MY.UAНовини
Дефіцит чоловіків через мобілізацію: як змінився ринок праці України і який шанс з'явився у жінок 45+
Дефіцит чоловіків через мобілізацію: як змінився ринок праці України і який шанс з'явився у жінок 45+

Дефіцит чоловіків через мобілізацію: як змінився ринок праці України і який шанс з'явився у жінок 45+

Експерти прогнозують збільшення військових вакансій.

Широкомасштабна війна, яка триває вже майже два роки поступово змінює ситуацію на ринку праці України. Через мобілізацію - чоловіки стають "дефіцитом", а на чоловічі спеціальності роботодавці вже активно шукають жінок.

У Одесі, наприклад, міська влада розпочала пошук водіїв для комунальних автобусів серед жінок, бо водіїв чоловіків не вистачає, у Дніпрі бракує чоловіків на заводах, а у Києві жінкам пропонують роботу машиністками поїздів метрополітену.

Які ще професії найближчим часом будуть потребувати жіночих рук і що взагалі відбувається на ринку праці під час війни, з’ясовував сайт ТСН.ua.

Шукають машиністок поїздів метро

УКиєвімашиністів та машиністок поїздів метро шукають усі три депо метрополітену. На сайті КМДА навіть опубліковане відповідне оголошення.

В метрополітені кажуть, що потреба у машиністах є, бо такі фахівці виходять на пенсію, а також тривають процеси з мобілізації, тому підприємство завжди готує резерв із фахівців.

"Ми набираємо слухачів у групу – це 30 осіб, які перед цим проходять відбір. Дуже важливо, щоб у претендента було міцне здоров’я, бо для зарахування потрібно пройти медкомісію. Після навчання вони по 10 чоловік потрапляють у три депо. Звісно, що машиністів метрополітену зараз не вистачає. У нас є працівники, які були мобілізовані і зараз служать у ЗСУ. На жаль, декілька машиністів загинули на війні", – розповіли сайту ТСН.ua у пресслужбі КП "Київський метрополітен".

Варто зазначити, що зараз вперше на цю спеціальність запрошують, як чоловіків, так і жінок. Набір на курси машиністів ще триває і поки невідомо, чи є жінки серед відібраних претендентів.

"Справа у тому, що жінкам в Україні, ще від 2017 року офіційно дозволено працювати машиністками поїздів метро. Тому всі, хто любить метро, можуть спробувати опанувати цю спеціальність – як чоловіки, так і жінки. Наразі, нам поки невідомо, чи є в навчальній групі жінки, але сподіваємося, що вони будуть", – розповідають в метрополітені.

Не вистачає водіїв та слюсарів

А ось у київських маршрутках поки без змін – працюють водіями чоловіки. Лише на одному маршруті є жінка-водій, але вона працює вже дуже давно, бо має власний автобус.

В Асоціації перевізників Києва і Київської області зазначають, що через мобілізацію зараз у Києві досить багато вакансій водіїв автобусів, слюсарів, електриків, але жінки на таку роботу поки не йдуть.

"Робота водієм маршрутки має свої особливості. Вона значно важча для слабкої статі, ніж робота водієм тролейбуса чи трамвая, де переважно працюють жінки", – додають в Асоціації перевізників Києва і Київської області.

Чоловіків не вистачає через мобілізацію

За словами Тетяни Пашкіної, HR-експертки, цілком логічно, що поки в Україні триває досить активна мобілізація, численні компанії та підприємства будуть потерпати від нестачі чоловіків.

Жінок шукають на посади охоронців, водіїв таксі, водіїв-експедиторів, шліфувальниць по дереву. Раніше ці вакансії були суто чоловічими.

"Нестача чоловіків спостерігається в Одесі, Львові, Дніпрі. Всюди є нестача водіїв, охоронців, вантажників, тобто представників суто чоловічих професій. На багатьох виробництвах чоловіків намагаються замінити жінками, а для цього жінок потрібно перенавчити та перелаштувати бізнес процеси. Тому маємо те, що маємо. Якщо мер Одеси хоче посадити за кермо автобусів жінок, то так воно й буде, бо іншого варіанту зараз немає", – розповідає сайту ТСН.ua Тетяна Пашкіна, HR-експертка.

Жінки і раніше працювали

Вона додає, що загалом лідерство по кількості вакансійна ринку праці, як не дивно, залишилося майже незмінним за період від 2021 до 2023 року. А от що буде 2024 року, поки невідомо, бо в країні триває війна, і ми маємо під боком скаженого сусіда.

Також експертка не вбачає нічого дивного у тому, що жінки обіймають чоловічі вакансії.

"Я гадаю, що у нас досить багато чоловічих професій, які жінки вже опанували, причому зробили це ще до початку війни. Тому тут нічого дивного. Українські жінки вміють усе і йдуть, як кажуть, у ногу з прогресом. До речі, першими шахтарями та програмістами були саме жінки. На початку це були дуже кропіткі, марудні та малооплачувані професії, але врешті-решт, коли їх зайняли чоловіки, то виявилося, що вони можуть вартувати більше грошей", – додає Тетяна Пашкіна.

Яка користь від заміни чоловіків жінками

Експертка вважає, що заміна жінками чоловічих професій може дати і позитивні зміни, як для жінок щодо оплати їхньої праці, так і для чоловіків, які вже на пенсії.

"Можливо, залучення жінок до чоловічих професій навіть зменшить оту ганебну різницю у заробітній платні між чоловіками та жінками у 18,6%, яка була минулого року. Жінкам у нас платять менше. А ви подивіться, хто у нас тягає рейки, керує трамваями та тролейбусами? Навіть у Києві – це жінки. А зарплату вони чомусь отримують меншу. Тому, сподіваюсь, що, можливо, нестача чоловіків середнього віку, наверне роботодавців до чоловіків, яким зараз 60+. Вони ще мають достатню фізичну кондицію та готові залишитися на ринку праці. А також, сподіваюсь, що зміниться ставлення до жінок віком 45+, на яких роботодавці чомусь не звертають увагу, як на трудовий резерв. Тому є шанс на позитивні зміни", – прогнозує Тетяна Пашкіна.

Кого буде важче підмінити

За словами експертки, чоловічі професії, на які завжди був попит – це вантажники, комірники, водії навантажувачів, карщики. Їх частково зможуть замінити жінки.

"Стосовно сфери будівництва – важко сказати. Можливо, буде збільшуватися потреба саме у фахівцях з відновлювальних та ремонтних робіт у сфері будівництва, бо через ракетні удари ворога збільшується кількість пошкоджених будівель. А от будівництво під час війни триває зовсім не активно", – зазначає Тетяна Пашкіна.

Вона додає, що є також велика потреба у аграріях – шукають: комбайнерів, трактористів, ветеринарів, агротехніків.

"Саме ці спеціальності займали чоловіки. І як воно буде далі – важко сказати. Розумієте, є професії, де жінки можуть трішки підучитися, отримати, наприклад, водійські права та швидко ставати до роботи. А такі професії як ветеринар, архітектор, агрохімік, агроном – підмінити важче. Швидких курсів для цього недостатньо, для цього потрібна вища освіта", – пояснює експертка.

Жінкам мають платити більше

Щодо рівня середньої зарплати, то Тетяна Пашкіна зауважує, що 2022 року він був більш-менш сталим. А от 2023 року середню зарплату роботодавці піднімали три-чотири рази. І згідно з опитуваннями планують підвищувати її і 2024-го.

"Хоча деякі роботодавці можуть не втриматися від спокуси платити жінкам менше, лише через те, що вони жінки, мовляв, годувальники у вас чоловіки, а вони зараз воюють. Роботодавці можуть знайти для цього з десяток причин, але ця дурнувата економія може призвести до того, що не всі жінки забажають йти на чоловічі професії, за жіночі гроші", – зауважує експертка.

Про стійкість ринку праці

Тетяна Пашкіна зауважує, що українському ринку праці притаманна неймовірна живучість – ні коронавірус, ні війна у глобальному плані його не змінили.

Як були у нас дуже затребуваними продавці, консультанти та менеджери з продажів, а також представники виробничих професій, такими вони й залишилися. 

"Також затребуваними залишаються фахівці з логістики, маркетингу, банківської та фінансової сфери. Поменшав лише попит на IT-фахівців, але все це залишається в трендах, можливо дещо зі зміщеними позиціями, але у десятці чи п’ятірці за популярністю на провідних сайтах з працевлаштування", – додає експертка.

Ринок змінився географічно

В Україні залишається стабільним ринок кандидата, хоча і відчувається значний дефіцит кадрів, бо професіоналів не вистачає.

"Український ринок праці змінився географічно. На півдні та сході країни – ситуація зовсім не така гламурна, як була колись. Відповідно, кількість вакансій та зарплатня в Одесі не дуже високі. Також у цьому плані провисає Дніпро та Харків у порівнянні зі Львовом. І ми усі прекрасно розуміємо чому. Навіть те, що через війну на захід країни переїхали підприємства та люди, це ніяк не скасовує того факту, що конкуренція на фахівців дуже шалена", – додає Тетяна Пашкіна.

Мають змінюватися і роботодавці

За словами експертки, ринок праці в Україні оновився і переформатувався з початком війни, але роботодавці продовжують діяти по-старому, а інколи зовсім непередбачувано.

"На жаль, у головах роботодавців змін не відбулося. Є речі, які продовжують шокувати, бо вони досить дивні. Наприклад, роботодавець, виявляється, може підвищити заробітну плату людям, коли вони вже всі майже розбіглися через війну. Де тут логіка? Дуже хотілося б, щоб це змінилося, але навряд чи так станеться, бо шаблоне сприйняття роботодавця замінити вкрай важко і на це потрібен не один рік", – зазначає Тетяна Пашкіна.

Вона розповідає, що у більшості випадків люди, які пішли нас захищати, залишили за собою вакансії, які потрібно кимось заповнювати.

"Якщо це робота, якої у нас вдосталь та кандидатів більш-менш вистачає і умови роботи прийнятні, то таку вакансію неодмінно "закриють", навіть взявши на цю посаду жінку. Якщо ж роботодавець відчуває, що він може зекономити – його не перепреш. Він запропонує за цю роботу менше грошей або вигадає ще якісь антиприференції, і така вакансія буде "висіти" довго і нічого з цим не поробиш", – пояснює експертка.

Що "підкосило" ринок праці

До речі, фахівчиня зазначає, що ринок праці України постраждав найбільше через жінок, які після 24 лютого 2022 року разом з дітьми та батьками поїхали з України, рятуючись від війни.

"Тоді рахунок йшов на мільйони таких жінок. Зараз військових-жінок декілька десятків тисяч, і ці цифри геть непропорційні. І відповідно для ринку праці це, як слону дріб. Тому що у більшості випадків жінки, які поїхали за кордон, не залишилися працювати на українського роботодавця, лише 13-17% працювали на український ринок на початку війни, скільки зараз – невідомо. Наші жінки намагаються адаптуватися за кордоном та знайти місцевого роботодавця, а ще не сплачувати подвійне мито. І це нашому ринку праці аж ніяк не допомагає", – пояснює Пашкіна.

Військовий рекрутинг чи ТЦК

За словами Тетяни Пашкіної в умовах війни набуває динаміки військовий рекрутинг. На сайті work.ua є окремий розділ стосовно того, яких професій потребує армія. Шукають фахівців, які будуть задіяні на нулі, а також тих, хто працюватиме на їхню підтримку, але подалі від лінії фронту. Потрібні оператори дронів, хіміки, медики, водії та інші професії.

"Я вважаю, що це нормальна хоча й трохи незвична для нас практика. Звідки ж ми ще візьмемо людей для війська? Не тягати ж їх за руки та ноги з автобусів, як це зараз роблять представники ТЦК та СП! Процес мобілізації має бути плановий, відповідно до потреб армії", – зауважує Тетяна Пашкіна.

Чому потрібна підготовка військових фахівців

Вона каже, що потрібно займатися підготовкою людей, яким доведеться бути мобілізованими. І насамперед прояснювати їм усі деталі та перспективи.

"Тут має бути системний підхід та далекоглядність. Якщо люди знадобляться нам у травні, то ми починаємо шукати їх вже у січні. Це набагато краще, ніж варіант, коли люди нам потрібні у травні, а ми схаменулися і починаємо їх шукати лише у серпні", – пояснює Тетяна Пашкіна.

Як приклад, експертка зазначає, що у нас є резерв, який поки незадіяний: це випускники військових кафедр – лейтенанти запасу, які навчалися у різних вищих навчальних закладах. Але цей резерв, на думку фахівчині, потребує додаткового навчання.

"Я не впевнена, що їх можна одразу долучати до армії. Їх потрібно повторно навчати, освіжити їхні знання. Для цього має бути розроблена програма тестування лейтенантів запасу: що вони вміють, до чого схильні. Так, це дуже кропітка робота. А після їхнього навчання потрібен ще й контроль якості їхнього перенавчання, що б не трапилося такого, що такий фахівець просто просидів усі заняття і, як кажуть, дурнем прийшов та дурнем вийшов", – каже Пашкіна.

Військових вакансій ставатиме більше

Експертка прогнозує збільшення військових вакансій надалі. Та додає, що фахівці будуть потрібні, як на фронті, так і в тилу, наприклад, на підприємствах із виготовлення боєприпасів.

"Я не впевнена, що за два роки ми налагодили виробництво зброї або хоча б боєприпасів у достатній кількості аби не покладатися на сусідів у певних моментах. Тому нам потрібні будуть для цього відповідні фахівці, а це означає – збільшення військових вакансій", – зазначає експертка.

Чому "кульгає" військовий рекрутинг

Тетяна Пашкіна зауважує, що військовий рекрутинг має і недоліки, точніше певні перепони. У більшості випадків, те, що стосується армії має певний гриф секретності – коли не все може бути викладено на сайтах і не все можна розповісти на першій співбесіді. А це викликає певні непорозуміння серед претендентів і навіть острах того, що вони прийшли не туди.

"Я вважаю, що до цього процесу має бути залучений інститут рекомендацій – соціальні мережі, варіанти "свої для своїх", тоді такий рекрутинг був би ефективнішим. Люди будуть знати: куди, до кого та навіщо вони йдуть. У цьому випадку нам не вистачає трішки агітації та пропаганди. Вона звісно є, але млява і дуже пунктирна. Потрібно активніше вести цю роботу, посилювати її. Бо ті методи, які зараз використовуються, вони малодієві, а іноді, відверто шкодять самому процесу", – додає Тетяна Пашкіна.

Вона зазначає, що у соціальних мережах та ЗМІ трапляються нагадування про те, наскільки військові для нас важливі, але вони як поплавок – виплив та втонув.

"Має бути системна робота та постійне відчуття, що заради наших військових ми готові на все. Рекрутинг у цьому сенсі має стати більш плідним, якщо ми хочемо вчасно закривати такі вакансії. І люди, які йдуть до війська, мають чітко розуміти – все, що їм пообіцяють, дійсно буде виконано", – підсумовує Тетяна Пашкіна.

Раніше сайт ТСН.ua розповідав, що кількість безробітних в Україні зменшилася: до чого тут військкомати і що відбувається на ринку праці.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
72 часа до вероятной опасности: эксперты предсказывают атаки 8–9 мая
Новости Украины
2025-05-05T19:21:39Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
Румынский кандидат в президенты объяснил, почему выступает против поставок оружия Украине
ZN UA
2025-05-06T02:02:51Z
Суд избрал меру пресечения экс-заместителю руководителя ОПУ Смирнову
TSN
2025-05-06T01:39:11Z
Трамп высказался о трехдневном "перемирии" Путина
Европейская правда
2025-05-05T21:01:44Z
Путин впервые публично заговорил о своем преемнике
Comments UA
2025-05-04T12:00:03Z
Готовит ли Россия наступление на Сумы: что известно
Comments UA
2025-05-05T19:15:55Z
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
Степан Казанин признался, почему Елена Кравец ушла из "Квартала 95": "Не могла оставаться"
TSN
2025-05-06T01:34:55Z
Звезда популярного советского фильма смертельно больна
Comments UA
2025-05-05T20:21:12Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
"Я получила уже миллион угроз": "холостяк" Терен объявил войну блоггерке Алхим из-за русских песен и языка
Апостроф
2025-05-04T17:18:34Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Продажа авто: какие налоги нужно заплатить
ZN UA
2025-05-06T00:13:12Z
ЄС розглядає можливість збільшення закупівель у США на €50 млрд
AgroNews
2025-05-05T18:22:47Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
В 2025 году не будут повышать цены на газ
Gazeta UA
2025-04-23T11:21:19Z
Денежная помощь мобилизованным в Харькове: названы суммы и кому принадлежат
Политека
2025-04-22T20:00:28Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
Почему нельзя ходить по траве 6 мая и ком унужно идти в огород сегодня: приметы и запреты на Иова
Знай
2025-05-06T02:03:48Z
Скорпионам следует изменить курс, а Водолеям следует довериться потоку: астрологический прогноз на 6 мая 2025 года
TSN
2025-05-06T01:40:38Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
2025-04-24T07:45:11Z
Почему нельзя сплетничать 5 мая и что нужно высадить в огороде сгеодня: приметы и запреты на Ирины
Знай
2025-05-05T05:46:16Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
В Германии взорвался аккумулятор электросамоката, пять человек получили ранения
Известия Киев
2025-04-22T09:28:14Z
В Броварах собака напала на школьников: семеро детей в больнице
TSN
2025-05-06T01:35:04Z
Курская область в огне: россияне массово эвакуируются
Gazeta UA
2025-05-06T01:30:07Z
В Индии боевики убили около двадцати человек
Корреспондент
2025-04-23T08:13:28Z
Россияне убили пенсионера на Херсонщине
Корреспондент
2025-05-06T00:16:56Z
Офицера ВСУ разоблачили на махинациях с боевыми доплатами
ZN UA
2025-05-05T22:55:39Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Люди какого роста имеют больше шансов на карьерный рост: исследование
Gazeta UA
2025-05-05T21:39:07Z
Кофе способствует здоровому старению: какое количество чашек спасет жизнь
Знай
2025-05-05T20:51:04Z
Забудете о болезнях: назвали главную пользу от коротких тренировок
Gazeta UA
2025-05-05T17:51:22Z
Слух и речь оказались сигналами опасности: ученые связали их с опасным видом деменции
Фокус
2025-05-05T15:06:31Z
Можно ли добавлять оливковое масло в кофе: что советует наука
UAToday
2025-05-05T12:00:39Z
Врач назвал пять основных симптомов рака, с которыми многие не пойдут на обследование
Факти ICTV
2025-05-05T11:58:37Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T01:51:33Z
Удастся ли армии РФ выйти на границы Днепропетровщины к 9 мая: эксперт ответил
TSN
2025-05-06T01:35:44Z
Гороскоп на сегодня, 6 мая: кому день принесет успех, а кого собьет с ног
Знай
2025-05-06T01:34:58Z
Россияне меняют тактику войны на Донечине: эксперт заявил об опасности
TSN
2025-05-06T01:34:49Z
В метро Киева заметили живого гуся — что произошло
TSN
2025-05-06T01:33:57Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Цена отдыха в Болгарии 2025 с онлайн турагентством АНЕКС Тур
Gazeta UA
2025-05-05T16:24:34Z
Как называли киви в прошлом: было ягодой, а не фруктом
Gazeta UA
2025-05-05T16:15:23Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Просто и со вкусом: садоводы раскрыли "магическую" пользу зеленого чая для любой грядки
Знай
2025-05-05T15:51:56Z
Как легко отмыть стиральную машину с помощью лимона и зубной пасты: действенный способ
Gazeta UA
2025-05-05T15:43:50Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Xiaomi отменила ограничение мощности SU7 Ultra после возмущения владельцев
Корреспондент
2025-05-05T18:22:41Z
Привыкли, все по-домашнему: водителям напомнили, чем грозит зарядка авто из окна квартиры
Знай
2025-05-05T16:52:14Z
Volkswagen отзывает почти 6 тысяч авто из-за слишком просторных сидений
Корреспондент
2025-05-05T14:33:57Z
Одна из команд-середняков Формулы-1 близка к замене пилота
Корреспондент
2025-05-05T09:48:51Z
Хэмилтон рассказал подробности своего разговора с руководителем Феррари
Корреспондент
2025-05-05T08:54:29Z
Душ, кухня и спальня: бусик Toyota перетратили в люксовый дом на колесах
Знай
2025-05-05T04:51:15Z
Как и когда правильно промывать двигатель: советы от экспертов
Gazeta UA
2025-05-05T00:00:25Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Впервые китаец-любитель выиграл чемпионат мира по снукеру
Корреспондент
2025-05-05T21:00:22Z
Шапаренко может перейти в другой чемпионат
Корреспондент
2025-05-05T20:28:36Z
Миколенко в Эвертоне прижился: его уход не предвидится
Корреспондент
2025-05-05T19:45:37Z
Сикан сравнял счет в матче турецкого чемпионата после автогола Батагова
Корреспондент
2025-05-05T19:06:13Z
В турецком чемпионате у украинского футболиста вышел причудливый автогол
Корреспондент
2025-05-05T18:54:45Z
Реднапп: Увидеть в Забарном хорошего игрока способны не многие
Корреспондент
2025-05-05T18:33:18Z
Промоутер Усика отметил желание боксировать и указал на подготовку украинца
Корреспондент
2025-05-05T18:15:21Z
Первый титул украинца Яремчука в чемпионате Греции
Корреспондент
2025-05-05T17:18:41Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Популярная головоломка о возрасте вызвала споры в Сети: многие ошиблись с ответом
TSN
2025-05-06T01:35:19Z
Подводная дорога из желтого кирпича привела дайверов к уникальной находке: что это было
TSN
2025-05-06T01:34:37Z
Шарм, драйв и страсть автоспорта: Геймплейный трейлер симулятора Project Motor Racing от создателей Project CARS
GameMag
2025-05-05T19:58:42Z
На венгерском вулкане обнаружены сотни артефактов бронзового века
Корреспондент
2025-05-05T19:46:52Z
Командная игра без наказания за поражение: Marathon от Bungie станет «социальным extraction-шутером»
GameMag
2025-05-05T19:34:17Z
Hisense представила телевизоры среднего сегмента с ИИ
Корреспондент
2025-05-05T18:09:02Z
Владельцы PlayStation 5 массово покупают игры Microsoft — Forza Horizon 5 и The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered лидируют в PS Store
GameMag
2025-05-05T17:49:54Z
Новое начало для ПК-геймеров: Microsoft переименовала игровую платформу Windows PC в Xbox PC
GameMag
2025-05-05T17:49:23Z