MY.UAНовини
Можливі "відкати" дітей у розвитку: досвідчений стоматолог пояснила, чому лікування зубів під наркозом — небезпечне
Можливі "відкати" дітей у розвитку: досвідчений стоматолог пояснила, чому лікування зубів під наркозом — небезпечне

Можливі "відкати" дітей у розвитку: досвідчений стоматолог пояснила, чому лікування зубів під наркозом — небезпечне

Пропозиція від клініки лікувати дитячі зуби тільки під наркозом має насторожити

Дві дитячі смерті після лікування зубів під наркозом за останні три місяці, що мали місце у Тернополі та Львові, сколихнули суспільство. Українці не лише співчувають родинам і звинувачують у недбальстві лікарів, а й ставлять питання, а чи варте нібито безпроблемне відвідування стоматолога ризикам, які супроводжують методи загального знеболювання.

Про це "Телеграф" поспілкувався з досвідченим стоматологом Ганною Криловою — співвласницею і головним лікарем клініки "МамаДентист".

Палиця з двома кінцями

— На вихідних стало відомо про смерть 5-річного хлопчика зі Львова, який у грудні впав у кому після лікування зубів під наркозом. В коментарях в соцмережах люди висловлюють думку, що, можливо, взагалі не варто чіпати молочні зуби, які самі випадають, коли прийде час. Наскільки вони в цьому мають рацію?

— Хлопчик впав в кому не тому, що йому виривали чи лікували зуби, а тому, що це робили під наркозом. Таким самим, який роблять при будь-якій операції й коли дитина перебуває в так званому медикаментозному сні. Але насправді це не сон, а стан пригніченої центральної нервової системи. Тобто як тільки ми закінчуємо вводити препарат, який було обрано для загальної анестезії, дитина прокидається.

Питання треба ставити по-іншому. А саме: чи доречно робити наркоз в будь-яких випадках лікування зубів в дошкільному віці? Тут річ у комерції, бо приватні стоматологічні клініки, яких дуже багато в Україні, заробляють на цьому, м'яко кажучи, непогані гроші. Вартість години лікування уві сні варіюється від 3800 грн до 9800 грн. Помножимо це на 3-5 годин, які потрібні для лікування і отримаємо суттєву суму.

Крім того, лікарю вигідно працювати з дитиною, яка собі лежить нерухомо, з якою не треба розмовляти, як і зі знервованими батьками, що перебувають поруч.

Але всі, хто закінчував медичні виші знають, що наркоз — це паличка з двома кінцями. І ніби дитина не травмується психологічно, але можуть бути інші, більш серйозні наслідки. Про травму може йтися, коли ми наче садисти видаляємо дитині зуби без місцевої анестезії. Але якщо ми лікуємо, видаляємо нерви, пломбуємо канали, робимо будь-яку маніпуляцію з місцевим знеболенням — дитині не боляче. Навіть якщо вона кричить в цей час, це не є чимось надзвичайно безбожним. Бо діти кричать у принципі, я це знаю як мати чотирьох дітей. Буває, що через те, що хочуть спати, їсти чи просто повередувати.

За словами Ганни Крилової, дітей потрібно привчати до візитів до лікаря змалечку.

— Що під час лікування в наркозі може піти не так?

— Не завжди при його застосуванні в стоматології роблять інтубацію, забезпечуючи примусове дихання. Чому? В першу чергу тому, що не всі вміють її нормально робити й, тому що це травмує дихальні шляхи дитини. Можливо, думають, що вона непотрібна, бо розраховують на нетривалий час лікування. Але препарати, які застосовуються при наркозі, мають побічну дію, зокрема, можуть спричиняти зупинку дихання.

От лежить дитина, дихала-дихала і хоп — за секунду вона вже синя. Я так розумію, це трапилось у згаданому випадку. Дитину намагалися реанімувати і запустили серце, яке зупиняється через певний час після зупинки дихання, але через те, що вона довго була без кисню, помер мозок.

— Як аргумент "за" наркоз батьки називають те, що дитина надто боїться стоматологів і з нею не виходить домовитись. В цьому разі доречний такий метод?

Коли ми кажемо "домовлятися з дитиною", то перекладаємо відповідальність за її здоров'я на неї саму. А якщо, наприклад, йдеться про абсцес — гнійне запалення, яке може спричинити сепсис і смерть, ми ж не питаємо дитину, хоче вона лікуватися чи ні, а ведемо її до хірурга, який робить все, що потрібно.

Так само і з зубами, не обов'язково при першій відмові одразу вкладати дитину в наркоз. Можна за перший візит видалити один найболючіший зуб. На все це йде десь 5 хвилин з урахуванням місцевої анестезії. Тобто дитина сідає в крісло, мастимо їй ясна знеболювальним гелем, робимо ін'єкцію анестетика, після цього поки ліки подіють, можна дитину і на руки взяти, якщо дуже хочеться, або на мультик її відволікти. А далі саме видалення — це секунд 20, бо молочні зуби як насіння вилітають з кістки.

І тут важливо і батькам бути налаштованими, не страждати поруч: "О Боже, скільки це буде тривати", а спокійним тоном казати дитині: "Котику, потерпи, так треба".

Пломбування зубів, якщо лікар "з руками", також робиться досить швидко. Але підемо від зворотного, не всі стоматологи, на жаль, вміють працювати так. І до мене часом приходять пацієнти й кажуть, що в іншому місці їм пропонували тригодинне лікування під наркозом. Що лікар збирався в цей час робити, напевно, на обід сходити, бо я ті самі зуби лікую за пів години.

— Підсумовуючи, якщо на вагах істерика дитини й негативний вплив від наркозу, то краще все-таки обрати перше?

Так. Я постійно про це кажу. З цим погоджуються батьки, які хоч раз полікували дитину під наркозом, бо бачили, як дитина відходить, помічають якісь "відкати" у розвитку. Та й дорослі люди після наркозу зазначають погіршення пам'яті, уваги, адже завжди є вплив токсичних препаратів на мозок. Але про це не вигідно згадувати, бо на цьому можна заробити. Така ж історія з епідуральною анестезією чи кесаревим розтином, які активно нав'язують породіллям, щоб отримати плату за послуги.

У мене 20-річний досвід лікування дітей, і здебільшого у віці до трьох років. Там істерика завжди. І коли мені батьки кажуть: "Давайте спробуємо лікуватися", — відповідаю: "Ні, ми будемо лікуватися, але ви маєте розуміти, що може бути "корида"". Діти ж думають, що голосніше вони кричать, то швидше від них відчепляться.

Я все це проговорюю з батьками й вони готуються вдома, спокійно звертаються до дитини вже в клініці. Так само спокійна я, бо це моя робота, і мої пацієнти це відчувають. Так, вони можуть покричати, але вони розуміють, що їм нічого не загрожує, їм не боляче. Це головне! Адже застосовується місцева анестезія, яка дякуючи Богові, безпечна.

Стати партнером з дитиною

— В профілактичних цілях, з якого віку дитину потрібно водити до стоматолога?

— Сказати, що приходьте з року чи півтора неправильно, бо в мене, наприклад, є пацієнти, яким я лікувала зуби вже у вісім місяців. Адже є групи ризику, яким відвідувати лікаря варто починати раніше від однолітків. Наприклад, коли у старших дітей в родині рано почали псуватися зуби, тоді молодших дітей потрібно показати, коли з'являються передні верхні зуби. Це як раз вік — 8-10 місяців. Якщо це перша дитина й у батьків в принципі були здорові зуби, можна прийти, коли з'явиться перший жувальний зуб, тобто після року. Загалом в першу чергу батькам потрібно орієнтуватися на вигляд зубів. Якщо вони стали неоднорідні, як папір або як крейда білі, мають плямки, або на них дуже багато нальоту, що є свідченням появи карієсу, то треба планувати візит.

— А що найбільше шкідливо для зубів — цукерки?

Солодкі напої. Цукерки лише налипають на жувальні поверхні, а напої повністю замочують зуби і псують їх. І це і йогурти, і какао, які мами люблять купувати дітям на постійній основі, і навіть домашні узвари й компоти. А ще дуже популярна зараз пастила, що є концентрованою фруктовою кислотою та цукром, яка ще й липне до зубів, — це просто допомога в стоматологічному бізнесі.

І так само грудне молоко. Коли у певному віці мама дуже багато прикладає дитину, воно теж спрацьовує негативно. Бо навіть у краплі молока на язику розмножуються колонії бактерій, а коли він притискається до зубів — то це ідеальні умови для псування зубів. Адже тепло, волого, залишки їжі і це солодке пиття. І потім можна побачити таку картину, що всі зуби цілі в дитини, а верхні геть зіпсовані.

12-річний хлопчик три роки не відвідував лікаря, в результаті в нього повністю зруйнований постійний зуб

— На що варто звертати увагу при виборі лікаря/клініки, що має насторожити?

Часто на клінічні випадки, фото яких я викладаю у себе на сторінці в Instagram, мені пишуть: "Куди дивились батьки? Невже не було видно, що зуби псуються?!" А історія завжди одна й та сама. Батьки кажуть, що звертались до лікарів, навіть пломби ставили, а ті випадали. Тож не завжди можна знайти професіонала, який буде знати, що робити.

Таким "червоним прапорцем" є те, коли в лікарні кажуть, що дітей до 3-3,5 років лікують ТІЛЬКИ в наркозі. Тобто там або не хочуть брати на себе відповідальність, або не вміють робити по-іншому, бо треба мати певний досвід і навички, як зафіксувати дитину, щоб вона не травмувалась, як швидко провести всі необхідні маніпуляції.

Треба шукати тих фахівців, які пропонують альтернативу, дивитися їхні сторінки в соцмережах, розмовляти з ними. Бо дуже ще важливо, чи вміє лікар спілкуватися з дітьми і має відповідну психологічну підготовку. Я, наприклад, за другою освітою — психолог, тому чудово розумію як дітей, так і батьків, знаю на що очікувати і дію на випередження.

Наприклад, за статистикою, дітям найбільше не подобається, коли ставлять у рот валики, при цьому язик знерухомлюється і дитина думає, що їй нема чим дихати. Вона може почати панікувати, її треба вміти заспокоїти, не дати розхвилюватися і закінчити встановлення пломби. І якщо малюків до трьох років лікуємо тільки з батьками, то старших, принаймні від п’яти років, намагаємось приймати без них.

Лікар не радить дітям просто кататися на кріслі, адаптація до лікування - зажди дія.

Бо є така психологічна модель — драматичний трикутник: жертва-переслідувач-рятівник. Так от у нашому випадку дитина у кріслі стоматолога — це жертва, лікар — це завжди погана людина, яка щось від дитини хоче, а батьки її від неї рятують. І коли ми усуваємо один з "кутів" — батьків, ми стаємо з дитиною партнерами, я можу вже дитину вмовити, вона мені може почати допомагати, погоджуватися виконувати мої прохання — і це зовсім інша історія. І я батьків попереджаю, що в якийсь момент дитина може закричати, але не треба забігати в кабінет, бо я можу впоратися з ситуацією.

А ще у дітей є психологічна особливість — категоричне мислення. Тобто все дуже погано або дуже добре. І на візиті у стоматолога вона кричить так, ніби її вбивають. А тут виходить з кабінету зі словами: "Тьотя, я тебе люблю, все було клас". Ми питаємо: "А чого ти тоді кричала?" — "Ну мені було незручно". Тобто дитина на будь-який дискомфорт може реагувати ну ду-у-уже негативно. Цю особливість треба розуміти і батькам, і лікарям, і не вкладати через кожне "ай", "ой" чи навіть дуже сильний крик, який може тривати 10 секунд, в наркоз. І лікарів треба цього вчити, але вони, на жаль, не хочуть.

— Чи допоможуть дитині звикнути до стоматолога такі візити-знайомства, коли нічого не роблять?

— Якщо при відвідуванні кабінету нема ніякого лікування, це не працює. Адаптація можлива тільки шляхом виконання якихось маніпуляцій. Сьогодні, наприклад, виконують чистку, завтра — ставлять маленьку пломбочку, післязавтра вже з анестезією якесь лікування. Тобто щоб привчити, потрібно щось робити, а не просто кататися і гратися на кріслі.

З власного досвіду: діти, які почали ходити до мене у віці один-два роки і роблять це періодично, виховані в розумінні, що таке стоматологія. Вони вже знають, що є лікар, який лікує їм зуби, що це не боляче і не довго. Потім, коли їм п’ять-шість років, у них нема страху, вони не питають, а що ви будете робити, а що це за інструмент, бо змалечку знають, що то таке.

Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.

Матеріал опублікований українською мовою — читати мовою оригіналу
Теги за темою
Лечение
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
На Волыни произошел скандал с развращением учеников учителем лицея
Апостроф
2024-11-19T11:15:14Z
Декабрь будет аномальным: появился прогноз на первый месяц зимы
Апостроф
2024-11-19T11:12:36Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
В оккупированном Крыму подняли флаг Украины: детали
TSN
2024-11-18T12:27:39Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Эктор Хименес-Браво рассекретил, каким романтическим сюрпризом удивил молодую возлюбленную-украинку
TSN
2024-11-19T11:03:31Z
Ким Кардашьян похвасталась своей новой технологичной игрушкой от компании Tesla
Фокус
2024-11-19T09:21:16Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
57-летняя Памела Андерсон в скромном платье появилась на Governors Awards 2024
Фокус
2024-11-18T08:57:50Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
"Потопите страну": Безуглая призвала Сырского уйти в отставку
Comments UA
2024-11-18T09:06:11Z
Украина получила разрешение на удары вглубь РФ: что это изменит
Корреспондент
2024-11-19T11:24:11Z
"Большая пятерка" в Варшаве обсуждает поддержку Украины
Корреспондент
2024-11-19T11:15:17Z
Зеленский встревожил планами РФ на ближайшее время: к чему призывает всех украинцев
Comments UA
2024-11-16T18:36:48Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Объединили вкус и пользу: главные новинки сезона в наборе Test me & Beauty TRENDY BOX x Marie Claire
Marie Claire
2024-11-19T11:18:35Z
Что вредит суставам: тренер назвал 4 упражнения
UAToday
2024-11-19T10:00:01Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Экспорт алмазов из России в Индию упал на 96%
Корреспондент
2024-11-19T10:54:33Z
Какую информацию налоговая знает об украинцах за границей: полный список
Фокус
2024-11-19T10:51:30Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Его обожают за пикантный вкус и аромат: как приготовить вкусный гратен из картофеля и сыра/Это очень вкусно и сытно!
Апостроф
2024-11-19T10:12:07Z
Золото как новое: как вернуть блеск любимым украшениям дома и без дорогих средств
Знай
2024-11-19T09:52:35Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Минобороны запустит масштабную программу поддержки бойцов "Плюсы"
Апостроф
2024-11-18T18:24:28Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Газета The Times поиздевалась над украинцами: пользователи со всего мира возмущены
Comments UA
2024-11-19T11:18:43Z
Мужчина с "пересаженным" лицом женится: как выглядит его избранница
Фокус
2024-11-19T11:15:05Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
"Был долгожданным ребенком и имел тяжелое заболевание": что известно о детях, погибших в Сумах
Фокус
2024-11-18T19:42:20Z
Фанера и иностранная электроника: ГУР показало, из чего состоит российская "Гербера"
UAToday
2024-11-18T19:30:59Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
"Челси" навяжет борьбу "Ливерпулю" за футболиста сборной Украины
ZN UA
2024-11-19T09:37:21Z
Шеннон Бриггс назвал причину поражения Майка Тайсона в бою с Джейком Полом
Корреспондент
2024-11-19T08:30:27Z
Трилогия - это наша дружба: Холифилд предложил бой Тайсону и получил ответ
Корреспондент
2024-11-19T08:30:25Z
"Живет свою лучшую жизнь": Усик поразил людей своим удовольствием от тренировки
Апостроф
2024-11-19T07:45:04Z
На войне против России погиб бывший гандболист сборной Украины
ZN UA
2024-11-19T06:28:35Z
Тренер Албании озвучил цель на поединок с Украиной
Корреспондент
2024-11-19T06:27:59Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Число раненых в Одессе возросло: Кипер о состоянии пострадавших после ракетной атаки
Comments UA
2024-11-19T11:24:56Z
Виннитчанин устроил скандал с ТЦК, не явился на суд, но избежал наказания — как ему это удалось
Апостроф
2024-11-19T10:54:02Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Сын норвежской принцессы арестован по обвинению в изнасиловании
Комсомольская правда
2024-11-19T10:37:10Z
В Таиланде 300 разъяренных обезьян сбежали из вольера и ворвались в полицейский участок
Фокус
2024-11-19T10:30:00Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Необычная церковь: ученые обнаружили шокирующие подробности о Храме Гроба Господня
Фокус
2024-11-19T11:12:00Z
В Турции нашли Мать Богов: расшифрована 2600-летняя надпись на "львиной скале"
Фокус
2024-11-19T11:04:43Z
Древнейшая среди всех известных: под израильской тюрьмой обнаружили древнюю надпись об Иисусе
Фокус
2024-11-19T10:36:52Z
Первые в истории физические доказательства: в древнеегипетских кружках Беса нашли запрещенные вещества
Фокус
2024-11-19T10:30:36Z
Rainbow Six Siege получит полный кроссплей через 9 лет после релиза
GameMag
2024-11-19T10:17:12Z
Новые смартфоны Red Magic получат по два процессора и очень емкие батареи
Фокус
2024-11-19T10:10:08Z
Российская студия создаёт ролевую игру Of Ash and Steel в духе классических представителей жанра
GameMag
2024-11-19T10:04:09Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Исторический полет: сверхзвуковой самолет преодолел звуковой барьер и побил рекорд
Фокус
2024-11-19T11:04:18Z
Цена $13800 и запас хода 600 км: в Китае дебютировал дешевый соперник Volkswagen ID.3
Фокус
2024-11-19T10:00:25Z
Возрождение легенды: знаменитый Citroen 70-х собираются вернуть на рынок
Фокус
2024-11-19T08:21:48Z
Настало время штрафов на дорогах за популярное нарушение: следите за своим светом
Знай
2024-11-19T07:51:52Z
Альтернатива X3: новый электрокроссовер BMW рассекретили до премьеры
Фокус
2024-11-19T07:36:41Z
Представлений новий гібрид Wuling Hongguang
Portaltele
2024-11-19T06:09:53Z
Все, как в кино: индус устроил "счастливому" бусику Suzuki похороны, потратив 210 тыс грн
Знай
2024-11-18T21:30:47Z
Не допустите штрафа: как правильно изменить цвет авто в Украине
Знай
2024-11-18T20:51:05Z