Якісний нічний сон – фундаментальна основа нашого здоров’я. Без нього ми не тільки не можемо бути продуктивними впродовж дня, але й ризикуємо розвитком серйозних хвороб. Але чи знаєте ви, що ви самі негативно впливаєте на якість свого сну певними діями?
Як пише видання Express.co.uk, на надзвичайно поширену помилку вказала лікарка Честер Ву, яка саме спеціалізується на гігієні сну. За її словами, цією помилкою є використання ліжка для будь-яких цілей, окрім сну та відпочинку.
Ву рекомендує не залежуватись під ковдрою вранці, адже це змусить вас почуватись більш мляво і слабко, більше лінуватись впродовж дня. Тому вона закликає вставати і починати свій день, щойно продзвенить будильник або щойно ви прокинетесь.
З нею згодна Челсі Роршайб, експерт з мозку та сну. За її словами, у ліжку не можна займатись видами діяльності, які не пов’язані зі сном та інтимною близькістю. Мозок повинен мате чітке уявлення, що це місце призначене лише для перелічених занять. Це допоможе йому заспокоїтись та розслабитись, щойно ви просто опинитесь у ліжку. Спрацює психологічна прив’язка.
Хорошими ранковими звичками експерти також називають вживання склянки води одразу після пробудження та дихання свіжим повітрям. Вода допоможе відновити баланс організму, а коротка ранкова прогулянка або навіть просто хвилина біля відчиненого вікна допоможе організму правильно зреагувати на денне світло.
Саме світло протягом дня дуже важливе для правильного підтримання циркадних ритмів організму. Його нестача може знизити якість вашого сну, сприяти безсонню та негативно вплинути на настрій.
І, звісно, неабияку користь принесуть зранку легкі фізичні вправи – розтяжка або невелика гімнастика. Підійде також ранкова прогулянка з собако. Вони допоможуть розбудити тіло та підвищити частоту пульсу, остаточно змахнувши з вас сон.
Наостанок лікарі рекомендують заправляти ліжко вранці. Цей ритуал допоможе вам остаточно зафіксувати пробудження і потім уникати денного сну. Така звичка теж може порушувати режим сну нічного.
Раніше OBOZ.UA розповідав, чому звичка ставити кілька будильників зранку може завдати вам серйозної шкоди.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.