Мобілізація в Україні: чи можуть банки ввести фінансові обмеження для ухилянтів
Через війну, яку розпочала Росія, в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. У новому законопроєкті про мобілізацію планується обмежити фінансово осіб, які ухиляються від мобілізації. Заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова під час ефіру «Ми – Україна» розповіла, чи можливо ввести такі обмеження. Про це пише видання «Фокус».
Вона зазначила, що законного способу фінансово обмежити ухилянтів немає. Рожкова додала, що інформація про кожну окрему людину в Україні, яку зберігають банки, може розкриватися лише в особливих випадках. Здебільшого — через суд.
«Інформація щодо кожної конкретної особи, яка є в банках, може розкриватися лише в окремих випадках, у більшості випадків — за рішенням суду. Тому я не бачу такої можливості в межах чинного законодавства», — пояснила вона.
Рожкова також висловила сподівання, що до фінансових «репресій» справа не дійде.
«Ми себе позиціонуємо як цифрову країну, я не думаю, що нам слід вдаватися до таких фінансових репресій, мають бути залучені інші механізми. І ті бази даних, які мають наші військкоми, плани мобілізації — що цього можна в цивілізований спосіб досягти», — резюмувала вона.
Нагадаємо, що Валерій Залужний та Рустем Умєров під час засідання комітету щодо розгляду законопроєкту про мобілізацію наголосили, що посилення мобілізації — це об’єктивна складова війни. Не буде посилення — не буде кому буде боронити державу. Водночас вони зазначили, що готові доопрацьовувати законопроєкт та вносити зміни, в тому числі прибирати антиконституційні положення.