MY.UAНовини
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Загалом зміни стосуватимуться ледь не кожної освітньої галузі. Втілення яких масштабних задумів варто очікувати, до чого готуватися педагогам, учням та студентам, які інновації та реформи задумали реалізувати цьогоріч уряд і МОН – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Найголовніші події 2024 року в українській освіті

Головним критерієм на сьогодні у навчальному процесі залишається безпека. При цьому президент Зеленський пообіцяв, що зруйновані у час повномасштабної війни навчальні заклади відбудовуватимуть ще до її закінчення. Як і будуватимуть надійні укриття у тих закладах освіти, які їх ще не мають. А віцепрем'єр Михайло Федоров анонсував презентацію у січні плану з розвитку освіти.

Збільшення фінансування освіти з бюджету

Нардепи передбачили у бюджеті на 2024 рік на освіту більше коштів, ніж на 2023-й. Загалом – понад 170 мільярдів гривень. Кошти скерують, зокрема, на облаштування укриттів, друк підручників, забезпечення Нової української школи, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти тощо. Детальніше – за посиланням.

Навчальний рік продовжили

В Україні навчальний рік 2023 – 2024 триватиме на місяць довше. У Міносвіти передбачили цей час на надолуження освітніх втрат, якщо такі виникнуть, адже триває повномасштабна війна. Цей навчальний рік в Україні завершиться 28 червня 2024 року.

Зарплата учителів зросла

Цього року учителям нарешті підвищать зарплату. На це педагоги, яким познімали чимало доплат у час повномасштабної війни, чекають вже кілька років. Їхня оплата праці збільшиться у межах двох етапів: І – з 1 січня – на 10%; II – з 1 квітня – на 12,6%. У середньому педагоги отримуватимуть на сьогодні 14 тисяч гривень, а з 1 квітня – 16 тисяч гривень.


З 1 січня 2024 року зросла зарплата вчителів / Depositphotos

Реформа дошкільної освіти

В Україні також планують втілити у життя реформу дошкільної освіти. Так, кожна дитина має отримати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей. А батьки мають отримати можливість обирати дитсадок поблизу дому та скористатися справедливою черговістю зарахування дитини до дошкільного закладу. У кожному садку при цьому має бути укриття, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування тощо.

Школа і реформа НУШ

  • Реформа НУШ

У 2023 році у МОН заявили про відновлення реформи Нової української школи, яка під час війни та за час головування у міністерстві Шкарлета відверто загальмувала.

Вже з 2027 року українські школи перейдуть на 12-річну систему освіти. Пілотний проєкт мають запустити з 2025 року, тому цьогоріч МОН активно готуватиме зміни для втілення. Уряд також не так давно виділив 1 мільярд гривень для НУШ, які скерують на закупівлю мультимедійного обладнання для 5 – 6 класів.


З 2027 року школи перейдуть на 12-річну систему освіти / Фото ілюстративне, Depositphotos

  • Мережа академічних та професійних ліцеїв

Що важливо, у межах реформи в Україні створять мережу академічних та професійних ліцеїв. Підручники уже друкують, а вчителі повинні проходити підвищення кваліфікації. Розробляють також державний стандарт для старшої профільної школи. До 1 вересня 2024 року на місцях мають затвердити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів. При цьому врахувати вимоги безпеки, інклюзивність, демографічні показники, профілізацію старшої школи тощо.

  • Безпека та поліцейські у школах

У кожній школі тепер перебуватиме поліцейський – спеціально відібрана, навчена та екіпірована людина. А на входах до навчальних закладів встановлять металошукачі та арки. Особливу увагу звертатимуть на школи, розташовані неподалік зони бойових дій та кордону з Білоруссю. Це відбувається у межах проєкту "Офіцери шкільної безпеки". У Нацполіції поки не вирішили, чи матимуть такі поліцейські зброю.

  • Будівництво підземних шкіл та трансформація чинних

В Україні торік розпочали безпрецедентне будівництво підземних шкіл. Спорудження першого такого навчального закладу мають завершити цього місяця у Харкові. У ньому зможе вчитися офлайн у дві зміни близько 900 дітей. У місті при цьому вже розробляють проєкти інших таких підземних шкіл. На Харківщині, у селищі Коротичі, також будують підземну школу.

Що цікаво, у Харкові у середині цього місяця також запрацює метросадок. У ньому діток готуватимуть до школи.

В Україні також осучаснюватимуть радянські школи. Однак архітектурну трансформацію і відбудову пройдуть на початку лише 5 закладів освіти. У них має з'явитися надійне укриття, сучасний дизайн і безбар'єрний простір.

Міносвіти також планує цього року розпочати роботу з дебюрократизації діяльності шкіл.

  • Зміни у навчальній програмі

Викладання історії України у школах зазнає змін. До 1 вересня 2024 року мають внести зміни у підручники з історії України. Старий підручник доповнять розділом, зокрема, про події новітньої російсько-української війни. МОН також розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі? Уроки стійкості, боротьби та перемог".

Також змінять і уроки"Захисту України". На якісну зміну викладання цього предмета у школах скерують 1,74 мільярда гривень. Кошти передбачили для підвищення кваліфікації учителів, закупівлю засобів навчання та комп'ютерів для навчальних кабінетів. Сам предмет стане більше практико-орієнтованими. Зокрема, учнів вчитимуть, як поводитися в критичних ситуаціях, з вибухонебезпечними предметами, надавати домедичну допомогу тощо.

  • Навчання мовами нацменшин

В Україні у класах із мовами навчання нацменшин, які є офіційними мовами ЄС, можуть гарантувати право на використання відповідної мови під час навчання. Але цей погоджений урядом законопроєкт, який стосується прав національних меншин в Україні, зокрема й на освіту, має ще ухвалити Рада.

ДПА

У 2024 році 4-класники складатимуть Державну підсумковуатестацію. Але вона буде моніторинговою і не у всіх школах. Знання учнів перевірятимуть з української мови і літератури та математики. Для втілення цього пілотного проєкту виберуть 2 тисячі школярів з різних областей. Зауважимо, що ДПА як обов'язкове оцінювання знань учнів випускних класів у час повномасштабної війни скасували.


ДПА у 2024 році відбудеться у 4 класах, але моніторингово / Depositphotos

Профтехосвіта

Освіту військових закладів переформатували на потреби ЗСУ. У Міносвіти при цьому заявляли про наміри змінити підходи до профтехосвіти. Училища повинні стати швидким трампліном до здобуття професії, який доступний кожному. Очільники коледжів майбутнього при цьому повинні бути якісними менеджерами, які забезпечать у закладах освіти високі стандарти навчання – такими, як хоче бізнес.

Масштабні зміни у вищій освіті

Найбільше докорінних змін торік у Міносвіти анонсували у сфері вищої освіти. Зокрема, планують скоротити кількість вишів в Україні, надавати гранти на здобуття вищої освіти вступникам. Також нададуть можливість студентам швидше завершити навчання на бакалавраті та змінять принцип надання стипендій та нарахування зарплат викладачам.

  • Скорочення кількості вишів

Міносвіти планує зменшити кількість вишів в Україні, а також прибрати так звані філії університетів. Зі 170 підпорядкованих державі вишів залишать 100. Окремі об'єднають. Це пояснюють тим, що на сьогодні у ЗВО вчиться наполовину менше студентів, ніж розрахована інфраструктура. Ті заклади вищої освіти, які залишать, модернізують.


В Україні скоротять кількість вишів / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

  • Гранти на навчання

З вересня 2024 року у сфері вищої освіти запровадять грантову систему оплати навчання. Вступник за результатами НМТ отримає від держави певну суму грошей і обиратиме, на здобуття освіти у якому виші їх витратити. Так, 60% вступників отримуватимуть державну підтримку у різних пропорціях. Натомість 40% платитимуть за навчання власні кошти. У МОН вважають, що це буде більш справедливо.

На окремих спеціальностях, які будуть важливі для держави, залишать 100% державне замовлення. Це можуть бути вчителі, медики, енергетики тощо. Кошти, які держава надаватиме вступнику, залежатимуть від його результатів НМТ. Розмір гранту та порядок надання коштів визначатиме уряд. Пільговики матимуть гарантоване право на отримання коштів на навчання.

  • Свобода вибору для вступника

Вступникам також нададутьбільше свободи щодо вибіркових предметів. Вступ при цьому буде можливий на галузь з можливістю обрання своєї спеціальності. Студенти вибиратимуть самі, скільки їм вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1 – 2 років навчання. При цьому студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки – здобути ступінь за 6 років. Ці зміни набудуть чинності з нового навчального року.

  • Скорочення кількості викладачів та зміна оплати праці

У МОН також заявили, що на сьогодні в Україні забагато викладачів. З 2024 року МОН змінить принцип фінансування вишів. Кращим ЗВО додадуть кошти. Університети самі їх розподілятимуть. Більшу зарплату отримуватимуть ті викладачі, яких вибирають студенти або ж які мають хороший науковий доробок.

  • Стипендію надаватимуть обраним

Міносвіти також планує змінити принцип нарахування стипендії студентам. У МОН вважають, що 1,7 тисячі гривень, а з 2024 року – 2 тисячі гривень стипендії – це популізм. Так, стипендії залишать тим майбутнім фахівцям, кого держава замовляє, кому покриває 100% їх навчання, хто погодиться на перше гарантоване місце роботи й потребує цієї стипендії. При цьому розмір соцвиплат збільшать. Також можуть скасувати виплати тим студентам, які виїхали за кордон.

  • Зміна ректорів

У 2024 році має відбутися і велика поколінна зміна у керівництві вишів, адже завершується другий термін контракту у багатьох ректорів. Так, у нашій державі є чимало вишів, де ректор перебуває на своїй посаді 10 – 20 років. Цьогоріч у МОН також планують створювати додатково дієві наглядові ради при ЗВО.

  • Курс військової підготовки у вишах

Міносвіти також планує запровадити у ЗВО пілотні військові кафедри. Вони відповідатимуть за базову військову підготовку усіх хлопців та охочих дівчат з вересня 2024 року. Спеціальність можна буде здобути, пройшовши курс тактичної медицини, базової стрільби тощо. Пілотні проєкти почнуть працювати з нового навчального року. Зауважимо, що систему військової освіти трансформують за стандартами НАТО з 2026 року.

Відстрочка та мобілізація студентів

На сьогодні студенти денної та дуальної форми навчання мають відстрочку від мобілізації. Так само і викладачі. Якщо парламент погодить новий законопроєкт чи зміни до закону про мобілізацію, то надаватимуть відстрочку від мобілізації тим студентам-чоловікам, які вступають на вищий рівень освіти, ніж мають. До прикладу, якщо у вас є диплом бакалавра, а вступаєте на магістратуру, чи диплом магістра і вступаєте в аспірантуру.

Вступна кампанія і НМТ

У 2024 році випускники шкіл втретє складатимуть спрощений через повномасштабну війну варіант ЗНО – НМТ (національний мультипредметний тест). У січні МОН має оприлюднити умови прийому до закладів вищої освіти України. Однак основні зміни для абітурієнтів вже анонсували. Зокрема, такі:

  • у 2024 році абітурієнти вступатимуть до вишів за результатами НМТ;
  • результати мультитесту будуть потрібні і для вступу на творчі спеціальності;
  • мультитест міститиме вже 4, а не 3 предмети;
  • обов'язковими будуть українська мова, математика та історія України;
  • до вибіркових додадуть також українську літературу та географію;
  • НМТ відбуватиметься протягом одного дня з міркувань безпеки;
  • основна сесія мультитесту розпочнеться у травні.

Наука

Торік очільник МОН Оксен Лісовий анонсував значні інвестиції у наукові розробки в Україні. Кошти скерують на актуальні дослідження та підтримку молодих вчених. Також уряд планує реформувати Національну академію наук.

Запуск освітньої Мрії

У 2024 році має нарешті запрацювати освітній застосунок Мрія, який презентували 1 вересня 2023 року. Він допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися у навчальному процесі. Також міститиме інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки учня. А також – бібліотеку контенту, який потрібний конкретній дитині.


Застосунок Мрія / Скриншот з відео, опублікованого на сайті Президента України

Англійська – мова міжнародного спілкування

Верховна Рада у цілому має ухвалити законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійська стане однією з мов міжнародного спілкування у нашій державі. Для держслужбовців її знання стане обов'язковим. Також уряд має намір запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Тож чи втілить Міносвіти усі ці масштабні задуми у життя і як саме, та чи будуть вони справді дієвими для української освіти, дізнаємось протягом 2024 року.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
На кінофестивалі у Парижі відбувся показ фільму «Ти - Космос»
УкраинФорм
2024-12-09T12:09:26Z
Пуховики на зиму 2024/25: актуальні новинки, на які треба звернути увагу
24tv
2024-12-09T11:57:59Z
Зірки розсекретили, які гонорари просять на новорічні корпоративи
Фокус
2024-12-09T11:57:20Z
Відома гумористка жорстко розкритикувала Тіну Кароль за "брехливу скромність": "Постановчо і дешево"
TSN
2024-12-09T11:48:59Z
Бен Аффлек знову провів час з колишньою дружиною
Фокус
2024-12-09T11:45:46Z
Найдорожча ялинка у світі: що відомо та який вигляд має прикраса за 5,5 мільйона доларів – фото
TSN
2024-12-09T11:37:49Z
Фаворити серед українців: 5 найатмосферніших новорічних фільмів, які вірусяться у тіктоці
24tv
2024-12-09T11:36:04Z
Серіал «Дюна: Пророцтво»: анонсовано новий епізод як «неймовірний», що означає
Политека
2024-12-09T11:31:51Z
Усупереч тренду: чим новорічна ялинка Келлі Ріпи вразила дизайнерів
24tv
2024-12-09T11:30:03Z
Раціон російського штурмовика ― мефедрон, димедрол та інші препарати
Украина Криминальная
2024-12-09T12:09:51Z
Трамп хоче скасувати автоматичне громадянство для всіх, хто народився в країні
Украина Криминальная
2024-12-09T12:06:39Z
Ганебна поразка Кремля: що Путін втратив у Сирії та як це зіграє на руку Україні
24tv
2024-12-09T12:06:39Z
Символ опозиції: над посольством Сирії в Москві замайорів новий стяг
24tv
2024-12-09T12:06:18Z
Кандидат у канцлери Німеччини зустрівся із Зеленським та запевнив у підтримці
Европейская правда
2024-12-09T12:04:22Z
Ердоган заявив, що залишилося лише два лідери: він і путін
iPress
2024-12-09T12:01:57Z
Лідер німецької демократичної опозиції прибув до Києва
iPress
2024-12-09T12:01:54Z
Президент Південної Кореї може отримати заборону на виїзд за межі країни
iPress
2024-12-09T12:01:37Z
Meta дозволила поширити політичну рекламу, що критикує кандидатів на виборах у Румунії
iPress
2024-12-09T12:01:08Z
Туман та низька видимість. У Києві очікується погіршення погодніх умов
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T12:12:46Z
Росіяни у День святого Миколая вбили 14-річну Таню та 11-річну Катю із Запоріжжя: фото та подробиці
TSN
2024-12-09T12:06:03Z
Розвідка Британії підтвердила ураження російського ЗРК С-400 в Криму
Европейская правда
2024-12-09T12:04:41Z
Спецоперація в Керченській бухті: СБУ показала результати
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T11:46:07Z
Скільки тепер коштують однокімнатні квартири в Києві: актуальні дані за районами
24tv
2024-12-09T11:30:30Z
Армія РФ проводить ротацію: противник готується до нових штурмів - "Південь"
GlavRed
2024-12-09T11:25:50Z
У Херсоні внаслідок дронової атаки та обстрілу - загиблий і двоє поранених
УкраинФорм
2024-12-09T11:04:43Z
Погода цієї зими може бути кардинально іншою: синоптики спрогнозували, якими будуть січень та лютий
Политека
2024-12-09T11:01:33Z
Графіки відключень світла змінили: у Києві та трьох областях світла буде менше
GlavRed
2024-12-09T11:01:10Z
Хто з українців може отримати понад 10 000 гривень допомоги
24tv
2024-12-09T12:12:41Z
Із ТОТ Луганщини повернули ще одну дитину
УкраинФорм
2024-12-09T12:06:23Z
Натякав на секс у переписках. Українські біженки звинувачують топчиновника Шотландії у домаганнях
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T12:03:42Z
Українців пропонують штрафувати на майже 9 тисяч: за що хочуть карати на дорогах
Политека
2024-12-09T12:01:57Z
Найспекотнішим за всю історію спостережень стане 2024 рік - кліматологи
УкраинФорм
2024-12-09T12:01:56Z
Ракети вийшли на мікрорівень: на Піренеях завершена розробка мініатюрних ракет для дронів
InternetUA
2024-12-09T12:01:41Z
"Український Хатіко": собака два роки чекає на свого господаря, який загинув на війні
24tv
2024-12-09T12:00:30Z
Хакери з болот атакували українські оборонні підприємства та ЗСУ
InternetUA
2024-12-09T11:55:29Z
Укрпошта випустила марки до Міжнародного дня боротьби з корупцією
УкраинФорм
2024-12-09T11:49:10Z
Що входить до безоплатного пакета послуг сімейного лікаря?
360ua.news
2024-12-09T12:04:32Z
Як побороти тривожність та стрес: ефективні техніки, які заспокоять
TSN
2024-12-09T11:36:59Z
Як працюватиме ВЛК за новим наказом Міноборони
360ua.news
2024-12-09T11:34:36Z
Десятки людей загинули в Конго від невідомої хвороби – ВООЗ
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T11:00:53Z
У 2025 році у програмі Доступні ліки зʼявляться препарати для дітей
1News
2024-12-09T10:38:37Z
Болить волосся: чому так стається та що можна зробити
24tv
2024-12-09T09:54:13Z
Відмова лише від одного продукту призупинить процес старіння шкіри і появу зморшок
TSN
2024-12-09T09:39:55Z
Хронічна втома чи щось більше?
360ua.news
2024-12-09T09:24:57Z
Створили парші ліки, які зупиняють розвиток деменції
24tv
2024-12-09T08:54:59Z
Фірма, чия кукурудза зникла після арешту, відсудила у держави 5 млн
AgroNews
2024-12-09T12:12:32Z
Ціни на нафту зросли на тлі подій у Сирії
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T12:09:33Z
Україна в грудні отримає €4,2 мільярда за програмою Ukraine Facility - Шмигаль
УкраинФорм
2024-12-09T12:09:19Z
В Україні продовжує зростати вартість картоплі
24tv
2024-12-09T12:06:32Z
В Україні представили найкращі рішення для вогнезахисту об'єктів критичної інфраструктури
TSN
2024-12-09T11:48:13Z
Українцям пояснили, як законно вивезти кошти за кордон за продане майно
Хвиля
2024-12-09T11:45:54Z
ОПЕК втрачає ринок нафти: що прогнозують експерти з Bank of America
24tv
2024-12-09T11:42:54Z
Естонія передала Україні понад 140 трансформаторів і понад 300 одиниць енергообладнання
УкраинФорм
2024-12-09T11:37:01Z
Суд Люксембургу став на бік Kernel у суперечці з міноритаріями
AgroPortal
2024-12-09T11:30:13Z
Контрабанда канабісу в харчових продуктах на суму понад ₴23 млн. – Нацполіція затримала учасників наркоугруповання
Украина Криминальная
2024-12-09T11:57:09Z
На Гаїті банда влаштувала масову різанину, щонайменше 110 загиблих
УкраинФорм
2024-12-09T11:52:01Z
Впродовж тижня сапери ДСНС у Харківській області знешкодили понад 500 ворожих боєприпасів
Мій Харків
2024-12-09T11:37:00Z
Обкрадали квартири літніх людей під виглядом працівників газової служби – у Києві затримали членів злочинної групи
Украина Криминальная
2024-12-09T11:09:02Z
З-під завалів будинку у Гаазі, де стався сильний вибух, витягли вже шістьох загиблих
Европейская правда
2024-12-09T11:04:41Z
Масове отруєння в Кропивницькому: діти прийняли щурячу отруту за смаколики, деталі
Фокус
2024-12-09T10:58:59Z
Сторони у справі Гринкевичів завершують ознайомлення з матеріалами справи - ДБР
УкраинФорм
2024-12-09T10:31:13Z
За вбивство знайомого засуджено жителя Білгород-Дністровського району
Украина Криминальная
2024-12-09T10:30:07Z
Повне розчарування. Поліція в США роками тестувала абсолютно марну систему виявлення стрілянини
InternetUA
2024-12-09T10:29:38Z
Здивуєтесь, але не всі вміють варити сосиски: як це робити і скільки часу
24tv
2024-12-09T12:12:01Z
Чому люди памʼятають деякі події, а інші забувають
24tv
2024-12-09T12:06:21Z
Що приготувати на Святвечір: абсолютно новий рецепт вінігрету - смакота
GlavRed
2024-12-09T11:25:58Z
Щоб потім не шкодувати: поради для вдалого ремонту
24tv
2024-12-09T11:21:48Z
Бій на мечах та втеча від стихійного лиха: в Японії туристам пропонують розваги за 200 доларів
24tv
2024-12-09T11:00:52Z
Фантастичний різдвяний декор зі старих пластикових відер: ви будете шоковані, що можна зробити
24tv
2024-12-09T10:39:07Z
Народні прикмети про майбутній урожай та погоду: ось, як наші предки передбачали важливі події
TSN
2024-12-09T10:36:45Z
Стане головною окрасою новорічного столу: готуємо неймовірний мандариновий торт без випікання
24tv
2024-12-09T10:36:22Z
Замість шаурми: "Мастер Шеф" Хіменес-Браво дав рецепт салату з лавашем і мʼясом
Политека
2024-12-09T10:25:30Z
Досягнута домовленість про найбільший контракт в історії спорту: хто його підпише та які умови
24tv
2024-12-09T12:00:35Z
Микитишин: У нашому чемпіонаті в принципі всі рівні
Football.ua
2024-12-09T11:55:29Z
Кривбас планує провести зимові збори в Іспанії
Football.ua
2024-12-09T11:49:49Z
Українські борці греко-римського стилю здобули дві тмедалі у Фінляндії
УкраинФорм
2024-12-09T11:28:41Z
Бій-реванш Усик — Ф'юрі: де і коли дивитись трансляцію, коефіцієнти ставок
Фокус
2024-12-09T11:21:51Z
Бароні: Ми грали проти Наполі дуже добре, за винятком перших 15 хвилин другого тайму
Football.ua
2024-12-09T11:16:38Z
Дмитро Михайленко назвав склад збірної України U15 на Турнір розвитку УЄФА
УкраинФорм
2024-12-09T11:10:58Z
Набі Кейта може приєднатись до Ференцвароша
Football.ua
2024-12-09T11:10:47Z
Футболіст збірної України розлютив власника клубу: гравця хочуть позбутися якомога швидше
24tv
2024-12-09T11:06:49Z
ТОП 10 ручних компактних ліхтариків
ITC
2024-12-09T12:07:34Z
Якими способами шахраї намагаються заволодіти доступом до інтернет-банкінгу українців
InternetUA
2024-12-09T11:35:20Z
Випадковим чином знижено енергоспоживання пам'яті PCM у 1 млрд разів
InternetUA
2024-12-09T11:31:48Z
Компактний флагман OnePlus отримає 6,3-дюймовий дисплей та чип Snapdragon 8 Elite
ITC
2024-12-09T11:25:08Z
Замітаємо сліди. Видалити всі свої фото з хмари Google тепер можна однією кнопкою
InternetUA
2024-12-09T11:16:31Z
Квантові системи завжди матимуть секрети: фізики підтвердили теорію частинок світла
Фокус
2024-12-09T11:15:17Z
Американський словник Merriam-Webster назвав словом року «поляризацію»
УкраинФорм
2024-12-09T11:05:35Z
Платне телебачення на 2025 рік: кабельні провайдери орієнтуються на інтернет, ОТТ й FAST-канали
Детектор М
2024-12-09T11:01:30Z
Хідео Кодзіма двічі заснув, поки тестував Death Stranding 2
InternetUA
2024-12-09T11:01:29Z
Огляд Hyundai Tucson Чи варто брати свіжий, але з пробігом
AutoCentre
2024-12-09T12:10:04Z
116-річний монстр: на аукціон виставили спорткар Mercedes із величезним мотором
Фокус
2024-12-09T11:21:28Z
Mercedes-AMG показав серійну версію спідстера Mythos
AutoCentre
2024-12-09T11:07:35Z
Потужністю понад 860 сил: гібридний позашляховик Tank 500 Hi4-Z показали офіційно
AutoGeek
2024-12-09T10:52:51Z
Як запустити двигун у мороз
360ua.news
2024-12-09T10:25:47Z
Гібридний Bentley Flying Spur отримав ексклюзивну версію на честь панди
AutoGeek
2024-12-09T10:22:40Z
Електричні BMW М-ки отримають чотири електромотори
AutoCentre
2024-12-09T10:04:16Z
Через батареї: дебют електричного спорткара Porsche 718 відкладуть
AutoGeek
2024-12-09T09:52:43Z
Український ринок електромобілів у листопаді: названі найпопулярніші авто
AutoGeek
2024-12-09T09:42:51Z