![Нещодавнє оновлення ChatGPT полегшило створення зображень](https://thumbor.my.ua/L1-jH6mpCfkgPlL_2-LkWS4otDA=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F925639b3603dc87df1f529ef8ebc0b11.png)
Нещодавнє оновлення ChatGPT полегшило створення зображень
Хоча зображення, створені штучним інтелектом, часто можуть викликати занепокоєння своєю неймовірною реалістичністю (подумайте про папу в пуховій куртці від Balenciaga), багато хто знаходить радість у новій формі майстрування зображень з низькими ставками. Цієї осені ChatGPT випустив оновлення, яке дозволило людям вводити підказки для більш детальних зображень, ніж раніше, і незабаром деякі почали доводити чат-бот до своїх можливостей.
У листопаді Гарретт Скотт МакКеррач, виконавчий директор Pipedream Labs, робототехнічної компанії, опублікував цифрове зображення гусака в соціальних мережах із пропозицією: «За кожні 10 лайків, які це отримає, я попрошу ChatGPT зробити цього гусака трохи дурніший». Оскільки допис став лайками десятки тисяч разів, гусак пережив кілька хвороб зростання.
Перше оновлення було досить скромним, подарувавши гусаку барвистий капелюшок на день народження та широку усмішку, яка личить персонажу Діснея. Однак після шостого сповіщення у нього виросла друга пара очних яблук , він одягнув роликові ковзани й був залитий колажем хвилястого світла, мідних духових інструментів і планет із кільцями.
Попередні версії чат-ботів ШІ покладали на користувачів обов’язок давати детальні художні вказівки. Пан МакКеррач, який використовує штучний інтелект у своїй роботі, сказав, що використання останньої версії ChatGPT схоже на «розмову з кимось за допомогою пензля».
«Я вважаю, що це дійсно гарний приклад того, куди рухається штучний інтелект», — сказав він. «Ми можемо бути набагато розпливчастішими; ми можемо надати йому більше атмосфери, ніж конкретної ідеї. Потім він може піти і зробити припущення, щоб потрапити туди, куди йому потрібно».
Незалежно від початкової точки, здається, що всі зображення опиняються більш-менш в одному місці: у відкритому космосі, залитому психоделічними квітами. Незважаючи на те, що надзвичайно дурний гусак містера Маккеррача був одним з перших, хто зазнав абсурдної трансформації, за ним з’явилося багато все більш дивних образів.
В одному з потоків людина не може стримати побожність перед потужністю ядерної енергії , і зрештою виявляється розбитим на десятки клонів, які дивляться, роззявляючи рот, на іншому рівні існування. На іншому зображено цуценя , яке стає таким неймовірно щасливим, що летить у космос, а потім розчиняється в калейдоскопі сакральної геометрії . В іншому шаховий пішак набуває такої надприродної сили та страхітливого почуття, що нависає над дошкою, яка колись стримувала його.
Простір, сказав пан Маккеррач, знаходиться на зовнішніх межах людського розуміння, і оскільки штучний інтелект на своїй поверхні є сукупністю того, що ми знаємо, краї його уяви відображають нашу власну.
«Подивіться фільми Marvel», — сказав він. «Врешті-решт вони дісталися до космічного простору та подорожей у часі як останніх кордонів творчості».
Еліезер Юдковський, інтернет-філософ і дослідник ШІ-самоучка, спостерігав, як ці зображення експоненціально ставали абсурднішими, і задавався питанням, як би виглядала інша крайність.
Минулого місяця він попросив ChatGPT намалювати йому «дуже нормальне зображення». Чат-бот виплюнув картинку банального передмістя. Просунувши далі, він створив зображення охайного робочого столу в домашньому офісі , а потім білої чашки кави, поставленої на порожній стіні. Нарешті, після підказки про «жахливу нормальність», він створив те, що він назвав « абсолютно порожнім, без особливим білим полотном », яке, за його словами, «уособлює саму суть буденності, доведену до її абсолютної межі».
Один висновок, сказав пан Юдковський в електронному листі, полягає в тому, що «сфера штучного інтелекту ніколи не може пройти всю кімнату, не спіткнувшись об глибоке запитання».
Пан Юдковський помітив, що ChatGPT став зухвалим, читаючи йому лекцію про перешкоди визначення «нормальності». Містер МакКаррах вдарився про подібну стіну разом із гусаком, і чат-бот заявив, що він досяг «зеніту дурості». Щоб подолати перешкоду, вони обоє вирішили застосувати однакову стратегію: сперечатися. У кожному разі ChatGPT поступився під тиском і наважився продовжити.
Коли він суворо спонукав його створювати ще більше «нормальних» зображень, коментатори запитали, чи не був він занадто суворим до беззахисного чат-бота. (ChatGPT запевняє користувачів, що емоції та страждання не є частиною його програмування.)
«Мені здається, я насправді не мучив якогось бідолашного художника штучного інтелекту, який міг постраждати», — сказав пан Юдковський. «Але те, що ми, схоже, не маємо жодного способу дізнатися напевно, не є хорошим знаком для нашої цивілізації».