MY.UAНовини
Яким буде Місяць у 2075 році: чи зможуть люди влаштуватися на супутнику та не почати нову війну
Яким буде Місяць у 2075 році: чи зможуть люди влаштуватися на супутнику та не почати нову війну

Яким буде Місяць у 2075 році: чи зможуть люди влаштуватися на супутнику та не почати нову війну

Учені вважають, що до 2075 року на Місяці буде принаймні одна постійно населена станція. А найбільші оптимісти допускають, що через 50 років на Місяці народжуватимуться діти. Щоправда, песимісти не виключають, що активне освоєння Місяця може спровокувати війну...

Прихильники дослідження Місяця впевнені, що через 50 років природний супутник Землі більше не буде просто порожнім небесним тілом. До 2075 року, на думку експертів, на Місяці буде принаймні одна постійно населена станція, аналогічна до тих, що сьогодні розкидані по замерзлому Антарктичному континенту. Оптимістичніші прихильники освоєння Місяця сподіваються, що до 2075 року на Місяці може народитися первісток, доводячи цим (або спростовуючи), що людство як вид може виживати не тільки на Землі, пише IFLScience.

Аргументи на користь поселень на Місяці

Італійський консультант із космічної політики Джузеппе Рейбальді — один із затятих прихильників ідеї поселень на Місяці. Шанувальник ери Apollo, Рейбальді є президентом Асоціації Місячного села, неурядової організації з місцем розташування у Відні, яка виступає за облаштування території для постійної присутності людини на Місяці. З часів його молодості, а це часи програми Apollo, багато чого змінилося, каже Рейбальді, й аргументи на користь місячного поселення тепер мають набагато більший сенс, ніж 50 років тому.

"У 1960-х роках політ на Місяць був політичною метою. Це був приз у суперництві між Сполученими Штатами та Радянським Союзом. Але коли американці туди дісталися, у них склалося враження, що Місяць абсолютно негостинний і не має особливих перспектив. Тому його залишили в спокої", — каже Рейбальді.

У 1960-х роках політ на Місяць був політичною метою для США й СРСР

Між 1969 і 1972 роками на Місяці приземлилися шість пілотованих місій. А 12 американських астронавтів, які крокували по Місяцю, зібрали понад 380 кілограмів місячного каміння та ґрунту. Всі взяті зразки, а також інші дослідження показали, що, можливо, Місяць — не таке вже й безнадійне місце.

У 2012 році індійський зонд "Чандраян-1" виявив докази наявності крижаної води в постійно затінених областях величезних кратерів, що покривають полярні регіони Місяця. Це відкриття повернуло ідею про постійне місячне поселення на стіл обговорення. Із льодом у кратерах люди могли б влаштуватися на Місяці й водночас не доставляти все необхідне для виживання із Землі.

"Воду називають золотом космосу. Якщо у вас є вода, ви можете отримати з неї кисень, використовувати її для потреб екіпажу або вирощувати рослини. Ви навіть можете отримувати з неї паливо", — каже Рейбальді.

Також із часів програми Apollo технології розвинулися настільки, що навіть приватні компанії можуть дозволити собі відправлення місяцеходів або проведення інших експериментів на Місяці.

"Дослідження Місяця тепер здаються привабливішими, оскільки з'явився потенціал для створення ринку. Завдяки сучасним технологіям, з'явилася можливість відправляти апарати на Місяць за меншу ціну, ніж у 1960-х роках", — зазначає Рейбальді.

Освоєння Місяця — плани на наступне десятиліття

Паралельно з пілотованими американськими посадками Apollo Радянський Союз приземлив у 1960-х і 1970-х роках на Місяці вісім роботизованих зондів. У 2013 році до цього клубу долучився Китай — із місяцеходом "Ютус", а згодом і досягнув першості, розмістивши "Ютус-2" на дальньому боці Місяця. Індія привернула увагу до Місяця торік, коли її місія "Чандраян-3" уперше в історії розмістила посадковий апарат "Вікрам" і місяцехід "Праг'ян" біля Південного полюса Місяця — області з перспективними водними ресурсами.

Японський стартап iSpace невдало намагався м'яко приземлитися на Місяці минулого року. Ще одна японська ініціатива, місія SLIM (Smart Lander for Investigating Moon) від Японського агентства з дослідження космосу, приземлила свій апарат на Місяці 19 січня.

На Місяці є вода — лід у постійно затінених областях величезних кратерів

Плюс до цього — увесь флот приватних посадкових апаратів, підтримуваних NASA, які перевозять усі види експериментальних технологій, необхідних для людського проживання на Місяці, вишикувався в чергу для запуску в найближчі два роки.

Якщо все піде добре, ці компанії, за словами Рейбальді, одного дня надаватимуть послуги урядово фінансованим місячним станціям. До 2075 року на Місяці вже може існувати квітуча екосистема, що складатиметься з кількох баз у різних місцях — не тільки біля Південного полюса, а й на таємничій зворотній стороні. Місцеві цехи з використання ресурсів забезпечуватимуть мешканців цих станцій водою та будівельними матеріалами, а також титаном і алюмінієм для виготовлення частин космічних апаратів. До цього часу з Місяця можна буде здійснювати запуски на Марс, і високотехнологічні ферми забезпечать постачання продовольства, вирощеного на Місяці.

"Вирішальним моментом стане народження першої дитини на Місяці, — додає Рейбальді. — Я вірю, що протягом 2075 року на Місяці з'явиться первісток. І це продемонструє, чи може людство виживати незалежно від Землі."

Дорожня карта до Місяця — що планує NASA

Професор Єн Кроуфорд, планетолог і астробіолог із Лондонського коледжу Біркбека, має скромніші очікування. До 2075 року він передбачає постійно населену станцію на Місяці, подібну до тих, що зараз присутні в Антарктиці, а можливо, і невеликий місячний готель для багатих космічних туристів, керований приватною компанією — такою, як Amazon, SpaceX або Virgin Galactic.

"Я думаю, що до 2075 року на Місяці буде створено станцію, що постійно діятиме, із екіпажем, який працюватиме позмінно, можливо, кожні шість місяців, як це робиться зараз на Міжнародній космічній станції. Можливо, буде забезпечено постійну людську присутність — для ведення наукової діяльності, частково підтримувану місячними матеріалами, такими як вода й кисень", — каже Кроуфорд.

Важливо Із чим не пустять на космічний корабель: 6 предметів, заборонених у космосі

NASA — ініціатор зусиль Заходу з повернення людей на поверхню Місяця. Через 53 роки після останньої висадки на Місяць — місії "Аполло 17" у грудні 1972 року — заплановано, що місія "Артеміс-2" здійснить пілотований обліт Місяця 2024 року, а "Артеміс-3" приземлиться наступного року. Однак Кроуфорд вважає цей графік надмірно оптимістичним.

"Щоб посадити людей на Місяць, що NASA сподівається зробити з місією "Артеміс-3" у 2025 році, вам потрібно мати транспортний засіб, який зможе приземлитися, а потім повернутися на орбіту. Щось на кшталт місячного модуля з епохи "Аполлона". Але наразі такого транспортного засобу не існує. NASA уклало контракт зі SpaceX на розробку посадкового модуля на основі корабля Starship, але він навіть не здійснив успішного запуску із Землі. Тож я особисто скептичний щодо того, що це можна зробити до 2025 року. Імовірно, це стане можливо до кінця десятиліття", — каже Кроуфорд.

Минулого тижня NASA оголосило, що місію "Артеміс-2" перенесено на вересень 2025 року. Наступна посадка на Місяць, за задумом NASA, може відбутися лише через рік.

Важливо Вони прибули з космосу. Топ 13 "позаземних" технологій, які отримали застосування на Землі

У 2025 році NASA також має намір запустити перший будівельний блок майбутньої місячної орбітальної космічної станції, яка стане базою для нових місій "Артеміс" для дослідження місячної поверхні. До кінця 2030-х років може відбутися десять пілотованих місій "Артеміс". Після цього дорожня карта стає невизначеною.

У своєму Плані для сталого дослідження тк розвитку Місяця, опублікованому 2020 року, NASA представило ранню концепцію базового табору "Артеміс" у регіоні Південного полюса Місяця. До цього плану не прив'язана дата, і він набагато скромніший за бачення місячного села Рейбальді до 2075 року. Базовий табір, що поступово розширюється, може підтримувати екіпажі до чотирьох астронавтів — для візитів, які триватимуть спочатку тиждень або два, а згодом — до двох місяців.

Аргументи на користь науки

Сяочень Чжан, планетологиня й аспірантка з використання місячних ресурсів у Європейському центрі інновацій космічних ресурсів (ESRIC) у Люксембурзі, погоджується з Кроуфордом у тому, що розселення людства на Місяці йтиме неспішно.

"П'ятдесят років може здатися довгим часом, але в галузі космічного дослідження це, імовірно, не так уже й довго. Розробка місій, тестування технологій — усе це займає багато часу. Але я думаю, що через 50 років має існувати хоча б якась базова місячна станція. Сподіваюся, там будуть дослідники, які проводитимуть експерименти, а також якийсь регулярний транспорт між Землею та Місяцем", — каже Чжан.

Наразі Чжан розробляє машину, яка одного дня зможе обробляти місячний пил на Місяці та перетворювати його на придатний будівельний матеріал для використання в 3D-друку.

"Мені б хотілося займатися геологією на Місяці. Наприклад, брати зразки вдень, а потім повертатися на станцію й аналізувати їх просто на місці, на Місяці", — підкреслює вчена-геологиня.

Проведення наукових експериментів безпосередньо на Місяці є важливим моментом, згоден Кроуфорд. Як і дослідницькі станції в Антарктиді, житлові аванпости на Місяці дали б змогу зробити значні стрибки в розумінні людством космосу.

"На Місяці є багато наукової роботи: місячна геологія, астрономія Місяця, науки про життя на Місяці. Усе було б набагато легше, якби існувала постійна наукова інфраструктура. А отже, потрібна місячна база", — каже Кроуфорд.

На конференції "Астрономія з Місяця" астрономи представили цілу низку концептуальних об'єктів, які одного разу могли б розташовуватися на Місяці. Детектор гравітаційних хвиль, інфрачервоний телескоп наступного покоління, який би змінив JWST, або радіотелескоп на темній стороні Місяця можуть стати частиною місячної наукової інфраструктури до 2075 року.

Розгадування невидимого Всесвіту

За словами Кроуфорда, місячний радіотелескоп перебуває на вершині списку бажань багатьох астрономів. Зворотний бік Місяця, пояснює він, є найкращим місцем для радіоастрономії в усій Сонячній системі.

"Це тому, що зворотний бік Місяця ніколи не бачить Землю, тож він постійно захищений від усього штучного радіошуму, який виробляє Земля. І, звичайно ж, під час місячної ночі зворотний бік Місяця також не бачить Сонця. А Сонце — друге за "шумністю" радіоджерело в Сонячній системі після Землі. Тож протягом двох тижнів кожного місяця дальній бік Місяця повністю вільний від радіошуму. Немає фонових перешкод за жодних обставин", — підкреслює вчений.

Радіотелескоп у кратері на зворотному боці Місяця
Фото: телескоп Луна

Місячний світанок і місячний радіотелескоп

Радіоастрономія — це розділ астрономії, що вивчає радіохвилі, які йдуть від зірок, планет, галактик, чорних дір та інших джерел у Всесвіті. Радіохвилі — це тип електромагнітного випромінювання з найдовшими хвилями.

На Землі люди покладаються на радіохвилі для цілої низки невід'ємних застосувань, включно з теле- й радіомовленням, радіолокацією, навігаційними системами та бездротовими комп'ютерними мережами.

Найкращі радіотелескопи на Землі, такі як Square Kilometre Array, що наразі перебувають на стадії будівництва на майданчиках в Австралії та Південній Африці, захищені зонами радіотиші, де не дозволено використання радіообладнання. Проте ці надчутливі антенні решітки, що охоплюють великі території сотень кілометрів, сліпі для цілої частини космічного радіоспектра, яка блокує земна атмосфера.

"Хвилі завдовжки понад 20 метрів не проникають через іоносферу Землі зовні. Тож довгохвильова, низькочастотна радіоастрономія — це остання велика недосліджена ділянка електромагнітного спектра в астрономії, тому що ми не можемо робити це з поверхні Землі", — пояснює Кроуфорд.

Астрономи знають, що в цьому спектральному діапазоні чекає ціла низка нових відкриттів. Однією з найзахопливіших галузей досліджень є те, що астрономи називають сигналом Космічного світанку — випромінюванням водневого газу, що заповнював Всесвіт у перші сотні мільйонів років після Великого вибуху.

У 2020 році NASA презентувало концепцію місячного радіотелескопа в кратері на далекому боці Місяця.

Чи почнуть США, Росія та Китай війну через Місяць

Але США та їхні союзники — не єдині, хто з цікавістю дивиться на Місяць. У 2021 році Росія та Китай (незалежно одне від одного) оголосили про плани створення постійної станції на Місяці. Жодна з країн не підписала нову Угоду Артеміди — необов'язкову багатосторонню угоду, розроблену урядом США для забезпечення мирного міжнародного співробітництва навколо дослідження й освоєння Місяця.

Конгрес США ще 2011 року заборонив NASA співпрацювати з Китаєм у космічних проєктах через побоювання промислового шпигунства та проблем безпеки. Партнерство з Росією, яке є основою співпраці на Міжнародній космічній станції з 1990-х років, серйозно похитнулося через війну Росії з Україною.

Можливість того, що земні геополітичні конфлікти можуть перейти на Місяць, турбує багатьох експертів, каже Кроуфорд. Він описує сценарій, подібний до територіальної суперечки між Китаєм і його сусідами в Південно-Китайському морі, який є одним із основних світових осередків збройних конфліктів.

"Ми справді не хочемо ситуації, коли в нас буде місячна база за Угодою Артеміди під керівництвом США та місячна база Росії-Китаю — за кілька сотень метрів одна від одної біля Південного полюса Місяця. На жаль, зараз ми, схоже, рухаємося в цьому напрямку, і я думаю, що це — шлях до катастрофи", — каже Кроуфорд.

Важливо Космос – це не Дикий Захід. Чому норми як ніколи важливі для космічного стримування та оборони

Але вчений сподівається, що ще не все втрачено. Хоча ні Росія, ні Китай не є прихильниками Угоди Артеміди, обидві країни підписали Зовнішньокосмічний договір, який забороняє державам привласнювати космічні тіла або їхні частини.

Космічні агентства Росії та Китаю також представлені в Міжнародній групі координації космічних досліджень, глобальному форумі космічного дослідження, заснованому 2007 року з метою сприяння міжнародному співробітництву в космічному дослідженні.

Попри масштабні технічні завдання, які необхідно вирішити, щоб зробити постійне перебування людини на Місяці можливим, Кроуфорд вважає, що найбільша проблема полягає в тому, щоб забезпечити мирне співіснування дослідників Місяця.

"Я дійсно вважаю, що правильна політика важливіша за технічні аспекти. Я бачу, що це стане можливим до 2075 року. Справжньою проблемою є створення політики та режиму регулювання", — підбиває підсумок Кроуфорд.

Теги за темою
Космос
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
В США объяснили, почему Китай боится поражения Путина
Хвиля
2024-09-22T00:00:17Z
Маразм зашкаливает. РФ определилась со странами ЕС, не угрожающими ее "традиционным ценностям"
Comments UA
2024-09-21T21:27:19Z
Астролог назвал дату окончания войны в Украине: ждать осталось недолго
Знай
2024-09-09T01:31:01Z
Президент Израиля опроверг причастность страны к взрывам пейджеров «Хезболлы»
Комсомольская правда
2024-09-22T18:22:02Z
В МИД среагировали на встречу Лукашенко с Пушилиным
Корреспондент
2024-09-22T18:22:07Z
Самый смертоносный день для ВС РФ с мая: за минувшие сутки Россия потеряла 1500 солдат
Фокус
2024-09-22T18:15:21Z
Война может стать вечной: The Times о заблуждениях Запада
Новости Украины
2024-09-22T15:18:11Z
Зеленский жестко отреагировал на мирный план Трампа: какой совет дал республиканцам
Comments UA
2024-09-22T13:21:20Z
Отказ от НАТО и без возврата территорий: соратник Трампа озвучил его “мирный план“
UAToday
2024-09-13T18:03:49Z
Чемпионка России разбила цветочный горошок об голову победительницы Кубка Европы. Фотофакт
Обозреватель
2024-09-11T17:04:24Z
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
Усик прокомментировал свое задержание в Польше
Comments UA
2024-09-18T04:12:16Z
Жена голкипера сборной Украины показал себя в откровенном бикини и "разорвала" Instagram. Фото
Обозреватель
2024-09-15T14:01:03Z
Тимощук продал на аукционе свою футболку для помощи армии РФ
Корреспондент
2024-09-22T13:13:54Z
Футболист сборной Украины успешно прооперирован после тяжелой травмы в Италии
ZN UA
2024-09-22T12:34:20Z
Российские дроны "взорвали" дачу Ломаченко под Одессой. Фото
Обозреватель
2024-09-14T16:19:39Z
Александра Усика арестовали в аэропорту Кракова
UAToday
2024-09-18T03:24:18Z
Усик - об ударе от Фьюри: Возле меня летали какие-то аисты
Корреспондент
2024-09-16T09:30:33Z
У известной русской певицы внезапно скончался молодой сын
Comments UA
2024-09-20T20:57:31Z
Народная артистка Украины спела в церкви в российской Судже
Апостроф
2024-09-20T15:30:58Z
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Соня Евдокименко поддержала сбежавшего из Украины внука Софии Ротару: "Воскресенье с..."
Знай
2024-09-09T17:51:56Z
Идеальный женский гардероб по мнению Джорджио Армани: вам нужно всего 5 вещей
Marie Claire
2024-09-22T18:00:25Z
Вера Брежнева в новом клипе шокировала фанатов: неожиданный образ и провокационные сцены
Знай
2024-09-22T16:51:23Z
Кендалл Дженнер вернула в моду легендарную стрижку пикси-шегги: кому подойдет
Обозреватель
2024-09-11T05:10:28Z
Документальная ложь на TIFF: как роспропаганда промыла мозги Западу
Корреспондент
2024-09-18T15:33:29Z
Новое непо-поколение: 5 звездных детей, которых мы теперь будем видеть везде
Marie Claire
2024-09-18T13:31:39Z
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Лунный гороскоп на 22 сентября, воскресенье
Marie Claire
2024-09-21T22:46:59Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Вкусное, мягкое и нежное: рецепт идеального теста для пельменей
Политека
2024-09-20T15:33:42Z
Украинское блюдо на новый лад: рецепт вареников с тыквой
Фокус
2024-09-22T18:27:45Z
Справиться с тяжелым прошлым: психолог рассказал, как реагировать на травмы партнера
Фокус
2024-09-22T18:06:54Z
Почему тыква получается невкусной: не допускайте этих ошибок во время приготовления популярного осеннего продукта
Обозреватель
2024-09-09T02:05:21Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
Гуляш, которые тает во рту: рецепт сытного блюда
Фокус
2024-09-19T17:21:37Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Лечение и реабилитация раненых: несистемная система
ZN UA
2024-09-22T14:03:15Z
Гены, которые передает только мама: как она формирует характер и эмоциональное состояние ребенка
Знай
2024-09-22T13:51:53Z
Каких заболеваний можно избежать, съедая по одному банану в день: вы удивитесь
Знай
2024-09-22T12:51:44Z
Началась регистрация в помощь пенсионерам: как получить 2500 грн на медикаменты
Знай
2024-09-22T10:12:27Z
Кефир вместо антидепрессантов: как бактерии влияют на психику
UAToday
2024-09-22T10:06:54Z
Доступная дорога к здоровью: ученые рассказали, как легко сжигать калории и укреплять организм
Фокус
2024-09-21T19:03:47Z
После варки риса не сливай воду, оставь ее для оздоровления прически: как это правильно сделать
Знай
2024-09-21T13:51:50Z
В аптеках Украины появится новая французская вакцина: врачи призывают украинцев ею воспользоваться
Знай
2024-09-21T12:12:45Z
"Уже через неделю были понятны причины", - эксперт о катастрофе F-16
Новости Украины
2024-09-08T19:27:45Z
В Южно-Африканской республике выпало рекордное количество снега - на дорогах коллапс
ZN UA
2024-09-21T23:07:15Z
Россияне ударили по Харькову управляемыми авиабомбами, в городе загорелся пожар - Терехов
ZN UA
2024-09-09T04:25:08Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
В Житомире перевернулась лодка с людьми: двое утонули
Корреспондент
2024-09-22T16:00:46Z
У Польщі в смертельну ДТП потрапив автобус з футболістами
Апостроф
2024-09-22T14:00:47Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
Полиция нашла "шутника", взорвавшего страйкбольную гранату в Киеве
Корреспондент
2024-09-11T18:24:39Z
Новый подозреваемый в деле об избиении ветерана в Смеле: подробности
Comments UA
2024-09-11T17:30:35Z
Прогноз ужасает: в ООН рассказали, сколько лет может уйти на полное разминирование Украины
Comments UA
2024-09-21T12:21:23Z
Не дадим России нас обойти: Умеров рассказал о производстве дронов в 2025 году
ZN UA
2024-09-22T00:36:02Z
Народные приметы и народный праздник 21 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-21T06:54:14Z
Новые правила проверки документов и выдачи повесток: какие изменения готовят украинцам
Апостроф
2024-09-21T11:00:22Z
США вернет Индии 297 древних артефактов, вывезенных или украденных в разные годы на полуострове Индостан
ZN UA
2024-09-22T18:28:13Z
Пенсионный фонд запустил новую услугу для пенсионеров: достаточно позвонить
Знай
2024-09-22T18:21:55Z
Принц Джордж совершил свой первый полет
Корреспондент
2024-09-13T12:24:46Z
В Украине изменится процесс вручения повесток: что известно
Comments UA
2024-09-16T14:06:51Z
На фронте погиб сын Главного раввина Украины
Comments UA
2024-09-11T16:03:25Z
Появились фото с места попадания в Харькове
Корреспондент
2024-09-21T23:18:54Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 21 сентября в Украине
UAToday
2024-09-21T06:54:10Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
Лунный гороскоп на 20 сентября, пятница
Marie Claire
2024-09-19T21:09:36Z
Россияне запускают по Украине "ядовитые беспилотники": правда ли это и чем они опасны. ФОТО
Новости Украины
2024-09-22T18:27:27Z
Третью штурмовую разрывают на куски: из Донетчины забирают военную элиту
Comments UA
2024-09-22T18:24:49Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
Украина привела доказательства причастности России к удару по миссии Красного Креста
Апостроф
2024-09-21T12:09:31Z
Россияне ударили УАБами по Харькову
Корреспондент
2024-09-15T16:13:46Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
В Украине утвердили возрастные лимиты для водителей: кому нельзя управлять автомобилем
Хвиля
2024-09-09T10:03:40Z
США хотят запретить использование российского и китайского программного обеспечения в автомобилях — СМИ
ZN UA
2024-09-22T14:58:25Z
Жажда к скорости с первых дней жизни: Lamborghini презентовала детскую коляску
Знай
2024-09-22T09:51:46Z
Новый спорткар BMW за 100 000 евро использовали для перевозки картофеля
Фокус
2024-09-22T08:51:59Z
Украинцы за восемь месяцев ввезли в страну почти триста тысяч автомобилей
ZN UA
2024-09-21T18:33:40Z
Юные жеребцы и мощные авто - слабости Мадонны: роскошный Jaguar поп-дивы выставлен на продажу
Знай
2024-09-21T15:51:03Z
Цена выросла: сколько стоит лук в Украине
ZN UA
2024-09-21T06:03:53Z
Литва демонтирует целую ТЭЦ, чтобы передать ее Украине – фон дер Ляен
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T06:06:14Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
Сладости могут резко подорожать из-за запрета пальмового масла в Украине
Хвиля
2024-09-22T18:15:53Z
За свет можно платить по 1,72 грн за кВт: возможность, о которой многие не знают
Знай
2024-09-22T18:06:54Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
Аграрии сообщили о темпах сбора урожая
Корреспондент
2024-09-14T03:03:16Z
Война россиянам обходится все дороже - The Moscow Times
Корреспондент
2024-09-14T02:09:35Z
Умные часы Apple: инновации на вашем запястье
Espreso
2024-09-20T14:17:54Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
Мамонтов убила обычная аллергия – неожиданное открытие ученых
Знай
2024-09-22T17:54:56Z
Инсайдер: В следующем поколении Xbox получит стационарную и портативную консоли
GameMag
2024-09-22T13:27:57Z
Живые фото PlayStation 5 Pro в дизайне первой PlayStation — посмотрите на лимитированную версию мощной консоли
GameMag
2024-09-22T12:42:27Z
PlayStation 5 получила патч на последнее обновление с исправлениями проблем в Final Fantasy XVI
GameMag
2024-09-22T12:01:24Z
Сила космодесантников: Space Marine 2 уже стала второй по величине игрой 2024 года в Европе
GameMag
2024-09-22T11:49:21Z
В базе данных Steam появилось упоминание русских субтитров для Metal Gear Solid Delta: Snake Eater
GameMag
2024-09-22T11:29:42Z