Законопроєкт №10378 про внесення змін до мобілізації рекомендували доопрацювати у Кабміні вже на початковій стадії розгляду у Верховній Раді.
За словами заступника голови підкомітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайла Цимбалюка, в існуючому документі багато невідповідностей, пунктів, які спричиняють розбіжності та дискусії.
— Багато було зауважень щодо електронної форми вручення повісток. Що це має бути: спеціальна програма або електронна пошта. Також ми вимагали конкретики щодо строковиків, їхньої демобілізації, — зауважив нардеп.
Цимбалюк додав, що під час обговорень законопроєкту представники Міноборони не дали чітких пояснень та розрахунків щодо фінансування.
— Це вже перешкода, щоб ухвалювати будь-який законопроєкт без фінансово-економічного обґрунтування, — наголосив він.
Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв додав, що обґрунтувань з боку Міноборони вимагає і положення про заходи проти військовозобов’язаних українців, які зараз перебувають за межами України.
— Стоїть велике запитання, чи це стане мотивацією для таких громадян повернутися назад і вступити до Збройних військ. Я дуже хотів би, щоб вони повернулися, але впевненості, що ми таким чином досягнемо мети, у нас немає, — пояснив політик в ефірі національного телемарафону Єдині новини ведучому Вадиму Карп’яку.
Також Чернєв вказав на неоднозначність економічних санкцій у разі ухилення від військової служби. За його словами, це може ще більше збільшити сектор тіньової економіки, що завдасть державі непоправної шкоди.
— Звісно, є й позитивні моменти. Наприклад, про демобілізацію для тих бійців, які служили на передньому краї — для них вона може наступати раніше, ніж через 36 місяців, — сказав він.