MY.UAНовини
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Загалом зміни стосуватимуться ледь не кожної освітньої галузі. Втілення яких масштабних задумів варто очікувати, до чого готуватися педагогам, учням та студентам, які інновації та реформи задумали реалізувати цьогоріч уряд і МОН – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Найголовніші події 2024 року в українській освіті

Головним критерієм на сьогодні у навчальному процесі залишається безпека. При цьому президент Зеленський пообіцяв, що зруйновані у час повномасштабної війни навчальні заклади відбудовуватимуть ще до її закінчення. Як і будуватимуть надійні укриття у тих закладах освіти, які їх ще не мають. А віцепрем'єр Михайло Федоров анонсував презентацію у січні плану з розвитку освіти.

Збільшення фінансування освіти з бюджету

Нардепи передбачили у бюджеті на 2024 рік на освіту більше коштів, ніж на 2023-й. Загалом – понад 170 мільярдів гривень. Кошти скерують, зокрема, на облаштування укриттів, друк підручників, забезпечення Нової української школи, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти тощо. Детальніше – за посиланням.

Навчальний рік продовжили

В Україні навчальний рік 2023 – 2024 триватиме на місяць довше. У Міносвіти передбачили цей час на надолуження освітніх втрат, якщо такі виникнуть, адже триває повномасштабна війна. Цей навчальний рік в Україні завершиться 28 червня 2024 року.

Зарплата учителів зросла

Цього року учителям нарешті підвищать зарплату. На це педагоги, яким познімали чимало доплат у час повномасштабної війни, чекають вже кілька років. Їхня оплата праці збільшиться у межах двох етапів: І – з 1 січня – на 10%; II – з 1 квітня – на 12,6%. У середньому педагоги отримуватимуть на сьогодні 14 тисяч гривень, а з 1 квітня – 16 тисяч гривень.


З 1 січня 2024 року зросла зарплата вчителів / Depositphotos

Реформа дошкільної освіти

В Україні також планують втілити у життя реформу дошкільної освіти. Так, кожна дитина має отримати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей. А батьки мають отримати можливість обирати дитсадок поблизу дому та скористатися справедливою черговістю зарахування дитини до дошкільного закладу. У кожному садку при цьому має бути укриття, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування тощо.

Школа і реформа НУШ

  • Реформа НУШ

У 2023 році у МОН заявили про відновлення реформи Нової української школи, яка під час війни та за час головування у міністерстві Шкарлета відверто загальмувала.

Вже з 2027 року українські школи перейдуть на 12-річну систему освіти. Пілотний проєкт мають запустити з 2025 року, тому цьогоріч МОН активно готуватиме зміни для втілення. Уряд також не так давно виділив 1 мільярд гривень для НУШ, які скерують на закупівлю мультимедійного обладнання для 5 – 6 класів.


З 2027 року школи перейдуть на 12-річну систему освіти / Фото ілюстративне, Depositphotos

  • Мережа академічних та професійних ліцеїв

Що важливо, у межах реформи в Україні створять мережу академічних та професійних ліцеїв. Підручники уже друкують, а вчителі повинні проходити підвищення кваліфікації. Розробляють також державний стандарт для старшої профільної школи. До 1 вересня 2024 року на місцях мають затвердити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів. При цьому врахувати вимоги безпеки, інклюзивність, демографічні показники, профілізацію старшої школи тощо.

  • Безпека та поліцейські у школах

У кожній школі тепер перебуватиме поліцейський – спеціально відібрана, навчена та екіпірована людина. А на входах до навчальних закладів встановлять металошукачі та арки. Особливу увагу звертатимуть на школи, розташовані неподалік зони бойових дій та кордону з Білоруссю. Це відбувається у межах проєкту "Офіцери шкільної безпеки". У Нацполіції поки не вирішили, чи матимуть такі поліцейські зброю.

  • Будівництво підземних шкіл та трансформація чинних

В Україні торік розпочали безпрецедентне будівництво підземних шкіл. Спорудження першого такого навчального закладу мають завершити цього місяця у Харкові. У ньому зможе вчитися офлайн у дві зміни близько 900 дітей. У місті при цьому вже розробляють проєкти інших таких підземних шкіл. На Харківщині, у селищі Коротичі, також будують підземну школу.

Що цікаво, у Харкові у середині цього місяця також запрацює метросадок. У ньому діток готуватимуть до школи.

В Україні також осучаснюватимуть радянські школи. Однак архітектурну трансформацію і відбудову пройдуть на початку лише 5 закладів освіти. У них має з'явитися надійне укриття, сучасний дизайн і безбар'єрний простір.

Міносвіти також планує цього року розпочати роботу з дебюрократизації діяльності шкіл.

  • Зміни у навчальній програмі

Викладання історії України у школах зазнає змін. До 1 вересня 2024 року мають внести зміни у підручники з історії України. Старий підручник доповнять розділом, зокрема, про події новітньої російсько-української війни. МОН також розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі? Уроки стійкості, боротьби та перемог".

Також змінять і уроки"Захисту України". На якісну зміну викладання цього предмета у школах скерують 1,74 мільярда гривень. Кошти передбачили для підвищення кваліфікації учителів, закупівлю засобів навчання та комп'ютерів для навчальних кабінетів. Сам предмет стане більше практико-орієнтованими. Зокрема, учнів вчитимуть, як поводитися в критичних ситуаціях, з вибухонебезпечними предметами, надавати домедичну допомогу тощо.

  • Навчання мовами нацменшин

В Україні у класах із мовами навчання нацменшин, які є офіційними мовами ЄС, можуть гарантувати право на використання відповідної мови під час навчання. Але цей погоджений урядом законопроєкт, який стосується прав національних меншин в Україні, зокрема й на освіту, має ще ухвалити Рада.

ДПА

У 2024 році 4-класники складатимуть Державну підсумковуатестацію. Але вона буде моніторинговою і не у всіх школах. Знання учнів перевірятимуть з української мови і літератури та математики. Для втілення цього пілотного проєкту виберуть 2 тисячі школярів з різних областей. Зауважимо, що ДПА як обов'язкове оцінювання знань учнів випускних класів у час повномасштабної війни скасували.


ДПА у 2024 році відбудеться у 4 класах, але моніторингово / Depositphotos

Профтехосвіта

Освіту військових закладів переформатували на потреби ЗСУ. У Міносвіти при цьому заявляли про наміри змінити підходи до профтехосвіти. Училища повинні стати швидким трампліном до здобуття професії, який доступний кожному. Очільники коледжів майбутнього при цьому повинні бути якісними менеджерами, які забезпечать у закладах освіти високі стандарти навчання – такими, як хоче бізнес.

Масштабні зміни у вищій освіті

Найбільше докорінних змін торік у Міносвіти анонсували у сфері вищої освіти. Зокрема, планують скоротити кількість вишів в Україні, надавати гранти на здобуття вищої освіти вступникам. Також нададуть можливість студентам швидше завершити навчання на бакалавраті та змінять принцип надання стипендій та нарахування зарплат викладачам.

  • Скорочення кількості вишів

Міносвіти планує зменшити кількість вишів в Україні, а також прибрати так звані філії університетів. Зі 170 підпорядкованих державі вишів залишать 100. Окремі об'єднають. Це пояснюють тим, що на сьогодні у ЗВО вчиться наполовину менше студентів, ніж розрахована інфраструктура. Ті заклади вищої освіти, які залишать, модернізують.


В Україні скоротять кількість вишів / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

  • Гранти на навчання

З вересня 2024 року у сфері вищої освіти запровадять грантову систему оплати навчання. Вступник за результатами НМТ отримає від держави певну суму грошей і обиратиме, на здобуття освіти у якому виші їх витратити. Так, 60% вступників отримуватимуть державну підтримку у різних пропорціях. Натомість 40% платитимуть за навчання власні кошти. У МОН вважають, що це буде більш справедливо.

На окремих спеціальностях, які будуть важливі для держави, залишать 100% державне замовлення. Це можуть бути вчителі, медики, енергетики тощо. Кошти, які держава надаватиме вступнику, залежатимуть від його результатів НМТ. Розмір гранту та порядок надання коштів визначатиме уряд. Пільговики матимуть гарантоване право на отримання коштів на навчання.

  • Свобода вибору для вступника

Вступникам також нададутьбільше свободи щодо вибіркових предметів. Вступ при цьому буде можливий на галузь з можливістю обрання своєї спеціальності. Студенти вибиратимуть самі, скільки їм вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1 – 2 років навчання. При цьому студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки – здобути ступінь за 6 років. Ці зміни набудуть чинності з нового навчального року.

  • Скорочення кількості викладачів та зміна оплати праці

У МОН також заявили, що на сьогодні в Україні забагато викладачів. З 2024 року МОН змінить принцип фінансування вишів. Кращим ЗВО додадуть кошти. Університети самі їх розподілятимуть. Більшу зарплату отримуватимуть ті викладачі, яких вибирають студенти або ж які мають хороший науковий доробок.

  • Стипендію надаватимуть обраним

Міносвіти також планує змінити принцип нарахування стипендії студентам. У МОН вважають, що 1,7 тисячі гривень, а з 2024 року – 2 тисячі гривень стипендії – це популізм. Так, стипендії залишать тим майбутнім фахівцям, кого держава замовляє, кому покриває 100% їх навчання, хто погодиться на перше гарантоване місце роботи й потребує цієї стипендії. При цьому розмір соцвиплат збільшать. Також можуть скасувати виплати тим студентам, які виїхали за кордон.

  • Зміна ректорів

У 2024 році має відбутися і велика поколінна зміна у керівництві вишів, адже завершується другий термін контракту у багатьох ректорів. Так, у нашій державі є чимало вишів, де ректор перебуває на своїй посаді 10 – 20 років. Цьогоріч у МОН також планують створювати додатково дієві наглядові ради при ЗВО.

  • Курс військової підготовки у вишах

Міносвіти також планує запровадити у ЗВО пілотні військові кафедри. Вони відповідатимуть за базову військову підготовку усіх хлопців та охочих дівчат з вересня 2024 року. Спеціальність можна буде здобути, пройшовши курс тактичної медицини, базової стрільби тощо. Пілотні проєкти почнуть працювати з нового навчального року. Зауважимо, що систему військової освіти трансформують за стандартами НАТО з 2026 року.

Відстрочка та мобілізація студентів

На сьогодні студенти денної та дуальної форми навчання мають відстрочку від мобілізації. Так само і викладачі. Якщо парламент погодить новий законопроєкт чи зміни до закону про мобілізацію, то надаватимуть відстрочку від мобілізації тим студентам-чоловікам, які вступають на вищий рівень освіти, ніж мають. До прикладу, якщо у вас є диплом бакалавра, а вступаєте на магістратуру, чи диплом магістра і вступаєте в аспірантуру.

Вступна кампанія і НМТ

У 2024 році випускники шкіл втретє складатимуть спрощений через повномасштабну війну варіант ЗНО – НМТ (національний мультипредметний тест). У січні МОН має оприлюднити умови прийому до закладів вищої освіти України. Однак основні зміни для абітурієнтів вже анонсували. Зокрема, такі:

  • у 2024 році абітурієнти вступатимуть до вишів за результатами НМТ;
  • результати мультитесту будуть потрібні і для вступу на творчі спеціальності;
  • мультитест міститиме вже 4, а не 3 предмети;
  • обов'язковими будуть українська мова, математика та історія України;
  • до вибіркових додадуть також українську літературу та географію;
  • НМТ відбуватиметься протягом одного дня з міркувань безпеки;
  • основна сесія мультитесту розпочнеться у травні.

Наука

Торік очільник МОН Оксен Лісовий анонсував значні інвестиції у наукові розробки в Україні. Кошти скерують на актуальні дослідження та підтримку молодих вчених. Також уряд планує реформувати Національну академію наук.

Запуск освітньої Мрії

У 2024 році має нарешті запрацювати освітній застосунок Мрія, який презентували 1 вересня 2023 року. Він допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися у навчальному процесі. Також міститиме інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки учня. А також – бібліотеку контенту, який потрібний конкретній дитині.


Застосунок Мрія / Скриншот з відео, опублікованого на сайті Президента України

Англійська – мова міжнародного спілкування

Верховна Рада у цілому має ухвалити законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійська стане однією з мов міжнародного спілкування у нашій державі. Для держслужбовців її знання стане обов'язковим. Також уряд має намір запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Тож чи втілить Міносвіти усі ці масштабні задуми у життя і як саме, та чи будуть вони справді дієвими для української освіти, дізнаємось протягом 2024 року.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Різдвяний вихід Кейт Міддлтон, у Лесика зупинилося серце на концерті: найгучніші події тижня
24tv
2024-12-08T19:36:11Z
Що подивитися ввечері: 4 найкращі фільми з харизматичною Кім Бейсінгер
24tv
2024-12-08T19:30:32Z
Акторка із серіалу "Перші ластівки" планує піти до ЗСУ: "штурмовик з мене ніякий, але дрони під силу"
Знай
2024-12-08T17:51:10Z
"Чорні голуби": чому новий серіал із Кірою Найтлі вразив своїм рейтингом
Фокус
2024-12-08T17:42:09Z
GEREGA випустила нову роботу «Дарма», де спробувала себе у якості режисерки
Storyboom
2024-12-08T16:52:27Z
Могилевська зворушила, як її 4-річна донька знайшла подарунок під подушкою: "Миколайчик забігав"
TSN
2024-12-08T16:51:50Z
Назар Грабар вперше відреагував на чутки про те, що міг стати "Холостяком" замість Терена
24tv
2024-12-08T16:33:55Z
У Національному музеї декоративного мистецтва відкрилась виставка робіт Марії Примаченко
УкраинФорм
2024-12-08T16:33:53Z
Чи був наказ "згори": у Черкаському ТЦК пояснили рейд на концерт коміка Тимошенка
24tv
2024-12-08T15:48:46Z
У Києві була сутичка у місці проведення лекторію на тему ЛГБТКІА+: там було багато поліції
24tv
2024-12-08T19:57:56Z
У Силах Оборони розповіли про ситуацію в Торецьку: чи є загроза оточення
ZN UA
2024-12-08T19:51:53Z
Командир Нацгвардії розповів, скільки в середньому живе солдат РФ після укладення контракту
ГЛАВКОМ NET
2024-12-08T19:09:28Z
Росія позбулася "вух" і "очей", – Братчук повідомив наслідки ударів морськими дронами по Криму
24tv
2024-12-08T18:36:48Z
Похолодання, сніг та дощі: коли в Україні різко зміниться погода
GlavRed
2024-12-08T18:27:21Z
Сильний сніг, дощ, хуртовини накриють частину України
24tv
2024-12-08T18:06:39Z
На Волині жінка закликала підпалити будівлю ТЦК: справа закінчилася судом
Политека
2024-12-08T18:00:55Z
Як на Київщині в 2022: військовий експерт розповів про ситуацію в Курській області
Политека
2024-12-08T17:42:39Z
Морги та лікарні Києва захопила ритуальна мафія: військовий шокував історією
TSN
2024-12-08T17:39:07Z
"Історична можливість": Байден вперше відреагував на падіння режиму Асада у Сирії
24tv
2024-12-08T19:51:47Z
Це лише прелюдія, – політолог сказав, що могли обговорювати Трамп і Зеленський у Франції
24tv
2024-12-08T19:45:50Z
Наступ рф на Запоріжжя: військовий експерт пояснив, що задумали окупанти
Политека
2024-12-08T19:42:44Z
Туск: Після Сирії світ має усвідомити можливість перемогти Росію
Европейская правда
2024-12-08T19:36:32Z
З півдня та півночі розпочалася нічна атака «Шахедів»
УкраинФорм
2024-12-08T19:31:05Z
Доля Асада вирішувалася на Донбасі
ГЛАВКОМ NET
2024-12-08T19:30:12Z
Трамп заявив що "ймовірно, даватиме Україні менше допомоги, ніж Байден
TSN
2024-12-08T19:27:24Z
Невидима війна Кремля: чому спецслужби Росії залишаються небезпечними
24tv
2024-12-08T19:27:20Z
Удар “Орешніком” по Києву або заходу країни: експерт назвав можливі дати російської атаки
TSN
2024-12-08T19:27:07Z
США виділять $841 млрд на оборону у 2025 році
InternetUA
2024-12-08T19:54:47Z
Українські військові отримають перевагу над ворогом у захищеності зв’язку - ISW
InternetUA
2024-12-08T19:51:53Z
Папа Римський закликав до Різдва припинити вогонь на всіх фронтах
УкраинФорм
2024-12-08T19:51:04Z
Подалі від ракет ATACMS: РФ перекинула Су-34 на авіабазу Енгельс-2
GlavRed
2024-12-08T18:54:10Z
Людина ще не померла, а ритуальна мафія вже на порозі: як наживаються на людському горі у Києві
TSN
2024-12-08T18:51:36Z
Україна виводить війну дронів на новий рівень, – Business Insider
24tv
2024-12-08T18:15:45Z
Водіям збільшать штрафи за неправильне паркування: скільки доведеться платити
Хвиля
2024-12-08T18:15:41Z
Танки Abrams були недоукомплектовані і виявилися не дуже корисними для ЗСУ
iPress
2024-12-08T18:15:34Z
В одній із країн ЄС різко зросла чисельність довгожителів: подробиці
ГЛАВКОМ NET
2024-12-08T18:12:34Z
Відновлення авіаперельотів у 2025 році: експерт назвав умови, за яких це буде можливо
Политека
2024-12-08T19:01:36Z
Україна отримає від американського банку позику на $20 млрд
ZN UA
2024-12-08T19:01:29Z
Всі заощадження залишите у супермаркеті: напередодні свят продукти різко злетять у ціні - що найбільше
Знай
2024-12-08T18:06:26Z
Призупинення виплат пенсій: у ПФУ зробили важливу заяву
Знай
2024-12-08T17:36:42Z
Євросоюз надав 60 мільйонів євро на ремонт траси Київ-Чернігів
Петр и Мазепа
2024-12-08T17:06:02Z
Скільки коштуватиме рік стажу у 2025 році
24tv
2024-12-08T17:03:41Z
В українців заберуть субсидію: у ПФУ назвали випадки, коли це можливо
Политека
2024-12-08T17:00:54Z
Деякі пенсіонери отримають додаткові гроші в грудні: кому заплатять
Фокус
2024-12-08T17:00:22Z
Як 20 ядерних реакторів: Японія створює сонячні панелі для генерації 20 ГВт енергії
Фокус
2024-12-08T16:00:47Z
Важкощі, що заспокоюють: лікарі розповіли, наскільки ефективними є обважнювальні ковдри
Фокус
2024-12-08T19:30:33Z
Від вапняного нальоту не буде сліду: як швидко відмити душову лійку
24tv
2024-12-08T19:30:00Z
Масло чи олія: чим змастити курку, щоб не зіпсувати вечерю
Знай
2024-12-08T18:51:52Z
Без губки: як відмити пластиковий контейнер від бруду
24tv
2024-12-08T18:45:05Z
Як в парламенті збираються зробити ринок торгівлі ліками прозорішим
24tv
2024-12-08T18:06:10Z
Ціни на ліки можуть знизитись. Які законодавчі зміни пропонує парламент
ГЛАВКОМ NET
2024-12-08T14:54:59Z
Експерти закликали кидати в унітаз зубчик часнику: для чого це потрібно
GlavRed
2024-12-08T14:27:41Z
Один продукт може продовжити життя на роки: ви й не здогадувалися
24tv
2024-12-08T13:36:33Z
Огляди будуть платними: у МОЗ розвінчали міфи про реформу МСЕК
24tv
2024-12-08T13:12:58Z
У Харкові пролунав вибух біля відділу поліції
УкраинФорм
2024-12-08T19:51:43Z
Патрульні покарали водія, який ганяв Києвом зі швидкістю 200 км/год
ГЛАВКОМ NET
2024-12-08T19:36:37Z
У Запоріжжі ідентифікували тіла загиблих від російського авіаудару
УкраинФорм
2024-12-08T19:24:33Z
На Київщині та у низці регіонів повторно оголошена повітряна тривога
УкраинФорм
2024-12-08T19:18:54Z
Унаслідок удару балістикою по Кривому Рогу семеро людей залишаються в лікарнях
УкраинФорм
2024-12-08T19:09:05Z
Фейкові сайти "держдопомоги": поліція викрила злочинну групу на Львівщині
Политека
2024-12-08T18:27:25Z
На Волині чоловік у Viber повідомляв про роботу ТЦК — як його покарав суд
InternetUA
2024-12-08T18:00:36Z
У Кривому Розі 11-річний хлопчик під час ракетного удару врятував свою родину
ГЛАВКОМ NET
2024-12-08T16:33:06Z
На Київщині Opel зіткнувся з пасажирським автобусом - водій легковика загинув
УкраинФорм
2024-12-08T16:27:08Z
Один інгредієнт – три салати: смачна добірка з мандаринами на Новий рік
24tv
2024-12-08T19:27:18Z
Скажіть лише чотири слова: психіатр розповів, як зробити день позитивним із самого ранку
Фокус
2024-12-08T19:15:29Z
Листя фікуса більше не буде осипатися: просте рішення проблеми
24tv
2024-12-08T17:45:52Z
Як перестати залежати від чужої думки: 5 кроків до внутрішньої свободи та щастя
TSN
2024-12-08T16:51:52Z
Як смачно приготувати картоплю з куркою: фіналістка "Мастер Шеф" дала ідеальний рецепт
Политека
2024-12-08T16:42:17Z
Не буде й сліду від плям: як правильно чистити скатертини
24tv
2024-12-08T16:12:21Z
Навіщо досвідчені господині тримають пакет картоплі в морозилці: про це мало хто знає
TSN
2024-12-08T15:39:49Z
З деревом і басейном на даху: який вигляд має найдорожче помешкання у Британії
24tv
2024-12-08T15:18:10Z
2 знаки зодіаку, до яких в грудні повернуться люди з минулого
24tv
2024-12-08T15:12:44Z
УПЛ: «Колос» з «Оболонню» зіграли внічию
УкраинФорм
2024-12-08T19:48:10Z
"Челсі" без Мудрика оформив шалений камбек і здобув перемогу над "Тоттенгемом" в АПЛ
TSN
2024-12-08T19:36:03Z
Олександрія програла вперше в сезоні УПЛ-2024/25
Football.ua
2024-12-08T19:15:38Z
Динамо Київ не помітило спротиву Олександрії й одноосібно очолило таблицю
Football.ua
2024-12-08T19:06:47Z
«Динамо» розгромило «Олександрію» у матчі футбольної Прем'єр-ліги України
УкраинФорм
2024-12-08T18:57:44Z
Журналіст звинуватив чиновника Федерації гандболу України у погрозах
ГЛАВКОМ NET
2024-12-08T18:39:50Z
Колишня дружина Андрія Пятова засвітилася в компанії футболіста
GlavRed
2024-12-08T18:27:43Z
Етап Кубка світу з біатлону в Контіолахті завершився перемогою шведки Еберґ у масстарті
УкраинФорм
2024-12-08T18:15:41Z
Полетів навіть дискваліфікований: у якому складі Шахтар вирушив на матч Ліги чемпіонів
24tv
2024-12-08T17:54:49Z
Батареї стануть гарячішими за 5 хвилин: експерт поділився простим способом
GlavRed
2024-12-08T19:36:16Z
Чи залежить життя у Всесвіті від темної енергії?
360ua.news
2024-12-08T19:30:17Z
Anker відкликає свої Bluetooth-колонки через загрозу пожеж
ITC
2024-12-08T19:15:00Z
Ретро-телефони 2024 року
360ua.news
2024-12-08T19:06:57Z
Path of Exile 2 потрапила в топ-15 Steam ще до релізу — майже 540 000 одночасних гравців, 80% схвальних відгуків
ITC
2024-12-08T19:03:10Z
Google експериментує з новими функціями Chrome на Android: що зміниться
InternetUA
2024-12-08T19:01:32Z
Для тих, хто втомився від "лопат": названо найкращі компактні смартфони у 2024 році
InternetUA
2024-12-08T18:18:13Z
Інсайдери назвали п'ять причин не купувати iPhone 16 і дочекатися iPhone 17
InternetUA
2024-12-08T17:33:23Z
Порятунок або провал: найочевидніший спосіб боротьби із самотністю не працює
Фокус
2024-12-08T17:00:14Z
«Формула-1». Заключну гонку-2024 виграв Норріс, Ферстаппен - чемпіон сезону
УкраинФорм
2024-12-08T16:01:40Z
Від FJ Cruiser до Lamborghini: у Башара Асада знайшли близько 50 дорогих авто
Фокус
2024-12-08T13:45:58Z
Рідкісний Ford Thunderbird 2002 року знайшли у США
360ua.news
2024-12-08T13:27:15Z
Сучасне ретро: виявлено рідкісний 22-річний кабріолет Ford без пробігу
Фокус
2024-12-08T09:21:23Z
Новий Toyota Land Cruiser 300: як зміниться популярний позашляховик
AutoCentre
2024-12-08T08:12:09Z
Як швидко обігріти автомобіль взимку: секретна комбінація кнопок, про яку мало хто знає
Фокус
2024-12-07T18:51:20Z
Удари, підпали та проколоті шини: люди нападають на автомобілі з ШІ через "тривогу"
Фокус
2024-12-07T15:06:59Z
Caterpillar показав броньований екскаватор-навантажувач
AutoCentre
2024-12-07T11:27:13Z
Присвячено зірці "Формули-1": дебютував найпотужніший і найшвидший Mercedes G-Class
Фокус
2024-12-07T09:27:13Z