У Тихому океані знайшли загадкові чорні кокони: що це
Вчені виявили у Курило-Камчатському жолобі, на північному заході Тихого океану загадкові чорнильно-чорні кокони. Пізніше виявилося, що це яйця вільноживучих плоских черв'яків, які стали найбільш глибоководним подібним видом, відомим на даний момент, повідомляє IFLScience.
Яйця черв'яків виявив Ясунорі Кано з Токійського університету, який керував апаратом дистанційного зондування. Вони знаходилися на глибині 6200 метрів. Кано не знав, з чим має справу, тому передав кокони Кейічі Какуї з Університету Хоккайдо.
«Коли я вперше побачив їх, оскільки я ніколи не бачив коконів плоских черв'яків (і я не знав, як вони виглядають), я подумав, що це можуть бути протисти чи щось таке. Під стереомікроскопом я розрізав один із них, і з нього витекла якась молочна рідина; Видмухнувши піпеткою молочну штуку, я виявив у шкаралупі тендітні білі тіла і вперше зрозумів, що це кокон платихельмінтів. На той час я не знав, наскільки рідкісною була ця знахідка, і не міг визначити, до якої групи платихельмінтів вони належать. Я з нетерпінням чекав на можливість вивчити їх після повернення до своєї лабораторії», — пояснив Какуї.
Кокони перенаправили до Колекції безхребетних Музею Університету Хоккайдо. Команді вдалося витягти з каміння чотири непошкоджені яйцеві капсули і виявити всередині останки плоских червів. Одного черв'яка зафіксували в етанолі та зневажили, щоб зробити предметне скло, яке команда могла пофарбувати та проаналізувати, а у двох інших черв'яків витягли ДНК.
Результати показали, що це останки плоских хробаків із загону Maricola загону Tricladida. І це робить виявлені кокони рекордом глибини для вільноживучих плоских червів. Крім того, відкриття свідчить про те, що різниці в розвитку плоских хробаків на глибині та мілководді немає.
Раніше вчені виявили на глибині 3300 метрів біля узбережжя Аляски загадкову «золоту кулю». Вона була «щільно прикріплена» до каменю, усіяного білими губками. Її діаметр становить близько 10 сантиметрів, а з одного боку у неї був отвір.