Про це повідомляє Xinhua, передає Укрінформ.
Науковці вважають, що стоянка в Гуйчжоу, яку відкрили в 1978 році, існувала наприкінці періоду середнього й пізнього палеоліту та епохи неоліту.
Нинішні розкопки на цьому місці стали третіми від моменту виявлення стоянки і тривали два роки. За цей час дослідники знайшли на цьому місці новий шар ґрунту, в якому розкопали близько 100 тисяч кісток тварин, більше 10 тис. предметів глиняного та керамічного посуду і понад 2500 предметів із кістки чи рогів тварин.
Серед знайдених артефактів науковці виявили скам’янілість корінного зуба Neoanthropus Homo sapiens, предка сучасної «людини розумної» (Homo sapiens), віком 50 000 – 60 000 років.
Вони також розкопали три могили, які датуються приблизно 10 тис. років тому, в яких виявили людські кістки та предмети з кісток тварин, зокрема, добре збережений кістяний рибальський гачок.
Зазначається, що під час двох археологічних експедицій у попередні роки на цьому місці було виявлено понад 10 тис. предметів кераміки, кістяних артефактів, скам’янілостей тварин і людей, а також два майже повних людських черепа.
Як повідомляв Укрінформ, величезне стародавнє місто було знайдено в лісах Амазонки, поселення тисячі років було приховане густою рослинністю.