MY.UAНовини
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Загалом зміни стосуватимуться ледь не кожної освітньої галузі. Втілення яких масштабних задумів варто очікувати, до чого готуватися педагогам, учням та студентам, які інновації та реформи задумали реалізувати цьогоріч уряд і МОН – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Найголовніші події 2024 року в українській освіті

Головним критерієм на сьогодні у навчальному процесі залишається безпека. При цьому президент Зеленський пообіцяв, що зруйновані у час повномасштабної війни навчальні заклади відбудовуватимуть ще до її закінчення. Як і будуватимуть надійні укриття у тих закладах освіти, які їх ще не мають. А віцепрем'єр Михайло Федоров анонсував презентацію у січні плану з розвитку освіти.

Збільшення фінансування освіти з бюджету

Нардепи передбачили у бюджеті на 2024 рік на освіту більше коштів, ніж на 2023-й. Загалом – понад 170 мільярдів гривень. Кошти скерують, зокрема, на облаштування укриттів, друк підручників, забезпечення Нової української школи, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти тощо. Детальніше – за посиланням.

Навчальний рік продовжили

В Україні навчальний рік 2023 – 2024 триватиме на місяць довше. У Міносвіти передбачили цей час на надолуження освітніх втрат, якщо такі виникнуть, адже триває повномасштабна війна. Цей навчальний рік в Україні завершиться 28 червня 2024 року.

Зарплата учителів зросла

Цього року учителям нарешті підвищать зарплату. На це педагоги, яким познімали чимало доплат у час повномасштабної війни, чекають вже кілька років. Їхня оплата праці збільшиться у межах двох етапів: І – з 1 січня – на 10%; II – з 1 квітня – на 12,6%. У середньому педагоги отримуватимуть на сьогодні 14 тисяч гривень, а з 1 квітня – 16 тисяч гривень.


З 1 січня 2024 року зросла зарплата вчителів / Depositphotos

Реформа дошкільної освіти

В Україні також планують втілити у життя реформу дошкільної освіти. Так, кожна дитина має отримати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей. А батьки мають отримати можливість обирати дитсадок поблизу дому та скористатися справедливою черговістю зарахування дитини до дошкільного закладу. У кожному садку при цьому має бути укриття, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування тощо.

Школа і реформа НУШ

  • Реформа НУШ

У 2023 році у МОН заявили про відновлення реформи Нової української школи, яка під час війни та за час головування у міністерстві Шкарлета відверто загальмувала.

Вже з 2027 року українські школи перейдуть на 12-річну систему освіти. Пілотний проєкт мають запустити з 2025 року, тому цьогоріч МОН активно готуватиме зміни для втілення. Уряд також не так давно виділив 1 мільярд гривень для НУШ, які скерують на закупівлю мультимедійного обладнання для 5 – 6 класів.


З 2027 року школи перейдуть на 12-річну систему освіти / Фото ілюстративне, Depositphotos

  • Мережа академічних та професійних ліцеїв

Що важливо, у межах реформи в Україні створять мережу академічних та професійних ліцеїв. Підручники уже друкують, а вчителі повинні проходити підвищення кваліфікації. Розробляють також державний стандарт для старшої профільної школи. До 1 вересня 2024 року на місцях мають затвердити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів. При цьому врахувати вимоги безпеки, інклюзивність, демографічні показники, профілізацію старшої школи тощо.

  • Безпека та поліцейські у школах

У кожній школі тепер перебуватиме поліцейський – спеціально відібрана, навчена та екіпірована людина. А на входах до навчальних закладів встановлять металошукачі та арки. Особливу увагу звертатимуть на школи, розташовані неподалік зони бойових дій та кордону з Білоруссю. Це відбувається у межах проєкту "Офіцери шкільної безпеки". У Нацполіції поки не вирішили, чи матимуть такі поліцейські зброю.

  • Будівництво підземних шкіл та трансформація чинних

В Україні торік розпочали безпрецедентне будівництво підземних шкіл. Спорудження першого такого навчального закладу мають завершити цього місяця у Харкові. У ньому зможе вчитися офлайн у дві зміни близько 900 дітей. У місті при цьому вже розробляють проєкти інших таких підземних шкіл. На Харківщині, у селищі Коротичі, також будують підземну школу.

Що цікаво, у Харкові у середині цього місяця також запрацює метросадок. У ньому діток готуватимуть до школи.

В Україні також осучаснюватимуть радянські школи. Однак архітектурну трансформацію і відбудову пройдуть на початку лише 5 закладів освіти. У них має з'явитися надійне укриття, сучасний дизайн і безбар'єрний простір.

Міносвіти також планує цього року розпочати роботу з дебюрократизації діяльності шкіл.

  • Зміни у навчальній програмі

Викладання історії України у школах зазнає змін. До 1 вересня 2024 року мають внести зміни у підручники з історії України. Старий підручник доповнять розділом, зокрема, про події новітньої російсько-української війни. МОН також розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі? Уроки стійкості, боротьби та перемог".

Також змінять і уроки"Захисту України". На якісну зміну викладання цього предмета у школах скерують 1,74 мільярда гривень. Кошти передбачили для підвищення кваліфікації учителів, закупівлю засобів навчання та комп'ютерів для навчальних кабінетів. Сам предмет стане більше практико-орієнтованими. Зокрема, учнів вчитимуть, як поводитися в критичних ситуаціях, з вибухонебезпечними предметами, надавати домедичну допомогу тощо.

  • Навчання мовами нацменшин

В Україні у класах із мовами навчання нацменшин, які є офіційними мовами ЄС, можуть гарантувати право на використання відповідної мови під час навчання. Але цей погоджений урядом законопроєкт, який стосується прав національних меншин в Україні, зокрема й на освіту, має ще ухвалити Рада.

ДПА

У 2024 році 4-класники складатимуть Державну підсумковуатестацію. Але вона буде моніторинговою і не у всіх школах. Знання учнів перевірятимуть з української мови і літератури та математики. Для втілення цього пілотного проєкту виберуть 2 тисячі школярів з різних областей. Зауважимо, що ДПА як обов'язкове оцінювання знань учнів випускних класів у час повномасштабної війни скасували.


ДПА у 2024 році відбудеться у 4 класах, але моніторингово / Depositphotos

Профтехосвіта

Освіту військових закладів переформатували на потреби ЗСУ. У Міносвіти при цьому заявляли про наміри змінити підходи до профтехосвіти. Училища повинні стати швидким трампліном до здобуття професії, який доступний кожному. Очільники коледжів майбутнього при цьому повинні бути якісними менеджерами, які забезпечать у закладах освіти високі стандарти навчання – такими, як хоче бізнес.

Масштабні зміни у вищій освіті

Найбільше докорінних змін торік у Міносвіти анонсували у сфері вищої освіти. Зокрема, планують скоротити кількість вишів в Україні, надавати гранти на здобуття вищої освіти вступникам. Також нададуть можливість студентам швидше завершити навчання на бакалавраті та змінять принцип надання стипендій та нарахування зарплат викладачам.

  • Скорочення кількості вишів

Міносвіти планує зменшити кількість вишів в Україні, а також прибрати так звані філії університетів. Зі 170 підпорядкованих державі вишів залишать 100. Окремі об'єднають. Це пояснюють тим, що на сьогодні у ЗВО вчиться наполовину менше студентів, ніж розрахована інфраструктура. Ті заклади вищої освіти, які залишать, модернізують.


В Україні скоротять кількість вишів / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

  • Гранти на навчання

З вересня 2024 року у сфері вищої освіти запровадять грантову систему оплати навчання. Вступник за результатами НМТ отримає від держави певну суму грошей і обиратиме, на здобуття освіти у якому виші їх витратити. Так, 60% вступників отримуватимуть державну підтримку у різних пропорціях. Натомість 40% платитимуть за навчання власні кошти. У МОН вважають, що це буде більш справедливо.

На окремих спеціальностях, які будуть важливі для держави, залишать 100% державне замовлення. Це можуть бути вчителі, медики, енергетики тощо. Кошти, які держава надаватиме вступнику, залежатимуть від його результатів НМТ. Розмір гранту та порядок надання коштів визначатиме уряд. Пільговики матимуть гарантоване право на отримання коштів на навчання.

  • Свобода вибору для вступника

Вступникам також нададутьбільше свободи щодо вибіркових предметів. Вступ при цьому буде можливий на галузь з можливістю обрання своєї спеціальності. Студенти вибиратимуть самі, скільки їм вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1 – 2 років навчання. При цьому студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки – здобути ступінь за 6 років. Ці зміни набудуть чинності з нового навчального року.

  • Скорочення кількості викладачів та зміна оплати праці

У МОН також заявили, що на сьогодні в Україні забагато викладачів. З 2024 року МОН змінить принцип фінансування вишів. Кращим ЗВО додадуть кошти. Університети самі їх розподілятимуть. Більшу зарплату отримуватимуть ті викладачі, яких вибирають студенти або ж які мають хороший науковий доробок.

  • Стипендію надаватимуть обраним

Міносвіти також планує змінити принцип нарахування стипендії студентам. У МОН вважають, що 1,7 тисячі гривень, а з 2024 року – 2 тисячі гривень стипендії – це популізм. Так, стипендії залишать тим майбутнім фахівцям, кого держава замовляє, кому покриває 100% їх навчання, хто погодиться на перше гарантоване місце роботи й потребує цієї стипендії. При цьому розмір соцвиплат збільшать. Також можуть скасувати виплати тим студентам, які виїхали за кордон.

  • Зміна ректорів

У 2024 році має відбутися і велика поколінна зміна у керівництві вишів, адже завершується другий термін контракту у багатьох ректорів. Так, у нашій державі є чимало вишів, де ректор перебуває на своїй посаді 10 – 20 років. Цьогоріч у МОН також планують створювати додатково дієві наглядові ради при ЗВО.

  • Курс військової підготовки у вишах

Міносвіти також планує запровадити у ЗВО пілотні військові кафедри. Вони відповідатимуть за базову військову підготовку усіх хлопців та охочих дівчат з вересня 2024 року. Спеціальність можна буде здобути, пройшовши курс тактичної медицини, базової стрільби тощо. Пілотні проєкти почнуть працювати з нового навчального року. Зауважимо, що систему військової освіти трансформують за стандартами НАТО з 2026 року.

Відстрочка та мобілізація студентів

На сьогодні студенти денної та дуальної форми навчання мають відстрочку від мобілізації. Так само і викладачі. Якщо парламент погодить новий законопроєкт чи зміни до закону про мобілізацію, то надаватимуть відстрочку від мобілізації тим студентам-чоловікам, які вступають на вищий рівень освіти, ніж мають. До прикладу, якщо у вас є диплом бакалавра, а вступаєте на магістратуру, чи диплом магістра і вступаєте в аспірантуру.

Вступна кампанія і НМТ

У 2024 році випускники шкіл втретє складатимуть спрощений через повномасштабну війну варіант ЗНО – НМТ (національний мультипредметний тест). У січні МОН має оприлюднити умови прийому до закладів вищої освіти України. Однак основні зміни для абітурієнтів вже анонсували. Зокрема, такі:

  • у 2024 році абітурієнти вступатимуть до вишів за результатами НМТ;
  • результати мультитесту будуть потрібні і для вступу на творчі спеціальності;
  • мультитест міститиме вже 4, а не 3 предмети;
  • обов'язковими будуть українська мова, математика та історія України;
  • до вибіркових додадуть також українську літературу та географію;
  • НМТ відбуватиметься протягом одного дня з міркувань безпеки;
  • основна сесія мультитесту розпочнеться у травні.

Наука

Торік очільник МОН Оксен Лісовий анонсував значні інвестиції у наукові розробки в Україні. Кошти скерують на актуальні дослідження та підтримку молодих вчених. Також уряд планує реформувати Національну академію наук.

Запуск освітньої Мрії

У 2024 році має нарешті запрацювати освітній застосунок Мрія, який презентували 1 вересня 2023 року. Він допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися у навчальному процесі. Також міститиме інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки учня. А також – бібліотеку контенту, який потрібний конкретній дитині.


Застосунок Мрія / Скриншот з відео, опублікованого на сайті Президента України

Англійська – мова міжнародного спілкування

Верховна Рада у цілому має ухвалити законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійська стане однією з мов міжнародного спілкування у нашій державі. Для держслужбовців її знання стане обов'язковим. Також уряд має намір запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Тож чи втілить Міносвіти усі ці масштабні задуми у життя і як саме, та чи будуть вони справді дієвими для української освіти, дізнаємось протягом 2024 року.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європа визначить позицію для завершення війни: Зеленський і Мерц підтримали створення Контактної групи
УкраинФорм
2024-12-09T16:13:45Z
Працівник ДБР подав до суду на журналістів «Слідства.Інфо»
Детектор М
2024-12-09T16:13:37Z
ОЗХЗ занепокоєна щодо долі значних обсягів хімічної зброї у Сирії
УкраинФорм
2024-12-09T16:12:57Z
Сирійська опозиція ухвалила важливе рішення щодо жінок
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T16:12:24Z
У Сирії звільняють понад 10 тисяч бранців із підземного "табору смерті"
FaceNews
2024-12-09T16:12:08Z
Зеленський заснував символіку Служби зовнішньої розвідки України
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T16:07:30Z
Слідство у справі незаконного збагачення голови АМКУ Кириленка завершено
24tv
2024-12-09T16:07:30Z
Трамп без плану: чому республіканець не поспішає оприлюднювати остаточну мирну стратегію
Фокус
2024-12-09T16:06:29Z
Блокування TikTok у США: як до заборони ставиться Трамп і чи можуть заблокувати в Україні
24tv
2024-12-09T16:03:23Z
Яке завдання окупанти отримали до Нового року: "Ахіллес" про наступ РФ на Куп'янськ
TSN
2024-12-09T16:18:51Z
У Третій ОШБр розповіли про створення росіянами плацдарму в Харківській області
ZN UA
2024-12-09T16:09:57Z
Росіянам не вдалася спроба форсування річки в Курській області - вони зазнали втрат
GlavRed
2024-12-09T16:07:57Z
Збитки під час закупівлі дронів: мера Нетішина відправили під домашній арешт
УкраинФорм
2024-12-09T16:01:15Z
Убив двох бійців ЗСУ і спалив пікап: СБУ оголосила підозру зраднику, який перейшов на бік росіян
УкраинФорм
2024-12-09T15:57:51Z
Танкісти ЗСУ розповіли, як ліквідували російського генерала та його помічників: неймовірна історія
TSN
2024-12-09T15:51:17Z
Кримського політвʼязня Аппаза Куртамета доправили до Пскова
УкраинФорм
2024-12-09T15:42:19Z
В Україні завтра дощ і мокрий сніг, на півдні вдень до 11° тепла
УкраинФорм
2024-12-09T15:36:13Z
У хід іде мефедрон та димедрол: ГУР перехопило розмову окупантів щодо "меню" штурмовиків
24tv
2024-12-09T15:18:21Z
Ольга Сумська про мрії примирення зі старшою сестрою
360ua.news
2024-12-09T16:03:21Z
Аріану Гранде, Селену Гомес та Майлі Сайрус номінували на премію "Золотий глобус"-2025
Комсомольская правда
2024-12-09T16:01:01Z
MamaRika – "Не йди", Маша Кондратенко — "мала" та KRISTONKO & JULIK — "Вистоїмо" - 8, 7 і 6 місця чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2024-12-09T15:48:15Z
"Найкрасивіше освідчення в коханні": Дмитро Кулеба звернувся до коханої
GlavRed
2024-12-09T15:45:12Z
Названо номінантів на «Золотий глобус»: хто претендує на нагороду
ZN UA
2024-12-09T15:43:35Z
Манікюр на Новий рік 2025: святкові ідеї, які підійдуть всім дівчатам
24tv
2024-12-09T15:42:07Z
"Золотий глобус": на премію претендує російський актор, який підтримує анексію Криму і мовчить про війну
TSN
2024-12-09T15:36:06Z
2025 - Рік Зеленої Дерев'яної Змії: як зустрічати Новий рік і що вдягнути
Комсомольская правда
2024-12-09T15:33:46Z
41-річна зірка "МастерШеф" Ліза Глінська зізналася, як вагітність змінила її
TSN
2024-12-09T15:18:46Z
Окупанти розробили світлофор, який здатен попереджати про FPV-дрони, – "Флеш"
24tv
2024-12-09T16:18:45Z
Пройшли окупацію й табори: емоційна історія сім'ї, яка з трьома дітьми повернулась до Харкова
24tv
2024-12-09T16:18:02Z
Texty.org та ГО «Жінки в медіа» провели дослідження про онлайн-насильство щодо журналісток у коментарях в ютубі
Детектор М
2024-12-09T16:15:48Z
Мама переїхала на найвіддаленіший населений острів у світі: як вона там живе
Фокус
2024-12-09T16:06:20Z
Коли будуть зимові канікули у школах різних регіонів України: дати
24tv
2024-12-09T16:03:27Z
У ЦПД дізнались, кудда РФ вивозить украиїнських дітей з ТОТ
TSN
2024-12-09T15:48:34Z
Міноборони Румунії спростувало фейки про підготовку до війни й закриття кордонів
УкраинФорм
2024-12-09T15:39:11Z
Нідерландські F-35 перехопили російські літаки над Балтійським морем
Европейская правда
2024-12-09T15:36:51Z
Том Паркер Боулз уперше відзначить Різдво в колі королівської сім'ї
Фокус
2024-12-09T15:30:34Z
Чи може розтягнутись шлунок, якщо багато їсти
24tv
2024-12-09T15:33:16Z
І каструлю бруднити не доведеться: як швидко зварити моркву для салату
GlavRed
2024-12-09T15:27:32Z
Як заощадити на опаленні: експерти розповіли прості поради для тепла в домі
GlavRed
2024-12-09T15:27:01Z
Вірус грипу циркулює вже в трьох областях – МОЗ
1News
2024-12-09T14:46:55Z
Як зварити картоплю удвічі швидше: секрети досвідчених господинь
TSN
2024-12-09T13:48:34Z
У МОН заявили про можливе скорочення кількості медичних вишів
VGorode
2024-12-09T13:34:39Z
Протягом повномасштабної війни Україні вдалося відновити 935 об’єктів медзакладів - МОЗ
УкраинФорм
2024-12-09T12:18:52Z
Вживання чорного шоколаду може знизити ризик діабету на 21%
Portaltele
2024-12-09T12:18:38Z
Що входить до безоплатного пакета послуг сімейного лікаря?
360ua.news
2024-12-09T12:04:32Z
Не Львів чи Київ: у яких містах найвідчутніше зросли ціни на квартири у 2024 році
24tv
2024-12-09T16:12:49Z
Українська асоціація виробників феросплавів виступила проти підвищення тарифу на передачу е/е
TSN
2024-12-09T16:12:45Z
Українські товари можуть стати дорожчими за імпортні: що буде у 2025 році
24tv
2024-12-09T16:03:51Z
Україна отримає нову допомогу від ЄС: на що виділили ці кошти
24tv
2024-12-09T16:01:17Z
Хлібобулочне підприємство на Київщині отримало максимальну суму гранту
AgroPortal
2024-12-09T16:00:51Z
Закрити карту "Національний кешбек": які два кроки слід зробити і чи можливо онлайн
Фокус
2024-12-09T15:57:49Z
Гроші на війну: чи вистачить Україні коштів на захист країни у 2025 році
24tv
2024-12-09T15:54:34Z
Істерика в Росії уже наростає: що може добити російську економіку
24tv
2024-12-09T15:54:23Z
Біткоїн отримав статус «цифрового золота» від держскарбниці США
ITC
2024-12-09T15:51:48Z
У Харкові стався вибух неподалік відділу поліції
24tv
2024-12-09T16:18:35Z
Чоловік нецензурно облаяв співробітників ТЦК і отримав штраф: скільки він має сплатити
Фокус
2024-12-09T16:00:57Z
Мер Нетішина потрапив під нічний арешт: деталі справи
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T16:00:49Z
В Італії пролунав потужний вибух на нафтогазовому сховищі у Флоренції, є жертви
Комсомольская правда
2024-12-09T15:27:41Z
В Україні затримали п’ятьох паліїв, завербованих РФ
1News
2024-12-09T15:21:37Z
32-річного жителя Сміли підозрюють у вбивстві 2-х річної дитини
Украина Криминальная
2024-12-09T15:12:35Z
У Румунії впала найвища новорічна ялинка країни
ГЛАВКОМ NET
2024-12-09T15:03:33Z
У Британії вирує шторм «Дарра», є загиблі
УкраинФорм
2024-12-09T15:00:34Z
17- та 24-річний молодики за обіцяні 1000 доларів спалили автомобіль військового у Святошинському районі Києва
Украина Криминальная
2024-12-09T14:30:49Z
Як створити новорічний настрій під час війни: поради психологів
Комсомольская правда
2024-12-09T16:18:31Z
В Іспанії вивели новий сорт баклажанів шоколадного кольору
AgroNews
2024-12-09T16:18:26Z
4 речі в оселі, які усі забувають прати, але повинні це робити
24tv
2024-12-09T16:12:48Z
Класичний олів'є з яловичиною: рецепт святкового салату
Фокус
2024-12-09T15:57:36Z
На м'ясний ви більше не подивитесь: рецепт пікантного бурякового паштету з часником
Знай
2024-12-09T15:51:35Z
Картопля звариться за 15 хвилин: господині назвали маленькі хитрощі
24tv
2024-12-09T15:48:04Z
Гороскоп Таро на 10 грудня для всіх знаків Зодіаку: прислухайтеся до підказок Всесвіту
Политека
2024-12-09T15:42:29Z
Різдвяні пампухи: старий рецепт пухкої і солодкої здоби
TSN
2024-12-09T15:36:43Z
Що робити, щоб кури не клювали власні яйця: два перевірені методи
TSN
2024-12-09T15:36:40Z
Мотивує знищувати їх на корті, – Світоліна висловилася про матчі проти "нейтральних" росіян
24tv
2024-12-09T15:48:14Z
Українця номінували на звання найкращого біатлоніста першого етапу Кубка світу-2024/25
TSN
2024-12-09T15:36:32Z
Палмер встановив унікальний рекорд в АПЛ
Football.ua
2024-12-09T15:24:32Z
Ромеро став на захист Постекоглу після поразки від Челсі
Football.ua
2024-12-09T15:01:27Z
Прощання з видатною тренеркою Оленою Єресько: де та коли відбудеться церемонія
24tv
2024-12-09T14:57:36Z
Майкл Антоніо відновлюватиметься після ДТП мінімум рік — The Guardian
Football.ua
2024-12-09T14:51:56Z
Аліссон і Жота повернулися до тренувань з Ліверпулем
Football.ua
2024-12-09T14:27:38Z
Спорт, розвиток і єднання: Bukovel та Федерація лижного спорту України підписали меморандум про співпрацю
TSN
2024-12-09T14:21:23Z
1/16 Кубка Іспанії. Реал зіграє з Депортіва Мінера, Барселона з Барбастро
Football.ua
2024-12-09T14:12:59Z
Sony "прокачає" провальний Apple Vision Pro, зробивши його геймерським пристроєм
InternetUA
2024-12-09T16:01:49Z
ByteDance та TikTok намагаються тимчасово заблокувати закон про продаж або заборону соцмережі у США
Детектор М
2024-12-09T16:01:29Z
Тисячі гравців ловлять покемонів на дводенному фестивалі у Гонконзі
24tv
2024-12-09T15:57:33Z
Ложка хейту. Онлайн-насильство щодо журналісток у коментарях YouTube
Детектор М
2024-12-09T15:55:09Z
Ексрозробник GTA розкритикував практику «нульових патчів» до ігор: «Заохочує неякісну розробку й погіршує користувацький досвід»
ITC
2024-12-09T15:39:42Z
Блокчейн у космосі: Spacecoin створить глобальну 5G мережу — перший супутник запустять 21 грудня
ITC
2024-12-09T15:39:20Z
Перший погляд на OnePlus Ace 5 — «живі» фото та відомі характеристики
ITC
2024-12-09T15:39:18Z
Штучний інтелект OpenAI керуватиме бойовими дронами
InternetUA
2024-12-09T15:31:40Z
Китай досліджує вплив космосу на живих істот
360ua.news
2024-12-09T15:27:46Z
Galaxy показав недорогий гібридний кросовер нового покоління
AutoCentre
2024-12-09T16:07:21Z
Xiaomi YU7 – другий електромобіль китайської компанії вийде влітку 2025 року з двома потужними моторами та швидкістю до 253 км/год
ITC
2024-12-09T16:01:55Z
G-Class на честь Хемільтона прокачали до 1063 “конячок”
AutoCentre
2024-12-09T15:13:48Z
Новий електрокросовер Toyota bZ3X 2025
360ua.news
2024-12-09T15:04:59Z
Компактний двигун Ванкеля показав високу питому потужність
InternetUA
2024-12-09T15:01:25Z
Toyota відкладає вихід електромобілів нового покоління, проте обіцяє запас ходу понад 1000 км
ITC
2024-12-09T14:22:06Z
Енергетиками поставлений потужний автопоїзд у складі MAN TGS 6х6
AutoCentre
2024-12-09T14:13:14Z
Мрія колекціонера: на продаж виставили два ідеальні Shelby Mustang GT500 KR
AutoCentre
2024-12-09T13:13:19Z
Skoda може відродити знаменитий недорогий кросовер: перші подробиці
Фокус
2024-12-09T13:00:50Z