ОАЕ заборонили заходити у свої води танкерам під прапором Камеруну, які можуть перевозити нафту РФ
Об'єднані Арабські Емірати заборонили заходити у свої води танкерам під прапором Камеруну, щоб дистанціюватися від суден, які можуть використовуватися для транспортування підсанкційної нафти. Про це повідомляє Bloomberg.
Згідно з циркуляром Міністерства енергетики та інфраструктури ОАЕ, морські компанії та суднові агенти не повинні надавати послуги танкерам, зареєстрованим у цій африканській країні. Заборона не поширюватиметься на судна, які пройшли оцінку ширшого міжнародного класифікаційного органу.
Більшість торговельних суден плавають під прапорами країн, далеких від тих, які ними володіють або керують. Популярні з них - Панама і Маршаллові острови, що є невід'ємною частиною стандартів безпеки в судноплавній галузі.
Але коли Росія зібрала величезний тіньовий флот танкерів для транспортування своєї нафти в умовах санкцій США, частина цього флоту перейшла під “маловідомі” прапори, такі як прапор Камеруну.
Ще в середині минулого року Камерун визначили як країну з дуже високим ризиком ймовірності непроходження суднами перевірки безпеки при заході в порти.
Зареєстрований у Камеруні флот нафтових танкерів невеликий, але більшість з них за останній рік побували в Росії.
З 14 нафтових танкерів під прапором Камеруну, достатньо малих, щоб забирати нафту з російських портів, 11 робили це протягом останніх 12 місяців, свідчать галузеві дані, зібрані Bloomberg.
На них припадає менше 1% від загального обсягу поставок нафти з РФ.
Країни G7 та ЄС запровадили верхню межу ціни на російську нафту на рівні 60 доларів за барель, намагаючись зберегти стабільність поставок нафти на світових ринках, водночас зменшуючи доходи Кремля.
На тлі скорочення поставок до Європи Росія почала активно транспортувати нафту іншим покупцям, зокрема, до Індії та Китаю. РФ створила тіньовий флот із застарілих танкерів для транспортування своєї нафти.
Крім того, Росія навчилася вправно обходити обмеження ціни на нафту, зокрема, за допомогою тіньового флоту, що змусило G7 та союзників шукати шляхи посилення контролю.
Про те, як працює тіньовий експорт російської нафти — у статті Артема Куюна та Івана Марченкова “Хто допомагає Росії обходити нафтові санкції, в тому числі і за рахунок України?”.