MY.UAНовини
Множинне громадянство в Україні: як воно вплине на життя держави
Множинне громадянство в Україні: як воно вплине на життя держави

Множинне громадянство в Україні: як воно вплине на життя держави

У Раді високо оцінюють шанси на ухвалення президентського законопроекту

Під час привітання українців з Днем соборності президент Володимир Зеленський повідомив про внесення у Верховну Радузаконопроекту про множинне громадянство. За словами глави держави, це дасть змогу мати наше громадянство всім етнічним українцям і їхнім нащадкам із різних країн світу, окрім громадян країни-агресора.

Варто зазначити, що це вже не перша спроба Володимира Зеленського впровадити дані зміни, однак минулого разу далі реєстрації у парламенті ініціатива не просунулась. Чи вдасться президенту реалізувати намір під час повномасштабної війни і які наслідки це матиме для України? Про це "Телеграф" запитував у посадовців, демографів та політологів.

Що таке множинне громадянство

2021-го, обгрунтовуючи намір запровадити множинне громадянство, президент зазначав, що важливою складовою нашої міжнародної політики є "підтримка світового українства", адже насправді в усьому світі проживає 65 млн етнічних українців.

Цього разу Володимир Зеленський конкретизував, що йдеться про право на здобуття громадянства усіх, хто в періоди різних хвиль еміграції вимушено залишив рідну землю, опинившись у Європі, США, Канаді, країнах Азії, Південної Америки.

"Всі, хто допомагає нам попри сотні й тисячі кілометрів від рідної землі. Іноземні добровольці, які стали на захист України, усі, хто воює за свободу України, як за рідну Батьківщину. І Україна стане для них такою", – заявив президент.

Станом на сьогодні українське законодавство не визнає множинного громадянства. Важливо: не забороняє, а саме не визнає. Тобто, громадяни України, які отримують паспорт іншої держави, продовжують сприйматися офіційним Києвом виключно як громадяни України. Для отримання паспорта з тризубом особі необхідно відмовитись від громадянства іншої країни.

Ба більше, прийнято вважати, що для зміни цієї норми необхідно вносити правки до Конституції, що під час дії воєнного стану неможливо. За словами нардепа із фракції "Слуга народу" Олександра Мережка, це хибна думка.

"Йдеться про положення щодо "єдиного громадянства". Часом навіть юристи неправильно його трактують. В Конституції сказано так: "в Україні існує єдине громадянство". Це означає, що у нас нема громадянства регіонального, міського і т.д. Є лише загальнонаціональне громадянство. Це зовсім не означає, що набуття іншого громадянства заборонено. Просто в очах нашої держави інші громадянства особи з українським паспортом ігноруються. На мою думку, це положення змінювати не потрібно", – зазначає нардеп в коментарі "Телеграфу".

Політик впевнений: якщо в законі будуть прописані норми щодо неможливості отримання українського паспорта громадянами країни-агресора, її співучасників та інших недружніх країн, жодних ризиків для нашої держави дана норма не нестиме.

Складні запитання

Наразі текст законопроекту перебуває у розробці, тому аналізувати ризики, пов'язані з його ухваленням, поки що вкрай складно. Втім, вже зараз зрозуміло, до яких аспектів буде прикуто найбільше уваги суспільства: служба в армії для осіб з двома громадянствами і можливість скористатися другим паспортом для ухилення від кримінальної відповідальності на території України.

За словами радника голови МВС (2015-2021), керівника Центру запобігання та протидії корупції Володимира Мартиненка, показовим стане висновок Головного управління Верховної Ради щодо майбутнього закону, адже у ньому будуть висвітлені всі ймовірні корупційні та безпекові ризики.

"Сама ідея не нова і загалом непогана, але чомусь раніше не мала продовження. Особисто у мене головне запитання до цього документу буде полягати у тому, чи може особа, що набула друге громадянство, перестати бути військовозобов'язаною в Україні або ж ухилитися від призову, скориставшись законами іншої держави? Сьогодні це те питання, якому необхідно приділити особливу увагу", – каже Володимир Мартиненко в коментарі "Телеграфу".

Щодо можливості ухилення від кримінальної відповідальності в Україні, шляхом виїзду на територію іншої держави, де злочинець також є громадянином, ситуація неоднозначна.

За словами громадського активіста, з одного боку, на особу, що скоїла злочин в Україні, буде розповсюджуватися дія українських законів, де б вона не перебувала і яке громадянство б не мала. З іншого – ряд держав (в тому числі Ізраїль) не видає своїх громадян за запитом інших країн про кримінальне переслідування.

"Тобто, тут може виникнути проблема із тим, щоб затримати таких громадян і судити їх. Власне, багато одіозних українських депутатів вже скористалися цією можливістю", – каже Володимир Мартиненко.

Ще одним важливим аспектом цього закону стане положення про можливість виїзду військовозобов'язаних громадян з подвійним громадянством за межі України під час дії воєнного стану.

Згідно з чинним законодавством, скористатися паспортом іншої країни для виїзду за кордон особа може тільки після втрати українського громадянства.

Коли законопроект про множинне громадянство був ініційований вперше, у деяких політологів виникли підозри, що справжня мотивація влади в ухваленні цього документу полягає у збільшенні потенційного електорату за межами України під час виборів.

Додаткові голоси з-за кордону, теоретично, можна було б отримати в ході електронного голосування в десятках країн світу.

Втім, за словами директора Інституту світової політики Євгена Магди, такі розрахунки можуть зіграти проти самих ініціаторів законопроекту, адже українці, що довгий час живуть за кордоном, можуть зробити неочікуваний вибір під час голосування.

"Без законопроекту, який можна було б аналізувати, поки що все це виглядає як не найкращий піар. По-перше, те, що ця ідея подається вже не перший раз, свідчить про те, що в Офісі президента одна нога не знає, що робить друга. По-друге, це відверта спроба перебити патріотичним хайпом питання про повернення громадян, що виїхали за кордон під час повномасштабної війни. Це спроба знайти шлях найменшого опору в питаннях, які жодним чином не вирішуються", – зазначає експерт в коментарі "Телеграфу".

Після ухвалення закону про множинне громадянство непорозуміння можуть виникнути й у питанні юрисдикцій. Річ у тім, що людина, яка має подвійне громадянство, перебуває під юрисдикцією обох держав. Іншими словами, вона повинна дотримуватися законів і тієї країни, в якій фізично перебуває, і тієї, де її також вважають громадянином, пояснює Олександр Мережко.

"Держава має забезпечувати дипломатичний захист своїм громадянам на іноземній території. Уявімо, що особа має два громадянства України і Німеччини. Перебуваючи на території України, вона потрапляє у якусь ситуацію, в якій її затримує поліція. Чи може вона звернутись до німецького посольства по дипломатичний захист? Ні. Бо законом України вона розглядається виключно як громадянин України і перебуває під юрисдикцією України. Це треба усвідомлювати", – пояснює політик.

Для чого це потрібно

Щодо користі, яку може принести Україні новий закон, Олександр Мережко вказує на декілька аспектів. По-перше, під час повномасштабної війни нові громадяни зможуть стати на захист нашої країни на загальних умовах.

"Я вважаю, що питання мобілізації таких осіб цілком може розглядатися. Це обов'язок, який випливає з їхнього статусу як громадянина України. Тут важливо дотримуватись конституційного принципу рівності всіх громадян в сенсі прав і обов'язків перед законом.

Є обов'язок служити в армії, є право на балотування до органів влади, наприклад. Такі громадяни матимуть можливість повернутися в Україну і скористатися ним. Ми знаємо аналогічні приклади країн Балтії, де представники діаспори ставали навіть президентами. Ми не можемо створювати окремі категорії громадян з різними правами і обов'язками. Це суперечить конституційному принципу рівності", – пояснює Олександр Мережко.

Крім того, українці, які довгий час навчалися і працювали в інших країнах, більше не будуть обмежені у можливості повернутися на Батьківщину, не втрачаючи набуте громадянство іншої держави, зазначає нардеп. З урахуванням посилення демографічної кризи на тлі війни, притік нових громадян стане важливим кроком до повоєнного відновлення України.

За словами політика, ухвалення цього закону посилить й міжнародну підтримку нашої держави. Для прикладу, в Аргентині проживає декілька поколінь української діаспори, яка вболіває за нас у війні проти РФ. Якщо ці люди отримають матеріальне підтвердження свого зв'язку з Україною, ця підтримка на всіх рівнях стане в рази потужнішою, впевнений Олександр Мережко.

"Ми намагаємося стати членом Європейського Союзу. Визнання громадянства країн-членів ЄС, США і Великої Британії – це те, що нам точно потрібно зробити, адже вони є нашими найближчими союзниками. В Європі наявність подвійного чи потрійного громадянства – цілком нормальне явище. Крім того, існує громадянство ЄС. Це теж можливо для нас", – каже нардеп.

З тим, що за правильного підходу множинне громадянство не завдасть Україні шкоди, погоджується й завідувач відділу міграційних досліджень, Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Олексій Позняк.

За словами експерта, демографічна ситуація в країні не дозволяє нехтувати можливостями залучення нових громадян в Україну. Єдиним винятком мають стати громадяни держави-агресора та країн міграційного ризику.

"Жителі Західної Європи та Північної Америки звісно, так. Якщо можна використати це джерело, чому б ні? Це може не лише збільшити чисельність населення, а й позитивно вплине на економіку. Наприклад, частина з цих громадян оберуть Україну для отримання вищої освіти, адже вона тут більш доступна, аніж за кордоном. І це лише один із шляхів повернення цих громадян на історичну Батьківщину", – каже Олексій Позняк в коментарі "Телеграфу".

Варто зазначити, що минулого разу законопроект про множинне громадянство був зареєстрований президентом ще 2021 року. Тоді ж Київський міжнародний інститут соціології провів опитування серед українців щодо того, як вони ставляться до таких змін.

Думки розділилися:

  • 48% респондентів не підтримали ідею запровадження подвійного або множинного громадянства в Україні;
  • 24% висловилися за можливість запровадження подвійного (множинного) громадянства для всіх країн без винятків;
  • 11% підтримували цю ідею, якщо подвійне громадянство буде дозволено лише з країнами-членами ЄС і НАТО;
  • 7% можуть підтримати запровадження такого громадянства з усіма країнами, окрім Росії;
  • майже 5% виступали за подвійне громадянство лише з колишніми республіками СРСР.
  • 5% не змогли визначитися з відповіддю.

Як українці ставляться до такої ідеї сьогодні наразі невідомо – жоден з відомих аналітичних центрів України не проводив аналогічних досліджень після початку повномасштабної війни.

За словами експерта Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Дмитра Левуся, поясненням настороженності українців 2021-го могла бути елементарна необізнаність у цій темі, а також вплив російської пропаганди.

"Тоді було безліч конспірологів, які просували ідеї про те, що з введенням подвійного громадянства іноземці викуплять усі наші землі, захоплять надра і т.д. Сьогодні абсолютна більшість громадян розуміє, хто є справжнім ворогом України і хто дійсно прагне захопити її землі. Українці бачать ставлення до нас в інших країнах. Ба більше, майже у кожного є родичі, друзі та знайомі за кордоном, тому, думаю, ставлення до цієї зміни буде іншим", – каже політолог в коментарі "Телеграфу".

Крім того, частина з мільйонів українців, які виїхали за кордон під час війни, вже встигли народити там дітей. Якщо вони не повернуться на Батьківщину, саме завдяки цьому закону їхні діти в майбутньому зможуть інтегруватися в життя України, пояснює Дмитро Левусь.

На думку політолога, ухвалення норми про множинне громадянство робить Україну лише сильнішою.

"Є безліч прикладів країн, в яких інтеграція нащадків мігрантів підсилила державу. Чого лише варті Ірландія та Ізраїль. Крім того, це ще один спосіб розширювати можливості України для нашого входження в світ. Кожен з таких громадян стане неформальним послом України, провідником її інтересів у світі. Це дуже правильний крок для використання потенціалу закордонного українства", – каже експерт.

Сьогодні множинне громадянство дозволене у 130 країнах світу. Серед них США, Канада, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Угорщина, Латвія, Литва, Люксембург, Польща, Португалія, Румунія, Сербія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Велика Британія, Ватикан.

Серед переваг цієї системи для самої держави відзначається можливість оподаткування громадян незалежно від місця її проживання (практикується в США), придбання такими громадянами нерухомості на територіях обох держав (розповсюджена практика для теплих країн – Кіпр, Португалія, Іспанія – де біпатриди проживають декілька місяців на рік), додаткові інвестиції, завдяки яким особа може отримати громадянство (Угорщина, Кіпр) та збільшення кількості військовозобов'язаних громадян на випадок збройної агресії проти держави.

Враховуючи зростаючу демографічну кризу, нестачу людей на фронті, а також те, що законопроект про множинне громадянство був ініційований президентом, шанси на його ухвалення є досить високими, впевнений нардеп Олександр Мережко.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
iPad Air і MacBook Air стануть потужнішими від багатьох ПК
Portaltele
2025-02-08T16:52:58Z
Сервисы PlayStation рухнули и до сих пор не восстановились
GameMag
2025-02-08T16:19:20Z
Любителям аркад удалось взломать бородатый баг в "Donkey Kong": понадобилось всего 44 года
Знай
2025-02-08T15:51:19Z
Таропрогноз на 9 февраля 2025: выберите карту и узнайте, что вас ждет в воскресенье
Telegraf
2025-02-08T15:48:13Z
Украинские полярники показали уникальные кадры спящих тюленей-крылеидов
Комсомольская правда
2025-02-08T15:39:00Z
Vodafone запустил звонки через Wi-Fi. Украинцы оценили качество новой услуги
Telegraf
2025-02-08T15:30:28Z
Джейсон Шрайер: Steam стал спасательным кругом для многих разработчиков, консольные эксклюзивы скоро исчезнут
GameMag
2025-02-08T15:07:24Z
Ремастер Onimusha 2: Samurai's Destiny будет переведен на русский язык — Capcom подтвердила
GameMag
2025-02-08T14:39:47Z
Боевик Neon Inferno в стиле Contra и Wild Guns получит демоверсию
GameMag
2025-02-08T14:39:45Z
Финансовый гороскоп на неделю: кого из знаков Зодиака ждет прибыль 10-16 февраля
UAToday
2025-02-08T17:06:15Z
В каком возрасте наступает пик счастья? Ответ психологов удивит всех
Знай
2025-02-08T16:51:32Z
Гороскоп на 9 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-08T16:30:15Z
Секрет удачного кадра: 8 лайфхаков от профессионального фотографа
Marie Claire
2025-02-08T16:00:53Z
Сварили идеальное яйцо: ученые раскрыли необычный секрет их приготовления
Фокус
2025-02-08T15:51:10Z
Когда лучше есть мясо, орехи, сыры или гречку: диетологи ошеломили ответом
TSN
2025-02-08T15:36:40Z
Сочный взрыв вкуса: горячие мясные бутерброды, от которых не оторваться, рецепт для завтрака
Знай
2025-02-08T13:51:10Z
Большинство огородников неправильно выбирают семена: запомните правило трех "П"
TSN
2025-02-08T13:36:55Z
Львам - любовь, Близнецам - веселье: Таро-прогноз на День святого Валентина 2025 для всех знаков
Фокус
2025-02-08T12:30:41Z
В Киеве загорелся мужской монастырь: что известно
Telegraf
2025-02-08T17:06:38Z
В церкви Выдубицкого монастыря в Киеве произошло задымление
Комсомольская правда
2025-02-08T16:58:13Z
В Москве сильно горит - что известно
Апостроф
2025-02-08T16:54:08Z
На Аляске упал самолет Cessna Caravan с 10 пассажирами: обломки нашли в морских льдах
Фокус
2025-02-08T16:45:08Z
В Запорожье подростки убили собаку ради селфи, а потом сожгли ее
Комсомольская правда
2025-02-08T16:18:04Z
На известную российскую фигуристку совершено нападение
Telegraf
2025-02-08T16:03:59Z
В Харькове раздались взрывы: что известно
TSN
2025-02-08T15:48:28Z
На юго-западе Китая произошел оползень - много пропавших без вести
Апостроф
2025-02-08T14:21:16Z
Киевлянин напал с ножом на прохожего, гулявшего с собакой: детали инцидента
TSN
2025-02-08T11:48:51Z
Баба Ванга против Нострадамуса: ИИ предположил, кто из них победит в боксерском поединке
Фокус
2025-02-08T16:00:45Z
Беринчик - Дэвис: букмекеры не верят в украинского чемпиона
Telegraf
2025-02-08T15:30:30Z
"Я должен отобрать титул": непобедимый соперник Беринчика пригрозил украинцу нокаутом
TSN
2025-02-08T15:21:49Z
Гол Антоні не став на заваді для вражаючого камбеку Сельти
Football.ua
2025-02-08T15:07:27Z
Кличко рассказал, кто посоветовал ему оставить бокс после самого загадочного поражения в своей карьере
Gazeta UA
2025-02-08T14:24:55Z
Чемпионат мира по биатлону-2025: расписание всех гонок и где смотреть
TSN
2025-02-08T14:06:56Z
Промоутер Александра Усика пояснил, почему не стоит ждать боя украинского чемпиона с Мартином Баколе
Известия Киев
2025-02-08T12:37:54Z
Названа неожиданная причина срыва трансфера звезды "Динамо" в Англию
Telegraf
2025-02-08T12:33:36Z
Питер Фьюри высказался о будущем Усика
Корреспондент
2025-02-08T12:30:36Z
Освободившийся из плена боец впервые увидит свою дочь
TSN
2025-02-08T17:06:58Z
ВСУ уничтожили в Донецкой области российский штурмовик Су-25
Апостроф
2025-02-08T16:27:59Z
С тремя спальнями и элитной мебелью: в Киеве можно снять царские хоромы за полмиллиона в месяц
Telegraf
2025-02-08T16:09:45Z
Гороскоп на воскресенье 9 февраля 2025 года
UAToday
2025-02-08T16:00:45Z
В Киеве может появиться еще один микрорайон: что говорят эксперты и местные власти
TSN
2025-02-08T15:51:16Z
Бои за Торецк: Washington Post оценил, чем опасна оккупация города
TSN
2025-02-08T15:33:42Z
Миллион рублей и тюрьма: пленный оккупант под Покровском рассказал о мотивации в ВС РФ
Фокус
2025-02-08T15:30:14Z
В Николаеве волонтеры пытаются пристроить четырехлапых, которые остались под обстрелами: трогательные кадры
TSN
2025-02-08T15:21:11Z
Атака БпЛА на Ростовскую область - местные власти прибегли к режиму чрезвычайной ситуации
Апостроф
2025-02-08T15:03:51Z
Больше не может говорить? Как изменился "крепкий орешек" Брюс Уиллис и что известно о его состоянии
Telegraf
2025-02-08T17:03:06Z
Исполнилось 100 лет со дня рождения выдающегося украинского художника Виктора Зарецкого
ZN UA
2025-02-08T15:31:42Z
«Пугает количество одобрительных комментариев»: блогер раскритиковала анонс комедии «Песики»
Апостроф
2025-02-08T15:30:37Z
Девушкам среднего размера: как одеваться в стиле midsize — 12 советов
Marie Claire
2025-02-08T13:01:08Z
Канье Уэст опубликовал футболку со свастикой: считает, что придумал шедевр
Фокус
2025-02-08T12:06:36Z
Букмекеры определились с украинским фаворитом на "Евровидение-2025"/Опубликован рейтинг исполнителей
Апостроф
2025-02-08T11:39:04Z
Родилась в Чернигове, а потом признавалась Москве в любви: где сейчас экс-солистка группы "Лицей" Ишханишвили
Telegraf
2025-02-08T11:27:57Z
Победители Critics Choice Awards-2025: Деми Мур названа лучшей актрисой, а "Анора" - лучшим фильмом
Комсомольская правда
2025-02-08T11:12:13Z
Анджелина Джоли в кружевах, Николь Кидман в офискоре: лучшие образы Critics Choice Awards 2025
Marie Claire
2025-02-08T11:07:52Z
Уже три года развозит каждый день воду людям: николаевцы рассказали трогательную историю
TSN
2025-02-08T17:06:49Z
На войне погиб известный одесский художник Андрей Рубан
Gazeta UA
2025-02-08T16:48:57Z
"Уезжайте вон": ведущая Янина Соколова жестко высказалась об уклонистах в прямом эфире
Фокус
2025-02-08T16:21:26Z
Россия наращивает армию: сколько окупантов присоединятся к войску
Comments UA
2025-02-08T16:06:31Z
Украина в разы сократила разрыв с РФ по артиллерийским снарядам: Сырский рассказал, как это удалось
Telegraf
2025-02-08T14:45:45Z
Бей издалека: Сырский доложил о достижениях в секторе БпЛА и артиллерии
Апостроф
2025-02-08T14:45:14Z
Была младше Гитлера на 23 года и дважды пыталась уйти из жизни: как выглядела Ева Браун и что о ней известно
Telegraf
2025-02-08T14:36:22Z
Украинцам готовят "ласковую мобилизацию": никакого принуждения и бусиков ТЦК
Знай
2025-02-08T14:30:05Z
Церковные праздники в феврале 2025 года: список праздников по новому календарю
VGorode
2025-02-08T13:48:04Z
Определяет риск преждевременных родов: ученые назвали важнейший витамин для беременных
Фокус
2025-02-08T13:57:58Z
Как снова не набрать вес после похудения
TSN
2025-02-08T12:54:29Z
Витамин D и мозг: ученые нашли связь с памятью и старением, вы будете впечатлены
Знай
2025-02-08T11:51:05Z
Пять народных средств для крепкой рассады, которые знали наши бабушки: урожай будет большим на 100%
TSN
2025-02-08T10:36:30Z
Близнецы следовали двум разным диетам 12 недель: их результаты удивили ученых
Фокус
2025-02-08T10:21:26Z
100% успеха в лечении рака почек: ученые из США сделали прорыв
Знай
2025-02-08T09:51:39Z
Украинцы могут получить денежную помощь на лечение: какую сумму обещают
Знай
2025-02-08T09:21:23Z
С Днем стоматолога: короткие и красивые поздравления коллегам и родным
Комсомольская правда
2025-02-08T08:25:05Z
Этот тест обнаруживает сердечные заболевания на ранней стадии
Comments UA
2025-02-08T07:48:33Z
Некоторые украинцы могут получить две субсидии в одни руки: кому это доступно
Фокус
2025-02-08T17:00:55Z
Проблемы с долларами: в НБУ предупредили банки и украинцев, будьте внимательны при обмене валют
Знай
2025-02-08T16:36:29Z
Пенсия в Украине: состоится ли индексация выплат в феврале 2025 года
Фокус
2025-02-08T16:00:07Z
Долги за газ – искусственные? ВСК ВРУ выявила масштабные нарушения «Нафтогаза»
Comments UA
2025-02-08T15:36:44Z
Отберут пенсии без предупреждения: кто будет вынужден выживать на копейки или попрошайничать
Знай
2025-02-08T15:30:39Z
Без справки от "Нефтегаза" не будет субсидии: кому нужно ее получить
Знай
2025-02-08T15:12:01Z
Достройка Хмельницкой АЭС имеет решающее значение для восстановления Украины – нардеп
TSN
2025-02-08T15:03:18Z
Украинцы могут получить скидку на электроэнергию: как это сделать
Фокус
2025-02-08T14:30:01Z
АЗС ослабят давление на кошельки водителей: цены на топливо могут приятно изменится
Знай
2025-02-08T14:12:39Z
Их выпустили всего 1500: в Киеве засветился заряженный 700-сильный пикап за $100 000
Фокус
2025-02-08T09:36:12Z
Почему в Германии нельзя ездить на авто с полупустым баком: ответ удивит
GlavRed
2025-02-08T04:27:20Z
Зимой электромобили теряют до 37% заряда – но не все: какие кары не боятся холода
Знай
2025-02-07T20:51:16Z
Эксперты объяснили, что произойдет, если заправить машину бензином с высоким октановым числом
UAToday
2025-02-07T20:48:24Z
От создателя "Мивины": представлен дешевый электрокар с запасом хода 180 км
Фокус
2025-02-07T16:36:44Z
Необычный мотоцикл Honda в заводской коробке продали за $200 000
Фокус
2025-02-07T14:42:55Z
Культовая капсула времени: найден редкий 23-летний Nissan с пробегом 360 км
Фокус
2025-02-07T11:36:22Z
Еще с заводскими наклейками: в Киеве заметили новейшую Skoda Superb 2025, вот он - флагман
Знай
2025-02-07T09:51:55Z
В Украине появится самый дешевый электрокроссовер Kia: подробности и цены
Фокус
2025-02-07T09:30:42Z
Масштабные протесты в Словакии: митинги против Фицо поддержала провинция
TSN
2025-02-08T16:51:22Z
Россия вербует украинцев для атак на ТЦК, а затем ликвидирует их – The Washington Post
Comments UA
2025-02-08T16:48:09Z
Зеленский: Путин увеличивает численность своей армии еще на 100 000 человек
Лига
2025-02-08T16:34:44Z
Трамп против ЮАР: Белый дом прекращает финансовую помощь и запускает программу переселения
Comments UA
2025-02-08T16:30:10Z
ХАМАС освободил троих израильских заложников в рамках пятого раунда обмена пленными
ZN UA
2025-02-08T16:30:06Z
Ветеран ВСУ пожаловался на медика, который отказался от украинского языка: врач уже фигурант уголовного дела
Политека
2025-02-08T16:27:06Z
Страны Балтии больше не зависят от электроэнергии России: в Литве прокомментировали историческое событие
Telegraf
2025-02-08T16:15:11Z
В США суд заблокировал команде Маска доступ к конфиденциальным материалам Минфина
ZN UA
2025-02-08T16:09:21Z
После тюрьмы – на фронт: кого из осужденных берут защищать Украину
Знай
2025-02-08T16:06:28Z