Залужний підтвердив знищення літаків А-50 і Іл-22; Цілі ракетних ударів Росії змінилися. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
Українські військові знищили російські літаки А-50 та Іл-22. Про це повідомив головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. “Воїни Повітряних сил Збройних сил України знищили ворожий літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та повітряний пункт управління противника Іл-22”, – написав генерал. Залужний подякував Повітряним силам за чудово сплановану та проведену операцію в Приазов’ї. Пізніше у мережі з’явилось фото пошкодженого російського Іл-22. Поширюють фото і в російських пабліках, зазначаючи, що “пілоти дивом посадили літак”. У Повітряних силах ЗСУ згодом визнали, що Іл-22 таки дотягнув до Анапи, але наголосили, що “реанімація йому не допоможе”. Там також зазначили, що А-50 був і є пріоритетною ціллю, а Іл-22 “попав під роздачу”. Також з’явилася інформація, що тіла екіпажу літака А-50 знайшли у Запорізькій області.
Ціллю ракетних ударів російських агресорів поточної зими нині є не енергетичні об’єкти, а інфраструктурні, насамперед оборонно-промислового комплексу, штаби, системи управління та окремі підрозділи, які розміщуються на лінії фронту. Про це сказав представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони генерал-майор Вадим Скібіцький. Утім, за його словами, країна-агресор не досягає поставлених цілей. Водночас він наголосив, що загроза для нашої енергосистеми зберігається. За даними розвідки, росіяни визначили найбільш критичні об’єкти, які можуть бути уражені саме ракетним озброєнням, а також безпілотними літальними апаратами.
Румунські фермери почали блокувати ще один пункт пропуску на кордоні з Україною, повідомила Державна прикордонна служба України. “Від прикордонної поліції Румунії отримано інформацію про початок блокування руху вантажних автомобілів на напрямку румунського пункту пропуску Вікову-де-Сус, що навпроти українського – Красноїльськ. Інші види транспорту, а також пішоходи в обох пунктах пропуску оформлюються встановленим порядком як на в’їзд, так і виїзд з України”, – йдеться у повідомленні.
Під час візиту до Швейцарської Конфедерації президент України Володимир Зеленський провів зустріч із головою Національної ради Федеральних зборів Швейцарії Еріком Нуссбаумером та головою Ради кантонів Євою Герцог, а також із головами партій і фракцій Федеральних зборів Швейцарії. Співрозмовники докладно обговорили підтримку з боку Швейцарії Української формули миру та подальші кроки щодо її імплементації.
Станом на січень поточного року Росія виробляє понад 200 ракет різного типу на місяць. За останній час виробництво не збільшилося, повідомив представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони генерал-майор Вадим Скібіцький. За його словами, Росія багато втратила саме за рахунок того, що її підприємства, які займались постачанням комплектуючих, перебувають під міжнародними санкціями. Разом з тим керовані авіаційні Х-31, Х-35, Х-29, Х-59 виробляються здебільшого з російських комплектуючих.
Австралія вирішила розібрати й утилізувати гелікоптери Taipan замість того, щоб передати їх Україні, повідомляє ABC. Вертольоти MRH-90 австралійської армії були зняті у вересні 2023 року з озброєння на 14 місяців раніше запланованого терміну, після того, як за два місяці до цього під час навчань у Квінсленді розбилися чотири військовослужбовці. Україна подала офіційний запит на постачання MRH-90 19 грудня 2023 року, попри те, що в нього є документально підтверджені проблеми з безпекою та експлуатацією. Посол України в Австралії Василь Мірошниченко сказав, що він “сподівається, що все ще є можливість (передачі гелікоптерів, – ред.) тому що ми поки що не отримали жодної відповіді”.