Роспропаганда використовує падіння Іл-76 для дискредитації України – ISW
Російські пропагандисти використовують падіння військового літака Іл-76 для того, аби спровокувати внутрішнє невдоволення в Україні, а також підірвати бажання західних країн надавати українцям військову підтримку. Таку думку висловили аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).
Зокрема, голова оборонного комітету Держдуми РФ Андрєй Картаполов звинуватив Україну в тому, нібито військові знали, що на борту літака перебувають українські полонені, але все одно збили борт. Він також закликав призупинити обміни полоненими на невизначений термін.
Заступник очільника Радбезу Дмітрій Мєдвєдєв заявляв, нібито авіатроща сталася, зокрема й через «внутрішньоукраїнську боротьбу». Водночас очільник російського МЗС Сєргєй Лавров закликав скликати термінове засідання Радбезу ООН через падіння літака. І звісно ж міністр країни-терористки звинуватив у тероризмі Україну.
«Такі російські звинувачення частково мають на меті посіяти невдоволення в Україні та посилити недовіру до українського уряду, що узгоджується з іншими російськими інформаційними зусиллями, спрямованими на ослаблення України всередині країни. Обмін військовополоненими є чутливим питанням як для Росії, так і для України, і риторичні згадки про військовополонених передбачувано викликають емоційну реакцію», – зазначили в ISW.
Там також додали, що заявами про нібито збиття літака американськими чи німецькими ракетними системами, росіяни, ймовірно, намагаються відмовити наших західних партнерів від надання Україні критично важливих систем протиповітряної оборони.
Нагадаємо, зранку, 24 січня, в Бєлгородській області упав військовий літак Іл-76. «Українська правда» з посиланням на джерела спершу написала, що в ЗСУ підтвердили падіння літака та зазначили, що це «їхня робота». За тими даними, Іл-76 перевозив ракети С-300. Пізніше російське Міноборони заявило, нібито на борту перебували 65 українських полонених. Після цього УП прибрала з тексту новини дані про збиття літака українськими військовими.
Як написало «Суспільне», Міністерство оборони України поки не може підтвердити ураження Іл-76 саме нашими військами, інформацію з'ясовують. Своєю чергою, «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерела в цьому ж відомстві повідомило, що літак таки збили, зробили це під час злету.
На тлі цього Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими заявив, що аналізує інформацію про падіння Іл-76 та закликав дочекатися офіційних заяв. Водночас представник Головного управління розвідки сказав, що між Росією та Україною у середу, 24 січня, дійсно мав відбутися обмін полоненими, але він «наразі не відбувається». Крім цього, Генштаб ЗСУ виступив із заявою щодо протидії повітряним загрозам на тлі інциденту.