біженці будуть тут в заручниках». Протести в Грузії очима українців і їхні страхи щодо майбутнього країни
ГЛАВКОМ NET
2024-12-07T09:21:59Z
МВС Грузії заявило про затримання пів сотні протестувальників під час нічного розгону
Европейская правда
2024-12-07T09:19:11Z
Не думаю, що їх реально 40%, таки менше, - Ростислав Мурзагулов про росіян, які «за» ядерний удар по Україні
Политека
2024-12-07T09:15:46Z
Шольц знову назвав передчасними розмови про потенційних німецьких миротворців в Україні
Европейская правда
2024-12-07T09:15:12Z
Тіна Кароль – "Що ти наробила" та WELLBOY & Уляна Шуба – "Без пожалуста" – 2 і 1 місця чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2024-12-07T09:12:48Z
39-річна Даша Астаф'єва на фото з округлим животиком спровокувала чутки про вагітність
TSN
2024-12-07T09:09:29Z
Ексучасниця "Холостяка-13", яка покинула проєкт за власним бажанням, стала жертвою шахраїв
24tv
2024-12-07T09:03:38Z
Дзідзьо висловився про зупинку серця 57-річного колеги Лесика на сцені: "Сталася біда"
TSN
2024-12-07T08:39:07Z
До репертуару київського Театру на Лівому березі повертається вистава «Котигорошко»
УкраинФорм
2024-12-07T08:33:53Z
Рецензія на фільм «Дитячий потяг» / The Children’s Train
ITC
2024-12-07T08:10:35Z
Проєкт «Запал»: про правильний наголос, філософію котлет і щире бажання дізнатися своє коріння
Детектор М
2024-12-07T08:01:06Z
Як фільм «Редакція» показав регіональну журналістику, а новий медійний скандал об’єднав медіаспільноту
Детектор М
2024-12-07T07:03:41Z
Без ЗСУ – нікуди: Миколай Сєрга заспівав пісню для українських захисників
ГЛАВКОМ NET
2024-12-07T06:45:42Z
Що буде з електроенергією в Україні: астрологи дали обнадійливий прогноз
Политека
2024-12-07T09:31:41Z
Допомога на поховання: якою буде сума у 2025 році
24tv
2024-12-07T09:24:59Z
Українці "достроково" можуть вийти на пенсію в 50 років: названо особливі категорії українців
Политека
2024-12-07T09:03:30Z
Реальний дефіцит озброєнь: світові ціни на зброю стали непідйомними
InternetUA
2024-12-07T08:54:37Z
В Японії можна "орендувати" пенсіонера: американська туристка поділилася досвідом
24tv
2024-12-07T08:54:05Z
Українців після закінчення вишів працевлаштовуватимуть: хто отримає гарантоване робоче місце
Знай
2024-12-07T08:51:17Z
Криза у психлікарнях: працівники масово звільняються
FaceNews
2024-12-07T08:42:44Z
Нічний обстріл Київщини "Шахедами": влада розповіла подробиці атаки
TSN
2024-12-07T08:39:05Z
Дороге ноу-хау у сфері БПЛА: у чому унікальність нового дрона-ракети "Пекло"
InternetUA
2024-12-07T08:34:43Z
Великі виробництва готові до інтеграції в ЄС, дрібним потрібно дати інструменти
AgroPortal
2024-12-07T09:30:44Z
Енергетики відновили світло для понад 19 тисяч споживачів
УкраинФорм
2024-12-07T09:12:35Z
На Чернігівщині агропідприємство відсудило у Росії 6,2 мільярда євро
AgroNews
2024-12-07T09:09:46Z
За підсумками 2024-го компанія ІМК планує вперше продати 1 млн тонн продукції
Agravery
2024-12-07T09:06:44Z
Українці отримають оновлені рахунки за доставку газу: кому доведеться платити більше
Знай
2024-12-07T09:06:18Z
Китай знайшов новий спосіб залишити США без чипів: що придумали
Фокус
2024-12-07T09:00:43Z
У США суд зобов'язав китайську компанію продати TikTok – Reuters
iPress
2024-12-07T08:54:21Z
Перед 2025 роком: чи "штормитиме" долар
24tv
2024-12-07T08:18:48Z
Зарплати в Україні ростуть швидше, ніж до повномасштабного вторгнення Росії в Україну – експерт
ZN UA
2024-12-07T08:18:02Z
Смарткільце Oura тепер знає, коли ви захворіли
InternetUA
2024-12-06T20:57:37Z
Для чого потрібно натирати яйця лимоном: дивовижний лайфхак
24tv
2024-12-06T20:39:05Z
Мусить бути на свята: як приготувати соус із хрону, з яким м'ясо смакуватиме як ніколи в житті
24tv
2024-12-06T19:00:25Z
Попит на антидепресанти в Україні зріс майже на 50%
FaceNews
2024-12-06T17:24:25Z
Стало відомо, що треба їсти, щоб підвищити імунітет взимку
AgroNews
2024-12-06T17:22:53Z
Щоб кури почали активно нестися зробіть це взимку у хліві: запам'ятайте три основні правила догляду
TSN
2024-12-06T16:36:34Z
Болить голова через таблетки від головного болю: як це вилікувати
24tv
2024-12-06T15:39:42Z
Ніколи це не викидайте: кулінар шокував інгредієнтом, з якого можна зробити хрусткі чипси
24tv
2024-12-06T13:15:13Z
Міфи і реальність фармацевтичного ринку: що насправді відбувається?
Знай
2024-12-06T12:42:15Z
Телефонні шахраї ошукали українців на 500 тисяч гривень
InternetUA
2024-12-07T09:31:24Z
Росіяни скаржаться на потужні вибухи у столиці Адигеї: їх чули в районі аеродрому
24tv
2024-12-07T09:27:41Z
Удар по Запоріжжю: медики розповіли про стан поранених дітей
УкраинФорм
2024-12-07T09:24:42Z
Росіяни атакували дронами Shahed Київську область: в ОВА розповіли про руйнування
ZN UA
2024-12-07T09:00:44Z
У Запоріжжі показали наслідки російського авіаудару
УкраинФорм
2024-12-07T08:45:41Z
На Київщині внаслідок падіння уламків російських дронів пошкоджені вісім приватних будинків
УкраинФорм
2024-12-07T08:45:20Z
Хотів працювати у ФСБ: на 15 років вирушив за ґрати житель Київщини, який збирав дані про ЗСУ
InternetUA
2024-12-07T08:24:47Z
Як судять суддю-вбивцю Олексія Тандира, а він й досі блокує процес щоб уникнути відповідальності
Украина Криминальная
2024-12-07T07:36:52Z
У Кривому Розі збільшилася кількість загиблих та поранених після ракетного удару РФ
ZN UA
2024-12-07T07:12:20Z
Це так смачно і можна приготувати навіть без світла: рецепт піци на сковорідці
24tv
2024-12-07T08:48:33Z
Гороскоп Таро на 2025 рік для Тельців: коли відбудуться великі зміни та буде прибуток
GlavRed
2024-12-07T08:27:05Z
Old Money чи Smokey Eyes: який макіяж зробити на Новий рік
24tv
2024-12-07T08:24:43Z
Чому жінки та чоловіки заздрять один одному
24tv
2024-12-07T08:09:10Z
Буде як у 5-зірковому готелі: як облаштувати затишну спальню
24tv
2024-12-07T07:33:36Z
Названо знаки зодіаку, які найбільше притягують протилежності
24tv
2024-12-07T07:03:13Z
Чому секонд-хенд — рай для рукодільниць і творчих людей: 5 невигаданих історій
Фокус
2024-12-07T07:00:42Z
Їжа, яка переживе будь-які відключення: список продуктів
Знай
2024-12-07T05:36:37Z
Найкращий варіант для зими: які дрова підійдуть як для камінів, так і для печі
GlavRed
2024-12-07T04:27:51Z
Жирона — Реал Мадрид: прогноз букмекерів на матч Ла Ліги
Football.ua
2024-12-07T09:06:04Z
Манчестер Юнайтед — Ноттінгем Форест. Напередодні
Football.ua
2024-12-07T09:00:48Z
По різні сторони барикад: Роналду та Бензема зустрілись на полі – легендарне відео
24tv
2024-12-07T08:54:35Z
Кубок світу з біатлону: сьогодні в Контіолахті - жіночий спринт
УкраинФорм
2024-12-07T08:45:57Z
ФІБА змінила формат відбору на жіночі чемпіонати Європи
УкраинФорм
2024-12-07T08:45:03Z
Інтер здобув упевнену перемогу над Пармою
360ua.news
2024-12-07T08:36:15Z
Анчелотті: Мбаппе не в найкращій формі, і він знає про це
Football.ua
2024-12-07T08:13:34Z
Михайлюк провів найкращий матч за «Юту» в сезоні
УкраинФорм
2024-12-07T08:12:06Z
Баскетболістки «Франківська-Прикарпаття» програли «Полонії» у матчі EWBL
УкраинФорм
2024-12-07T08:01:03Z
Звичайні смартфони вже можна масово підключати до інтернету Starlink: що відомо
InternetUA
2024-12-07T09:31:37Z
Цифровий детокс: жінці заплатили $1400 за відмову від мобільного телефону на 8 годин
Фокус
2024-12-07T09:15:43Z
Який мінерал є найрідкіснішим на Землі?
24tv
2024-12-07T09:03:39Z
Майбутній Apple Vision Pro може мати модем 5G
Portaltele
2024-12-07T09:03:34Z
Як прискорити продуктивність старої відеокарти: 7 корисних порад
InternetUA
2024-12-07T09:03:03Z
Від ШІ до клімату: Білл Гейтс розповів про виклики та майбутнє людства
InternetUA
2024-12-07T08:01:43Z
Небезпечні додатки на смартфонах Xiaomi: експерти розповіли, як їх виявити та видалити
Политека
2024-12-07T08:01:06Z
Коли немає світла: 12 простих способів зарядити телефон без електрики
InternetUA
2024-12-07T07:31:58Z
Несподіване джерело винне у стрімкому стрибку глобального потепління
Portaltele
2024-12-07T07:03:56Z
Присвячено зірці "Формули-1": дебютував найпотужніший і найшвидший Mercedes G-Class
Фокус
2024-12-07T09:27:13Z
Mitsubishi Pajero Sport обзавівся новою версією у ралійному стилі
AutoCentre
2024-12-07T08:07:13Z
Як нові вантажівки MAN стилізують під ретро
AutoCentre
2024-12-06T20:25:11Z
Блакитна цукерка: в Україні засвітилося купе Toyota Supra з "повним фаршем", наче з "Форсажу"
Знай
2024-12-06T19:51:18Z
Urban Automotive презентував свій варіант люксового Range Rover
AutoCentre
2024-12-06T16:10:10Z
Як швидко обігріти авто взимку: водіям назвали "секретну" комбінацію кнопок
GlavRed
2024-12-06T15:25:37Z
У США запустили у виробництво тримісний суперкар із незвичним дизайном
Фокус
2024-12-06T15:21:49Z
Tatra Trucks засвітила різдвяний самоскид
AutoCentre
2024-12-06T15:19:22Z
Шоста глава: тест-драйв нової Honda CR-V
Фокус
2024-12-06T13:51:05Z