Європейська Рада та Європарламент досягли попередньої згоди щодо заходів щодо боротьби з відмиванням грошей у рамках нової системи в Євросоюзі. Про це повідомили у прес-службі Ради ЄС.
- Угода, яка є частиною широкого пакету, спрямована на захист громадян та фінансової системи від відмивання та фінансування тероризму. Ці заходи позбавлять шахраїв та терористів можливості легалізувати свої доходи через фінансову систему, – зазначив бельгійський міністр фінансів Вінсент Ван Петегем.
Європейські провайдери послуг криптовалют (CASP) повинні проводити комплексну перевірку клієнтів при транзакціях на суму 1000 євро і вище, включаючи заходи щодо зниження ризиків з автономними гаманцями. Ці вимоги також поширюються на сектори торгівлі предметами розкоші, включаючи дорогоцінні метали, каміння, ювелірні вироби, а також торговців розкішними автомобілями, літаками, яхтами та предметами культурного значення.
У футбольному секторі розширено список зобов'язаних осіб, включаючи професійні футбольні клуби та агентів, які визнаються високим ризиком. Проте держави-члени мають право виключити їх зі списку, вважаючи, що вони мають низький ризик.
Правила набудуть чинності через 5 років після офіційного затвердження.
- 30 грудня у рейтингу корупції Transparency International січня 2023 року Україна піднялася на 6 позицій і посіла 116-те місце зі 180 оцінених країн.
- 26 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон про протидію відмиванню злочинних доходів та фінансуванню тероризму.