MY.UAНовини
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Загалом зміни стосуватимуться ледь не кожної освітньої галузі. Втілення яких масштабних задумів варто очікувати, до чого готуватися педагогам, учням та студентам, які інновації та реформи задумали реалізувати цьогоріч уряд і МОН – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Найголовніші події 2024 року в українській освіті

Головним критерієм на сьогодні у навчальному процесі залишається безпека. При цьому президент Зеленський пообіцяв, що зруйновані у час повномасштабної війни навчальні заклади відбудовуватимуть ще до її закінчення. Як і будуватимуть надійні укриття у тих закладах освіти, які їх ще не мають. А віцепрем'єр Михайло Федоров анонсував презентацію у січні плану з розвитку освіти.

Збільшення фінансування освіти з бюджету

Нардепи передбачили у бюджеті на 2024 рік на освіту більше коштів, ніж на 2023-й. Загалом – понад 170 мільярдів гривень. Кошти скерують, зокрема, на облаштування укриттів, друк підручників, забезпечення Нової української школи, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти тощо. Детальніше – за посиланням.

Навчальний рік продовжили

В Україні навчальний рік 2023 – 2024 триватиме на місяць довше. У Міносвіти передбачили цей час на надолуження освітніх втрат, якщо такі виникнуть, адже триває повномасштабна війна. Цей навчальний рік в Україні завершиться 28 червня 2024 року.

Зарплата учителів зросла

Цього року учителям нарешті підвищать зарплату. На це педагоги, яким познімали чимало доплат у час повномасштабної війни, чекають вже кілька років. Їхня оплата праці збільшиться у межах двох етапів: І – з 1 січня – на 10%; II – з 1 квітня – на 12,6%. У середньому педагоги отримуватимуть на сьогодні 14 тисяч гривень, а з 1 квітня – 16 тисяч гривень.


З 1 січня 2024 року зросла зарплата вчителів / Depositphotos

Реформа дошкільної освіти

В Україні також планують втілити у життя реформу дошкільної освіти. Так, кожна дитина має отримати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей. А батьки мають отримати можливість обирати дитсадок поблизу дому та скористатися справедливою черговістю зарахування дитини до дошкільного закладу. У кожному садку при цьому має бути укриття, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування тощо.

Школа і реформа НУШ

  • Реформа НУШ

У 2023 році у МОН заявили про відновлення реформи Нової української школи, яка під час війни та за час головування у міністерстві Шкарлета відверто загальмувала.

Вже з 2027 року українські школи перейдуть на 12-річну систему освіти. Пілотний проєкт мають запустити з 2025 року, тому цьогоріч МОН активно готуватиме зміни для втілення. Уряд також не так давно виділив 1 мільярд гривень для НУШ, які скерують на закупівлю мультимедійного обладнання для 5 – 6 класів.


З 2027 року школи перейдуть на 12-річну систему освіти / Фото ілюстративне, Depositphotos

  • Мережа академічних та професійних ліцеїв

Що важливо, у межах реформи в Україні створять мережу академічних та професійних ліцеїв. Підручники уже друкують, а вчителі повинні проходити підвищення кваліфікації. Розробляють також державний стандарт для старшої профільної школи. До 1 вересня 2024 року на місцях мають затвердити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів. При цьому врахувати вимоги безпеки, інклюзивність, демографічні показники, профілізацію старшої школи тощо.

  • Безпека та поліцейські у школах

У кожній школі тепер перебуватиме поліцейський – спеціально відібрана, навчена та екіпірована людина. А на входах до навчальних закладів встановлять металошукачі та арки. Особливу увагу звертатимуть на школи, розташовані неподалік зони бойових дій та кордону з Білоруссю. Це відбувається у межах проєкту "Офіцери шкільної безпеки". У Нацполіції поки не вирішили, чи матимуть такі поліцейські зброю.

  • Будівництво підземних шкіл та трансформація чинних

В Україні торік розпочали безпрецедентне будівництво підземних шкіл. Спорудження першого такого навчального закладу мають завершити цього місяця у Харкові. У ньому зможе вчитися офлайн у дві зміни близько 900 дітей. У місті при цьому вже розробляють проєкти інших таких підземних шкіл. На Харківщині, у селищі Коротичі, також будують підземну школу.

Що цікаво, у Харкові у середині цього місяця також запрацює метросадок. У ньому діток готуватимуть до школи.

В Україні також осучаснюватимуть радянські школи. Однак архітектурну трансформацію і відбудову пройдуть на початку лише 5 закладів освіти. У них має з'явитися надійне укриття, сучасний дизайн і безбар'єрний простір.

Міносвіти також планує цього року розпочати роботу з дебюрократизації діяльності шкіл.

  • Зміни у навчальній програмі

Викладання історії України у школах зазнає змін. До 1 вересня 2024 року мають внести зміни у підручники з історії України. Старий підручник доповнять розділом, зокрема, про події новітньої російсько-української війни. МОН також розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі? Уроки стійкості, боротьби та перемог".

Також змінять і уроки"Захисту України". На якісну зміну викладання цього предмета у школах скерують 1,74 мільярда гривень. Кошти передбачили для підвищення кваліфікації учителів, закупівлю засобів навчання та комп'ютерів для навчальних кабінетів. Сам предмет стане більше практико-орієнтованими. Зокрема, учнів вчитимуть, як поводитися в критичних ситуаціях, з вибухонебезпечними предметами, надавати домедичну допомогу тощо.

  • Навчання мовами нацменшин

В Україні у класах із мовами навчання нацменшин, які є офіційними мовами ЄС, можуть гарантувати право на використання відповідної мови під час навчання. Але цей погоджений урядом законопроєкт, який стосується прав національних меншин в Україні, зокрема й на освіту, має ще ухвалити Рада.

ДПА

У 2024 році 4-класники складатимуть Державну підсумковуатестацію. Але вона буде моніторинговою і не у всіх школах. Знання учнів перевірятимуть з української мови і літератури та математики. Для втілення цього пілотного проєкту виберуть 2 тисячі школярів з різних областей. Зауважимо, що ДПА як обов'язкове оцінювання знань учнів випускних класів у час повномасштабної війни скасували.


ДПА у 2024 році відбудеться у 4 класах, але моніторингово / Depositphotos

Профтехосвіта

Освіту військових закладів переформатували на потреби ЗСУ. У Міносвіти при цьому заявляли про наміри змінити підходи до профтехосвіти. Училища повинні стати швидким трампліном до здобуття професії, який доступний кожному. Очільники коледжів майбутнього при цьому повинні бути якісними менеджерами, які забезпечать у закладах освіти високі стандарти навчання – такими, як хоче бізнес.

Масштабні зміни у вищій освіті

Найбільше докорінних змін торік у Міносвіти анонсували у сфері вищої освіти. Зокрема, планують скоротити кількість вишів в Україні, надавати гранти на здобуття вищої освіти вступникам. Також нададуть можливість студентам швидше завершити навчання на бакалавраті та змінять принцип надання стипендій та нарахування зарплат викладачам.

  • Скорочення кількості вишів

Міносвіти планує зменшити кількість вишів в Україні, а також прибрати так звані філії університетів. Зі 170 підпорядкованих державі вишів залишать 100. Окремі об'єднають. Це пояснюють тим, що на сьогодні у ЗВО вчиться наполовину менше студентів, ніж розрахована інфраструктура. Ті заклади вищої освіти, які залишать, модернізують.


В Україні скоротять кількість вишів / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

  • Гранти на навчання

З вересня 2024 року у сфері вищої освіти запровадять грантову систему оплати навчання. Вступник за результатами НМТ отримає від держави певну суму грошей і обиратиме, на здобуття освіти у якому виші їх витратити. Так, 60% вступників отримуватимуть державну підтримку у різних пропорціях. Натомість 40% платитимуть за навчання власні кошти. У МОН вважають, що це буде більш справедливо.

На окремих спеціальностях, які будуть важливі для держави, залишать 100% державне замовлення. Це можуть бути вчителі, медики, енергетики тощо. Кошти, які держава надаватиме вступнику, залежатимуть від його результатів НМТ. Розмір гранту та порядок надання коштів визначатиме уряд. Пільговики матимуть гарантоване право на отримання коштів на навчання.

  • Свобода вибору для вступника

Вступникам також нададутьбільше свободи щодо вибіркових предметів. Вступ при цьому буде можливий на галузь з можливістю обрання своєї спеціальності. Студенти вибиратимуть самі, скільки їм вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1 – 2 років навчання. При цьому студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки – здобути ступінь за 6 років. Ці зміни набудуть чинності з нового навчального року.

  • Скорочення кількості викладачів та зміна оплати праці

У МОН також заявили, що на сьогодні в Україні забагато викладачів. З 2024 року МОН змінить принцип фінансування вишів. Кращим ЗВО додадуть кошти. Університети самі їх розподілятимуть. Більшу зарплату отримуватимуть ті викладачі, яких вибирають студенти або ж які мають хороший науковий доробок.

  • Стипендію надаватимуть обраним

Міносвіти також планує змінити принцип нарахування стипендії студентам. У МОН вважають, що 1,7 тисячі гривень, а з 2024 року – 2 тисячі гривень стипендії – це популізм. Так, стипендії залишать тим майбутнім фахівцям, кого держава замовляє, кому покриває 100% їх навчання, хто погодиться на перше гарантоване місце роботи й потребує цієї стипендії. При цьому розмір соцвиплат збільшать. Також можуть скасувати виплати тим студентам, які виїхали за кордон.

  • Зміна ректорів

У 2024 році має відбутися і велика поколінна зміна у керівництві вишів, адже завершується другий термін контракту у багатьох ректорів. Так, у нашій державі є чимало вишів, де ректор перебуває на своїй посаді 10 – 20 років. Цьогоріч у МОН також планують створювати додатково дієві наглядові ради при ЗВО.

  • Курс військової підготовки у вишах

Міносвіти також планує запровадити у ЗВО пілотні військові кафедри. Вони відповідатимуть за базову військову підготовку усіх хлопців та охочих дівчат з вересня 2024 року. Спеціальність можна буде здобути, пройшовши курс тактичної медицини, базової стрільби тощо. Пілотні проєкти почнуть працювати з нового навчального року. Зауважимо, що систему військової освіти трансформують за стандартами НАТО з 2026 року.

Відстрочка та мобілізація студентів

На сьогодні студенти денної та дуальної форми навчання мають відстрочку від мобілізації. Так само і викладачі. Якщо парламент погодить новий законопроєкт чи зміни до закону про мобілізацію, то надаватимуть відстрочку від мобілізації тим студентам-чоловікам, які вступають на вищий рівень освіти, ніж мають. До прикладу, якщо у вас є диплом бакалавра, а вступаєте на магістратуру, чи диплом магістра і вступаєте в аспірантуру.

Вступна кампанія і НМТ

У 2024 році випускники шкіл втретє складатимуть спрощений через повномасштабну війну варіант ЗНО – НМТ (національний мультипредметний тест). У січні МОН має оприлюднити умови прийому до закладів вищої освіти України. Однак основні зміни для абітурієнтів вже анонсували. Зокрема, такі:

  • у 2024 році абітурієнти вступатимуть до вишів за результатами НМТ;
  • результати мультитесту будуть потрібні і для вступу на творчі спеціальності;
  • мультитест міститиме вже 4, а не 3 предмети;
  • обов'язковими будуть українська мова, математика та історія України;
  • до вибіркових додадуть також українську літературу та географію;
  • НМТ відбуватиметься протягом одного дня з міркувань безпеки;
  • основна сесія мультитесту розпочнеться у травні.

Наука

Торік очільник МОН Оксен Лісовий анонсував значні інвестиції у наукові розробки в Україні. Кошти скерують на актуальні дослідження та підтримку молодих вчених. Також уряд планує реформувати Національну академію наук.

Запуск освітньої Мрії

У 2024 році має нарешті запрацювати освітній застосунок Мрія, який презентували 1 вересня 2023 року. Він допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися у навчальному процесі. Також міститиме інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки учня. А також – бібліотеку контенту, який потрібний конкретній дитині.


Застосунок Мрія / Скриншот з відео, опублікованого на сайті Президента України

Англійська – мова міжнародного спілкування

Верховна Рада у цілому має ухвалити законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійська стане однією з мов міжнародного спілкування у нашій державі. Для держслужбовців її знання стане обов'язковим. Також уряд має намір запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Тож чи втілить Міносвіти усі ці масштабні задуми у життя і як саме, та чи будуть вони справді дієвими для української освіти, дізнаємось протягом 2024 року.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Нетаньягу свідчитиме у суді щодо корупційних справ
360ua.news
2024-12-10T12:00:42Z
Лідери G7 готові підтримати новий уряд Сирії після падіння режиму Асада — Bloomberg
ZN UA
2024-12-10T12:00:15Z
На трьох напрямках на Сході наступає 150 тисяч росіян, – Волошин
24tv
2024-12-10T12:00:12Z
Кабмін призначив нового очільника Державного космічного агентства
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T11:57:56Z
Політв'язня Олега Федорова етапували в Удмуртію і помістили в суворі умови утримання
УкраинФорм
2024-12-10T11:54:20Z
Мерц після візиту до Києва прокоментував ймовірність передачі Україні ракет Taurus
ZN UA
2024-12-10T11:54:12Z
В Італії скасували штрафи для противників щеплень від COVID-19
Европейская правда
2024-12-10T11:51:39Z
САП розслідує понад 150 справ, пов’язаних з державними закупівлями - Клименко
УкраинФорм
2024-12-10T11:51:31Z
Уряд затвердив угоду з Румунією про будівництво мосту через Тису
УкраинФорм
2024-12-10T11:51:19Z
До реєстру індустріальних парків внесений парк на Хмельниччині
УкраинФорм
2024-12-10T12:00:43Z
В окупованому Єнакієвому пролунали вибухи: оголошено евакуацію
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T11:51:42Z
Полонених захисників у колоніях змушували вивчати імена дітей, убитих РФ на Донбасі
УкраинФорм
2024-12-10T11:48:17Z
В САУ Krab хочуть інтегрувати снаряди Vulcano
InternetUA
2024-12-10T11:46:55Z
На півдні через негоду ворог зменшив застосування дронів - Волошин
УкраинФорм
2024-12-10T11:34:38Z
Речник "Хортиці" про ситуацію в районі Курахового: ЗСУ контролюють місто та періодично знищують ДРГ
ZN UA
2024-12-10T11:31:24Z
Боротьба йде буквально за кожен поверх, – ОТУ "Луганськ" про тяжкі бої з окупантами у Торецьку
24tv
2024-12-10T11:30:29Z
В одній з областей аварійні вимкнення світла
24tv
2024-12-10T11:24:26Z
Єнакієво під ударом: вибухи розносяться від російського боєкомплекту – вражаюче відео
24tv
2024-12-10T11:09:19Z
Jay-Z на тлі звинувачень у зґвалтуванні вийшов на червону доріжку з Бейонсе і дочкою
Фокус
2024-12-10T11:51:34Z
Вбивство на кулінарному шоу: стало відомо, коли відбудеться прем’єра стрічки «Бісова пательня» на 2+2
GlavRed
2024-12-10T11:45:24Z
Мати-путіністка гумориста Ревви з Донецька скаржиться на сина: нікому не потрібна
GlavRed
2024-12-10T11:39:13Z
Сьогодні про свої «святковості» буде розповідати співак DIBROVA
FM-TV
2024-12-10T11:39:03Z
Українське кобзарство внесли до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО
24tv
2024-12-10T11:30:30Z
"Так дратувало": Ніна Матвієнко була проти стосунків дочки з Мірзояном
GlavRed
2024-12-10T11:27:48Z
На Львівщині відбувся фестиваль патріотичної пісні “За Україну, за її волю!”
Форпост
2024-12-10T11:07:23Z
Акторка Ірма Вітовська - гостя чергової програми «Нація непереможних»
УкраинФорм
2024-12-10T10:55:37Z
Відома співачка нарвалася на критику після скандального відео з рейдом ТЦК
Фокус
2024-12-10T10:30:31Z
Восени РФ випустила по Україні в чотири рази більше дронів та ракет, ніж торік — ЗМІ
Хвиля
2024-12-10T12:00:51Z
Борги військового: юрист пояснив, чи переходять вони на його родину
Политека
2024-12-10T12:00:04Z
Вже понад 400 українських захисників безоплатно відновили зір - Калмикова
УкраинФорм
2024-12-10T11:57:03Z
Понад 20 тисяч вінничан отримають продуктові набори
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T11:54:51Z
За рік довіра українців найбільше просіла до Байдена і Шольца
Европейская правда
2024-12-10T11:51:34Z
«Якщо живі — треба жити»: Лілія Ребрик про новорічну магію, родинні традиції і плани на 2025 рік
Вива
2024-12-10T11:45:57Z
Як зробити закордонний паспорт в Польщі: покрокова інструкція та вартість
24tv
2024-12-10T11:45:21Z
Виробництво РФ 25 ракет "Орєшник" щомісяця: в ЦПД закликали відставити паніку
GlavRed
2024-12-10T11:42:41Z
Микола Томенко заявив про реалізацію в Україні освітньої доктрини коха-гімлера-гітлера
Знай
2024-12-10T11:42:28Z
Мобільні аптеки вже працюють у 13 областях - Шмигаль
УкраинФорм
2024-12-10T11:51:18Z
У президента Бразилії стався внутрішньочерепний вилив крові: йому зробили операцію
24tv
2024-12-10T11:45:33Z
Пий каву і живи довше: вчені поділилися подробицями нового дослідження
Фокус
2024-12-10T11:27:41Z
Як варити буряк, щоб у нього залишився насичений колір: секрет
24tv
2024-12-10T10:33:57Z
Щоб нічого не зіпсувалося: яка температура в холодильнику є ідеальною
24tv
2024-12-10T10:30:19Z
Аналогів не існує: створили аналіз сечі для діагностики раку легенів
24tv
2024-12-10T09:09:52Z
Одним із найбільших шахрайств в світовому Інтернеті став бум препаратів для схуднення
InternetUA
2024-12-10T08:21:25Z
Щоб кишечки не злиплися: чи потрібно їсти суп щодня і що буде з організмом, якщо ви так зробите
Знай
2024-12-10T07:51:32Z
ВООЗ сертифікувала перший молекулярний тест для діагностики туберкульозу
24tv
2024-12-10T07:24:15Z
У процесі євроінтеграції Україні важливо зберегти існуючий потенціал аграрного сектору
AgroPortal
2024-12-10T12:00:52Z
У світі рекордно зросли ціни на арабіку
УкраинФорм
2024-12-10T12:00:07Z
Найдешевша квартира у Львові: скільки коштує оренда та що всередині
24tv
2024-12-10T11:54:44Z
Китайський експорт до Росії обвалився вперше за чотири місяці
Украина Криминальная
2024-12-10T11:42:39Z
В Україні зростає споживання електрики - Укренерго
УкраинФорм
2024-12-10T11:37:32Z
Податкова активно перевіряє онлайн-бізнес: чому можуть оштрафувати підприємців
24tv
2024-12-10T11:30:50Z
Держбюджет додатково отримає ₴5,2 мільярда від агросектору наступного року - міністр
УкраинФорм
2024-12-10T11:30:06Z
Українці зможуть отримати "другу пенсію": як зміняться виплати
Фокус
2024-12-10T11:30:00Z
Реєстр домашніх тварин: фахівці кажуть, що під час пілоту на одну тварину йшло 10 хвилин
УкраинФорм
2024-12-10T11:16:31Z
На Малинщині у ДТП загинула пасажирка позашляховика
Украина Криминальная
2024-12-10T11:57:35Z
Нажаханий чоловік виявив під подушкою смертоносну істоту: що це було
TSN
2024-12-10T11:51:37Z
У Туреччині через туман і ожеледицю зіткнулись 30 автомобілів
1News
2024-12-10T11:51:33Z
Правоохоронці запобігли убивству сім’ї волонтерів із Черкащини
Украина Криминальная
2024-12-10T11:48:48Z
У Німеччині арештували прихильників ІДІЛ, які готували теракт
Европейская правда
2024-12-10T11:43:13Z
Тривога на півночі України: аналітики дізналися про загрозу балістики з Білорусі, деталі
GlavRed
2024-12-10T11:39:35Z
Банда здирників вимагала кошти з військового на Житомирщині
Украина Криминальная
2024-12-10T11:37:12Z
Зловмисники зареєстрували права власності на вигаданий будинок, завдяки якому планували заволодіти землею під ним
Украина Криминальная
2024-12-10T11:27:59Z
Чоловік викрав у дівчини телефон та сів за ґрати на 7 років
InternetUA
2024-12-10T11:27:22Z
Сумне свято для Хабі Алонсо, найсоромніша поразка для Луческу. Як пройшли попередні зустрічі Шахтаря та Баварії
Football.ua
2024-12-10T12:00:38Z
Арсенал та Челсі зацікавлені у бразильському вундеркінді — Плеттенберг
Football.ua
2024-12-10T11:57:16Z
Історія матчів Шахтаря проти клубів з Німеччини: перемога в Кубку УЄФА та приниження від Баварії
24tv
2024-12-10T11:54:20Z
Український баскетболіст Шульга зіграв у переможному матчі чемпіонату NCAA
УкраинФорм
2024-12-10T11:48:35Z
Фіорентина виграла вісім матчів поспіль у чемпіонаті Італії вперше за останні 64 роки
Football.ua
2024-12-10T11:31:56Z
У Саудівській Аравії хочуть організувати титульний бій для Володимира Кличка
ZN UA
2024-12-10T11:31:14Z
У боксі офіційно з'явився новий турнір
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T11:30:26Z
"Це катастрофа": промоутер Джошуа назвав головну інтригу реваншу Усик – Ф’юрі
24tv
2024-12-10T11:18:55Z
Ювентус взимку має намір придбати захисника Феєнорда — GdS
Football.ua
2024-12-10T10:55:53Z
Це питання ніколи не слід ставити в парі під час суперечки
24tv
2024-12-10T11:39:31Z
Як зберегти квіти свіжими надовго: альтернатива традиційній вазі, яка стала трендом 2025 року
24tv
2024-12-10T11:30:48Z
"Найгарячіша" піца у світі: шеф відкрив ресторан на діючому вулкані
Фокус
2024-12-10T11:27:43Z
Навіть прати не потрібно: як прибрати неприємний запах із капців
GlavRed
2024-12-10T11:27:12Z
Ці парфуми пахнуть Різдвом: теплі аромати, що створюють святковий настрій
24tv
2024-12-10T10:48:27Z
Благодійний бранч «Досліди з Анастасією Цимбалару» – стартував новий б’юті-проєкт
Вива
2024-12-10T10:45:48Z
Улюблене імбирно-медове печиво: переможниця "Мастер Шеф" дала святковий рецепт
Политека
2024-12-10T10:27:57Z
Китайський гороскоп на завтра 11 грудня: Козлам - втома, Зміям - скандали
GlavRed
2024-12-10T10:27:27Z
4 знаки зодіаку, які занадто вірні в дружбі та стосунках
GlavRed
2024-12-10T10:27:03Z
У Каліфорнії пропонують позначати соцмережі як небезпечні для психічного здоров’я
ITC
2024-12-10T11:32:42Z
На думку вчених, етилований газ міг назавжди змінити вашу особистість
Portaltele
2024-12-10T11:24:11Z
Українські розробники представили інноваційний штучний інтелект для бойових дронів
InternetUA
2024-12-10T11:16:38Z
Polarization – слово 2024 року за версією Merriam-Webster
1News
2024-12-10T11:06:49Z
Grok AI від Ілона Маска: що відомо про чат-бот і чим він відрізняється від ChatGPT
InternetUA
2024-12-10T11:01:49Z
Просто, вигідно та зручно: чому варто замовляти косметику та аксесуари з магазинів США, Європи та Канади і як Meest Shopping швидко доставляє в Україну
TSN
2024-12-10T10:39:49Z
Феноменальна знахідка: археологи знайшли важливий артефакт язичницьких часів
Фокус
2024-12-10T10:36:58Z
Американський технологічний стартап представив інноваційний дрон зі штучним інтелектом та тепловізором
InternetUA
2024-12-10T10:33:30Z
Відображає зміни у США: словник Merriam-Webster назвав слово 2024 року
24tv
2024-12-10T10:33:13Z
Яким може бути український електромобіль в 2025 році: що пропонує штучний інтелект
AutoGeek
2024-12-10T11:24:06Z
У США назвали найнадійніші марки автомобілів 2024 року
AutoCentre
2024-12-10T11:10:54Z
На вантажівки Dongfeng CL90 в Україні діє акційна пропозиція
AutoCentre
2024-12-10T10:39:25Z
Кожен новий спортивний електромобіль BMW матиме чотири окремі двигуни
AutoGeek
2024-12-10T10:30:53Z
Буде недорогим: Skoda може відродити популярний кросовер
ЗаРулем
2024-12-10T10:15:08Z
Jeep представив версію Wrangler, присвячену зимі
AutoCentre
2024-12-10T10:04:22Z
Оновлений Mercedes-Maybach GLS виїхав на випробування
AutoCentre
2024-12-10T09:18:07Z
З початку року Xiaomi продав більше електромобілів, ніж Toyota: опубліковано статистику
AutoGeek
2024-12-10T09:13:18Z
На старому складі знайшли занедбану колекцію рідкісних американських ретроавто
Фокус
2024-12-10T09:00:20Z