MY.UAНовини
Ваш комп'ютер перегрівається? Ось як це виправити
Ваш комп'ютер перегрівається? Ось як це виправити

Ваш комп'ютер перегрівається? Ось як це виправити

Тепло – звичайний побічний продукт роботи комп'ютера, але воно може стати грізним ворогом, якщо воно перетинає поріг "безпечної робочої температури". 24 Канал розповість, як запобігти перегріванню, щоб ваш комп'ютер залишався надійним супутником на довгий час.

Як дізнатися температуру комп'ютера

Перш ніж заглиблюватися у внутрішні лабіринти комп'ютера, щоб усунути проблему перегріву, дуже важливо отримати точні дані про його температуру. Для цього треба зовсім трішки зануритися у сферу цифрової діагностики: спеціалізоване програмне забезпечення, призначене для моніторингу теплового стану системи.

Такі інструменти, як HWMONITOR або SpeedFan, а також фірмові утиліти, що надаються деякими виробниками ноутбуків і материнських плат, слугують вашими цифровими термометрами. Вони показують температуру найбільш чутливих до нагрівання компонентів вашого комп'ютера в режимі реального часу, дозволяючи вам оцінити їхній стан під впливом навантажень.

Ось як перевірити температуру системи:

  1. Виберіть і встановіть інструмент моніторингу: HWMONITOR, SpeedFan або будь-яку іншу подібну надійну утиліту. Завантажте її з надійного джерела, щоб уникнути небажаного програмного забезпечення.
  2. Запустіть її з правами адміністратора, щоб переконатися, що вона має необхідні дозволи для глибокого дослідження теплового стану вашої системи.
  3. Після запуску програми перейдіть до розділу "Датчики", а потім до "Температура". Тут більшість програм покажуть поточну температуру вашого процесора, графічного процесора та інших компонентів.
  4. Для ретельної перевірки відстежуйте температури в умовах навантаження. Запустіть гру або ресурсоємну програму і спостерігайте за стрибками температури.

Зона теплового комфорту для вашого процесора коливається близько 48ºC під час виконання звичайних завдань. Однак не лякайтеся, якщо ця цифра зростає під час ігор, або виконання ресурсоємних завдань до 80ºC – це нормально. Важливо зазначити, що ці цифри можуть коливатися залежно від температури в приміщенні.

Тривожні дзвіночки повинні лунати, якщо температура перевищує ці показники. Постійно високі показники можуть свідчити про те, що система потребує охолодження. Далі ми розглянемо ймовірні причини перегріву та рішення, які допоможуть охолодити вашу систему.

Пилюка наш ворог №1 і як її позбутися

Пил: мовчазний ворог електронного обладнання. Це поширений, але часто недооцінений винуватець багатьох інцидентів, пов'язаних з перегрівом. Якщо його не контролювати, він вкриває компоненти вашого ПК, перешкоджаючи необхідному потоку повітря і діє як термоізолятор, що призводить до підвищення температури.

Регулярне чищення ПК всередині – це не лише питання естетики, але й профілактика для здоров'я вашого комп'ютера.

Розберімось, як саме очистити від пилу наш ПК:

  1. Етап підготовки: Вимкніть комп'ютер і відключіть його від мережі. Безпека понад усе! Завжди вимикайте комп'ютер і від'єднуйте всі кабелі перед початком процесу очищення. Це захистить як вас, так і делікатні компоненти вашого комп'ютера.
  2. Попередня очистка: Пилосос може стати вашим найшвидшим союзником, якщо все потрібно зробити швидко. Якщо ви використовуєте потужний пилосос, намагайтеся не розміщувати його безпосередньо біля внутрішніх компонентів, щоб запобігти їх пошкодженню. Наше завдання прибрати більші пилинки, не створюючи при цьому бурю всередині комп'ютера.
  3. Прибираємо дрібний пил: Далі наш головний інструмент, це м'який, тонкий пензлик, він ідеально підходить для очищення від пилу куточків і щілин. Обережно протріть вентиляційні отвори та вентилятори. Щоб запобігти можливому пошкодженню материнської плати, використовуйте для чищення серветку з мікрофібри – достатньо м'яку, щоб захистити, але достатньо ефективну, щоб зібрати пил.
  4. Глибока чистка: Не забудьте обережно вийняти і почистити окремо такі компоненти, як відеокарти (GPU) і планки пам'яті (RAM), щоб отримати доступ до слотів і контактів материнської плати, які часто приховують прихований пил.

Щомісячне прибирання рекомендоване для тих, хто працює в умовах підвищеної запиленості. В іншому випадку достатньо проводити цю процедуру раз на кілька місяців.

Як перевірити вентилятори комп'ютера

Вентилятори займають центральне місце в системі охолодження вашого ПК і вони мають працювати невідмінно. Їхнє завдання полягає у відведенні небажаного тепла від компонентів комп'ютера. Однак, як і будь-яке механічне обладнання, вентилятори іноді можуть давати збої у своїй роботі, що може призвести до того, що ваша система залишиться без активного охолодження..

  1. Початкова перевірка вентилятора: Увімкніть комп'ютер і поспостерігайте. Вентилятори повинні запрацювати, кожен з них повинен обертатися, що свідчить про здатність вашої системи до охолодження. Це ваша базова перевірка, щоб переконатися, що всі вентилятори працюють.
  2. Оцініть стан під навантаженням: Піддайте ваш ПК невеликому навантаженню увімкнувши гру або спеціальний тест. Поспостерігайте за реакцією вентилятора; повинно бути помітне збільшення швидкості обертання в міру зростання внутрішньої температури. Це збільшення RPM (обертів на хвилину) є інстинктивною реакцією вашого вентилятора на підвищення рівня тепла.
  3. Виявлення несправностей вентилятора: Якщо швидкість обертання вентилятора залишається незмінною, попри зростання температури – у вас проблема. Вентилятор, який не реагує на теплові сигнали потребує негайної уваги.
  4. Використайте стороннє ПЗ: сторонні програми, такі як SpeedFan, можуть запропонувати програмне рішення для керування вентиляторами. Однак сумісність є вибірковою, тому це не універсальне рішення.

Регулярна перевірка вентиляторів повинна стати частиною рутини обслуговування вашого ПК. Переконавшись, що ваші вентилятори реагують на зміни температури, ви можете продовжити термін служби комп'ютера. Якщо ви виявили проблему пов'язану з роботою вентиляторів, краще звернутися до фахівців у сервісному центрі.

У наступному розділі ми розглянемо, як налаштування параметрів системи може допомогти підтримувати прохолоду та продуктивність вашого комп'ютера.

Тонкі налаштування для прохолодної роботи

Якщо зайти в BIOS і змінити налаштування живлення комп'ютера, можна суттєво вплинути на керування температурою. Це гарантує, що ваш комп'ютер працюватиме лише з тією інтенсивністю, яка йому потрібна, запобігаючи непотрібному перенапруженню та надмірному виробленню тепла.

Точне налаштування цих параметрів подібне до встановлення правильного темпу для марафонця – надто швидкий темп призведе до перегріву, надто повільний – до невиконання поставлених завдань.

BIOS або UEFI – це низькорівневий центр керування вашим комп'ютером, де ви можете налаштувати параметри обладнання, які Windows не може. Щоб дістатися до цього сховища системних налаштувань, ви завантажитеся за допомогою параметрів Розширеного запуску Windows:

  1. Ініціювання розширеного запуску: Перейдіть до Пуск > Параметри > Оновлення та безпека > Відновлення і натисніть на Перезавантажити зараз у розділі Розширений запуск.
  2. Після перезавантаження системи на синьому екрані виберіть Виправлення неполадок > Додаткові параметри > Налаштування мікропрограми UEFI, а потім перезавантажтеся, щоб увійти до BIOS.

Керування налаштуваннями живлення

Неправильні налаштування живлення можуть призвести до того, що ваш процесор працюватиме гірше, ніж потрібно. Саме тут ви можете втрутитися, щоб забезпечити більш прохолодне обчислювальне середовище.

  1. Обмеження FPS: В іграх вам часто хочеться отримати найвищу частоту кадрів у секунду (FPS), але узгодження частоти оновлення монітора (вимірюється в Гц) з частотою кадрів у грі може зменшити непотрібне навантаження на ваш графічний процесор. Встановлення граничного значення FPS, яке відповідає можливостям вашого монітора, може зменшити теплове навантаження без шкоди для візуальної продуктивності.
  2. Регулювання потужності процесора: Windows пропонує детальний контроль над робочою стелею вашого процесора за допомогою параметрів живлення:
  3. Доступ до параметрів живлення: Клацніть правою кнопкою миші на кнопці Пуск і виберіть Опції живлення. У відповідному розділі налаштувань клацніть на Додаткові параметри живлення.
  4. Зміна параметрів плану: Виберіть Змінити параметри плану поруч із вашим активним планом енергоспоживання, а потім виберіть Змінити додаткові параметри енергоспоживання.
  5. Налаштування процесора: Знайдіть параметр Керування живленням процесора та встановіть значення Максимальний стан процесора приблизно на 70%. Це не дозволить процесору досягти максимальної тактової частоти, тим самим зменшуючи тепловиділення.

Застосуйте нові налаштування, збережіть зміни та перезавантажте комп'ютер. Тепер ви відкалібрували свій комп'ютер для роботи в більш прохолодному та стабільному діапазоні продуктивності.

Перегрів комп'ютера – поширена проблема. Але якщо ви виявите її на ранній стадії, то зможете вирішити проблему, не пошкодивши жодного з ваших пристроїв.

Принаймні одна з наведених вище порад допоможе вам уникнути перегріву пристрою, навіть якщо ви живете в теплій країні. Якщо ви все ще страждаєте від проблем після того, як спробували кожну з них, можливо, настав час придбати новий комп'ютер.

Теги за темою
Гаджеты
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Франція виділяє 10 млн євро на ремонт пошкодженого дроном РФ укриття на ЧАЕС
Европейская правда
2025-05-14T14:04:59Z
Карательные санкции и слабые места экономики РФ: какие рекомендации получил Евросоюз
Европейская правда
2025-05-14T14:03:27Z
Мери Києва і Броварів об'єдналися? На вʼїзді до Києва зʼявилися агітаційні плакати
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T14:03:16Z
Сибіга в Туреччині зустрівся з главою МЗС Фіданом
Европейская правда
2025-05-14T13:42:51Z
Трамп анонсував найближчими днями «хороші новини» щодо України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T13:39:11Z
Переговори в Стамбулі: хто вже прибув до Туреччини і що обговорили
ТСН
2025-05-14T13:36:54Z
Трамп анонсував "гарні новини" щодо війни РФ проти України після зустрічі в Катарі
ТСН
2025-05-14T13:36:45Z
Мирні переговори у Стамбулі: на що розраховує Україна
ТСН
2025-05-14T13:36:01Z
Дуда прийняв одіозного кандидата в президенти Румунії
Европейская правда
2025-05-14T13:33:35Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Виступ України на "Євробаченні-2025" розірвав YouTube за переглядами: номери яких ще країн у топі
ТСН
2025-05-14T13:21:44Z
Фіналіст "Євробачення-2025" неочікувано заспівав українською пісню Bird of Pray
ТСН
2025-05-14T12:33:50Z
Гуморист Розовий розлучається з дружиною
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T12:09:23Z
Дружина зірки "Ліги сміху" Віктора Розового подала на розлучення через його зради: "Рік був пеклом"
ТСН
2025-05-14T11:33:14Z
На могилі Ніни Матвієнко встановлено пам’ятник
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T10:48:48Z
47-річний Том Гарді шокував своїми проблемами зі здоров'ям і здивував причиною їхньої появи
ТСН
2025-05-14T10:36:34Z
"Євробачення-2025": коли у фіналі конкурсу виступить Ziferblat і що таке "вибір продюсера"
TSN
2025-05-14T10:15:33Z
Андрій Білоус вперше прокоментував своє звільнення з Молодого театру: "Я подав заяву добровільно"
TSN
2025-05-14T10:06:00Z
Верещук хоче, щоб у школах викладали ветерани
ТСН
2025-05-14T13:36:16Z
Юристи відповіли, хто і коли може звільнитися з служби за віком під час воєнного стану
ТСН
2025-05-14T13:36:12Z
Містичне попередження від мольфара: названо найнебезпечніший день травня
TSN
2025-05-14T13:06:00Z
Мерц заявив, що Бундесвер повинен стати найсильнішою армією Європи
Европейская правда
2025-05-14T12:43:58Z
За програмою «єКнига» придбано майже 215 тис. книжок: названо найпопулярнішу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T12:39:56Z
Росіяни сильно просунулися у використанні дронів: в чому небезпека
ТСН
2025-05-14T12:33:36Z
Третя штурмова переважає росіян у піхоті, управлінні і технологіях – Білецький
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T12:18:53Z
В Україні розробили систему переробки вовни для армії
AgroPortal
2025-05-14T12:00:20Z
Німеччина активно відмовляє у притулку росіянам призовного віку: останні дані
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T11:51:36Z
В Україні лютує смертельна інфекційна хвороба: як вберегтися
TSN
2025-05-14T13:21:21Z
Що корисніше: кріп чи петрушка — чому нутриціологи віддають лідерство серед зелені
ТСН
2025-05-14T11:33:50Z
У Соломʼянському районі лікарі проводять виїзне обстеження на вірус гепатиту А
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T10:51:07Z
Що потрібно знати про вірусний гепатит А: як передається, симптоми, пояснює експерт
TSN
2025-05-14T09:48:09Z
Що можна додати до супу, щоб зробити його смачнішим: ці інгредієнти кидають наприкінці варіння
ТСН
2025-05-14T09:33:11Z
Лікарня «Феофанія» відтепер надає послуги для всіх громадян – голова КМВА
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T07:12:20Z
Кір шалено атакує Київ: з 10 контактних хворіють 9 — де найбільший ризик "підчепити"
ТСН
2025-05-14T03:58:47Z
Головки капусти виростуть великими, міцними й соковитими, якщо посадити поруч ці рослини
ТСН
2025-05-14T03:58:39Z
Ці звички руйнують ваш сон: лікарі назвали найпопулярніші помилки
ТСН
2025-05-14T03:57:46Z
Cygnet завершила сівбу: найбільше відвели під кукурудзу
AgroPortal
2025-05-14T14:00:12Z
У Вінницькій області активно сіють кукурудзу, сою, гречку та просо
Agravery
2025-05-14T13:45:56Z
Замість штрафів після атак газовидобувна галузь потребує підтримки – Оринчак
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T13:42:45Z
АгроВіста встановить сонячну електростанцію на даху ферми
AgroPortal
2025-05-14T13:30:36Z
За які 25 копійок можна отримати тисячі гривень: як знайти цінні монети
ТСН
2025-05-14T13:21:20Z
«Укрнафта» отримала нового очільника
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T13:09:13Z
В Україні стрімко подорожчало вершкове масло: що стало причиною стрибка цін
TSN
2025-05-14T13:06:38Z
Міненерго затвердило графіки ремонтних робіт на енергообʼєктах після атак РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T12:42:31Z
Податкова оштрафувала низку автошкіл: який порушень найбільше
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T12:15:16Z
Чи буде влітку гаряча вода у Києві? Відповідь «Київтеплоенерго»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T13:57:03Z
У Сумах окупанти вдарили по промисловому об’єкту: є загиблі та поранені
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T13:21:17Z
У Подільському районі комунальники пересаджують дерева та кущі, які заважають будівництву метро
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T12:45:22Z
В Україні розробили унікальну "антидронову стіну", яка може захистити фронт
ТСН
2025-05-14T12:33:53Z
У Києві та низці областей повітряна тривога: яка загроза
ТСН
2025-05-14T12:18:01Z
Літак на вулицях Києва: чому й куди його перевозили цієї ночі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T12:09:03Z
Росіяни планують літній наступ: експерт назвав можливі напрямки
TSN
2025-05-14T11:48:06Z
На Подолі з'явилася мініатюрна скульптура, присвячена Київським контрактам
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T11:30:10Z
Кияни, не чекайте газу та гарячої води - експерт попередив про кризу комунальних послуг у столиці
TSN
2025-05-14T11:10:11Z
Конспірація не допомогла. У Києві поліція вдруге затримала організатора схем для ухилянтів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T14:06:52Z
У Сумах російські війська вдарили по інфраструктурному об'єкту: що відомо
TSN
2025-05-14T13:21:36Z
14-річна дівчина випала з вікна учбового закладу у Дніпровському районі Києва
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T11:30:27Z
Вчителька з Вінниці допомагала чоловікам втекти за кордон: деталі схеми
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:45:10Z
Вночі на Хмельниччині сталися сильні вибухи: що відомо про атаку "Шахедів"
TSN
2025-05-14T07:33:09Z
Біля узбережжя Криту стався землетрус
Европейская правда
2025-05-14T06:42:49Z
Нацполіція проводить масштабну спецоперацію з понад 200 обшуками: що трапилось
TSN
2025-05-14T03:59:36Z
СБУ викрила зрадника, який готував удар по лініях електропередач Рівненської АЕС
ТСН
2025-05-14T03:58:20Z
На Волині чоловік пропонував сестрі дружини секс: він поплатився
ТСН
2025-05-14T03:58:12Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
ЄСА надала автовиробникам саме те, про що вони просили
Топ Жир
2025-05-12T13:00:04Z
Електромобілі Hyundai у небезпеці: китайські бренди націлились на ринок Південної Кореї
AutoGeek
2025-05-12T12:48:25Z
Ретроградний Меркурій у 2025 році: чого чекати і кого омине травень
VGorode
2025-05-14T13:30:40Z
Всі подруги проситимуть у вас рецепт: торт "Жіночий каприз"
ТСН
2025-05-14T12:33:42Z
Зустрічайте безалкогольну новинку — "Біле Alco 0" зі смаком грейпфрута
VGorode
2025-05-14T10:21:25Z
Скільки днів не псується варена гречка: експерти розповіли про точну тривалість зберігання популярної страви
ТСН
2025-05-14T08:33:20Z
Несподівані формати відпочинку: що стає популярним серед багатіїв
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T06:27:48Z
Найпопулярніші фрукти у світі перебувають на межі зникнення: що відомо
TSN
2025-05-14T03:59:04Z
Як відлякати птахів від вишень, черешень та малини: три найкращі способи
ТСН
2025-05-14T03:58:58Z
Нумерологи стверджують, що у ці дати народжуються найпривабливіші жінки: перевір свою
ТСН
2025-05-14T03:58:54Z
Як зберегти редиску від тріщин: основні поради для городників
TSN
2025-05-14T03:58:09Z
Найкращий тенісист світу провів зустріч з Папою Римським
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T13:48:24Z
Жеребкування Євро-2026: гандболіст збірної України назвав бажаних суперників
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T11:36:27Z
Школярка загинула від влучання списа в голову на тренуванні з легкої атлетики у Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T11:21:19Z
«Шахтар» – «Динамо»: де та коли дивитися трансляцію фіналу Кубка України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:36:32Z
На фронті загинув призер чемпіонатів світу з веслування Олександр Калініченко
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:18:18Z
Президент Бразилії відреагував на призначення іноземця головним тренером збірної
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:09:01Z
Євроліга прокоментувала загибель 17-річного баскетболіста
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:51:58Z
«Приниження». Російський тренер влаштував істерику через недопуск ковзанярів з РФ до Олімпіади
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:36:00Z
Збірна України з баскетболу дізналась потенційних суперників у кваліфікації чемпіонату світу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:12:05Z
Мегаполіси США поступово йдуть під воду: дані вчених вражають
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T14:06:46Z
Блакитні очі — подарунок одного предка: вчені довели спільне походження мільйонів людей
ТСН
2025-05-14T13:21:46Z
Світло має секрет?: Нове відкриття ставить під сумнів основи фізики
ТСН
2025-05-14T11:33:08Z
Apple розробляє технологію керування iPhone силою думки - імплант вже тестують
TSN
2025-05-14T09:48:07Z
Чи ваш кіт психопат? Вчені створили тест, який дає відповідь
TSN
2025-05-14T08:06:41Z
Магнітна буря 13 травня: яка буде її активність
TSN
2025-05-14T05:18:49Z
Як ухвалювати рішення за секунди: техніка від ЦРУ
ТСН
2025-05-14T03:59:19Z
На Марсі виявили "вафлі" та "стільники": вчені припускають сліди давнього життя
ТСН
2025-05-14T03:59:11Z
"Загублене море" під США: як школяр натрапив на озеро, яке не може дослідити навіть наука
ТСН
2025-05-14T03:58:13Z