Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ заявив директор Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов.
«Розмір застави у такому обсязі визначений органом досудового розслідування з урахуванням майнового стану організатора злочинної організації, здобутих слідчими відомостей про ризики переховування від правосуддя та можливості впливу на інших співучасників злочину, а також процесуальної поведінки підозрюваного. При цьому варто наголосити, що це саме організатор злочину і його роль у провадженні і у цих діях - ключова», – зазначив директор ДБР.
За його словами, робота слідчих щодо реалізації подальших процесуальних дій триває.
«У цьому провадженні фігурують й інші особи - посадовці, і незабаром слідчі будуть визначатися і звертатися до прокурорів з метою притягнення (їх - ред.) до кримінальної відповідальності. Учасникам злочинної організації загрожує покарання до 12 років позбавлення волі та конфіскація майна», - заявив він.
Сухачов запевнив, що ДБР проводить свою роботу і доведе незаконність дій «кожного з ділків».
«Бюро виважено та вкрай аргументовано розслідує провадження, у яких фігурують суб’єкти економічної діяльності. Що стосується останнього провадження (де фігурує Мазепа - ред.), то на цей момент не відбулося жодних дій, які б заблокували бізнес чи обмежили б діяльність інвестфонду Concorde Capital, що дозволяє йому і надалі працювати та виконувати свої інвестиційні зобов’язання у повному обсязі», - поінформував директор ДБР.
Як повідомлялося, 18 січня Ігоря Мазепу затримали під час проходження українсько-польського кордону у пункті пропуску «Шегині». У різних регіонах України правоохоронці затримали також трьох інших учасників злочинного угруповання, зокрема брата організатора.
У ДБР зазначили, що злочинну організацію, яка протиправно заволоділа понад 7 гектарами земель, де розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС, викрили наприкінці листопада минулого року. Встановлено, що входили до неї майже 20 осіб.
У компанії Concorde Capital відкидають звинувачення.
20 січня ДБР повідомило, щосуд обрав запобіжний західчотирьом підозрюваним у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави: майже 350 млн грн - організатору протиправної схеми, майже 45 млн грн - двом спільникам, 20 млн грн - ще одному учаснику оборудки.
Прокуратура просила для Мазепи арешт із заставою у 700 млн грн. При цьому в компанії Concorde Capital повідомили, що «при інкримінованих збитках у 7 млн грн... Мазепі встановили заставу 700 млн, а його брату - 500 млн».
Сам засновник інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа стверджує, що 349 млн грн застави – непідйомна сума для будь-якого бізнесмена.