MY.UAНовини
Можливі "відкати" дітей у розвитку: досвідчений стоматолог пояснила, чому лікування зубів під наркозом — небезпечне
Можливі "відкати" дітей у розвитку: досвідчений стоматолог пояснила, чому лікування зубів під наркозом — небезпечне

Можливі "відкати" дітей у розвитку: досвідчений стоматолог пояснила, чому лікування зубів під наркозом — небезпечне

Пропозиція від клініки лікувати дитячі зуби тільки під наркозом має насторожити

Дві дитячі смерті після лікування зубів під наркозом за останні три місяці, що мали місце у Тернополі та Львові, сколихнули суспільство. Українці не лише співчувають родинам і звинувачують у недбальстві лікарів, а й ставлять питання, а чи варте нібито безпроблемне відвідування стоматолога ризикам, які супроводжують методи загального знеболювання.

Про це "Телеграф" поспілкувався з досвідченим стоматологом Ганною Криловою — співвласницею і головним лікарем клініки "МамаДентист".

Палиця з двома кінцями

— На вихідних стало відомо про смерть 5-річного хлопчика зі Львова, який у грудні впав у кому після лікування зубів під наркозом. В коментарях в соцмережах люди висловлюють думку, що, можливо, взагалі не варто чіпати молочні зуби, які самі випадають, коли прийде час. Наскільки вони в цьому мають рацію?

— Хлопчик впав в кому не тому, що йому виривали чи лікували зуби, а тому, що це робили під наркозом. Таким самим, який роблять при будь-якій операції й коли дитина перебуває в так званому медикаментозному сні. Але насправді це не сон, а стан пригніченої центральної нервової системи. Тобто як тільки ми закінчуємо вводити препарат, який було обрано для загальної анестезії, дитина прокидається.

Питання треба ставити по-іншому. А саме: чи доречно робити наркоз в будь-яких випадках лікування зубів в дошкільному віці? Тут річ у комерції, бо приватні стоматологічні клініки, яких дуже багато в Україні, заробляють на цьому, м'яко кажучи, непогані гроші. Вартість години лікування уві сні варіюється від 3800 грн до 9800 грн. Помножимо це на 3-5 годин, які потрібні для лікування і отримаємо суттєву суму.

Крім того, лікарю вигідно працювати з дитиною, яка собі лежить нерухомо, з якою не треба розмовляти, як і зі знервованими батьками, що перебувають поруч.

Але всі, хто закінчував медичні виші знають, що наркоз — це паличка з двома кінцями. І ніби дитина не травмується психологічно, але можуть бути інші, більш серйозні наслідки. Про травму може йтися, коли ми наче садисти видаляємо дитині зуби без місцевої анестезії. Але якщо ми лікуємо, видаляємо нерви, пломбуємо канали, робимо будь-яку маніпуляцію з місцевим знеболенням — дитині не боляче. Навіть якщо вона кричить в цей час, це не є чимось надзвичайно безбожним. Бо діти кричать у принципі, я це знаю як мати чотирьох дітей. Буває, що через те, що хочуть спати, їсти чи просто повередувати.

За словами Ганни Крилової, дітей потрібно привчати до візитів до лікаря змалечку.

— Що під час лікування в наркозі може піти не так?

— Не завжди при його застосуванні в стоматології роблять інтубацію, забезпечуючи примусове дихання. Чому? В першу чергу тому, що не всі вміють її нормально робити й, тому що це травмує дихальні шляхи дитини. Можливо, думають, що вона непотрібна, бо розраховують на нетривалий час лікування. Але препарати, які застосовуються при наркозі, мають побічну дію, зокрема, можуть спричиняти зупинку дихання.

От лежить дитина, дихала-дихала і хоп — за секунду вона вже синя. Я так розумію, це трапилось у згаданому випадку. Дитину намагалися реанімувати і запустили серце, яке зупиняється через певний час після зупинки дихання, але через те, що вона довго була без кисню, помер мозок.

— Як аргумент "за" наркоз батьки називають те, що дитина надто боїться стоматологів і з нею не виходить домовитись. В цьому разі доречний такий метод?

Коли ми кажемо "домовлятися з дитиною", то перекладаємо відповідальність за її здоров'я на неї саму. А якщо, наприклад, йдеться про абсцес — гнійне запалення, яке може спричинити сепсис і смерть, ми ж не питаємо дитину, хоче вона лікуватися чи ні, а ведемо її до хірурга, який робить все, що потрібно.

Так само і з зубами, не обов'язково при першій відмові одразу вкладати дитину в наркоз. Можна за перший візит видалити один найболючіший зуб. На все це йде десь 5 хвилин з урахуванням місцевої анестезії. Тобто дитина сідає в крісло, мастимо їй ясна знеболювальним гелем, робимо ін'єкцію анестетика, після цього поки ліки подіють, можна дитину і на руки взяти, якщо дуже хочеться, або на мультик її відволікти. А далі саме видалення — це секунд 20, бо молочні зуби як насіння вилітають з кістки.

І тут важливо і батькам бути налаштованими, не страждати поруч: "О Боже, скільки це буде тривати", а спокійним тоном казати дитині: "Котику, потерпи, так треба".

Пломбування зубів, якщо лікар "з руками", також робиться досить швидко. Але підемо від зворотного, не всі стоматологи, на жаль, вміють працювати так. І до мене часом приходять пацієнти й кажуть, що в іншому місці їм пропонували тригодинне лікування під наркозом. Що лікар збирався в цей час робити, напевно, на обід сходити, бо я ті самі зуби лікую за пів години.

— Підсумовуючи, якщо на вагах істерика дитини й негативний вплив від наркозу, то краще все-таки обрати перше?

Так. Я постійно про це кажу. З цим погоджуються батьки, які хоч раз полікували дитину під наркозом, бо бачили, як дитина відходить, помічають якісь "відкати" у розвитку. Та й дорослі люди після наркозу зазначають погіршення пам'яті, уваги, адже завжди є вплив токсичних препаратів на мозок. Але про це не вигідно згадувати, бо на цьому можна заробити. Така ж історія з епідуральною анестезією чи кесаревим розтином, які активно нав'язують породіллям, щоб отримати плату за послуги.

У мене 20-річний досвід лікування дітей, і здебільшого у віці до трьох років. Там істерика завжди. І коли мені батьки кажуть: "Давайте спробуємо лікуватися", — відповідаю: "Ні, ми будемо лікуватися, але ви маєте розуміти, що може бути "корида"". Діти ж думають, що голосніше вони кричать, то швидше від них відчепляться.

Я все це проговорюю з батьками й вони готуються вдома, спокійно звертаються до дитини вже в клініці. Так само спокійна я, бо це моя робота, і мої пацієнти це відчувають. Так, вони можуть покричати, але вони розуміють, що їм нічого не загрожує, їм не боляче. Це головне! Адже застосовується місцева анестезія, яка дякуючи Богові, безпечна.

Стати партнером з дитиною

— В профілактичних цілях, з якого віку дитину потрібно водити до стоматолога?

— Сказати, що приходьте з року чи півтора неправильно, бо в мене, наприклад, є пацієнти, яким я лікувала зуби вже у вісім місяців. Адже є групи ризику, яким відвідувати лікаря варто починати раніше від однолітків. Наприклад, коли у старших дітей в родині рано почали псуватися зуби, тоді молодших дітей потрібно показати, коли з'являються передні верхні зуби. Це як раз вік — 8-10 місяців. Якщо це перша дитина й у батьків в принципі були здорові зуби, можна прийти, коли з'явиться перший жувальний зуб, тобто після року. Загалом в першу чергу батькам потрібно орієнтуватися на вигляд зубів. Якщо вони стали неоднорідні, як папір або як крейда білі, мають плямки, або на них дуже багато нальоту, що є свідченням появи карієсу, то треба планувати візит.

— А що найбільше шкідливо для зубів — цукерки?

Солодкі напої. Цукерки лише налипають на жувальні поверхні, а напої повністю замочують зуби і псують їх. І це і йогурти, і какао, які мами люблять купувати дітям на постійній основі, і навіть домашні узвари й компоти. А ще дуже популярна зараз пастила, що є концентрованою фруктовою кислотою та цукром, яка ще й липне до зубів, — це просто допомога в стоматологічному бізнесі.

І так само грудне молоко. Коли у певному віці мама дуже багато прикладає дитину, воно теж спрацьовує негативно. Бо навіть у краплі молока на язику розмножуються колонії бактерій, а коли він притискається до зубів — то це ідеальні умови для псування зубів. Адже тепло, волого, залишки їжі і це солодке пиття. І потім можна побачити таку картину, що всі зуби цілі в дитини, а верхні геть зіпсовані.

12-річний хлопчик три роки не відвідував лікаря, в результаті в нього повністю зруйнований постійний зуб

— На що варто звертати увагу при виборі лікаря/клініки, що має насторожити?

Часто на клінічні випадки, фото яких я викладаю у себе на сторінці в Instagram, мені пишуть: "Куди дивились батьки? Невже не було видно, що зуби псуються?!" А історія завжди одна й та сама. Батьки кажуть, що звертались до лікарів, навіть пломби ставили, а ті випадали. Тож не завжди можна знайти професіонала, який буде знати, що робити.

Таким "червоним прапорцем" є те, коли в лікарні кажуть, що дітей до 3-3,5 років лікують ТІЛЬКИ в наркозі. Тобто там або не хочуть брати на себе відповідальність, або не вміють робити по-іншому, бо треба мати певний досвід і навички, як зафіксувати дитину, щоб вона не травмувалась, як швидко провести всі необхідні маніпуляції.

Треба шукати тих фахівців, які пропонують альтернативу, дивитися їхні сторінки в соцмережах, розмовляти з ними. Бо дуже ще важливо, чи вміє лікар спілкуватися з дітьми і має відповідну психологічну підготовку. Я, наприклад, за другою освітою — психолог, тому чудово розумію як дітей, так і батьків, знаю на що очікувати і дію на випередження.

Наприклад, за статистикою, дітям найбільше не подобається, коли ставлять у рот валики, при цьому язик знерухомлюється і дитина думає, що їй нема чим дихати. Вона може почати панікувати, її треба вміти заспокоїти, не дати розхвилюватися і закінчити встановлення пломби. І якщо малюків до трьох років лікуємо тільки з батьками, то старших, принаймні від п’яти років, намагаємось приймати без них.

Лікар не радить дітям просто кататися на кріслі, адаптація до лікування - зажди дія.

Бо є така психологічна модель — драматичний трикутник: жертва-переслідувач-рятівник. Так от у нашому випадку дитина у кріслі стоматолога — це жертва, лікар — це завжди погана людина, яка щось від дитини хоче, а батьки її від неї рятують. І коли ми усуваємо один з "кутів" — батьків, ми стаємо з дитиною партнерами, я можу вже дитину вмовити, вона мені може почати допомагати, погоджуватися виконувати мої прохання — і це зовсім інша історія. І я батьків попереджаю, що в якийсь момент дитина може закричати, але не треба забігати в кабінет, бо я можу впоратися з ситуацією.

А ще у дітей є психологічна особливість — категоричне мислення. Тобто все дуже погано або дуже добре. І на візиті у стоматолога вона кричить так, ніби її вбивають. А тут виходить з кабінету зі словами: "Тьотя, я тебе люблю, все було клас". Ми питаємо: "А чого ти тоді кричала?" — "Ну мені було незручно". Тобто дитина на будь-який дискомфорт може реагувати ну ду-у-уже негативно. Цю особливість треба розуміти і батькам, і лікарям, і не вкладати через кожне "ай", "ой" чи навіть дуже сильний крик, який може тривати 10 секунд, в наркоз. І лікарів треба цього вчити, але вони, на жаль, не хочуть.

— Чи допоможуть дитині звикнути до стоматолога такі візити-знайомства, коли нічого не роблять?

— Якщо при відвідуванні кабінету нема ніякого лікування, це не працює. Адаптація можлива тільки шляхом виконання якихось маніпуляцій. Сьогодні, наприклад, виконують чистку, завтра — ставлять маленьку пломбочку, післязавтра вже з анестезією якесь лікування. Тобто щоб привчити, потрібно щось робити, а не просто кататися і гратися на кріслі.

З власного досвіду: діти, які почали ходити до мене у віці один-два роки і роблять це періодично, виховані в розумінні, що таке стоматологія. Вони вже знають, що є лікар, який лікує їм зуби, що це не боляче і не довго. Потім, коли їм п’ять-шість років, у них нема страху, вони не питають, а що ви будете робити, а що це за інструмент, бо змалечку знають, що то таке.

Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.

Матеріал опублікований українською мовою — читати мовою оригіналу
Теги за темою
Лікування
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Олійні правки: аграрні асоціації звернулись до всіх парламентських фракцій та груп
AgroPortal
2025-07-09T11:30:28Z
Укрзалізниця представила перший інклюзивний вагон для пасажирів на кріслах колісних
ZN UA
2025-07-09T11:28:04Z
Енергоатом заявляє, що з нього примусово стягнули ₴126 мільйонів на погашення боргів ЗАЕС
УкраинФорм
2025-07-09T11:24:11Z
На митницях у трьох областях України проходять масштабні обшуки
УкраинФорм
2025-07-09T11:18:33Z
США збільшили імпорт важливих металів з третіх країн попри китайське ембарго – Reuters
iPress
2025-07-09T11:13:12Z
В Угорщині пропонують замінити російську нафту постачанням через Одесу
ZN UA
2025-07-09T11:13:04Z
Картопляна криза в Росії означає, що економіка Путіна на межі краху – Telegraph
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T11:09:57Z
REIT в Україні: нові горизонти для інвесторів
Gazeta UA
2025-07-09T11:09:10Z
Не витримає жоден гаманець: українцям готують нові тарифи - за що доведеться платити у три рази дорожче
Знай
2025-07-09T11:06:47Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Що вважається нормою: як часто потрібно ходити в туалет
24tv
2025-07-09T11:24:42Z
Деякі препарати хіміотерапії виявилися небезпечними: вчені склали список загроз
Фокус
2025-07-09T11:21:07Z
Шість причин, чому троянди не пахнуть
Gazeta UA
2025-07-09T11:06:18Z
ВПЛ-вакцинація стане доступною для дівчат 12–13 років із 2026 року
360ua.news
2025-07-09T11:00:17Z
Приймати душ одразу після тренування – погана ідея, і ось чому
24tv
2025-07-09T10:48:27Z
Пенсія за вислугу років для медиків: хто може отримувати одразу два види виплат
24tv
2025-07-09T10:42:56Z
LG розробила оновлену ШІ-модель для медицини
УкраинФорм
2025-07-09T10:04:05Z
Трамп погрожував Путіну бомбардуванням Москви — ексклюзивний аудіозапис CNN
TSN
2025-07-09T11:30:48Z
У РФ обмаль часу: економіст спрогнозував, скільки ще ворог зможе воювати
GlavRed
2025-07-09T11:27:43Z
Громадяни Китаю намагалися передати секретну документацію про український «Нептун» спецслужбам КНР
УкраинФорм
2025-07-09T11:27:26Z
Лідер французьких ультраправих заявив про обшуки у штаб-квартирі партії
Европейская правда
2025-07-09T11:19:43Z
Європарламент закликав ЄС конфіскувати заморожені активи РФ для оборони і відбудови України
Европейская правда
2025-07-09T11:16:23Z
Мерц "обережно оптимістичний" щодо укладення торгової угоди із США найближчим часом
Европейская правда
2025-07-09T11:16:15Z
ЄСПЛ визнав Росію винною у великій справі за скаргами України і Нідерландів
Европейская правда
2025-07-09T11:15:14Z
Більшість українців очікують хоча б часткової військової підтримки від США
Европейская правда
2025-07-09T11:13:46Z
Норвегія запровадила санкції проти риболовецьких компаній рф
iPress
2025-07-09T11:13:44Z
Аварійне відключення світла в Миколаєві: екстрені служби працюють над відновленням
Gazeta UA
2025-07-09T11:30:51Z
Новий графік руху транспорту в Запоріжжі:зміни зачепили популярні маршрути, пасажирам розкрили деталі
Политека
2025-07-09T11:30:08Z
«Будемо трястися від холоду»: синоптик попереджає про різке зниження температури
GlavRed
2025-07-09T11:27:49Z
Погода готує великі неприємності для українців: де спека різко зміниться негодою
Telegraf
2025-07-09T11:18:55Z
Росія завдала ударів по Сумській області: троє поранених, є знеструмлення
ZN UA
2025-07-09T11:09:24Z
Температурна строкатість: сказали, де завтра буде +15°С, а де +40°С
Gazeta UA
2025-07-09T11:09:13Z
Пішохідний міст над Саперно-Слобідською буде закрито майже на рік
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T11:06:00Z
Наступ Росії: військові відверто розповіли, що відбувається на Соледарському напрямку
TSN
2025-07-09T11:03:36Z
У Києві не впроваджуватимуть ізраїльську систему оповіщення про загрозу - КМВА
УкраинФорм
2025-07-09T11:01:34Z
Ефективність 60%: у силах ППО розповіли, коли перехоплювачі зможуть масово збивати "Шахеди"
Фокус
2025-07-09T11:30:18Z
Києво-Печерська лавра назвала «непублічною» інформацію про те, хто став її новим прессекретарем
Детектор М
2025-07-09T11:28:14Z
Кількість "Шахедів" буде неефективною: Єрмак заявив про роль дронів-перехоплювачів
GlavRed
2025-07-09T11:27:44Z
Війна, секонд-хенди та мінімалізм: як українці кардинально змінили гардероб – думка стилістки
24tv
2025-07-09T11:27:30Z
Переведення годинників восени: з’явилося актуальне уточнення
GlavRed
2025-07-09T11:27:21Z
Після років життя у Києві: жінка переїхала з орендованої квартири в покинуту хату бабусі в селі
24tv
2025-07-09T11:24:20Z
Жити не лише на одну пенсію: українців можуть змусити платити аліменти батькам
Знай
2025-07-09T11:21:24Z
Оленяча повня 10 липня 2025 року: популярні забобони та прикмети, в які вірять досі
TSN
2025-07-09T11:18:58Z
Emily Resort – сервіс з 90-х львівського контрабандиста Григорія Козловского
360ua.news
2025-07-09T11:12:10Z
«Його пісні назавжди залишаться з нами». Зеленський відреагував на смерть легендарного композитора
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T11:28:26Z
Чоловік - відомий український актор: Анна Кошмал розкрила правду про стосунки
GlavRed
2025-07-09T11:27:31Z
Софія Ротару відреагувала на смерть композитора Ігоря Поклада, пісні якого виконувала
Фокус
2025-07-09T11:06:51Z
Іграшка чи демонічний образ: культурологиня розповіла, що насправді приховує Лабубу
24tv
2025-07-09T11:03:49Z
Надя Дорофєєва та Позитив вперше за п'ять років возз'єдналися та заінтригували дуетом
TSN
2025-07-09T11:03:23Z
У День Української Державності телеканал ICTV2 покаже прем’єру фільму Олега Сенцова «Реал»
Детектор М
2025-07-09T11:00:21Z
3 високорейтингові фільми із легендарним Томом Генксом, які стали найуспішнішими у світі
24tv
2025-07-09T10:57:39Z
Компанія Mattel представила ляльку Барбі з діабетом 1-го типу
Комсомольская правда
2025-07-09T10:43:42Z
Грала разом із Зеленським у "Слузі народу": де зараз зірка комедії Тетяна Зіновенко
Telegraf
2025-07-09T10:42:49Z
ТОП-5 активних компонентів, які справді працюють
Gazeta UA
2025-07-09T11:30:47Z
Гороскоп Таро на завтра 10 липня: Овнам - посилено просити, Тельцям - визначатися
GlavRed
2025-07-09T11:27:50Z
Ніша для плити тріумфально повертається у кухонний дизайн, але є нюанс
24tv
2025-07-09T11:27:41Z
Бабусина класика: перевірений рецепт кабачкової ікри, як в дитинстві
GlavRed
2025-07-09T11:27:31Z
Вапняний наліт зникне миттєво, якщо натерти кран продуктом з холодильника
GlavRed
2025-07-09T11:27:17Z
Гортензія цвістиме пишніше, ніж будь-коли раніше: ідеальний липневий догляд
24tv
2025-07-09T11:27:13Z
Підказка для кожного, що готує 9 липня всім знакам Зодіаку
360ua.news
2025-07-09T11:27:12Z
Ніколи не купуйте це морозиво собі і дітям: яка небезпека приховується у холодному продукті
Telegraf
2025-07-09T11:21:50Z
Кулінарна магія: як приготувати ліниві деруни з сиром без зайвого клопоту
Telegraf
2025-07-09T11:18:28Z
Пенсіонерка втратила 165 тисяч гривень через фейкову історію про «доньку після обстрілу»
InternetUA
2025-07-09T11:28:12Z
Поліцейські Виноградова повідомили про підозру зловмисниці, причетній до жорстокого вбивства собаки
Украина Криминальная
2025-07-09T11:24:47Z
На Херсонщині росіяни вбили однорічного хлопчика
1News
2025-07-09T11:18:54Z
Аномальна спека забрала життя у понад 2 тисяч людей у Європі
Европейская правда
2025-07-09T11:15:32Z
Випустили чотири "Кинджали": мер Луцька розповів, як місто пережило масований обстріл ЗС РФ
Фокус
2025-07-09T11:12:57Z
У Хмельницькому районі через нічну атаку Росії загинула людина
Лига
2025-07-09T11:06:12Z
Уламок "Шахеда" вбив жителя Хмельниччини під час нічної атаки
24tv
2025-07-09T10:57:52Z
Повідомлено про підозру 60-річному чоловіку, який вчиняв розпусні дії у столичному Гідропарку
Украина Криминальная
2025-07-09T10:57:44Z
Дрони атакували Хмельницьку область: загинув чоловік
ZN UA
2025-07-09T10:52:59Z
671 к.с. та 3,3 секунди до сотні: Aston Martin представив нову версію Vantage
AutoCentre
2025-07-09T11:04:47Z
Ред Булл сенсаційно звільнив легендарного Крістіана Хорнера, якого звинувачували у домаганнях
24tv
2025-07-09T10:42:32Z
Найдорожчий Grenadier створений для того, щоб знищувати будь-які перешкоди
Топ Жир
2025-07-09T10:33:39Z
Без класичної панелі приладів: електрокросовер Hyundai Elexio повністю розкрив інтер’єр
AutoGeek
2025-07-09T10:33:04Z
Дебютував оновлений суперник Hummer EV від Rivian
AutoCentre
2025-07-09T10:04:16Z
Нові Rivian Gen 2 Quad R1T та R1S — знову чотири мотори і «танковий розворот»
ITC
2025-07-09T10:01:01Z
Для бруду та льоду: Ford анонсував повнопривідний фургон E-Transit Custom
ЗаРулем
2025-07-09T10:00:01Z
У Європі дебютував електричний кросовер Kia EV5
AutoGeek
2025-07-09T09:27:55Z
Mitsuoka представила ретрохетч Viewt Royal Edition
AutoCentre
2025-07-09T09:04:57Z
ШІ вийшов на новий рівень: розробникам вдалося подолати важливу перешкоду
Фокус
2025-07-09T11:27:24Z
Google готує AI-функцію автоматичного зведення повідомлень для Android
InternetUA
2025-07-09T11:16:50Z
Оновлення врятує старі телефони Xiaomi: перевірте, чи є в списку ваш смартфон
Фокус
2025-07-09T11:12:47Z
Західна Європа пережила найспекотніший червень за всю історію спостережень - кліматологи
УкраинФорм
2025-07-09T11:04:26Z
Ілон Маск оскандалився через роздуми свого чат-боту: що сталося
InternetUA
2025-07-09T11:01:42Z
Не тільки вентилятор. Таке диво техніки в СРСР під час спеки хотіли всі
Telegraf
2025-07-09T10:42:11Z
Новий китайский БПЛА майже неможливо помітити: експерти назвали його слабке місце
Фокус
2025-07-09T10:36:09Z
Наші смартфони працюють завдяки вибухам незвичайних зірок: учені зробили важливе відкриття
Фокус
2025-07-09T10:36:04Z
Чатбот Grok назвав себе «Меха-Гітлером» та оприлюднив низку антисемітських висловлювань
Детектор М
2025-07-09T10:33:14Z
Михайленко: У перших матчах на зборах на результат можна не зважати
Football.ua
2025-07-09T11:28:39Z
Колишній капітан Динамо назвав найбільших "пасажирів" київського клубу
24tv
2025-07-09T11:18:44Z
Відомий розширений склад баскетболістів України на прекваліфікацію ЧС
УкраинФорм
2025-07-09T11:15:27Z
Українські судді працюватимуть на матчі кваліфікації Ліги чемпіонів УЄФА
УкраинФорм
2025-07-09T11:15:24Z
ФК «Колос» завершив співпрацю із лівим захисником Ємцем
УкраинФорм
2025-07-09T11:06:57Z
Гаджиєв: Було цікаво зіграти проти Карабаха
Football.ua
2025-07-09T11:00:00Z
Лофтус-Чік хоче залишитися в Мілані
Football.ua
2025-07-09T10:58:10Z
Дев'ять російських арбітрів підозрюються в отриманні хабарів за вплив на результати матчів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T10:54:08Z
Барселона виявляє інтерес до Ніколаса Джексона
Football.ua
2025-07-09T10:52:11Z