Війна проти України не послабила бажання РФ втрутитися у вибори в США — американські спецслужби
Війна проти України не послабила бажання Кремля втрутитися у вибори в США 2024 року і посіяти розбрат у Сполучених Штатах, заявили двоє високопоставлених представників американських спецслужб. Про це повідомляє CNN.
Директор Агентства національної безпеки Пол Накасоне, який сидів поруч з директором ФБР Крісом Реєм на конференції в Нью-Йорку, сказав аудиторії, що Росія все ще має можливість, попри виснажливу війну проти України, втрутитися у президентські вибори в Сполучених Штатах.
"Це важливий рік для них. Вони дивляться на це [вибори в США], і я припускаю, що з огляду на виклик, який вони мають в Україні, очевидно, це те, на що вони хочуть вплинути”, - заявив Накасоне.
“У будь-якому випадку, можна стверджувати, що їхня увага до України збільшила бажання зосередитися на спробі сформувати те, як ми (США) виглядаємо і як ми думаємо про проблеми, оскільки політика США має глибоке значення для їхнього абсолютно неспровокованого і обурливого вторгнення в Україну”, - сказав Рей.
Раніше високопоставлений представник Міністерства юстиції США з питань кібербезпеки Шон Ньюелл заявив, що зосередженість російських спецслужб на Україні пішла на користь США.
"Всі [російські] спецслужби, які ми щодня перевіряємо на предмет діяльності, спрямованої проти Сполучених Штатів, зараз приділяють час і увагу Україні з очевидних причин", - сказав Ньюелл.
Але російська розвідка продовжує вивчати те, як вона може вплинути на підтримку України з боку США, додав він.
І Накасоне, і Рей висловили впевненість у здатності захисту виборів завдяки "експоненціально більш досконалій" співпраці між органами національної безпеки, кібер-агенціями та приватним сектором, однак визнали, що іноземні супротивники також покращують свої можливості.
"Загрози стали складнішими, але і захист став кращим", - сказав Рей.
Рей і Накасоне назвали Росію, Китай та Іран основними гравцями, які прагнуть втрутитися в американські вибори.
За словами директора ФБР, “армія хакерів” Китаю більша, ніж у всіх великих країн разом узятих, і в 50 разів більша, ніж та, що є в його розпорядженні. Накасоне погодився, що США ніколи не зрівняються з Китаєм за кількістю хакерів, але додав, що Штати мають якісну перевагу.
Раніше США оприлюднили доповідь розвідки про те, що РФ використовувала шпигунів, соціальні мережі та свої ЗМІ, щоб підірвати віру людей в чесність демократичних виборів у всьому світі, зокрема і в США у 2020 році. Посадовці надіслали цей документ у понад 100 країн.
Зазначається, що Росія використовує як відкриті, так і приховані механізми для впливу, зокрема довірених осіб, якими керують російські спецслужби.