Пресслужба Офісу генерального прокурора повідомила, що за процесуального керівництва Дарницької окружної прокуратури міста Києва було розпочато кримінальне провадження за фактом впливу на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків та переслідування у зв’язку з його професійною діяльністю (ч. 2 ст. 171 КК України).
У повідомленні ОГП ім'я журналіста не названо, однак на підставі викладеної там інформації можна дійти висновку, що йдеться про журналіста-розслідувача, співзасновника та редактора «Наших грошей» Юрія Ніколова.
«За даними слідства, 15 січня 2024 року група осіб прибула до багатоквартирного будинку в Дарницькому районі, в якому проживає спецкореспондент одного з видань. Перебуваючи на міжквартирному ходовому майданчику біля квартири журналіста, вони вчиняли протиправні дії», — йдеться у повідомленні ОГП.
Наразі правоохоронці докладають зусиль, щоб встановити особи тих, хто брав участь у провокації.
Генпрокуратура також нагадує, що за вплив у будь-якій формі на журналіста, що має на меті перешкоджання його професійній діяльності, передбачено покарання у вигляді штрафу до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до чотирьох років.
Як повідомляв «Детектор медіа», ввечері 14 січня невідомі прийшли до квартири журналіста-розслідувача Юрія Ніколова, намагалися ввірватися до його помешкання, вимагали, щоб той «ішов служити», налякали його матір та сусідів. Перед тим, як піти, нападники залишили повідомлення на дверях, де назвали журналіста «зрадником».
Фото з фейсбук-сторінки Юрія Ніколова
За 15 хвилин після нападу на квартиру журналіста телеграм-канал «Карточный Офис» опублікував пост, у якому стверджувалося, що невідомі — нібито військові, які «приїхали з нуля на ротацію, щоб передати повістку журналісту». Провокативні пости про Ніколова опублікували майже одночасно ще два телеграм-канали — «Вертикаль» та «Джокер».
Раніше на одному з ефірів «Української правди» Юрій Ніколов назвав президента Володимира Зеленського «ухилянтом», заявивши, що як Верховний головнокомандувач той «ухилився від свого обов’язку очолювати країну, яка воює». На запитання «ДМ», чи не пов’язує він інцидент під дверима його квартири з цими словами, Ніколов відповів: «Я не виключаю, мені колеги відразу після того ефіру сказали — чекай відповіді».
15 січня Поліція Києва повідомила, що почала перевірку за фактом погроз журналісту-розслідувачу.
Міжнародна організація «Репортери без кордонів» висловила підтримку Юрію Ніколову у зв’язку з погрозами, які він отримав, у тому числі в соцмережах.
Читайте також:
- Юрій Ніколов: «Думаю, що моя стаття стала тригером у великих процесах»
- Автор розслідування про «золоті яйця» для ЗСУ Юрій Ніколов: Завдяки розголосу для держбюджету вдалось зекономити від 6 до 8 млрд грн
- Севгіль Мусаєвій та Юрію Ніколову присудили премію «Вільна преса Східної Європи 2023»
- Не замовчувати факти корупції під час війни: думка журналістів-розслідувачів
- Від яєць по 17 гривень — до літньо-зимових курток. Які висновки мають зробити журналісти та влада з чергового корупційного скандалу. Опитування
Фото: скриншот / YouTube
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.