MY.UAНовини
"Розумію, чому у Росії такий жах і несмак": EL Кравчук про боротьбу з Кіркоровим, "провокацію" Скрябіна і перевтілення у Тараса Шевченка
"Розумію, чому у Росії такий жах і несмак": EL Кравчук про боротьбу з Кіркоровим, "провокацію" Скрябіна і перевтілення у Тараса Шевченка

"Розумію, чому у Росії такий жах і несмак": EL Кравчук про боротьбу з Кіркоровим, "провокацію" Скрябіна і перевтілення у Тараса Шевченка

Співак поділився з "Телеграфом" спогадами, як вивчав українську мову, про тиск Росії й викриття Фаріон

На тлітривалої збройної російської агресії в Україні час від часу у шоу-бізнесі та публічному просторі спалахують скандали через історію та мову, виїзд деяких зірок у РФ чи на Захід, вплив Росії на нашу культуру. Як ставитися до віянь "з боліт"? Чи потрібна нам нова українізація? І чому EL Кравчук вирішив стати Тарасом Шевченком? Про це "Телеграф" розпитував зірку 1990-х, яка повернулася на сцену після тривалої паузи і вразила меломанів зміною образів, у другій частині інтерв'ю.

першій частині інтерв'ю з EL Кравчуком мова йшла про те, як війна впливає на музичні тренди в Україні, чому деякі музиканти не повертаються на Батьківщину і чому Ані Лорак зрадила Україну.

Про українізацію та Кузьму Скрябіна

— Як Ви ставитеся до "примусової українізації", про що нерідко пишуть у соцмережах в контекстімовних чвар? Адже деяким зіркам важко дається вивчення державної мови, а хтось навіть відмовляється переходити на українську?

— Якоїсь примусової українізації не відчував ніколи, а навпаки — примусову русифікацію. Відчув, що не можу працювати в Росії. Адже там, щоб пройти кастинг, треба перебувати, зніматися. Бо там вибирають, наприклад, Баскова чи Кіркорова в той самий час, коли я стою у кастингу на тій ж самій ролі. Наприклад, у Семена Горова у "Вечорах на хуторі". Мені продюсер каже: "Ми хочемо продати це ще в Росії. Добре? Тебе там хтось знає? Ні. То кого будемо знімати?" Звісно, хто тебе знає і тут, і там, куплять тоді всі. Отак я в РФ так і не "заграв". Що це як не русифікація?!

Тому ніякої українізації я не відчув. Навпаки, вважаю, що підтримувати потрібно саме українську мову, щоб ми розмовляли сучасно і красиво. Мені зараз дуже подобається, що в усіх новинних стрічках є мовні поради, що як звучить і правильно вимовляється.

Вам як киянину важко було на українську переходити через те, що столиця, як правило, вважалась російськомовною?

— Ні, не важко. Бо я співав завжди українською. Мені не те що не важко, а класно. Але мені соромно робити помилки. Бо я людина з досвідом і трьома дипломами. Тому мені потрібно розмовляти красиво. Інколи літературно.

Але я люблю більше ту українську мову, якою розмовляв Кузьма Скрябін. Вона сучасна з англійськими словами, німецькими тощо. Іноді з якимось суржикуватими словами. І це цікаво, це смішно. Я дуже люблю, як він розмовляв. І він вчив мене розмовляти українською мовою. Казав, якщо якогось слова не пам'ятаєш, скажи його англійською мовою. Чи якщо чогось ще не пам'ятаєш, вигадай якесь слово. І він так, крок за кроком, мене навчав.

Я з Кузьмою дуже товаришував усе життя. У мене є дуже цікаве відео з ним із першого величезного туру. Йде перший концерт, а я бачу у першому ряду сидить Кузьма, який приїхав з Ростіком (Ростиславом Домішевським, учасником гурту Скрябін.Авт.). Питаю у нього: "Що ти тут робиш?" А він весь концерт мені маякує і грайливо махає руками під музику. І я собі думаю: "Боже, ну що це таке?!" Він же ще й зросту високого і відволікав жахливо.

А після концерту він прийшов за куліси мене підтримати. А хтось був з камерою і зняв, про що ми спілкуємось.

От з ким би я потоваришував зараз, то це з Ліною Костенко. Я б з нею розмовляв по телефону. Тоді вивчив би досконало українську мову за 15 хвилин (посміхається).

А з мовознавицею Іриною Фаріон?

— Та ні, вона ж із КДБ. Мені здається, що вона є уособленням КДБ і схожа на КДБістку. Такі у мене асоціації. У мене батько був військовим і я бачив людей з КДБ. Тож я їх точно "зчитую".

З ким із зіркової тусовки спілкуєтеся в Україні і підтримуєте стосунки?

— Зараз тусовка вся інтернетна. З усіма підтримуємо зв'язок. Всі — в тусовці. Бачусь інколи з Андрієм Данилком, Latexfauna, Тучею. Я люблю Тучу. Бачусь інколи з Машею Кондратенко. Вона мені подобається — така класна. З нею хочу потанцювати. До Маші Кондратенко мені так нерівно дихається. Клавдія Петрівна дуже подобається. Взагалі є люди, які цікавлять мене. Серед них, звичайно, це — Андрій Данилко.

Бо ми з ним друзі, можна сказати, з дитинства. Іноді такими були зайнятими, що по пів року не спілкувалися. В роз'їздах, у своїх справах. Але весь цей час завжди намагалися підтримати одне одного.

У Ваших кліпах знімалися донецькі дівчата. Де вони зараз, підтримуєте якісь стосунки з ними?

— За кордоном. Одна була дівчинка з Донецька, інша — з Луганська. Я взагалі після [захоплення ворогом] Попасної почав підтримувати саме людей з того регіону, які працювали в Києві. Бо для мене це принципово.

Чому?

— Щоб вони відчували себе не інакшими, а такими, як ми. Мені ж не все одно було. На жаль, зараз всі за кордоном, поїхали туди саме з початку широкомасштабної війни. А я їм всім співаю: "Додому, додому!".

Про Полякову-"ясновидицю" і фон війни

За Вашими внутрішніми передчуттями та враженнями, чи надовго ця війна?

— Я б уникав таких прогнозів. І не робив би, наприклад, як Оля Полякова каже: "Я все знаю" (сміється). Я знаю її 25 років, і був під столом, коли це почув. Ну, ви бачили цю "ясновидицю", блін?!

Потрібно розуміти, що виховання ніхто не скасовував. Тому всім варто пам'ятати, що слід бути вихованою людиною. Розуміти свій час і жити з фоном, який ми всі відчуваємо, з фоном війни. Ти йдеш на день народження друга, а у тебе фоном війна. Що ти будеш робити? Бухати? Ні, ти будеш робити щось змістовне, підтримувати друга. Іншим чином будеш поводитися, якщо будеш пам'ятати, що фоном у тебе війна.

Про Петлюру і "Чорного лебедя" в Росії

Через війну багато громадян зараз поглиблено цікавляться історією. Чи згас у Вас інтерес до цієї науки, адже, окрім музичної освіти, ще маєте і диплом історика?

— Ні, не згас. Я дуже люблю історію, але бачу її під своїм кутом, пов'язаним із мистецтвом. Цікавлюся Лесем Курбасом, і моя дипломна робота була йому присвячена. І я дійшов до того, що взяв у руки оригінал доносу, який написали на Курбаса, хоч як це прикро, корифеї українського театру.

І за цим доносом Курбасу потім прив'язали камінь до ніг і втопили на Соловках. Це неможливо сприймати спокійно. Його вбили разом із Всеволодом Мейерхольдом. Це найсучасніші, найкласніші режисери. Я розумію точно, чому зараз такий несмак і жах на Росії. Бо там вбили всіх нормальних, як Мейєрхольда. Якщо там постійно вбивають таких, як не всі, топлять їх, вішають, мордують, тому в РФ і не може щось нормальне вирости.

EL Кравчук: "Вважаю, що треба переосмислити Булгакова"

Дуже вірю, що історія як наука важлива. Якщо буду знати своє коріння і розуміти, в якому напрямку воно росте, буду мудрішим і не робитиму помилки знову і знову.

Ще як історик дуже цікавлюся першою половиною XX століття, зокрема діяльністю і роллю Петлюри. Бо до того, як українців стали називати "бандерівцями", нас нарікали "петлюрівцями". Чому нас так називали? Тому що Петлюра захищав Україну, намагався зробити так, щоб достойні представники культури, науки, літератури були збережені. Він зберіг нам дуже багато людей, мову, пісні тощо. Потім минуть роки і ми зрозуміємо, наскільки він важливим був для країни. Тож як історик цікавлюсь саме цим часом, це моя основна цікавість.

Крім того дуже захоплююся старовинними моментами трипільської культури. Ці артефакти, пектораль, мистецький простір і загалом той час дуже мені цікаві.

Чи можливий зараз злам на користь України у війні?

— Можливо, буде якийсь "Чорний лебідь", Black swan (несподівана подія, яка призводить до серйозних наслідків. — Авт.). I believe. Тобто, я абсолютно вірю в це, що щось може бути таке в Росії, що переломить цей хід історії. І що швидше це росіяни зрозуміють, то швидше відреагують.

Свого часу Ви багато спілкувалися з російськими зірками, простими росіянами. Чи швидко вони зміняться, щоб знову були комунікації, як до війни?

— Зараз про це неможливо навіть думати. Я пам'ятаю стільки людей, з якими вже ніколи не матиму можливості спілкуватись. І навіть з двома близькими друзями.

Це вже, здається, назавжди. Можливо, якесь покоління має змінитися в Росії, щоб відновились хоча б якісь відносини і стосунки українців та росіян. Зараз же це неможливо.

Про Булгакова і дерусифікацію

Як ставитеся до демонтажу пам'ятників діячам російської культури? У Києві пам'ятник Пушкіну демонтували, чимало вулиць вже перейменували. А музей Булгакова у Києві треба зносити?

— Мабуть, потрібно залишити. Було ім'я Булгакова, бо це був його будинок. Нічого ти не зробиш з домівкою цією. Але ж Булгаков — це завжди про те, про що він писав. Про чорне і біле. Про диявола і Христа. Він такий був завжди, з чорним і білим всередині. І з Христом, і з дияволом. І Україна у нього теж була. Він, як і Олександр Вертинський (український та радянський кіноактор, композитор, поет і співак, кумир естради в першій половині XX століття. — Авт.), на жаль, діти свого часу. Вони, мабуть, і не знали, що інше може бути.

А коли ти знаєш, що інше може бути, — це інша річ. От я розумію своїх маму чи тата, яким було по 80 років (батько артиста тривалий час хворів на ковід і помер у 80-річному віці у квітні 2022 року після окупації Бородянки. — Авт.) і які народилися в Совєтському Союзі, прожили в СРСР, були впевнені, що так все і буде в Совєтському Союзі. А є багато поколінь, які народилися в Совєтському Союзі і померли в ньому. І я думаю, Боже, люди, як же вам не пощастило — і народитись, і померти при тому всьому. Мамочко! Це просто як кара небесна!

І ось тому я вважаю, що треба переосмислити Булгакова. Але не потрібно це робити зараз. Не варто це виставляти як щось важливе. Булгаков — це частина київської культури. У нас у Києві було багато класних євреїв. У нас багато в Києві було цікавих вірмен, як і у Львові, наприклад. І є дуже цікава зараз вірменська тусовка, як Роман Гургенович Балаян і всі інші. І що ми будемо зараз робити?

Може, є азербайджанська тусовка. І що ми будемо робити? Україна завжди була дуже гостинною. І це класно, що у нас всі нормально спілкуються. Це, мабуть, була завжди територія миру. Зараз, на жаль, наша територія поки не миру.

Про перевтілення у Тараса Шевченка

В контексті історії наостанок спитаю про мюзикл з Вашою участю про Тараса Шевченка. Що це за новий проєкт?

— Я так захоплююсь цією людиною. Не вважаю, що Тарас Шевченко це посередній письменник. Це сучасна література, яку ми просто не можемо побачити в розрізі сучасності. Нічого не змінилося з часу, коли Шевченко творив. Прочитайте, що він написав і порівняйте його твори з тим, що пише Вакарчук. Це дуже різні рівні.

Водночас у світі дуже популярним став напрям, який має назву "Омаж". Ти береш якусь цитату, осучаснюєш її, накладаєш на музику і створюєш по суті нову пісню.

Так за мотивами творів Шевченка ми з поетом Борисом Гриньовим зробили першу пісню "Садок вишневий коло хати, а дрони як хрущі гудуть". Потім зробили ще декілька пісень. Їх почули в Театрі Шевченка, який мав на старті назву "Березіль", створений Лесем Курбасом. І вони кажуть нам: "Давайте зробимо мюзикл про Тараса Шевченка, а ти будеш грати головну роль, ми знайдемо грант, Goethe-Institut підтримав цю ідею. Тож 31 січня буде презентація цього проєкту в Харкові. Мюзикл називається "Шевченко 2.0".

"Поважаю харківських ультрас"

На прем'єру приїдуть і представники Goethe-Institut, адже це величезний проєкт з піснями і трупою театру імені Шевченка. Звісно, концерт буде і в Києві, мабуть, також і за кордоном, на якихось фестивалях. Так що ми зможемо дуже гучно там виступити.

Дуже приємно, що прем'єра відбудеться саме у Харкові. Бо у цьому місті є патріотично налаштовані футбольні фанати. Я їх поважаю і за пісню "Путін — *уйло", але ще більше — за їхню проукраїнську позицію, які одразу стали на захист свого міста і України, і ніхто з ультрас не вагався. Ставлюся до них з повагою і дякую їм за це дуже. Мюзикл поставив дуже класний режисер Олександр Ковшин. У ньому гратиме також дуже цікавий актор і драматург театру Дмитро Терновий. Він глибоко досліджує тему свободи і несвободи, автократії та демократії. Дуже класний художник в цьому проєкті Костя Панамарюк.

Ми зараз ще працюємо над тим, яким я там буду, готуємося до прем'єри.

А фінал який у цьому мюзиклі, позитивний?

— Фінал дуже класний. Буде хор, який співатиме під оплески знамениту пісню групи Queen We will rock you. У мюзиклі буде все: і сольні партії, і дуети, і тріо. Причому все гратиметься дуже природно. І будуть там саме пісні, зроблені в омажі. Це буде щось неймовірне!

Довідково

  • EL Кравчук, справжнє ім'я якого Андрій Остапенко-Кравчук, народився 17 березня 1977 року (зараз йому 46 років) у литовському місті Вільнюс. 1989 року родина переїжджає до Києва, де Андрій закінчив школу та вступив до київського Музичного училища імені Глієра. Одночасно навчався і в Університеті імені Драгоманова на історичному факультеті.
  • 1995 року Андрій Кравчук переміг на міжнародному конкурсі "Червона Рута". Тоді ж і розпочав свою музичну кар'єру та запис першого альбому. У 1997 році вийшов його перший альбом "Нічий". Всього в доробку артиста 9 альбомів, з яких 7 він випустив до творчої паузи і ще два з 2021 року.
  • На початку 2000-х EL Кравчук (де EL — означає електронний), був дуже популярним та затребуваним артистом, він брав участь у різних телешоу, робив успішні дуети (наприклад, з Вєркою Сердючкою) та навіть знімався у фільмах та серіалах, робив мюзикли. Однак після гучного успіху артист на довгий час "зник з радарів" українського шоу-бізнесу. І лише останніми роками відновив свою творчу діяльність.
Теги за темою
музикаЗірки
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Євро-0 може повернутися на АЗС: експерт розкрив, чому уряд розглядає такий крок
GlavRed
2025-07-06T21:27:25Z
В російських аеропортах скасували сотні рейсів «для забезпечення безпеки польотів»
УкраинФорм
2025-07-06T20:36:22Z
"Мають бути дві сукні на сім років": Гетьманцев розповів, як вираховують прожитковий мінімум, у мережі обурені
Telegraf
2025-07-06T19:57:02Z
Яку площу землі можуть виділити учаснику бойових дій
24tv
2025-07-06T19:03:17Z
Не так, як в Україні: Попенко розповів про реальну вартість комуналки в Європі
Хвиля
2025-07-06T18:45:04Z
В Україні торік створили 86 об’єктів природно-заповідного фонду - Міндовкілля
УкраинФорм
2025-07-06T18:39:38Z
Літаки не літають, потяги – не їдуть: через БпЛА росіяни не можуть виїхати з Санкт-Петербурга
24tv
2025-07-06T18:12:39Z
Надбавка до пенсії за понаднормовий стаж, хто має право і як оформити
360ua.news
2025-07-06T18:03:40Z
Китай дорого заплатив за лідерство у сфері рідкоземельних металів – NYT
InternetUA
2025-07-06T18:00:36Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Що зробити перед сном, щоб прокинутися без стресу: проста дія
Gazeta UA
2025-07-06T21:39:29Z
Нова версія коронавірусу: що вона робить із людським голосом
Фокус
2025-07-06T19:36:08Z
І корисні, і смачні: 12 овочів із найнижчим вмістом цукру
GlavRed
2025-07-06T19:27:33Z
Чому після роботи за комп’ютером німіють пальці?
360ua.news
2025-07-06T19:18:01Z
Як розпізнати інсульт: основні ознаки і симптоми
Gazeta UA
2025-07-06T17:36:29Z
Китай обмежує держзакупівлі медичного обладнання з ЄС
УкраинФорм
2025-07-06T16:09:57Z
Чому волосся випадає через стрес — і як його врятувати
360ua.news
2025-07-06T16:06:08Z
Коли РФ почне найбільший терор проти українських міст: Берлінска закликала готуватися
TSN
2025-07-06T21:18:43Z
Ізраїль планує призвати понад 50 000 студентів релігійних вишів
Лига
2025-07-06T20:49:46Z
Хто насправді вирішив призупинити постачання зброї Україні — Клімкін вказав на головного
TSN
2025-07-06T20:36:55Z
Навіщо Трамп блокує допомогу Україні: Клімкін пояснив
TSN
2025-07-06T20:36:08Z
Україна переможе, якщо Захід візьметься за розум: Forbes назвав план дій
GlavRed
2025-07-06T20:27:37Z
Кому вигідна нескінченна війна в Україні
GlavRed
2025-07-06T20:27:27Z
Нетаньяху: Ізраїль не допустить присутності ХАМАС у Газі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-06T20:24:45Z
Після негативної розмови з Путіним: чи надасть Трамп Україні зброю
24tv
2025-07-06T20:12:14Z
Зеленський підписав санкції проти криптовалютного ринку Росії
Комсомольская правда
2025-07-06T20:06:08Z
Британія зупинила виробництво винищувачів Typhoon через брак замовлень, – FT
24tv
2025-07-06T21:18:15Z
Прикордонники показали, як знищили розвідувальний дрон та станції зв’язку росіян
УкраинФорм
2025-07-06T21:12:43Z
" Я тут, бо мені не байдуже": у Києві відбулася акція на підтримку полонених українців
24tv
2025-07-06T21:03:55Z
ЦАХАЛ розішле 54 тисячі повісток студентам ультраортодоксальних семінарій
24tv
2025-07-06T21:03:15Z
"Дитині з метро" виповнюється 25 років: історія, яка сколихнула весь світ
Фокус
2025-07-06T20:57:12Z
Американські розробники представили новий бойовий корабель USS Pierre класу Independence
InternetUA
2025-07-06T20:51:45Z
Новий закон в Огайо кардинально змінив процедуру отримання водійських прав
Топ Жир
2025-07-06T20:48:06Z
Базова військова підготовка з 1 вересня: депутат пояснив, як усе працюватиме
TSN
2025-07-06T20:36:42Z
Базова військова підготовка для студентів: у Раді розкрили ключові деталі
GlavRed
2025-07-06T20:27:49Z
Росіяни атакують на різних напрямках та обстрілюють позиції: зведення Генштабу за 6 липня
24tv
2025-07-06T20:42:46Z
Чи прийдуть до України "пекельні рекорди": якою буде погода наступного тижня
TSN
2025-07-06T20:36:04Z
Повернувся із СЗЧ добровільно: військових попередили щодо виплат
Знай
2025-07-06T20:21:44Z
На фронті 149 зіткнень, ворог зробив 40 спроб вклинитися в оборону на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-07-06T20:03:45Z
Окупанти вдарили по авто на Харківщині: що відомо про загиблого хлопчика і його родину
24tv
2025-07-06T20:03:12Z
Квест не зламати ноги і дійти до пляжу. Що стало зараз з окупованим Сімеїзом в Криму
Telegraf
2025-07-06T20:00:35Z
Прогноз погоди в Україні на тиждень з 7 по 13 липня: синоптики попередили, де буде найспекотніше та куди прийдуть грози
Политека
2025-07-06T20:00:21Z
Окупанти тричі за день обстріляли Куп'янськ: пошкоджено багатоповерхівку, є постраждалі
24tv
2025-07-06T19:54:53Z
"З видом на шахеди": креативна реклама квартири в Одесі повеселила мережу
Telegraf
2025-07-06T19:48:48Z
«Це символ демона, терміново викиньте!»: мольфар розповів про трендову дитячу іграшку
GlavRed
2025-07-06T21:27:51Z
Гороскоп на завтра 7 липня: Ракам - неймовірний успіх, Стрільцям - гарні новини
GlavRed
2025-07-06T21:27:13Z
Гора ягід та неймовірна начинка: рецепт пирога "Літня фантазія"
24tv
2025-07-06T20:48:06Z
Як позбутися мух в квартирі: чотири рослини, які ненавидять комахи
Фокус
2025-07-06T20:15:38Z
Весілля Безоса принесло Венеції 1,1 мільярда доларів
InternetUA
2025-07-06T20:00:19Z
Бюджетні "Мальдіви" в центрі Європи: блогер зробив неймовірне відкриття для всіх
24tv
2025-07-06T19:15:09Z
Чому вам обов'язково треба відпочити на Світязі влітку
24tv
2025-07-06T19:06:19Z
Як очистити клавіатуру ноутбука: корисні поради
InternetUA
2025-07-06T18:57:21Z
Сім’я з Британії виграла суд у туроператора через відсутність снігу у Лапландії
360ua.news
2025-07-06T18:27:36Z
Юрій Нікітін показав свою 94-річну маму-іменинницю
GlavRed
2025-07-06T21:27:04Z
3 найкращі літні романтичні фільми для перегляду у спекотний вечір
24tv
2025-07-06T20:36:49Z
Донька Тетяни Шеліги розкрила правду про стан зірки напередодні її смерті: "Пекельні болі"
TSN
2025-07-06T20:36:46Z
Максим Галкін замилував прогулянкою з 76-річною Пугачовою та розвагами з їхніми дітьми-двійнятами
TSN
2025-07-06T20:36:13Z
Без краплі фотошопу: Ольга Сумська вразила архівними фото з відвертої зйомки
24tv
2025-07-06T19:36:05Z
"Клявся, божився, що ніколи не одружуся": герой "Азовсталі" Михайло Діанов показав фото зі свого весілля
FaceNews
2025-07-06T19:21:34Z
30 років тому Сильвестр Сталлоне приміряв образ Адама у найкращій рекламі Versace: кадр – шедевр
24tv
2025-07-06T19:18:18Z
Melovin заявив про мобілізацію просто під час концерту: де служитиме співак
TSN
2025-07-06T19:09:42Z
"Він з нами!": світова зірка кіно "запалила" на останньому концерті Оззі Осборна
Фокус
2025-07-06T19:06:56Z
Інтернет-шахраї ошукали чоловіка на понад 50 тисяч гривень
InternetUA
2025-07-06T21:27:21Z
Упродовж тижня з небезпечних територій Сумщини евакуювалися 150 людей, серед них - 25 дітей
УкраинФорм
2025-07-06T20:49:50Z
На Львівщині чоловік став "в'язнем" ванної кімнати: курйозна історія від ДСНС
TSN
2025-07-06T20:36:44Z
У ДСНС прокоментували інформацію про "пожежу" на ТЕЦ-6
Gazeta UA
2025-07-06T19:21:43Z
Вибух та пожежа у Києві: що відомо про наслідки
TSN
2025-07-06T18:51:18Z
На Львівщині чоловік інформував у Viber про патрулі ТЦК
InternetUA
2025-07-06T18:28:38Z
На Львівщині рятувальники визволили чоловіка, став заручником власної ванної
ГЛАВКОМ NET
2025-07-06T18:27:49Z
У Києві чоловік святкував реєстрацію Bentley Bentayga та розбив його вщент, – ЗМІ
24tv
2025-07-06T18:27:02Z
Повінь в Техасі: щонайменше 67 людей загинули, зокрема дівчатка з літнього табору
Комсомольская правда
2025-07-06T18:13:15Z
Кожен п’ятий покупець тепер витрачає понад тисячу доларів щомісяця на автомобіль
Топ Жир
2025-07-06T19:03:49Z
Стартував аж 19-им: сенсаційний пілот з Німеччини вперше в кар'єрі потрапив на подіум Формули-1
24tv
2025-07-06T18:18:36Z
Тест-драйв Ford Puma 1.0 MHEV 155: гібрид, який про керованість
AutoCentre
2025-07-06T18:06:36Z
Новий Kia K4 GT-Line не є справжнім GT, але перемагає у найважливішому: огляд
Топ Жир
2025-07-06T17:03:52Z
Фахівці назвали найбрудніші місця в салоні автомобіля та прості способи їх чищення
Gazeta UA
2025-07-06T16:15:11Z
Геймер перетворив авто Honda CR-V на контролер для Need for Speed ​​Underground
ITC
2025-07-06T16:01:29Z
Запасне колесо — у минулому, чи готові ви до ризику на дорозі?
360ua.news
2025-07-06T15:00:22Z
Nio випустила електрокросовер Onvo L90: 6 місць, холодильник, 600 км пробігу менш ніж за $42 тис
ITC
2025-07-06T12:25:36Z
Великовантажні автомобілі з нульовим рівнем викидів хочуть звільнити від дорожніх зборів до 2031 року
AutoCentre
2025-07-06T11:49:54Z
"Підмога з Марса": дивний слід у небі над Одесою та Кримом переполошив українців
Telegraf
2025-07-06T20:27:44Z
Не працює будильник на смартфоні Android: причини та способи вирішення проблеми
InternetUA
2025-07-06T19:51:59Z
"Творчість та її автор": кіт став зіркою мережі через "шкоду" в домі господаря
Фокус
2025-07-06T19:51:06Z
Apple готує понад 15 нових продуктів до кінця року
Portaltele
2025-07-06T19:48:59Z
Освічений кур'єр: випускник Оксфорда покинув науку заради служби доставки в Китаї
Фокус
2025-07-06T18:06:03Z
Підтримка Windows 10 завершується: що робити користувачам старих ПК
InternetUA
2025-07-06T17:18:11Z
Як зберегти колонку в хорошому стані під час використання на природі: поради
InternetUA
2025-07-06T15:48:05Z
Не працює будильник на смартфоні Android: причини та способи вирішення проблеми
Gazeta UA
2025-07-06T15:30:39Z
Абонентам Lifecell: monobank показав, як поповнити рахунок без інтернету
Хвиля
2025-07-06T15:03:29Z
Жіночий Євро-2025 з футболу. Норвегія обіграла Фіннляндію, Швейцарія - Ісландію
УкраинФорм
2025-07-06T21:15:46Z
Айна оновить свою угоду з Ноттінгем Форест
Football.ua
2025-07-06T21:15:26Z
Скрипник: Наша мета – бути тією силою, котрою Зоря була раніше
Football.ua
2025-07-06T20:51:38Z
Крістал Пелес посилиться захисником Аякса
Football.ua
2025-07-06T20:21:30Z
Колишній суперник Кличка розповів, як завершиться реванш Усик – Дюбуа
24tv
2025-07-06T20:21:01Z
Німеччина трансферна. Літні переходи
Football.ua
2025-07-06T19:51:53Z
Шахтар — Словацко 1:1 Відео голів та огляд товариського матчу
Football.ua
2025-07-06T19:48:42Z
Баскетболістки збірної України обіграли Боснію та Герцеговину на Євро-2025
УкраинФорм
2025-07-06T19:42:44Z
Росіяни вбили чемпіона України з водного поло Родіона Пустового
24tv
2025-07-06T19:18:04Z