MY.UAНовини
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?
Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Масштабні зміни у вишах, мобілізація студентів, реформи, НУШ: що чекає на освіту у 2024 році?

Загалом зміни стосуватимуться ледь не кожної освітньої галузі. Втілення яких масштабних задумів варто очікувати, до чого готуватися педагогам, учням та студентам, які інновації та реформи задумали реалізувати цьогоріч уряд і МОН – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Найголовніші події 2024 року в українській освіті

Головним критерієм на сьогодні у навчальному процесі залишається безпека. При цьому президент Зеленський пообіцяв, що зруйновані у час повномасштабної війни навчальні заклади відбудовуватимуть ще до її закінчення. Як і будуватимуть надійні укриття у тих закладах освіти, які їх ще не мають. А віцепрем'єр Михайло Федоров анонсував презентацію у січні плану з розвитку освіти.

Збільшення фінансування освіти з бюджету

Нардепи передбачили у бюджеті на 2024 рік на освіту більше коштів, ніж на 2023-й. Загалом – понад 170 мільярдів гривень. Кошти скерують, зокрема, на облаштування укриттів, друк підручників, забезпечення Нової української школи, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти тощо. Детальніше – за посиланням.

Навчальний рік продовжили

В Україні навчальний рік 2023 – 2024 триватиме на місяць довше. У Міносвіти передбачили цей час на надолуження освітніх втрат, якщо такі виникнуть, адже триває повномасштабна війна. Цей навчальний рік в Україні завершиться 28 червня 2024 року.

Зарплата учителів зросла

Цього року учителям нарешті підвищать зарплату. На це педагоги, яким познімали чимало доплат у час повномасштабної війни, чекають вже кілька років. Їхня оплата праці збільшиться у межах двох етапів: І – з 1 січня – на 10%; II – з 1 квітня – на 12,6%. У середньому педагоги отримуватимуть на сьогодні 14 тисяч гривень, а з 1 квітня – 16 тисяч гривень.


З 1 січня 2024 року зросла зарплата вчителів / Depositphotos

Реформа дошкільної освіти

В Україні також планують втілити у життя реформу дошкільної освіти. Так, кожна дитина має отримати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей. А батьки мають отримати можливість обирати дитсадок поблизу дому та скористатися справедливою черговістю зарахування дитини до дошкільного закладу. У кожному садку при цьому має бути укриття, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування тощо.

Школа і реформа НУШ

  • Реформа НУШ

У 2023 році у МОН заявили про відновлення реформи Нової української школи, яка під час війни та за час головування у міністерстві Шкарлета відверто загальмувала.

Вже з 2027 року українські школи перейдуть на 12-річну систему освіти. Пілотний проєкт мають запустити з 2025 року, тому цьогоріч МОН активно готуватиме зміни для втілення. Уряд також не так давно виділив 1 мільярд гривень для НУШ, які скерують на закупівлю мультимедійного обладнання для 5 – 6 класів.


З 2027 року школи перейдуть на 12-річну систему освіти / Фото ілюстративне, Depositphotos

  • Мережа академічних та професійних ліцеїв

Що важливо, у межах реформи в Україні створять мережу академічних та професійних ліцеїв. Підручники уже друкують, а вчителі повинні проходити підвищення кваліфікації. Розробляють також державний стандарт для старшої профільної школи. До 1 вересня 2024 року на місцях мають затвердити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів. При цьому врахувати вимоги безпеки, інклюзивність, демографічні показники, профілізацію старшої школи тощо.

  • Безпека та поліцейські у школах

У кожній школі тепер перебуватиме поліцейський – спеціально відібрана, навчена та екіпірована людина. А на входах до навчальних закладів встановлять металошукачі та арки. Особливу увагу звертатимуть на школи, розташовані неподалік зони бойових дій та кордону з Білоруссю. Це відбувається у межах проєкту "Офіцери шкільної безпеки". У Нацполіції поки не вирішили, чи матимуть такі поліцейські зброю.

  • Будівництво підземних шкіл та трансформація чинних

В Україні торік розпочали безпрецедентне будівництво підземних шкіл. Спорудження першого такого навчального закладу мають завершити цього місяця у Харкові. У ньому зможе вчитися офлайн у дві зміни близько 900 дітей. У місті при цьому вже розробляють проєкти інших таких підземних шкіл. На Харківщині, у селищі Коротичі, також будують підземну школу.

Що цікаво, у Харкові у середині цього місяця також запрацює метросадок. У ньому діток готуватимуть до школи.

В Україні також осучаснюватимуть радянські школи. Однак архітектурну трансформацію і відбудову пройдуть на початку лише 5 закладів освіти. У них має з'явитися надійне укриття, сучасний дизайн і безбар'єрний простір.

Міносвіти також планує цього року розпочати роботу з дебюрократизації діяльності шкіл.

  • Зміни у навчальній програмі

Викладання історії України у школах зазнає змін. До 1 вересня 2024 року мають внести зміни у підручники з історії України. Старий підручник доповнять розділом, зокрема, про події новітньої російсько-української війни. МОН також розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі? Уроки стійкості, боротьби та перемог".

Також змінять і уроки"Захисту України". На якісну зміну викладання цього предмета у школах скерують 1,74 мільярда гривень. Кошти передбачили для підвищення кваліфікації учителів, закупівлю засобів навчання та комп'ютерів для навчальних кабінетів. Сам предмет стане більше практико-орієнтованими. Зокрема, учнів вчитимуть, як поводитися в критичних ситуаціях, з вибухонебезпечними предметами, надавати домедичну допомогу тощо.

  • Навчання мовами нацменшин

В Україні у класах із мовами навчання нацменшин, які є офіційними мовами ЄС, можуть гарантувати право на використання відповідної мови під час навчання. Але цей погоджений урядом законопроєкт, який стосується прав національних меншин в Україні, зокрема й на освіту, має ще ухвалити Рада.

ДПА

У 2024 році 4-класники складатимуть Державну підсумковуатестацію. Але вона буде моніторинговою і не у всіх школах. Знання учнів перевірятимуть з української мови і літератури та математики. Для втілення цього пілотного проєкту виберуть 2 тисячі школярів з різних областей. Зауважимо, що ДПА як обов'язкове оцінювання знань учнів випускних класів у час повномасштабної війни скасували.


ДПА у 2024 році відбудеться у 4 класах, але моніторингово / Depositphotos

Профтехосвіта

Освіту військових закладів переформатували на потреби ЗСУ. У Міносвіти при цьому заявляли про наміри змінити підходи до профтехосвіти. Училища повинні стати швидким трампліном до здобуття професії, який доступний кожному. Очільники коледжів майбутнього при цьому повинні бути якісними менеджерами, які забезпечать у закладах освіти високі стандарти навчання – такими, як хоче бізнес.

Масштабні зміни у вищій освіті

Найбільше докорінних змін торік у Міносвіти анонсували у сфері вищої освіти. Зокрема, планують скоротити кількість вишів в Україні, надавати гранти на здобуття вищої освіти вступникам. Також нададуть можливість студентам швидше завершити навчання на бакалавраті та змінять принцип надання стипендій та нарахування зарплат викладачам.

  • Скорочення кількості вишів

Міносвіти планує зменшити кількість вишів в Україні, а також прибрати так звані філії університетів. Зі 170 підпорядкованих державі вишів залишать 100. Окремі об'єднають. Це пояснюють тим, що на сьогодні у ЗВО вчиться наполовину менше студентів, ніж розрахована інфраструктура. Ті заклади вищої освіти, які залишать, модернізують.


В Україні скоротять кількість вишів / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

  • Гранти на навчання

З вересня 2024 року у сфері вищої освіти запровадять грантову систему оплати навчання. Вступник за результатами НМТ отримає від держави певну суму грошей і обиратиме, на здобуття освіти у якому виші їх витратити. Так, 60% вступників отримуватимуть державну підтримку у різних пропорціях. Натомість 40% платитимуть за навчання власні кошти. У МОН вважають, що це буде більш справедливо.

На окремих спеціальностях, які будуть важливі для держави, залишать 100% державне замовлення. Це можуть бути вчителі, медики, енергетики тощо. Кошти, які держава надаватиме вступнику, залежатимуть від його результатів НМТ. Розмір гранту та порядок надання коштів визначатиме уряд. Пільговики матимуть гарантоване право на отримання коштів на навчання.

  • Свобода вибору для вступника

Вступникам також нададутьбільше свободи щодо вибіркових предметів. Вступ при цьому буде можливий на галузь з можливістю обрання своєї спеціальності. Студенти вибиратимуть самі, скільки їм вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1 – 2 років навчання. При цьому студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки – здобути ступінь за 6 років. Ці зміни набудуть чинності з нового навчального року.

  • Скорочення кількості викладачів та зміна оплати праці

У МОН також заявили, що на сьогодні в Україні забагато викладачів. З 2024 року МОН змінить принцип фінансування вишів. Кращим ЗВО додадуть кошти. Університети самі їх розподілятимуть. Більшу зарплату отримуватимуть ті викладачі, яких вибирають студенти або ж які мають хороший науковий доробок.

  • Стипендію надаватимуть обраним

Міносвіти також планує змінити принцип нарахування стипендії студентам. У МОН вважають, що 1,7 тисячі гривень, а з 2024 року – 2 тисячі гривень стипендії – це популізм. Так, стипендії залишать тим майбутнім фахівцям, кого держава замовляє, кому покриває 100% їх навчання, хто погодиться на перше гарантоване місце роботи й потребує цієї стипендії. При цьому розмір соцвиплат збільшать. Також можуть скасувати виплати тим студентам, які виїхали за кордон.

  • Зміна ректорів

У 2024 році має відбутися і велика поколінна зміна у керівництві вишів, адже завершується другий термін контракту у багатьох ректорів. Так, у нашій державі є чимало вишів, де ректор перебуває на своїй посаді 10 – 20 років. Цьогоріч у МОН також планують створювати додатково дієві наглядові ради при ЗВО.

  • Курс військової підготовки у вишах

Міносвіти також планує запровадити у ЗВО пілотні військові кафедри. Вони відповідатимуть за базову військову підготовку усіх хлопців та охочих дівчат з вересня 2024 року. Спеціальність можна буде здобути, пройшовши курс тактичної медицини, базової стрільби тощо. Пілотні проєкти почнуть працювати з нового навчального року. Зауважимо, що систему військової освіти трансформують за стандартами НАТО з 2026 року.

Відстрочка та мобілізація студентів

На сьогодні студенти денної та дуальної форми навчання мають відстрочку від мобілізації. Так само і викладачі. Якщо парламент погодить новий законопроєкт чи зміни до закону про мобілізацію, то надаватимуть відстрочку від мобілізації тим студентам-чоловікам, які вступають на вищий рівень освіти, ніж мають. До прикладу, якщо у вас є диплом бакалавра, а вступаєте на магістратуру, чи диплом магістра і вступаєте в аспірантуру.

Вступна кампанія і НМТ

У 2024 році випускники шкіл втретє складатимуть спрощений через повномасштабну війну варіант ЗНО – НМТ (національний мультипредметний тест). У січні МОН має оприлюднити умови прийому до закладів вищої освіти України. Однак основні зміни для абітурієнтів вже анонсували. Зокрема, такі:

  • у 2024 році абітурієнти вступатимуть до вишів за результатами НМТ;
  • результати мультитесту будуть потрібні і для вступу на творчі спеціальності;
  • мультитест міститиме вже 4, а не 3 предмети;
  • обов'язковими будуть українська мова, математика та історія України;
  • до вибіркових додадуть також українську літературу та географію;
  • НМТ відбуватиметься протягом одного дня з міркувань безпеки;
  • основна сесія мультитесту розпочнеться у травні.

Наука

Торік очільник МОН Оксен Лісовий анонсував значні інвестиції у наукові розробки в Україні. Кошти скерують на актуальні дослідження та підтримку молодих вчених. Також уряд планує реформувати Національну академію наук.

Запуск освітньої Мрії

У 2024 році має нарешті запрацювати освітній застосунок Мрія, який презентували 1 вересня 2023 року. Він допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися у навчальному процесі. Також міститиме інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки учня. А також – бібліотеку контенту, який потрібний конкретній дитині.


Застосунок Мрія / Скриншот з відео, опублікованого на сайті Президента України

Англійська – мова міжнародного спілкування

Верховна Рада у цілому має ухвалити законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійська стане однією з мов міжнародного спілкування у нашій державі. Для держслужбовців її знання стане обов'язковим. Також уряд має намір запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Тож чи втілить Міносвіти усі ці масштабні задуми у життя і як саме, та чи будуть вони справді дієвими для української освіти, дізнаємось протягом 2024 року.

Теги за темою
Школа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
На Одещині у великої рогатої худоби виявили лейкоз
AgroNews
2024-12-06T09:25:36Z
Під час міських боїв у Торецьку ЗСУ і окупанти зазнають шалених втрат — військовий
ZN UA
2024-12-06T09:19:03Z
Україна повернула півтори тисячі тіл загиблих військових за два місяці
360ua.news
2024-12-06T09:12:16Z
Віддав наказ розстріляти мешканця Бучі на Київщини – ідентифіковано російського офіцера-окупанта
Украина Криминальная
2024-12-06T09:06:00Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 6 грудня 2024 року
Фокус
2024-12-06T08:51:27Z
Українська актриса розповіла, що готується піти на фронт
GlavRed
2024-12-06T08:48:32Z
Якою буде погода на День святого Миколая та що очікувати далі
TSN
2024-12-06T08:48:00Z
Нічна атака дронів на Київщину: влада повідомила про наслідки
ГЛАВКОМ NET
2024-12-06T08:45:04Z
Ситуація у Покровську. Начальник міської військової адміністрації: 60% житлової забудови зруйновано
ГЛАВКОМ NET
2024-12-06T08:39:53Z
Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Знай
2024-12-06T09:25:41Z
Маск витратив понад $250 мільйонів на допомогу Трампу
iPress
2024-12-06T09:25:38Z
Ташева і Лукашук склали присягу народних депутатів
УкраинФорм
2024-12-06T09:24:14Z
Більшість американців вірять, що РФ може напасти на країну НАТО
Европейская правда
2024-12-06T09:21:28Z
ЗМІ: Глава Пентагону відмовився від візиту до Південної Кореї після ситуації з воєнним станом
Европейская правда
2024-12-06T09:18:26Z
Очільник МЗС Норвегії: Заява Лаврова в ОБСЄ звучала як з паралельного всесвіту
Европейская правда
2024-12-06T09:18:19Z
«Мисливці на хижакіv»: розслідування «Суспільного» стало основою для соціального мальопису
Детектор М
2024-12-06T09:16:16Z
Логістика окупантів стала складнішою: "Атеш" провів диверсію у Москві
24tv
2024-12-06T09:15:03Z
Є традиція саджати своїх президентів: яка доля світить лідеру Південної Кореї
GlavRed
2024-12-06T09:15:00Z
Скарлетт Йоганссон в оксамитовій сукні відвідала гала-вечір у Нью-Йорку
Фокус
2024-12-06T09:15:57Z
Зламаний череп: російському акторові поставили діагноз
GlavRed
2024-12-06T09:15:10Z
Відомий блогер Лебіга розійшовся з дівчиною після двох років стосунків і вперше показав її
TSN
2024-12-06T09:15:09Z
Леся Нікітюк розповіла, скільки заробила на своєму першому бізнесі
Вива
2024-12-06T09:15:01Z
Президент Зеленський вручив відзнаку «Золоте серце» харківському гурту «Курган & Агрегат»
Мій Харків
2024-12-06T09:12:44Z
Нептун повернувся до прямого руху: що це означає
TSN
2024-12-06T09:06:22Z
Джордж Р. Р. Мартін заявив, що не знає, чи вдасться дописати «Вітри зими»: «Багато людей вже пишуть мені некрологи»
ITC
2024-12-06T09:01:49Z
«Мріяти й не здаватись». «Суспільне. Чернігів» зняло фільм про старшокласника з прикордоння, який став курсантом
Детектор М
2024-12-06T09:01:29Z
Оголосили фіналістів Премії імені Юрія Шевельова 2024 року
Детектор М
2024-12-06T08:52:46Z
Поки ціни нижчі: українцям назвали продукти, якими варто запастись перед Новим роком
Политека
2024-12-06T09:21:51Z
В Євросоюзі створили новий орган з сільського господарства та продовольства
ZN UA
2024-12-06T09:16:57Z
ДОТ повернувся до прямих контрактів з постачальниками їжі для ЗСУ і вже переплатив 86 млн грн
Знай
2024-12-06T08:57:40Z
Благодійний фонд ВАР отримав американський сертифікат довіри
Agravery
2024-12-06T08:52:10Z
Як зміняться ціни на молочні продукти у грудні
Хвиля
2024-12-06T08:42:26Z
Непрофільний актив: Дунайське пароплавство продає морський флот
УкраинФорм
2024-12-06T08:39:00Z
У ПриватБанку розповіли, як не втрачати гроші у банкоматах
InternetUA
2024-12-06T08:31:26Z
В Україні дефіцит насіннєвої картоплі, продаж відбувається за квотами
AgroPortal
2024-12-06T08:30:50Z
В Україні подорожчає проїзд у громадському транспорті: де та коли запровадять нові тарифи
Знай
2024-12-06T08:21:56Z
1000 Зеленського: у NYT назвали справжню мету виплат
24tv
2024-12-06T09:24:56Z
У Десантно-штурмових військах запровадили нові відзнаки
УкраинФорм
2024-12-06T09:24:11Z
Дружина Влада Ями зробила неочікувану заяву: "У нас поповнення"
TSN
2024-12-06T09:21:01Z
Штраф понад 5 тисяч: українців каратимуть через ялинки, що не можна робити
Политека
2024-12-06T09:04:43Z
Миколай вже прийшов: що на львівській ґварі означає "зафасувати, цедулка і ґрейцар"
24tv
2024-12-06T09:03:38Z
США надали Україні $12 мільйонів для підтримки ветеранів та їх інтеграції у мирне життя
iPress
2024-12-06T09:01:30Z
"Я у заповіті": 22-річна дівчина затанцювала у реанімації, де лежав її 85-річний бойфренд
Фокус
2024-12-06T08:57:38Z
Вистояли, тримаємось, здолаємо: вітання від Сирського та Буданова українським захисникам
24tv
2024-12-06T08:57:17Z
В Україні можуть спростити виїзд за кордон чоловікам до 24 років: кого це стосується
24tv
2024-12-06T08:42:22Z
Шмигаль анонсував розширення програми Доступні ліки
360ua.news
2024-12-06T08:36:06Z
Зеленський реформує систему бронювання медиків
360ua.news
2024-12-06T08:18:39Z
В Україні посилять контроль за БАДами: що зміниться
24tv
2024-12-06T08:12:39Z
Опіоїдна криза. Одним з найбільш популярних в Україні став доступний препарат для знеболювання, який робить людей наркозалежними
Украина Криминальная
2024-12-06T07:51:16Z
Розтяжка – чому вона важлива і як впливає на організм?
ГЛАВКОМ NET
2024-12-06T07:48:27Z
Треба діяти негайно: що таке мікроінсульт та чому він також небезпечний
24tv
2024-12-06T06:06:22Z
Пральна машина не знадобиться: як видалити плями з подушок за 30 хвилин
GlavRed
2024-12-06T04:27:11Z
Ідеальна фігура до Нового року: 9 способів відновити метаболізм і схуднути
Фокус
2024-12-05T21:42:23Z
Що їсти під час хвороби: 7 продуктів і напоїв для полегшення симптомів застуди
Фокус
2024-12-05T21:21:49Z
Раптово з'явилася велика діра: близько 30 будинків на вулиці можуть впасти в прірву
24tv
2024-12-06T09:09:54Z
У Хаджибейському районі Одеси 22-річний водій збив на смерть жінку на переході
Украина Криминальная
2024-12-06T09:00:49Z
"Я тебе завтра відправлю в Гондурас": ТЦКкшник накинувся на чоловіка, який висловив невдоволення рішенням ВЛК
Политека
2024-12-06T08:27:38Z
На Закарпатті затримали підпалювачів, які діяли на замовлення рф
InternetUA
2024-12-06T08:25:56Z
Суд виправдав добровольця, який у другий день вторгнення РФ застрелив пʼяницю-провокатора
Украина Криминальная
2024-12-06T08:24:16Z
Поліція затримала підозрюваного в умисному підпалі майна закарпатця
Украина Криминальная
2024-12-06T08:18:51Z
Військовому блогеру, який ошукав підписників під час збору коштів для ЗСУ, повідомили про нову підозру
InternetUA
2024-12-06T07:28:44Z
На Київщині внаслідок падіння уламків дронів пошкоджені вісім приватних будинків
УкраинФорм
2024-12-06T07:24:36Z
В Одесі ушпиталили працівника ТЦК, якого «протягнув» на автівці водій
УкраинФорм
2024-12-06T07:21:43Z
Радуватиме цвітом дуже довго: коли і як потрібно пересаджувати орхідею
GlavRed
2024-12-06T09:18:36Z
«Фабрика екранних ідіотів»: відомий нейробіолог про роль гаджетів у зниженні IQ дітей
ITC
2024-12-06T09:16:32Z
5 ознак, що дружбу пора припиняти: вона токсична
24tv
2024-12-06T08:54:26Z
Як дізнатися, чи бачить вас чоловік у своєму майбутньому: чотири ознаки
TSN
2024-12-06T08:48:43Z
Справжній Санта, ельфи та олені: як дістатися в Лапландію з України й скільки це коштуватиме
24tv
2024-12-06T08:33:10Z
Суші-піца за 30 хвилин: смачний рецепт від учасниці "МастерШеф"
24tv
2024-12-06T07:36:25Z
Кому зі знаків зодіаку у новому році слід більше часу приділяти стосункам
24tv
2024-12-06T07:03:14Z
Брускети з сиром Dorblu, грушею та хамоном — для справжніх гурманів
Вива
2024-12-06T07:00:53Z
Саме ці дрова треба купити на зиму: підійдуть для камінів та печі
24tv
2024-12-06T05:48:31Z
Домолега: Коли Ісенко виносив м’яч, заклинило коліно. Мабуть, буде операція
Football.ua
2024-12-06T09:21:35Z
Дівоча збірна України WU17 отримала суперниць у другому колі відбору Євро
УкраинФорм
2024-12-06T09:12:48Z
Барселона провела перші продуктивні переговори з Та щодо трансферу
Football.ua
2024-12-06T09:01:07Z
Аліна Ягупова набрала 24 очки у грі за «Валенсію»
УкраинФорм
2024-12-06T08:52:16Z
Співвласник Інтер Маямі: Поки здоров'я Мессі дозволяє, ми бачитимемо його в рожевому
Football.ua
2024-12-06T08:49:58Z
Європейський гранд готує велику трансферну кампанію за участю українського голкіпера
24tv
2024-12-06T08:42:03Z
«Борнмут» Забарного переміг «Тоттенгем» у матчі чемпіонату Англії
УкраинФорм
2024-12-06T08:36:59Z
"Усі її обожнювали": Девід Бекхем повідомив про втрату
Фокус
2024-12-06T08:30:57Z
КДК УАФ дискваліфікував тренера Полісся U-19 Литовченка на п'ять матчів за удар арбітра
Football.ua
2024-12-06T08:24:24Z
Kingdom Come Deliverance 2 отримала епічний сюжетний трейлер та системні вимоги
24tv
2024-12-06T09:09:41Z
Як зарядити смартфон без електрики: перевірені та прості способи
Политека
2024-12-06T09:01:27Z
Китайські вчені вигадали, як зробити людину-невидимку
InternetUA
2024-12-06T08:46:18Z
Астрофотограф сфотографував барвистий портрет туманності Лев із водневим газом, що світиться
Фокус
2024-12-06T08:36:20Z
Telegram погодився на співпрацю з наглядовими органами й почне видаляти деякий контент
24tv
2024-12-06T08:33:06Z
«Краще за останні фільми»: критики високо оцінили нову гру про Індіану Джонса — 87/100 на Metacritic
ITC
2024-12-06T08:31:32Z
OpenAI запустила ChatGPT Pro за $200: що входить у преміальну підписку та кому вона потрібна
ITC
2024-12-06T08:22:29Z
Планшет OnePlus Pad матиме 11,6-дюймовий дисплей, чип Dimensity 8350 та батарею 9520 мАг
ITC
2024-12-06T08:22:10Z
Огляд Razer BlackWidow V4 75%: перша механічна клавіатура компанії з функцією заміни свічів та шумоізоляцією
ITC
2024-12-06T08:22:07Z
Ford побудує завод з випуску електромобілів поруч із одним з найбільших родовищ нікелю
AutoGeek
2024-12-06T09:21:16Z
Найбільший кросовер Hyundai показали на перших офіційних фото
Фокус
2024-12-06T09:04:10Z
Завдяки гібридам: Mazda відзвітувала про рекордні продажі у США
AutoGeek
2024-12-06T08:21:05Z
Mazda випустила спецверсію MX-5 Miata на честь її 35-річчя
AutoCentre
2024-12-06T08:09:43Z
В Україні обвалився ринок уживаних автомобілів: які моделі купували
AutoCentre
2024-12-06T08:00:56Z
З запасом ходу понад 700 км: електричний кросовер Polestar 3 отримав одномоторну доступну версію
AutoGeek
2024-12-06T07:51:52Z
Потужністю понад 600 сил: електромобіль Kia EV6 GT отримав силову установку від Hyundai Ioniq 5N
AutoGeek
2024-12-06T07:21:52Z
Rivian позбавив свої електромобілі корисної опції: подробиці
AutoGeek
2024-12-06T06:51:22Z
У Японії почали тестувати безпілотні вантажівки
УкраинФорм
2024-12-06T05:24:30Z