Проти Ірану ініціювали спір у Міжнародній організації цивільної авіації щодо збиття українського літака
Чотири країни з Міжнародної групи координації допомоги жертвам рейсу PS752 (Канада, Швеція, Україна та Велика Британія) ініціювали розгляд спору в Міжнародній організації цивільної авіації проти Ірану, чиї військові збили літак Міжнародних авіаліній України у січні 2020 року. Внаслідок ураження літака загинули 176 осіб – пасажири та члени екіпажу.
«Сьогодні ми спільно ініціювали розгляд спору в Міжнародній організації цивільної авіації (ICAO) проти Ісламської Республіки Іран за використання зброї проти цивільного повітряного судна в польоті в порушення його міжнародно-правових зобов’язань відповідно до статті 3bis Конвенції про міжнародну цивільну авіацію (відомої як Чиказька конвенція)», – йдеться у спільній заяві Міжнародної групи.
У Групі заявляють, що початок цього провадження «відображає наше зобов’язання перед родинами жертв, які заслуговують на відновлення справедливості». Стверджується, що «протягом чотирьох років Іран відмовляється взяти на себе повну міжнародно-правову відповідальність за збиття рейсу PS752».
«Ми сподіваємося, що ці дії, разом із нашим прагненням відновити справедливість в рамках Міжнародного Суду ООН, призведуть до реальних змін і допоможуть запобігти подібним трагічним подіям у майбутньому», йдеться у заяві.
Нагадаємо, 29 червня Міжнародна група координації допомоги жертвам рейсу PS752 заявила про подачу позову проти Ірану до Міжнародного суду ООН щодо збиття українського літака.
У квітні 2023 року Іран заявив, що суд виніс обвинувальні вироки 10 іранським військовослужбовцям, причетним до збиття пасажирського літака, в якому перебували 176 людей. Одного з командирів було засуджено до 13 років позбавлення волі, а дев'ять інших отримали строки від одного до трьох років позбавлення волі.