Як передає Укрінформ, про це повідомила Рівненська обласна прокуратура.
«Рішенням господарського суду Рівненської області задоволено позовні вимоги Рівненської окружної прокуратури та зобов’язано орган місцевого самоврядування повернути державі земельну ділянку історико-культурного призначення вартістю 38,5 млн грн», - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, йдеться про відоме на Рівненщині Білівське давньоруське городище, яке вже стало туристичним магнітом для любителів ландшафтів і фотографій. Це пам’ятка археології національного значення, розташована на території Зорянської громади, неподалік села Білів.
У прокуратурі розповіли, що як об’єкт історії та культури Х – ХI ст. городище перебуває під особливою охороною держави, а землі під ним не підлягають передачі з державної до комунальної або іншої форми власності. Проте, попри законодавчу заборону, на підставі матеріалів інвентаризації земельну ділянку площею 1,8 га, яка знаходиться в межах охоронної зони пам’ятки, віднесено до земель сільськогосподарського призначення державної власності та безпідставно передано із державної у комунальну власність громади.
Тому, щоб недопустити знищення пам’ятки археології у результаті обробки земельної ділянки, окружна прокуратура звернулася до суду з відповідним позовом.
Підкреслюється, що заходи щодо фактичного повернення землі на користь держави будуть вжиті після набрання судовим рішенням законної сили.
Як повідомляв Укрінформ, у Верховному Суді відстояли статус об’єкта культурної спадщини будівлі, що входить до палацового комплексу князів Любомирських у Рівному.
Фото: Роман Маленков, Україна Інкогніта