MY.UAНовини
Ремонт оплатять, та не весь. Які компенсації доступні завдяки програмі "єВідновлення"
Ремонт оплатять, та не весь. Які компенсації доступні завдяки програмі "єВідновлення"

Ремонт оплатять, та не весь. Які компенсації доступні завдяки програмі "єВідновлення"

З початку 2024 року запрацював третій етап програми "єВідновлення". Тепер держава відшкодовуватиме витрати українців, які зробили ремонт пошкодженого внаслідок агресії РФ житла за власний кошт. А нещодавно уряд ухвалив постанову, якою обмежив площу житла, яку покриє програма. Які можуть виникати проблеми у заявників та що треба знати, щоб отримати адекватну компенсацію.

В Україні із січня цього року стартував третій етап комплексної програми відновлення житла, яка передбачає державну компенсацію власникам нерухомості за завдані агресією РФ збитки. Питання виплати компенсацій громадянам, чиє житло було пошкоджено або зруйновано під час повномасштабного російського вторгнення, регулюються Законом України №2923-IX. Перший етап програми "єВідновлення", у межах якого виплачується допомога на ремонт домівок, стартував у травні минулого року. Передбачається, що учасник може отримати за один пошкоджений після 24 лютого 2022-го об’єкт, розташований на неокупованій території, де не ведуться активні бойові дії, до 200 тис. грн, які можна витратити на придбання будматеріалів і замовлення ремонтних послуг. В уряді повідомили, що уже понад 35 тис. українських родин отримали від держави виплати на 3,2 млрд грн. Загалом за цим компонентом програми надійшло більше 67 тис. заявок. Найбільше з Харківщини, Київщини та Миколаївщини.

1 серпня 2023-го стартував другий етап "єВідновлення", який передбачає, що власники знищеного житла можуть отримати сертифікат на придбання нової квартири чи будинку або грошові виплати на самостійну відбудову. Як розповів очільник уряду Денис Шмигаль, вже згенеровано понад 2 тисячі житлових сертифікатівмайже на 3,7 млрд грн. Понад 540 сертифікатів уже заброньовано, що означає, що сотні родин визначились з новою нерухомістю і готові укладати угоди купівлі-продажу. Утім є ті, хто вже вселився у нове помешкання. Про родину з Гостомеля, яка за житловий сертифікат придбала будинок у Бучі на Київщині, розповів міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Третій етап програми передбачає виділення компенсацій тим, хто самотужки своїм коштом зробив ремонт
Фото: Днепропетровская ОВА

З початку цього року триває виплата грошової допомоги на ремонти у межах "єВідновлення". Станом на початок січня за термінові ремонти виплачено кошти для 32 тисяч родин на загальну суму 2,4 мільярда гривень, а за капітальні ремонти — для 3 тисяч родин на загальну суму 900 мільйонів гривень. Фокус вирішив з’ясувати, як взяти участь у програмі на цьому етапі та з якими проблемами стикалися ті, хто подавали заявки на участь у "єВідновленні".

Компенсація за зроблений ремонт: важливі нюанси

На компенсацію за вже зроблений ремонт, яка стала доступна у межах програми "єВідновлення" із січня, можуть розраховувати громадяни, чиє житло було пошкоджене після 24 лютого 2022 року внаслідок бойових дій. При цьому об’єкт не може бути розміщений в зоні активних боїв або на тимчасово окупованій території України. Перелік таких територій затверджено Міністерством реінтеграції. Також умовою надання компенсації є внесення відомостей про право власності на пошкоджений об’єкт до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Важливо Стартували виплати українцям на ремонт пошкодженого житла: які суми виплатять

Компенсація за виконаний ремонт надається за роботи і будівельну продукцію, якщо заявник не отримував грошову чи матеріальну допомогу від громадських чи міжнародних організацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій. Під програму підпадають:

  • одноквартирні будинки, зокрема відокремлені житлові будинки садибного типу;
  • зблоковані будинки з окремими квартирами, що мають свій власний вхід з вулиці;
  • котеджі та будинки одноквартирні підвищеної комфортності;
  • будинки садибного типу, дачні та садові;
  • квартири (житлові приміщення) у багатоквартирному будинку (у разі, коли місця загального користування не пошкоджені, або у разі, коли такі місця загального користування були пошкоджені, але надалі були відремонтовані).

У межах програми "єВідновлення" можна отримати гроші на ремонт чи сертифікат на нове житло

Для отримання допомоги на ремонт потрібно зробити такі кроки:

  • подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно та заяву на отримання допомоги через застосунок або портал Дія, ЦНАП чи нотаріуса;
  • отримати рішення комісії місцевої ради про суму компенсації;
  • отримати кошти на відбудову на віртуальну картку, яку можна відкрити в одному з банків-партнерів програми.

До 150 квадратів: які наслідки матиме урядове рішення про обмеження компенсації

Днями Кабмін ухвалив рішення про обмеження площі знищеного житла, за яким сплачуватиметься компенсація. Про це йдеться в урядовій постанові №39 від 16 січня. Зокрема, тепер компенсація покриватиме такі площі знищеного житла:

  • не більше 150 кв. м для квартири;
  • не більше 200 кв. м для будинку садибного типу, садового або дачного будинку.

"Фактично держава компенсуватиме вартість квартир до 150 кв.м і будинків до 200 кв.м. У випадку, якщо ваша оселя більша, решта площі має бути подана у заяві на компенсацію за рахунок репарацій або інших джерел (можу припустити, що йдеться про донорську допомогу від країн-партнерів)", — прокоментувала Фокусу оглядачка ринку нерухомості Вікторія Берещак. Вона звертає увагу на те, що постанова КМУ має низку інших важливих нововведень для програми "єВідновлення".

Кошти від держави можна витратити лише на послуги підрядників та купівлю будматеріалів з визначеного переліку компаній
Фото: Pexels

"Рішення уряду має спростити реалізацію житлових сертифікатів, адже припинити право власності на знищене майно можна буде за допомогою витягу з Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Нагадаю, що для того, щоб скористатись заброньованими коштами за сертифікатом, тобто оформити право-власності на нову квартиру/будинок, треба анулювати попереднє. Раніше це було менш зручно", — додала вона.

Разом з тим, продовжила експертка, постанова прописує механізм оскарження рішення комісії про надання/відмову в компенсації, зокрема щодо її розміру.

Згідно з новою постановою, держава компенсуватиме вартість квартир до 150 кв.м і будинків до 200 кв.м, решта — за рахунок репарацій

З огляду на обмеження площі в постанові, директорка з маркетингу групи компаній DIM Дарія Бедя радить таку стратегію: придбати за сертифікат інвестиційне ліквідне житло, яке дозволить заробити у перспективі за рахунок зростання вартості квадратного метра. "Якщо ви маєте дах над головою, бо родини можуть об’єднуватись поколіннями, то є сенс вкластися в подібний лот, почекати його здорожчання і перепродати, заробивши навіть за дуже стриманими прогнозами, до 25-30% за два роки", — зазначила вона Фокусу.

Однак це можна реалізувати за умови, що об’єкт має виграшну концепцію, стабільно високу зацікавленість з боку кінцевого споживача й високі будівельні темпи, наголосила фахівчиня.

Платять, але не всім: чому можуть відмовити у компенсації

За даними KSE, станом на 1 вересня 2023 року, внаслідок бойових дій зруйновано або пошкоджено 167,2 тис об’єктів житлового фонду, з них 147,8 тис. — приватні будинки; 19,1 тис. — багатоквартирні. Оскільки атаки з боку ЗС РФ продовжуються, то і цифри ростуть. З-поміж регіонів, які найбільше постраждали від руйнування житлового фонду, — Донецька, Київська, Луганська, Харківська, Миколаївська, Чернігівська, Херсонська та Запорізька області.

Важливо "єВідновлення": як скористатися послугою співвласникам зруйнованого житла

Зважаючи на масштаби проблеми, опитані Фокусом експерти та девелопери вітають запуск програми. "Це сигнал для українських громадян, що держава не залишає їх наодинці з проблемами і в міру можливостей бере на себе компенсацію прямих матеріальних втрат українців", — зазначив Фокусу економіст Андрій Новак.

"Позитивним є факт, що ви не обмежені у локації, вибираючи нову оселю, — каже Дарія Бедя. — При чому первинний ринок дає більше можливостей для реалізації сертифікатів, ніж вторинний, де вартість квартири стала і залежить не завжди від ринкових факторів, а ще й від настроїв і очікувань власників. А ось на первинці стратегій купівлі може бути більше і навіть якщо сума компенсації не покриває вартості нового лота, є варіанти, як придбати омріяне житло. Перша з можливих стратегій — це спецумови та пропозиції від девелоперів".

Для отримання компенсації, важливо все зафіксувати одразу після "прильоту", кажуть юристи
Фото: Суспільне

Щоб полегшити отримання компенсації, людині, у чиє помешкання "прилетіло", важливо правильно все зафіксувати. Адвокат Тарас Боровський розповів Фокусу, яким має бути алгоритм дій людини, щоб підвищити шанси отримати виплати від держави.

  1. Потрібно одразу згадати, де лежать правовстановлюючі документи на житло. Якщо їх можна врятувати без ризиків для життя та здоров’я – зробіть це. Якщо ризики для життя та здоров’я переважають або документи вже знищені – не ризикуйте, документи можна відновити. Всім власникам нерухомого майна в Україні краще зберігати правовстановлюючі документи в безпечному місці, зробити їх скан-копії та зберігати на хмарних сервісах інформації. Теж саме стосується і документів, які підтверджують особу.
  2. Викликати поліцію та ДСНС. Поліція та ДСНС після ліквідації небезпечних наслідків оглянуть місце події та складуть відповідні документи.
  3. Якщо це можливо та безпечно — самостійно зафіксуйте пошкодження. Зніміть відео та фото пошкоджень. Є деякі рекомендації для таких зйомок. Перед початком увімкніть на телефоні функцію геолокаційної прив’язки фото та відеофайлів, які записує ваша камера для подальшої фіксації у метаданих файлу місця події. На початку відео назвіть своє прізвище, ім’я, по-батькові, марку, модель, серійний номер пристрою на який ведеться зйомка, час та точне місце проведення зйомки. За можливості демонструйте у кадрі певні прив’язки до сталих орієнтирів (загальновідомих вивісок, дорожніх знаків і т.д.). Це потрібно, щоб в подальшому ніхто не поставив під сумнів місце події, час та причинно-наслідковий зв’язок між обстрілами та руйнуванням. Якщо ви побачите уламки/частини ракети або інших предметів, які "прилетіли" у ваше помешкання – зафіксуйте їх на фото/відео.
  4. Познайомтесь зі свідками події та візьміть у них контактні номери телефонів. Вони можуть знадобитись в подальшому для отримання від них письмових пояснень та складань протоколів огляду місця події.
  5. У подальшому додатково повідомте про подію державні органи через онлайн ресурси та всіма іншими доступними способами. Впевніться, що ваші звернення були зафіксовані.
  6. Зберігайте всю інформацію, яка публікуватиметься в ЗМІ щодо подій обстрілу та пошкодження вашої оселі.
  7. Зверніться до юристів, які допоможуть у вашому випадку.
Важливо Компенсація за пошкоджене житло: чи будуть виплати за квартири в окупації

Утім не всім, хто звертався за компенсацією, нарахували кошти чи погодили заявку. У соцмережах українці розповідають, що вже пів року як оформили всі документи, отримали схвалення, але гроші досі не надійшли. Або що отримали відмову через відсутність відомостей у реєстрі. Подекуди українці пишуть, що запропонована по програмі сума була недостатня для проведення ремонту. Звісно, зробити гарний ремонт на виділену державою суму з урахуванням нинішньої вартості будматеріалів — вкрай складне завдання.

Украй невтішна ситуація у тих, чиє житло досі під окупацією, адже програма на них не поки що поширюється. Через втрату зв’язків з домом і масштаби руйнувань вони непокояться з приводу перспектив колись отримати компенсації. "Довести щось неможливо — всі архіви на окупованій територіїДокументи згоріли разом з будинком", — каже Наталія, яка виїхала з Донбасу.

Девелопери почали пропонувати опції для власників зруйнованого житла в умовах недостатнього покриття від держави

"Програма "єВідновлення" поки що не спрацьовує в автоматичному швидкому режимі, як це анонсувалося при її презентації, — розповідає Андрій Новак. — Пояснень може бути декілька. Перша – економічна. Зараз половина витратної частини державного бюджету витрачається напряму або опосередковано на цілі оборони, забезпечення силових структур. Можливості бюджету дуже обмежені, тому задовольнити велику кількість заявок за програмою неможливо. Друга причина – технічна. Механізм подачі документів і затвердження необхідних витрат по програмі нібито зрозумілий, але практика показує, що виконати всі вимоги з реалізації цього механізму не всі можуть".

Важливо Компенсація купівлі житла для ветеранів: як її отримати

Через брак фінансування програму можуть згорнути, застерігає експерт Українського інституту майбутнього Данило Монін. "Думаю, що програма буде заморожена на 2024 рік, поки йдуть активні бойові дії. А це може тривати і весь 2024 рік. Головний акцент зараз: фінансування війни в умовах мінімізації фінансування партнерів робить витрачання грошей на відновлення нерозумним. Хіба що на об'єкти критичної інфраструктури", — прокоментував Монін.

Теги за темою
ОбстрелРемонт
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Безопасность и защита игроков в онлайн-казино
Comments UA
2025-02-01T04:03:46Z
Bloomberg: Студия BioWare потеряла более 50% сотрудников
GameMag
2025-02-01T03:10:16Z
Поселение неандертальцев нашли в Чехии
Gazeta UA
2025-01-31T23:39:05Z
Killing Floor 3 выходит 25 марта — представлен трейлер и системные требования к ПК
GameMag
2025-01-31T23:21:50Z
GTA: San Andreas заговорит на русском — GamesVoice собирает 1,2 миллиона рублей на дубляж основного сюжета для ПК
GameMag
2025-01-31T23:21:22Z
Аналитика: Тираж Black Myth: Wukong достиг 25 миллионов экземпляров
GameMag
2025-01-31T23:16:23Z
Создатели Hogwarts Legacy сделали фанам бесплатный подарок: новые подземелья, квесты и персонажи
Знай
2025-01-31T20:51:39Z
Bend Studio избавляется от внештатных сотрудников на фоне отмены своего PlayStation-эксклюзива
GameMag
2025-01-31T19:57:40Z
Еще не все секреты: археологи нашли подземное поселение в Иране
Фокус
2025-01-31T19:27:04Z
Десять минут – и пирог на столе: как приготовить вкусную выпечку с бананом
Telegraf
2025-02-01T04:15:59Z
Самая утонченная укладка Кейт Миддлтон: как повторить собранную прическу принцессы Уэльской
Marie Claire
2025-02-01T03:00:47Z
Как приготовить вкусный одесский форшмак: "МастерШеф" Литвинова дала рецепт
Политека
2025-02-01T01:00:11Z
Как обустроить уютную спальню: пять идей
Gazeta UA
2025-01-31T22:39:26Z
Восстановят древнюю винодельню: что известно об амбициозном проекте турецкого города Перре
Фокус
2025-01-31T20:06:26Z
Гороскоп на 1 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-01-31T18:39:49Z
Как быстро почистить чеснок с помощью микроволновки: простой лайфхак
TSN
2025-01-31T17:51:41Z
Золотые ворота, Потемкинская лестница и не только: ИИ круто показал выдающиеся украинские достопримечательности в стиле Lego
Telegraf
2025-01-31T17:42:19Z
Как избавиться от сомнений: мудрец назвал способ, не теряющий своей актуальности более 1000 лет
TSN
2025-01-31T17:30:13Z
Запорожье атаковали рекордные два десятка "шахедов" – много фото последствий
Лига
2025-02-01T04:24:21Z
Запорожье атаковали 18 дронов: вспыхнули пожары, пострадала автомойка
TSN
2025-02-01T04:03:22Z
Удар по Запорожью: появились видео с последствиями
Корреспондент
2025-02-01T03:21:14Z
В США самолет упал на город
Корреспондент
2025-02-01T02:54:42Z
В Запорожье сообщили о массированном ударе
Корреспондент
2025-02-01T02:21:11Z
В Филадельфии разбился самолет медицинской службы
ZN UA
2025-02-01T01:43:32Z
В Киеве прогремели взрывы: столица отбивает атаку российских беспилотников
Telegraf
2025-01-31T23:45:27Z
В РФ похитили семиклассницу, чтобы, вероятно, выдать замуж. ФОТО
Новости Украины
2025-01-31T21:36:32Z
В Киеве водитель в упор выстрелил в курьера доставки. ВИДЕО
Новости Украины
2025-01-31T20:57:48Z
Кто бросит вызов Усику: назван фаворит боя Дюбуа - Паркер
Gazeta UA
2025-01-31T18:39:39Z
Украинский ветеран покорил Килиманджаро после 32 операций и без правой руки: "Ампутация – не конец жизни"
Знай
2025-01-31T17:51:18Z
Участие россиян и белорусов в турнирах: Украина обратилась к Международной федерации хоккея
Апостроф
2025-01-31T17:42:00Z
Сборная Украины U-21 проведет два спарринга в рамках подготовки к Евро-2025
Корреспондент
2025-01-31T17:33:32Z
Барселона продлила контракт с молодым талантом
Корреспондент
2025-01-31T16:54:00Z
Вторая допинг-проба отрицательная: Мудрик вернется на поле, — соцсети
Фокус
2025-01-31T16:51:05Z
Легендарный игрок "Шахтера" Степаненко официально перешел в турецкий клуб
ZN UA
2025-01-31T16:12:51Z
Футболист сборной Украины продолжит карьеру в Англии: детали рекордного трансфера
Telegraf
2025-01-31T11:57:48Z
Арсенал – Манчестер Сити: где смотреть и ставки букмекеров на матч АПЛ
TSN
2025-01-31T10:36:11Z
Россияне захватили село на Харьковщине и продвинулись в Донецкой области
Telegraf
2025-02-01T04:57:57Z
Российский омбудсмен: Бойцы ВСУ делились последним с жителями Курщины
Корреспондент
2025-02-01T04:04:12Z
Россияне наступают на Харьковщине: воины ВСУ рассказали, что там действительно происходит
TSN
2025-02-01T04:03:11Z
Ночью по Украине кружили вражеские беспилотники: где раздались взрывы
TSN
2025-02-01T03:36:08Z
Военный аналитик рассказал, на что россияне делают ставку в Часовом Яру
ZN UA
2025-02-01T03:31:56Z
У лютому зима нарешті повернеться до України: де чекати на снігопади
Telegraf
2025-02-01T03:30:05Z
Сколько россиян уничтожено на главных направлениях фронта за январь: Генштаб назвал цифру
Telegraf
2025-02-01T03:09:15Z
В Запорожье показали последствия массированной дроновой атаки россиян
ZN UA
2025-02-01T03:07:10Z
Почему дома на Троещине в Киеве называли "попугаями" и "голубками"
Telegraf
2025-02-01T03:03:35Z
Два гения из крепостных: режиссер напомнил о дружбе Шевченко и Щепкина
Telegraf
2025-01-31T22:30:37Z
"2000 метров до Андреевки": украинский режиссер Чернов получил приз на фестивале "Санденс"/Картина получила награду за лучшую режиссуру
Апостроф
2025-01-31T19:21:59Z
Самый свежий стритстайл: 7 лучших образов гостей недели моды в Копенгагене
Marie Claire
2025-01-31T19:00:53Z
Американская затворница: что известно о Анне Курниковой, которую не видели два года
Фокус
2025-01-31T18:36:15Z
Эксперименты с тканью и топ-модели на подиуме: как прошел кутюрный показ Elie Saab
Marie Claire
2025-01-31T18:01:46Z
Слава Демин рассказал о фобии Елены Зеленской: чего боится первая леди/Блогер раскрыл интересные факты о супруге президента
Апостроф
2025-01-31T17:30:58Z
Трансгендерная актриса, номинированная на "Оскар", попала в скандал из-за удаленных твитов
Фокус
2025-01-31T17:15:57Z
Бывшая блогера Леона раскрыла правду о его отношениях с Анной Тринчер
TSN
2025-01-31T16:36:58Z
Премьеры недели: Тринчер спела о созависимости, а CHEEV о ссорах соседей за стеной
Комсомольская правда
2025-01-31T16:24:10Z
Почему нельзя покупать ножи 1 февраля и для чего идти в церковь сегодня: приметы и запреты на Трифона
Знай
2025-02-01T05:00:54Z
Итоги 31.01: Скандал в МО и поражение НПЗ
Корреспондент
2025-02-01T05:00:22Z
Массированный обстрел Украины: российские бомбардировщики предварительно выпустили ракеты
Comments UA
2025-02-01T04:36:10Z
Родные военных более семи месяцев приходят к правительственному кварталу в Киеве: что они рассказали
TSN
2025-02-01T04:33:39Z
Пришел в ТЦК – сразу на медосмотр: в Украине изменили правила мобилизации
TSN
2025-02-01T04:33:12Z
Ракетная атака по Украине: Ту-95МС совершили ракетные пуски
Telegraf
2025-02-01T04:30:45Z
Отвлекся на разговор за рулем – готовь кошелек: водителей в Украине ждут жесткие наказания
Знай
2025-02-01T04:21:15Z
Военнообязанные граждане: какие обязанности они имеют во время военного положения
ZN UA
2025-02-01T04:04:58Z
Чего избегать сегодня, чтобы не потерять счастье: запреты и приметы дня
Gazeta UA
2025-02-01T03:57:07Z
Астрологический прогноз на февраль 2025: ключевые даты для важных дел и процедур
Фокус
2025-02-01T04:12:19Z
Как гора с плеч: родителям значительно облегчили жизнь в поликлиниках, какие изменения ввели
Знай
2025-02-01T03:12:38Z
Со врожденными пороками не мобилизуют: кого могут исключить из учета из-за состояния здоровья
Telegraf
2025-02-01T00:03:43Z
Подвигу Балто 100 лет. Как ездовые собаки спасли городок на Аляске от дифтерии
Telegraf
2025-01-31T19:42:14Z
Минобороны планирует облегчить походы в ТЦК и ВВК: что предлагают
UAToday
2025-01-31T19:06:02Z
Магнитные бури в феврале 2025 года: чего ожидать
Comments UA
2025-01-31T17:06:21Z
Бег может стать спасителем для здоровья или искалечить: что важно делать
Знай
2025-01-31T15:51:13Z
Добавьте в свой рацион этот орех, если не хотите стареть: исследования показали – он очень эффективен
TSN
2025-01-31T15:39:17Z
Кровотечение из носа: когда это может быть сигналом серьезной болезни
Comments UA
2025-01-31T14:30:19Z
Подорожание бензина в Украине потянет за собой цены на продукты, услуги и газ
Хвиля
2025-02-01T04:18:52Z
Ограничение карточных переводов: что может измениться с 1 февраля
ZN UA
2025-02-01T03:34:13Z
Единый налог: сколько должно платить ФЛП третьей группы
ZN UA
2025-02-01T03:04:14Z
Курс биткоина к доллару снова упал после объявления повышения тарифов Трампом
Украина Криминальная
2025-02-01T02:36:27Z
Сумма точно выше минимума. Какой будет пенсия в 2025, если имеешь 32 года стажа
Telegraf
2025-02-01T01:30:33Z
Кабмин потратит почти 130 тыс. грн на баннер
Gazeta UA
2025-01-31T23:51:59Z
Еврозона неожиданно стагнирует – данные Евростата
Хвиля
2025-01-31T23:10:12Z
SoftBank планирует инвестировать до $25 млрд в OpenAI - СМИ
Хвиля
2025-01-31T22:12:28Z
Коллекционеры раскупают старые украинские монеты, как горячие пирожки: платят сумасшедшие суммы
Знай
2025-01-31T21:51:56Z
Инженер превратил старый мотоцикл в самый быстрый в мире пенни-фартинг – фото
TSN
2025-01-31T19:36:08Z
Водитель на год бросил авто в аэропорту: какую шокирующую сумму он должен заплатить за парковку
TSN
2025-01-31T14:42:53Z
Гость из 2000-х: обнаружен культовый американский спорткар в заводской упаковке
Фокус
2025-01-31T13:12:14Z
800-сильный монстр: тюнеры скрестили старый универсал Mercedes W123 и Toyota Supra
Фокус
2025-01-31T12:12:55Z
Доступная роскошь: лучшие подержанные авто премиум-класса
Фокус
2025-01-31T09:51:20Z
Нетипичный раритет: созданный украинцем автобус 1937 года продают за $500 000
Фокус
2025-01-31T08:21:36Z
Машина из Китая за 30 тысяч: выгода или головная боль через несколько лет
Знай
2025-01-30T21:51:38Z
Некоторым водителям запретили управлять авто: с какого возраста нельзя за руль
Хвиля
2025-01-30T20:45:37Z
Tesla без водителя: когда компания запустит автономные такси
Comments UA
2025-01-30T19:06:54Z
Трамп заявил, что он с Путиным скоро примет "существенные" меры для завершения войны
Лига
2025-02-01T04:51:42Z
Главные новости ночи 1 февраля 2025: удар по Запорожью и заявление Трампа об окончании войны
TSN
2025-02-01T04:51:15Z
В Бельгии впервые придут к власти правые националисты
Корреспондент
2025-02-01T04:30:10Z
Не надо вестись на шантаж Словакии, - Александр Мусиенко о российском газе в обмен на электроэнергию
Политека
2025-02-01T04:04:54Z
"Возможно, сделаем что-нибудь": Трамп анонсировал переговоры с Путиным и сделал тревожное заявление
Telegraf
2025-02-01T03:48:53Z
Депортацию поддерживают 83% американцев – Белый дом
Корреспондент
2025-02-01T01:27:02Z
Трамп отложил введение тарифов против Канады и Мексики - Reuters
UAToday
2025-02-01T01:15:56Z
Трамп планирует ввести пошлины на товары из ЕС
Корреспондент
2025-02-01T01:15:44Z
Трамп не исключает введения пошлины против Европейского Союза
TSN
2025-02-01T00:03:50Z