MY.UAНовини
Пропагандистські маніпуляції геополітичними темами у Східній Європі
Пропагандистські маніпуляції геополітичними темами у Східній Європі

Пропагандистські маніпуляції геополітичними темами у Східній Європі

Як і про що спілкувалися проросійські користувачі в соцмережах.

Цей звіт є складовою поточного моніторингу й аналізу за проєктом EU Disinformation Situation Centre, у рамках якого «Детектор медіа» та LetsData аналізують інформаційні впливи Росії на держави Східної Європи. Завдяки зіставленню інфопросторів держав — сусідок України дослідження дозволяє встановити закономірності підходів Росії до поширення дезінформації в регіоні та створити механізми постійного моніторингу й оцінки ефективності протидії російським дезінформаційним кампаніям. Усі твердження в публікації базуються на аналізі 422,5 публікацій і відео в соціальних мережах Польщі, Словаччини, Чехії, Румунії, Молдови, Болгарії та Угорщини, створених у жовтні 2023 року. Ми збирали дані з відкритих і публічних сторінок, груп і каналів у телеграмі, ютубі, твітері та фейсбуку. Аналізовані держави: Угорщина, Україна, Словаччина, Польща, Чехія, Румунія, Болгарія та Молдова, які користуються чотирма платформами соціальних мереж.

Над текстом працювали LetsData і команда Центру досліджень «Детектора медіа»

У пропонованому дослідженні ми сфокусувалися на геополітичних подіях і міжнародних конфліктах. Серед них: війна між Ізраїлем та ХАМАСом, війна Росії проти України, Нагірно-Карабаський конфлікт, війна в Сирії, територіальні суперечки в Південнокитайському морі, війна в Ефіопії, Судані та Сомалі, конфлікт між Гаяною та Венесуелою тощо.

Ізраїльсько-палестинська війна та війна Росії проти України стали центральними темами дискусій у жовтні. Війна в Україні була темою приблизно 50 % обговорень у телеграмі і твітері, 70 % — на ютубі і 35 % — у фейсбуку.

 

Африканські країни майже не потрапляли у фокус обговорення в межах восьми проаналізованих країн. Найменше згадок було про війни в Ефіопії, Сомалі та конфлікт у Буркіна-Фасо. Окрім висвітлення фактичних новин, актори зосереджуються на європейських країнах, обговорюючи економічні питання. Серед них головне місце займали зв’язки та спільні проєкти з Росією та членами БРІКС — об’єднанням Бразилії, Росії, Індії, Китаю і Південної Африки.

Структура публікацій і характеристика соцмереж

Фейсбук. У Болгарії, Угорщині, Словаччині та Чехії дискусії про війну проти України та ізраїльсько-палестинський конфлікт затіняють новини про національні політичні події. В інформаційному просторі Угорщини домінують теми, пов’язані з угорським урядом та ізраїльсько-палестинською війною, війна проти України також є однією з головних тем. Користувачі соціальних мереж із Молдови приділили найбільше уваги своїм відносинам із Росією в контексті війни Росії проти України. Цю тему обговорювали більше, ніж парламентські вибори, які відбулися на початку листопада, та інтеграцію Молдови до ЄС.

 

У Польщі основна увага користувачів соціальних мереж була зосереджена на парламентських виборах із меншим фокусуванням на подіях за межами Польщі. Тоді як у Румунії увага до ізраїльсько-палестинської війни затьмарила внутрішньополітичні питання. В інформаційному просторі України домінували повідомлення, пов’язані з війною Росії проти України.

 

Твітер. У Болгарії користувачі твітера найчастіше обговорювали Віктора Орбана та ізраїльсько-палестинську війну. Користувачі з Чехії обговорювали власний уряд і події в Ізраїлі та Палестині. В Угорщині дискусії переважно вели про внутрішню політику й уряд. Користувачі твітера з Молдови балансували між темами війни з ХАМАСом, вступом до ЄС і безпекою України. Польські дописувачі обговорювали внутрішньополітичні питання й вибори. А користувачі з Румунії фокусувалися на ізраїльсько-палестинській війні та менше за сусідів обговорювали події в Україні.

  

Телеграм. У Болгарії та Чехії найбільш популярною темою є ізраїльсько-палестинська війна, яка значно випереджає новини з фронту в Україні. В Угорщині ізраїльсько-палестинська війна залишається головною темою, проте спостерігається й значна увага до внутрішніх питань, зокрема новин про Росію та роботу уряду, а вже далі йдуть обговорення ситуації на українському фронті та новини, пов’язані з вакцинами. Інформаційний простір Молдови передусім зосереджений на власних виборах, зі значним відривом від інших тем, таких як молдовани в Ізраїлі та Мая Санду. Війна проти України користується тут меншою увагою порівняно з місцевими проблемами.

Польські користувачі телеграма найбільше цікавляться ізраїльсько-палестинською війною, а вже потім війною Росії проти України. Новини, пов’язані з виборами, а також COVID-19 залишаються важливими темами, що свідчить про поєднання міжнародних і внутрішніх проблем. У Румунії ізраїльсько-палестинська війна знову очолює список, за нею йдуть війна проти України й економічні новини.

Дискусії у Словаччині значною мірою зосереджені навколо ізраїльсько-палестинської війни, а інші теми, такі як дрони, COVID-19 і словацькі вибори, обговорюють рідше. Фокус на американській політиці, хоча й менший за значущістю, свідчить про зацікавленість у міжнародних справах. Нарешті, в Україні, зрозуміло, лідирує війна проти України, а також значна увага приділяється ізраїльсько-палестинській війні. Такі теми як рятувальники, безпілотники та регіональні загрози підкреслюють вплив поточного конфлікту на інформаційний ландшафт країни.

   

Ютуб. Користувачі ютуба з усіх країн, окрім України, зосереджуються переважно на внутрішніх проблемах і політиці. Зокрема, словацькі користувачі обговорювали словацькі парламентські вибори, майже повністю ігноруючи міжнародні питання. Більшість молдовських користувачів ютуба в жовтні також вирішили не зосереджуватися на війнах і конфліктах, натомість присвятили увагу місцевим виборам і внутрішній політиці. У молдовському ютубі помітно виділяється тема Китаю. Болгарські ютубери поєднували політичні новини з помірним інтересом до міжнародних конфліктів, зокрема війни проти України та ізраїльсько-палестинської війни. А в Чехії та Угорщині переважали місцеві політичні новини та обговорення ізраїльсько-палестинської війни. Угорські користувачі ютуба демонстрували таку саму картину, але з ширшим охопленням, включно з політичними новинами, економічними та культурними темами, а також із помірним висвітленням міжнародних конфліктів. Польський контент був переважно локальним, із мінімальним акцентом на міжнародних питаннях, тоді як румунські користувачі ютуба також віддавали перевагу місцевим новинам і культурним темам, розбавляючи обговореннями виборів у Молдові. На противагу цьому українські ютуб-канали значною мірою зосереджувалися на війні проти України та пов’язаних із нею внутрішніх питаннях, що відображає проблеми країни в умовах війни, що триває.

Реакція користувачів соцмереж на ізраїльсько-палестинську війну

Головною подією, яку обговорювали користувачі соціальних мереж у жовтні, стала атака палестинського угруповання ХАМАС на Ізраїль. Тоді, 7 жовтня 2023 року, загинули 1139 осіб. У відповідь Ізраїль розпочав бойові дії в Палестині. Кремль відмовився засудити атаки ХАМАС на Ізраїль. Це рішення, а також штурм аеропорту Махачкали в Дагестані розлюченим натовпом у пошуках євреїв було сприйнято Ізраїлем як іще одне свідчення поглиблення дипломатичного розриву, який розпочався зі вторгненням Росії в Україну 24 лютого.

  

Протягом жовтня було три основні піки обговорень подій в Ізраїлі. Для проросійських користувачів вони ознаменували активізацію поширення антиізраїльських повідомлень.

1.   Масові вбивства та відповідь Ізраїлю (7 жовтня)

Протягом першого тижня після 7 жовтня найбільш агресивно налаштовані проросійські актори не мали єдиної стратегії. Лише приблизно через тиждень почав формуватися спільний наратив, спрямований переважно проти Ізраїлю. У Болгарії, наприклад, Kopeikata (19 тис. підписників — Болгарія) у фейсбуку 8 жовтня критикує Ізраїль, пишучи: «Всі, хто виступає проти палестинського народу, є нацистами!».

Проте частина проросійських дописувачів (DoRzeczy в Польщі, Smutný muž в Чехії, Moldova Chişinău в Молдові, Demokratikushang і Bekezdesek в Угорщині) часто дуже націоналістично налаштованих, узяли на озброєння антиарабський і антимусульманський наратив і висловлювали підтримку Ізраїлю. Вони також поширювали фейк, що Україна продає зброю ХАМАСу.

 

Проросійські користувачі соціальних мереж з Угорщини не поспішали засуджувати Ізраїль. Спочатку вони, як правило, звинувачували ХАМАС у рамках своєї давнішої антиісламської позиції. Наприклад, Demokratikus Mémek (82 підписники, Угорщина) пише: «Я не підтримую жодну сторону. У європейських іммігрантських країнах, здається, можливості обмежені: або виникає громадянський конфлікт, або відбувається підйом ісламу. Важко уявити собі інші альтернативи!!!»

Близько 10–12 жовтня серед проросійських користувачів соцмереж кристалізувалося повідомлення про потребу боротися проти Ізраїлю. Мовляв, це — «боротьба за палестинську справу, Глобальний Південь і [проти] лицемірства США, Великої Британії та країн ЄС, які заохочують різанину в Секторі Газа».

Наприклад, Sputnik MD (26 тис. підписників, Молдова) пише, що «ізраїльтяни думають, що в Палестині живуть нелюди». Словацький акаунт libormacuha (19 тис. підписників, Словаччина) також розповідав про підтримку України та Ізраїлю з боку США, Великої Британії та країн ЄС.

Тоді ж проросійські користувачі соціальних мереж із Польщі й Угорщини, які кілька днів перед тим переважно були відносно нейтральними, змінили тематику повідомлень. І стали звинувачувати Ізраїль, який користується підтримкою США і країн ЄС.

2.     Вибух у лікарні «Аль-Ахлі» (17 жовтня)

Цілком антиізраїльською тональність повідомлень проросійських користувачів соціальних мереж стала 17 жовтня, після удару по лікарні в Газі. За даними Associated Press, лікарню, найімовірніше, атакували з території Палестини. Проросійські користувачі, включно з до того помірно прихильними до Ізраїлю дописувачами з Угорщини та Польщі, після атаки на лікарню зайняли однозначно антиізраїльську позицію.

Наприклад, PolacyvsKabbalah (834 підписники, Польща), який до 17 жовтня не надто критикував Ізраїль, стверджує, що чверть «ядерної бомби була скинута на Газу Ізраїлем» або що, за словами ruchpolakow (534 підписники, Польща), Ізраїль скинув на Газу більше бомб за один тиждень, ніж США на Афганістан за один рік.

Проросійські актори, такі як чеський акаунт Ojuunsuren Olga Prekopova (231 підписник, Чехія), використовують війну в Газі для просування тез, що США і ЄС здійснюють геноцид, є лицемірними та колоніальними утвореннями. Ці актори також стверджують, що «тільки Росія і Володимир Путін можуть запропонувати розв’язання ізраїльсько-палестинського питання».

3.     Початок наземної операції Ізраїлю (27 жовтня)

Після початку наземної операції в Газі 27 жовтня серед проросійських користувачів соціальних мереж збереглись антиізраїльські тези, до яких додалися геополітичні узагальнення.

Наприклад, Sputnik MD (26 тис. підписників, Молдова) пише: «Хаос у Газі. ООН побоюється, що існує ризик анархії після того, як тисячі жителів Сектора Газа захопили склади й розподільчі центри Агентства ООН у справах палестинських біженців (UNRWA), щоб отримати доступ до борошна і товарів».

Тоді як словацький акаунт libormacuha (19 тис. підписників, Словаччина) передає думку Олександра Дугіна, який сказав, що через війну в Газі Америка втратила «контроль над ісламським світом повністю і безповоротно», і додав, що «тепер глобалістам доводиться воювати одночасно з Росією, Китаєм і світовим ісламом».

Варто зазначити, що у восьми країнах, згаданих у звіті, більшість проросійських акторів у жовтні просували націоналістичні й антиімміграційні погляди. Антиімміграційна риторика насамперед стосується Угорщини та Польщі. Наприклад, InfoDefMagyarok (1,8 тис. підписників, Угорщина) у телеграмі висловив занепокоєння з приводу того, що мусульманське населення Європи святкує події 7 жовтня.

Ті самі новини кілька разів поширюють польські акаунти, такі як newfactory_pl (7 тис. підписників, Польща), які також повідомляють про те, що поточна міграційна політика може спричинити хвилю палестинських біженців до Європи, як повідомляє oliverjanich (111 тис. підписників, Польща) в телеграмі.

Війна Росії проти України

Війна Росії в Україні залишається однією з улюблених тем для обговорення з боку зловмисних і проросійських акторів. Вони продовжують дискредитувати Україну та її союзників. Нижче — приклади тез, які стосувалися теми бойових дій в Україні в аналізований період:

  1. «Провал українського контрнаступу». Чеський акаунт Jan Cizek (1,8 тис. підписників) у фейсбуку підтримує ідею, що те, що Україна відвоювала під час літнього контрнаступу, Росія захопила в інших місцях. Sputnik MD (26 тис. підписників, Молдова) в телеграмі також стверджує, що Україна не зможе просунутися далі й прорвати російський фронт, тому що українським солдатам бракує підготовки.
  2. «Україна передала зброю ХАМАСу». InfoDefMagyarok (1,8 тис. підписників, Угорщина) припускає, що Україна постачала зброю ХАМАСу. Ukr_leaks_pl (5,5 тис. підписників, Польща) стверджує, що ХАМАС «дякує Україні за зброю, яку вона їм надіслала».
  3. «США, Велика Британія та країни ЄС збираються припинити допомогу Україні». Словацький користувач телеграма Slovensko_slovakom (13 тис. підписників) на початку жовтня написав, що Польща збирається припинити фінансування допомоги українським біженцям. Orosz Hirek (108 тис. підписників, Угорщина) переказав допис Маккарті про те, що «захист кордонів США важливіший, ніж підтримка України».
  4. «Звинувачення в корупції в Україні». Zbrodnie_kryminal_afery (13 тис. підписників, Словаччина) стверджує, що «Україна — корумпована країна на всіх рівнях суспільства». DruschbaFM_Bulgaria (1,2 тис. підписників, Болгарія) поширив твіт республіканця, який сказав: «Сполучені Штати повинні допомагати своїм громадянам, а не надсилати гроші корумпованому уряду України».

Підсумовуючи, проросійські автори публікацій у соціальних мережах у жовтні продемонстрували вміння доносити вигідні Росії тези з урахуванням особливостей інфополів кожної з аналізованих держав. Разом із тим їхні повідомлення спиралися на заздалегідь напрацьований набір тем. Серед них домінували тези про демократичні держави й США як ворогів Росії, плекання неприязні до тих, кого підтримує США.

Ключові висновки

Розмаїтість проросійських поглядів у сегментах соцмереж держав Східної Європи засвідчує гнучкий підхід росіян до інформаційної війни. Для маніпулювання громадською думкою росіяни використовують місцеві особливості. Протягом жовтня 2023 року ключові напрямки антиукраїнських повідомлень стосувалися таких тем:

  • побудова біполярного світу. Використання воєн, конфліктів та напруженості для посилення образу «Ми проти них». У кожній геополітичній події проросійські зловмисні актори обирають сторону, яка не підтримується демократичними країнами, щоби сформувати уявлення про те, що є дві «команди» і кожен конфлікт є полем їхньої битви. Акцент робиться на наративах, які дестабілізують довіру до демократичних інститутів і просувають світогляд, що відповідає російським геополітичним інтересам;
  • пропаганда антидемократичних настроїв. Значна частина контенту присвячена зображенню дій США, ЄС та інших демократичних гравців на Близькому Сході та в Східній Європі як лицемірних або імперіалістичних. Цей наратив працює на ширшу мету — послабити довіру до західних інституцій та альянсів;
  • використання міжнародних конфліктів у пропаганді. Ізраїльсько-палестинська війна та війна Росії проти України використовуються для внесення розколу у громадську думку, створення наративів, що розділяють суспільство, і використання наявної геополітичної напруги. Інші війни та конфлікти також присутні в інформаційному просторі, однак вони або використовуються для проведення паралелей з ізраїльсько-палестинською війною та війною Росії проти України, або ж обговорюються в контексті «головних» конфліктів;
  • координація та адаптивність наративів. Існували ознаки скоординованого наративу, що поширювався навколо нової військової фази ізраїльсько-палестинської війни. Спочатку спостерігалася плутанина і відсутність єдиного чіткого повідомлення. Однак після 17 жовтня відбулася уніфікація антиізраїльської риторики, що свідчить про скоординований і стратегічний підхід до поширення контенту;
  • використання націоналістичної та ісламофобської риторики. У таких країнах як Угорщина і Польща проросійські актори спочатку використовували націоналістичну й антиіммігрантську риторику, щоб забезпечити собі підтримку. Однак згодом відбувся помітний перехід до більш антиізраїльських, а в деяких випадках і антисемітських наративів, особливо після значних подій, таких як обстріл лікарні в Газі;
  • підрив репутації України. Наскрізною темою наративів є зображення України як корумпованої, недієздатної країни та «маріонетки західних держав», щоби послабити міжнародний авторитет України та її відносини із союзниками.

Колаж на головній: «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
В НАБУ прокомментировали законопроект Зеленского
Корреспондент
2025-07-25T01:51:57Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Европейская мечта Армении: как потеря Карабаха подтолкнула Ереван на разворот от России
Telegraf
2025-07-25T05:00:56Z
У Трампа дали отмашку: какое оружие Пентагон решил отправить Украине
Comments UA
2025-07-25T04:48:26Z
Украину сотрясли акции протеста
Корреспондент
2025-07-22T20:15:02Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
«В министерстве не было координации». Почему Умеров не справился, будет ли Шмыгаль эффективным преемником и какие изменения нужны - анализ от
Апостроф
2025-07-20T09:33:18Z
Гороскоп на сегодня 25 июля: сопротивление Тельцов, уязвимость Раков и разочарование Рыб
Знай
2025-07-25T01:45:56Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
Тест на личность: то, что вы увидите первым, покажет, склонны ли вы к риску
TSN
2025-07-25T03:06:06Z
Счастье будет обходить ваш дом стороной. Какая вещь может принести беду
Telegraf
2025-07-25T00:21:26Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Гороскоп на пятницу 25 июля 2025 года
UAToday
2025-07-24T23:39:03Z
Этот рецепт консервации помидоров полюбит вся ваша семья
Comments UA
2025-07-24T22:00:08Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Иво Бобул рассекретил, как смог повысить себе пенсию и озвучил ее размер: "Стыдно"
TSN
2025-07-24T18:06:15Z
Зловещие аниматроники возвращаются в трейлере фильма "Пять ночей с Фредди 2"
GameMag
2025-07-24T18:03:43Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
В Лондонском Тауэре выставили саблю гетмана Мазепы. Экспозицию открыл Стивен Фрай
Gazeta UA
2025-07-18T18:21:52Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Эти популярные продукты способны разрушить ваш желудок: важное предупреждение врачей
Comments UA
2025-07-25T04:30:09Z
Ученые развенчали миф о вреде глютена
TSN
2025-07-25T04:18:22Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Больничный в связи с беременностью и родами: можно ли открыть дистанционно
ZN UA
2025-07-25T02:24:26Z
Нарушает работу сердца: ученые назвали самое опасное время для еды
Знай
2025-07-24T19:51:13Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 25 июля в Украине
UAToday
2025-07-25T04:27:31Z
В Україні подешевшали кавуни
AgroNews
2025-07-25T04:06:56Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Медовый Спас 2025: когда празднуем, зачем мак и почему мед на столе – все, что нужно знать о празднике
Знай
2025-07-25T04:51:28Z
США испытали новую ракетную систему: Китай заявил об угрозе региону
Gazeta UA
2025-07-25T04:39:36Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В Ставропольском крае РФ прогремели взрывы
Gazeta UA
2025-07-25T04:33:55Z
Россия содрогалась от взрывов: каким городам досталось больше всего
Comments UA
2025-07-25T04:03:23Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
В Северном море нашли британский корабль, затонувший в Первую мировую
Корреспондент
2025-07-22T03:39:45Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Александрия потерпела поражение от Партизана в Лиге конференций
Корреспондент
2025-07-25T04:12:05Z
Итальянский наставник попытается перезапустить карьеру игрока АПЛ
Корреспондент
2025-07-25T03:30:05Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Атлетико усилил состав лидером из чемпионата Нидерландов
Корреспондент
2025-07-25T03:27:34Z
Без Довбика: новичок Ромы оформил покер в товарищеском матче
Корреспондент
2025-07-25T03:15:17Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Дефицит продуктов во Львовской области: украинцы уже ощутили на себе нехватку товаров
Политека
2025-07-25T04:00:03Z
Новые экономические реалии: как демография в Юго-Восточной Азии изменяет баланс сил в регионе
Comments UA
2025-07-25T02:21:21Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Казахстан усложнил транзит российских грузов
Корреспондент
2025-07-14T17:18:49Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Обнаружить измену за 5 секунд: головоломка, которую разгадывают единицы
TSN
2025-07-25T04:33:37Z
Apple запустила страховку на все свои гаджеты — какая стоимость
TSN
2025-07-25T04:18:43Z
Starlink возобновил работу после сбоя
Корреспондент
2025-07-25T04:18:30Z
Магнитная буря 25 июля: какая ее мощность
TSN
2025-07-25T04:18:06Z
В системе Starlink произошел сбой: комментарий Маска
Комсомольская правда
2025-07-25T03:51:26Z
Теперь еще дороже: lifecell изменяет тарификации звонков
Знай
2025-07-25T03:21:46Z
Почему смартфон разряжается ночью: главные причины и как этому помочь
Gazeta UA
2025-07-25T00:36:48Z
Цены на электромобили в Украине резко пойдут вверх: с чем это связано и когда лучше покупать
UAToday
2025-07-24T23:39:45Z
Volkswagen опередила Tesla на рынке электромобилей в Европе
Корреспондент
2025-07-24T18:21:00Z
Toyota обновила внедорожник Sequoia
Корреспондент
2025-07-24T18:12:36Z
Acura прекращает производство седана TLX из-за низкого спроса
Корреспондент
2025-07-24T16:21:30Z
Tesla отчиталась о падении прибыли на 16%
Корреспондент
2025-07-24T11:15:08Z
Не покупайте авто в этот период, чтобы покупка не превратилась в катастрофу
Comments UA
2025-07-24T10:15:54Z
Honda прекращает выпуск недорогого конкурента Audi A4 и BMW 3 Series: причина известна
Фокус
2025-07-24T06:45:02Z
Ford Mustang Mach-E после трех лет — 400 тыс. км пробега, 92% ресурса батареи и $8700 экономии на топливе
ITC
2025-07-23T17:24:57Z
С навигацией и запасом хода 70 км: в продажу поступает лучший электроскутер Honda
Фокус
2025-07-23T13:30:49Z