MY.UAНовини
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Загалом зміни стосуватимуться ледь не кожної освітньої галузі. Втілення яких масштабних задумів варто очікувати, до чого готуватися педагогам, учням та студентам, які інновації та реформи задумали реалізувати цьогоріч уряд і МОН – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Найголовніші події 2024 року в українській освіті

Головним критерієм на сьогодні у навчальному процесі залишається безпека. При цьому президент Зеленський пообіцяв, що зруйновані у час повномасштабної війни навчальні заклади відбудовуватимуть ще до її закінчення. Як і будуватимуть надійні укриття у тих закладах освіти, які їх ще не мають. А віцепрем'єр Михайло Федоров анонсував презентацію у січні плану з розвитку освіти.

Збільшення фінансування освіти з бюджету

Нардепи передбачили у бюджеті на 2024 рік на освіту більше коштів, ніж на 2023-й. Загалом – понад 170 мільярдів гривень. Кошти скерують, зокрема, на облаштування укриттів, друк підручників, забезпечення Нової української школи, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти тощо. Детальніше – за посиланням.

Навчальний рік продовжили

В Україні навчальний рік 2023 – 2024 триватиме на місяць довше. У Міносвіти передбачили цей час на надолуження освітніх втрат, якщо такі виникнуть, адже триває повномасштабна війна. Цей навчальний рік в Україні завершиться 28 червня 2024 року.

Зарплата учителів зросла

Цього року учителям нарешті підвищать зарплату. На це педагоги, яким познімали чимало доплат у час повномасштабної війни, чекають вже кілька років. Їхня оплата праці збільшиться у межах двох етапів: І – з 1 січня – на 10%; II – з 1 квітня – на 12,6%. У середньому педагоги отримуватимуть на сьогодні 14 тисяч гривень, а з 1 квітня – 16 тисяч гривень.


З 1 січня 2024 року зросла зарплата вчителів / Depositphotos

Реформа дошкільної освіти

В Україні також планують втілити у життя реформу дошкільної освіти. Так, кожна дитина має отримати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей. А батьки мають отримати можливість обирати дитсадок поблизу дому та скористатися справедливою черговістю зарахування дитини до дошкільного закладу. У кожному садку при цьому має бути укриття, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування тощо.

Школа і реформа НУШ

  • Реформа НУШ

У 2023 році у МОН заявили про відновлення реформи Нової української школи, яка під час війни та за час головування у міністерстві Шкарлета відверто загальмувала.

Вже з 2027 року українські школи перейдуть на 12-річну систему освіти. Пілотний проєкт мають запустити з 2025 року, тому цьогоріч МОН активно готуватиме зміни для втілення. Уряд також не так давно виділив 1 мільярд гривень для НУШ, які скерують на закупівлю мультимедійного обладнання для 5 – 6 класів.


З 2027 року школи перейдуть на 12-річну систему освіти / Фото ілюстративне, Depositphotos

  • Мережа академічних та професійних ліцеїв

Що важливо, у межах реформи в Україні створять мережу академічних та професійних ліцеїв. Підручники уже друкують, а вчителі повинні проходити підвищення кваліфікації. Розробляють також державний стандарт для старшої профільної школи. До 1 вересня 2024 року на місцях мають затвердити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів. При цьому врахувати вимоги безпеки, інклюзивність, демографічні показники, профілізацію старшої школи тощо.

  • Безпека та поліцейські у школах

У кожній школі тепер перебуватиме поліцейський – спеціально відібрана, навчена та екіпірована людина. А на входах до навчальних закладів встановлять металошукачі та арки. Особливу увагу звертатимуть на школи, розташовані неподалік зони бойових дій та кордону з Білоруссю. Це відбувається у межах проєкту "Офіцери шкільної безпеки". У Нацполіції поки не вирішили, чи матимуть такі поліцейські зброю.

  • Будівництво підземних шкіл та трансформація чинних

В Україні торік розпочали безпрецедентне будівництво підземних шкіл. Спорудження першого такого навчального закладу мають завершити цього місяця у Харкові. У ньому зможе вчитися офлайн у дві зміни близько 900 дітей. У місті при цьому вже розробляють проєкти інших таких підземних шкіл. На Харківщині, у селищі Коротичі, також будують підземну школу.

Що цікаво, у Харкові у середині цього місяця також запрацює метросадок. У ньому діток готуватимуть до школи.

В Україні також осучаснюватимуть радянські школи. Однак архітектурну трансформацію і відбудову пройдуть на початку лише 5 закладів освіти. У них має з'явитися надійне укриття, сучасний дизайн і безбар'єрний простір.

Міносвіти також планує цього року розпочати роботу з дебюрократизації діяльності шкіл.

  • Зміни у навчальній програмі

Викладання історії України у школах зазнає змін. До 1 вересня 2024 року мають внести зміни у підручники з історії України. Старий підручник доповнять розділом, зокрема, про події новітньої російсько-української війни. МОН також розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі? Уроки стійкості, боротьби та перемог".

Також змінять і уроки"Захисту України". На якісну зміну викладання цього предмета у школах скерують 1,74 мільярда гривень. Кошти передбачили для підвищення кваліфікації учителів, закупівлю засобів навчання та комп'ютерів для навчальних кабінетів. Сам предмет стане більше практико-орієнтованими. Зокрема, учнів вчитимуть, як поводитися в критичних ситуаціях, з вибухонебезпечними предметами, надавати домедичну допомогу тощо.

  • Навчання мовами нацменшин

В Україні у класах із мовами навчання нацменшин, які є офіційними мовами ЄС, можуть гарантувати право на використання відповідної мови під час навчання. Але цей погоджений урядом законопроєкт, який стосується прав національних меншин в Україні, зокрема й на освіту, має ще ухвалити Рада.

ДПА

У 2024 році 4-класники складатимуть Державну підсумковуатестацію. Але вона буде моніторинговою і не у всіх школах. Знання учнів перевірятимуть з української мови і літератури та математики. Для втілення цього пілотного проєкту виберуть 2 тисячі школярів з різних областей. Зауважимо, що ДПА як обов'язкове оцінювання знань учнів випускних класів у час повномасштабної війни скасували.


ДПА у 2024 році відбудеться у 4 класах, але моніторингово / Depositphotos

Профтехосвіта

Освіту військових закладів переформатували на потреби ЗСУ. У Міносвіти при цьому заявляли про наміри змінити підходи до профтехосвіти. Училища повинні стати швидким трампліном до здобуття професії, який доступний кожному. Очільники коледжів майбутнього при цьому повинні бути якісними менеджерами, які забезпечать у закладах освіти високі стандарти навчання – такими, як хоче бізнес.

Масштабні зміни у вищій освіті

Найбільше докорінних змін торік у Міносвіти анонсували у сфері вищої освіти. Зокрема, планують скоротити кількість вишів в Україні, надавати гранти на здобуття вищої освіти вступникам. Також нададуть можливість студентам швидше завершити навчання на бакалавраті та змінять принцип надання стипендій та нарахування зарплат викладачам.

  • Скорочення кількості вишів

Міносвіти планує зменшити кількість вишів в Україні, а також прибрати так звані філії університетів. Зі 170 підпорядкованих державі вишів залишать 100. Окремі об'єднають. Це пояснюють тим, що на сьогодні у ЗВО вчиться наполовину менше студентів, ніж розрахована інфраструктура. Ті заклади вищої освіти, які залишать, модернізують.


В Україні скоротять кількість вишів / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

  • Гранти на навчання

З вересня 2024 року у сфері вищої освіти запровадять грантову систему оплати навчання. Вступник за результатами НМТ отримає від держави певну суму грошей і обиратиме, на здобуття освіти у якому виші їх витратити. Так, 60% вступників отримуватимуть державну підтримку у різних пропорціях. Натомість 40% платитимуть за навчання власні кошти. У МОН вважають, що це буде більш справедливо.

На окремих спеціальностях, які будуть важливі для держави, залишать 100% державне замовлення. Це можуть бути вчителі, медики, енергетики тощо. Кошти, які держава надаватиме вступнику, залежатимуть від його результатів НМТ. Розмір гранту та порядок надання коштів визначатиме уряд. Пільговики матимуть гарантоване право на отримання коштів на навчання.

  • Свобода вибору для вступника

Вступникам також нададутьбільше свободи щодо вибіркових предметів. Вступ при цьому буде можливий на галузь з можливістю обрання своєї спеціальності. Студенти вибиратимуть самі, скільки їм вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1 – 2 років навчання. При цьому студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки – здобути ступінь за 6 років. Ці зміни набудуть чинності з нового навчального року.

  • Скорочення кількості викладачів та зміна оплати праці

У МОН також заявили, що на сьогодні в Україні забагато викладачів. З 2024 року МОН змінить принцип фінансування вишів. Кращим ЗВО додадуть кошти. Університети самі їх розподілятимуть. Більшу зарплату отримуватимуть ті викладачі, яких вибирають студенти або ж які мають хороший науковий доробок.

  • Стипендію надаватимуть обраним

Міносвіти також планує змінити принцип нарахування стипендії студентам. У МОН вважають, що 1,7 тисячі гривень, а з 2024 року – 2 тисячі гривень стипендії – це популізм. Так, стипендії залишать тим майбутнім фахівцям, кого держава замовляє, кому покриває 100% їх навчання, хто погодиться на перше гарантоване місце роботи й потребує цієї стипендії. При цьому розмір соцвиплат збільшать. Також можуть скасувати виплати тим студентам, які виїхали за кордон.

  • Зміна ректорів

У 2024 році має відбутися і велика поколінна зміна у керівництві вишів, адже завершується другий термін контракту у багатьох ректорів. Так, у нашій державі є чимало вишів, де ректор перебуває на своїй посаді 10 – 20 років. Цьогоріч у МОН також планують створювати додатково дієві наглядові ради при ЗВО.

  • Курс військової підготовки у вишах

Міносвіти також планує запровадити у ЗВО пілотні військові кафедри. Вони відповідатимуть за базову військову підготовку усіх хлопців та охочих дівчат з вересня 2024 року. Спеціальність можна буде здобути, пройшовши курс тактичної медицини, базової стрільби тощо. Пілотні проєкти почнуть працювати з нового навчального року. Зауважимо, що систему військової освіти трансформують за стандартами НАТО з 2026 року.

Відстрочка та мобілізація студентів

На сьогодні студенти денної та дуальної форми навчання мають відстрочку від мобілізації. Так само і викладачі. Якщо парламент погодить новий законопроєкт чи зміни до закону про мобілізацію, то надаватимуть відстрочку від мобілізації тим студентам-чоловікам, які вступають на вищий рівень освіти, ніж мають. До прикладу, якщо у вас є диплом бакалавра, а вступаєте на магістратуру, чи диплом магістра і вступаєте в аспірантуру.

Вступна кампанія і НМТ

У 2024 році випускники шкіл втретє складатимуть спрощений через повномасштабну війну варіант ЗНО – НМТ (національний мультипредметний тест). У січні МОН має оприлюднити умови прийому до закладів вищої освіти України. Однак основні зміни для абітурієнтів вже анонсували. Зокрема, такі:

  • у 2024 році абітурієнти вступатимуть до вишів за результатами НМТ;
  • результати мультитесту будуть потрібні і для вступу на творчі спеціальності;
  • мультитест міститиме вже 4, а не 3 предмети;
  • обов'язковими будуть українська мова, математика та історія України;
  • до вибіркових додадуть також українську літературу та географію;
  • НМТ відбуватиметься протягом одного дня з міркувань безпеки;
  • основна сесія мультитесту розпочнеться у травні.

Наука

Торік очільник МОН Оксен Лісовий анонсував значні інвестиції у наукові розробки в Україні. Кошти скерують на актуальні дослідження та підтримку молодих вчених. Також уряд планує реформувати Національну академію наук.

Запуск освітньої Мрії

У 2024 році має нарешті запрацювати освітній застосунок Мрія, який презентували 1 вересня 2023 року. Він допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися у навчальному процесі. Також міститиме інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки учня. А також – бібліотеку контенту, який потрібний конкретній дитині.


Застосунок Мрія / Скриншот з відео, опублікованого на сайті Президента України

Англійська – мова міжнародного спілкування

Верховна Рада у цілому має ухвалити законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійська стане однією з мов міжнародного спілкування у нашій державі. Для держслужбовців її знання стане обов'язковим. Також уряд має намір запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Тож чи втілить Міносвіти усі ці масштабні задуми у життя і як саме, та чи будуть вони справді дієвими для української освіти, дізнаємось протягом 2024 року.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Макрон готує важливі переговори у Варшаві
360ua.news
2024-12-10T09:30:53Z
Стало відомо, чи виявили таємні камери у найстрашнішій катівні Сирії
ZN UA
2024-12-10T09:28:22Z
Головна редакторка білоруського інформагентства «БелаПАН» Ірина Левшина вийшла на свободу
Детектор М
2024-12-10T09:28:04Z
"Навіщо була потрібна ця війна": невдоволення в РФ зростає - чи можливий протест
GlavRed
2024-12-10T09:27:44Z
Чому Україна не може погодитися на припинення вогню зараз
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T09:21:17Z
Чи справді ворог прорвав кордон на Сумщині: заява ОВА та ДПСУ
TSN
2024-12-10T09:21:08Z
Прикордонники спростували прорив кордону військами РФ на Сумщині
УкраинФорм
2024-12-10T09:18:52Z
Зовні схожий на Зеленського. Хто замінить Асада: історія бойовика, за голову якого давали $10 млн
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T09:18:47Z
США намагаються знайти хімічну зброю у Сирії
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T09:16:16Z
Україну засипає снігом, рятувальники оголосили І рівень небезппеки через ожеледицю
Комсомольская правда
2024-12-10T09:31:56Z
Як недобудовані укріплення України сприяють просуванню росіян – FT
TSN
2024-12-10T09:31:52Z
У Києві колапс на дорогах через сніг, столиця у заторах
24tv
2024-12-10T09:30:25Z
Поліцейські Одещини викрили чотирьох браконьєрів на озері Сасик
Украина Криминальная
2024-12-10T09:27:16Z
Боротьба йде буквально за кожен поверх, – ОТУ "Луганськ" про тяжкі бої з окупантами у Торецьку
24tv
2024-12-10T09:04:20Z
ЗСУ знищили ворога на Купʼянському напрямку
360ua.news
2024-12-10T08:36:40Z
“Розгромище” РФ під Харковом: ЗСУ закріпилися на нових рубежах, у ворога втрати
GlavRed
2024-12-10T08:27:59Z
Харківський суд поставив крапку у справі про колаборантку, яка "злила" ворогу секретну інформацію
InternetUA
2024-12-10T08:07:33Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на ранок 10.12.2024
Украина Криминальная
2024-12-10T08:03:55Z
Jay-Z на тлі звинувачень у зґвалтуванні вийшов на червону доріжку з Бейонсе і дочкою
Фокус
2024-12-10T09:31:43Z
Який новий відтінок вважають найкращим для кухні у 2025 році
24tv
2024-12-10T09:30:27Z
У столиці відкрилася виставка «Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття»
УкраинФорм
2024-12-10T09:27:05Z
Кріс Еванс повертається в кіновсесвіт Marvel
Фокус
2024-12-10T09:27:04Z
"Може зупинитися серце": російська актриса-путіністка опинилася в лікарні
GlavRed
2024-12-10T09:27:00Z
Фінал «Дитячого Євробачення – 2024» встановив світові рекорди за переглядами на ТБ й у соцмережах
Детектор М
2024-12-10T09:21:55Z
Пункт призначення: Кровні узи отримав дату релізу
1News
2024-12-10T09:21:04Z
Перевернуту ялинку визнали найстильнішою: її проєктував відомий дизайнер
24tv
2024-12-10T09:09:09Z
Зірка "Кави з кардамоном" шокувала історією про кастинг у "ВІА Гру": "Я категорично відмовилась"
24tv
2024-12-10T08:39:38Z
За рік довіра українців найбільше просіла до Байдена і Шольца
Европейская правда
2024-12-10T09:18:35Z
У Національній академії наук пояснили, чому заборонили співробітникам використовувати Telegram
InternetUA
2024-12-10T09:01:30Z
У «Дії» можна придбати дві нові військові облігації
УкраинФорм
2024-12-10T09:01:03Z
Конгрес США може заборонити нові дрони китайських виробників
InternetUA
2024-12-10T08:58:02Z
Іспанські розробники представили революційну мікроракету Fox I для бойового дрона Tarsis 75
InternetUA
2024-12-10T08:49:06Z
Китай припиняє постачання БпЛА, критично важливих для війни - Bloomberg
TSN
2024-12-10T08:45:20Z
Новий російський підводний човен "засвітився" у китайському порту: що відомо
InternetUA
2024-12-10T08:43:37Z
У Швеції розглядають вікові обмеження для соціальних мереж
Европейская правда
2024-12-10T08:39:22Z
На Житомирщині тиждень голодують люди - вимагають повернути їм чорнобильські виплати
УкраинФорм
2024-12-10T08:37:47Z
Аналогів не існує: створили аналіз сечі для діагностики раку легенів
24tv
2024-12-10T09:09:52Z
Одним із найбільших шахрайств в світовому Інтернеті став бум препаратів для схуднення
InternetUA
2024-12-10T08:21:25Z
Щоб кишечки не злиплися: чи потрібно їсти суп щодня і що буде з організмом, якщо ви так зробите
Знай
2024-12-10T07:51:32Z
ВООЗ сертифікувала перший молекулярний тест для діагностики туберкульозу
24tv
2024-12-10T07:24:15Z
Жінка, яка планує дожити до 150, скоротила свій біологічний вік на 10 років: як їй це вдалося
TSN
2024-12-10T07:06:53Z
77 Нобелівських лауреатів закликають Сенат не затверджувати Кеннеді-молодшого міністром
ZN UA
2024-12-10T02:31:40Z
Обличчя ельфа. У Львові лікарі прооперували підлітка з Рівненщини з рідкісним генетичним синдромом
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T02:06:35Z
Послуги з охорони психічного здоровʼя з 2025 року надаватимуть всі медзаклади первинної ланки - МОЗ
УкраинФорм
2024-12-10T01:45:01Z
Волосся почне рости вдвічі швидше: 7 правил, яких треба дотримуватися
24tv
2024-12-09T23:21:32Z
У ЄС створили новий орган, який опікуватиметься сільським господарством
AgroPortal
2024-12-10T09:30:50Z
Держбюджет додатково отримає ₴5,2 мільярда від агросектору наступного року - міністр
УкраинФорм
2024-12-10T09:30:41Z
У НБУ оприлюднили статистику кредитування енергетики
Хвиля
2024-12-10T09:30:25Z
Зростає на очах: польський злотий дорожчає в Україні
24tv
2024-12-10T09:18:41Z
Курс валют на 10 грудня: скільки коштують долар, євро та злотий
Комсомольская правда
2024-12-10T09:15:48Z
Група «Нафтогаз» за 11 місяців видобула 13,5 мільярда кубометрів газу
УкраинФорм
2024-12-10T09:13:19Z
В Австрії арештували автівки учасників злочинної групи на чолі з ексголовою ФДМУ
УкраинФорм
2024-12-10T09:09:37Z
Департамент земельних ресурсів Вінницької міської ради виставив на продаж 16 ділянок у місті
AgroNews
2024-12-10T09:06:44Z
В Україні зростає споживання електрики - Укренерго
УкраинФорм
2024-12-10T09:06:07Z
Жінка хотіла заробити онлайн, а втратила 114 тисяч гривень
InternetUA
2024-12-10T09:28:22Z
У Вінниці пограбували військового
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T09:27:32Z
На Харківщині п’яний водій спровокував масштабне ДТП
Мій Харків
2024-12-10T09:13:59Z
Банда здирників вимагала кошти з військового на Житомирщині
Украина Криминальная
2024-12-10T09:12:22Z
Кількість загиблих на об'єкті енергетичної групи в Італії зросла до чотирьох
Европейская правда
2024-12-10T09:09:43Z
Президента Бразилії терміново госпіталізували через крововилив у мозок - ЗМІ
УкраинФорм
2024-12-10T09:04:18Z
Ймовірний прорив росіян на Сумщині: прикордонники спростували інформацію
24tv
2024-12-10T09:03:21Z
Поки господарки не було вдома: безхатько викрала в жінки чималу суму грошей
Политека
2024-12-10T09:01:15Z
Вбив підлітка на дитячому майданчику: житель Дніпра отримав 12 років тюрми
1News
2024-12-10T08:54:14Z
Китайський гороскоп на завтра 11 грудня: Козлам - втома, Зміям - скандали
GlavRed
2024-12-10T09:30:10Z
"Щастя таки продається": член екіпажу показав найдорожчу каюту на круїзному лайнері
Фокус
2024-12-10T09:00:52Z
Чим замінити розпушувач тіста: виходити з дому за ним не доведеться
24tv
2024-12-10T08:57:09Z
Він недарма отримав таку назву: салат "Афродіта", який зникає за мить
24tv
2024-12-10T08:39:23Z
Uklon буде працювати на території Буковелю
24tv
2024-12-10T08:27:46Z
Диво інженерії: що відомо про найдовший у світі мегатунель, що з'єднує два міста Європи
TSN
2024-12-10T08:06:57Z
Привітання з Днем Ангела на всі випадки життя: найкращі слова, які розчулять
24tv
2024-12-10T08:03:14Z
5 безпрограшних комбінацій кольорів для кухонних шаф
24tv
2024-12-10T07:27:28Z
Ці пари поєднають вищі сили – 3 знаки зодіаку, які до кінця року зустрінуть своє кохання
24tv
2024-12-10T07:03:53Z
«Мерзотник, якому важлива своя сідниця». Журналіст розкритикував ексгравця «Динамо»
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T09:30:43Z
Відомий календар другого етапу жіночого чемпіонату України з футболу
УкраинФорм
2024-12-10T09:18:40Z
Динамо — чемпіон-2024, Карпати мстять, ЛНЗ змінює тренера. Підсумки 16-го туру УПЛ
Football.ua
2024-12-10T09:13:29Z
Ліверпуль зробив пропозицію Салаху — Орнштейн
Football.ua
2024-12-10T08:58:50Z
У Дніпрі пройшов футбольний турнір пам'яті Вадима Тищенка
УкраинФорм
2024-12-10T08:57:19Z
Українці стали другими на турнірі з пляжного волейболу у Бразилії
УкраинФорм
2024-12-10T08:42:46Z
Директор Баварії — про Мусіалу: Здатний вирішувати результат матчів, як Мессі та Роналду
Football.ua
2024-12-10T08:31:13Z
Марта Костюк у січні виступить на турнірі WTA 500 в Аделаїді
УкраинФорм
2024-12-10T08:27:13Z
Теніс: новим тренером Катаріни Завацької став Ілля Марченко
УкраинФорм
2024-12-10T08:16:39Z
Як переключити телефон на іншого оператора, якщо зник зв'язок
InternetUA
2024-12-10T09:31:12Z
У PS Store з'явилася гра-пародія на GTA 6
24tv
2024-12-10T09:18:06Z
Майже 100% пластику з води видаляє нова китайська розробка: як це працює та чому важливо
InternetUA
2024-12-10T09:16:44Z
Штучна зірка NASA відкриє таємниці екзопланет, темної енергії та наднових
Portaltele
2024-12-10T09:15:27Z
Останній потужний метеорний потік 2024 року: цього тижня в Україні можна побачити Гемініди
Фокус
2024-12-10T09:06:14Z
Samsung представила One UI 7 Beta: ось як зміниться ваш смартфон
24tv
2024-12-10T09:03:07Z
OpenAI запустила нейромережу Sora, яка перетворює текст у відео
ГЛАВКОМ NET
2024-12-10T08:39:36Z
Цей гаджет Xiaomi схожий на смартфон — але це не він
ITC
2024-12-10T08:37:07Z
Як прискорити роботу ноутбука всього за кілька хвилин
InternetUA
2024-12-10T08:31:57Z
Оновлений Mercedes-Maybach GLS виїхав на випробування
AutoCentre
2024-12-10T09:18:07Z
З початку року Xiaomi продав більше електромобілів, ніж Toyota: опубліковано статистику
AutoGeek
2024-12-10T09:13:18Z
На старому складі знайшли занедбану колекцію рідкісних американських ретроавто
Фокус
2024-12-10T09:00:20Z
З запасом ходу у 1000 км: електромобілі Honda з твердотільними батареями з’являться за кілька років
AutoGeek
2024-12-10T08:42:31Z
Xiaomi показала свій перший електрокросовер: він схожий на Ferrari Purosangue
AutoCentre
2024-12-10T08:16:32Z
На фоні страйків: Volkswagen перенесе виробництво електромобіля ID. Buzz з Німеччини
AutoGeek
2024-12-10T08:12:01Z
Тест-драйв Citroen Berlingo: універсальний шатл
ITC
2024-12-10T08:10:26Z
Mercedes працює над «сонячною фарбою» для електромобілів ─ вона додасть до 12 тис. безплатного пробігу на рік
ITC
2024-12-10T08:10:11Z
Суворий вигляд та 9 місць: представлено новий Hyundai Palisade
ЗаРулем
2024-12-10T08:04:19Z