Коливання вологості – один з основних факторів, що негативно впливає на якість посівного матеріалу. Зібране насіння слід ретельно висушити та покласти у герметичну ємність. Однак насіння також має термін придатності, тож після тривалого зберігання може втратити властивості.
Є кілька способів, що допоможуть врятувати минулорічний посівний матеріал. OBOZ.UA розбирався, як оживити старе насіння.
Медовий розчин
Досвідчені городники знають, що мед дуже корисний для розсади. Він не лише є відмінним стимулятором росту, а й має виражені бактерицидні властивості.
Приготувати медовий розчин дуже просто:
- Налийте у склянку воду кімнатної температури та додайте 1 чайну ложку меду. Ретельно перемішайте до повного розчинення.
- Далі потрібно занурити насіння у розчин.
- Довго настоювати не доведеться – вистачить 15-30 хвилин.
Мед також використовують для пророщування насіння, але при цьому пропорції розчину дещо інші – слід взяти одну чайну ложку на літр води.
Мед буде корисним як для насіння, зібраного на грядці, так і для того, що продається у паперових пакетиках.
Видалення зайвої вологи
Ймовірно, при покупці нового взуття, ви помічали в коробці невеличкий пакетик з круглими зернинками. Це – силікагель, засіб, який відмінно допоможе позбутися зайвої вологи. Якщо ви за звичкою викидаєте пакетики у смітник, силікагель можна придбати у магазині.
Для подовження терміну зберігання потрібно лише додати силікагель у ємність для зберігання посівного матеріалу – і можна не хвилюватися, що насіння зіпсується до наступного сезону. Зайва волога у такому випадку не проникне у ємність.
Раніше OBOZ.UA розповідав, яку розсаду можна сіяти вже в лютому.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.