MY.UAНовини
Ремонт оплатять, та не весь. Які компенсації доступні завдяки програмі "єВідновлення"
Ремонт оплатять, та не весь. Які компенсації доступні завдяки програмі "єВідновлення"

Ремонт оплатять, та не весь. Які компенсації доступні завдяки програмі "єВідновлення"

З початку 2024 року запрацював третій етап програми "єВідновлення". Тепер держава відшкодовуватиме витрати українців, які зробили ремонт пошкодженого внаслідок агресії РФ житла за власний кошт. А нещодавно уряд ухвалив постанову, якою обмежив площу житла, яку покриє програма. Які можуть виникати проблеми у заявників та що треба знати, щоб отримати адекватну компенсацію.

В Україні із січня цього року стартував третій етап комплексної програми відновлення житла, яка передбачає державну компенсацію власникам нерухомості за завдані агресією РФ збитки. Питання виплати компенсацій громадянам, чиє житло було пошкоджено або зруйновано під час повномасштабного російського вторгнення, регулюються Законом України №2923-IX. Перший етап програми "єВідновлення", у межах якого виплачується допомога на ремонт домівок, стартував у травні минулого року. Передбачається, що учасник може отримати за один пошкоджений після 24 лютого 2022-го об’єкт, розташований на неокупованій території, де не ведуться активні бойові дії, до 200 тис. грн, які можна витратити на придбання будматеріалів і замовлення ремонтних послуг. В уряді повідомили, що уже понад 35 тис. українських родин отримали від держави виплати на 3,2 млрд грн. Загалом за цим компонентом програми надійшло більше 67 тис. заявок. Найбільше з Харківщини, Київщини та Миколаївщини.

1 серпня 2023-го стартував другий етап "єВідновлення", який передбачає, що власники знищеного житла можуть отримати сертифікат на придбання нової квартири чи будинку або грошові виплати на самостійну відбудову. Як розповів очільник уряду Денис Шмигаль, вже згенеровано понад 2 тисячі житлових сертифікатівмайже на 3,7 млрд грн. Понад 540 сертифікатів уже заброньовано, що означає, що сотні родин визначились з новою нерухомістю і готові укладати угоди купівлі-продажу. Утім є ті, хто вже вселився у нове помешкання. Про родину з Гостомеля, яка за житловий сертифікат придбала будинок у Бучі на Київщині, розповів міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Третій етап програми передбачає виділення компенсацій тим, хто самотужки своїм коштом зробив ремонт
Фото: Днепропетровская ОВА

З початку цього року триває виплата грошової допомоги на ремонти у межах "єВідновлення". Станом на початок січня за термінові ремонти виплачено кошти для 32 тисяч родин на загальну суму 2,4 мільярда гривень, а за капітальні ремонти — для 3 тисяч родин на загальну суму 900 мільйонів гривень. Фокус вирішив з’ясувати, як взяти участь у програмі на цьому етапі та з якими проблемами стикалися ті, хто подавали заявки на участь у "єВідновленні".

Компенсація за зроблений ремонт: важливі нюанси

На компенсацію за вже зроблений ремонт, яка стала доступна у межах програми "єВідновлення" із січня, можуть розраховувати громадяни, чиє житло було пошкоджене після 24 лютого 2022 року внаслідок бойових дій. При цьому об’єкт не може бути розміщений в зоні активних боїв або на тимчасово окупованій території України. Перелік таких територій затверджено Міністерством реінтеграції. Також умовою надання компенсації є внесення відомостей про право власності на пошкоджений об’єкт до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Важливо Стартували виплати українцям на ремонт пошкодженого житла: які суми виплатять

Компенсація за виконаний ремонт надається за роботи і будівельну продукцію, якщо заявник не отримував грошову чи матеріальну допомогу від громадських чи міжнародних організацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій. Під програму підпадають:

  • одноквартирні будинки, зокрема відокремлені житлові будинки садибного типу;
  • зблоковані будинки з окремими квартирами, що мають свій власний вхід з вулиці;
  • котеджі та будинки одноквартирні підвищеної комфортності;
  • будинки садибного типу, дачні та садові;
  • квартири (житлові приміщення) у багатоквартирному будинку (у разі, коли місця загального користування не пошкоджені, або у разі, коли такі місця загального користування були пошкоджені, але надалі були відремонтовані).

У межах програми "єВідновлення" можна отримати гроші на ремонт чи сертифікат на нове житло

Для отримання допомоги на ремонт потрібно зробити такі кроки:

  • подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно та заяву на отримання допомоги через застосунок або портал Дія, ЦНАП чи нотаріуса;
  • отримати рішення комісії місцевої ради про суму компенсації;
  • отримати кошти на відбудову на віртуальну картку, яку можна відкрити в одному з банків-партнерів програми.

До 150 квадратів: які наслідки матиме урядове рішення про обмеження компенсації

Днями Кабмін ухвалив рішення про обмеження площі знищеного житла, за яким сплачуватиметься компенсація. Про це йдеться в урядовій постанові №39 від 16 січня. Зокрема, тепер компенсація покриватиме такі площі знищеного житла:

  • не більше 150 кв. м для квартири;
  • не більше 200 кв. м для будинку садибного типу, садового або дачного будинку.

"Фактично держава компенсуватиме вартість квартир до 150 кв.м і будинків до 200 кв.м. У випадку, якщо ваша оселя більша, решта площі має бути подана у заяві на компенсацію за рахунок репарацій або інших джерел (можу припустити, що йдеться про донорську допомогу від країн-партнерів)", — прокоментувала Фокусу оглядачка ринку нерухомості Вікторія Берещак. Вона звертає увагу на те, що постанова КМУ має низку інших важливих нововведень для програми "єВідновлення".

Кошти від держави можна витратити лише на послуги підрядників та купівлю будматеріалів з визначеного переліку компаній
Фото: Pexels

"Рішення уряду має спростити реалізацію житлових сертифікатів, адже припинити право власності на знищене майно можна буде за допомогою витягу з Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Нагадаю, що для того, щоб скористатись заброньованими коштами за сертифікатом, тобто оформити право-власності на нову квартиру/будинок, треба анулювати попереднє. Раніше це було менш зручно", — додала вона.

Разом з тим, продовжила експертка, постанова прописує механізм оскарження рішення комісії про надання/відмову в компенсації, зокрема щодо її розміру.

Згідно з новою постановою, держава компенсуватиме вартість квартир до 150 кв.м і будинків до 200 кв.м, решта — за рахунок репарацій

З огляду на обмеження площі в постанові, директорка з маркетингу групи компаній DIM Дарія Бедя радить таку стратегію: придбати за сертифікат інвестиційне ліквідне житло, яке дозволить заробити у перспективі за рахунок зростання вартості квадратного метра. "Якщо ви маєте дах над головою, бо родини можуть об’єднуватись поколіннями, то є сенс вкластися в подібний лот, почекати його здорожчання і перепродати, заробивши навіть за дуже стриманими прогнозами, до 25-30% за два роки", — зазначила вона Фокусу.

Однак це можна реалізувати за умови, що об’єкт має виграшну концепцію, стабільно високу зацікавленість з боку кінцевого споживача й високі будівельні темпи, наголосила фахівчиня.

Платять, але не всім: чому можуть відмовити у компенсації

За даними KSE, станом на 1 вересня 2023 року, внаслідок бойових дій зруйновано або пошкоджено 167,2 тис об’єктів житлового фонду, з них 147,8 тис. — приватні будинки; 19,1 тис. — багатоквартирні. Оскільки атаки з боку ЗС РФ продовжуються, то і цифри ростуть. З-поміж регіонів, які найбільше постраждали від руйнування житлового фонду, — Донецька, Київська, Луганська, Харківська, Миколаївська, Чернігівська, Херсонська та Запорізька області.

Важливо "єВідновлення": як скористатися послугою співвласникам зруйнованого житла

Зважаючи на масштаби проблеми, опитані Фокусом експерти та девелопери вітають запуск програми. "Це сигнал для українських громадян, що держава не залишає їх наодинці з проблемами і в міру можливостей бере на себе компенсацію прямих матеріальних втрат українців", — зазначив Фокусу економіст Андрій Новак.

"Позитивним є факт, що ви не обмежені у локації, вибираючи нову оселю, — каже Дарія Бедя. — При чому первинний ринок дає більше можливостей для реалізації сертифікатів, ніж вторинний, де вартість квартири стала і залежить не завжди від ринкових факторів, а ще й від настроїв і очікувань власників. А ось на первинці стратегій купівлі може бути більше і навіть якщо сума компенсації не покриває вартості нового лота, є варіанти, як придбати омріяне житло. Перша з можливих стратегій — це спецумови та пропозиції від девелоперів".

Для отримання компенсації, важливо все зафіксувати одразу після "прильоту", кажуть юристи
Фото: Суспільне

Щоб полегшити отримання компенсації, людині, у чиє помешкання "прилетіло", важливо правильно все зафіксувати. Адвокат Тарас Боровський розповів Фокусу, яким має бути алгоритм дій людини, щоб підвищити шанси отримати виплати від держави.

  1. Потрібно одразу згадати, де лежать правовстановлюючі документи на житло. Якщо їх можна врятувати без ризиків для життя та здоров’я – зробіть це. Якщо ризики для життя та здоров’я переважають або документи вже знищені – не ризикуйте, документи можна відновити. Всім власникам нерухомого майна в Україні краще зберігати правовстановлюючі документи в безпечному місці, зробити їх скан-копії та зберігати на хмарних сервісах інформації. Теж саме стосується і документів, які підтверджують особу.
  2. Викликати поліцію та ДСНС. Поліція та ДСНС після ліквідації небезпечних наслідків оглянуть місце події та складуть відповідні документи.
  3. Якщо це можливо та безпечно — самостійно зафіксуйте пошкодження. Зніміть відео та фото пошкоджень. Є деякі рекомендації для таких зйомок. Перед початком увімкніть на телефоні функцію геолокаційної прив’язки фото та відеофайлів, які записує ваша камера для подальшої фіксації у метаданих файлу місця події. На початку відео назвіть своє прізвище, ім’я, по-батькові, марку, модель, серійний номер пристрою на який ведеться зйомка, час та точне місце проведення зйомки. За можливості демонструйте у кадрі певні прив’язки до сталих орієнтирів (загальновідомих вивісок, дорожніх знаків і т.д.). Це потрібно, щоб в подальшому ніхто не поставив під сумнів місце події, час та причинно-наслідковий зв’язок між обстрілами та руйнуванням. Якщо ви побачите уламки/частини ракети або інших предметів, які "прилетіли" у ваше помешкання – зафіксуйте їх на фото/відео.
  4. Познайомтесь зі свідками події та візьміть у них контактні номери телефонів. Вони можуть знадобитись в подальшому для отримання від них письмових пояснень та складань протоколів огляду місця події.
  5. У подальшому додатково повідомте про подію державні органи через онлайн ресурси та всіма іншими доступними способами. Впевніться, що ваші звернення були зафіксовані.
  6. Зберігайте всю інформацію, яка публікуватиметься в ЗМІ щодо подій обстрілу та пошкодження вашої оселі.
  7. Зверніться до юристів, які допоможуть у вашому випадку.
Важливо Компенсація за пошкоджене житло: чи будуть виплати за квартири в окупації

Утім не всім, хто звертався за компенсацією, нарахували кошти чи погодили заявку. У соцмережах українці розповідають, що вже пів року як оформили всі документи, отримали схвалення, але гроші досі не надійшли. Або що отримали відмову через відсутність відомостей у реєстрі. Подекуди українці пишуть, що запропонована по програмі сума була недостатня для проведення ремонту. Звісно, зробити гарний ремонт на виділену державою суму з урахуванням нинішньої вартості будматеріалів — вкрай складне завдання.

Украй невтішна ситуація у тих, чиє житло досі під окупацією, адже програма на них не поки що поширюється. Через втрату зв’язків з домом і масштаби руйнувань вони непокояться з приводу перспектив колись отримати компенсації. "Довести щось неможливо — всі архіви на окупованій територіїДокументи згоріли разом з будинком", — каже Наталія, яка виїхала з Донбасу.

Девелопери почали пропонувати опції для власників зруйнованого житла в умовах недостатнього покриття від держави

"Програма "єВідновлення" поки що не спрацьовує в автоматичному швидкому режимі, як це анонсувалося при її презентації, — розповідає Андрій Новак. — Пояснень може бути декілька. Перша – економічна. Зараз половина витратної частини державного бюджету витрачається напряму або опосередковано на цілі оборони, забезпечення силових структур. Можливості бюджету дуже обмежені, тому задовольнити велику кількість заявок за програмою неможливо. Друга причина – технічна. Механізм подачі документів і затвердження необхідних витрат по програмі нібито зрозумілий, але практика показує, що виконати всі вимоги з реалізації цього механізму не всі можуть".

Важливо Компенсація купівлі житла для ветеранів: як її отримати

Через брак фінансування програму можуть згорнути, застерігає експерт Українського інституту майбутнього Данило Монін. "Думаю, що програма буде заморожена на 2024 рік, поки йдуть активні бойові дії. А це може тривати і весь 2024 рік. Головний акцент зараз: фінансування війни в умовах мінімізації фінансування партнерів робить витрачання грошей на відновлення нерозумним. Хіба що на об'єкти критичної інфраструктури", — прокоментував Монін.

Теги за темою
ОбстрелРемонт
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Експорт соєвого шроту з України в поточному сезоні вже перевищив 1 млн т
AgroNews
2025-07-10T14:19:32Z
Могла заваляться в старой копилке: купюра в 20 гривен может принести сотни долларов
Telegraf
2025-07-10T13:49:06Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Кабмин анонсировал изменения в начислении пенсий
Корреспондент
2025-07-07T18:27:07Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Не начинайте с бега: каких физических упражнений избегать на старте похудения
Gazeta UA
2025-07-10T14:07:42Z
Почему яйца нужно есть каждый день: 5 самых главных причин, о которых вы точно не знали
TSN
2025-07-10T13:48:52Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Перепуганная пропаганда: почему российские СМИ боятся слова "Украина" как огня
Фокус
2025-07-10T14:22:20Z
Кабмин в последний момент остановил назначение скандально известного Александра Цывинского на должность главы БЭБ
Новости Украины
2025-07-10T14:18:07Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Руководитель подразделения БЭБ Олег Ящук, который является фигурантом НАБУ, купил дорогие BMW и TOYOTA за 4 млн грн
Новости Украины
2025-07-09T08:57:10Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Посуха як виклик: як аграріям адаптувати технології та живлення
AgroNews
2025-07-10T14:07:43Z
Гороскоп на 11 июля: фортуна улыбнется Стрельцам, гармония придет к Львам
Telegraf
2025-07-10T14:01:27Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Чехия недовольна САУ CAESAR вопреки отзывам ВСУ: почему Прага отказывается от закупок
Фокус
2025-07-10T14:22:39Z
Полтора года учиться, чтобы стричь или делать маникюр: в Раде заговорили о реформе профтехов
Знай
2025-07-10T14:22:03Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
"Мы сделали это!": Анна Сулима родила первенца от иностранца и показала счастливые фото
Апостроф
2025-07-10T14:06:35Z
Убирает домработница: Эмма Антонюк провела экскурсию по своей съемной квартире
Фокус
2025-07-10T13:22:37Z
Adios, Потап: Тина Кароль разнесла рэпера за искусственное "творчество" и попрощалась, муж Каменских отреагировал
Знай
2025-07-09T19:51:50Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Водоем, похожий на картину: в Украине есть таинственное озеро Заньки, где деревья растут прямо со дна
Telegraf
2025-07-10T13:19:40Z
Готовим борщ, как в ресторане: судья "МастерШеф" назвал секретный ингредиент, который добавляет в блюдо
Gazeta UA
2025-07-10T12:52:05Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Количество раненых в Киеве растет: среди них — глава Национального союза художников
TSN
2025-07-10T13:30:50Z
Под Киевом произошла смертельная авария: погиб ребенок
Апостроф
2025-07-10T13:27:02Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
В Киеве водитель, находившийся в розыске ТЦК, укусил полицейского во время задержания
Новости Украины
2025-07-09T18:55:10Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Отвлекся на дороге – отберут авто: украинским водителям готовят жесткие санкции
Знай
2025-07-10T04:22:23Z
Водителям ужесточились правила: какие авто теперь обязаны проверять дважды в год
Знай
2025-07-09T20:21:40Z
Toyota показала новый раллийный Yaris на водороде
Корреспондент
2025-07-09T18:24:45Z
Эту деталь невозможно отремонтировать: на что обращать внимание при покупке подержанного авто
Фокус
2025-07-09T14:27:48Z
Ред Булл уволил своего многолетнего руководителя
Корреспондент
2025-07-09T10:54:05Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Väderstad Carrier: універсальне рішення для сучасного поля
AgroNews
2025-07-10T14:22:02Z
В ядре Земли обнаружен неожиданный объект: почему ядро твердое, хотя должно быть жидким
Фокус
2025-07-10T14:18:35Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Эффект Турана разозлил украинцев: "Шахтеру пора в чемпионат Турции"
Telegraf
2025-07-10T13:49:26Z
"Динамо" - "Митьюлланд": онлайн-трансляция матча
Telegraf
2025-07-10T12:28:19Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Маккензи спрогнозировал победителя вероятного боя Усика с Фьюри
Gazeta UA
2025-07-10T12:13:02Z
Из-за баскетболиста сборной России вспыхнул международный скандал
Telegraf
2025-07-10T11:40:10Z