MY.UAНовини
"Розумію, чому у Росії такий жах і несмак": EL Кравчук про боротьбу з Кіркоровим, "провокацію" Скрябіна і перевтілення у Тараса Шевченка
"Розумію, чому у Росії такий жах і несмак": EL Кравчук про боротьбу з Кіркоровим, "провокацію" Скрябіна і перевтілення у Тараса Шевченка

"Розумію, чому у Росії такий жах і несмак": EL Кравчук про боротьбу з Кіркоровим, "провокацію" Скрябіна і перевтілення у Тараса Шевченка

Співак поділився з "Телеграфом" спогадами, як вивчав українську мову, про тиск Росії й викриття Фаріон

На тлітривалої збройної російської агресії в Україні час від часу у шоу-бізнесі та публічному просторі спалахують скандали через історію та мову, виїзд деяких зірок у РФ чи на Захід, вплив Росії на нашу культуру. Як ставитися до віянь "з боліт"? Чи потрібна нам нова українізація? І чому EL Кравчук вирішив стати Тарасом Шевченком? Про це "Телеграф" розпитував зірку 1990-х, яка повернулася на сцену після тривалої паузи і вразила меломанів зміною образів, у другій частині інтерв'ю.

першій частині інтерв'ю з EL Кравчуком мова йшла про те, як війна впливає на музичні тренди в Україні, чому деякі музиканти не повертаються на Батьківщину і чому Ані Лорак зрадила Україну.

Про українізацію та Кузьму Скрябіна

— Як Ви ставитеся до "примусової українізації", про що нерідко пишуть у соцмережах в контекстімовних чвар? Адже деяким зіркам важко дається вивчення державної мови, а хтось навіть відмовляється переходити на українську?

— Якоїсь примусової українізації не відчував ніколи, а навпаки — примусову русифікацію. Відчув, що не можу працювати в Росії. Адже там, щоб пройти кастинг, треба перебувати, зніматися. Бо там вибирають, наприклад, Баскова чи Кіркорова в той самий час, коли я стою у кастингу на тій ж самій ролі. Наприклад, у Семена Горова у "Вечорах на хуторі". Мені продюсер каже: "Ми хочемо продати це ще в Росії. Добре? Тебе там хтось знає? Ні. То кого будемо знімати?" Звісно, хто тебе знає і тут, і там, куплять тоді всі. Отак я в РФ так і не "заграв". Що це як не русифікація?!

Тому ніякої українізації я не відчув. Навпаки, вважаю, що підтримувати потрібно саме українську мову, щоб ми розмовляли сучасно і красиво. Мені зараз дуже подобається, що в усіх новинних стрічках є мовні поради, що як звучить і правильно вимовляється.

Вам як киянину важко було на українську переходити через те, що столиця, як правило, вважалась російськомовною?

— Ні, не важко. Бо я співав завжди українською. Мені не те що не важко, а класно. Але мені соромно робити помилки. Бо я людина з досвідом і трьома дипломами. Тому мені потрібно розмовляти красиво. Інколи літературно.

Але я люблю більше ту українську мову, якою розмовляв Кузьма Скрябін. Вона сучасна з англійськими словами, німецькими тощо. Іноді з якимось суржикуватими словами. І це цікаво, це смішно. Я дуже люблю, як він розмовляв. І він вчив мене розмовляти українською мовою. Казав, якщо якогось слова не пам'ятаєш, скажи його англійською мовою. Чи якщо чогось ще не пам'ятаєш, вигадай якесь слово. І він так, крок за кроком, мене навчав.

Я з Кузьмою дуже товаришував усе життя. У мене є дуже цікаве відео з ним із першого величезного туру. Йде перший концерт, а я бачу у першому ряду сидить Кузьма, який приїхав з Ростіком (Ростиславом Домішевським, учасником гурту Скрябін.Авт.). Питаю у нього: "Що ти тут робиш?" А він весь концерт мені маякує і грайливо махає руками під музику. І я собі думаю: "Боже, ну що це таке?!" Він же ще й зросту високого і відволікав жахливо.

А після концерту він прийшов за куліси мене підтримати. А хтось був з камерою і зняв, про що ми спілкуємось.

От з ким би я потоваришував зараз, то це з Ліною Костенко. Я б з нею розмовляв по телефону. Тоді вивчив би досконало українську мову за 15 хвилин (посміхається).

А з мовознавицею Іриною Фаріон?

— Та ні, вона ж із КДБ. Мені здається, що вона є уособленням КДБ і схожа на КДБістку. Такі у мене асоціації. У мене батько був військовим і я бачив людей з КДБ. Тож я їх точно "зчитую".

З ким із зіркової тусовки спілкуєтеся в Україні і підтримуєте стосунки?

— Зараз тусовка вся інтернетна. З усіма підтримуємо зв'язок. Всі — в тусовці. Бачусь інколи з Андрієм Данилком, Latexfauna, Тучею. Я люблю Тучу. Бачусь інколи з Машею Кондратенко. Вона мені подобається — така класна. З нею хочу потанцювати. До Маші Кондратенко мені так нерівно дихається. Клавдія Петрівна дуже подобається. Взагалі є люди, які цікавлять мене. Серед них, звичайно, це — Андрій Данилко.

Бо ми з ним друзі, можна сказати, з дитинства. Іноді такими були зайнятими, що по пів року не спілкувалися. В роз'їздах, у своїх справах. Але весь цей час завжди намагалися підтримати одне одного.

У Ваших кліпах знімалися донецькі дівчата. Де вони зараз, підтримуєте якісь стосунки з ними?

— За кордоном. Одна була дівчинка з Донецька, інша — з Луганська. Я взагалі після [захоплення ворогом] Попасної почав підтримувати саме людей з того регіону, які працювали в Києві. Бо для мене це принципово.

Чому?

— Щоб вони відчували себе не інакшими, а такими, як ми. Мені ж не все одно було. На жаль, зараз всі за кордоном, поїхали туди саме з початку широкомасштабної війни. А я їм всім співаю: "Додому, додому!".

Про Полякову-"ясновидицю" і фон війни

За Вашими внутрішніми передчуттями та враженнями, чи надовго ця війна?

— Я б уникав таких прогнозів. І не робив би, наприклад, як Оля Полякова каже: "Я все знаю" (сміється). Я знаю її 25 років, і був під столом, коли це почув. Ну, ви бачили цю "ясновидицю", блін?!

Потрібно розуміти, що виховання ніхто не скасовував. Тому всім варто пам'ятати, що слід бути вихованою людиною. Розуміти свій час і жити з фоном, який ми всі відчуваємо, з фоном війни. Ти йдеш на день народження друга, а у тебе фоном війна. Що ти будеш робити? Бухати? Ні, ти будеш робити щось змістовне, підтримувати друга. Іншим чином будеш поводитися, якщо будеш пам'ятати, що фоном у тебе війна.

Про Петлюру і "Чорного лебедя" в Росії

Через війну багато громадян зараз поглиблено цікавляться історією. Чи згас у Вас інтерес до цієї науки, адже, окрім музичної освіти, ще маєте і диплом історика?

— Ні, не згас. Я дуже люблю історію, але бачу її під своїм кутом, пов'язаним із мистецтвом. Цікавлюся Лесем Курбасом, і моя дипломна робота була йому присвячена. І я дійшов до того, що взяв у руки оригінал доносу, який написали на Курбаса, хоч як це прикро, корифеї українського театру.

І за цим доносом Курбасу потім прив'язали камінь до ніг і втопили на Соловках. Це неможливо сприймати спокійно. Його вбили разом із Всеволодом Мейерхольдом. Це найсучасніші, найкласніші режисери. Я розумію точно, чому зараз такий несмак і жах на Росії. Бо там вбили всіх нормальних, як Мейєрхольда. Якщо там постійно вбивають таких, як не всі, топлять їх, вішають, мордують, тому в РФ і не може щось нормальне вирости.

EL Кравчук: "Вважаю, що треба переосмислити Булгакова"

Дуже вірю, що історія як наука важлива. Якщо буду знати своє коріння і розуміти, в якому напрямку воно росте, буду мудрішим і не робитиму помилки знову і знову.

Ще як історик дуже цікавлюся першою половиною XX століття, зокрема діяльністю і роллю Петлюри. Бо до того, як українців стали називати "бандерівцями", нас нарікали "петлюрівцями". Чому нас так називали? Тому що Петлюра захищав Україну, намагався зробити так, щоб достойні представники культури, науки, літератури були збережені. Він зберіг нам дуже багато людей, мову, пісні тощо. Потім минуть роки і ми зрозуміємо, наскільки він важливим був для країни. Тож як історик цікавлюсь саме цим часом, це моя основна цікавість.

Крім того дуже захоплююся старовинними моментами трипільської культури. Ці артефакти, пектораль, мистецький простір і загалом той час дуже мені цікаві.

Чи можливий зараз злам на користь України у війні?

— Можливо, буде якийсь "Чорний лебідь", Black swan (несподівана подія, яка призводить до серйозних наслідків. — Авт.). I believe. Тобто, я абсолютно вірю в це, що щось може бути таке в Росії, що переломить цей хід історії. І що швидше це росіяни зрозуміють, то швидше відреагують.

Свого часу Ви багато спілкувалися з російськими зірками, простими росіянами. Чи швидко вони зміняться, щоб знову були комунікації, як до війни?

— Зараз про це неможливо навіть думати. Я пам'ятаю стільки людей, з якими вже ніколи не матиму можливості спілкуватись. І навіть з двома близькими друзями.

Це вже, здається, назавжди. Можливо, якесь покоління має змінитися в Росії, щоб відновились хоча б якісь відносини і стосунки українців та росіян. Зараз же це неможливо.

Про Булгакова і дерусифікацію

Як ставитеся до демонтажу пам'ятників діячам російської культури? У Києві пам'ятник Пушкіну демонтували, чимало вулиць вже перейменували. А музей Булгакова у Києві треба зносити?

— Мабуть, потрібно залишити. Було ім'я Булгакова, бо це був його будинок. Нічого ти не зробиш з домівкою цією. Але ж Булгаков — це завжди про те, про що він писав. Про чорне і біле. Про диявола і Христа. Він такий був завжди, з чорним і білим всередині. І з Христом, і з дияволом. І Україна у нього теж була. Він, як і Олександр Вертинський (український та радянський кіноактор, композитор, поет і співак, кумир естради в першій половині XX століття. — Авт.), на жаль, діти свого часу. Вони, мабуть, і не знали, що інше може бути.

А коли ти знаєш, що інше може бути, — це інша річ. От я розумію своїх маму чи тата, яким було по 80 років (батько артиста тривалий час хворів на ковід і помер у 80-річному віці у квітні 2022 року після окупації Бородянки. — Авт.) і які народилися в Совєтському Союзі, прожили в СРСР, були впевнені, що так все і буде в Совєтському Союзі. А є багато поколінь, які народилися в Совєтському Союзі і померли в ньому. І я думаю, Боже, люди, як же вам не пощастило — і народитись, і померти при тому всьому. Мамочко! Це просто як кара небесна!

І ось тому я вважаю, що треба переосмислити Булгакова. Але не потрібно це робити зараз. Не варто це виставляти як щось важливе. Булгаков — це частина київської культури. У нас у Києві було багато класних євреїв. У нас багато в Києві було цікавих вірмен, як і у Львові, наприклад. І є дуже цікава зараз вірменська тусовка, як Роман Гургенович Балаян і всі інші. І що ми будемо зараз робити?

Може, є азербайджанська тусовка. І що ми будемо робити? Україна завжди була дуже гостинною. І це класно, що у нас всі нормально спілкуються. Це, мабуть, була завжди територія миру. Зараз, на жаль, наша територія поки не миру.

Про перевтілення у Тараса Шевченка

В контексті історії наостанок спитаю про мюзикл з Вашою участю про Тараса Шевченка. Що це за новий проєкт?

— Я так захоплююсь цією людиною. Не вважаю, що Тарас Шевченко це посередній письменник. Це сучасна література, яку ми просто не можемо побачити в розрізі сучасності. Нічого не змінилося з часу, коли Шевченко творив. Прочитайте, що він написав і порівняйте його твори з тим, що пише Вакарчук. Це дуже різні рівні.

Водночас у світі дуже популярним став напрям, який має назву "Омаж". Ти береш якусь цитату, осучаснюєш її, накладаєш на музику і створюєш по суті нову пісню.

Так за мотивами творів Шевченка ми з поетом Борисом Гриньовим зробили першу пісню "Садок вишневий коло хати, а дрони як хрущі гудуть". Потім зробили ще декілька пісень. Їх почули в Театрі Шевченка, який мав на старті назву "Березіль", створений Лесем Курбасом. І вони кажуть нам: "Давайте зробимо мюзикл про Тараса Шевченка, а ти будеш грати головну роль, ми знайдемо грант, Goethe-Institut підтримав цю ідею. Тож 31 січня буде презентація цього проєкту в Харкові. Мюзикл називається "Шевченко 2.0".

"Поважаю харківських ультрас"

На прем'єру приїдуть і представники Goethe-Institut, адже це величезний проєкт з піснями і трупою театру імені Шевченка. Звісно, концерт буде і в Києві, мабуть, також і за кордоном, на якихось фестивалях. Так що ми зможемо дуже гучно там виступити.

Дуже приємно, що прем'єра відбудеться саме у Харкові. Бо у цьому місті є патріотично налаштовані футбольні фанати. Я їх поважаю і за пісню "Путін — *уйло", але ще більше — за їхню проукраїнську позицію, які одразу стали на захист свого міста і України, і ніхто з ультрас не вагався. Ставлюся до них з повагою і дякую їм за це дуже. Мюзикл поставив дуже класний режисер Олександр Ковшин. У ньому гратиме також дуже цікавий актор і драматург театру Дмитро Терновий. Він глибоко досліджує тему свободи і несвободи, автократії та демократії. Дуже класний художник в цьому проєкті Костя Панамарюк.

Ми зараз ще працюємо над тим, яким я там буду, готуємося до прем'єри.

А фінал який у цьому мюзиклі, позитивний?

— Фінал дуже класний. Буде хор, який співатиме під оплески знамениту пісню групи Queen We will rock you. У мюзиклі буде все: і сольні партії, і дуети, і тріо. Причому все гратиметься дуже природно. І будуть там саме пісні, зроблені в омажі. Це буде щось неймовірне!

Довідково

  • EL Кравчук, справжнє ім'я якого Андрій Остапенко-Кравчук, народився 17 березня 1977 року (зараз йому 46 років) у литовському місті Вільнюс. 1989 року родина переїжджає до Києва, де Андрій закінчив школу та вступив до київського Музичного училища імені Глієра. Одночасно навчався і в Університеті імені Драгоманова на історичному факультеті.
  • 1995 року Андрій Кравчук переміг на міжнародному конкурсі "Червона Рута". Тоді ж і розпочав свою музичну кар'єру та запис першого альбому. У 1997 році вийшов його перший альбом "Нічий". Всього в доробку артиста 9 альбомів, з яких 7 він випустив до творчої паузи і ще два з 2021 року.
  • На початку 2000-х EL Кравчук (де EL — означає електронний), був дуже популярним та затребуваним артистом, він брав участь у різних телешоу, робив успішні дуети (наприклад, з Вєркою Сердючкою) та навіть знімався у фільмах та серіалах, робив мюзикли. Однак після гучного успіху артист на довгий час "зник з радарів" українського шоу-бізнесу. І лише останніми роками відновив свою творчу діяльність.
Теги за темою
музикаЗірки
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Криптопроєкт Дональда Трампа WLFI повертається — з підтримкою Chainlink
ITC
2024-11-15T16:38:53Z
Німеччина дала дозвіл на продаж Туреччині винищувачів Eurofighter - ВВС
УкраинФорм
2024-11-15T16:33:02Z
Чи можуть розформувати ТЦК: нардеп Костенко різко відповів на дискусії
24tv
2024-11-15T16:30:08Z
Черговий священник УПЦ МП вляпався в скандал: йому загрожує до 8 років позбавлення волі
Политека
2024-11-15T16:27:04Z
У Польщі висунули звинувачення мисливцям на вепрів, які випадково застрелили військового
Европейская правда
2024-11-15T16:25:43Z
Шольц поговорить про війну в Україні з лідером Китаю
Европейская правда
2024-11-15T16:25:15Z
Трамп може дуже допомогти Києву, якщо не бачиме в ньому "проблему", – Politico
24tv
2024-11-15T16:18:12Z
Чернігівщина отримала майже 100 генераторів від ЄС
УкраинФорм
2024-11-15T16:18:07Z
Ізраїль знищив активний дослідницький центр ядерної зброї в Ірані — Axios
ZN UA
2024-11-15T16:13:02Z
Мартін Скорсезе назвав найкращу драму 2024 року: «Психологічно потужна та зворушлива»
ITC
2024-11-15T16:38:19Z
Вагітна дружина Остапчука показалася топлес за декілька тижнів до пологів: "Просто пощастило"
TSN
2024-11-15T16:21:12Z
Конан О'Браєн вперше стане ведучим церемонії «Оскар»
УкраинФорм
2024-11-15T16:16:46Z
На "Міс Всесвіт-2024" відбувся конкурс національних костюмів: як виступила українка
24tv
2024-11-15T16:00:43Z
Меган Маркл без принца Гаррі відвідала вечірку у Лос-Анджелесі
Фокус
2024-11-15T16:00:06Z
Оля Полякова потролила Лесю Нікітюк, яку заскочила в обіймах свого 62-річного чоловіка
TSN
2024-11-15T15:48:08Z
Названо наймодніші аксесуари 2025 року: їх вже носять всі модниці
24tv
2024-11-15T15:45:52Z
В Анкарі відбудеться фестиваль українського кіно
УкраинФорм
2024-11-15T15:39:50Z
Nexus: коли в Україні з'явиться переклад нової книги Юваль Харарі
Комсомольская правда
2024-11-15T15:34:17Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
Зворотний ефект: чому кава викликає сонливість
24tv
2024-11-15T16:30:27Z
МСЕК замінять новою системою встановлення та підтвердження інвалідності - рішення уряду
УкраинФорм
2024-11-15T16:15:29Z
Потрібно їсти частіше. Дієтологи назвали найкорисніші сорти риби
Фокус
2024-11-15T15:36:42Z
Алкоголь і спорт: чи можна поєднувати без ризиків для здоровʼя
24tv
2024-11-15T15:36:11Z
В Інституті Амосова відкрили оновлену дитячу реанімацію
УкраинФорм
2024-11-15T15:31:29Z
Надмірне сидіння може підвищити артеріальний тиск навіть у дітей
Portaltele
2024-11-15T14:46:13Z
Як вкласти дітей спати: експерт радить давати один смаколик перед сном
Фокус
2024-11-15T14:30:25Z
МСЕК відходять у минуле: інвалідність встановлюватимуть за новими правилами
Знай
2024-11-15T14:12:40Z
Всім українським водіям приготуватися: в ПДР можуть з'явитися нові штрафи, які не оминуть нікого
TSN
2024-11-15T16:39:28Z
Киянин вдав з себе кульгавого, щоб потрапити в Словаччину
1News
2024-11-15T16:37:05Z
Змушував підлеглих будувати будинки. На Дніпропетровщині викрито командира військової частини
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T16:33:41Z
Водіям на замітку: де не можна паркувати авто - загрожуватиме великий штраф
GlavRed
2024-11-15T16:27:01Z
Чому світ втрачає цікавість до України?
Детектор М
2024-11-15T16:22:53Z
Допомогу обіцяють дуже швидко: як працює соціальний портал
Знай
2024-11-15T16:21:14Z
Норвегія не надаватиме притулок біженцям із заходу України: в уряді пояснили причину
TSN
2024-11-15T16:21:00Z
Пілот назвав похмуру причину, чому ілюмінатори літаків заокруглені – відео
TSN
2024-11-15T16:06:10Z
Коли починається Різдвяний піст 2024 та як його правильно дотримуватись
360ua.news
2024-11-15T16:04:26Z
Україна і Польща домовилися посилити співпрацю для зняття напруження в агросекторі
AgroNews
2024-11-15T16:37:00Z
Мінімальна заробітна плата на 2025 рік
360ua.news
2024-11-15T16:33:02Z
Гривня слабне: як зупинити процес девальвації в Україні
24tv
2024-11-15T16:30:15Z
В Раді хочуть знайти варіанти для подолання боргової кризи на енергоринку
TSN
2024-11-15T16:21:33Z
Свято наближається: чи зросте вартість мандаринів у грудні
24tv
2024-11-15T16:15:48Z
В Австрії кажуть, що "Газпром" попередив про припинення поставок газу
Европейская правда
2024-11-15T16:13:07Z
АРМА знайшло активи фігурантів справ незаконного переправлення за кордон
1News
2024-11-15T16:12:02Z
Кабмін змінив критерії бронювання працівників
ZN UA
2024-11-15T16:07:55Z
російський "Сбербанк" підняв ставки за іпотекою до 30%
iPress
2024-11-15T16:07:42Z
Опеньки, тушковані в сметані: готуємо смачні грибочки поки ще сезон
24tv
2024-11-15T16:33:42Z
Як позбутися безладу в будинку: 8 цінних порад
24tv
2024-11-15T16:30:08Z
Як красиво упакувати подарункову пляшку до свята: простий та креативний спосіб
24tv
2024-11-15T16:15:08Z
5 причин, чому білі простирадла не виглядають чистими: як повернути їм яскравість
24tv
2024-11-15T16:03:19Z
Як видалити наліт з душової кабіни: не доведеться купувати спеціальні засоби
24tv
2024-11-15T15:54:03Z
3 ложки на квадратний метр – бліх, кліщів і клопів у курятнику більше не буде
TSN
2024-11-15T15:48:07Z
Що добре роз'їдає іржу на плитці: сім перевірених домашніх засобів, які впораються не гірше за хімію
TSN
2024-11-15T15:33:48Z
Обробіть диван соком популярного фрукта — кішка більше не буде точити пазурі: 100% дієвий спосіб
TSN
2024-11-15T15:19:36Z
Салати на День народження: 3 прості та водночас вишукані рецепти, що розігріють апетит
24tv
2024-11-15T15:06:52Z
Онлайн-трансляція пресконференції Реброва перед матчем Грузія – Україна
24tv
2024-11-15T16:31:26Z
Мбаппе пояснив невиклик у збірну Франції на тлі чуток про конфлікт з Дешамом: що відомо
24tv
2024-11-15T15:21:21Z
Натякнув на нокаут: Ф'юрі показав, як готується до реваншу з Усиком
TSN
2024-11-15T15:18:15Z
Ексдружина Узелкова після конфлікту з його мамою зробила заяву про її стосунки з боксером
TSN
2024-11-15T15:18:03Z
"У Майка є три раунди": легенда боксу зробив відвертий прогноз на бій Тайсона проти Пола
24tv
2024-11-15T14:54:20Z
Відлуння з болота: російський промоутер побажав Тайсону знищити Джейка Пола
24tv
2024-11-15T14:06:46Z
Олімпійський чемпіон спрогнозував перебіг битви Тайсон – Пол і назвав свого фаворита
24tv
2024-11-15T13:57:30Z
Ермосо – про Реал: Коли своє ім’я пов’язують з великим клубом – це честь
Football.ua
2024-11-15T13:50:00Z
Мудрик може змінити клубну прописку: українцем зацікавився клуб із Лондона
24tv
2024-11-15T13:27:06Z
Опалювальний сезон в Україні: скільки котелень працюють і де є проблеми
УкраинФорм
2024-11-15T16:36:28Z
Гороскоп Таро для всіх знаків Зодіаку на 16 листопада: настають напружені часи
Политека
2024-11-15T16:30:19Z
На Вінниччині жительку Торецька засуджено за інформування ворога щодо позицій ЗСУ
InternetUA
2024-11-15T16:28:29Z
"Використовують спеціальні ковдри": війська РФ змінили тактику на фронті - ЗСУ
GlavRed
2024-11-15T16:27:36Z
Україну очікує різка зміна погоди: синоптик Птуха попередила про снігопади та мороз
GlavRed
2024-11-15T16:27:24Z
Підозру отримав путінський археолог, який розкопками в Криму завдав Україні понад ₴200 млн. збитків
Украина Криминальная
2024-11-15T16:25:41Z
Відбито понад 100 атак з початку доби – Генштаб
1News
2024-11-15T16:22:10Z
На Чернігівщині росіяни створюють фейкову "перемогу" – DeepState
TSN
2024-11-15T16:06:12Z
У Кривому Розі демонтовано пам’ятники Пушкіну та Лермонтову
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T16:04:15Z
Представник ТЦК відкрив стрілянину під Києвом: Міноборони відреагувало
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T16:33:38Z
Іспанська поліція знайшла 4000 кг кокаїну на рибальському судні
Европейская правда
2024-11-15T16:16:14Z
Вимагали ₴80000 неіснуючого боргу – у Сумах затримали двох зловмисників
Украина Криминальная
2024-11-15T16:06:02Z
Двоє правоохоронців налагодили схему наживи: їх клієнтами стали ухилянти, подробиці
Политека
2024-11-15T16:01:14Z
Двоє зловмисників ошукали 88-річну жінку майже на ₴100 тис. за схемою «ваш син потрапив у ДТП»
Украина Криминальная
2024-11-15T15:48:02Z
Катування євромайданівців: Верховний суд залишив 6-річне ув’язнення для ексберкутівця
УкраинФорм
2024-11-15T15:39:39Z
ДТП у Вараському районі: один водій загинув, інший тяжко травмувався
Украина Криминальная
2024-11-15T15:36:02Z
Суд продовжив арешт Роману Гринкевичу з можливістю внесення застави
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T15:33:26Z
Харків'янці, яка "зливала" інформацію про переміщення ЗСУ, загрожує 8 років тюрми
InternetUA
2024-11-15T15:28:37Z
Дослідники розробили спосіб виявлення зіпсованого молока за допомогою смартфона
TSN
2024-11-15T16:39:06Z
"Єдина у своєму роді": рештки маленької пташки ери динозаврів закрили прогалину віком в 70 мільйон років
Фокус
2024-11-15T16:36:57Z
В Україні визначили довірених реєстраторів Google у відстеженні шкідливого ШІ-контенту
Детектор М
2024-11-15T16:31:34Z
Чому бувають невдачі: "нестерпна" головоломка з книжками шокувала соцмережу
Фокус
2024-11-15T16:30:15Z
Названо головні особливості стандарту Wi-Fi нового покоління і дату його виходу
InternetUA
2024-11-15T16:22:29Z
Вікінги штату Мен: чому древня монета може переписати світову історію
Фокус
2024-11-15T16:15:38Z
Ще один AMD Ryzen 7 9800X3D згорів на тій самій платі — MSI розпочала розслідування
ITC
2024-11-15T16:01:33Z
Ілон Маск шукає в DOGE революціонерів з надвисоким IQ — і готовністю працювати 80+ годин на тиждень
ITC
2024-11-15T16:01:28Z
Епічна картинка - не для всіх: названо вимоги до "заліза" по S.T.A.L.K.E.R 2
Знай
2024-11-15T15:51:53Z
Відбувся перший публічний показ автобусів VDL Van Hool
AutoCentre
2024-11-15T16:16:03Z
Зимовий омивач в авто: як обрати не підробку
Взгляд
2024-11-15T15:42:58Z
Mercedes-Benz Trucks відкрив зарядний парк для електровантажівок
AutoCentre
2024-11-15T14:12:27Z
Водії зі стажем обов'язково возять в автомобілі пляшку з оцтом: навіщо так робити
TSN
2024-11-15T13:18:35Z
Зимові шини Michelin Alpin: як стати еталонним продуктом
AutoCentre
2024-11-15T12:34:06Z
В Україні зростає попит на «американців» із пробігом
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T10:51:55Z
Про низькотемпературні властивості олив 5W-30 чи 0W-30. Не все так однозначно?
AutoCentre
2024-11-15T10:42:55Z
З екраном замість решітки радіатора: GAC показав великий електричний кросовер Hyptec HL
AutoGeek
2024-11-15T10:33:53Z
В Україні стартують продажі нової версії Nissan X-Trail: оголошено ціни
ЗаРулем
2024-11-15T10:15:06Z