MY.UAНовини
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Загалом зміни стосуватимуться ледь не кожної освітньої галузі. Втілення яких масштабних задумів варто очікувати, до чого готуватися педагогам, учням та студентам, які інновації та реформи задумали реалізувати цьогоріч уряд і МОН – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Найголовніші події 2024 року в українській освіті

Головним критерієм на сьогодні у навчальному процесі залишається безпека. При цьому президент Зеленський пообіцяв, що зруйновані у час повномасштабної війни навчальні заклади відбудовуватимуть ще до її закінчення. Як і будуватимуть надійні укриття у тих закладах освіти, які їх ще не мають. А віцепрем'єр Михайло Федоров анонсував презентацію у січні плану з розвитку освіти.

Збільшення фінансування освіти з бюджету

Нардепи передбачили у бюджеті на 2024 рік на освіту більше коштів, ніж на 2023-й. Загалом – понад 170 мільярдів гривень. Кошти скерують, зокрема, на облаштування укриттів, друк підручників, забезпечення Нової української школи, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти тощо. Детальніше – за посиланням.

Навчальний рік продовжили

В Україні навчальний рік 2023 – 2024 триватиме на місяць довше. У Міносвіти передбачили цей час на надолуження освітніх втрат, якщо такі виникнуть, адже триває повномасштабна війна. Цей навчальний рік в Україні завершиться 28 червня 2024 року.

Зарплата учителів зросла

Цього року учителям нарешті підвищать зарплату. На це педагоги, яким познімали чимало доплат у час повномасштабної війни, чекають вже кілька років. Їхня оплата праці збільшиться у межах двох етапів: І – з 1 січня – на 10%; II – з 1 квітня – на 12,6%. У середньому педагоги отримуватимуть на сьогодні 14 тисяч гривень, а з 1 квітня – 16 тисяч гривень.


З 1 січня 2024 року зросла зарплата вчителів / Depositphotos

Реформа дошкільної освіти

В Україні також планують втілити у життя реформу дошкільної освіти. Так, кожна дитина має отримати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей. А батьки мають отримати можливість обирати дитсадок поблизу дому та скористатися справедливою черговістю зарахування дитини до дошкільного закладу. У кожному садку при цьому має бути укриття, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування тощо.

Школа і реформа НУШ

  • Реформа НУШ

У 2023 році у МОН заявили про відновлення реформи Нової української школи, яка під час війни та за час головування у міністерстві Шкарлета відверто загальмувала.

Вже з 2027 року українські школи перейдуть на 12-річну систему освіти. Пілотний проєкт мають запустити з 2025 року, тому цьогоріч МОН активно готуватиме зміни для втілення. Уряд також не так давно виділив 1 мільярд гривень для НУШ, які скерують на закупівлю мультимедійного обладнання для 5 – 6 класів.


З 2027 року школи перейдуть на 12-річну систему освіти / Фото ілюстративне, Depositphotos

  • Мережа академічних та професійних ліцеїв

Що важливо, у межах реформи в Україні створять мережу академічних та професійних ліцеїв. Підручники уже друкують, а вчителі повинні проходити підвищення кваліфікації. Розробляють також державний стандарт для старшої профільної школи. До 1 вересня 2024 року на місцях мають затвердити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів. При цьому врахувати вимоги безпеки, інклюзивність, демографічні показники, профілізацію старшої школи тощо.

  • Безпека та поліцейські у школах

У кожній школі тепер перебуватиме поліцейський – спеціально відібрана, навчена та екіпірована людина. А на входах до навчальних закладів встановлять металошукачі та арки. Особливу увагу звертатимуть на школи, розташовані неподалік зони бойових дій та кордону з Білоруссю. Це відбувається у межах проєкту "Офіцери шкільної безпеки". У Нацполіції поки не вирішили, чи матимуть такі поліцейські зброю.

  • Будівництво підземних шкіл та трансформація чинних

В Україні торік розпочали безпрецедентне будівництво підземних шкіл. Спорудження першого такого навчального закладу мають завершити цього місяця у Харкові. У ньому зможе вчитися офлайн у дві зміни близько 900 дітей. У місті при цьому вже розробляють проєкти інших таких підземних шкіл. На Харківщині, у селищі Коротичі, також будують підземну школу.

Що цікаво, у Харкові у середині цього місяця також запрацює метросадок. У ньому діток готуватимуть до школи.

В Україні також осучаснюватимуть радянські школи. Однак архітектурну трансформацію і відбудову пройдуть на початку лише 5 закладів освіти. У них має з'явитися надійне укриття, сучасний дизайн і безбар'єрний простір.

Міносвіти також планує цього року розпочати роботу з дебюрократизації діяльності шкіл.

  • Зміни у навчальній програмі

Викладання історії України у школах зазнає змін. До 1 вересня 2024 року мають внести зміни у підручники з історії України. Старий підручник доповнять розділом, зокрема, про події новітньої російсько-української війни. МОН також розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі? Уроки стійкості, боротьби та перемог".

Також змінять і уроки"Захисту України". На якісну зміну викладання цього предмета у школах скерують 1,74 мільярда гривень. Кошти передбачили для підвищення кваліфікації учителів, закупівлю засобів навчання та комп'ютерів для навчальних кабінетів. Сам предмет стане більше практико-орієнтованими. Зокрема, учнів вчитимуть, як поводитися в критичних ситуаціях, з вибухонебезпечними предметами, надавати домедичну допомогу тощо.

  • Навчання мовами нацменшин

В Україні у класах із мовами навчання нацменшин, які є офіційними мовами ЄС, можуть гарантувати право на використання відповідної мови під час навчання. Але цей погоджений урядом законопроєкт, який стосується прав національних меншин в Україні, зокрема й на освіту, має ще ухвалити Рада.

ДПА

У 2024 році 4-класники складатимуть Державну підсумковуатестацію. Але вона буде моніторинговою і не у всіх школах. Знання учнів перевірятимуть з української мови і літератури та математики. Для втілення цього пілотного проєкту виберуть 2 тисячі школярів з різних областей. Зауважимо, що ДПА як обов'язкове оцінювання знань учнів випускних класів у час повномасштабної війни скасували.


ДПА у 2024 році відбудеться у 4 класах, але моніторингово / Depositphotos

Профтехосвіта

Освіту військових закладів переформатували на потреби ЗСУ. У Міносвіти при цьому заявляли про наміри змінити підходи до профтехосвіти. Училища повинні стати швидким трампліном до здобуття професії, який доступний кожному. Очільники коледжів майбутнього при цьому повинні бути якісними менеджерами, які забезпечать у закладах освіти високі стандарти навчання – такими, як хоче бізнес.

Масштабні зміни у вищій освіті

Найбільше докорінних змін торік у Міносвіти анонсували у сфері вищої освіти. Зокрема, планують скоротити кількість вишів в Україні, надавати гранти на здобуття вищої освіти вступникам. Також нададуть можливість студентам швидше завершити навчання на бакалавраті та змінять принцип надання стипендій та нарахування зарплат викладачам.

  • Скорочення кількості вишів

Міносвіти планує зменшити кількість вишів в Україні, а також прибрати так звані філії університетів. Зі 170 підпорядкованих державі вишів залишать 100. Окремі об'єднають. Це пояснюють тим, що на сьогодні у ЗВО вчиться наполовину менше студентів, ніж розрахована інфраструктура. Ті заклади вищої освіти, які залишать, модернізують.


В Україні скоротять кількість вишів / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

  • Гранти на навчання

З вересня 2024 року у сфері вищої освіти запровадять грантову систему оплати навчання. Вступник за результатами НМТ отримає від держави певну суму грошей і обиратиме, на здобуття освіти у якому виші їх витратити. Так, 60% вступників отримуватимуть державну підтримку у різних пропорціях. Натомість 40% платитимуть за навчання власні кошти. У МОН вважають, що це буде більш справедливо.

На окремих спеціальностях, які будуть важливі для держави, залишать 100% державне замовлення. Це можуть бути вчителі, медики, енергетики тощо. Кошти, які держава надаватиме вступнику, залежатимуть від його результатів НМТ. Розмір гранту та порядок надання коштів визначатиме уряд. Пільговики матимуть гарантоване право на отримання коштів на навчання.

  • Свобода вибору для вступника

Вступникам також нададутьбільше свободи щодо вибіркових предметів. Вступ при цьому буде можливий на галузь з можливістю обрання своєї спеціальності. Студенти вибиратимуть самі, скільки їм вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1 – 2 років навчання. При цьому студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки – здобути ступінь за 6 років. Ці зміни набудуть чинності з нового навчального року.

  • Скорочення кількості викладачів та зміна оплати праці

У МОН також заявили, що на сьогодні в Україні забагато викладачів. З 2024 року МОН змінить принцип фінансування вишів. Кращим ЗВО додадуть кошти. Університети самі їх розподілятимуть. Більшу зарплату отримуватимуть ті викладачі, яких вибирають студенти або ж які мають хороший науковий доробок.

  • Стипендію надаватимуть обраним

Міносвіти також планує змінити принцип нарахування стипендії студентам. У МОН вважають, що 1,7 тисячі гривень, а з 2024 року – 2 тисячі гривень стипендії – це популізм. Так, стипендії залишать тим майбутнім фахівцям, кого держава замовляє, кому покриває 100% їх навчання, хто погодиться на перше гарантоване місце роботи й потребує цієї стипендії. При цьому розмір соцвиплат збільшать. Також можуть скасувати виплати тим студентам, які виїхали за кордон.

  • Зміна ректорів

У 2024 році має відбутися і велика поколінна зміна у керівництві вишів, адже завершується другий термін контракту у багатьох ректорів. Так, у нашій державі є чимало вишів, де ректор перебуває на своїй посаді 10 – 20 років. Цьогоріч у МОН також планують створювати додатково дієві наглядові ради при ЗВО.

  • Курс військової підготовки у вишах

Міносвіти також планує запровадити у ЗВО пілотні військові кафедри. Вони відповідатимуть за базову військову підготовку усіх хлопців та охочих дівчат з вересня 2024 року. Спеціальність можна буде здобути, пройшовши курс тактичної медицини, базової стрільби тощо. Пілотні проєкти почнуть працювати з нового навчального року. Зауважимо, що систему військової освіти трансформують за стандартами НАТО з 2026 року.

Відстрочка та мобілізація студентів

На сьогодні студенти денної та дуальної форми навчання мають відстрочку від мобілізації. Так само і викладачі. Якщо парламент погодить новий законопроєкт чи зміни до закону про мобілізацію, то надаватимуть відстрочку від мобілізації тим студентам-чоловікам, які вступають на вищий рівень освіти, ніж мають. До прикладу, якщо у вас є диплом бакалавра, а вступаєте на магістратуру, чи диплом магістра і вступаєте в аспірантуру.

Вступна кампанія і НМТ

У 2024 році випускники шкіл втретє складатимуть спрощений через повномасштабну війну варіант ЗНО – НМТ (національний мультипредметний тест). У січні МОН має оприлюднити умови прийому до закладів вищої освіти України. Однак основні зміни для абітурієнтів вже анонсували. Зокрема, такі:

  • у 2024 році абітурієнти вступатимуть до вишів за результатами НМТ;
  • результати мультитесту будуть потрібні і для вступу на творчі спеціальності;
  • мультитест міститиме вже 4, а не 3 предмети;
  • обов'язковими будуть українська мова, математика та історія України;
  • до вибіркових додадуть також українську літературу та географію;
  • НМТ відбуватиметься протягом одного дня з міркувань безпеки;
  • основна сесія мультитесту розпочнеться у травні.

Наука

Торік очільник МОН Оксен Лісовий анонсував значні інвестиції у наукові розробки в Україні. Кошти скерують на актуальні дослідження та підтримку молодих вчених. Також уряд планує реформувати Національну академію наук.

Запуск освітньої Мрії

У 2024 році має нарешті запрацювати освітній застосунок Мрія, який презентували 1 вересня 2023 року. Він допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися у навчальному процесі. Також міститиме інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки учня. А також – бібліотеку контенту, який потрібний конкретній дитині.


Застосунок Мрія / Скриншот з відео, опублікованого на сайті Президента України

Англійська – мова міжнародного спілкування

Верховна Рада у цілому має ухвалити законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійська стане однією з мов міжнародного спілкування у нашій державі. Для держслужбовців її знання стане обов'язковим. Також уряд має намір запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Тож чи втілить Міносвіти усі ці масштабні задуми у життя і як саме, та чи будуть вони справді дієвими для української освіти, дізнаємось протягом 2024 року.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Від штурму Покровська росіян відділяє лише одне село – оглядач здивований темпами російського просування
ZN UA
2024-12-07T04:13:23Z
Українці, які бачать Росію з вікна, розповіли про таємний задум окупантів
TSN
2024-12-07T04:09:01Z
Гороскоп на завтра 8 грудня: Стрільцям - потужна удача, Тельцям - чудовий день
GlavRed
2024-12-07T03:51:48Z
Відстрочку отримають не всі: адвокат про нюанси мобілізації
Знай
2024-12-07T03:30:13Z
Зірки рекомендують залишити все у минулому: гороскоп на 7 грудня
24tv
2024-12-07T03:06:44Z
До +14 в деяких регіонах: синоптики зробили прогноз погоди для України
Политека
2024-12-07T03:00:07Z
Овнам варто прагнути кращого, а Близнятам потрібна точка опори: гороскоп за картами Таро на 7 грудня 2024 року
TSN
2024-12-07T02:51:16Z
На Одещині викрили мережу нелегальних автозаправок
УкраинФорм
2024-12-07T02:36:10Z
У Харкові оголосили прийом робіт на першу щорічну премію для творчої молоді «Генерація Ніки»
УкраинФорм
2024-12-07T02:34:28Z
Байден повідомив про військовий контингент США в Європі для стримування агресії Росії
24tv
2024-12-07T04:24:49Z
Пенсійна реформа: хто втратить і хто виграє від нового законопроекту
Хвиля
2024-12-07T04:03:03Z
США надають Україні доступ до мілітаризованої версії мережі Starlink
ZN UA
2024-12-07T04:01:50Z
Президент Південної Кореї в очікуванні імпічменту попросив вибачення за воєнний стан
УкраинФорм
2024-12-07T03:54:15Z
Учасники Астанинського процесу проведуть у столиці Катару зустріч щодо ситуації в Сирії
УкраинФорм
2024-12-07T03:42:12Z
Каладзе про українські санкції: "Зеленський служить інтересам іншої країни"
TSN
2024-12-07T03:39:10Z
Апеляційний суд США підтримав заборону TikTok
InternetUA
2024-12-07T03:31:50Z
Республіканець відповів, чи готовий Трамп ліквідувати режим Путіна
24tv
2024-12-07T03:30:52Z
Франція рішуче виступила проти торгової угоди між ЄС та країнами Меркосур
УкраинФорм
2024-12-07T03:00:49Z
«Із полум’я зродились»: у Тернополі презентували проєкт, присвячений військовим і волонтерам
УкраинФорм
2024-12-07T01:15:28Z
Я не вірю, – Анастасія Анісімова зі сльозами на очах покинула проєкт "Холостяк 13"
24tv
2024-12-06T22:48:11Z
Захоплюють з перших хвилин: 25 фільмів, які обов'язково треба подивитися до Нового року
24tv
2024-12-06T22:00:24Z
"Холостяк" 13 сезон 6 випуск: хто з дівчат покинув проєкт
24tv
2024-12-06T21:45:46Z
Тайка Вайтіті відповів фанатам Marvel: «Ви не знаєте, чого хочете, доки я вам цього не дам»
ITC
2024-12-06T20:06:56Z
Не дала шансу, – учасниця "Холостяка 13" пішла з проєкту за власним бажанням
24tv
2024-12-06T20:06:54Z
MELOVIN – "Вбиваєш мене", Тоня Матвієнко - "Така як є" та Океан Ельзи – "Як ніколи" - 5, 4 і 3 місця чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2024-12-06T19:54:49Z
Тоня Матвієнко розповіла про спадщину мами: кому дісталося все
GlavRed
2024-12-06T19:27:20Z
Міс Україна – 2024 титул здобула 20-річна студентка та модель із Києва
360ua.news
2024-12-06T19:22:21Z
Вершкове масло б'є цінові рекорди: головна причина
Хвиля
2024-12-07T04:24:59Z
Індія запевнила, що не збирається відмовлятися від долара на користь «валюти БРІКС»
УкраинФорм
2024-12-07T02:00:14Z
Євросоюз просить США пом'якшити санкції проти Газпромбанку
ZN UA
2024-12-06T22:48:52Z
Долар "впав": яким буде курс валют після вихідних
GlavRed
2024-12-06T22:27:57Z
Нацбанк випустив монету-оберіг для оборонців
1News
2024-12-06T20:51:39Z
Три зони та нові черги: як зміняться відключення світла в Україні
Хвиля
2024-12-06T20:45:16Z
Скільки в магазинах України коштує цукор у грудні
24tv
2024-12-06T20:06:14Z
У Росії почалося банкрутство великого заводу чипів
УкраинФорм
2024-12-06T19:39:37Z
Євросоюз фінансує кремль завдяки збільшенню закупівель російського палива в Індії – ЗМІ
iPress
2024-12-06T19:34:38Z
Смарткільце Oura тепер знає, коли ви захворіли
InternetUA
2024-12-06T20:57:37Z
Для чого потрібно натирати яйця лимоном: дивовижний лайфхак
24tv
2024-12-06T20:39:05Z
Мусить бути на свята: як приготувати соус із хрону, з яким м'ясо смакуватиме як ніколи в житті
24tv
2024-12-06T19:00:25Z
Попит на антидепресанти в Україні зріс майже на 50%
FaceNews
2024-12-06T17:24:25Z
Стало відомо, що треба їсти, щоб підвищити імунітет взимку
AgroNews
2024-12-06T17:22:53Z
Щоб кури почали активно нестися зробіть це взимку у хліві: запам'ятайте три основні правила догляду
TSN
2024-12-06T16:36:34Z
Болить голова через таблетки від головного болю: як це вилікувати
24tv
2024-12-06T15:39:42Z
Ніколи це не викидайте: кулінар шокував інгредієнтом, з якого можна зробити хрусткі чипси
24tv
2024-12-06T13:15:13Z
Міфи і реальність фармацевтичного ринку: що насправді відбувається?
Знай
2024-12-06T12:42:15Z
Про Сирію, біженців і російську інформаційну війну
GlavRed
2024-12-07T04:15:22Z
З Днем ангела Катерини 2024: найщиріші привітання у картинках
24tv
2024-12-07T04:06:31Z
Крейда, дошка і нудьга: експерт розкритикував стару систему освіти
Знай
2024-12-07T04:06:28Z
У Росії офіцер застрелив строковика, який відмовився їхати на війну - ЗМІ
УкраинФорм
2024-12-07T03:18:06Z
Релігія забороняє стріляти і навіть одягати форму. Що суд відповів набожному ухилянту
ГЛАВКОМ NET
2024-12-07T03:03:18Z
Хто придумав слово "мистецтво", якому менше 200 років: не усі знають відповідь
GlavRed
2024-12-07T02:33:02Z
Австрія може позбавити пільг українських біженців, які мають автомобілі
ГЛАВКОМ NET
2024-12-07T01:03:34Z
В Україні запустили освітню платформу для ветеранів: понад 1200 можливостей
InternetUA
2024-12-07T00:01:25Z
Естонські зенітні ракети вироблятимуть для України: експерт вказав на їхню "геніальність"
Фокус
2024-12-07T00:00:46Z
У горах Румунії загинув українець, який незаконно перетнув кордон
УкраинФорм
2024-12-07T04:24:27Z
Інтерпол шукав шість років: на Львівщині затримали члена міжнародного наркосиндикату
УкраинФорм
2024-12-06T23:18:44Z
Понад 7 років в’язниці отримав чоловік, який вкрав акумулятор, ікони і телефон
InternetUA
2024-12-06T23:13:21Z
Рятувальні роботи в Запоріжжі завершені: десять загиблих, 24 травмованих
УкраинФорм
2024-12-06T21:45:35Z
Проведено кілька успішних спецоперацій з викриття кіберзлочинців, - прокуратура
InternetUA
2024-12-06T21:33:08Z
Троє дітей, серед них чотиримісячна дівчинка: у Запоріжжі збільшується кількість постраждалих
Фокус
2024-12-06T21:21:31Z
Суд відмовився взяти під варту ексвійськового та блогера Владислава Сорда
ГЛАВКОМ NET
2024-12-06T21:18:49Z
Трагічна п'ятниця для Запоріжжя і Кривого Рогу: що відомо про обстріл міст росіянами 6 грудня
24tv
2024-12-06T21:06:07Z
Атака на Запоріжжя: вже 10 загиблих, десятки поранених
ГЛАВКОМ NET
2024-12-06T20:15:14Z
Ці 4 лімітовані парфуми для чоловіків – унікальні, та тільки для Різдва
24tv
2024-12-07T04:06:09Z
Як смачно приготувати рис: зірка "Мастер Шеф" дала рецепт авдіївської каші
Политека
2024-12-07T04:00:02Z
Що можна подарувати на Різдво чоловікові: ідеї для будь-якого бюджету
GlavRed
2024-12-07T03:06:59Z
Гороскоп на суботу, 7 грудня: що варто спробувати цього дня для нових емоцій
Знай
2024-12-07T02:30:38Z
Найкращий варіант для зими: які дрова підійдуть як для камінів, так і для печі
GlavRed
2024-12-07T02:03:00Z
Не лише для смаку: навіщо додають сіль у випічку, цікава особливість
GlavRed
2024-12-07T01:27:20Z
Гороскоп на 7 грудня для всіх знаків Зодіаку: дізнайтеся, що приготували зірки
Политека
2024-12-07T01:00:22Z
Вінегрет із квашеною капустою: зірка "Мастер Шеф" дала покращений рецепт салату
Политека
2024-12-06T23:30:03Z
"Несумісні з дітьми": експерт розповів, які породи собак не варто заводити в сім'ї
Фокус
2024-12-06T21:45:14Z
Інтер — Парма 3:1 Відео голів та огляд матчу Серії А
Football.ua
2024-12-06T22:34:39Z
Сельта впоралася з Мальоркою вдома
Football.ua
2024-12-06T22:12:42Z
Мареска – перед матчем проти Тоттенгема: Мудрик все ще хворіє
Football.ua
2024-12-06T22:01:34Z
Валерія Страхова вийшла у фінал тенісного турніру WTA в Бразилії
УкраинФорм
2024-12-06T21:48:10Z
Аталанта дотиснула Мілан та вийшла на перше місце Серії А
Football.ua
2024-12-06T21:46:53Z
Штутгарт впорався з Уніоном, здійснивши камбек
Football.ua
2024-12-06T21:30:04Z
Помер олімпійський чемпіон Віталій Дирдира
24tv
2024-12-06T20:36:37Z
Мессі назвав двох людей, які вплинули на його кар’єру в Барселоні
360ua.news
2024-12-06T20:12:56Z
Інтер розібрався з Пармою
Football.ua
2024-12-06T20:06:23Z
Apple розробляє свій штучний інтелект з 2017 року
InternetUA
2024-12-07T03:03:26Z
WhatsApp представить нову функцію для швидкого пересилання повідомлень в інші додатки
InternetUA
2024-12-07T02:03:43Z
Які програми крадуть дані та шкодять вашому смартфону: список від експертів
Политека
2024-12-07T02:00:21Z
Незабаром пошук у Google може перетворитися на розмову
InternetUA
2024-12-07T01:01:46Z
Одним помахом руки: прості способи, щоб відрізнити заряджену батарейку від розрядженої
Фокус
2024-12-06T22:36:14Z
Танцювальний ритм на мільйони переглядів: що нового знімають користувачі у TikTok
24tv
2024-12-06T22:00:19Z
5 кращих компактних смартфонів на грудень 2024 року
InternetUA
2024-12-06T21:54:30Z
В американському музеї природної історії виставили найдорожчий скелет динозавра
Фокус
2024-12-06T20:15:05Z
Стало відомо, коли вийде перша "розкладачка" Samsung із трьома екранами
InternetUA
2024-12-06T20:01:05Z
Як нові вантажівки MAN стилізують під ретро
AutoCentre
2024-12-06T20:25:11Z
Блакитна цукерка: в Україні засвітилося купе Toyota Supra з "повним фаршем", наче з "Форсажу"
Знай
2024-12-06T19:51:18Z
Urban Automotive презентував свій варіант люксового Range Rover
AutoCentre
2024-12-06T16:10:10Z
Як швидко обігріти авто взимку: водіям назвали "секретну" комбінацію кнопок
GlavRed
2024-12-06T15:25:37Z
У США запустили у виробництво тримісний суперкар із незвичним дизайном
Фокус
2024-12-06T15:21:49Z
Tatra Trucks засвітила різдвяний самоскид
AutoCentre
2024-12-06T15:19:22Z
Шоста глава: тест-драйв нової Honda CR-V
Фокус
2024-12-06T13:51:05Z
Otokar представляє електробус e-Territo із запасом ходу 500 км
AutoCentre
2024-12-06T13:48:22Z
Відкриття передзамовлень, 2 кредитні програми і YOUCLIP на RENAULT DUSTER
AutoCentre
2024-12-06T13:48:05Z